Jak opravit problémy s aplikací FireStick Remote

>

Pokud dálkový ovladač Firestick nefunguje nebo se nespáruje, jste na správné stránce.

Jednou v noci jsem na svém zařízení FireStick sledoval jeden z mých oblíbených filmů. Téměř jsem byl uprostřed filmu, když jsem se rozhodl udělat rychlou pauzu a vybrat si nápoj z ledničky. Natáhl jsem dálkový ovladač Fire Stick k televizoru, abych pozastavil film, ale nic by se nestalo. Opakovaně jsem stiskl tlačítka, ale zařízení neodpovědělo a film by jen pokračoval v přehrávání. Vytáhl jsem zástrčku ze zdroje napájení v naději, že restartování může jen udělat trik.

FireStick se restartoval normálně, ale dálkové ovládání nefungovalo. Trvalo mi několik minut, než jsem si uvědomil, že s ovladačem Fire Stick došlo k něčemu špatnému. Pokud jste narazili na podobné potíže a dálkový ovladač Amazon Fire Stick nefunguje, měli byste ho opravit. Zde je pohled na různé příčiny a jejich řešení, které jsem objevil. Čti dál! 

FireStick Remote nefunguje

Načrtl jsem běžné důvody, které způsobují problémy s dálkovým ovládáním FireStick / Fire TV / Fire TV. Projděte si je jeden po druhém a jsem si jist, že váš dálkový ovladač bude znovu fungovat.

dálkový ovladač firestick nefunguje

1. Zkontrolujte dálkové baterie Fire Stick

Amazon Fire Stick Remote je jedním z energeticky náročných doplňků. Poté, co jsem FireStick nějakou dobu použil a narazil na problémy s vybíjením baterií více než jen několikrát, mohu bezpečně říci, že pokud dálkový ovladač nefunguje, existuje velká šance, že se baterie vybijí.

Baterie se bez varování vybije. Pokud váš dálkový ovladač Fire Stick přestal náhle fungovat (nepříjemně uprostřed noci, když už nemáte ani žádné náhradní baterie), vsadím se na baterii.

Upřímně řečeno, ještě si nejsem jistý, proč dálkový ovladač spotřebovává tolik energie baterie. Baterie někdy vybije za několik týdnů. Dálkový ovladač Fire Stick používá technologii Alexa, rozpoznávání hlasu a hlasové ovládání. Někteří by mohli chtít připustit vinu na Alexu. Ale není to jako by dálkový ovladač vždy poslouchal. Abyste mohli začít poslouchat, musíte podržet stisknuté tlačítko Alexa na dálkovém ovladači.

Bez ohledu na důvod je jediným pravděpodobným řešením použití kvalitních, alkalických baterií a udržování náhradních dílů po ruce. Alkalické baterie jsou zdaleka nejlepší a udržují vaši Fire Stick dálkovou práci nejdéle. Přesto si nekupujte jen žádné zásadité. Kupte si značku od renomovaného výrobce.

Před týdnem jsem mohl dokonce doporučit dobíjecí alkalickou baterii, pouze kdybych se s tím nesetkal. Jedna ze vzdálených baterií vytékala a na konektoru byl uložen bílý zbytek. Dokonce ani úplně nová baterie nefungovala, dokud jsem neškrábal bílý materiál.

Odpusťte mi, pokud si nejsem tak jistý ohledně dobíjecích baterií. To mě také upozorňuje na to, že by bylo dobré vyjmout baterie a zkontrolovat případné zbytky usazenin z netěsností baterií na konektorech. Při jejich čištění může dálkový ovladač Fire Stick opět fungovat.

A je tu ještě jedna věc, kterou jsem skoro zapomněl říct. Pravděpodobně byste již věděli, že baterie mají konce „+“ (plus) a ‘-‘ (mínus). Konektory v přihrádce na baterie mají také strany + a -. + Strana baterie by měla být zarovnána s + konektoru (a minusy se automaticky zarovná). Baterie jsem vložil špatně a ocitl jsem se na chvíli s dálkovým ovladačem.

Pokud dálkový ovladač Amazon Fire Stick stále nefunguje ani po vyčištění konektorů baterie a používání nových baterií, přečtěte si další řešení!

2. Už jste spárovali FireStick Remote již?

Obvykle je zařízení FireStick Remote připraveno z krabice předem. V případě, že není spárován, musíte to udělat automaticky. Nebo pokud vaše nové / náhradní dálkové ovládání FireStick nefunguje, existuje šance, že není spárováno správně.

Párování je jednoduché. Postupujte podle níže uvedených kroků.

  1. Připojte FireStick do HDMI portu vašeho televizoru.
  2. Zapněte FireStick i televizor.
  3. Když se systém FireStick spustí, podržte stisknuté tlačítko „Home“ na dálkovém ovladači po dobu alespoň 10 sekund.
  4. Tím se spáruje dálkový ovladač Amazon FireStick a musí začít fungovat.

Pokud se nespáruje, znovu stiskněte a podržte tlačítko Domů po dobu 10–20 sekund. V mnoha případech museli uživatelé proces opakovat několikrát pro úspěšné spárování.

amazonský paličkový ovladač na dálku

FireStick lze připojit až k 7 zařízením Bluetooth včetně dálkových ovladačů. Pokud jste již připojili 7 zařízení, budete muset alespoň jedno z nich odpojit. Postupujte takto:

  • Na domovské obrazovce FireStick vyberte Nastavení. Možnost nastavení je na horním panelu nabídek
  • Otevřete řadiče & Zařízení Bluetooth na další obrazovce
  • Zobrazí se seznam všech připojených zařízení. Stačí vybrat zařízení, které chcete zrušit, a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Nezapomeňte také, že pokud se dálkový ovladač nespáruje s vaším zařízením FireStick při prvním pokusu, zkuste to znovu. Obvykle se připojuje poprvé, ale ve vzácných případech to může trvat 2-3 pokusy. Pokud problém přetrvává, musíte zkusit resetovat a opravit dálkové ovládání # 3. Fungovalo to pro mnoho uživatelů.

3: Tlačítka FireStick nefungují

Tlačítka obvykle nefungují, pokud dálkový ovladač není správně spárován s vaším zařízením FireStick. Podržte Domov na dálkovém ovladači po dobu nejméně 10 sekund, abyste jej znovu spárovali.

Pokud stále nefunguje, resetujte dálkový ovladač a spárujte jej s FireStick podle následujících pokynů:

Poznámka: Následující kroky NEVYSTAVUJTE FireStick na tovární nastavení. Jednoduše resetují a zruší párování vašeho dálkového ovladače a znovu jej spárují s FireStickem

1 - Odpojte váš FireStick od zdroje napájení (buď odpojte adaptér ze zásuvky nebo ze zařízení FireStick)

2 - Nyní přidržte následující tlačítka (všechna dohromady) po dobu nejméně 20 sekund:
- Tlačítko Zpět
- Tlačítko nabídky
- Levá část navigačního kroužku

tlačítka dálkového ovladače nefungují

3 - Vyjměte baterie z dálkového ovladače FireStick

4. Zapněte váš FireStick a počkejte, až se na televizoru zobrazí domovská obrazovka

5- Vložte baterie zpět do dálkového ovladače FireStick

6- Počkejte 1-2 minuty

7- Váš ovladač FireStick musí být již spárován. Pokud není spárován, podržte klávesu Domov tlačítko po dobu minimálně 10 sekund

4. Je vaše Fire Stick Remote kompatibilní?

Tato otázka není určena pro ty, kteří mají problémy s dálkovým ovládáním. Mluvím o dálkových ovladačích zakoupených samostatně. Existuje spousta interních i externích dálkových ovladačů, které pracují s FireStick & Požární televizní zařízení.

FireStick také podporuje herní ovladače Amazon a třetích stran, které lze použít jako dálkové ovladače pro interakci se zařízením. S vaším zařízením bude fungovat jakýkoli oficiální produkt Amazonu, který jasně uvádí jeho kompatibilitu s FireStick. Pokud však uvažujete o koupi dálkového ovladače nebo herního ovladače třetí strany, ujistěte se, že jste zkontrolovali, že je navržen pro práci se zařízením Fire TV nebo FireStick..

Existují také některé levné repliky dálkového ovladače se stejným designem a rozvržením. Tyto výrobky snadno přecházejí jako originální, ale nakonec nefungují. Než si na dálku zakoupíte Amazon Fire Stick, ověřte si pravost prodejce.

5. Je váš FireStick Remote poškozen? 

Pokud máte originální produkt, vložili jste také nové baterie a vyzkoušeli jste všechna další řešení, pravděpodobně je čas zvážit možnost poškození dálkového ovladače.

V takovém případě je jedinou možností zakoupit náhradní dálkový ovladač. Dobrou zprávou je, že náhradní dálkové ovladače nestojí moc. Můžete si je koupit za zhruba 10 $. Jděte a podívejte se na Amazonku. Najdete zde spoustu možností. Můžete také najít přizpůsobené dálkové ovládání s dalšími vyhrazenými tlačítky pro Netflix a další aplikace. Některé dálkové ovladače mají také ovládání hlasitosti.

Nezapomeňte, že vlastní dálková ovládání nemusí být nutně z Amazonu. Kupte si výrobek s vysokým hodnocením (nejméně 4) a kladným hodnocením.

6. Amazon Fire TV Remote App - vaše záloha 

Dálkový ovladač Amazon Fire TV ještě nefunguje? Nebo jste právě došli o půlnoci baterie a nejsou k dispozici žádné náhradní baterie.

Nemusíte tak učinit vaše zařízení FireStick zbytečným. Zařízení můžete stále ovládat pomocí aplikace Amazon Fire TV Remote.

Amazon firestick remote nefunguje

Tato aplikace převádí váš smartphone na dálkový ovladač a umožňuje vám komunikovat s FireStickem stejně jako s fyzickým dálkovým ovládáním.

Aplikace Amazon Fire TV Remote je k dispozici pro platformy Android i iOS. Pokračujte a stáhněte si aplikaci a nastavte ji pomocí zařízení FireStick nebo Fire TV. Stačí se ujistit, že váš smartphone a zařízení FireStick jsou připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

7. Další generická řešení

Existují i ​​jiné důvody, které mohou způsobit vzdálené potíže. Ty jsou obvykle nepravděpodobné, ale bylo by mi nepříjemné je nezmínit.

  • Vzdálenost Amazon Fire Stick vzdálené od zařízení je faktor, který je třeba zvážit. Dálkový ovladač funguje dobře, pokud je ve vzdálenosti do 10 stop od zařízení. Pokud máte velkou místnost nebo halu, přeneste dálkový ovladač blíže k televizoru v dosahu.
  • Dálkový ovladač FireStick se k zařízení připojuje přes Bluetooth a ne infračervené paprsky. To znamená, že dálkový ovladač a FireStick nemusí být v přímé viditelnosti. Avšak udržování zařízení uvnitř skříně nebo v uzavřeném prostoru může signály znemožňovat. Dobrým nápadem je podat otevřenou zprávu, aby se zjistilo, zda to způsobuje problém
  • Snažte se udržovat v blízkosti FireStick mnoho elektrických zařízení, protože to může způsobit rušení signálu.

Uživatelé FireStick Attention: Přečtěte si, než budete pokračovat

Vlády a poskytovatelé internetových služeb po celém světě sledují online aktivity svých uživatelů. Pokud zjistíte, že na kartě Fire TV Stick streamujete obsah chráněný autorskými právy, můžete se dostat do vážných potíží. V současné době je vaše IP viditelná pro všechny. Důrazně doporučujeme, abyste si pořídili dobrou FireStick VPN a skryli svou identitu, aby se váš zážitek ze sledování filmu nezhoršil..

používám ExpressVPN což je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN v oboru. Instalace na jakékoli zařízení, včetně Amazon Fire TV Stick, je velmi snadná. Také přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Pokud se vám jejich služby nelíbí, můžete vždy požádat o vrácení peněz. ExpressVPN má také speciální nabídku, kde můžete získejte 3 měsíce zdarma a ušetřete 49% ročního plánu.

Zde jsou důvody, proč musíte používat VPN po celou dobu.

Závěr

Všechny problémy s dálkovým ovládáním Fire Stick, které jsem dosud zažil, vždy souvisely s bateriemi. Dálkové vybití baterie rychleji, než se mi líbí. Proto vždycky udržuji náhradní díly. Do telefonu jsem také nainstaloval aplikaci Amazon Fire TV Remote jako zálohu. V tomto článku jsem se pokusil pokrýt všechny možné příčiny, které by vás mohly dostat ke vzdáleným problémům a všechna možná řešení. Pokud máte nějaké nové nebo jiné zkušenosti, velmi ráda byste se s námi podělili v sekci komentářů níže. Děkuji za přečtení!

Příbuzný:

Jak na útěk z vězení FireStick
Jak aktualizovat Kodi na FireStick
Nejlepší VPN pro FireStick
Nejlepší aplikace Amazon Fire Stick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me