Ako vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte

>V tomto príspevku budeme diskutovať o rôznych možnostiach opravy vyrovnávacej pamäte na FireStick. Kroky na riešenie problémov uvedené v tejto príručke fungujú na zariadeniach FireStick 4K, Fire TV Cube, ako aj na starších zariadeniach Fire TV.

ako opraviť buffering na firestickFireStick je jedno z najpopulárnejších streamingových zariadení na svete. Nastavenie a použitie je neuveriteľne ľahké. Podporuje veľa úžasných aplikácií z obchodu Amazon a niekoľko aplikácií tretích strán. FireStick celkovo predstavuje úžasný zážitok zo streamingu.

Mnoho používateľov sa však stretáva aj s problémami s ukladaním do vyrovnávacej pamäte s ich FireStick. Percento takýchto používateľov je malé. Vzhľadom na to, že FireStick majú milióny používateľov, predstavuje toto malé percento značné množstvo.

Ak váš FireStick stále ukladá do vyrovnávacej pamäte po celý čas, tento článok popisuje rôzne možné dôvody a riešenia.

Pozor Používatelia FireStick: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Vlády a poskytovatelia internetových služieb na celom svete monitorujú online aktivity svojich používateľov. Ak sa na vašej televíznej karte Fire TV zistí streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, mohli by ste sa dostať do vážnych problémov. V súčasnosti je vaša adresa IP viditeľná pre všetkých. Dôrazne vám odporúčame, aby ste si vytvorili dobrú sieť FireStick VPN a skryli svoju identitu, aby sa zážitok zo sledovania filmu nezhoršil..

používam ExpressVPN čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN v tomto odvetví. Inštalácia na akékoľvek zariadenie vrátane Amazon Fire TV Stick je veľmi jednoduchá. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa vám ich služby nepáčia, môžete vždy požiadať o vrátenie peňazí. ExpressVPN má tiež špeciálnu ponuku, kde môžete získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49% z ročného plánu.

Tu sú dôvody, prečo musíte neustále používať sieť VPN.

Čítať: Ako nainštalovať a používať VPN na Fire Stick

Čo spôsobuje ukladanie do vyrovnávacej pamäte na FireStick

Vyrovnávacia pamäť môže spôsobiť množstvo faktorov. Tu je niekoľko najčastejších dôvodov, prečo sa ukladanie do vyrovnávacej pamäte vyskytuje na serveri FireStick:

 • Pomalé pripojenie k internetu: Odporúča sa, aby ste mali aspoň 10 Mb / s pre 1080p a 20 Mb / s pre 4K streamovanie. Ak je vaše pripojenie na internet pomalé, vyskytnú sa problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte
 • Throttling ISP: Váš poskytovateľ internetových služieb môže z času na čas spomaliť rýchlosť pripojenia, ak zistí príliš veľa streamovacích aktivít
 • Modem vzdialený od FireStick: Ak je váš FireStick umiestnený príliš ďaleko od Wi-Fi modemu, sila vášho signálu bude slabá a spôsobí problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.
 • Má nízku kapacitu pamäte RAM: Nie je neobvyklé, že dôjde FireSticku k nedostatku pamäte RAM. Na pozadí môže byť spustených veľa nepotrebných aplikácií
 • Málo úložného priestoru: Opäť je bežné medzi používateľmi FireStick. Prístroj má iba 8 GB miesta, veľa z toho už OS využíva
 • Prehrievanie FireStick: Ak sa váš FireStick prehrieva, pravdepodobne spôsobí problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte
 • Zastaraný systém Firestick: Vo FireSticku sa môžu vyskytnúť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte, ak je spustený v zastaranom OS
  Ako nainštalovať Kodi na Amazon FireStick

Ako vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte FireStick

Teraz, keď sme sa zaoberali niektorými z najbežnejších faktorov, ktoré spôsobujú ukladanie do vyrovnávacej pamäte na serveri FireStick, nájdeme riešenia. Tu sú.

1. Reštartujte FireStick

Ak sa vám nedarí presne určiť príčinu spôsobujúcu problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte FireStick, riešením by mohol byť trik, taký jednoduchý ako reštart..

V skutočnosti je reštartovanie jednou z najzákladnejších metód riešenia problémov a malo by byť jedným z prvých, ktorý to skúsi. Môže vyriešiť veľa problémov.

Tu sú kroky:

 • Prejdite na FireStick nastavenie

Firestick vyrovnávací problém

 • cvaknutie Moja požiarna televízia

Ako opraviť buffering na firestick

 • cvaknutie Reštart

Ako opraviť buffering na firestick

 • cvaknutie Reštart na potvrdenie

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

2. Postarajte sa o rýchlosť internetu

Pravdepodobne máte vysokorýchlostné širokopásmové pripojenie a rýchlosť internetu pre vás nie je problémom. Napriek tomu by som vám však odporúčal skontrolovať rýchlosť internetu ako prvý krok pri riešení problémov.

Ak sa ukáže, že na FireStick skutočne dosahujete požadovanú rýchlosť internetu, odstránili ste tento problém z cesty.

A ak je problém s vyrovnávacou pamäťou pomalé internetové pripojenie, vždy sa môžete obrátiť na svojho poskytovateľa internetových služieb a zistiť príčinu, prípadne môžete získať nové pripojenie úplne..

Akákoľvek rýchlosť nad 10 Mb / s je dosť dobrá na vysielanie v rozlíšení až 1080p

Ak streamujete 4K videa, odporúča sa rýchlosť najmenej 20 Mb / s.

Tu je postup, ako skontrolovať rýchlosť internetu na zariadení Firestick

Ak váš Firestick nedostáva požadovanú rýchlosť internetu, postupujte takto-

Skontrolujte a zlepšte silu signálu Wi-Fi

Sila signálu hrá kľúčovú úlohu pri plynulom streamingovom zážitku. Intenzita signálu je silnejšia, keď je modem v blízkosti vášho FireStick, a slabšia, keď je ďaleko.

Takto môžete skontrolovať silu signálu na serveri FireStick a podľa toho postupovať:

 • Prejdite na stránku nastavenie z domovskej obrazovky FireStick

Firestick vyrovnávací problém

 • cvaknutie sieť v nasledujúcom okne

Ako opraviť buffering na firestick

 • Zvýraznite svoju Wi-Fi adresu / meno
 • Vpravo nájdete stav pod Sila signálu

Firestick vyrovnávací problém

Ak sa zobrazí správa Veľmi dobrá, získavate správne signály Wi-Fi. Ak sa hovorí, že je zlý alebo slabý, je to problém.

Spravidla by mal byť modem v dosahu 20-30 stôp od zariadenia, aby sa dosiahla najlepšia sila signálu. Ak je váš modem ďalej ako tento, môžete zvážiť nákup zariadenia Wi-Fi Extender. Ako už názov napovedá, Wi-Fi Extender rozširuje oblasť pokrytia vášho modemu, čo umožňuje jeho efektívnosť vo väčšej oblasti.

Musíte sa tiež uistiť, že v blízkosti vášho modemu nie je príliš veľa elektrických zariadení, ktoré môžu spôsobovať rušenie signálu.

A ak je to možné, umiestnite modem o niečo vyššie (6 stôp alebo vyššie), aby ste dosiahli lepšie pokrytie signálom.

Na káblové pripojenie použite kábel Ethernet

použite adaptér amazon ehternet, aby ste zabránili ukladaniu do vyrovnávacej pamäte v prípade požiaruKáblové pripojenie je zvyčajne oveľa rýchlejšie ako bezdrôtové pripojenie. Po prvé, nemusí sa spoliehať na blízkosť smerovača od zariadenia. Ethernetový kábel je zapojený priamo do vášho FireStick.

Po druhé, medzi smerovačom a zariadením neexistujú prekážky. Mnoho elektrických, ako aj určité mechanické prekážky majú tendenciu zoslabovať signál Wi-Fi.

Na FireStick môžete ovládať alebo dokonca opravovať ukladanie do vyrovnávacej pamäte pomocou káblového pripojenia. Pre káblové pripojenie na FireStick si môžete kúpiť Amazon Ethernet Adapter pre Amazon Fire TV Devices od Amazon.com.

Drôt internet / LAN a napájací kábel z napájacieho adaptéra FireStick pôjdu do ethernetového adaptéra. A potom sa do vášho FireStick zapojí jeden kábel z ethernetového adaptéra.

  Ako nainštalovať Plex na FireStick a Android TV Box

Upozorňujeme, že sieťový adaptér Ethernet už nemusíte kupovať, ak prostredníctvom pripojenia Wi-Fi už dosahujete značnú rýchlosť siete.

3. Na zabránenie ukladania do vyrovnávacej pamäte použite VPN

Odporúča sa pre vyššiu rýchlosť a súkromie

súkromné ​​vysielanie

Škrtenie na internete je bežnou praxou medzi poskytovateľmi internetových služieb. Váš poskytovateľ pripojenia na internet môže spomaliť vaše pripojenie na internet, keď sa zistia streamovacie aktivity nad určitú úroveň. V dôsledku toho môže dôjsť k ukladaniu do vyrovnávacej pamäte na FireStick.

Našťastie sa tomu dá ľahko vyhnúť použitím VPN pre FireStick. Dobrý  Sieť VPN nielenže zastaví poskytovateľa internetových služieb v obmedzovaní rýchlosti, ale prinesie výhody niekoľkými spôsobmi, napríklad:

 • Skryť činnosti streamovania pred vládnym dohľadom a poskytovateľom internetových služieb
 • Anonymné sťahovanie torrentov
 • Chráni osobné informácie od hackerov
 • Odblokujte geoobmedzený obsah (vrátane služieb Netflix, BBC iPlayer, Prime Video, Hulu, HBO atď.)

Podľa mojich skúseností je ExpressVPN najlepšou sieťou VPN pre FireStick. Využíva najlepšiu šifrovaciu technológiu a je tiež najrýchlejšou sieťou VPN.

ExpressVPN v súčasnosti ponúka 49% zľavu z ročného plánu. Navyše máte s týmto plánom zadarmo 3 mesiace. Poskytuje tiež bezpodmienečnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Tu je postup, ako získať ExpressVPN a vyhnúť sa ukladaniu do vyrovnávacej pamäte na FireStick:

 • Kliknite sem a zaregistrujte sa na ExpressVPN
 • Po vytvorení účtu ExpressVPN zapnite FireStick a vyberte možnosť vyhľadávania v ľavom hornom rohu plochy.

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

 • Vyhľadajte ExpressVPN a kliknite naň v návrhoch na vyhľadávanie. Pri inštalácii ExpressVPN postupujte podľa pokynov na obrazovke

Firestick vyrovnávací problém

 • Otvorte ExpressVPN a prihláste sa pomocou prihlasovacích údajov svojho účtu, ktoré ste vytvorili pri registrácii

Ako opraviť buffering na firestick

 • Pripojte sa k serveru VPN a začnite streamovať

Ako opraviť buffering firestick

4. Vyčistite pamäť FireStick RAM

FireStick má veľkosť RAM – 1 GB na FireStick 2nd Gen a 1,5 GB na FireStick 4K. To nie je dosť pre streamingové zariadenie. Takáto malá pamäť má však tendenciu sa zachytávať príliš rýchlo.

Nízke miesto v RAM je jedným z vinníkov vyrovnávacej pamäte, ktorú zažívate na serveri FireStick. Budete prekvapení, keď viete, že niektoré aplikácie stále zabíjajú RAM, aj keď ich zatvoríte.

Priestor RAM môžete vyčistiť jednoduchým ukončením aplikácií na pozadí. Ako by ste však zistili, ktoré aplikácie sú skutočne spustené na pozadí? Vynútenie zatvorenia všetkých nainštalovaných aplikácií je únavné a časovo náročné.

Našťastie existuje aplikácia, pomocou ktorej môžete vyhľadať a pozadí zatvoriť aplikácie. Nazýva sa Pozadie aplikácií a zoznam procesov. Túto bezplatnú aplikáciu môžete získať z obchodu Amazon.

Tu sú kroky na stiahnutie aplikácií na pozadí & Aplikácia Zoznam procesov a jej použitie zavrie aplikácie na pozadí:

 • Prejdite na stránku Vyhľadávanie možnosť z domovskej obrazovky FireStick

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

 • Vyhľadajte aplikáciu Background Apps a Process List a podľa pokynov na obrazovke ju nainštalujte

Ako opraviť buffering firestick

 • Otvorte aplikáciu. Táto výzva sa zobrazí prvýkrát.
 • Zrušte začiarknutie možnosti „Otvoriť aplikáciu pri štarte“, ak nechcete, aby sa aplikácia otvárala automaticky pri každom reštarte FireStick.
 • cvaknutie Mám to! gombík

Vyrovnávacia pamäť na amazonskom požiari

 • Na pozadí sa zobrazí zoznam všetkých aplikácií spustených. cvaknutie Zatvorte všetky aplikácie v ľavom hornom rohu

Ako opraviť buffering na firestick

 • V zozname sa zobrazí nasledujúce okno pre prvú aplikáciu. Choďte do toho a kliknite Nútene zastavenie
 • Po dokončení stlačte tlačidlo Späť na DO.

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

 • V zozname sa zobrazia rovnaké možnosti pre nasledujúcu aplikáciu. cvaknutie Nútene zastavenie znovu.
 • Opakujte to, kým nezabijete všetky aplikácie na pozadí

Poznámka: Nepoužívajte násilie v blízkosti ExpressVPN (alebo inej VPN) bežiacej na pozadí. VPN je spustená na pozadí a poskytuje bezpečnosť. Vynútené zatvorenie VPN môže spôsobiť stratu pripojenia k bezpečnému VPN serveru. Aplikácie VPN rovnako nezaberajú veľa miesta.

  Ako testovať rýchlosť internetu na Amazon FireStick / Fire TV Cube

5. Vymažte aplikáciu Cache / Data of Streaming

Vymazanie vyrovnávacej pamäte aplikácií na streamovanie vám môže pomôcť s vyrovnávacou pamäťou v službe FireStick. Mnoho používateľov uviedlo, že aplikácie tretích strán, ako sú Cinema APK, Cyberflix TV, Ola TV, BeeTV atď., Fungovali lepšie po vymazaní vyrovnávacej pamäte..

Môžete tiež vymazať údaje aplikácie a úplne tak obnoviť pôvodné výrobné nastavenia aplikácie.

Tu sú kroky:

 • Prejdite na FireStick nastavenie z domovskej obrazovky

ako vyriešiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte

 • cvaknutie aplikácia

tlmenie požiarov

 • Otvorené Spravujte nainštalované aplikácie

Oprava problému s ukladaním do vyrovnávacej pamäte

 • Teraz musíte vidieť tento zoznam nainštalovaných aplikácií
 • Pokračujte a kliknite na aplikáciu na streamovanie s problémami s ukladaním do vyrovnávacej pamäte

kliknite na aplikáciu, ktorá má problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte

 • V pravej časti tohto okna nájdete údaje aplikácie a údaje o vyrovnávacej pamäti

Môžete urobiť jeden z nasledujúcich krokov:

 • Vyčistiť dáta: Vymaže všetky údaje súvisiace s aplikáciou (vrátane všetkých informácií o prihlásení) a resetuje aplikáciu na predvolené hodnoty od výroby. Vymaže tiež vyrovnávaciu pamäť
 • Vymazať vyrovnávaciu pamäť: Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť a zostať ostatné údaje nedotknuté, vyberte túto možnosť

Vymažte vyrovnávaciu pamäť, aby ste prestali ukladať do vyrovnávacej pamäte na výstrek

6. Vylepšite svoje nastavenia ochrany osobných údajov

Amazon monitoruje a zhromažďuje vaše údaje pod zámienkou marketingu a zlepšovania. Toto pravdepodobne ohrozí vaše súkromie. Ale to nie je len to.

Aby ste mohli neustále sledovať a zhromažďovať vaše údaje, váš systém FireStick OS musí udržiavať určité procesy bežiace na pozadí. Mohlo by to spomaliť váš FireStick a nakoniec spôsobiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Takto môžete zakázať monitorovanie a zhromažďovanie údajov:

 • Otvorte Firestick nastavenie z domovskej obrazovky

Firestick vyrovnávací problém

 • cvaknutie Preferencie na ďalšej obrazovke

Ako opraviť buffering na firestick

 • cvaknutie Nastavenia ochrany osobných údajov

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

 • Vypnite nasledujúce možnosti: Údaje o používaní zariadenia a Zhromažďujte údaje o používaní aplikácií

Ako opraviť buffering firestick

 • Teraz stlačte raz tlačidlo Späť a kliknite na Monitorovanie údajov

Vyrovnávacia pamäť na amazonskom požiari

 • Vypnúť Monitorovanie údajov

Firestick vyrovnávací problém

7. Skontrolujte a aktualizujte OS FireStick

Je to zriedkavé, ale nie neslýchané. Zastaraný systém FireStick OS môže byť príčinou problémov s ukladaním do vyrovnávacej pamäte.

Váš FireStick sa zvyčajne aktualizuje automaticky vždy, keď je k dispozícii nová verzia operačného systému. Niekedy to však nemusí byť.

Tu sú kroky na kontrolu a inštaláciu aktualizácií operačného systému:

 • Prejdite na FireStick nastavenie

Firestick vyrovnávací problém

 • Otvorené Moja požiarna televízia

Ako opraviť buffering na firestick

 • cvaknutie o

Oprava vyrovnávacej pamäte firestick

 • cvaknutie Skontroluj aktualizácie

Vyrovnávacia pamäť na amazonskom požiari

 • Počkajte niekoľko sekúnd. Váš FireStick vám oznámi, či sú potrebné nejaké aktualizácie alebo či je vaše zariadenie už aktuálne

Ako opraviť buffering firestick

8. Vyhnite sa prehriatiu FireStick

Prehrievanie môže spôsobiť poruchu zariadenia. Môže tiež spôsobiť problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte alebo streamovaním na serveri FireStick. Preto je dôležité, aby ste zabránili prehriatiu zariadenia FireStick.

Tu je náš podrobný sprievodca, ako vyriešiť problém s ohňom FireStick.

Aj keď váš FireStick môže bežať niekoľko hodín bez problémov, odporúčame vám ho občas odpočinúť.

Nenechávajte ho zapnuté cez noc. Odpojte ho od zdroja napájania.

Ak si myslíte, že FireStick prepracoval, odpojte ho od zdroja napájania a nechajte ho aspoň 30 minút vychladnúť.

9. Používajte Real-Debrid pre aplikácie tretích strán

Real Debrid je prémiový hostiteľ, ktorý pracuje so širokou škálou aplikácií FireStick tretích strán, ako aj s doplnkami Kodi..

Aplikácie a doplnky sa zvyčajne pripájajú k verejným serverom. Takéto servery umožnia prístup takmer každému. V dôsledku toho majú vysoký príliv dopravy. To následne spôsobuje problémy so spomalením servera, prestojmi a ukladaním do vyrovnávacej pamäte na serveri FireStick.

Na druhej strane je Real-Debrid platená služba. Obmedzuje prístup servera k prémiovým používateľom. Preto sú prúdy z Real Debrid omnoho rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Real-Debrid môžete integrovať s takmer všetkými obľúbenými aplikáciami, ako sú Cinema HD APK, CyberFlix TV, BeeTV a ďalšie..

Prečítajte si: Ako nastaviť a používať Real Debrid

Zabalenie

Dúfam, že tento článok vám pomôže, ak máte problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na serveri FireStick. Pokúsili sme sa zahrnúť všetky možné scenáre a riešenia. Ak však máte pocit, že sme vynechali niečo dôležité, neváhajte a dajte nám vedieť prostredníctvom nižšie uvedenej sekcie komentárov.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me