Ako nainštalovať Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

>

V tejto príručke sa s vami porozprávam o získaní služby Google Play na zariadeniach FireStick a Fire TV. Obchod Google Play je najpoužívanejším archívom aplikácií s tisíckami aplikácií, hier a pomôcok. Obrovská zbierka aplikácií a jednoduchosť použitia sú jeho najväčšie ťahy. Obchod Play však nie je k dispozícii na všetkých platformách Android. Napríklad zariadenia Amazon FireStick a Fire TV majú Amazon Store a nepodporujú Play Store. Bohužiaľ, inventár aplikácií Amazonu nie je taký veľký, a preto používatelia FireStick často hľadajú iné možnosti.

Obchod Play nie je na týchto zariadeniach Amazon oficiálne k dispozícii. Existuje teda spôsob, ako to naložiť? Odpoveď je áno! Tu vám však poviem o niečom, čo je omnoho lepšie ako Google Play na FireStick. V tejto príručke vám predstavím obchod s aplikáciami tretích strán s názvom Aptoide TV, ktorý je najlepšou alternatívou v obchode Play Store a je optimalizovaný pre platformy zariadení Fire..

požiarny obchod s aptoidmi

Ako nainštalovať Google Play na Fire Stick (alternatíva)

Proces ukladania obchodu Play na FireStick je únavný, dlhodobý, náchylný k poruchám a často nefunguje. Strávili by ste hodinu a pol bez úspechu. Nechcem strácať čas. Zo služby Aptoide môžete získať všetko, čo môžete zo služby Google Play a ešte viac. Aptoide TV funguje na FireStick z väčšej časti bezchybne. Má tiež slušnú zbierku aplikácií pre FireStick, ktoré budete niekedy potrebovať. Dozvieme sa teda teraz, ako nainštalovať a používať obchod s aplikáciami Aptoide.

Zaujíma vás vaše súkromie online?

Predtým, ako budeme pokračovať, by som vás chcel upozorniť na jednu dôležitú záležitosť. Ochrana súkromia je obrovským problémom v prostredí webu. Pravdepodobne vás sledujú a sledujú hackeri a zlodeji identity a dokonca aj vaša vlastná vláda a poskytovateľ internetových služieb. Preto má veľký zmysel nájsť spôsob, ako zostať v anonymite a zachovať vaše súkromie v digitálnom rozsahu internetu.

Získajte VPN teraz a užite si pokoj. VPN šifruje všetok prenos z vašich zariadení a ponúka úplnú anonymitu. Sieť VPN tiež zaisťuje, že sa nestanete obeťou škrtenia na internete, čo je prax, ktorá každým dňom rýchlo prevláda.

Čítať: Ako nainštalovať a používať VPN na FireStick

Pripravte FireStick na Sideloading Aptoide TV

Aptoide, najsľubnejšia alternatíva Google Play na FireStick, je obchod s aplikáciami tretích strán a nie je divu, že nie je hostovaný v obchode Amazon. Keďže sa chystáme dostať aplikáciu z miesta mimo oficiálneho obchodu, budeme musieť dať FireStick pokyn, aby povolil inštaláciu. Možnosť Aplikácie z neznámych zdrojov je v predvolenom nastavení zakázaná.

Tu sú rýchle kroky na povolenie inštalácie aplikácií tretích strán

Krok 1: Pomocou smerových klávesov na diaľkovom ovládači vyberte na domovskej obrazovke FireStick Settings. Táto možnosť je na hornom paneli ponuky. Teraz prejdite na zariadenie, ako je to znázornené na obrázku nižšie:

otvorte nastavenie zariadenia

Krok 2: Na nasledujúcej obrazovke, ktorá nasleduje, vyberte položku Možnosti vývojára

možnosti pre vývojárov

Krok 3: V časti Možnosti vývojára zvýraznite možnosť Aplikácie z neznámych zdrojov a na diaľkovom ovládači stlačte tlačidlo Vybrať

Ako nainštalovať Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Krok 4: Keď uvidíte nasledujúcu výzvu, varovanie ignorujte a stlačte „Zapnúť“. Je pravda, že niektoré aplikácie tretích strán môžu poškodiť vaše zariadenie. Ale aplikácie ako Aptoide sú vysoko známe a úplne bezpečné. Nie je potrebné sa obávať.

povoliť aplikácie z neznámych zdrojov

Teraz ste pripravení nainštalovať Aptoide (alebo na to príde akákoľvek aplikácia tretích strán) do vášho zariadenia.

Kroky na inštaláciu alternatívnej predajne Play Play (Aptoide Store) na serveri FireStick

Teraz vám ukážem, ako nainštalovať obchod Google Play do svojho zariadenia Amazon Fire Stick (presnejšia alternatíva Aptoide). Túto aplikáciu budete môcť nainštalovať pomocou aplikácie Downloader a aplikácie ES Explorer (s počítačom aj bez neho)

Prečo dve aplikácie, môžete sa opýtať. Downloader je najobľúbenejšia aplikácia na načítanie aplikácií tretích strán na Fire Stick. Aplikácia však nie je k dispozícii všade v obchode Amazon a pre niektoré oblasti musí byť nabitá. Na druhú stranu, ES File Explorer si môžete stiahnuť z Amazon Store bez ohľadu na vašu krajinu alebo región.

Ako nainštalovať Aptoide pomocou sťahovača (metóda 1)

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je získať aplikáciu Downloader, ak ju ešte nemáte. Nájdete ho v obchode Amazon a ak tak neurobíte, prečítajte si, ako nainštalovať program Downloader.

Po nainštalovaní aplikácie Downloader si môžete pomocou tohto nástroja nainštalovať aplikáciu Aptoide na Fire Stick alebo Fire TV.

Krok 1: Spustite aplikáciu Downloader z domovskej obrazovky Fire Stick (ak ste sem presunuli ikonu aplikácie).

na inštaláciu google play použite aplikáciu na stiahnutie

Ak aplikáciu nevidíte na domovskej obrazovke, podržte stlačené tlačidlo Domovská stránka na diaľkovom ovládači a vyberte položku Aplikácie. Zobrazí sa zoznam všetkých vašich aplikácií. Prejdite nadol na položku Downloader a spustite ju.

Krok 2: Na domovskej obrazovke aplikácie Downloader skontrolujte, či je na ľavom bočnom paneli vybratá možnosť Domov

Stiahnite si google play apk fire stick

Krok 3: V poli URL uvidíte blikajúci kurzor. Na diaľkovom ovládači stlačte tlačidlo „Vybrať“ a vyvolajte klávesnicu na obrazovke. Zadajte webovú adresu https://www.firesticktricks.com/store a stlačte tlačidlo „Go“ na klávesnici (alebo tlačidlo Play na diaľkovom ovládači). Pozrite sa na obrázok nižšie. Toto je odkaz na získanie Aptoide, alternatívy k službe Google Play na serveri FireStick.

google play apk stiahnutie

Krok 4: Súbor Aptoide APK sa teraz začne automaticky sťahovať do ukladacieho priestoru zariadenia

ako nainštalovať aptoid na oheň palicu

Krok 5: Po dokončení sťahovania sa zobrazí nasledujúca obrazovka. Držte stlačené tlačidlo dole na diaľkovom ovládaní, kým sa tlačidlo „Ďalej“ v pravom dolnom rohu nezmení na „Inštalovať“; a potom zvýraznite tlačidlo „Inštalovať“ a kliknite naň.

aptoide na firestick

Krok 6: Zobrazí sa obrazovka postupu inštalácie. Po dokončení inštalácie dostanete upozornenie „Nainštalovaná aplikácia“ spolu s tlačidlami „Hotovo“ a „Otvoriť“..

google play store on firestick

Krok 7: Kliknite na tlačidlo Hotovo, pretože aplikáciu zatiaľ nechceme otvoriť (ak však chcete aplikáciu hneď otvoriť, pokračujte a kliknite na tlačidlo Otvoriť; váš hovor!)

Krok 8: Zobrazí sa nasledujúce dialógové okno. Nemusíte klikať na tlačidlo „Inštalovať“, pretože aplikácia je už nainštalovaná. Namiesto toho kliknutím na tlačidlo Odstrániť odstráňte súbor APK. Už to nepotrebujeme a zbytočne to zaberie úložný priestor.

google play store on firestick

To je všetko! Na FireStick ste úspešne nainštalovali aplikáciu Aptoide, alternatívu Google Play.

Nainštalujte program Aptoide na server FireStick pomocou prieskumníka súborov ES BEZ počítača (metóda 2)

: Toto je alternatívna metóda. Ak ste už Aptoide nainštalovali pomocou aplikácie Downloader, nemusíte postupovať podľa týchto krokov. Navyše, program ES File Explorer bude teraz stáť 9,99 dolárov mesačne, ak si želáte používať jeho funkciu bočného načítania.

Ak si nemôžete stiahnuť aplikáciu Downloader alebo ju nechcete postúpiť, alebo jednoducho dávajte prednosť ES File Explorer lepšie, ukážem vám, ako ju môžete použiť na inštaláciu aplikácie Aptoide na Fire TV Stick..

ES File Explorer je tiež značne populárny a ako som už povedal, je dostupnejší ako program Downloader, preto je rozumné zahrnúť túto metódu.

Existujú dva spôsoby, ako nainštalovať Google Play na Fire Stick alternatívu, jeden s počítačom a druhý bez.

Metóda bez počítača je jednoduchšia a rýchlejšia (vyžaduje si však prémiové predplatné 9,99 dolárov mesačne). Najprv budeme hovoriť o tejto metóde. V prípade, že ste si do svojho počítača stiahli súbor Aptoide APK, pravdepodobne budete chcieť pozrieť druhú metódu neskôr.

Tu prichádza metóda ES Explorer, ktorá nevyžaduje žiadny počítač.

Krok 1: Otvorte program ES File Explorer, v ľavom bočnom paneli prejdite na položku Nástroje a rozbaľte ho. V podponuke Nástroje vyberte položku Správca sťahovania a potom kliknite na tlačidlo + v spodnej časti

aptoide na firestick

Krok 2: Teraz by sa malo zobraziť dialógové okno Stiahnutie

google play store on firestick

Krok 3: Do poľa Cesta zadajte adresu URL https://firesticktricks.com/store. V časti Názov zadajte ľubovoľný názov, ale urobte ho relevantným pre aplikáciu, ktorú máme nainštalovanú. Pomenoval som ho Aptoide TV, ako je názov aplikácie, ktorú inštalujem.

požiarny obchod s aptoidmi

Krok 4: Teraz kliknite na tlačidlo Prevziať a počkajte, kým sa súbor APK stiahne

Po stiahnutí spustite súbor APK kliknutím na tlačidlo „Otvoriť súbor“. Týmto sa spustí proces inštalácie.

google play store on firestick

Krok 5: Keď sa zobrazí nasledujúca výzva, kliknite na tlačidlo Inštalovať.

požiarny obchod s aptoidmi

Krok 6: Na ďalšej obrazovke stlačte opakovane tlačidlo „Dole“ na diaľkovom ovládaní, kým sa nezvýrazní tlačidlo na spodnej strane. Tlačidlo „Ďalej“ v pravom dolnom rohu sa zmení na tlačidlo „Inštalovať“. Pokračujte kliknutím naň

nainštalujte si hru Google bez root

Krok 7: Tu je to, čo uvidíte po nainštalovaní aplikácie. Ak chcete aplikáciu spustiť okamžite, kliknite na tlačidlo „Otvoriť“. Inak kliknite na tlačidlo „Hotovo“. Aplikáciu môžete spustiť neskôr z aplikácií & Hry

ako na bočné zaťaženie aptoide na oheň tv stick

To bude všetko! Teraz sa pozrime, ako nainštalovať Google Play do náhradnej aplikácie FireStick, Aptoide pomocou ES File Explorer a počítača.

Ako nainštalovať Aptoide na FireStick pomocou ES File Explorer s počítačom

Budete potrebovať počítač. Windows, Mac alebo Linux - urobí všetko!

Uistite sa, že počítač aj FireStick sú pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi.

Tak sme tu!

Na počítači: Najprv si stiahnite súbor APtoide APK do svojho počítača z https://www.firesticktricks.com/store

Na FireStick: Teraz si stiahnite aplikáciu ES File Explorer z Amazon Store na vašom FireStick zariadení. Stačí zvoliť možnosť Hľadať v ľavom hornom rohu domovskej obrazovky Fire Stick, vyhľadajte program ES File Explorer a podľa pokynov na obrazovke ho nainštalujte..

Krok 1: Spustite program ES File Explorer zo svojich aplikácií & Hry. Posuňte zobrazenie nadol na ponuku Sieť na ľavom bočnom paneli a rozbaľte ju. Teraz vyberte Remote Manage z dostupných sieťových možností (obrázok nižšie)

používať sieť na načítanie aplikácií typu stick stick

Krok 2: Teraz kliknite na veľké tlačidlo „Zapnúť“. Teraz by ste mali vidieť adresu FTP. Baňa je ftp://192.168.1.7:3721/

Vaša adresa bude iná. Zapíšte si túto adresu. Budete ho musieť zadať na počítači. Umožní vám spravovať všetky súbory a priečinky FireStick z počítača

ako používať ftp adresu na inštaláciu aplikácií na

Krok 3: Na počítači: Teraz sa vráťte do svojho počítača a otvorte ľubovoľný priečinok. Na paneli s adresou v priečinku v počítači zadajte adresu FTP Fire TV Stick, ktorú vidíte na obrazovke ES Explorer, a stlačte kláves Enter. Na počítači otvorí obsah programu ES File Explorer.

Obrázok nižšie bol zachytený v systéme Windows 10. Toto však bude fungovať rovnako dobre na počítačoch Mac a Linux.

Ako nainštalovať Google Play na oheň palicu pomocou počítača

Krok 4: Teraz skopírujte súbor Aptoide APK for Fire Stick, ktorý ste si predtým stiahli do svojho počítača. A vložte ho do ľubovoľného priečinka ES File Explorer, ktorý ste otvorili s FTP adresou v predchádzajúcom kroku. V prípade potreby môžete dokonca vytvoriť nový priečinok.

Na kopírovanie súboru APK z môjho počítača vždy vyberiem priečinok Prevziať. Nejako mi to dáva väčší zmysel. Ale to som len ja! Voľba je na vás!

Stiahnite si google play apk on fire stick

Krok 5: Na FireStick: Vráťte sa na FireStick a otvorte ES File Explorer, ak ešte nie je.

Vľavo prejdite na ponuku Miestne a rozbaľte ho. Vyberte druhú možnosť Domov (nie tú, ktorá má domovský obrázok). Pre lepšiu prehľadnosť pozri obrázok nižšie.

nainštalovať google play amazon fire tv

Krok 6: Teraz pomocou diaľkového ovládača prejdite do priečinka Prevziať na pravej strane obrazovky

obchod s aplikáciami pre oheň tv stick

Krok 7: Otvorte priečinok a uvidíte tu súbor Aptoide APK (pamätajte? Uložil som tento súbor do priečinka Stiahnutie. Ak ste ho skopírovali do iného priečinka, vyberte ho podľa toho)

nainštalujte aptoid na oheň tváre Amazon

Krok 8: Stlačením tohto tlačidla na diaľkovom ovládači FireStick spustite tento súbor APK. Keď sa zobrazí výzva s názvom „Vlastnosti“, kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ (obrázok nižšie)

nainštalujte aptoid tv na amazonskú palicu s televízorom

Krok 9: Teraz pracujte ako obvykle! Prejdite do dolnej časti ďalšej obrazovky a kliknutím na položku Inštalovať v pravom dolnom rohu potvrďte akciu a nainštalujte aplikáciu.

Ako nainštalovať Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Krok 10: Keď je aplikácia nainštalovaná, zobrazuje sa vám to ako predtým. Ak chcete okamžite spustiť program Aptoide TV, kliknutím na tlačidlo „OTVORENÉ“ alebo iným kliknutím na „VYPLATENÉ“ otvorte program neskôr..

Ako nainštalovať Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Ako používať Google Play (alternatívny) na Fire TV Stick

Nainštalovali ste alternatívu služby Google Play v službe Fire TV bez root. Teraz choďte do toho a spustite to!

Pravdepodobne už viete, že v aplikácii Apps Vaše aplikácie máte prístup ku všetkým svojim aplikáciám & Sekcia Hry. Jednoducho stlačte a podržte tlačidlo „Domov“ na diaľkovom ovládači a keď uvidíte nasledujúcu ponuku, vyberte položku „Aplikácie“

ako používať google hrať na oheň tv palicu

To je super! Nedávno nainštalované aplikácie sa na domovskej obrazovke nezobrazia a v zozname aplikácií sú na spodnej časti. Chceli by ste namiesto rýchleho prístupu presunúť často používané aplikácie na začiatok.

Ako vidíte, Apptoide je na konci zoznamu. Môžete ho však ľahko posunúť nahor. Posuňte zobrazenie nadol a vyberte položku Aptoide.

ako sťahovať aplikácie na firestick s aptoide tv

Teraz stlačte a podržte tlačidlo „Vybrať“ na diaľkovom ovládaní. Prípadne môžete stlačiť tlačidlo Menu (tri vodorovné čiary) na diaľkovom ovládači a vybrať možnosť „Presunúť“ z ponuky, ktorá sa zobrazí vpravo dole, ako je to znázornené na obrázku nižšie:

presunúť aplikáciu Aptoide na začiatok

Na diaľkovom ovládaní stláčajte smerové tlačidlo „Hore“, kým sa aplikácia Aptoide nenachádza v hornom riadku.

Teraz stlačte tlačidlo „Vybrať“ a ikonu aplikácie Aptoide v hornom riadku zrušte. Vráťte sa na domovskú obrazovku FireStick a hneď tu nájdete ikonu Aptoide!

Takto vyzerá domovská obrazovka Aptoide. Všetko ostatné je veľmi jednoduché. Ak chcete vyhľadať ľubovoľnú aplikáciu, použite funkciu Vyhľadávanie v ľavom hornom rohu. Choďte do toho a preskúmajte aplikáciu Aptoide a stiahnite si všetky aplikácie, ktoré potrebujete.

požiarny obchod s aptoidmi

Likvidácia

Takto si sťahujeme alternatívu k službe Google Play na serveri FireStick. Aj keď existuje spôsob, ako stiahnuť Obchod Play z vašich zariadení Fire, je zdĺhavý a z väčšej časti nefunguje. Skúšal som to sám mnohokrát a často som bol frustrovaný. Nevidím zmysel, aby som sa o to usilovne snažil dostať Google Play na FireStick, keď získam všetky najlepšie aplikácie pre FireStick, aké by som kedy potreboval od Aptoide. Služba Play Store navyše nie je navrhnutá a optimalizovaná na prácu na platforme Fire Stick. Väčšina jej aplikácií však nebude fungovať. Získajte Aptoide a vyhnite sa všetkým problémom.

Kliknite sem, aby ste dostali tajné triky na rezanie káblov priamo do vašej doručenej pošty.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me