Ako vyriešiť problémy s ukladaním do terária TV

>

Mnoho našich čitateľov sa pýtalo, či by sme mali nejaké riešenie problémov s vyrovnávaním Terrarium TV. Zdá sa, že prípady vyrovnávacej pamäte sa stali pravidelnejšie ako predtým. V skutočnosti som sa s týmito problémami začal stretávať aj v poslednej dobe. Terrarium TV je nepopierateľne jednou z najlepších aplikácií Amazon Fire Stick na sledovanie filmov a televíznych relácií na požiadanie. Má takmer každý titul, o ktorý by ste mohli požiadať. Je však tiež pravda, že niekedy narazíte na tieto problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte. Ak v súčasnosti čelíte vyrovnávacej pamäti v aplikácii Terrarium TV, čítajte ďalej.

Ako vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na televízore Terrarium

vyrovnávacia pamäť terárií

Neexistuje nikto, kto by sa staral o problémy s televízormi Terrarium. Po niekoľkých pokusoch a chybách som však dokázal zmierniť ukladanie do vyrovnávacej pamäte a spríjemniť tak moje skúsenosti s aplikáciou. V tomto článku sa s vami podelím o rôzne spôsoby, ktoré pre mňa pracovali. Som presvedčený, že budú pracovať aj pre vás.

Poznámka: Ak ste nový používateľ a ešte nemáte Terrarium TV, skontrolujte tento odkaz - Ako nainštalovať Terrarium TV na FireStick

Skontrolujte rýchlosť internetového pripojenia

Online streamovanie v týchto dňoch vyžaduje rýchlosť internetu najmenej 5 Mbps, ale pre streamovanie v plnom vysokom rozlíšení najmenej 10 Mb / s a ​​pre 4K streamovanie sa odporúča minimálna rýchlosť 20 Mb / s. Dobrou správou je, že väčšina poskytovateľov mobilných a širokopásmových internetových služieb ponúka vyššiu rýchlosť internetu. V skutočnosti niektorí poskytovatelia ponúkajú rýchlosť až 100 Mb / s, dokonca aj v prípade bytových pripojení. Pri takej vysokej rýchlosti si môžete myslieť, že by ste nikdy nemali mať problémy s vyrovnávaním Terrarium TV. Bohužiaľ to tak nie je vždy.

Ak narazíte na problémy s vyrovnávaním údajov Terrarium TV iba zriedkavo, je pravdepodobné, že sa na vašom internete vyskytnú nejaké občasné problémy od konca vášho poskytovateľa. V takýchto prípadoch sa problém zvyčajne rieši na pozadí a má krátke trvanie.

Odporúčame vám skontrolovať rýchlosť internetového pripojenia a zistiť, či máte minimálnu šírku pásma. Existuje veľa aplikácií a webových stránok, ktoré vám umožňujú testovať rýchlosť zadarmo. Ookla je najobľúbenejšou službou na testovanie rýchlosti internetu. Môžete si stiahnuť aplikáciu Ookla do svojho zariadenia so systémom Android alebo iOS alebo navštíviť ich webovú stránku http://www.speedtest.net/ a otestovať rýchlosť.

Ak výsledky testov neustále ukazujú nízku rýchlosť, môže ísť o problém s pripojením na internet. Možno budete musieť aktualizovať svoj plán alebo smerovač. V každom prípade kontaktujte svojho poskytovateľa internetových služieb a nájdite riešenie.

Streamujte zo serverov odporúčaných pre Terárium TV

Terrarium TV načíta streamingové odkazy z desiatok serverov umiestnených na celom svete. Existuje však niekoľko serverov, ktoré táto aplikácia sama odporúča. Zoznam odporúčaných serverov nájdete na obrázku nižšie.

vyrovnávacia pamäť terárií

Osobne som zažil, že tieto servery sú rýchlejšie a sotva mám problémy s vyrovnávaním Terrarium TV.

Vyskakovacie okno v obrázku sa objaví vždy, keď kliknete na názov. V spodnej časti môžete zaškrtnúť možnosť Nezobrazovať znova, aby sa nabudúce nezobrazila. Pred začiarknutím tejto možnosti som si poznamenal všetky odporúčané servery, pretože som vedel, že si ich nebudem môcť pamätať. Odporúčam vám urobiť to isté.

Problémy so serverom Terrarium TV

Ak vaša internetová rýchlosť nie je problémom a stále čelíte problémom s televíziou Terrarium, zdá sa, že by mohol byť problém so serverom, na ktorom je hosťovaný obsah..

Ako možno viete, Terrarium TV nemá žiadny vlastný obsah. Táto aplikácia je agregátor, ktorý získava viac odkazov na konkrétny obsah z rôznych serverov. Po otvorení odkazu sa vaše zariadenie začne pokúšať streamovať obsah zo servera, na ktorý odkazuje.

Terárium TV sa snaží priniesť najlepšie pracovné odkazy. Ale niekedy to nakoniec tiež ukazuje zlé odkazy. Zlý odkaz by mohol byť pre server, ktorý zaznamenáva výpadky alebo spomalenie. Výsledkom je, že narazíte na problémy s vyrovnávaním Terrarium TV.

Ak sa vyskytne problém so serverom, na vyrovnanie vyrovnávacej pamäte nie je veľa práce. Môžete však otvoriť ďalší odkaz na iný server a existuje veľká šanca, že sa o problém postaráte.

Všimol som si, že problémy s televízorom Terrarium sa zvyčajne objavujú, keď sa snažím vysielať obsah vo vysokom rozlíšení HD. A nemá to nič spoločné s mojou internetovou rýchlosťou alebo schopnosťou môjho zariadenia streamovať online filmy alebo relácie HD; problém je so serverom, ktorý nie je schopný vybaviť viac požiadaviek na streamovanie.

Použite správny prehrávač médií s televízorom Terrarium

Terárium TV nemá vlastný prehrávač médií. Musíte si všimnúť, že keď spustíte Terrarium TV, vyžaduje si nainštalovanie preferovaného prehrávača médií pre lepší výkon streamovania. V skutočnosti aplikácia dokonca hovorí, že bez preferovaného prehrávača sa môžu vyskytnúť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Keď som prvýkrát začal používať Terrarium TV, ignoroval by som automaticky otvárané okná s požiadavkou na získanie iného prehrávača médií. Myslel som, že to nebude potrebné. Potom som si však všimol, že Terrarium TV nefunguje správne a pravidelne sa stretávam s problémami s ukladaním údajov do vyrovnávacej pamäte. Vtedy som sa rozhodol nainštalovať prehrávač médií Terrarium TV. A aj keď sa ukázalo, že sa mýlim, pripúšťam, že vo výkone bol zreteľný rozdiel. Po inštalácii nového prehrávača fungovalo veľa odkazov, ktoré sa predtým uložili do vyrovnávacej pamäte.

Aj keď je Terrarium TV kompatibilný s niekoľkými prehrávačmi médií vrátane VLC a MX Player, môže vás napriek tomu požiadať o inštaláciu iného prehrávača. Ak nemáte program YesPlayer, najnovšia verzia Terrarium TV v skutočnosti neprúdi žiadne odkazy. (Pozrite obrázok nižšie).

Terárium tv nefunguje

Nainštalujte program YesPlayer a možno budete schopní postarať sa o problémy s vyrovnávaním Terrarium TV. Tento prehrávač médií je k dispozícii v obchode Play Store aj Amazon Store.

Použite sieť VPN a vyvarujte sa obmedzovania internetového pripojenia

Viete, že veľa používateľov internetu v Spojených štátoch sa stalo obeťou škrtenia na internete a nikdy si toho neuvedomujú? Škrtenie na internete je bežná prax medzi poskytovateľmi internetových služieb (ISP).

Ak online streaming spotrebuje najväčšiu časť vašej online aktivity, váš poskytovateľ internetových služieb môže znížiť rýchlosť internetu na menej, ako ponúka internetový plán. Nehovorím, že tento postup je nezákonný. Ale cítim, že je to neetické. Poskytovatelia internetových služieb zvyčajne majú vo svojich podmienkach klauzulu & Podmienky, v ktorých sa uvádza, že miera využívania údajov v dôsledku streamingu online pod určitú hodnotu môže viesť k zníženiu rýchlosti.

Je smutné, že nám tie krásne výtlačky často chýbajú. A aj keby som si prečítal túto doložku, stále by som chcel využívať internet naplno. Našťastie existuje spôsob, ako zabrániť škrteniu internetu. Začnite používať službu VPN a maskuje všetky vaše internetové aktivity. Takto by váš poskytovateľ internetových služieb nikdy nevedel, či pozeráte film online alebo sťahujete dátové súbory.

Používam ExpressVPN už nejaký čas a odporúčam vám to isté. Je rýchla, spoľahlivá a priateľská k teráriu.

 Vymažte údaje aplikácie Terrarium TV

Existuje ešte jedno riešenie problémov s televízorom Terrarium, ktoré by ste sa mohli pokúsiť vyhnúť problémom s vyrovnávacou pamäťou. Dáta Terrarium TV môžete vyčistiť a obnoviť ich predvolené nastavenia. Bolo by to, ako keby ste prvýkrát používali televízor Terrarium.

Vymazanie údajov samozrejme znamená stratu všetkých vašich osobných nastavení. Sotva však existujú nastavenia televízora Terrarium, ktoré je potrebné zachovať. Poznamenajte si všetky zmeny, ktoré ste vykonali, a tieto zmeny aplikujte neskôr.

Aj keď sme pri tom, odporúčam tiež vymazať vyrovnávaciu pamäť Terrarium TV a zároveň odstrániť údaje. Aplikácia s odstránenou vyrovnávacou pamäťou by mohla začať fungovať zázraky.

Ak používate Terrarium TV v systéme Android, otvorte Nastavenia a prejdite na možnosť Aplikácie (cesta sa môže v jednotlivých zariadeniach mierne líšiť). Vyberte Terrarium TV a klepnutím na tlačidlá vymažte údaje a vyrovnávaciu pamäť.

Ak používate Terrarium TV na FireStick, môžete vymazať údaje a vyrovnávaciu pamäť takto:

# 1. Na domovskej obrazovke vyberte položku Nastavenia (na hornom paneli)

# 2. Kliknite na položku „Aplikácie“

# 3. Posuňte zobrazenie nadol a otvorte položku Spravovať nainštalované aplikácie.

# 4. Zrolujte úplne nadol a kliknite na „Terárium TV“. Ako vidíte na obrázku nižšie, veľkosť údajov je 40,82 MB a vyrovnávacia pamäť je 110 MB

problémy s terárijnou televíziou

# 5. Teraz kliknite na možnosť „Vymazať údaje“ (pod touto možnosťou „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“. Nemusíte ich však používať, pretože vymazanie údajov vymaže aj vyrovnávaciu pamäť, ako je to znázornené na obrázkoch nižšie)

problémy s vyrovnávaním terárií

# 6. Na ďalšej obrazovke znova kliknite na položku Vymazať údaje

Terária tv stále mrzne

# 7. Teraz sa jedným stlačením tlačidla späť vrátite na predchádzajúcu obrazovku. Ako vidíte na obrázku nižšie, údaje a medzipamäť boli odstránené

riešenie problémov s teráriom

PRIPRAVUJEME

Dúfam, že vám tento článok pomohol postarať sa o problémy s vyrovnávaním údajov Terrarium TV. Aj keď je Terrarium TV neuveriteľne populárnou aplikáciou pre obsah na požiadanie, servery, z ktorých načítava prúdy, nemusia byť vždy skvelé. Ak teda čelíte problémom s vyrovnávacou pamäťou, problém servera je pravdepodobnejší ako akýkoľvek miestny problém s pripojením na internet alebo so zariadením. Pre mňa zvyčajne funguje výber iného streamu. Koniec koncov, je to krása televízie Terrarium - prináša viac odkazov na jednom mieste. Ak máte podobné problémy aj v spoločnosti Kodi, nezabudnite vyskúšať možné opravy vyrovnávacej pamäte Kodi.

súvisiace:

Ako nainštalovať Kodi na FireStick
Ako nainštalovať Exodus na Kodi
Ako získať titulky na Kodi
Ako resetovať Kodi

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me