Ako Sideload aplikácie na Android TV Box

>

V tejto príručke si ukážem, ako sa dajú programy naložiť do zariadenia Android TV Boxes. Poskytol som samostatné metódy pre boxy True TV Android OS a Stock TV boxy. Rozdiel medzi týmito boxami Android je vysvetlený v prvej časti tohto príspevku. 

Na trhu nájdete širokú škálu krabíc Android TV. Existujú však iba dve široké kategórie, do ktorých môžete vložiť všetky tieto polia - Pravda pre systémy Android TV OS a Skladové skrinky pre Android TV.

Podporu Obchodu Google Play poskytujú oba typy polí. V Obchode Play si môžete stiahnuť veľa oficiálnych aplikácií, ako sú Netflix, Hulu, Plex atď. Skutočný potenciál akéhokoľvek zariadenia na streamovanie je však preskúmaný s aplikáciami tretích strán, ktoré nie sú dostupné prostredníctvom oficiálneho obchodu. Takéto aplikácie je potrebné do zariadenia naložiť alebo nainštalovať manuálne. To je presne to, o čom je táto príručka.

V tomto príspevku prejdeme týmto spôsobom:

- Povolenie neznámeho zdroja (na povolenie vedľajšieho zaťaženia)
- Pochopenie rôznych typov boxov Android TV
- Ako naložiť aplikácie do pravých krabíc systému Android TV
- Ako ukladať aplikácie do zásob Stock TV
- Ako naložiť aplikácie do zariadenia Android Box pomocou počítača (funguje pre oba typy polí)

Poznámka: „Pravda“ pre Android TV OS nie je oficiálnym pojmom. Použil som slovo „Pravda“, aby som vám pomohol jasne rozlíšiť tieto dva typy polí. 

Povoľte neznámy zdroj na aplikáciu Sideload v zariadení Android TV Box

Áno, do svojho systému Android nemôžete nainštalovať žiadnu tretiu aplikáciu, kým v nastaveniach zabezpečenia nepovolíte neznáme zdroje. To platí pre oba typy krabíc - skutočné boxy pre Android TV OS a skladové boxy pre Android.

Nasledujúce obrázky boli prevzaté z Mi Boxu. Kroky na povolenie neznámych zdrojov sú však v oboch typoch televíznych prijímačov Android TV takmer rovnaké. Toto je potrebné urobiť:

1- Kliknite nastavenie na domovskej obrazovke vášho zariadenia Android TV Box (vpravo hore na Mi Box)

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

2. Prejdite nadol a kliknite na tlačidlo zabezpečenia & obmedzenia (Niektoré zariadenia môžu iba povedať zabezpečenia)

Aplikácia na stiahnutie na platforme Android TV

3. Kliknite na tlačidlo Neznáme zdroje

Poznámka: Ak vaše zariadenie beží na staršom systéme Android, nájdete na tejto obrazovke prepínač, ktorý umožňuje neznáme zdroje univerzálne pre všetky aplikácie. Stačí zapnúť neznáme zdroje. Na nasledujúcom výzve kliknite na tlačidlo ÁNO. Nie je potrebné postupovať podľa nasledujúcich krokov.

nainštalujte si sťahovač na Android TV

4 - Teraz môžete povoliť Neznáme zdroje jednotlivo pre každú aplikáciu, ktorú chcete použiť na účely dodatočného načítania.

V tejto príručke sme napríklad použili aplikácie Downloader, Browser a File Manager

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

Pochopenie rôznych typov boxov Android TV

Je dôležité porozumieť rôznym typom boxov Android TV, aby sme určili metódy bočného zaťaženia, ktoré sa na ne vzťahujú. Musíme sa zaoberať iba dvoma typmi boxov Android:

1. Skutočný OS Android TV
2. Sklad Android Box

Dozvieme sa o nich niečo viac:

1. Skutočný OS Android TV: Jedná sa o zariadenia, ktoré fungujú v systéme Android, plne prispôsobené na používanie televízora. Systém True TV sa zvyčajne nachádza v inteligentných televízoroch so zabudovaným rozhraním Android. Sú tiež bežné medzi obľúbenejšími značkami predávajúcimi zariadenia Android TV, ako sú Mi Box a Nvidia Shield.

Keďže operačný systém Android TV je špeciálne navrhnutý pre televízne obrazovky, má tiež vlastnú verziu Obchodu Google Play. Tu si môžete stiahnuť TV verziu populárnych streamovacích služieb ako Netflix a Hulu.

Zariadenia so skutočným operačným systémom Android TV sú zjavne nákladnejšie. Používajú však vysoko kvalitné dizajnové materiály, plne reagujú na diaľkové ovládanie a majú užívateľsky príjemnejšie používateľské rozhranie.

2. Sklad Android Box: Toto je typ boxu, ktorý beží na OS Android podobný (alebo dokonca rovnakému) ako sa používa v mobilných telefónoch a tabletoch Android. Nougat, Oreo a najnovší koláč sú niektoré z kódových mien, ktoré boli priradené rôznym verziám operačného systému Android.

Ak používate telefón so systémom Android a skladom Android TV, nebuďte prekvapení, ak narazíte na to, že sú spustené v rovnakej verzii systému Android. Televízne boxy však zvyčajne nepoužívajú najnovšie verzie.

Iba hŕstka zariadení sa dodáva s najnovšou verziou systému Android 9 Pie. V skutočnosti je Android 8 Oreo tiež pomerne zriedkavý. Keď píšem, väčšina televíznych zariadení pracuje na systéme Android 7 Nougat.

Väčšina boxov Android používa upravenú verziu systému Android pre lepšiu orientáciu na väčšej obrazovke televízora. Vo svojom jadre sú však takmer rovnaké.

Aj keď tieto škatule vykonávajú základnú prácu, sú často zle navrhnuté s lacnými materiálmi. Rozhranie tiež nereaguje na diaľkové ovládanie tak, ako by ste chceli. Nie sú tiež vhodné pre tých, ktorí radi streamujú populárne a oficiálne streamovacie služby, ako sú Netflix, Hulu, atď. Je to preto, že si z obchodu Google Play sťahujú mobilnú verziu týchto aplikácií. Mobilné aplikácie sú určené pre dotykové zariadenia. Nie sú príliš vzdialení.

Napriek tomu sú vďaka svojej nízkej cene a ľahkej dostupnosti stále veľmi populárne.

pozor: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Vlády a poskytovatelia internetových služieb na celom svete monitorujú online aktivity svojich používateľov. Ak sa na vašom zariadení zistí streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, môžete sa dostať do vážnych problémov. V súčasnosti je vaša adresa IP viditeľná pre všetkých. Dôrazne odporúčame, aby ste si vytvorili dobrú sieť VPN a skryli svoju identitu, aby sa zážitok zo sledovania filmu nezhoršil.

používam ExpressVPN čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN v tomto odvetví. Inštalácia na akékoľvek zariadenie vrátane Amazon Fire TV Stick je veľmi jednoduchá. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa vám ich služby nepáčia, môžete vždy požiadať o vrátenie peňazí. ExpressVPN má tiež špeciálnu ponuku, kde môžete získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49% z ročného plánu.

  • Ako nainštalovať VPN na FireStick / Fire TV
  • Ako nainštalovať VPN na iných streamovacích zariadeniach

Ako naložiť aplikácie do pravých krabíc systému Android TV

Najprv trochu intro.

Obaly True Play TV TV a Stock TV TV podporujú obchod Google Play. Obaja však majú rôzne verzie Obchodu.

Existuje mnoho aplikácií, ktoré nie sú medzi týmito dvoma zariadeniami bežné. Jedným z nich je:

downloader

Downloader je pomocný program určený pre zariadenia s Androidom, ako sú napríklad Android TV boxy, FireStick atď. Táto aplikácia je k dispozícii prostredníctvom služby Play Store pre skutočné zariadenia so systémom Android TV, ako sú Mi Box a Nvidia Shield..

to je NOT k dispozícii na platforme Android Android vrátane zariadení Android Mobile, mobilných telefónov a tabletov. V prípade zariadení Stock TV so systémom Android som v tejto príručke uviedol spôsob inštalácie prehliadača osobitne.

Teraz budeme inštalovať aplikáciu Downloader a používať ju na stiahnutie aplikácie do systému Android TV OS. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Poznámka: Na prístroji Mi Box boli nasnímané nasledujúce obrázky 

1. Zapnite zariadenie Android TV a počkajte, kým sa načíta úvodná obrazovka

2- Vyberte a otvorte Obchod Google Play

nainštalujte si sťahovač na Android TV

3 - V ľavom hornom rohu kliknite na možnosť Hľadať (zväčšovacie sklo)

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

4. Použite funkciu hlasu a vyhľadajte AFTVNEWS

Alebo jednoducho zadajte do vyhľadávacieho poľa AFTVNEWS

Poznámka: Z nejakého dôvodu vaše televízne zariadenie nevyhľadáva aplikáciu s názvom aplikácie

5. Zvýraznite riadok, ktorý zobrazuje aplikácie vo výsledku vyhľadávania. V riadku vyberte položku Downloader a kliknite na ňu

Poznámka: Downloader môže alebo nemusí byť prvou aplikáciou vo výsledkoch vyhľadávania. Ak nie, prejdite doprava, kým ju nenájdete

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

6- Kliknite Inštalácia v nasledujúcom okne

nainštalujte si sťahovač na Android TV

7. Počkajte, kým sa aplikácia Downloader stiahne a nainštaluje do vášho zariadenia

8- Kliknite Otvorené spustiť aplikáciu Downloader

Poznámka: Môžete ho spustiť aj neskôr z aplikácie v domácom okne zariadenia Android TV

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

9- Po prvom otvorení aplikácie Downloader vás môže požiadať o povolenie. cvaknutie dovoliť

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

10- Hlavné okno aplikácie Downloader sa teraz načíta. Ak sa pri prvom spustení zobrazí kontextové okno, stlačením tlačidla späť ho zrušíte
Všimnite si, že v predvolenom nastavení je vybratá karta Domovská stránka v ľavej časti
V pravej časti stačí zadať požadované URL a kliknite na tlačidlo OK GO

Dôležité informácie !!! Uistite sa, že adresa URL smeruje priamo na súbor APK a nie na webovú stránku. Preberania založené na prehliadači nie sú podporované v boxoch systému Android TV

11 - Stiahnite si súbor Cinema HD APK na demonštračné účely. Zadajte adresu URL https://www.firesticktricks.com/cinema a kliknite na tlačidlo OK GO

Aplikácia na stiahnutie na platforme Android TV

Poznámka: Môžete tiež zadať kratšiu verziu adresy URL, ktorá by bola firesticktricks.com/cinema

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

12 - Počkajte, kým sa do vášho zariadenia Android TV stiahne súbor Cinema HD APK

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

13 - Kliknite Inštalácia po zobrazení výzvy v pravom dolnom rohu

Aplikácia na stiahnutie na platforme Android TV

14 - Počkajte na Aplikácia bola nainštalovaná oznámenia

cvaknutie HOTOVÝ

Poznámka: Vrátime sa do okna aplikácie Downloader, aby sme odstránili súbor Cinema APK, ktorý už nie je potrebný. Aplikáciu spustíme neskôr v časti Aplikácie. Ak však chcete aplikáciu spustiť práve teraz, kliknite na OPEN

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

15- Kliknite delete

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

16- Kliknite delete znovu

Aplikácia na stiahnutie na platforme Android TV

17 - Ukončite aplikáciu Downloader a vráťte sa späť do domovského okna zariadenia Android TV. cvaknutie aplikácie

Poznámka: V Mi Boxe je v ľavej časti, v hornom riadku. Ak sa na vašom zariadení nenachádza na rovnakom mieste, nájdite ho. Vyhľadať ho nebude ťažké.

nainštalujte si sťahovač na Android TV

18 - Teraz otvorte Cinema APK a začnite sledovať svoj obľúbený obsah

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

Takto ukladáte aplikácie do zariadenia Android TV OS Box.

Ako Sideload aplikácie na sklade Android TV boxy

Ako som už povedal, aplikácia Downloader nie je k dispozícii prostredníctvom obchodu Google Play na mobilnej platforme Android. Preto nie je k dispozícii ani na sklade Android TV boxov.

Našťastie, akciové televízne zariadenia umožňujú sťahovanie z prehliadača (ako je to v prípade mobilných telefónov a tabletov Android).

Na to, aby ste si mohli stiahnuť aplikácie, stačí použiť predinštalovaný prehliadač alebo si z obchodu Google Play stiahnuť jeden z obľúbených, ako je Google Chrome alebo Firefox.

Z televízneho prijímača X96 Mini Android TV som nasnímal nasledujúce obrázky. Vaše zariadenie môže mať rovnaké, podobné alebo odlišné používateľské rozhranie. Táto metóda však zostáva viac-menej rovnaká.

1 - Existuje veľká šanca, že už máte vstavaný prehliadač. Zvyčajne je k dispozícii na domovskej obrazovke zariadenia. Ak sa nenachádza na domovskej obrazovke, môžete k nemu pristupovať z internetu aplikácie zásuvková časť

2– Niektoré zariadenia sú predinštalované s jedným alebo viacerými obľúbenými prehliadačmi, ako napríklad Chrome alebo Firefox.

Ak nechcete používať vstavaný prehliadač a požadovaný prehliadač nie je predinštalovaný, kliknite na domovskom okne na Google Play Store, vyhľadajte prehliadač a nainštalujte ho

3. Choďte na aplikácie a spustite prehliadač

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

4. Vyberte panel s adresou prehliadača a zadajte adresu URL https://www.firesticktricks.com/cinema

Niektoré prehliadače tiež akceptujú skrátenú verziu adresy URL firesticktricks.com/cinema

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

5- Počkajte, kým sa stiahne súbor APK

6- Po stiahnutí súboru APK, ak vás prehliadač vyzve na spustenie súboru APK, môžete okamžite začať s inštaláciou. Ak takáto výzva neexistuje, prejdite na ďalší krok

7- Väčšina boxov Android (Stock i Android TV OS) je predinštalovaná pomocou aplikácie Správca súborov (alebo prehliadač súborov). Nájdete ho na domovskej obrazovke alebo môžete prejsť do sekcie Aplikácie.

Ak nemáte aplikáciu na správu súborov, môžete si ju nainštalovať z Obchodu Google Play

8- Spustite aplikáciu Správca súborov a otvorte priečinok vo vašom internom úložisku, kde bol stiahnutý súbor APK. Zvyčajne sa súbory APK sťahujú do systému Windows K stiahnutiu priečinok v predvolenom nastavení

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

9 - Spustite inštaláciu súboru APK

Aplikácia na stiahnutie na platforme Android TV

10- Kliknite Inštalácia

nainštalujte si sťahovač na Android TV

11- Po dokončení inštalácie kliknite na OTVORENÉ a spustite aplikáciu. K aplikácii môžete pristupovať aj neskôr zo zásuvky aplikácií

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

Takto naložíte aplikácie na sklade zariadení Android TV pomocou prehliadača.

Aplikácia Sideload v zariadení Android TV Box pomocou počítača

Ak adresa URL smeruje priamo do súboru APK, aplikácie môžete jednoducho ukladať do svojich boxy True TV TV so systémom Android. Ak však webová adresa otvorí webovú stránku, na ktorej musíte kliknúť na odkaz na stiahnutie súboru APK, nebude to fungovať na zariadení so systémom Android TV. Dôvodom je, že tieto zariadenia nepodporujú sťahovanie prehliadača.

V takom prípade môžete do počítača TV OS Box ukladať aplikácie pomocou počítača. Na tento účel musia byť splnené tieto požiadavky:

- Zariadenie Android TV OS Box a počítač musia byť pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi
- Vo svojom zariadení Android TV Box musíte mať aplikáciu na správu súborov, ktorá obsahuje funkciu pripojenia k počítaču

Tu je postup na stiahnutie aplikácií do zariadenia pomocou počítača:

1 - Prístup k URL v prehliadači v počítači, z ktorého si chcete stiahnuť súbor APK a stiahnuť súbor APK

2 - Uistite sa, že vaše zariadenie Android TV Box a počítač sú pripojené k rovnakému Wi-Fi

3. Na televíznej skrinke otvorte obchod Google Play a vyhľadajte obslužný program na správu súborov s funkciou pripojenia k počítaču (napr Veliteľ súboru)

Nainštalujte správcu súborov

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

4. Otvorte práve nainštalovanú aplikáciu Správca súborov. Nájdite funkciu pripojenia k PC (alebo PC File Transfer)

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

5. Povoliť prístup k súboru do aplikácie Správca súborov

6- Povoliť pripojenie k počítaču (niektoré aplikácie na správu súborov túto funkciu automaticky aktivujú v okamihu, keď pristupujete k funkcii pripojenia k počítaču)

nainštalujte si sťahovač na Android TV

7- Teraz musíte buď vidieť http cesta alebo ftp cesta v závislosti od správcu súborov, ktorý máte na vašom zariadení so systémom Android

V spodnej časti tiež povoľte možnosť Povoliť všetky prichádzajúce pripojenia k počítaču

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

8.1 - Ak sa zobrazí správca súborov http cestu, otvorte v počítači prehliadač a otvorte cestu
Teraz máte prístup k všetkým zložkám zariadenia Android TV v prehliadači v počítači

Musíte tiež nájsť možnosť nahrávanie súbory niekde na webovej stránke

Nájdite súbor APK, ktorý ste si predtým stiahli do svojho počítača. Nahrajte ho do jedného z priečinkov v zariadení Android TV Box

Ako Sideload aplikácie na Android TV Box

8.2 - Ak vám správca súborov dal ftp cesta otvoriť ľubovoľný priečinok v počítači a zadajte ftp cesta do adresného riadku tohto priečinka

Teraz budete môcť v počítači zobraziť všetky svoje priečinky Android TV Box

Teraz môžete skopírovať súbor APK v počítači do jedného zo zložiek Android Box

9 - Teraz sa vráťte do svojho zariadenia Android TV Box

Pomocou správcu súborov získate prístup k priečinku, do ktorého ste skopírovali súbor APK z počítača

Povedzme, že ste súbor skopírovali do priečinka Stiahnuté súbory

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

10- Vyberte a kliknite na súbor APK

Poznámka: Povoľte pre aplikáciu Správca súborov neznáme zdroje pomocou metódy, ktorú som uviedol na začiatku. Ak ste to ešte neurobili, zobrazí sa niekoľko výziev, ktoré vám umožnia povoliť ich pred inštaláciou

nainštalujte si sťahovač na Android TV

11- Kliknite Inštalácia keď sa zobrazí výzva

aplikácie s bočným zaťažením v televízore s Androidom

12- Počkajte na inštaláciu aplikácie

ako na strane načítať aplikácie na Android tv boxy

Takto naložíme aplikácie na zariadení Android TV Box pomocou počítača

Zabalenie

Pretože existujú dva typy boxov Android s rôznymi technikami bočného zaťaženia, veci majú tendenciu byť trochu zložitejšie. Kým skladom Android box umožňuje sťahovanie z prehliadača, boxy pre Android TV OS ako Mi Box a Nvidia shield nemajú podporu prehliadača.

Do svojho zariadenia Mi Box, Nvidia Shield alebo TV so vstavaným operačným systémom Android môžete nainštalovať aplikáciu Downloader z Obchodu Google Play. Táto aplikácia vám umožní načítať aplikácie tretích strán z adresy URL, ktorá priamo odkazuje na súbor APK.

Ak máte webovú stránku s odkazom na súbor APK, môžete si ho najprv stiahnuť do svojho počítača. Neskôr môžete na pripojenie k počítaču a prenos súboru APK do zariadenia použiť nástroj Správca súborov na zariadení Android TV OS Box alebo Android TV. Vyzerá to trochu komplikovane, ale to je všetko, kým podpora prehliadača nepridáte do vašich OS OS Android TV.

V prípade zásob so skladom Android TV je to o niečo jednoduchšie, pretože súbory môžete sťahovať priamo prostredníctvom prehliadača bez ohľadu na to, či adresa URL smeruje priamo do súboru APK alebo nie..

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me