Ako opraviť problémy s FireStick Remote

>

Ak diaľkový ovládač Firestick nefunguje alebo sa nespáruje, ste na správnej stránke.

Raz v noci som sledoval jeden z mojich obľúbených filmov na zariadení FireStick. Bol som takmer v polovici filmu, keď som sa rozhodol rýchlo si vybrať a vybrať si nápoj z chladničky. Natiahol som diaľkový ovládač Fire Stick do televízora, aby som film pozastavil, ale nič sa nestalo. Opakovane som stláčal tlačidlá, ale zariadenie neodpovedalo a film by sa len naďalej prehráva. Vytiahla som zástrčku zo zdroja napájania v nádeji, že reštartovanie môže urobiť len ten trik.

FireStick sa reštartoval normálne, ale diaľkové ovládanie nefungovalo. Trvalo mi niekoľko minút, kým som si uvedomil, že s diaľkovým ovládaním Fire Stick bolo niečo zlé. Ak ste narazili na podobné problémy a diaľkový ovládač Amazon Fire Stick nefunguje, mali by ste ho opraviť. Tu je prehľad rôznych príčin a ich riešení, ktoré som objavil. Pokračujte v čítaní! 

Diaľkové ovládanie FireStick nefunguje

Načrtol som bežné dôvody, ktoré spôsobujú problémy s diaľkovým ovládaním FireStick / Fire TV / Fire TV. Prejdite sa nimi jeden po druhom a som si istý, že vaše diaľkové ovládanie bude opäť pracovať.

diaľkový ovládač firestick nefunguje

1. Skontrolujte diaľkové batérie Fire Stick

Amazon Fire Stick Remote je jedným z energeticky náročných doplnkov. Po dlhšom používaní FireSticku a problémoch s vybíjaním batérií viac ako len niekoľkokrát môžem bezpečne povedať, že ak diaľkový ovládač nefunguje, existuje veľká šanca, že sa batérie vybijú.

Batéria sa vybíja bez varovania. Ak diaľkový ovládač Fire Stick prestal fungovať náhle (nepríjemne v noci, keď už nemáte ani žiadne náhradné batérie), stavím sa na batériu.

Úprimne povedané, ešte si nie som istý, prečo diaľkový ovládač spotrebováva toľko energie batérie. Batéria niekedy vybije za pár týždňov. Diaľkový ovládač Fire Stick používa technológiu Alexa, rozpoznávanie hlasu a hlasové povely. Niektorí by mohli chcieť pripísať vinu Alexovi. Ale nie je to tak, že diaľkový ovládač vždy počúva. Aby ste mohli začať počúvať, musíte na diaľkovom ovládaní podržať stlačené tlačidlo Alexa.

Bez ohľadu na dôvody je jediným pravdepodobným riešením použitie kvalitných, alkalických batérií a udržanie náhradných dielov po ruke. Alkalické batérie sú zďaleka najlepšie a vaše diaľkové ovládanie Fire Stick udržuje najdlhšiu prácu. Avšak nekupujte iba žiadne zásadité. Kúpte si značku od renomovaného výrobcu.

  Ako nainštalovať doplnok Exodus Redux a Exodus Kodi Addon

Pred týždňom som mohol dokonca odporučiť nabíjateľnú alkalickú batériu, iba ak by som sa s ňou nestretol. Jedna zo vzdialených batérií vytečila a na konektore sa usadil biely zvyšok. Dokonca ani úplne nová batéria nefungovala, kým som zoškrabal biely materiál.

Odpusť mi, ak si nie som tak istý ohľadom dobíjateľných batérií. To ma tiež upozorňuje na to, že by bolo dobré vybrať batérie a skontrolovať prípadné zvyšky usadenín z netesností batérie na konektoroch. Pri ich vyčistení môže diaľkový ovládač Fire Stick opäť fungovať.

A je tu ešte jedna vec, ktorú som skoro zabudol povedať. Pravdepodobne by ste už vedeli, že batérie majú koniec „+“ (plus) a „-“ (mínus). Konektory v priehradke na batérie majú tiež stranu + a -. Strana batérií + by mala byť zarovnaná s konektorom + (a mínusy sa automaticky zarovnajú). Batérie som vložil zlým smerom a chvíľu som zistil, že zápasím s diaľkovým ovládačom.

Ak diaľkový ovládač Amazon Fire Stick stále nefunguje ani po vyčistení konektorov batérie a použití nových batérií, prečítajte si ďalšie riešenia!

2. Už ste spárovali diaľkový ovládač FireStick Remote?

Diaľkové ovládanie FireStick Remote sa zvyčajne dodáva vopred spárované so zariadením. V prípade, že nie je spárovaný, musíte to urobiť automaticky. Alebo, ak vaše nové / náhradné diaľkové ovládanie FireStick nefunguje, existuje šanca, že nie je správne spárovaný.

Párovanie je jednoduché. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

  1. Pripojte FireStick k portu HDMI na vašom televízore.
  2. Zapnite FireStick aj televízor.
  3. Keď sa systém FireStick spustí, podržte stlačené tlačidlo „Home“ na diaľkovom ovládači najmenej 10 sekúnd.
  4. Týmto sa spáruje diaľkový ovládač Amazon FireStick a musí začať fungovať.

Ak sa nespáruje, znova stlačte a podržte tlačidlo Domov na 10-20 sekúnd. V mnohých prípadoch museli používatelia tento proces opakovať niekoľkokrát, aby sa úspešne spárovalo.

amazon palicu diaľkové ovládanie

FireStick je možné pripojiť až k 7 zariadeniam Bluetooth vrátane diaľkových ovládačov. Ak ste už pripojili 7 zariadení, musíte odpojiť aspoň jedno z nich. Postupujte takto:

  • Na domovskej obrazovke aplikácie FireStick vyberte položku Nastavenia. Možnosti nastavenia sú na hornom paneli ponuky
  • Otvorte ovládače & Zariadenia Bluetooth na nasledujúcej obrazovke
  • Zobrazí sa zoznam všetkých pripojených zariadení. Stačí si vybrať zariadenie, ktoré chcete zrušiť, a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Nezabúdajte tiež na to, že ak sa diaľkové ovládanie nespáruje s vaším zariadením FireStick pri prvom pokuse, skúste to znova. Zvyčajne sa pripája prvýkrát, ale v zriedkavých prípadoch môže trvať 2 až 3 pokusy. Ak problém pretrváva, musíte skúsiť ďalšie riešenie č. 3 na resetovanie a opravu DO. Fungovalo to pre mnohých používateľov.

3: Tlačidlá FireStick nefungujú

Tlačidlá zvyčajne nefungujú, keď diaľkový ovládač nie je správne spárovaný s vaším zariadením FireStick. Podržte stlačené Domov na diaľkovom ovládači na najmenej 10 sekúnd, aby ste ho znova spárovali.

  Ako nainštalovať Showbox na FireStick

Ak to stále nefunguje, postupujte podľa krokov na resetovanie diaľkového ovládača a jeho spárovanie s FireStick:

Poznámka: Nasledujúce kroky NEVYSTAVUJTE váš FireStick na výrobné nastavenia. Jednoducho resetujú a zrušia párovanie vášho diaľkového ovládača a znova ho spárujú s FireStick

1 – Odpojte zariadenie FireStick od zdroja napájania (buď odpojte adaptér z elektrickej zásuvky alebo zo zariadenia FireStick)

2 – Teraz držte stlačené nasledujúce tlačidlá (všetky spolu) po dobu najmenej 20 sekúnd:
– Tlačidlo späť
– Tlačidlo ponuky
– Ľavá časť navigačného krúžku

nefungujú tlačidlá diaľkového ovládača firestick

3. Vyberte batérie z diaľkového ovládača FireStick

4. Zapnite zariadenie FireStick a počkajte, kým sa na televízore nezobrazí domovská obrazovka

5- Vložte batérie späť do diaľkového ovládača FireStick

6- Počkajte 1-2 minúty

7- Diaľkové ovládanie FireStick musí byť už spárované. Ak nie je spárovaný, podržte stlačený Domov po dobu minimálne 10 sekúnd

4. Je vaša Fire Stick Remote kompatibilná?

Táto otázka nie je určená pre tých, ktorí majú problémy s ich priamym ukončením používania. Hovorím o diaľkových ovládačoch zakúpených osobitne. Existuje celá rada interných i externých diaľkových ovládačov, ktoré pracujú s FireStick & Požiarne televízne zariadenia.

FireStick tiež podporuje ovládače hier Amazon a tretích strán, ktoré možno použiť ako diaľkové ovládače na interakciu so zariadením. Akýkoľvek oficiálny produkt Amazon, ktorý jasne uvádza jeho kompatibilitu s FireStick, bude s vaším prístrojom fungovať. Ak však uvažujete o kúpe diaľkového ovládača alebo herného ovládača tretej strany, uistite sa, že je navrhnutý na prácu so zariadením Fire TV alebo FireStick..

Existuje tiež niekoľko lacných replík diaľkového ovládača s rovnakým dizajnom a rozložením. Tieto výrobky ľahko prechádzajú ako originálne, ale nakoniec nefungujú. Pred zakúpením diaľkového ovládača Amazon Fire Stick overte pravosť predajcu.

5. Je váš FireStick Remote poškodený? 

Ak máte originálny produkt, vložili ste tiež nové batérie a vyskúšali ste všetky ostatné riešenia, pravdepodobne je čas zvážiť možnosť poškodenia diaľkového ovládača..

Ak je to tak, jedinou možnosťou je kúpiť náhradné diaľkové ovládanie. Dobrá správa je, že náhradné diaľkové ovládače nestoja veľa. Môžete si ich kúpiť za približne 10 dolárov. Choďte a pozrite sa na Amazonku. Nájdete veľa možností. Môžete tiež nájsť prispôsobené diaľkové ovládanie s ďalšími vyhradenými tlačidlami pre Netflix a ďalšie aplikácie. Niektoré diaľkové ovládače majú tiež ovládanie hlasitosti.

Nezabudnite, že vlastné diaľkové ovládače nemusia byť nevyhnutne z Amazonu. Kúpte si výrobok s vysokým hodnotením (najmenej 4) a pozitívnym hodnotením.

6. Vzdialená aplikácia Amazon Fire TV – záloha 

Diaľkové ovládanie Amazon Fire TV ešte nefunguje? Alebo ste práve o polnoci došli batérie a nie sú k dispozícii žiadne náhradné batérie.

  Ako testovať rýchlosť internetu na Amazon FireStick / Fire TV Cube

Nemusíte tak robiť vaše zariadenie FireStick zbytočné. Stále môžete ovládať zariadenie pomocou aplikácie Amazon Fire TV Remote.

Amazon firestick remote nefunguje

Táto aplikácia prevádza váš smartphone na diaľkové ovládanie a umožňuje vám pracovať s FireStick rovnako ako v prípade fyzického diaľkového ovládania.

Aplikácia Amazon Fire TV Remote je k dispozícii pre platformy Android aj iOS. Pokračujte a stiahnite si aplikáciu a nastavte ju pomocou svojho zariadenia FireStick alebo Fire TV. Len sa uistite, že váš smartphone a zariadenie FireStick sú pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi.

7. Ďalšie generické riešenia

Existujú aj ďalšie dôvody, ktoré môžu spôsobiť vzdialené problémy. Zvyčajne sú nepravdepodobné, bolo by mi však zbytočné zmieniť sa o nich.

  • Vzdialenosť Amazon Fire Stick vzdialenej od zariadenia je faktorom, ktorý treba zohľadniť. Diaľkové ovládanie funguje dobre, keď sa nachádza vo vzdialenosti do 10 metrov od zariadenia. Ak máte veľkú miestnosť alebo halu, priblížte diaľkový ovládač bližšie k televízoru v dosahu.
  • Diaľkový ovládač FireStick sa pripája k zariadeniu cez Bluetooth a nie infračervené lúče. To znamená, že diaľkový ovládač a FireStick nemusia byť v priamej viditeľnosti. Avšak udržiavanie zariadenia vo vnútri skrinky alebo v kryte môže signály prekážať. Dobrým nápadom bude odhaliť, či to spôsobuje tento problém
  • Snažte sa neponechávať v blízkosti FireStick veľa elektrických zariadení, pretože to môže spôsobiť rušenie signálu.

Pozor Používatelia FireStick: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Vlády a poskytovatelia internetových služieb na celom svete monitorujú online aktivity svojich používateľov. Ak sa na vašej televíznej karte Fire TV zistí streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, mohli by ste sa dostať do vážnych problémov. V súčasnosti je vaša adresa IP viditeľná pre všetkých. Dôrazne vám odporúčame, aby ste si vytvorili dobrú sieť FireStick VPN a skryli svoju identitu, aby sa zážitok zo sledovania filmu nezhoršil..

používam ExpressVPN čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN v tomto odvetví. Inštalácia na akékoľvek zariadenie vrátane Amazon Fire TV Stick je veľmi jednoduchá. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa vám ich služby nepáčia, môžete vždy požiadať o vrátenie peňazí. ExpressVPN má tiež špeciálnu ponuku, kde môžete získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49% z ročného plánu.

Tu sú dôvody, prečo musíte neustále používať sieť VPN.

záver

Všetky problémy s diaľkovým ovládaním Fire Stick, ktoré som doteraz zažil, sa vždy týkali batérií. Diaľkový ovládač vybíja batériu rýchlejšie, ako sa mi páči. Preto vždy udržiavam náhradné diely. Nainštaloval som si do telefónu aj aplikáciu Amazon Fire TV Remote ako zálohu. V tomto článku som sa pokúsil pokryť všetky možné príčiny, ktoré by vás mohli dostať k vzdialeným problémom a všetky možné riešenia. Ak máte nejaké nové alebo odlišné skúsenosti, veľmi by som rád, keby ste sa s nami podelili v nižšie uvedenej časti s komentármi. Ďakujem za čítanie!

súvisiace:

Ako útek z väzenia FireStick
Ako aktualizovať Kodi na FireStick
Najlepšie VPN pre FireStick
Najlepšie aplikácie Amazon Fire Stick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me