Jak zainstalować Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

>

W tym przewodniku zamierzam porozmawiać z Tobą na temat korzystania z Google Play na urządzeniach FireStick i Fire TV. Sklep Google Play to najczęściej używane repozytorium aplikacji z tysiącami aplikacji, gier i programów narzędziowych. Ogromna kolekcja aplikacji i łatwość obsługi to jej największe zalety. Ale Sklep Play nie jest dostępny na wszystkich platformach Android. Na przykład urządzenia Amazon FireStick i Fire TV mają Amazon Store i nie obsługują Play Store. Niestety zasoby reklamowe Amazon nie są tak duże i dlatego użytkownicy FireStick często szukają innych opcji.

Sklep Play nie jest oficjalnie dostępny na tych urządzeniach Amazon. Czy istnieje sposób na załadowanie go z boku? Odpowiedź brzmi tak! Jednak tutaj powiem o czymś znacznie lepszym niż Google Play w FireStick. W tym przewodniku przedstawię Ci sklep z aplikacjami innej firmy o nazwie Aptoide TV, który jest najlepszą alternatywą dla Sklepu Play i zoptymalizowaną dla platform urządzeń Fire.

sklep z zabawkami Firestick Aptoide

Jak zainstalować Google Play na Fire Stick (Alternative)

Proces bocznego ładowania Play Store na FireStick jest żmudny, długotrwały, podatny na usterki i często nie działa. Spędziłbyś półtorej godziny bezskutecznie. Nie chcę marnować twojego czasu. Możesz uzyskać wszystko z Aptoide, co możesz z Google Play, a nawet więcej. Aptoide TV działa w większości bezbłędnie w FireStick. Posiada również przyzwoitą kolekcję aplikacji dla FireStick, których będziesz kiedykolwiek potrzebować. Dowiedzmy się teraz, jak zainstalować i korzystać z Aptoide App Store.

Czy obawiasz się o swoją prywatność w Internecie??

Zanim przejdziemy dalej, jest jedna ważna kwestia, na którą chciałbym zwrócić uwagę. Prywatność stanowi poważny problem w krajobrazie sieci WWW. Prawdopodobnie jesteś obserwowany i śledzony przez hakerów i złodziei tożsamości, a nawet własny rząd i dostawcę usług internetowych. Dlatego sensowne jest znalezienie sposobu na zachowanie anonimowości i zachowanie prywatności w cyfrowym zasięgu Internetu.

Zdobądź VPN teraz i ciesz się spokojem. VPN szyfruje cały ruch z twoich urządzeń i oferuje pełną anonimowość. VPN zapewnia również, że nie staniesz się ofiarą ograniczania przepustowości Internetu, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej powszechna.

Czytać: Jak zainstalować i korzystać z VPN w FireStick

Przygotuj FireStick do bocznego ładowania Aptoide TV

Aptoide, najbardziej obiecująca alternatywa Google Play w FireStick, to zewnętrzny sklep z aplikacjami i nic dziwnego, że nie jest hostowany w Amazon Store. Ponieważ otrzymamy aplikację spoza oficjalnego sklepu, będziemy musieli poinstruować FireStick, aby zezwolił na instalację. Opcja Aplikacje z nieznanych źródeł jest domyślnie wyłączona.

Oto krótkie kroki, aby umożliwić instalację aplikacji innych firm

Krok 1: Użyj klawiszy kierunku zdalnego, aby wybrać Ustawienia z ekranu głównego FireStick. Ta opcja znajduje się na górnym pasku menu. Teraz przejdź do urządzenia, jak pokazano na poniższym obrazku:

otwórz ustawienia urządzenia firestick

Krok 2: Wybierz Opcje programisty na następnym ekranie, który nastąpi

opcje programistyczne firestick

Krok 3: W sekcji Opcje programisty podświetl opcję Aplikacje z nieznanych źródeł i naciśnij przycisk Wybierz na pilocie

Jak zainstalować Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Krok 4: Gdy zobaczysz następujący monit, zignoruj ​​ostrzeżenie i naciśnij „Włącz”. Prawdą jest, że niektóre aplikacje innych firm mogą wyrządzić szkody w twoim urządzeniu. Ale aplikacje takie jak Aptoide są bardzo znane i całkowicie bezpieczne. Nie musisz się martwić.

zezwalaj aplikacjom z nieznanych źródeł firestick

Teraz możesz zainstalować Aptoide (lub w tym przypadku dowolną aplikację innej firmy) na swoim urządzeniu.

Kroki, aby zainstalować Play Store Alternative (Aptoide Store) w FireStick

Pokażę teraz, jak zainstalować Google Play Store na urządzeniu Amazon Fire Stick (a dokładniej alternatywnym Aptoide). Będziesz mógł zainstalować tę aplikację za pomocą aplikacji Downloader, a także aplikacji ES Explorer (z komputerem i bez)

Dlaczego dwie aplikacje, możesz zapytać. Downloader to najpopularniejsza aplikacja do bocznego ładowania aplikacji innych firm na Fire Stick. Ale aplikacja nie jest dostępna wszędzie w sklepie Amazon Store i musi być pobrana z kilku regionów. Z drugiej strony ES File Explorer można pobrać ze sklepu Amazon Store niezależnie od kraju lub regionu.

Jak zainstalować Aptoide za pomocą Downloadera (Metoda 1)

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację Downloader, jeśli jeszcze jej nie masz. Znajdziesz go w sklepie Amazon Store, a jeśli nie, sprawdź, jak zainstalować Downloader.

Po zainstalowaniu aplikacji Downloader możesz użyć jej do zainstalowania Aptoide na Fire Stick lub Fire TV.

Krok 1: Uruchom aplikację Downloader z ekranu głównego Fire Stick (jeśli tutaj została przeniesiona ikona aplikacji).

użyj aplikacji do pobierania, aby zainstalować Google Play

Jeśli nie widzisz aplikacji na ekranie głównym, przytrzymaj przycisk Home na pilocie i wybierz „Aplikacje”. Zobaczysz listę wszystkich swoich aplikacji. Przewiń w dół do Downloadera i uruchom go.

Krok 2: Na ekranie głównym Downloadera upewnij się, że opcja Home na lewym pasku bocznym jest zaznaczona

pobierz google play apk fire stick

Krok 3: Zobaczysz migający kursor w polu adresu URL. Naciśnij przycisk „Wybierz” na pilocie, aby wyświetlić klawiaturę ekranową. Wpisz adres URL https://www.firesticktricks.com/store i naciśnij przycisk „Go” na klawiaturze (lub przycisk Play na pilocie). Spójrz na zdjęcie poniżej. To jest link do pobrania Aptoide, alternatywy dla Google Play w FireStick.

pobierz Google Play APK

Krok 4: Rozpocznie się automatyczne pobieranie pliku Aptoide APK do pamięci urządzenia

jak zainstalować aptoide na patyku

Krok 5: Po zakończeniu pobierania pojawi się następujący ekran. Naciskaj przycisk w dół na pilocie, aż przycisk „Dalej” w prawym dolnym rogu zmieni się na „Instaluj”; a następnie podświetl przycisk „Zainstaluj” i kliknij go.

aptoide na firestick

Krok 6: Pojawi się ekran postępu instalacji. Po zakończeniu instalacji otrzymasz powiadomienie „Aplikacja zainstalowana” wraz z przyciskami „Gotowe” i „Otwórz”.

sklep Google Play na Firestick

Krok 7: Kliknij przycisk „Gotowe”, ponieważ nie chcemy jeszcze otwierać aplikacji (ale jeśli naprawdę chcesz otworzyć aplikację od razu, kliknij „Otwórz”; połączenie!)

Krok 8: Zobaczysz następujące okno dialogowe. Nie musisz klikać przycisku „Zainstaluj”, ponieważ aplikacja jest już zainstalowana. Zamiast tego kliknij przycisk „Usuń”, aby usunąć plik APK. Już go nie potrzebujemy i niepotrzebnie zajmie miejsce.

sklep Google Play na Firestick

Otóż ​​to! Pomyślnie zainstalowałeś aplikację Aptoide, alternatywę dla Google Play w FireStick.

Zainstaluj Aptoide w FireStick przy użyciu Eksploratora plików ES BEZ komputera (Metoda 2)

: To jest metoda alternatywna. Nie musisz wykonywać tych kroków, jeśli Aptoide został już zainstalowany za pomocą aplikacji Downloader. Co więcej, ES File Explorer będzie teraz kosztował 9,99 USD miesięcznie, jeśli chcesz skorzystać z jego funkcji ładowania bocznego.

Jeśli nie możesz pobrać programu Downloader lub nie chcesz go pobierać z boku, lub po prostu wolisz ES File Explorer, pokażę Ci, jak korzystać z tego ostatniego, aby zainstalować aplikację Aptoide na Fire TV Stick.

ES File Explorer jest również bardzo popularny i jak już powiedziałem, jest szerzej dostępny niż Downloader, dlatego sensowne jest włączenie tej metody.

Istnieją dwa sposoby instalacji Google Play na Fire Stick alternatywnie, jeden z komputerem, a drugi bez.

Metoda bez komputera jest łatwiejsza i szybsza (ale wymaga subskrypcji premium 9,99 USD miesięcznie). Najpierw porozmawiamy o tej metodzie. Jeśli zdarzyło Ci się pobrać Aptoide APK na swój komputer, możesz przyjrzeć się drugiej metodzie później.

Oto metoda ES Explorer, która nie wymaga żadnego komputera.

Krok 1: Otwórz Eksplorator plików ES, przejdź do Narzędzia na lewym pasku bocznym i rozwiń go. Z podmenu Narzędzia wybierz „Menedżer pobierania”, a następnie kliknij przycisk „+” u dołu

aptoide na firestick

Krok 2: Powinieneś teraz zobaczyć okno dialogowe Pobierz

sklep Google Play na Firestick

Krok 3: W polu Ścieżka wprowadź adres URL https://firesticktricks.com/store. W sekcji Nazwa wprowadź dowolną nazwę, ale dostosuj ją do zainstalowanej aplikacji. Nadałem mu nazwę Aptoide TV, tak jak nazwa aplikacji, którą instaluję.

sklep z zabawkami Firestick Aptoide

Krok 4: Teraz kliknij przycisk Pobierz teraz i poczekaj na pobranie pliku APK

Po pobraniu kliknij przycisk „Otwórz plik”, aby uruchomić plik APK. Rozpocznie się proces instalacji.

sklep Google Play na Firestick

Krok 5: Teraz, gdy zobaczysz następujący monit, kliknij „Zainstaluj”

sklep z zabawkami Firestick Aptoide

Krok 6: Na następnym ekranie naciśnij kilkakrotnie przycisk „W dół” na pilocie, aż zostanie podświetlony przycisk na dole. Przycisk „Dalej” w prawym dolnym rogu zmieni się na przycisk „Zainstaluj”. Kliknij, aby kontynuować

zainstaluj Google Play bez roota

Krok 7: Oto, co zobaczysz po zainstalowaniu aplikacji. Jeśli chcesz natychmiast uruchomić aplikację, kliknij przycisk „Otwórz”. W przeciwnym razie kliknij przycisk „Gotowe”. Możesz uruchomić aplikację później z poziomu aplikacji & Sekcja gier

jak sideload aptoide na kij telewizyjny ognia

To będzie wszystko! Zobaczmy teraz, jak zainstalować Google Play w zastępczej aplikacji FireStick, Aptoide, za pomocą ES File Explorera i komputera.

Jak zainstalować Aptoide na FireStick przy użyciu ES File Explorer Z komputerem

Będziesz potrzebował komputera. Windows, Mac lub Linux - wszystko da!

I upewnij się, że komputer i FireStick są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Więc zaczynamy!

W Twoim komputerze: Najpierw pobierz plik Aptoide APK na swój komputer ze strony https://www.firesticktricks.com/store

W FireStick: Teraz pobierz aplikację ES File Explorer ze sklepu Amazon Store na swoje urządzenie FireStick. Wystarczy wybrać opcję wyszukiwania w lewym górnym rogu ekranu głównego Fire Stick, poszukać Eksploratora plików ES i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami na ekranie, aby go zainstalować.

Krok 1: Uruchom ES File Explorer z poziomu swoich aplikacji & Sekcja gier. Przewiń w dół do menu Sieć na lewym pasku bocznym i rozwiń go. Teraz wybierz Zdalne zarządzanie z dostępnych opcji sieci (zdjęcie poniżej)

używaj sieci do bocznego ładowania aplikacji kija ogniowego

Krok 2: Teraz kliknij duży przycisk „Włącz”. Powinieneś teraz zobaczyć adres FTP. Mój jest ftp://192.168.1.7:3721/

Twój adres będzie inny. Zanotuj ten adres. Musisz wprowadzić go na komputerze. Pozwoli ci to zarządzać wszystkimi plikami i folderami FireStick z twojego komputera

jak używać adresu ftp do instalowania aplikacji na kiju telewizyjnym ognia

Krok 3: W Twoim komputerze: Teraz wróć do komputera i otwórz dowolny folder. Wpisz adres FTP Fire TV Stick widoczny na ekranie ES Explorer w pasku adresu w oknie folderu na komputerze i naciśnij Enter. Otworzy zawartość ES File Explorer na twoim komputerze.

Poniższy obraz został przechwycony w systemie Windows 10. Ale to będzie działać równie dobrze na komputerach Mac i Linux.

jak zainstalować Google Play na patyku za pomocą komputera

Krok 4: Teraz skopiuj Aptoide APK dla Fire Stick, który wcześniej pobrałeś na swój komputer. I wklej go do dowolnego folderu ES File Explorer, który otworzyłeś za pomocą adresu FTP w poprzednim kroku. W razie potrzeby możesz nawet utworzyć nowy folder.

Zawsze wybieram folder „Pobierz”, aby skopiować plik APK z mojego komputera. W jakiś sposób ma to dla mnie większy sens. Ale to tylko ja! Wybór należy do ciebie!

pobierz google play apk na fire stick

Krok 5: W FireStick: Wróć do FireStick i otwórz Eksploratora plików ES, jeśli jeszcze nie jest.

Przejdź do menu „Lokalne” po lewej stronie i rozwiń je. Wybierz drugą opcję Home (nie tę z obrazem Home). Zobacz obraz poniżej dla większej przejrzystości.

zainstaluj google play amazon fire tv

Krok 6: Teraz użyj pilota, aby przejść do folderu „Pobierz” po prawej stronie ekranu

sklep z aplikacjami dla Fire TV Stick

Krok 7: Otwórz folder, a zobaczysz tutaj plik Aptoide APK (pamiętasz? Zapisałem ten plik w folderze pobierania. Jeśli skopiowałeś go do innego folderu, wybierz odpowiednio)

zainstaluj aptoide na amazon fire tv stick

Krok 8: Naciśnij przycisk „Wybierz” na pilocie FireStick, aby uruchomić ten plik APK. Kliknij przycisk „Zainstaluj”, gdy zobaczysz monit „Właściwości” (obrazek poniżej)

zainstaluj aptoide tv na amazon fire tv stick

Krok 9: Teraz jak zwykle! Przejdź do dolnej części następnego ekranu i kliknij „Zainstaluj” w prawym dolnym rogu, aby potwierdzić działanie i zainstalować aplikację.

Jak zainstalować Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Krok 10: Kiedy aplikacja jest zainstalowana, tak właśnie wyglądasz wcześniej. Jeśli chcesz od razu uruchomić Aptoide TV, kliknij „OTWÓRZ” lub naciśnij „GOTOWE”, aby otworzyć go później.

Jak zainstalować Google Play na Fire TV Stick (Aptoide)

Jak korzystać z Google Play (Alternative) na Fire TV Stick

Zainstalowałeś alternatywę dla Google Play na Fire TV bez rootowania. Teraz idź dalej i uruchom go!

Prawdopodobnie już wiesz, że możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich aplikacji w „Twoich aplikacjach & Sekcja gier. Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk „Strona główna” na pilocie, a gdy zobaczysz następujące menu, wybierz „Aplikacje”

jak korzystać z Google Play na kij TV Fire

To super! Ale ostatnio zainstalowane aplikacje nie pojawiają się na ekranie głównym, a na liście aplikacji znajdują się na dole. Chcesz przenieść często używane aplikacje na górę zamiast szybkiego dostępu.

Jak widać, Apptoide znajduje się na dole listy. Ale możesz go łatwo przenieść w górę. Przewiń w dół i wybierz Aptoide.

jak pobierać aplikacje na firestick z aptoide tv

Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk „Wybierz” na pilocie. Możesz też nacisnąć przycisk Menu (trzy poziome linie) na pilocie i wybrać „Przenieś” z menu, które pojawia się w prawym dolnym rogu, jak pokazano na poniższym obrazku:

przenieś aplikację aptoide na górę

Naciskaj przycisk kierunku „w górę” na pilocie, aż aplikacja Aptoide znajdzie się w górnym rzędzie.

Teraz naciśnij przycisk „Wybierz”, aby upuścić ikonę aplikacji Aptoide w górnym rzędzie. Wróć do ekranu głównego FireStick, a znajdziesz tam ikonę Aptoide!

Tak właśnie wygląda ekran główny Aptoide. Wszystko inne jest bardzo proste. Możesz wyszukać dowolną aplikację za pomocą funkcji „Szukaj” w lewym górnym rogu. Śmiało i odkryj Aptoide i pobierz wszystkie potrzebne aplikacje.

sklep z zabawkami Firestick Aptoide

Likwidacja

Oto, w jaki sposób pobieramy alternatywę do Google Play na FireStick. Chociaż istnieje sposób obejścia problemu z pobraniem Play Store na swoje urządzenia Fire, jest on długotrwały i w większości nie działa. Próbowałem tego wiele razy i często byłem sfrustrowany. Nie widzę sensu, aby starać się zdobyć Google Play na FireStick, kiedy mogę uzyskać wszystkie najlepsze aplikacje dla FireStick, których kiedykolwiek potrzebowałbym od Aptoide. Ponadto Play Store nie jest zaprojektowany i zoptymalizowany do pracy na platformie Fire Stick. Nawet większość jego aplikacji nie będzie działać. Zdobądź Aptoide i omiń wszystkie problemy.

Kliknij tutaj, aby uzyskać tajne triki do cięcia przewodów bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me