Ako skontrolovať denník chýb Kodi pre viac informácií a rýchle opravy

>

V tejto príručke vám ukážem, ako skontrolovať súbor protokolu Kodi na serveri Kodi 18.5 & Kodi 17.6. Táto príručka sa zaoberá manuálnym procesom pre všetky populárne zariadenia Kodi. Získate tiež podrobné pokyny na inštaláciu príslušných doplnkov Kodi. 

Prečo potrebujem logovací súbor Kodi, ktorý môžete požiadať? Kodi je vynikajúci prehrávač médií, ktorý používajú milióny ľudí po celom svete. Nie je to však dokonalé. Niekedy narazíte na chyby, ktoré podľa všetkého nezmiznú. Potom môžete vyhľadať pomoc na oficiálnych fórach Kodi alebo od odborníka Kodi, ktorého možno poznáte. Ten, kto vyrieši váš problém, vás pravdepodobne požiada o súbor denníka Kodi. Možno ste si všimli správu „Skontrolujte denník pre viac informácií“ spolu s chybami na zariadení Kodi. Súbor denníka obsahuje informácie špecifické pre danú chybu, čo nám umožňuje nájsť relevantnejšie a presnejšie riešenia.

V tejto príručke sa naučíte, ako skontrolovať denník Kodi. Najprv uvidíte, ako ručne nájsť súbor denníka Kodi uložený v úložisku zariadenia. Neskôr vám predstavím dva doplnky spoločnosti Kodi, ktoré vám umožňujú prístup k umiestneniu protokolu Kodi z aplikácie Kodi. Pokračujte v čítaní!

Pozor Používatelia KODI: Prečítajte si skôr, ako budete pokračovať

Doplnky a zostavy spoločnosti Kodi ponúkajú neobmedzený obsah streamingu, ale mohli by vás tiež dostať do legálnych problémov, ak by vás zachytili streamingy zadarmo Filmy / televízne relácie / Šport. Používateľom spoločnosti Kodi dôrazne odporúčame, aby ste pri online streamovaní vždy pripojili sieť VPN. Dobrá sieť Kodi VPN skryje vašu identitu, obchádza vládny dohľad, geoblokovaný obsah a škrtenie poskytovateľov internetových služieb (čo tiež pomáha pri streamovaní bez vyrovnávacej pamäte).

Používam ExpressVPN, čo je najrýchlejšia a najbezpečnejšia VPN. Inštalácia je veľmi jednoduchá na akomkoľvek zariadení vrátane Amazon FireStick. Získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% z jeho ročných plánov. Tiež prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak nie ste spokojní, vždy môžete požiadať o vrátenie platby.

Kliknutím TU získate zadarmo 3 mesiace a ušetríte 49% na ExpressVPN

Prečítajte si: Ako nainštalovať a používať sieť Kodi VPN

Ako skontrolovať protokol Kodi manuálne

Môžete tiež skontrolovať protokolový súbor Kodi manuálne. Súbor denníka je jednoduchý textový súbor. Preto ju môžete otvoriť pomocou ľubovoľného základného textového editora / prehliadača, napríklad programu Poznámkový blok v systéme Windows.

Budete musieť ručne prejsť do priečinka v úložisku zariadenia, v ktorom sa nachádza súbor denníka. Cesta k priečinku sa medzi zariadeniami líši.

Tu je zoznam umiestnení protokolu Kodi podľa zariadení. V prípade, že súbor nenájdete, použite doplnok Uploader Kodfile Uploader.

Skontrolujte súbor denníka Kodi v systéme Windows

Používatelia Windows môžu sledovať cestu uvedenú nižšie.

Windows Drive (zvyčajne C 🙂 > užívatelia > {Užívateľské meno} > Dáta aplikácie > balíčky > XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p > LocalCache > roaming > kodi > Kodi.log

Vyhľadajte protokol Kodi Log na počítačoch Mac

Ak ste používateľom MacBook, mali by ste nájsť súbor denníka Kodi na nasledujúcom mieste.

užívatelia > {Užívateľské meno} > knižnica > Podpora aplikácií > kodi > Kodi.log

Nájdite umiestnenie protokolu Kodi v systéme Android

Úložisko zariadenia > Android > údaje > org.xbmc.kodi > súbory > .kodi > temp > kodi.log

V zariadeniach s Androidom je priečinok „.kodi“ skrytý. Najprv ho musíte odkryť, aby ste sa dostali k súboru denníka. Všetky aplikácie správcu súborov majú v nastaveniach možnosť skryť skryté priečinky a súbory. Napríklad, ak používate ES File Explorer, môžete skryť priečinok a súbory zviditeľniť zapnutím možnosti „Zobraziť skryté súbory“ v ponuke Nastavenia. > Nastavenia displeja.

skontrolovať denník pre ďalšie informácie Kodi chyba

Skontrolujte protokol Kodi Log on iOS

súkromné> var > mobilné > knižnica > Preferencie > kodi > kodi.log

Protokolový súbor Kodi v systéme Linux

Používatelia systému Linux môžu skontrolovať protokol sledovaním nižšie uvedenej cesty-

Koreňový priečinok > .kodi > kodi.log

Ako skontrolovať prihlásenie Kodi na

Na prezeranie protokolového súboru Kodi, ktorý je uložený v úložisku FireStick, môžete použiť ľubovoľného správcu súborov. Dávam prednosť ES File Explorer, ktorý je jednou z najlepších aplikácií FireStick na preskúmanie úložiska FireStick.

 • Získajte ES File Explorer - Na domovskej obrazovke FireStick vyberte ikonu vyhľadávania vpravo hore a napíšte „ES File Explorer“ (bez úvodzoviek). Vyberte ES File Explorer vo výsledku vyhľadávania a kliknite naň stlačením tlačidla výberu na diaľkovom ovládaní. Nainštalujte túto aplikáciu podľa pokynov na obrazovke.

ako skontrolovať kodi prihlásiť do firestick

 • Spustite aplikáciu z ‘vašich aplikácií & Po nainštalovaní sekcie Hry. Teraz vľavo otvorte možnosť Nastavenia

firestick kodi log

 • Kliknite na položku Nastavenia displeja.

skontrolujte denník pre ďalšie informácie firestick

 • Posuňte zobrazenie nadol na „Zobraziť skryté súbory“ a povoľte ho začiarknutím políčka vedľa neho

umiestnenie súboru protokolu kodi

 • Návrat na domovskú obrazovku programu ES File Explorer. Zvýraznite možnosť „Miestne“ v ľavom stĺpci, rozbaľte ju a kliknite na druhú možnosť „Domov“ (tá, ktorá je vedľa nej bez ikony domova)

firestick umiestnenie log súboru

 • Teraz otvorte priečinok Android

kodi chyba protokolu firestick

 • Prejdite na údaje > org.xbmc.kodi > súbory >  temp. Uvidíte tu súbor „kodi.log“.

ako skontrolovať kodi prihlásiť do firestick

Takto skontrolujete denník Kodi na zariadení FireStick alebo Fire TV. Ak ste dostali novú kartu Fire TV a nemáte na nej Kodi, kliknite na odkaz uvedený nižšie.

 • Ako útek z väzenia FireStick
 • Ako nainštalovať Kodi na FireStick

Prezeranie denníka Kodi pomocou doplnku „Prehliadač protokolov pre Kodi“

Ak z nejakého dôvodu nemôžete v úložisku zariadenia prejsť na súbor denníka, môžete vždy použiť doplnok Kodi s názvom „Prehliadač protokolov pre Kodi“. Tento doplnok vám umožní prezerať protokoly v aplikácii Kodi bez toho, aby ste museli hľadať priečinok.

Prehliadač protokolov pre Kodi je k dispozícii v oficiálnom úložisku doplnkov Kodi. Ukážem vám, ako nainštalovať tento doplnok. Tu sú kroky.

# 1. Najprv musíte kliknúť na možnosť „Doplnky“ na ľavom bočnom paneli. Nájdete ho na domovskej obrazovke Kodi.

Denník chýb Kodi

# 2. Teraz kliknite na ikonu otvoreného poľa v ľavom hornom rohu, ktorá sa tiež nazýva Inštalátor balíkov.

Prehliadač protokolov Kodi

# 3. Otvorte možnosť „Inštalovať z úložiska“.

Umiestnenie denníka Kodi

# 4. Na ďalšej obrazovke kliknite na položku Kodi Add-on Repository

denník chýb kodi

# 5. Trochu posuňte nadol a vyberte položku Programové doplnky.

ako skontrolovať kodi log

# 6. Teraz prejdite úplne nadol do sekcie „L“. Vyžaduje sa trochu rolovania. Vyberte doplnok „Prehliadač protokolov pre Kodi“

ako skontrolovať prihlásenie kodi

# 7. Jednoducho kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ v ľavej dolnej časti nasledujúcej obrazovky a nainštalujte doplnok Kodi Log Viewer

Prehliadač protokolov Kodi

# 8. Počkajte na inštaláciu doplnku. Nemalo by to trvať dlhšie ako 30 až 60 sekúnd. Po dokončení inštalácie sa v pravom hornom rohu zobrazí upozornenie „Nainštalovaný doplnok“

Umiestnenie denníka Kodi

# 9. Teraz sa vráťte na hlavnú obrazovku Kodi a prejdite na Doplnky  > Programové doplnky. Teraz uvidíte doplnok „Log Viewer for Kodi“ medzi ďalšími programovými doplnkami. Kliknutím na ňu otvoríte doplnok

skontrolovať denník pre ďalšie informácie Kodi chyba

# 10. Uvidíte tri možnosti - Zobraziť denník, Zobraziť starý denník a Nastavenia. Najnovšie denníky si môžete prezrieť v časti „Zobraziť denníky“. Ak ste narazili na chybu Kodi, budete potrebovať otvoriť túto sekciu a získať najnovšie protokoly Kodi.

Ak si chcete zobraziť staršie denníky, nájdete ich v časti „Zobraziť starý denník“.

V časti Nastavenia môžete upraviť niektoré nastavenia a prispôsobiť zobrazenie denníka. O nastaveniach sa porozprávame neskôr. Najprv otvorme „Zobraziť denník“

ako skontrolovať kodi log

# 11. Takto bude váš denník Kodi vyzerať. Nie som si istý prečo, ale protokoly sú najprv triedené podľa starších. Pri najnovších protokoloch budete musieť prejsť nadol až nadol. Môžete však zmeniť spôsob triedenia denníkov a najskôr zobraziť najnovšie záznamy.

denník chýb kodi

# 12. Spustite prehliadač protokolov pre Kodi znova a tentoraz otvorte „Nastavenia“.

kde nájsť logi súbor chýb

# 13. Toto sa zobrazí v časti Nastavenia. Ak chcete záznamy zoradiť podľa novších a starších, povoľte možnosť „Invertovať denník (najnovšie ako prvé)“. Povolením tejto možnosti povolíte aj „Počet riadkov na zobrazenie“. Môžete mať zobrazené „všetky“ riadky alebo zvoliť požadované číslo (ďalšie možnosti sú 20, 50 a 100)

Podrobnosti o chybe kodi

Ak chcete, aby sa protokol Kodi zobrazoval automaticky, keď sa vyskytne chyba, povoľte možnosť „Zobraziť protokol, keď sa vyskytne chyba“..

Povolením možnosti „Použiť vlastné textové pole“ sa denníky zobrazia v režime na celú obrazovku

Povoliť protokolovanie ladenia pre ďalšie informácie o chybe

Ak sa Kodi alebo doplnok správajú nepravidelne a hľadáte pomoc od odborníkov, budete chcieť zabezpečiť, aby ste poskytli čo najviac informácií o chybe. Pomáha tým, ktorí problém riešia na fóre podpory Kodi, lepšie porozumieť problému a ponúknuť relevantnejšie riešenia.

Protokol ladenia, keď je povolený, pridá do protokolov Kodi ďalšie informácie o chybe. Tieto pridané informácie môžu byť pri riešení problému životne dôležité. Pred vygenerovaním protokolového súboru pomocou aplikácie „Zobrazovač protokolov pre Kodi“ alebo ľubovoľného iného doplnku by preto stálo za to, aby ste povolili protokolovanie ladenia..

Postupujte takto:

# 1. Otvorte ponuku Nastavenia kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v ľavej hornej časti hlavnej obrazovky Kodi

kodi nastavenia

# 2. Teraz otvorte „Systémové nastavenia“ zo zoznamu možností na Kodi 17.6 alebo jednoducho „Systém“ na Kodi 18

nastavenia systému kodi

# 3. Na ľavom bočnom paneli vyberte položku Protokolovanie a napravo sa zobrazia súvisiace možnosti. Ako vidíte na obrázku nižšie, prepnutím prepínača zapnite možnosť Povoliť protokolovanie ladenia. Hneď ako to urobíte, v ľavom hornom rohu okna Kodi sa začnú objavovať ďalšie informácie z denníka.

umiestnenie log súboru chýb

Tieto informácie sa nemusíte starať. Do protokolu Kodi však pridá niektoré skutočne užitočné údaje, ktoré môžu vývojári alebo odborníci na fóre podpory Kodi použiť na vyriešenie problému. Všetko, čo musíte urobiť, je reštartovať Kodi po povolení tejto možnosti a reprodukovať chybu. Do súboru denníka sa pridá veľa nových podrobností.

Viem, že toto dodatočné prekrytie v hornej časti každej obrazovky Kodi by mohlo byť dosť nepríjemné. Môže vás upozorniť na obsah pri sledovaní filmu alebo iného obsahu. Nemusíte však nechať zapnuté „Povoliť protokolovanie ladenia“ stále. Po obnovení chyby a pridaní ďalších podrobností do denníka ju môžete znova vypnúť.

Ako nahrať protokol chýb Kodi priamo na server pomocou programu Kodi LogFile Uploader

Prehliadač protokolov pre doplnok Kodi umožňuje zobraziť protokoly. To je dobré! Čo keby ste však museli zdieľať denníky na fóre podpory alebo odborníka? Jedným zo spôsobov je, samozrejme, nájsť súbor denníka v úložisku zariadenia a tento súbor nahrať na fórum technickej podpory Kodi. Zdá sa, že ide o zdĺhavý proces a používatelia často nedokážu nájsť priečinok protokolu. Našťastie existuje ľahší spôsob.

Svoje denníky môžete nahrať priamo na server a pomocou doplnku „Kodi Logfile Uploader“ zdieľať webovú adresu s príslušnými osobami. Tento doplnok je k dispozícii aj v oficiálnom repozitári doplnkov Kodi.

Ukážem vám, ako nainštalovať a používať aplikáciu Kodi Logfile Uploader. Zakázal som protokolovanie ladenia, pretože skryje ikony v hornej časti a obrázky vám nebudú príliš jasné. Pred vykonaním krokov uvedených nižšie sa preto uistite, že ste zapli ladenie.

# 1. Z úvodnej obrazovky znova otvorte doplnky a kliknite na ikonu Otvoriť balík v ľavom hornom rohu

inštalátor doplnku kodi addon

# 2. Na ďalšej obrazovke znova otvorte možnosť „Inštalovať z úložiska“ a potom vyberte možnosť „Kodi Add-on Repository“.

kodi uploader

# 3. Teraz otvorte Programové doplnky

ako nahrať protokol chýb Kodi

# 4. Posuňte zobrazenie nadol do sekcie „K“ a kliknite na doplnok „Nahrávač súborov Kodi Logfile“

uploader súboru kodi logfile

# 5. Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo Inštalovať (tlačidlo v pravom dolnom rohu) a ako vždy počkajte, kým sa doplnok nainštaluje. Keď sa v pravom hornom rohu obrazovky zobrazí upozornenie o inštalácii doplnku, znamená to, že je dobré ísť.

denník chýb kodi

# 6. Teraz sa vráťte na hlavnú obrazovku a prejdite na položku Doplnky > Program Doplnky a tu by sa mala zobraziť ikona doplnku

ako skontrolovať kodi log

# 7. Otvorte doplnok. Najprv sa zobrazí výzva, či si želáte zobraziť súbor denníka alebo ho nahrať. Kliknutím na položku Zobraziť zobrazíte len denník. Kliknutím na „Odovzdať“ ho nahráte.

Po kliknutí na upload sa zobrazí nové kontextové okno s adresou URL. Na túto adresu URL môžete zobraziť denníky. Zdieľajte túto adresu URL s popisom problému na fóre podpory Kodi.

skontrolovať denník pre ďalšie informácie Kodi chyba

Ako vidíte, pre súbor denníka je kód QR. Stačí naskenovať kód pomocou mobilného telefónu a získate odkaz na stiahnutie súboru do zariadenia.

Zakaždým, keď otvoríte tento doplnok, vygeneruje sa nová adresa URL s aktualizovaným protokolom.

# 8. Takto budú podrobnosti denníka chýb Kodi vyzerať pri prezeraní prostredníctvom adresy URL:

denník chýb kodi

Denník chýb Kodi: Zabalenie

Ak narazíte na chybu Kodi, pre ktorú nemôžete nájsť riešenie, môžete vyhľadať pomoc od Fóra podpory Kodi alebo od iného odborníka Kodi, ktorého možno poznáte. Existuje veľká šanca, že budete požiadaní o súbor denníka Kodi. Tento súbor obsahuje všetky relevantné podrobnosti o chybe Kodi a pomáha nájsť presnejšie riešenie. Môžete prejsť na súbor kodi.log cestou, ktorú som zadal. Ak však zistíte, že je to trochu zdĺhavé, môžete nainštalovať doplnky Log Viewer pre doplnky Kodi a Kodi Uploader Uploader..

Obidva tieto doplnky sa nachádzajú v oficiálnom repozitári doplnkov Kodi. Súbor denníka nepotrebujete. Keď sa však zobrazí chybové hlásenie „Skontrolujte denník, v ktorom sa nachádzajú ďalšie informácie“, musíte vedieť, ako ho získať. O tom je tento článok. Dúfam, že ste to považovali za užitočné. Ak máte nejaké návrhy alebo otázky, neváhajte a komentujte nižšie. Ďakujem za čítanie!

súvisiace:

 • Ako aktualizovať Kodi
 • Najlepšie VPN pre Kodi
 • Ako opraviť buffering na Kodi
 • Ako získať Real-Debrid na Kodi
 • Ako resetovať Kodi na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me