Amazon FireStick’te Kodi Sıfırlama

>

Bu makalede, Kodi 18.5 / 18.4 Leia veya Kodi 17.6 Kripton'un FireStick'teki varsayılan fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağını öğreneceğiz. Kodi, cihazınızı bir medya merkezine dönüştüren ve en sevdiğiniz içeriği ücretsiz ve ücretli (elbette çoğunlukla ücretsiz) yayınlamanıza izin veren inanılmaz bir medya aracıdır. Ancak, bu ücretsiz ve açık kaynak platformda sorun yok. Özellikle, birden fazla Kodi eklentisi yüklü olan uzun süreli kullanıcılar, istedikleri zamandan daha fazla performans sorunuyla karşılaşırlar.

Kodi'yi hızlandırmaya ve performans engelleme hatalarını düzeltmeye yardımcı olan birkaç hack ve çözüm var. Ancak, çözümlerin hiçbirinin çalışmadığı ve Kodi'yi varsayılana sıfırlamanın tek geçerli seçenek olarak kaldığı zamanlar vardır. Uygulamayı sıfırlamak size Kodi'yi ilk kez çalıştırıyormuş gibi başlamak için temiz bir sayfa sunar. Ancak, bunun ayrıca Eklentileriniz ve ayarlarınız gibi tüm Kodi verilerini kaybetmek anlamına geldiğini unutmayın. Bu da belli bir ölçüde de olsa halledilebilir.

Bu makale ayrıca, uygulamayı kaldırma ve yeniden yükleme işleminden geçmek zorunda kalmadan Kodi'yi en baştan kullanmaya başlamak isteyenler içindir. Örneğin, çok fazla eklenti yüklediyseniz ve zamanla derlediyseniz ve artık çoğunu kullanmıyorsanız, bunları tek tek kaldırmak yerine, Kodi'yi hızlı bir sıfırlama ile temizleyebilir ve bir avuç eklenti kurabilirsiniz kullanmak istersin.

FireStick'te Kodi Sıfırlama

firestick kodi sıfırlama

Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde, FireStick'te Kodi'nin nasıl sıfırlanacağı, verilerinizin nasıl yedekleneceği ve geri yükleneceği ve bilmeniz gerekebilecek her şey hakkında konuşacağız. Okumaya devam et!

FireStick Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve İSS'ler kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini izliyor. Fire TV Stick'inizde telif hakkıyla korunan içerik akışı bulunursa ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Şu anda IP'niz herkes tarafından görülebilir. Film izleme deneyiminizin kötü bir şekilde değişmemesi için iyi bir FireStick VPN almanızı ve kimliğinizi gizlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

kullanırım ExpressVPN Bu, endüstrideki en hızlı ve en güvenli VPN'dir. Amazon Fire TV Stick dahil herhangi bir cihaza kurmak çok kolaydır. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz. ExpressVPN'in ayrıca, 3 ay ücretsiz kazanın ve yıllık planınızda% 49 tasarruf edin.

İşte her zaman bir VPN kullanmanızın nedenleri.

ADIM 1 - FireStick'te Yedek Kodi

Bir süredir FireStick'te Kodi kullanıyorsanız, bazı eklentiler, derlemeler ve bazı ayarları özelleştirmiş olabilirsiniz. Kodi'yi FireStick'te varsayılan fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, tüm eklentileriniz ve özelleştirmeleriniz dahil olmak üzere tüm Kodi verilerini kaybedersiniz. Hepsini yeniden ayarlamak biraz güçlük olabilir. Sadece zaman almakla kalmaz, önceki ayarlarınızı da hatırlayamazsınız.

İstediğiniz tek şey sıfırdan başlamaksa, yapmanız gereken çok şey yok. Sadece Kodi'yi sıfırlayın ve hazırsınız. Ancak, Kodi'nin bir şekilde geri gelmesini istiyorsanız, sıfırlamadan önce bir yedek almanızı öneririm.

Not: Kodi'yi yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlayan birkaç eklenti vardır. Hiçbiri kusursuz koruma çözümleri sunmaz. Bazı nedenlerden dolayı, eklentiler geri yükleme sırasında yedeklenen verilerin yalnızca bir kısmını kurtarır. Yine de, bir şeyi almak her şeyi kaybetmekten daha iyidir.

Kodi'yi sıfırlamadan önce, geri yüklenmesini istediğiniz her şeyi not etmenizi öneririz, böylece daha sonra manuel olarak kurabilirsiniz, tüm verilerin otomatik olarak kurtarılmaması durumunda.

Kodi veri yedekleme söz konusu olduğunda, Ares Sihirbazı'nı en etkili olanı bulduk. Yedeklenen verilerin çoğunu geri yükler ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Kodi'de Ares Sihirbazı'nı nasıl yükleyeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Ares Sihirbazı'na sahip olduğunuzda, Kodi verilerinizi nasıl yedekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

# 1. Eklentilere gidin > Kodi ana ekranından Program Eklentileri ve Ares Sihirbazı'nı açın

Kodi nasıl sıfırlanır

# 2. Şimdi Ares Sihirbazı arayüzünün üst kısmındaki "Yedekle" sekmesini seçin ve tıklayın

Kodi'yi varsayılana sıfırla

3.. Yedekleme dosyasının kaydedileceği hedef klasörü henüz seçmediyseniz veya değiştirmek istiyorsanız, sol sütundaki ‘Yedekle’ altındaki Dest Hedef Seç’i tıklayın

FireStick'te Kodi nasıl sıfırlanır

4.. Açılan Ares Sihirbazı ayarları penceresinin sol tarafındaki "Yedekle" seçeneğini tıklayın

Kodi'yi fabrika ayarlarına sıfırlama

5.. Şimdi Kodi verilerinizi yedeklemek istediğiniz klasörü seçmek için "Yedekleme hedefi klasörü" nü tıklayın

yangın tv kodi sıfırlama

6.. "Kök dosya sistemi" ni açın

yangın tv stick kodi sıfırlama

7.. "Sdcard" ı tıklayın

nasıl kodi dara yedekleme

8.. Şimdi FireStick cihazınızda Kodi yedek verilerini kaydetmek istediğiniz herhangi bir klasörü seçebilirsiniz. FireStick'in zaten bir 'yedekler' klasörü var, bu yüzden yedek dosyalarımı burada saklıyorum. Ancak, istediğiniz herhangi bir klasörü seçebilir veya sağdaki "Yeni Klasör" düğmesini tıklayarak yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

firestick kodi yedekleme

9.. Yedeklerin içinde ‘kodi’ klasörü oluşturdum. Kodi yedekleme klasörü varsayılan olarak mevcut değildir.

kodi yedekleme

10.. Şimdi, yedeklemeler klasöründe oluşturduğunuz "kodi" klasörünü açın (henüz Kodi'yi yedeklemediğimiz için hiçbir şey görmezsiniz) ve seçmek için "Tamam" düğmesini tıklayın.

kodi nasıl sıfırlanır

# 11. Artık yeni bir yedekleme hedef klasörünüz var. Ares Sihirbazı ayarları penceresine geri döndüğünüzde ‘Tamam’ı tıklayın

kodi yedekleme klasörü

# 12. Ares Sihirbazı arayüzüne geri döndüğünüzde, ‘Yedekle’ altında ‘Yenile’ seçeneğini görmelisiniz (bunun nedeni yeni bir hedef klasör seçmiş olmanızdır). "Yenile" düğmesini tıklayın.

sıfırlamadan önce kodi yedekleme

# 13. Şimdi Ares Sihirbazı yeni yedekleme hedefi ile güncellendi. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, hangi Kodi verilerinin yedekleneceğini ve nelerin dışarıda bırakılacağını seçebilirsiniz. Her şeyi yedeklemek istiyorsanız, ‘Tam Sistem Yedekleme’yi seçin. Yalnızca Eklentilerinizi yedeklemek istiyorsanız, ‘Eklentiler’i seçin ve diğer her şeyi işaretlemeyin. Seçimi yaptıktan sonra "Yedekle" düğmesini tıklayın.

kodi'deki verileri temizleme

# 14. Paketleri atlamak veya yedeklemek isteyip istemediğinizi soran bir istem göreceksiniz..

Bir eklentiyi her güncellediğinizde veya yeni bir tane yüklediğinizde, bir paket de indirilir. Güncelleme veya kurulumdan sonra paketlere artık ihtiyacınız yok ve sınırlı FireStick depolama alanınızda yer kaplamaya devam ediyorlar. Paketleri artık ihtiyacınız olmadığından atlamak için her zaman ‘Evet’i tıklayın.

kodi sıfırlanıyor

15.. Ares Sihirbazı Kodi'yi yedeklemeye başlayacaktır. İlerleme böyle olacak.

ares sihirbazı ile yedek kodi

# 16. Kodi yedeklendiğinde, bir açılır pencere atlanan dosyaları görüntülemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Devam etmek için ‘Hayır’ı tıklayın (veya atlanan dosyaları gerçekten görmek istiyorsanız‘ Evet’i seçin). Ayrıca, bu istemin gösterdiği atlanan dosyaların toplam boyutunu göz ardı etmeyi unutmayın. Gördüğünüz gibi, sayı yanlış (36722318 MB, 36722 GB'a dönüştürüyor, bu da FireStick cihazınızın maksimum 8 GB boyutunun yaklaşık 4600 katı). Bu açıkça bir aksaklık.

ares yedekleme sihirbazı

Bir sonraki bölümde Kodi'nin nasıl sıfırlanacağını öğreneceğiz. Aşağıdaki bölümde, onu nasıl geri yükleyeceğimizi göreceğiz.

ADIM 2 - Kod'u FireStick'te Sıfırla

Kodi'yi sıfırlamanın iki yolu vardır. Bunlardan biri Kodi verilerini kaldırmadan temizlemektir. Diğeri ise uygulamayı FireStick'ten kaldırmak ve onunla ilişkili tüm verileri kaldırmaktır. İkisine de tek tek bakacağız.

Kodi, ‘önce’ sıfırlanmış tüm eklentilerinizle böyle görünür.

firestick'te kodi sıfırla

Yöntem # 1: Kodi Verilerini Temizle

Şimdi Kodi'deki verileri nasıl temizleyeceğimizi öğreneceğiz. Bu yöntem, daha basit ve neredeyse zahmetsizdir, çünkü ek bir adım olan Kodi'yi kaldırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Verileri silmek Kodi'yi FireStick'inizde tutacaktır, ancak tüm eklentilerinizi ve ayarlarını, özelleştirmelerini, Kodi ayarlarını ve diğer her şeyi kaldıracaktır. Kodi'nin fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağını bilmek istiyorsanız, verileri temizlemeniz yeterlidir. sana nasıl olduğunu göstereceğim.

# 1. Uzaktan kumandanızı kullanarak FireStick ana ekranınızın üst menüsünde 'Ayarlar'ı seçin.

sıfırlama kodi amazon yangın çubuğu

# 2. Şimdi "Uygulamalar" menüsüne gidin ve uzaktan kumandanızdaki "Seç" düğmesine basarak açın

firestick uygulamaları

3.. "Yüklü Uygulamaları Yönet" i açın

firestick kodi verileri kaldırma

4.. Şimdi FireStick cihazınıza yüklü tüm uygulamaların listesini görmelisiniz. Sayfayı aşağı kaydırın ve burada Kodi'yi seçin ve kullanılabilir seçeneklere erişmek için uzaktan kumandadaki ‘Seç’ tuşuna basın

kodi'deki verileri temizleme

5.. Bir sonraki ekranda "Verileri temizle" seçeneğini tıklayın. Sağ tarafta, FireStick'inizde Kodi hakkında, harcadığı depolama alanı da dahil olmak üzere ek bilgiler de görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde Kodi uygulamasının kendisi 164 MB yer kaplarken, ilişkili veriler 125 MB boyutundadır.

firestick için Kodi Verileri nasıl temizlenir

6.. İşleminizi onaylamak için bir sonraki ekranda "Verileri temizle" yi bir kez daha tıklayın

kodi nasıl sıfırlanır

7.. Önceki menüye dönmek için uzaktan kumandanızdaki geri düğmesine bir kez basın. Sağ tarafta Kodi verilerinin temizlendiğini göreceksiniz.

kodi verileri nasıl kaldırılır

8.. Ana ekrana dönün ve Apps Uygulamalarınız & Oyunlar ’bölümü. Kodi'yi oradan çalıştırın. The İlk koşuya hazırlanma’yı göreceksiniz (aşağıdaki resme bakın). Bu, tüm Kodi verilerinin silindiği ve Kodi'yi varsayılana sıfırladığınız anlamına gelir.

sıfırladıktan sonra kodi'yi aç

9.. Kodi ana ekranından Eklentiler bölümüne gittiğinizde, tüm Eklentilerinizin de kaldırıldığını görürsünüz. Kodi artık yeni kadar iyi.

firestick kodi

Bu bölümde, verileri temizleyerek FireStick'te Kodi'nin nasıl sıfırlanacağını öğrendik. Bir sonraki yöntemde, Kodi'nin FireStick'ten nasıl kaldırılacağını göreceğiz.

Yöntem # 2: FireStick'te Kodi'yi Kaldırma

Elbette, Kodi'yi FireStick'te sıfırlamanın diğer yolu tamamen kaldırmak ve daha sonra yeniden yüklemektir. Bu daha uzun bir süreçtir, ancak aynı sonuçları verir. Bazen kaldırma ve yeniden yükleme, verilerin temizlenemediği belirli sorunları halleder.

FireStick'te Kodi'nin nasıl kaldırılacağını görelim.

# 1. İlk yöntemde olduğu gibi, FireStick ana ekranından ‘Ayarlar’ı seçin ve menüden‘ Uygulamalar’ı tıklayın. Şimdi Install Yüklü Uygulamaları Yönet’i tıklayın ve ardından list Listeden Kodi’yi seçin.

firestick kodi nasıl kaldırılır

# 2. Aşağıdaki menüyü tekrar göreceksiniz. Bu sefer "Kaldır" ı tıklayın

yangın tv stick kodi kaldırmak

3.. İşleminizi onaylamak için bir sonraki ekranda "Kaldır" ı bir kez daha tıklayın.

FireStick Kodi nasıl kaldırılır

Bu, Kodi'yi FireStick cihazınızdan kaldıracaktır. Kodi yeniden yüklendiğinde, tüm veriler kaldırılmış olacak.

Şimdi Kodi uygulamasını yeniden yüklemek için FireStick'i Kodi ile nasıl jailbreak yapacağınızı öğrenmek için buraya gidin.

ADIM 3 - Ares Sihirbazını Kullanarak Yedeklenmiş Kodi Verilerini Geri Yükleme

Kodi'yi sıfırladığınıza göre, 1. Adımda oluşturduğunuz yedeklemeyi geri yüklemek isteyeceksiniz. Ares Sihirbazı ile yedeklediğinizden, verileri geri yüklemek için Ares Sihirbazı'na tekrar ihtiyacınız olacak.

Sıfırlama işlemi sırasında Ares Sihirbazı dahil olmak üzere tüm eklentileriniz kaldırılır. Bu nedenle, tekrar yüklenmesi gerekir.

Kodi'ye Ares Sihirbazı'nı yüklemek için bunu okuyabilirsiniz.

# 1. Yüklendikten sonra uygulamayı çalıştırın ve üstteki "Yedekle" sekmesini seçin ve "Geri Yükle" bölümündeki "Yedekleme Dosyasını Seç" seçeneğini tıklayın (aşağıdaki resme bakın)

Kodi'yi fabrika ayarlarına sıfırlama

# 2. Sol menü panelindeki Ares Sihirbazı ayarlarında ‘Geri Yükle’ seçeneğini belirleyin

sıfırladıktan sonra kodi veri yedekleme nasıl geri yüklenir

3.. Şimdi sağdaki ‘Yedek dosya’yı tıklayın

firestick kodi geri yükleme

4.. Şimdi 'Kök dosya sistemi'ni açın ve Kodi verilerini daha önce yedeklediğiniz klasöre gidin. Benim durumumda Root dosya sistemi olurdu > hafıza kartı > yedeklemeler > Kodi.

Verileri geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasını tıklayın

firestick kodi yeniden nasıl

5.. Ardından, devam etmek için ‘Tamam’ı tıklayın

firestick kodi sıfırlama

6.. Şimdi sağdaki ‘Geri Yükle’ bölümündeki ‘YENİLEME’yi tıklayın

kodi nasıl sıfırlanır

7.. Alt kısımdaki "Yedeklemeyi Geri Yükle" düğmesini tıklayın

firestick kodi nasıl kaldırılır

8.. Sıfırlama işleminden sonra Kodi'yi yeniden yüklediğinizden beri herhangi bir ayar değiştirdiyseniz ve bunları korumak istiyorsanız, aşağıdaki açılır pencerede istediğiniz seçenekleri seçin ve ardından ‘Devam Et’i tıklayın. Seçeneklerden hiçbiri seçilmezse, mevcut ayarlarınız geçersiz kılınabilir.

firestick kodi geri

9.. Kodi verileri geri yüklendiğinde, ‘Geri Yükleme Tamamlandı’ onayını görürsünüz. Devam etmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

ares sihirbazı ile kodi yedekleme nasıl geri yüklenir

10.. Guisettings.xml dosyasının doğru bir şekilde uygulanması için Kodi'nin zorla kapatılması gerekir. Bunu yapmak için ‘Tamam’ı tıklayın. Bu sizi Kodi'yi yeniden başlatabileceğiniz FireStick arayüzüne geri götürür.

kodi yedeğini geri yükle

# 11. Kodi ana ekranına geri dönün. Gördüğünüz gibi, tüm eklentiler geri yüklenmedi. Bu, daha önce söylediğim şeyi doğrular, verilerin sadece kısmen yedeklendiğini doğrular. Ne yazık ki, yapabileceğimiz en iyisi bu. Ancak, Kodi'yi sıfırdan ayarlamak zorunda kalmayacağınız için size biraz zaman ve çaba kazandıracak.

firestick kodi sıfırlama

Eksik Eklentiler / Derlemeler

Daha önce de belirttiğim gibi, Ares Sihirbazı verileri geri yükleyecektir, ancak Kodi'yi sıfırlamadan önce sahip olduğunuz verilerin tamamı olmayabilir. Bu nedenle, tekrar ihtiyacınız olan bazı Eklentileri veya derlemeleri kaçırıyorsanız, bunları her zaman yeniden yükleyebilirsiniz. Eklentiler, Derlemeler ve uygulamalar eklemek için aşağıdaki kaynak bağlantılarını kontrol edebilirsiniz.

  • En İyi Kodi Eklentileri
  • En İyi Kodi Yapıları
  • En İyi FireStick Uygulamaları

Kodi Nasıl Dinlenir (Video Rehberi)

Paketleme

Şimdi, Kodi verilerini nasıl yedekleyeceğinizi, Kodi'yi nasıl sıfırlayacağınızı, Kodi'yi kaldırıp yeniden yükleyeceğinizi ve Kodi verilerini Fire TV / Stick'te nasıl geri yükleyeceğinizi öğrendiniz. Kodi'nin sıfırlanması veya kaldırılması kesinlikle performansı artıracak ve FireStick depolama alanınızda da biraz yer açacaktır. Veya Kodi uygulamanızın artık kullanmadığınız tüm eklentiler ve derlemelerle yüklendiğini düşünüyorsanız, sıfırlamak sadece doğru yol olabilir.

İlişkili:

Jailbreak Fire Stick Nasıl Yapılır
Fire APK'ya Cinema APK nasıl kurulur
Fire Stick'te Kodi Nasıl Güncelleştirilir
Kodi Tamponlama Nasıl Onarılır
FireStick'e VPN nasıl kurulur

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me