Ako skryť svoju IP adresu

>

Ako môžem skryť svoju IP adresu? Dostali sme množstvo takýchto otázok od našich čitateľov, ktorí chcú vedieť, ako skryť IP adresu. Preto sme si mysleli, že teraz je skvelý čas napísať tento príspevok. Metódy uvedené v tomto návode zahŕňajú bezplatné aj platené riešenia. Môžete použiť ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Čo presne je adresa IP?

IP znamená internetový protokol. Je to tento protokol, ktorý určuje, ako dochádza k výmene údajov medzi vašim internetovým pripojením a internetom. Ešte jednoduchšie povedané, IP vám pomôže pripojiť vaše zariadenia k internetu.

Rovnako ako vaša domáca adresa je jedinečná, IP adresa je jedinečná pre vaše pripojenie k internetu. Keď sa pokúsite získať prístup na webovú stránku, je to vaša IP adresa, ktorá povie webovej stránke, na ktoré zariadenie je potrebné zaslať informácie.

Pretože IP adresa je jedinečná pre pripojenie na internet, je tiež identifikátorom jej siete a prípadne aj vás. Váš poskytovateľ internetových služieb má vaše osobné informácie, napríklad vaše SSN, adresu bydliska, e-mailovú adresu atď. Prostredníctvom vašej adresy IP môže zistiť, ktoré webové stránky ste navštívili a aký obsah ste prehliadali..

Prečo musím skryť svoju IP adresu?

Existuje celá rada dôvodov, prečo by ste chceli skryť svoju IP adresu. Tu je niekoľko najčastejších dôvodov, prečo používatelia chcú skryť IP adresu.

1 - Pripojte sa k internetu súkromne a anonymne

Porušenie ochrany osobných údajov sa v týchto časoch stalo bežnejšie ako kedykoľvek predtým. Nevieme, kto by mohol dohliadať na naše online aktivity. Nevieme ani, či náš poskytovateľ internetových služieb chráni naše osobné informácie alebo ich delí s vládou alebo ich predáva dražiteľovi s najvyššou ponukou. Skrytie adresy IP znie ako rozumná akcia.

2 - Skryte svoju geografickú polohu

Vaša IP adresa je viazaná na vaše internetové pripojenie, ktoré poskytuje váš ISP. Pri nákupe internetových služieb musíte poskytnúť svoje osobné údaje, ako je SSN, adresa bydliska, e-mailová adresa atď.

IP adresa, ktorá vám bola pridelená, je jedinečná a môže sa použiť na získanie vašich osobných údajov a vašej polohy.

Keď skryjem svoju adresu IP, skryjem aj svoju polohu.

3. Odblokujte obsah s obmedzením Geo a IP

Niektoré webové stránky a streamovaný obsah sú obmedzené na konkrétne regióny. Prístup k nim môže byť z akejkoľvek adresy IP pochádzajúcej z týchto regiónov. Akákoľvek IP adresa mimo regiónu nemá prístup k nej.

Skrytie vašej adresy IP a získanie adresy IP v regióne, z ktorého chcete získať prístup k webovým stránkam a inému obsahu, je skvelý spôsob, ako obísť takéto obmedzenia..

Tu vzniká potreba skryť vašu IP adresu. Takže tu je veľa spôsobov, ako to urobiť.

Ako skryť IP adresu

Uvádzam štyri spôsoby (tri sú zadarmo), ktoré môžete skryť svoju pôvodnú IP adresu a prehliadať internet pomocou falošnej adresy. Prvá metóda je najbezpečnejšia a odporúčaná pre väčšinu používateľov. Môžete si však vybrať podľa povahy vašich požiadaviek.

1. Používajte službu VPN - najrýchlejší a najspoľahlivejší

Nepochybujem o tom, že používanie siete VPN je najlepším spôsobom, ako skryť moju adresu IP. Špičkoví poskytovatelia služieb VPN ponúkajú špičkové bezpečnostné protokoly, vďaka ktorým je vaše internetové pripojenie úplne nezraniteľné voči počítačovým hrozbám a pokusom o prienik (hacking)..

ako skryť ip adresu pomocou

Služby VPN tiež poskytujú ochranu pred únikom IP a zabezpečujú, aby sa vaša pôvodná adresa IP nikdy neuvoľnila, keď ste pripojení k internetu.

Spôsob fungovania virtuálnej súkromnej siete je pomerne jednoduchý. Maskuje vašu IP adresu a priraďuje vám úplne novú IP adresu zo servera, ku ktorému ste pripojení. To vám umožňuje úplnú anonymitu online.

Akákoľvek internetová prevádzka, ktorá pochádza zo zariadenia pripojeného k VPN, je najprv šifrovaná aplikáciou VPN. Prenos je potom smerovaný cez server VPN, ku ktorému ste sa rozhodli pripojiť. Keď váš prenos zasiahne server VPN, preberie identitu servera a vaša IP adresa sa skryje. Keď sa prenos vráti do vášho zariadenia, znova prejde rovnakým serverom. Šifrovanie zaisťuje, že ani váš poskytovateľ internetových služieb nedostane bič z vašich online aktivít.

Či už chcete streamovať súkromne, odblokovať geograficky obmedzené webové stránky a obsah, zabezpečovať svoje aktivity torrentu alebo chrániť svoje online aktivity pred dohľadom, VPN je perfektný spôsob, ako ísť.

Použil som celý rad aplikácií VPN. ExpressVPN je ten, ktorý jasne vystupuje z davu. Je známe, že je to najrýchlejšia sieť VPN. To však nie je jediný dôvod, prečo ho odporúčam. ExpressVPN má obrovskú sieť 3000+ serverov v 160 lokalitách a 90+ krajinách.

Každý server má jedinečnú IP adresu. To znamená, že ExpressVPN má viac ako 3000 jedinečných možností, ako skryť moju IP. Môžete si prečítať moju recenziu Expressvpn, kde nájdete viac podrobností o jej funkciách.

2. Skryť IP pomocou servera proxy - pomalé a nespoľahlivé

Proxy server si môžete predstaviť ako mini-VPN alebo pravdepodobne vo veľkej miere stiahnutej verzii VPN.

Rovnako ako sieť VPN, nasmerujú vašu online komunikáciu prostredníctvom svojho servera, čo vám umožní skryť vašu IP adresu. Dobrá vec je, že väčšina proxy serverov, ako napríklad hide.me, je zadarmo. Mnohé z nich sú webové. Do svojho zariadenia nemusíte sťahovať žiadnu aplikáciu. Jednoducho navštívte webovú stránku proxy a zadajte adresu URL, ku ktorej chcete získať prístup.

skryť svoju ip adresu pomocou proxy servera

Pokiaľ ide o tunelovanie vašej prevádzky, spôsob práce servera proxy je veľmi odlišný od VPN. Aj keď VPN dokáže presmerovať všetok váš odchádzajúci internetový prenos prostredníctvom svojho servera, služba proxy skrýva iba konkrétne aktivity. Dovoľte mi uviesť príklad, ktorý by mal veci objasniť:

Klient VPN nainštalovaný na vašom zariadení preberá kontrolu nad internetovým prenosom pomocou robustných šifrovacích protokolov. Na druhú stranu, s proxy, musíte povedať, ktoré konkrétne online aktivity, ktoré chcete presmerovať cez proxy server. Povedzme, že existuje web, na ktorom nechcete mať pôvodné IP stopy. Prejdete na server proxy, vyberiete server a priradíte im webovú adresu URL. Proxy server presmeruje vašu požiadavku cez jeho server a načíta webovú stránku vo vašom prehliadači. Váš poskytovateľ internetových služieb by vedel, že ste navštívili proxy server (ktorý je úplne legálny). To by nevedelo, ktoré stránky ste skutočne navštívili prostredníctvom servera proxy.

Proxy môže byť neuveriteľným nástrojom na prístup na webovú stránku s obmedzeným geografickým umiestnením alebo dokonca na odblokovanie obsahu obmedzeného na región. Najvyššie streamingové platformy ako Netflix však míňajú veľa peňazí na sledovanie a blokovanie serverov proxy a VPN. Zatiaľ čo poskytovatelia platených VPN si môžu dovoliť začlenenie nových serverov, to isté sa nedá povedať o bezplatných službách proxy.

Proxy služby majú aj ďalšie vážne nedostatky. Pokiaľ ide o bezpečnosť, nie sú najspoľahlivejšie. Úniky IP, expozície IP nie sú neobvyklé. Nepoužívajú ani rovnaké špičkové šifrovacie protokoly. A nevieme, ako bezpečné sú vaše osobné informácie s nimi.

Ako som už povedal, proxy obvykle skryje moju IP iba ​​na konkrétnych webových stránkach, ktoré cez ne navštívil. Nešifruje celý váš internetový prenos. Z tohto dôvodu ste stále vystavení hrozbám a ste náchylní k online monitorovaniu a sledovaniu. Aj keď väčšina služieb VPN zachováva politiku neprihlásenia, proxy služby môžu zaznamenávať a zaznamenávať vaše aktivity.  

Pomalé pripojenie je tiež výzvou, ktorú sme nemohli prehliadnuť. Pretože servery Proxy sú bezplatné a ľahko dostupné, ich servery sú zvyčajne preťažené a spôsobujú značné poklesy rýchlosti a oneskorenia. Môžu odblokovať cenzurovaný alebo geograficky obmedzený obsah; stále sa môže vyskytnúť ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Veľa záleží samozrejme na dennej dobe a serveri, ku ktorému ste sa pripojili.

Ak hľadáte úplnú anonymitu a bezpečnosť so slušnou rýchlosťou pripojenia, VPN je jediná realizovateľná možnosť.

3. Pripojenie TOR - bezpečné, ale pomalé a riskantné

TOR je ďalší nástroj na správu adries IP, ktorý môžete použiť na to, aby ste na webe zostali anonymní. TOR znamená The Onion Router. Rovnako ako má cibuľa veľa vrstiev, TOR ponúka viacvrstvovú bezpečnosť prostredníctvom reťazca serverov prevádzkovaných dobrovoľníkmi a počítačovými aktivistami..

Keď sa pripájate k klientovi TOR, vaša online prevádzka je smerovaná prostredníctvom viacerých serverov. Maskuje vašu IP adresu a umožňuje anonymné prehliadanie webu.

Bezpečnosť TOR je nespochybniteľná. Má však vážne nedostatky.

TOR je paralelná sieť, v ktorej je online prevádzka vedená viacerými vrstvami serverov. Zakaždým, keď vaša online prevádzka prechádza cez ďalší server, stráca rýchlosť. A keď musí prejsť viacerými servermi, môže dôjsť k značnej strate rýchlosti. Preto dochádza k pomalému načítavaniu, streamovaniu a ukladaniu do vyrovnávacej pamäte.

skryť IP adresuFotografie: hotspotshield.com

Jednoduchý prístup a prísľub anonymity urobili TOR útočiskom pre zločincov. Prostredníctvom siete TOR sa vykonáva veľa nezákonných transakcií vrátane obchodov s drogami, predaja zbraní a ďalších.

Aj keď pripojenie k TOR nie je vo väčšine krajín nezákonné, môžete mať problémy, ak vás dohnajú nezákonné transakcie, dokonca neúmyselne..

Ak uvažujete o tom, ako skryť moju IP adresu, opäť je sieť VPN jasnou voľbou, berúc do úvahy rýchlosť, súkromie a bezpečnosť.

4. Použite verejné pripojenie Wi-Fi - nie najbezpečnejšie

Používanie verejného pripojenia Wi-Fi je ďalšou možnosťou anonymného prehliadania webu bez toho, aby ste museli odkryť svoju IP adresu. Veľa maloobchodných predajní, verejných miest, ako sú letiská, reštaurácie a kaviarne, ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Keďže používate internetové pripojenie niekoho iného, ​​vaša IP adresa nebude odhalená.

To však neznamená, že verejné Wi-Fi služby sú bezpečné. V skutočnosti sú spojené značné riziká. Mohli by ste nakoniec vystaviť svoje zariadenie hackerovi pomocou rovnakej siete a schopnej ukradnúť vaše osobné informácie v priebehu niekoľkých minút.

Nasledujúce dve metódy skutočne nezakrývajú vašu adresu IP. Pridajú sa sem najmä v prípade, že chcete zmeniť svoju IP adresu bez anonymity.

5. Použite svoj mobilný hotspot - sotva anonymný a pomalý

Všetky mobilné telefóny sú vybavené funkciou Hotspot, ktorá ich umožňuje používať ako sieť Wi-Fi. Aby aktívny bod fungoval, musíte byť pripojení k dátovej sieti poskytovateľom mobilných služieb.

ip hider

Nastavenie siete Hotspot v mobile je jednoduché. Proces sa však môže v jednotlivých zariadeniach líšiť. Ak si nie ste istí, ako na to, prejdite na stránku Google.

Rovnako ako bežné Wi-Fi, Hotspot vám umožňuje pripojiť všetky vaše zariadenia vrátane počítačov, iných mobilných telefónov, tabletu atď.

Toto je vynikajúca voľba, ak sa nechcete pripojiť k svojej širokopásmovej sieti Wi-Fi pre určité konkrétne online aktivity. Hotspot moju IP adresu naozaj neskrýva. Namiesto toho mi umožňuje používať adresu IP mojej mobilnej siete.

Nezabudnite však, že to neponúka žiadnu skutočnú anonymitu. Vaše online aktivity sa dajú sledovať cez IP adresu vašej mobilnej siete. Váš poskytovateľ mobilných služieb má dostatok osobných údajov.

Rovnako ako vaše širokopásmové pripojenie Wi-Fi, aj mobilná dátová sieť nie je šifrovaná. Z tohto dôvodu sú vaše zariadenia rovnako zraniteľné. A mobilné siete sú omnoho pomalšie ako širokopásmové pripojenie.

6. Zmeňte IP adresu vášho pripojenia

Toto je ďalšia zložitá a komplikovaná metóda priradenia vášho internetového pripojenia novej IP adresy. Tento postup je odlišný pre káblové a bezdrôtové pripojenie. Okrem toho sa metódy líšia aj medzi zariadeniami.

Proces zmeny IP je technický a často musíte čakať niekoľko hodín, kým získate nový. Budete musieť chvíľu nechať vypnutý modem. A ak ho náhodou znova zapnete pred dokončením procesu, prejde späť na starú adresu IP a budete musieť proces začať znova.

Tu sa nedostávam k technickým podrobnostiam procesu. Nie je ani príliš praktický, ani odporúčaný. Ak to však chcete urobiť, môžete vyhľadať pokyny týkajúce sa modemu a zariadenia v službe Google (alebo v inom vyhľadávacom nástroji podľa vášho výberu).

Čo tak bezplatné služby VPN?

Dovoľte mi začať časom opotrebovanou frázou: „ak je bezplatná, ste produkt“. Alebo pravdepodobne „neexistujú žiadne jedlo zadarmo“!

Aj keď tieto výroky môžu znieť, môžu mať stále váhu v prostredí poskytovateľa a spotrebiteľa.

Áno, je pravda, že existuje veľa bezplatných služieb VPN. Mnoho z nich som vyskúšal osobne. Úprimne povedané, vyzerajú veľmi sľubne. Niektorí dokonca majú profesionálny dizajn, ktorý im dodáva dojem dôveryhodnosti. Ale pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, odhalí sa ich skutočná povaha.

Svoju adresu IP môžete skryť pomocou bezplatnej siete VPN, ale nezabudnite, že vždy musí byť zaplatená určitá cena.

Vytvorenie a údržba serverov VPN vyžaduje veľa peňazí a pracovných síl. Ak je sieť VPN zadarmo, musí niekde stáť dolárov. Mnoho bezplatných klientov VPN je založené na reklamách. Pri pokuse o použitie bezplatnej aplikácie VPN sa objaví občas nepríjemná reklama. Je to jeden zo spôsobov, ako zarobiť peniaze. S tým nič zlé, pokiaľ sa reklamy nezobrazia, nie sú škodlivé. Avšak niekedy sú.

Niektoré bezplatné siete VPN sa pokúsili potichu preniknúť do škodlivého softvéru a adwaru, ktoré náš antivírusový program okamžite označil. Niektorí sa však rýchlo dostali aj za antivírusovú ochranu. Bezpečnosť ma veľmi zaujíma a jedno riziko, ktoré nikdy nebudem mať, je spojené s mnohými bezplatnými sieťami VPN.

Ale to nie je ono. Uvádza sa, že veľa bezplatných sietí VPN predalo uchádzačom osobné informácie svojich účastníkov. Na rozdiel od mnohých platených služieb VPN, ktoré ponúkajú politiku nulového záznamu, väčšina bezplatných sietí VPN bude viesť účet o vašich osobných údajoch a vašich online aktivitách. Je to porušenie dôvery a súkromia. Môžete si prečítať viac o tom, ako bezplatné siete VPN zarábajú peniaze.

Aj keď sa bezplatné VPN môžu javiť ako dobrá možnosť, ako skryť IP, zvyčajne to tak nie je. Pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, nemám žiadne kocky. Preto sú moje peniaze vždy na platených, uznávaných a dôveryhodných službách VPN, ako je ExpressVPN.

Zabalenie

Toto do značnej miery zhŕňa spôsoby, ako skryť vašu IP adresu a dôvody, prečo by ste chceli skryť svoju IP adresu.

Ak hľadáte všestrannú ochranu a takmer spoľahlivý spôsob, ako skryť svoju IP adresu, neexistuje lepší spôsob ako VPN. Vyhráva na bezpečnostných aj rýchlostných frontoch. Väčšina poskytovateľov VPN ponúka viac simultánnych pripojení. To znamená, že všetky svoje zariadenia môžete zabezpečovať naraz.

Pokúsili sme sa pokryť všetky relevantné informácie v tomto článku, ktoré by mohli pomôcť netechnickým laikom, ako som ja. Ak máte akékoľvek pripomienky alebo návrhy, neváhajte a dajte nám vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me