Ako nainštalovať a nastaviť Trakt na Kodi

>

V tomto článku sa naučíme, ako nainštalovať a nastaviť program Trakt na serveri Kodi 18.5 & nižšie verzie. Trakt je služba tretej strany, ktorá monitoruje to, čo sledujete, a synchronizuje ho s vaším účtom Trakt. Metóda uvedená v tejto príručke sa dá použiť na všetky zariadenia s podporou Kodi vrátane FireStick, Windows PC, Android atď.

Čo je Trakt na Kodi?

Trakt je online platforma, ktorá sa integruje so spoločnosťou Kodi a scrobbuje sledované filmy a televízne programy. „Scrobbling“ znamená jednoducho sledovať to, čo sledujete. Tento nástroj zaznamenáva vaše sledovacie aktivity a pomáha vám nájsť nový obsah založený na vašej histórii. Trakt je však viac ako len správca záznamov. Umožňuje vám tiež spojiť sa s ľuďmi z celého sveta, ktorí majú podobné záujmy.

Trakt nielen uchováva záznamy o tom, čo ste už sledovali, ale tiež vám pomáha vytvoriť zoznam sledovaných položiek, ktoré chcete sledovať. Je pravda, že k addónom môžete pridať obľúbené položky, ale s povoleným doplnkom Kodi Trakt je váš jediný zoznam sledovaných automaticky k dispozícii pre všetky doplnky. Inými slovami, zoznam nemusíte udržiavať jednotlivo pre každý doplnok. Ďalšou dobrou vecou týkajúcou sa spoločnosti Trakt je to, že nepotrebujete spoločnosť Kodi na vytváranie alebo udržiavanie zoznamu sledovaných položiek. Potrebujete iba zariadenie s pripojením na internet, na ktorom môžete prejsť na webovú stránku Trakt.tv a prihlásiť sa do svojho účtu.

A nezabúdajme na to, že Trakt je multiplatformová služba a podporuje niekoľko aplikácií. Všetko scrobbledované z jedného zariadenia je synchronizované s účtom Trakt a je k dispozícii na všetkých zariadeniach, na ktorých túto službu používate. Musíte sa len uistiť, že ste prihlásení do služby Trakt na všetkých zariadeniach s rovnakým účtom.

Ako nainštalovať Trakt na Kodi

Dozvieme sa teraz, ako sa prihlásiť do programu Trakt, ako nainštalovať program Trakt na server Kodi a ako nastaviť program Trakt na serveri Kodi. 

Trakt je bezplatná služba. Bezplatná verzia programu Trakt je podporovaná reklamou. Môžete si kúpiť bezplatnú VIP prémiovú službu pre plány od 2,50 dolárov mesačne.

Zaregistrujte sa do účtu Trakt.TV

Najprv sa musíte zaregistrovať na účet Trakt.tv. Váš účet uloží všetky údaje, ktoré ste zosynchronizovali s kodi a inými aplikáciami. Tu je postup na registráciu účtu.

Krok 1: Prístup https://www.trakt.tv na akomkoľvek počítači alebo mobilnom prehliadači. Po načítaní vstupnej stránky kliknite na odkaz Pripojiť sa k službe Trakt zadarmo

ako nainštalovať trakt na kodi

Krok 2: Zadajte svoju e-mailovú adresu a vyberte používateľské meno a heslo.

Krok 3: Pokračujte kliknutím na tlačidlo Pripojiť sa k Trakt

Poznámka: Môžete sa tiež zaregistrovať pomocou svojho účtu sociálnych médií vrátane služieb Twitter, Facebook alebo Google

trakt kodi

Krok 4: Na nasledujúcej stránke zadajte svoje osobné informácie vrátane zobrazovaného mena, umiestnenia, pohlavia, dátumu narodenia.

Krok 5: Kliknite na „Ďalší krok“

kodi trakt

Krok 6: Ďalšou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, je vybrať svoje obľúbené žánre zo zoznamu. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Ďalší krok“

trakt pre kodi

Krok 7: Na ďalšiu stránku môžete pridať filmy a televízne programy, ktoré ste sledovali (alebo práve sledujete). Môžete sa rozhodnúť nepridávať vôbec nič. Znova kliknite na tlačidlo „Ďalší krok“

pridať trakt do kodi

Krok 8: Ak chcete zdieľať svoje aktivity na sociálnych sieťach, kliknite na tlačidlo „Pripojiť“ vedľa požadovanej platformy. Ak nechcete zdieľať svoje aktivity, nevyberajte žiadnu platformu sociálnych médií. Kliknite ešte raz na „Ďalší krok“

čo je trakt na kodi

Krok 9: Ak chcete dostávať oznámenia push, vyberte jednu z dostupných možností. Pokračujte kliknutím na položku Pokračovať na informačný panel.

trakt.tv

Úspešne ste sa zaregistrovali do služieb Trakt a vytvorili ste si účet. Teraz sa naučíme, ako nainštalovať Trakt na Kodi.

Kroky na inštaláciu Trakt na Kodi

Trakt Kodi je súčasťou oficiálneho úložiska doplnkov Kodi. To znamená, že táto služba je oficiálne dostupná na serveri Kodi a nemusíte zapínať neznáme zdroje.

Úložisko doplnkov Kodi sa dodáva s predinštalovaným programom Kodi.

Postupujte podľa krokov uvedených nižšie a získajte Trakt pre Kodi:

Krok 1: Uistite sa, že ste na domovskej obrazovke Kodi. Teraz kliknite na položku Doplnky na ľavom paneli / bočnom paneli

trakt kodi

Krok 2: Ďalej kliknite na ikonu otvoreného poľa (tiež nazývanú Inštalátor balíkov) v ľavej hornej časti obrazovky

inštalátor balíka

Krok 3: Keď uvidíte nasledujúce možnosti, kliknite na možnosť „Inštalovať z úložiska“.

inštalácia z úložiska na kodi

Krok 4: Pokračujte a kliknite na „Úložisko doplnkov Kodi“ v ďalšom okne.

Poznámka: Ak ste nenainštalovali žiadne ďalšie archívy tretích strán, neuvádza sa tu „úložisko doplnkov Kodi“. Namiesto toho sa možnosti úložiska otvoria priamo (pozrite si obrázok v ďalšom kroku). Ak toto úložisko nevidíte, prejdite na ďalší krok.

Ako vidíte, nainštaloval som ďalšie úložiská, a preto tu uvádzam „úložisko doplnkov Kodi“.

úložisko kodi addon

Krok 5: Ďalej kliknite na položku Doplnky programu

ako pridať trakt na kodi

Krok 6: Prejdite nadol a kliknite na položku Trakt.

Môže sa tiež zobraziť správa „Správca zoznamu Trakt.tv“; existuje NO je potrebné ho nainštalovať.

ako sa dostať trakt na kodi

Krok 7: Teraz kliknite na možnosť Inštalovať v pravom dolnom rohu

ako nainštalovať trakt na kodi

Poznámka: Na zariadení Kodi 18 sa po kliknutí na tlačidlo Inštalovať zobrazí kontextové okno. cvaknutie OK v tomto okne

Krok 8: Počkajte na upozornenie „Nainštalovaný doplnok Trakt“. Zobrazí sa v pravom hornom rohu

trakt pre kodi

Krok 9: Týmto úspešne nainštalujete doplnok Kodi Trakt. Teraz sa vráťte na hlavnú obrazovku Kodi a prejdite na Doplnky> Programové doplnky. Nájdete tu doplnok Trakt

trakt kodi

Teraz sa naučíme, ako nakonfigurovať Trakt na Kodi.

Pozor Používatelia KODI: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Doplnky a zostavy spoločnosti Kodi ponúkajú neobmedzený obsah streamingu, ale mohli by vás tiež dostať k právnym problémom, ak ich zachytia streamingy zadarmo Filmy, televízne programy / Šport. Používateľom spoločnosti Kodi dôrazne odporúčame, aby ste pri online streamovaní vždy pripojili sieť VPN. Dobrá sieť Kodi VPN skryje vašu identitu, obchádza vládny dohľad, geoblokovaný obsah a škrtenie ISP (čo tiež pomáha pri streamovaní bez vyrovnávacej pamäte).

Používam ExpressVPN, čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia VPN. Inštalácia je veľmi jednoduchá na akomkoľvek zariadení vrátane Amazon FireStick. Získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% z jeho ročných plánov. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní, vždy môžete požiadať o vrátenie platby.

Kliknutím TU získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% na ExpressVPN

Prečítajte si: Ako nainštalovať a používať sieť Kodi VPN

Ako nastaviť Trakt na Kodi

Budete musieť autorizovať Trakta na Kodi na dvoch úrovniach. Najskôr musíte nakonfigurovať doplnok Trakt na serveri Kodi. Po druhé, budete musieť autorizovať Trakt individuálne pre každý doplnok.

Pozrime sa jeden na druhého.

Autorizujte doplnok Trakt Kodi Addon

Na domovskej obrazovke Kodi prejdite na položku Doplnky > Moje doplnky

ako nastaviť trakt na kodi

Ďalej kliknite na položku Programové doplnky.

ako nainštalovať trakt na kodi

Kliknite na položku Trakt.

ktorým sa trakt na kodi

V spodnej časti kliknite na tlačidlo Konfigurovať

Tu je návod, ako nakonfigurovať účet trakt na kodi

Zobrazí sa okno s názvom „Nastavenia - Trakt“.

Poznámka: Môžete tiež prejsť na doplnky > Programujte doplnky z domovskej obrazovky Kodi a kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Trakt. Keď sa zobrazí kontextová ponuka, kliknite na „Nastavenia“ a opäť sa otvorí okno Nastavenia - Trakt

trakt kodi

V okne nastavení Trakt Kodi skontrolujte, či je vľavo vybraná karta Všeobecné.

Kliknite na možnosť s názvom „Ako autorizujem doplnok trakt na prístup k svojmu účtu trakt.tv?“

kodi trakt

Zobrazí sa dialógové okno „Autorizácia účtu Trakt“ s skenovacím kódom QR a alfanumerickým aktivačným kódom. Môžete integrovať Trakt do Kodi pomocou jedného z nich.

Ak používate mobilnú aplikáciu Trakt, naskenujte kód z aplikácie a autorizácia sa uskutoční okamžite.

aktivačný kód trakt na kodi

Ak používate webovú službu Trakt, prejdite na stránku https://www.trakt.tv/activate. Prihláste sa pomocou svojho účtu Trakt, ktorý ste vytvorili skôr, a zadajte kód zobrazený v okne Kodi (pozri obrázok nižšie)

Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

povolenie traktu

Potvrďte svoj zámer kliknutím na tlačidlo „Áno“ na nasledujúcej obrazovke, ktoré vás vyzve „Povoliť spoločnosti Trakt, aby spoločnosť Kodi používala váš účet?“ “

aktivácia trakt pre kodi

Po úspešnej aktivácii služby Trakt v spoločnosti Kodi sa zobrazí nasledujúce upozornenie

aktivovať trakt pre kodi

Teraz sa vráťte do Kodi a znova otvorte nastavenia Trakt. Po úspešnej aktivácii účtu Kodi pomocou účtu Trakt sa v hornej časti zobrazí názov účtu Trakt.

ako nainštalovať trakt na kodi

Autorizujte aplikáciu Trakt pre každý doplnok Kodi jednotlivo

Najprv sa musíte uistiť, že máte jeden z doplnkov Kodi s povoleným programom Trakt (áno! Nie všetky doplnky podporujú program Trakt). Našťastie väčšina populárnych doplnkov, ako sú Exodus Redux, Yoda, Exodus, podporuje Trakt.

Takto môžete autorizovať Trakt v spoločnosti Kodi na úrovni doplnkov

Prejdite na domovskú obrazovku Kodi a prejdite na Doplnky > Moje doplnky. Teraz kliknite na položku Doplnky videa. Tu nájdete zoznam všetkých vašich doplnkov videa.

Kliknite na doplnok, ktorý chcete integrovať do služby Trakt. Vyberám Exodus

Trakt pre exodus

Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo Konfigurovať

exodus trakt

Na ľavom paneli vyberte možnosť Účty

ako nainštalovať trakt na kodi

Teraz kliknite na „Autorizácia ...“ v časti Trakt

trakt pre kodi

Zobrazí sa kontextové okno so žiadosťou o návštevu https://trakt.tv/activate a zadanie zobrazeného kódu..

Pokračujte a aktivujte doplnok tak, ako ste predtým Trakt autorizovali

trakt na kodi

Po dokončení autorizácie sa v časti Trakt zobrazí názov vášho účtu Trakt (pozri obrázok nižšie)

trakt kodi

Ako si kúpiť účet Premium Trakt bez reklám

Ak chcete zažiť zážitok bez reklám, môžete si objednať jeden z VIP programov. Trakt má dva VIP plány:

  1. 2,50 $ mesačne: Tento plán vám ponúka prístup ku všetkým VIP funkciám
  2. 5 dolárov mesačne: Týmto plánom získate všetky VIP funkcie a výkonný producentský kredit

Ak sa chcete prihlásiť na odber VIP plánu, prihláste sa na svoj účet Trakt na stránke https://www.trakt.tv a kliknite na odkaz VIP v hornej časti. Platbu môžete uskutočniť pomocou služby PayPal alebo kreditných / debetných kariet.

ako nainštalovať trakt na kodi

Zabalenie

Teraz, keď máte doplnok Kodi Trakt integrovaný do svojho účtu Trakt, môžete začať sledovať svoje obľúbené filmy a televízne relácie. Trakt pobeží na pozadí a ticho synchronizuje vaše aktivity. Môžete však tiež zmeniť nastavenia, aby ste dostali upozornenie zakaždým, keď sa v spoločnosti Kodi vyskytne aktivita Trakt. Trakt sa postupne naučí vaše návyky sledovania a podľa toho navrhne filmy a televízne programy. Prejdite na stránku https://www.trakt.tv a prečítajte si všetko, čo pre vás Trakt sledoval.

súvisiace:

Ako nainštalovať Kodi na FireStick
Ako nainštalovať skutočný debrid na Kodi
Ako nainštalovať VPN na FireStick
Ako vyriešiť problémy s vyrovnávacou pamäťou Kodi
Ako opraviť zlyhanie pri inštalácii závislosti na Kodi

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me