Jak skrýt vaši IP adresu

>

Jak mohu skrýt svou IP adresu? Od našich čtenářů, kteří chtějí vědět, jak skrýt IP adresu, jsme obdrželi řadu takových otázek. Proto jsme si mysleli, že by byl skvělý čas napsat tento příspěvek. Metody uvedené v tomto tutoriálu zahrnují bezplatná i placená řešení. Můžete použít ten, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům.

Co přesně je IP adresa?

IP je zkratka pro internetový protokol. Tento protokol určuje, jak dochází k výměně dat mezi vaším internetovým připojením a webem. Jednoduše řečeno, IP vám pomůže připojit vaše zařízení k internetu.

Stejně jako je vaše domácí adresa jedinečná, IP adresa je jedinečná pro vaše připojení k internetu. Při pokusu o přístup k webu je to vaše IP adresa, která říká webu, na které zařízení musí být informace zaslány.

Protože IP adresa je jedinečná pro připojení k internetu, je také identifikátorem její sítě a případně i vás. Váš poskytovatel internetových služeb má vaše osobní údaje, jako je vaše SSN, adresa bydliště, e-mailová adresa atd. S vaší IP adresou může zjistit, které webové stránky jste navštívili a jaký obsah jste procházeli.

Proč musím skrýt svou IP adresu?

Existuje celá řada důvodů, proč byste chtěli svou IP adresu skrýt. Zde jsou některé z nejčastějších důvodů, proč uživatelé chtějí skrýt IP adresu.

1 - Připojte se k internetu soukromě a anonymně

Porušení soukromí se v těchto časech stalo běžnějším než kdy předtím. Nevíme, kdo by mohl sledovat naše online aktivity. Nevíme ani, zda náš poskytovatel internetových služeb udržuje naše osobní údaje v bezpečí, nebo je sdílí s vládou nebo je prodává nejvyšším uchazečům. Skrytí vaší IP adresy zní jako rozumná akce.

2 - Skrýt svou geografickou polohu

Vaše IP adresa je vázána na vaše připojení k internetu, které poskytuje váš ISP. Při nákupu internetových služeb musíte poskytnout své osobní údaje, jako je SSN, adresa bydliště, e-mailová adresa atd.

IP adresa, která vám byla přidělena, je jedinečná a může být použita k načtení vašich osobních údajů a vaší polohy.

Když skryju svou IP adresu, skryju také své umístění.

3 - Odblokovat obsah s omezeným přístupem k Geo a IP

Některé webové stránky a streamovaný obsah jsou omezeny na konkrétní regiony. Přístup k nim může být na jakékoli IP adrese pocházející z těchto regionů. Jakákoli IP adresa mimo tento region nemá přístup k ní.

Skrytí vaší IP adresy a získání IP adresy oblasti, z níž chcete přistupovat k webovým stránkám a jinému obsahu, je skvělý způsob, jak obejít taková omezení.

Zde vzniká potřeba skrýt vaši IP adresu. Tady je mnoho způsobů, jak toho dosáhnout.

Jak skrýt IP adresu

Uvádím seznam čtyř způsobů (tři jsou zdarma), můžete skrýt svou původní IP adresu a procházet internet pomocí falešné adresy. První metoda je nejbezpečnější a doporučená pro většinu uživatelů. Můžete si však vybrat podle povahy vašich požadavků.

1. Používejte službu VPN - nejrychlejší a nejspolehlivější

Nepochybuji o tom, že použití VPN je nejlepší způsob, jak skrýt moji IP adresu. Špičkoví poskytovatelé služeb VPN nabízejí špičkové bezpečnostní protokoly, díky nimž je vaše internetové připojení naprosto nezranitelné vůči kybernetickým hrozbám a pokusům o hackerství.

jak skrýt IP adresu pomocí vpn

Služby VPN také nabízejí ochranu proti úniku IP a ujistěte se, že vaše původní adresa IP není nikdy uvolněna, když jste připojeni k internetu.

Způsob fungování virtuální soukromé sítě je poměrně jednoduchý. Maskuje vaši IP adresu a přiřadí vám zcela novou IP adresu ze serveru, ke kterému jste připojeni. To vám umožňuje úplnou anonymitu online.

Veškerý internetový provoz, který pochází ze zařízení připojeného k VPN, je nejprve šifrován aplikací VPN. Provoz je pak směrován přes server VPN, ke kterému jste se rozhodli připojit. Když váš provoz zasáhne server VPN, získá identitu serveru a vaše IP adresa je skrytá. Když se přenos vrátí do vašeho zařízení, znovu projde stejným serverem. Šifrování zajišťuje, že ani váš poskytovatel internetových služeb nedostane šok z vašich online aktivit.

Ať už chcete streamovat soukromě, odblokovat geograficky omezené weby a obsah, zabezpečit své torrentové aktivity nebo chránit své online aktivity před dohledem, VPN je perfektní způsob, jak jít.

Použil jsem celou řadu aplikací VPN. ExpressVPN je ten, který jasně vystupuje z davu. Je známo, že je to nejrychlejší VPN. To však není jediný důvod, proč to doporučuji. ExpressVPN má obrovskou síť 3000+ serverů ve 160 lokalitách a 90+ zemích.

Každý server má jedinečnou IP adresu. To znamená, že ExpressVPN má více než 3000 jedinečných možností, jak skrýt moji IP. Další informace o jeho funkcích si můžete přečíst v mé recenzi Expressvpn.

2. Skrýt IP pomocí serveru proxy - pomalé a nespolehlivé

Můžete si představit proxy server jako mini-VPN nebo pravděpodobně silně svrženou verzi VPN.

Stejně jako VPN i oni směrují váš online provoz přes jejich server, což vám umožní skrýt vaši IP adresu. Dobrá věc je, že většina proxy serverů, jako je hide.me, je zdarma. Mnoho z nich je založeno na webu. Do zařízení nemusíte stahovat žádnou aplikaci. Jednoduše navštivte web proxy a zadejte adresu URL, ke které chcete přistupovat.

skrýt svou IP adresu pomocí proxy serveru

Pokud jde o tunelování vašeho provozu, způsob práce proxy se velmi liší od VPN. Přestože VPN je schopna přesměrovat veškerý váš odchozí internetový provoz prostřednictvím svého serveru, proxy služba skrývá pouze určité činnosti. Dovolte mi uvést příklad, který by měl věci objasnit:

Klient VPN nainstalovaný ve vašem zařízení plně ovládá váš internetový provoz pomocí robustních šifrovacích protokolů. Na druhou stranu, s proxy, musíte říct, které konkrétní online aktivity, které chcete přesměrovávat přes proxy server. Řekněme, že existuje web, na kterém nechcete své původní IP stopy. Jdete do služby proxy, vyberte server a přidělte jim adresu URL webu. Proxy server přesměruje váš požadavek přes jeho server a načte web v prohlížeči. Váš poskytovatel internetových služeb by věděl pouze, že jste navštívili proxy server (což je zcela legální). Nevědělo by se, který web jste skutečně navštívili prostřednictvím serveru proxy.

Proxy může být neuvěřitelným nástrojem pro přístup k webovým stránkám s omezeným zeměpisným působením nebo dokonce k odblokování obsahu s omezeným regionem. Nejmodernější streamingové platformy, jako je Netflix, však utrácejí hodně peněz za sledování a blokování serverů proxy a VPN. I když si poskytovatelé placených VPN mohou dovolit začlenění nových serverů, totéž nelze říci o bezplatných proxy službách.

Proxy služby mají také některé další závažné nedostatky. Z hlediska bezpečnosti nejsou nejspolehlivější. Úniky IP, expozice IP nejsou neobvyklé. Nepoužívají dokonce stejné špičkové šifrovací protokoly. A nevíme, jak bezpečné jsou vaše osobní údaje s nimi.

Jak jsem řekl, proxy obvykle skryje pouze moji IP před konkrétními webovými stránkami, které jsou prostřednictvím nich navštíveny. Nešifruje celý váš internetový provoz. Proto jste stále vystaveni hrozbám a jste náchylní k online monitorování a dohledu. I když většina služeb VPN zachovává zásadu no-log, mohou proxy služby zaznamenávat a zaznamenávat vaše aktivity.  

Pomalé připojení je také výzvou, kterou jsme nemohli přehlédnout. Protože servery proxy jsou zdarma a snadno přístupné, jejich servery jsou obvykle přetíženy a způsobují významné poklesy rychlosti a zpoždění. Mohou odblokovat cenzurovaný nebo geograficky omezený obsah; stále může docházet k ukládání do vyrovnávací paměti. Samozřejmě hodně záleží na denní době a serveru, ke kterému jste se připojili.

Pokud hledáte úplnou anonymitu a zabezpečení při slušných rychlostech připojení, je VPN jedinou schůdnou možností.

3. Připojení TOR - bezpečné, ale pomalé a riskantní

TOR je další nástroj pro správu IP adres, pomocí kterého můžete zůstat na webu anonymní. TOR znamená The Onion Router. Stejně jako má cibule mnoho vrstev, TOR nabízí vícevrstvé zabezpečení prostřednictvím řetězce serverů provozovaných dobrovolníky a kybernetickými aktivisty.

Když se připojíte k klientovi TOR, váš online provoz je směrován přes více serverů. Maskuje vaši IP adresu a umožňuje anonymní procházení webu.

Bezpečnost TOR je nepochybná. Má však některé závažné nedostatky.

TOR je paralelní síť, kde je online provoz veden několika vrstvami serverů. Pokaždé, když váš online provoz projde dalším serverem, ztratí rychlost. A když musí projít více serverů, může dojít ke značné ztrátě rychlosti. Proto dochází k pomalému načítání, streamování, ukládání do vyrovnávací paměti.

skrýt IP adresuFotografie: hotspotshield.com

Díky snadnému přístupu a příslibu anonymity bylo TOR útočištěm pro zločince. Prostřednictvím sítě TOR se provádí mnoho nezákonných transakcí, včetně obchodů s drogami, prodeje zbraní a dalších.

I když připojení k TOR není ve většině zemí nezákonné, můžete se setkat s problémy, pokud vás chytí nelegitimní transakce, a to i neúmyslně.

Pokud uvažujete o tom, jak skrýt moji IP adresu, je VPN opět jasnou volbou, s ohledem na rychlost, soukromí a bezpečnost.

4. Použijte veřejné připojení Wi-Fi - nejbezpečnější

Použití veřejného připojení Wi-Fi je další možností anonymního prohlížení webu bez nutnosti odhalení vaší IP adresy. Mnoho maloobchodních prodejen, veřejných míst, jako jsou letiště, potravinářské spoje a kavárny, nabízí bezplatné Wi-Fi. Protože používáte internetové připojení někoho jiného, ​​vaše IP adresa není odhalena.

To však neznamená, že veřejné Wi-Fi služby jsou bezpečné. Ve skutečnosti jsou spojena se značnými riziky. Mohli byste nakonec vystavit své zařízení hackerovi pomocí stejné sítě a během několika minut je schopen ukrást vaše osobní údaje.

Vaše dvě adresy IP skutečně neskrývají následující dvě metody. Přidají se sem hlavně v případě, že chcete změnit svou IP adresu bez anonymity.

5. Použijte svůj mobilní hotspot - stěží anonymní a pomalý

Všechny mobilní telefony jsou vybaveny funkcí Hotspot, díky které je můžete používat jako síť Wi-Fi. Aby hotspot fungoval, musíte být poskytovatelem mobilních služeb připojeni k datové síti.

ip hider

Nastavení sítě Hotspot v mobilu je snadné. Proces se však u jednotlivých zařízení může lišit. Pokud si nejste jisti, jak na to, Google to.

Stejně jako běžné Wi-Fi, Hotspot umožňuje připojit všechna vaše zařízení včetně počítačů, jiných mobilních telefonů, tabletů atd.

Je to skvělá volba, pokud se nechcete připojit k vaší širokopásmové síti Wi-Fi pro některé konkrétní online aktivity. Hotspot moji IP adresu opravdu neskryje. Místo toho mi umožňuje použít adresu IP mé mobilní sítě.

Nezapomeňte však, že to nenabízí žádnou skutečnou anonymitu. Vaše online aktivity lze stále sledovat zpět přes IP adresu vaší mobilní sítě. Váš poskytovatel mobilních služeb má spoustu osobních údajů.

Mobilní datová síť není stejně jako vaše širokopásmové připojení Wi-Fi šifrována. Vaše zařízení jsou proto stejně zranitelná. A mobilní sítě jsou mnohem pomalejší než širokopásmové připojení.

6. Změňte IP adresu vašeho připojení

Jedná se o další komplikovanou a komplikovanou metodu přiřazení vašeho internetového připojení nové IP adresy. Pro kabelové a bezdrátové připojení je tento proces jiný. Metody se navíc liší v různých zařízeních.

Proces změny IP je technický a často musíte počkat několik hodin, než získáte nový. Budete muset nechat modem vypnutý na chvíli. A pokud se vám stane, že jej znovu zapnete před dokončením procesu, dojde k přepnutí zpět na starou IP adresu a budete muset zahájit proces znovu.

Zde se nedostávám k technickým podrobnostem procesu. Není ani příliš praktický, ani doporučovaný. Pokud to přesto chcete udělat, můžete vyhledat vyhledávací pokyny pro modem a zařízení na Googlu (nebo jiném vyhledávači podle vašeho výběru).

A co bezplatné služby VPN?

Dovolte mi začít časem opotřebovanou frází, „pokud je zdarma, jste produktem“. Nebo pravděpodobně „neexistují jídla zdarma“!

Přestože tato slova mohou být znělá, může to znít, stále drží váhu v prostředí poskytovatele a spotřebitele.

Ano, je pravda, že existuje spousta bezplatných služeb VPN. Mnoho z nich jsem vyzkoušel osobně. Upřímně, vypadají velmi slibně. Někteří z nich dokonce mají profesionální designy, které jim propůjčují dojem důvěryhodnosti. Ale pokud jde o bezpečnost a soukromí, odhaluje se jejich skutečná povaha.

Svou adresu IP můžete skrýt pomocí bezplatné sítě VPN, ale nezapomeňte, že vždy je třeba zaplatit.

Vytvoření a údržba serverů VPN vyžaduje spoustu peněz a pracovních sil. Pokud je VPN zdarma, musí odněkud někde vyčnívat dolary. Mnoho bezplatných klientů VPN je založeno na reklamách. Když se pokusíte použít bezplatnou aplikaci VPN, objeví se občas nepříjemná reklama. Je to jeden ze způsobů, jak vydělávají peníze. S tím nic špatného, ​​dokud se reklamy nezobrazí, nejsou škodlivé. Někdy však jsou.

Některé bezplatné sítě VPN se pokoušely tiše proklouznout do malware a adwaru, které náš antivirus rychle označil. Někteří se však rychle dostali i za antivirovou ochranu. Zabezpečení mě hodně zajímá a jedno riziko, které nikdy nepřijímám, přichází s mnoha bezplatnými VPN.

Ale to není ono. Bylo hlášeno, že mnoho bezplatných sítí VPN prodalo uchazečům osobní informace svých předplatitelů. Na rozdíl od mnoha placených služeb VPN, které nabízejí zásady nulového záznamu, většina bezplatných sítí VPN bude vést účet vašich osobních údajů a vašich online aktivit. To je porušení důvěry a soukromí. Můžete si přečíst více o tom, jak bezplatné VPN vydělávají peníze.

Přestože se bezplatné VPN mohou jevit jako dobrá možnost skrýt IP, obvykle to tak není. Když jde o bezpečnost a soukromí, nemám žádné kostky. Proto jsou moje peníze vždy na placených, renomovaných a důvěryhodných službách VPN, jako je ExpressVPN.

Zabalení

Toto do značné míry shrnuje způsoby, jak skrýt vaši IP a důvody, proč byste chtěli svou IP adresu skrýt.

Pokud hledáte všestrannou ochranu a téměř spolehlivý způsob, jak skrýt vaši IP adresu, neexistuje lepší způsob, než VPN. Vyhraje jak na bezpečnostní, tak na frontě rychlosti. Většina poskytovatelů VPN nabízí více současných připojení. To znamená, že byste mohli zabezpečit všechna svá zařízení najednou.

Pokusili jsme se pokrýt všechny relevantní informace v tomto článku, které by mohly pomoci netechnickým laikům, jako jsem já. Pokud máte jakékoli připomínky nebo návrhy, neváhejte a dejte nám vědět prostřednictvím sekce komentářů níže.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me