Jak nastavit Amazon Fire TV Stick poprvé

>

Sledování televize se rychle mění po celém světě s ohlasem služeb přenosu videa, jako jsou Hulu, Netflix, Hotstar, Amazon Prime atd. DTH se může velmi brzy stát minulostí a bude to navždy. Služby streamování videa nabízejí nejen mnohem více a lepší obsah, ale také poskytují divákům skutečný výběr. Mohou si vybrat, co si přejí, z více než milionů televizních pořadů, filmů, dokumentů atd. Poslední položkou v segmentu streamování videa je Amazon Fire TV Stick.

FireStick je exkluzivní nabídka společnosti Amazon a nabízí celou řadu služeb, jako je Amazon Prime Video, Hotstar, Netflix, Gaana a mnoho dalších. Ale to není jediný vrchol Fire Fire. Uhodli jste to správně. Dálkový ovladač Fire Stick je dodáván s podporou Alexa. Takže si nyní můžete jen sednout na gauči a ovládat vše svým hlasem. Úžasné, není to tak?

jak nastavit amazon fire tv stick

Pokud se chystáte koupit Amazon Fire TV Stick nebo jste ji již zakoupili a bojíte se, jak ji nastavit, posaďte se a relaxujte. Jsme tu, abychom vám pomohli s nastavením Amazon Fire TV Stick poprvé na vašem televizoru. Stačí tyto kroky pečlivě sledovat a vše bude kolákem.

Ale než začneme s tímto tutoriálem, řekněme vám nejprve několik předpokladů. To jsou věci, které budete požadovat nastavit a spustit Amazon Fire TV Stick. Vezměte prosím na vědomí, že tyto věci zřejmě nebudou zahrnuty do vaší Fire Stick Box !!! Tyto jsou:

  • Kompatibilní TV: To je samozřejmě nejdůležitější požadavek. K použití Fire Stick budete potřebovat alespoň HDTV s portem HDMI.
  • Připojení k internetu: Fire Stick nemá vlastní připojení k internetu. Aby bylo možné správně streamovat videa ve vysokém rozlišení, budete muset Fire Fire připojit k aktivnímu a silnému WiFi připojení.
  • Amazonský účet: V neposlední řadě musíte zaregistrovat svou Amazon Fire Stick na svůj Amazonský účet. Pokud si objednáte Fire Stick ze svého účtu Amazon, bude u tohoto účtu již zaregistrován. Dokonce ji můžete kdykoli změnit.

Pokyny k instalaci Amazon Fire Stick

Nyní, když jste všichni připraveni, začněme. Zde je návod, jak nastavit Amazon Fire TV Stick poprvé. Abych to usnadnil, rozdělil jsem proces nastavení do 4 příslušných částí.

Část 1: Začínáme

KROK 1: Vezměte si Fire TV Stick Device. Najdete zde port micro-USB a HDMI. Nyní připojte napájecí kabel USB k portu micro-USB na kartě Fire Stick a druhý konec napájecího kabelu připojte k napájecímu adaptéru.

připojte firestick k napájecímu kabelu a napájecímu adaptéru

KROK 2: Nyní připojte napájecí adaptér k elektrické zásuvce. (Poznámka: Doporučuje se používat napájecí adaptér a ne napájené USB porty nabízené několika televizory).

KROK 3: Nyní připojte Fire Stick k libovolnému portu HDMI na televizoru. Nezapomeňte na číslo portu HDMI, protože nyní budete muset na svém televizoru zapnout odpovídající vstupní kanál HDMI.

vložte firestick do hdmi portu tv

KROK 4: Zapněte televizor a otevřete odpovídající vstupní kanál HDMI. Zobrazí se obrazovka načítání s logem Fire TV Stick. Může to chvíli trvat, než se načte poprvé, takže se nemusíte bát.

Krok 5: Nyní je čas nastavit dálkový ovladač Fire Stick. Nejprve vložte dvě baterie AAA obsažené v krabici.

Vložte vzdálené baterie

Nyní by se dálkový ovladač měl automaticky spárovat s Fire Stick. Pokud se však automaticky nespáruje, stiskněte a podržte tlačítko Domů na dálkovém ovladači po dobu 10 sekund. Tímto pošlete svou Fire Stick do Discovery Mode a párování bude provedeno.

Jakmile je dálkový ovladač spárován s FireStickem, stiskněte Přehrát / Pauza tlačítko pro zahájení procesu nastavení

jak nastavit amazon fire stick 4k

Krok 6: FireStick vás nyní požádá, abyste vybrali preferovaný jazyk. Pomocí navigačních tlačítek na dálkovém ovladači zvýrazněte požadovaný jazyk a stiskněte Zvolte / OK na dálkovém ovladači pro nastavení jazyka.

Poznámka: Select / OK je kruhové tlačítko na dálkovém ovladači uvnitř navigačních tlačítek

amazon fire stick stick setup setup

Část 2: Připojte Amazon Fire Stick k Wifi

Krok 7: Váš FireStick nyní vyhledá dostupné sítě Wi-Fi v dosahu. Když uvidíte seznam sítí, vyberte své Wi-Fi a zadejte SSID a heslo (pokud je požadováno) pro připojení

jak připojit amazon palbu k wifi

Část 3: Registrace Fire TV / Stick pomocí účtu Amazon

Krok 8: Nyní je čas zaregistrovat zařízení k účtu Amazon. Vaše Amazon Fire TV Stick bude předběžně zaregistrována, pokud jste si ji objednali od Amazonu. Pokud tomu tak ale není, nebo pokud se chcete zaregistrovat prostřednictvím jiného účtu Amazon, stačí pouze zaregistrovat nebo zrušit registraci vaší Fire TV podle pokynů na obrazovce. (Více se o tom můžete dozvědět zde.)

Pokud váš FireStick není předběžně zaregistrován, mělo by se zobrazit následující okno. Pokud máte účet Amazon, pokračujte a vyberte první možnost. Pokud ne, nejprve vytvořte účet Amazon kliknutím na Jsem nový Amazon. 

amazon fire stick stick setup setup

Krok 9: Váš FireStick se nyní zaregistruje. Počkejte několik sekund.

jak nastavit amazon firestick

Část 4: Ukončení procesu nastavení

Krok 10: Po dokončení registrace se aplikace FireStick zeptá, zda si přejete uložit heslo Wi-Fi na svůj účet Amazon.

Pokud používáte více zařízení Amazon registrovaných na stejném účtu Amazon jako FireStick, bylo by dobré vybrat si Ano umožnit těmto zařízením rychlé připojení k vaší síti Wi-Fi. Pokud nemáte žádná jiná Amazonská zařízení a ani jedno nemáte v úmyslu koupit v budoucnu, můžete si také vybrat Ne 

amazon fire stick wifi password

Krok 11: Pokud si přejete povolit rodičovskou kontrolu na vašem FireStick, klikněte na Povolit rodičovskou kontrolu na další obrazovce. Pokud tak učiníte, budete požádáni o nastavení PIN v následujícím okně. Pro většinu aktivit na FireStick budete muset zadat PIN.

Pokud nepotřebujete rodičovskou kontrolu, jednoduše klikněte Žádné rodičovské kontroly pokračovat.

rodičovská kontrola na amazonské televizní palici 4k

Krok 12:  Nyní můžete kliknout na Začínáme a zvolit aplikace / streamingové služby, které chcete nainstalovat, než začnete s FireStickem. Chcete-li je nainstalovat později, klikněte na Ne, díky

jak nastavit amazonský firestick a fire tv zařízení

Pokud máte na dálkovém ovladači FireStick 2nd Gen bez ovládacích tlačítek televizoru (tlačítka hlasitosti a napájení), je to vše, co musíte udělat pro nastavení zařízení.

Pokud máte novější FireStick s ovládacími tlačítky TV, pokračujte částí 5 níže

Část 5: Spárujte dálkový ovladač FireStick s televizí

Následující kroky se týkají pouze ovladačů s dálkovým ovládáním. Pokud nemáte tlačítka pro ovládání hlasitosti, můžete tuto část přeskočit a přejít na další sekci.

Krok 13: Když uvidíte toto okno, klikněte další

nastavit ovládání televize na firestick

Krok 14: Stiskněte tlačítka Volume Up a Volume Down na dálkovém ovladači

Ujistěte se, že vzdálené body směřují na televizor. Ovládací tlačítka televizoru používají infračervený profil vašeho televizoru. Aby vaše funkce ovládání televizoru fungovaly, musí být váš televizor a dálkový ovladač v dohledu.

amazon fire tv a firestick 4k setup

Krok 15: Klikněte Ano pokud jste slyšeli zvuk. Pokud ne, opakujte postup klepnutím na NE

jak nastavit firestick 4k

Krok 16: Jakmile se dálkový ovladač Fire TV úspěšně synchronizuje, na obrazovce se zobrazí následující zpráva

Jak nastavit Amazon Fire TV Stick poprvé

Úspěšně jste nastavili svůj FireStick

Jak začít používat Fire Fire

Nyní, když je váš FireStick nastaven, měli byste začít hned. Zde je několik zajímavých věcí, které byste chtěli vědět, že vám určitě nabídne mnohem lepší zážitek z FireStick.

Jailbreak Your FireStick

FireStick je úžasné zařízení pro streamování médií. Umožňuje sledovat vaše oblíbené epizody, filmy a dokonce i živé televizní vysílání prostřednictvím aplikací, jako jsou Netflix, Hulu, Amazon Prime a mnoho dalších. Existují však vážné omezení. Tyto služby vás stojí peníze, druh, který by mohl snadno propadnout váš rozpočet. Kromě toho jste nemohli dostat všechno, co chcete sledovat z jedné služby. Musíte mít více odběrů a to stojí ještě více.

Ale můžete snadno útěk z vězení FireStick a nikdy se nemusíte starat o zaplacení penny za sledování filmů, pořadů, živé televize a téměř všeho, co chcete. Jailbreaking je jednoduchý, rychlý, bezpečný a legální proces. Ve skutečnosti nainstaluje Kodi na vaši Fire TV Stick a poté streamuje obsah pomocí doplňků Kodi a doplňků Kodi. Stručně řečeno, poskytuje vám přístup k bezednému fondu volného obsahu.

Jak na útěk z vězení FireStick

Nainstalujte aplikace FireStick

Bez jeho aplikací není žádné mediální zařízení dobré a FireStick podporuje desítky z nich. Existuje spousta aplikací, bezplatných i placených, můžete si nainstalovat na svůj FireStick a užít si nekonečné hodiny streamování. Amazon Store je obrovské úložiště skvělých aplikací, jako jsou Netflix, Hulu a Amazon Prime zabudované do vašeho zařízení. Pokud to však nestačí, můžete získat spoustu úžasných aplikací třetích stran, které vám umožní sledovat filmy a pořady zdarma.

FireStick běží na upraveném Androidu, ale ve své podstatě je stejně jako jakékoli jiné zařízení Android. Proto na vašem FireSticku funguje bezvadně mnoho aplikací pro Android od třetích stran. Mnoho z nich je přátelských na dálku a ty, které nejsou, lze vždy použít s Mouse Toggle na FireStick. Podívejte se na naše nejlepší aplikace FireStick a začněte.

Zůstaňte chráněni pomocí VPN

Věřím, že jsem nikdy nemohl říci dost o tom, jak důležité je postupovat opatrně a přijmout náležitá opatření k zajištění vaší online bezpečnosti. Internet vás vystavuje zvědavým očím vašeho poskytovatele internetových služeb, třetích stran jako hackerů a dokonce i vaší vlastní vlády. Všechny vaše online aktivity lze snadno dohledat zpět k vám. A když streamujete filmy a pořady zdarma prostřednictvím aplikací třetích stran, je pravděpodobné, že budete mít potíže.

Neodpovídám za porušování autorských práv. Ale přísně dodržuji koncept práv na naše soukromí a nikdy to nesmí být ohroženo. Doporučuji proto používat VPN s FireStick.

VPN přesměrovává vaše online aktivity přes šifrovaný server a zajišťuje, že vaše přítomnost na internetu zůstává soukromá a anonymní. Doporučuji ExpressVPN, protože jde o nejrychlejší a nejspolehlivější službu VPN pro Fire TV Stick. Můžete si prohlédnout tohoto podrobného průvodce instalací & použijte VPN na Fire Stick.

Kliknutím ZDE získáte 3 měsíce zdarma a ušetříte 49% na ExpressVPN

Závěr

A je to. Úspěšně jste nastavili Amazon Fire TV Stick poprvé a nyní si můžete užít obrovský oceán multimediálního obsahu pomocí různých aplikací nebo procesu útěku z vězení, jak jsem navrhl výše. Doufám, že to pomohlo. Pokud se však setkáte s jakýmkoli problémem s nastavením Amazon Fire Stick, neváhejte a dejte mi vědět v sekci komentářů níže. Než odjedete, nezapomeňte zkontrolovat nejlepší nastavení pro Firestick, o kterém se domnívám, že by se teď měl použít každý uživatel.

Související příručky:

  • Jak opravit problémy s aplikací FireStick Remote
  • Jak zabránit přehřátí Firesticku
  • Jak restartovat / restartovat FireStick
  • Jak nainstalovat Mobdro na FireStick
  • Jak nainstalovat Cinema APK na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me