Ako resetovať Kodi na Amazon FireStick

>

V tomto článku sa naučíme, ako resetovať Kodi 18.5 / 18.4 Leia alebo Kodi 17.6 Krypton na predvolené výrobné nastavenia na FireStick. Kodi je neuveriteľný mediálny nástroj, ktorý prevádza vaše zariadenie na mediálne centrum a umožňuje vám streamovať váš obľúbený obsah – zadarmo a platený (samozrejme z väčšej časti zadarmo). Táto bezplatná platforma s otvoreným zdrojom však nemá problémy. Najmä dlhodobí používatelia, ktorí majú nainštalovaných viac doplnkov Kodi, sa opakovane stretávajú s problémami s výkonom, než by chceli..

Existuje niekoľko hackov a riešení, ktoré pomáhajú urýchliť Kodi a opraviť chyby obmedzujúce výkon. Existujú však prípady, keď nefunguje žiadne z riešení a obnovenie pôvodného nastavenia Kodi zostáva jedinou realizovateľnou možnosťou. Obnovením aplikácie získate čistú tabuľu, s ktorou by ste mali začať, akoby ste Kodi prvýkrát spúšťali. Nezabúdajte však, že to tiež znamená stratu všetkých údajov Kodi, napríklad vašich doplnkov a nastavení. Aj v určitej miere sa o to možno postarať.

Tento článok je tiež určený pre tých, ktorí chcú začať používať Kodi od začiatku bez toho, aby museli prejsť procesom odinštalovania a opätovnej inštalácie aplikácie. Napríklad, ak ste nainštalovali priveľa doplnkov a zostavení v priebehu času a väčšinu z nich už nepoužívate, namiesto ich individuálneho odstránenia môžete zametať Kodi clean rýchlym resetom a nastaviť niekoľko doplnkov. by ste chceli použiť.

Ako resetovať Kodi na FireStick

ako resetovať kodi na firestick

V nasledujúcich častiach tohto článku sa budeme baviť o tom, ako resetovať Kodi na serveri FireStick, ako zálohovať a obnovovať vaše údaje a všetko ostatné, čo možno potrebujete vedieť. Pokračujte v čítaní!

Pozor Používatelia FireStick: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Vlády a poskytovatelia internetových služieb na celom svete monitorujú online aktivity svojich používateľov. Ak sa na vašej televíznej karte Fire TV zistí streamovanie obsahu chráneného autorskými právami, mohli by ste sa dostať do vážnych problémov. V súčasnosti je vaša adresa IP viditeľná pre všetkých. Dôrazne vám odporúčame, aby ste si vytvorili dobrú sieť FireStick VPN a skryli svoju identitu, aby sa zážitok zo sledovania filmu nezhoršil..

používam ExpressVPN čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN v tomto odvetví. Inštalácia na akékoľvek zariadenie vrátane Amazon Fire TV Stick je veľmi jednoduchá. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa vám ich služby nepáčia, môžete vždy požiadať o vrátenie peňazí. ExpressVPN má tiež špeciálnu ponuku, kde môžete získajte 3 mesiace zadarmo a ušetrite 49% z ročného plánu.

Tu sú dôvody, prečo musíte neustále používať sieť VPN.

KROK 1 – Zálohujte Kodi na FireStick

Ak už nejaký čas používate Kodi na FireStick, možno ste už nainštalovali niektoré doplnky, zostavenia a prispôsobili niekoľko nastavení. Keď resetujete Kodi na predvolené výrobné nastavenia na FireStick, stratíte všetky údaje Kodi vrátane všetkých doplnkov a prispôsobení. Opätovné nastavenie všetkého by mohlo byť problémom. Nielenže to vyžaduje čas, ale možno si ani nepamätáte svoje predchádzajúce nastavenia.

Ak chcete iba začať od začiatku, nemusíte robiť veľa. Stačí resetovať Kodi a vy ste dobrí. Ak však chcete, aby sa Kodi trochu vrátilo, odporúčame vám pred resetovaním vykonať zálohu.

  SkyDark Kodi Build Nasıl Kurulur

Poznámka: Existuje niekoľko doplnkov, ktoré vám umožňujú zálohovať a obnoviť Kodi. Žiadna z nich neponúka spoľahlivé záložné riešenia. Z nejakého dôvodu addóny počas obnovy obnovujú iba časť zálohovaných údajov. Napriek tomu je lepšie načítať niečo ako stratiť všetko.

Pred resetovaním Kodi odporúčam zaznamenať si všetko, čo by ste chceli obnoviť, aby ste ho mohli nastaviť neskôr ručne, v prípade, že sa všetky údaje automaticky neobnovia..

Pokiaľ ide o zálohovanie údajov spoločnosti Kodi, zistili sme, že Ares Wizard je najefektívnejší. Obnovuje väčšinu zálohovaných údajov a ľahko sa nastavuje a používa. Tu sa dozviete, ako nainštalovať Ares Wizard na Kodi.

Akonáhle budete mať Ares Wizard, tu je spôsob zálohovania vašich údajov Kodi.

# 1. Prejdite na položku Doplnky > Programujte doplnky z úvodnej obrazovky Kodi a otvorte Ares Wizard

ako resetovať Kodi

# 2. Teraz vyberte a kliknite na kartu „Záloha“ v hornej časti rozhrania Ares Wizard

reset Kodi na predvolené

# 3. Ak ste si ešte nevybrali cieľový priečinok, do ktorého sa záložný súbor uloží, alebo ho chcete zmeniť, kliknite na možnosť „Vybrať cieľ“ pod položkou „Zálohovanie“ v ľavom stĺpci

ako resetovať Kodi na FireStick

# 4. V zobrazenom okne nastavení Ares Wizard kliknite na možnosť „Backup“ (Zálohovať)

ako resetovať Kodi na výrobné nastavenia

# 5. Teraz kliknite na „Cieľový priečinok zálohy“ a vyberte priečinok, do ktorého chcete zálohovať údaje Kodi

ako resetovať kodi na požiarnej televízii

# 6. Otvorte „koreňový súborový systém“

resetovať kodi na palube televíznej karty

# 7. Kliknite na kartu „sdcard“

ako zálohovať kodi dara

# 8. Teraz si môžete vybrať ľubovoľný priečinok na vašom zariadení FireStick, do ktorého chcete uložiť záložné údaje Kodi. FireStick už obsahuje priečinok „zálohy“, takže tu ukladám svoje záložné súbory. Môžete však vybrať ľubovoľný existujúci priečinok alebo vytvoriť nový kliknutím na tlačidlo „Nový priečinok“ napravo.

ako zálohovať kodi na firestick

# 9. Vo vnútri záloh som vytvoril priečinok „kodi“. Záložný priečinok Kodi v predvolenom nastavení neexistuje.

zálohovanie kodi

# 10. Teraz otvorte priečinok „kodi“, ktorý ste práve vytvorili v priečinku zálohy (neuvidíte v ňom nič, pretože sme ho ešte nezálohovali) a kliknutím na tlačidlo „OK“ ho vyberte.

ako resetovať kodi

# 11. Teraz máte nový cieľový priečinok zálohy. Keď sa vrátite do okna nastavení Ares Wizard, kliknite na tlačidlo „OK“

záložný priečinok kodi

# 12. Keď sa vrátite do rozhrania Sprievodcu Ares, v časti Zálohovanie by sa mala zobraziť možnosť Obnoviť (je to preto, že ste si vybrali nový cieľový priečinok). Kliknite na tlačidlo Obnoviť.

ako zálohovať kodi pred resetovaním

# 13. Teraz je Ares Wizard aktualizovaný o nový cieľ zálohy. Ako vidíte na obrázku nižšie, môžete si vybrať, ktoré údaje Kodi chcete zálohovať a čo vynechať. Ak chcete zálohovať všetko, vyberte možnosť „Úplné zálohovanie systému“. Ak si len chcete zálohovať svoje doplnky, vyberte možnosť Doplnky a všetko ostatné nechajte nezaškrtnuté. Po výbere kliknite na tlačidlo Vytvoriť zálohu.

ako vyčistiť údaje o kodi

# 14. Zobrazí sa výzva s otázkou, či chcete balíky preskočiť alebo zálohovať.

Balík sa stiahne vždy, keď aktualizujete doplnok alebo nainštalujete nový. Po aktualizácii alebo inštalácii už balíčky nepotrebujete a naďalej zaberajú miesto vo vašom obmedzenom úložisku FireStick. Ak chcete balíky preskočiť, vždy kliknite na „Áno“, pretože ich už nepotrebujete.

resetovanie kodi

# 15. Sprievodca Ares začne zálohovať Kodi. Takto bude vyzerať pokrok.

záložný kodi so sprievodcom ares

# 16. Keď je Kodi zálohovaný, vyskakovacie okno sa vás opýta, či si chcete prezrieť preskočené súbory. Pokračujte kliknutím na „Nie“ (alebo vyberte „Áno“, ak chcete skutočne preskočiť súbory). Nezabudnite tiež ignorovať celkovú veľkosť preskočených súborov, ktoré sa táto výzva zobrazí. Ako vidíte, číslo je nesprávne (36722318 MB sa prevádza na 36722 GB, čo je takmer 4600-krát maximálna veľkosť 8 GB vášho zariadenia FireStick). Je to jednoznačne závada.

  Melhores addons de Kodi para conquistar o mundo [2023]

ares backup Wizard

V ďalšej časti sa naučíme, ako resetovať Kodi. V nasledujúcej časti sa dozvieme, ako ho obnoviť.

KROK 2 – Resetovanie Kodi na FireStick

Existujú dva spôsoby, ako resetovať Kodi. Jedným z nich je vymazanie údajov Kodi bez ich odinštalovania. Druhou je odinštalovanie aplikácie z FireStick a odstránenie všetkých súvisiacich údajov spolu s ňou. Pozrime sa jeden na druhého.

Takto vyzerá Kodi so všetkými nainštalovanými doplnkami „pred“ resetovaním.

resetovať kodi na firestick

Metóda č. 1: Vymazanie údajov spoločnosti Kodi

Teraz sa naučíme, ako vyčistiť údaje o Kodi. Táto metóda je jednoduchšia a takmer bez námahy, pretože odstraňuje potrebu odinštalovať Kodi, čo je ďalší krok. Vymazaním údajov zostane Kodi na vašom FireStick, ale odstránia sa všetky vaše doplnky a ich nastavenia, prispôsobenia, nastavenia Kodi a všetko ostatné. Ak teda chcete vedieť, ako obnoviť výrobné nastavenia zariadenia Kodi, jednoducho vymažte údaje. Ukážem vám ako.

# 1. Pomocou diaľkového ovládača vyberte v hlavnej ponuke na domovskej obrazovke FireStick položku „Nastavenia“.

reset kodi amazon oheň palicu

# 2. Teraz prejdite do ponuky „Aplikácie“ a otvorte ju stlačením tlačidla „Vybrať“ na diaľkovom ovládaní

hasičské aplikácie

# 3. Otvorte položku Spravovať nainštalované aplikácie.

ako odstrániť kodi dáta na firestick

# 4. Teraz by ste mali vidieť zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií na vašom zariadení FireStick. Prejdite nadol a vyberte položku Kodi tu a stlačením tlačidla „Vybrať“ na diaľku získate prístup k dostupným možnostiam

ako vyčistiť údaje o kodi

# 5. Na ďalšej obrazovke kliknite na možnosť „Vymazať údaje“. Na pravej strane môžete tiež vidieť ďalšie informácie o Kodi na vašom FireStick, vrátane množstva úložiska, ktoré spotrebuje. Na nasledujúcom obrázku samotná aplikácia Kodi zaberá 164 MB miesta, zatiaľ čo súvisiace údaje majú veľkosť 125 MB.

Ako vyčistiť Data na Kodi pre firestick

# 6. Akciu potvrďte kliknutím na tlačidlo „Vymazať údaje“ ešte raz na ďalšej obrazovke

ako resetovať kodi

# 7. Jedným stlačením tlačidla späť na diaľkovom ovládaní sa vrátite do predchádzajúcej ponuky. Na pravej strane uvidíte, že údaje Kodi boli vymazané.

ako odstrániť kodi dáta

# 8. Vráťte sa na hlavnú obrazovku a prejdite na ‘Vaše aplikácie & Sekcia Hry. Spustite odtiaľ Kodi. Uvidíte „Príprava na prvé spustenie“ (pozrite obrázok nižšie). To znamená, že všetky údaje Kodi boli vymazané a vy ste obnovili predvolené nastavenie Kodi.

po resetovaní otvoriť kodi

# 9. Keď prejdete do časti Doplnky z domovskej obrazovky Kodi, uvidíte, že boli odstránené aj všetky vaše doplnky. Kodi je teraz rovnako dobrý ako nový.

kodi na firestick

V tejto časti sme sa naučili, ako resetovať Kodi na FireStick vymazaním údajov. V ďalšom spôsobe uvidíme, ako odstrániť Kodi z FireStick.

Metóda č. 2: Odinštalovať Kodi na FireStick

Ďalším spôsobom, ako resetovať Kodi na FireStick, je samozrejme jeho úplné odstránenie a opätovná inštalácia. Ide o dlhší proces, ktorý však prináša rovnaké výsledky. Odinštalovanie a preinštalovanie sa niekedy postará o určité problémy, ktoré jasné údaje nedokážu.

Pozrime sa, ako odinštalovať Kodi na FireStick.

# 1. Rovnako ako v prvej metóde vyberte na domovskej obrazovke aplikácie FireStick položku „Nastavenia“ a v ponuke kliknite na položku „Aplikácie“. Teraz kliknite na položku Spravovať nainštalované aplikácie a potom vyberte možnosť Kodi zo zoznamu..

  How to Fix Kodi Buffering Issues

ako odinštalovať kodi na

# 2. Znova sa zobrazí nasledujúce menu. Tentoraz kliknite na tlačidlo Odinštalovať

odinštalovať kodi na oheň tv palicu

# 3. Akciu potvrďte kliknutím na tlačidlo „Odinštalovať“ ešte raz.

ako odstrániť Kodi z FireStick

Týmto sa odstráni Kodi zo zariadenia FireStick. Po preinštalovaní Kodi sa odstránia všetky údaje.

Ak chcete znova nainštalovať aplikáciu Kodi, prejdite sem, aby ste sa dozvedeli, ako útek z väzenia FireStick so spoločnosťou Kodi.

KROK 3 – Obnovenie zálohovaných údajov Kodi pomocou sprievodcu Ares

Teraz, keď resetujete Kodi, budete chcieť obnoviť zálohu, ktorú ste vytvorili v kroku 1. Pretože ste zálohovali pomocou Ares Wizard, budete potrebovať znova Ares Wizard, aby ste obnovili údaje..

Počas procesu resetovania sa odstránia všetky vaše doplnky vrátane Ares Wizard. Preto sa musí znova nainštalovať.

Môžete si prečítať tento dokument a nainštalovať Ares Wizard na Kodi.

# 1. Po inštalácii spustite aplikáciu a v hornej časti vyberte kartu Zálohovanie a v časti Obnoviť kliknite na možnosť Vybrať záložný súbor (pozri obrázok nižšie)

ako resetovať Kodi na výrobné nastavenia

# 2. Vyberte možnosť Obnoviť v nastaveniach Ares Wizard na ľavom paneli ponuky

ako obnoviť zálohu kodi dát po resetovaní

# 3. Teraz kliknite na možnosť „Záložný súbor“ napravo

ako obnoviť kodi na firestick

# 4. Teraz otvorte „koreňový súborový systém“ a prejdite do priečinka, do ktorého ste predtým zálohovali údaje Kodi. V mojom prípade by to bol koreňový súborový systém > SD karta > zálohy > kodi.

Kliknite na záložný súbor, z ktorého chcete údaje obnoviť

ako preinštalovať kodi na

# 5. Potom pokračujte kliknutím na „OK“

ako resetovať kodi na firestick

# 6. Teraz kliknite na tlačidlo „REFRESH“ v časti „Obnoviť“ napravo

ako resetovať kodi

# 7. V dolnej časti kliknite na tlačidlo Obnoviť zálohu

ako odstrániť kodi z firestick

# 8. Ak ste po reštartovaní zariadenia Kodi po resetovaní zmenili nejaké nastavenia a chcete ich zachovať, vyberte požadované možnosti v nasledujúcom rozbaľovacom zozname a potom kliknite na tlačidlo Pokračovať. Ak nie je vybratá žiadna z možností, vaše súčasné nastavenia môžu byť prepísané.

obnoviť kodi na paľbu

# 9. Po obnovení údajov Kodi sa zobrazí hlásenie Obnoviť dokončené. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „OK“.

ako obnoviť zálohu kodi pomocou sprievodcu ares

# 10. Aby sa guisettings.xml správne aplikovali, Kodi bude musieť byť zatvorená. Ak to chcete urobiť, kliknite na tlačidlo „OK“. Tým sa dostanete späť do rozhrania FireStick, odkiaľ môžete znova spustiť Kodi.

obnoviť zálohu kodi

# 11. Vráťte sa na domovskú obrazovku Kodi. Ako vidíte, nie všetky doplnky boli obnovené. Potvrdzuje to to, čo som už povedal, že údaje sú zálohované iba čiastočne. Bohužiaľ, toto je to najlepšie, čo môžeme urobiť. Stále vám to však ušetrí čas a úsilie, pretože nemusíte všetko nastavovať od spoločnosti Kodi.

ako resetovať kodi na firestick

A čo chýbajúce doplnky / zostavenia

Ako som už spomenul, Ares Wizard obnoví údaje, ale nemusí to byť kompletný údaj, ktorý ste mali pred resetovaním Kodi. Ak vám teda chýbajú niektoré doplnky alebo súbory, ktoré znova potrebujete, môžete ich znova nainštalovať. Ak chcete pridať doplnky, zostavenia a aplikácie, môžete skontrolovať nasledujúce odkazy na zdroje.

  • Najlepšie doplnky Kodi
  • Najlepšie postavenia spoločnosti Kodi
  • Najlepšie aplikácie FireStick

Ako odpočívať Kodi (Video Guide)

Zabalenie

Teraz ste sa naučili, ako zálohovať údaje Kodi, resetovať Kodi, odinštalovať a znovu nainštalovať Kodi a ako obnoviť údaje Kodi na Fire TV / Stick. Obnovenie alebo odstránenie Kodi určite zlepší výkon a vyčistí aj určité miesto vo vašom úložisku FireStick. Ak máte pocit, že vaša aplikácia Kodi je vybavená všetkými doplnkami a zostavami, ktoré už nepoužívate, môže byť resetovanie tým správnym spôsobom, ako ísť.

súvisiace:

Ako útek z väzenia Fire Stick
Ako nainštalovať Cinema APK na Fire Stick
Ako aktualizovať Kodi na Fire Stick
Ako opraviť vyrovnávaciu pamäť Kodi
Ako nainštalovať VPN na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me