Amazon FireStick’e Birden Çok Kodi Yapısı Nasıl Yüklenir

>

Sık sık Kodi'ye birden fazla yapı kurmanın bir yolu olup olmadığı sorulur ve farklı teknikleri denedikten sonra bir yol buldum. Ve bu kılavuzda, Amazon Fire Stick / Fire TV Cube dahil Kodi destekli cihazlara birden fazla Kodi derlemesinin nasıl yükleneceğini paylaşacağım.

Kodi, medyayı yerel cihazınızda oynayan harika bir medya oynatıcıdır. Ancak, Kodi'nin gerçek potansiyeli, eklentiler (eklentiler denir) ile kullanıldığında ve içeriği internet üzerinden yayınladığınızda keşfedilir. İzlemek istediğiniz medyayı almak için onlarca ücretsiz Kodi eklentisi var. Eklentileri, cihazınızdaki Kodi ile web'deki ücretsiz içeriklerin geniş dünyası arasındaki köprü olarak düşünebilirsiniz..

Eklentilerden bahsetmek bizi yapılara götürür. Bir Kodi derlemesi de bir eklentidir ancak çalışma biçiminde bir eklentiden farklıdır. Addon yönetimi, herhangi bir yapının birincil rolü gibi görünüyor. Yapılar, önceden yüklenmiş eklentilerle birlikte gelir, böylece bunları tek tek yüklemeniz gerekmez. Yapılar ayrıca görsel ve işlevsel olarak Kodi için tam bir makyaj verir. Bir yapı kurun ve sadece önceden yapılandırılmış eklentiler değil, aynı zamanda Kodi ile etkileşime geçmek için tamamen yeni bir arayüz elde edeceksiniz. Bazı Kodi yapıları, Kodi kullanıcıları arasında diğerlerinden daha popüler.

Birçok kullanıcı bana Kodi'ye birden fazla yapı yükleyip kurabileceklerini sordu. Sonunda cevabı bulabildiğim için memnunum. Bunu daha ayrıntılı tartışalım.

Birden Çok Kodi Derlemesi Kurmak Mümkün mü?

Evet, birden fazla derleme kurmak ve kullanmak mümkündür. Ancak, bunu yapmak için geleneksel yöntem işe yaramaz. Demek istediğim, aynı Kodi örneğine birden fazla derleme yükleyememeniz. FireStick'inize bir Kodi çatalı takmanız gerekecek. Çatal, Kodi'nin bir “klonudur” diyebilirsiniz, ya da bir kopya. Daha sonra Kodi çatalları hakkında daha fazla bilgi vereceğim. Önce bunun için neden birden fazla Kodi örneğine ihtiyacınız olduğunu söyleyeyim..

Birden fazla yapının nasıl kurulacağını anlamaya çalışırken, önce Supreme Kids yapısını ve daha sonra Kodi'ye Titanyum Yapıyı kurdum. İlk başta, Supreme Kids yapısının Titanium Build'ı kullanmama izin verdiğini görünce şaşırdım ve memnun oldum. Ancak, Titanyum'u yükledikten sonra Kodi'yi yeniden başlattığımda, önceki yapının tamamen üzerine yazıldığını fark ettim. Arayüz ayarlarına gittim ve Supreme Kids'in teninin de kaldırıldığını buldum. Ayrıca Kodi verilerinin boyutunu kontrol ettim ve önceki derleme verilerinin silinmediğini keşfettim. Ancak bu benim hatam, çünkü kurulumdan önce Fresh Install'u seçmedim.

Sonuç, Kodi'nin teknik olarak birden fazla yapı kurmanıza izin vereceğidir. Ancak son yüklenen derleme, verilerini gerçekten silmeden önceki tüm derlemelerin üzerine yazacaktır (özellikle siz talimat verene kadar).

Bu bizi Kodi çatalına geri getiriyor.

Kodi çatal, Kodi'nin bir kopyasıdır, bazen belirli özelleştirmelerle birlikte. Örneğin, bazı Kodi çatalları Titanium gibi popüler yapılarla önceden yüklenmiş olarak gelirken, diğerleri önceden yüklenmiş eklentilere sahiptir.

Birden çok derleme kurmak için FireStick'te yüklü birden çok Kodi örneğine ihtiyacınız vardır. Ancak Fire Stick, aynı uygulamanın birden fazla örneğini yüklemenize izin vermez. Bu yüzden çatala ihtiyacın var. Çatal pratik olarak Kodi olmasına rağmen, cihazınız tamamen farklı bir uygulama gibi davranıyor.

Ayrıca, bu kılavuzda,

  • KodSt çatalını FireStick'e nasıl kurarım
  • Çatalı bir yapı nasıl kurulur

Bu kılavuz, Yüce Havuz kaynağından Titanyum 18.1 çatalı kurulumunu göstermektedir.

Yangın Çubuğuna Kodi Çatal Nasıl Kurulur

FireStick'e Kodi Fork, Titanium 18.1'i yüklemek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleksiz akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN'de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

# 1. APK'ları FireStick'e yandan yüklemek için ek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Dosyaları bir bağlantıdan tarayıcı aracılığıyla indirebilseniz de, Downloader uygulamasını öneriyorum. Bu uygulama, APK'ları hızlı bir şekilde indirmenize ve FireStick'inize yüklemenize olanak tanır.

Downloader'ı almak için FireStick'in ana ekranındaki Ara seçeneğini belirleyin. Bu uygulamayı arayın ve yükleyin.

# 2. UYGULAMALARINIZDAN Downloader uygulamasını başlatın & Kurduktan sonra KANALLAR. Açık Ayarlar solda ve JavaScript'i etkinleştir ilk. Bazı bağlantılar bu seçenek etkinleştirilmeden düzgün çalışmaz.

3.. Downloader ana ekranının sağ tarafındaki ‘Tarayıcı’ seçeneğini tıklayın

Web tarayıcısı sağda görünecektir. Varsayılan olarak, tarayıcı her tıkladığınızda geliştiricinin web sitesini aftvnews.com açar. Maalesef değiştirilemez.

Tarayıcı penceresinin üzerinde kırmızı, dairesel bir imleç görmelisiniz. Üstteki adres çubuğuna gidin ve içine tıklayın

birden çok kodi derlemelerini yükleme

4.. Ekran klavyesi, geliştiricinin web sitesi URL'si önceden doldurulmuş olarak görünür. Alanı boşaltmak için sağ alt taraftaki ‘Temizle’ düğmesini (‘Git’in üstünde ve‘ Sil ’düğmesinin yanında) tıklayın

Şimdi, aşağıdaki URL'yi yazın:  repo.supremebuilds.com

Not: Daha hızlı ve daha kolay yazmak için cep telefonunuzda Amazon Fire TV Remote uygulamasını kullanabilirsiniz

"Git" i tıklayın

firestick üzerinde birden fazla kodi inşa nasıl

5.. Tarayıcı penceresine yönlendirileceksiniz. Web sayfasının yüklenmesine izin ver.

Şimdi sayfadaki "Çatallar" bağlantısını tıklayın

birden çok kodi derlemesi kurma

6.. Sonraki sayfa, bu depoda bulunan Kodi çatallarının listesini görüntüler. Daha önce de söylediğim gibi, bazı çatallar belirli yapılarla önceden kurulmuş olarak gelir. Örneğin, Kodi Krypton 17.6'yı Titanium Build ile yüklemek istiyorsanız "titanyum 17.6.apk" bağlantısını (alttan ikinci) tıklayın

Ancak, taze Kodi ile başlamak ve daha sonra seçtiğiniz derlemeyi kurmak istiyorsanız, herhangi bir derleme ile önceden yüklenmiş olarak gelmeyen Kodi çatalını isteyeceksiniz..

Bu nedenle, Titanium 18.1 çatalını kuracağız. Bu çatal size sadece bir eklenti önceden yüklenmiş temiz bir Kodi kayrak sunuyor, Supreme Builds Sihirbazı.

Tıklayın Titanyum 18.1 apk

firestick kodi çatal yüklemek ve birden fazla kodi yapıları olsun

7.. İndirici böylece Titanium 18.1 çatal APK dosyasını FireStick depolama alanınıza indirmeye başlayacaktır. Birkaç dakika sürebilir.

İndirme işleminin bitmesine izin ver

Titanyum 18.1 Çatal APK İndir Firestick'te

8.. APK indirildiğinde, Downloader uygulaması kurulum prosedürünü anında başlatacaktır.

Sağ alttaki "Yükle" seçeneğini tıklayarak Titanyum 18.1 Çatal'ı takma izninizi verin

firestick kodi çatal nasıl kurulur

# 9 Tekrar, biraz bekleyin.

‘Uygulama yüklendi’ bildirimi, söylediği anlamına gelir. Titanium 18.1, FireStick'e yüklendi ve şimdi bir Kodi klonunuz var.

Henüz "Aç" ı tıklamayın. Downloader penceresine geri döneceğiz ve APK dosyasını sileceğiz.

"Bitti" yi tıklayın

firestick üzerinde birden fazla kodi kurmak nasıl kurulur

# 10 Titanyum 18.1 APK dosyasını silmek için ‘Sil’ düğmesini tıklayın.

Uygulama yüklendi, artık bu dosyaya ihtiyacınız yok. Fırsat bulduğunuzda alanı temizlemek iyi bir fikirdir.

kodi üzerinde çoklu derlemeler

# 11 İşleminizi onaylamak için bir kez daha ‘Sil’i tıklayın.

sil düğmesi titanyum 18.1 çatal apk

FireStick ana ekranına geri dönün. Menü açılana kadar uzaktan kumandadaki ana sayfa düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Menüden "Uygulamalar" ı tıklayın. Şimdi, Titanium 18.1 çatal simgesini bulacağınız aşağı doğru kaydırın. Gördüğünüz gibi Kodi ve Titanium 18.1 aynı sistemde bir arada var olabilir.

firestick'te ikinci kodi uygulamasını aç

Titanium 18.1 Kodi Fork üzerine bir yapı nasıl kurulur

Titanyum 18.1 orijinal Kodi 18 Leia'nın kopyası. Hatta Kodi ile aynı güncellemeleri alır. Böylece, titanyum 18.1 Kodi çatalına yapıları orijinal Kodi'ye kuracağınız gibi kurabilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz en iyi yapıları keşfetmek için En İyi Kodi Yapılar listemize gidin. Bu listedeki her derlemeyle birlikte kurulum kılavuzunun bağlantısını bulacaksınız.

Titanium 18.1 Kodi fork, Supreme Builds Wizard eklentisiyle önceden kurulu olarak gelir. Bu eklenti, popüler yapıların iyi bir koleksiyonuna sahiptir. Bu bizim için işleri biraz daha kolaylaştırıyor. Supreme Builds Sihirbazı'nı kullanarak Kodi yapılarını Titanium 18.1'e nasıl yükleyeceğinizi göstereyim. Aşağıdaki adımları takip et:

Not: Aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan yöntem, Titanyum 18.1'de "Bilinmeyen Kaynaklar" ın etkinleştirilmesini gerektirmez

# 1. FireStick'te Titanium 18.1'i çalıştırın. Arayüzün orijinal Kodi ile tamamen aynı olduğunu göreceksiniz..

Çatalı ilk kez çalıştırdığınızda, belirli pop-up'lar görebilirsiniz. İlki aşağıdaki resimde gördüğünüze benziyor.

"Kapat" ı tıklayın

birden fazla kodi derlemesini yüklemek için firestick'te kodi fork kullanın

# 2. Bir sonraki açılır pencerede ‘Devam Et’i tıklayın (herhangi bir ayarı etkinleştirmek istiyorsanız uygun şekilde seçin)

iki kodi yapı nasıl kurulur

3.. Bir sonraki açılır pencerede "Oluştur Menüsü" nü seçmeniz istenir. Bu sizi doğrudan Yüce Yapı Sihirbazı'ndan yükleyebileceğiniz yapıların listesine götürecektir..

Açılır pencerede yanlışlıkla 'Yoksay' düğmesini tıkladıysanız veya herhangi bir nedenle bu istemi görmüyorsanız, Oluşturma Menüsüne erişmek için sonraki birkaç adımı izleyin

kodi üzerinde menü oluştur

4.. Titanium 18.1 ana ekranından, sol taraftaki "Eklentiler" i ve ardından bir sonraki ekranda "Program Eklentileri" ni tıklayın.

Üst Yapı Sihirbazı simgesini tıklayın

yüce yapı sihirbazı simgesi

5.. “(Yüce Yapılar) Yapılar” ı seçin ve tıklayın

birden çok kodi derlemelerini yükleme

6.. Şimdi Yapı Menüsü ekranında olacaksınız (3. adımda ‘Yapı Menüsü’ düğmesini tıkladığınızda gördüğünüz aynı ekran)

Şimdi, tek yapmanız gereken kurmak istediğiniz yapıyı ve onu alacağınız sunucuyu seçmektir. Genellikle herhangi bir fark yaratmadığı için istediğiniz herhangi bir sunucuyu seçebilirsiniz. Ancak, fiziksel konumunuza en yakın olanı seçmek en iyisidir.

yangın sopa üzerinde birden fazla kodi yapı nasıl kullanılır

Sonuç

Pekala, işte bu kadar! Kodi'nin birden çok örneğini kullanarak birden çok derleme yüklemeyi öğrendiniz. Titanyum 18.1 çatalı seçmiş olsam da, mevcut olanlardan birini seçebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünden bize yazın.

İlişkili:

Kodi Fire Stick'e nasıl yüklenir
Amazon Fire Stick jailbreak nasıl
En İyi Amazon Fire Stick Uygulamaları
Fire Stick için En İyi VPN
Kodi Eklentilerini Yapı Üzerine Yükleme

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me