Jak naprawić błąd „Nie można zainstalować zależności” w Kodi

>

W tym przewodniku rozwiązywania problemów nauczymy się naprawiać komunikat o błędzie „Nie można zainstalować zależności” w Kodi 18.5. Ten komunikat pojawia się podczas instalacji dodatku, gdy nie można zainstalować powiązanych zależności.

Kodi to jeden potężny odtwarzacz multimediów, który nie tylko odtwarza lokalne media w pamięci urządzenia, ale także przesyła treści online z całego świata. To, co sprawia, że ​​Kodi jest naprawdę niesamowite, to dodatki Kodi innych firm. Te dodatki pobierają strumienie ulubionych treści z różnych serwerów, umożliwiając odtwarzanie ich online. Ale dodatki nie działają w izolacji. Polegają w dużej mierze na usługach zewnętrznych zwanych „zależnościami”.

Prawie wszystkie dodatki wymagają zależności, aby zeskrobać Internet i pobrać strumienie. W rzeczywistości większość popularnych dodatków wymaga wielu zależności. Podczas instalowania dodatków, takich jak Exodus Redux, Covenant, Yoda lub inne, instalowane są również wymagane zależności (jeśli nie są jeszcze zainstalowane). Jeśli jednak co najmniej jedna zależność nie zostanie zainstalowana, Kodi wyświetli błąd „nie można zainstalować zależności”. Gdy zależność nie zostanie zainstalowana, nie można zainstalować dodatku.

Uwaga Użytkownicy KODI: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Dodatki / kompilacje Kodi oferują nieograniczoną transmisję strumieniową, ale mogą również wpędzić Cię w kłopoty prawne, jeśli złapiesz streamowanie bezpłatnych filmów / programów telewizyjnych / sportu. Użytkownikom Kodi zaleca się, aby zawsze łączyli się z VPN podczas przesyłania strumieniowego online. Dobry Kodi VPN ukrywa twoją tożsamość, omija nadzór rządowy, blokowane geograficznie treści i ograniczanie dostępu do Internetu przez dostawców usług internetowych (co pomaga również w strumieniowaniu bez bufora).

Używam ExpressVPN, który jest najszybszym i najbezpieczniejszym VPN. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym Amazon FireStick. Dostajesz 3 miesiące za darmo i oszczędzasz 49% na rocznych planach. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jesteś zadowolony, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Kliknij TUTAJ, aby otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić 49% na ExpressVPN

Przeczytaj: Jak zainstalować i korzystać z Kodi VPN

Poprawka Nie udało się zainstalować zależności na Kodi

Ten błąd napotkałem kilka razy, a po wypróbowaniu i przetestowaniu różnych metod wpadłem na kilka pomysłów na rozwiązywanie problemów. Chociaż trudno jest wskazać, co dokładnie powoduje błąd, jestem pewien, że jedno z poniższych rozwiązań będzie dla Ciebie działać.

1. Wyczyść pamięć podręczną Kodi

Wyczyszczenie pamięci podręcznej na Kodi czasami pomaga naprawić błąd „nie udało się zainstalować zależności”. Usunięcie pamięci podręcznej jest lepszą alternatywą dla czyszczenia całych danych, ponieważ nie tracisz istniejących dodatków i ustawień Kodi.

Najlepszym sposobem wyczyszczenia pamięci podręcznej jest skorzystanie z Kreatora Ares. Jeśli nie masz jeszcze Kreatora Ares, zainstaluj go najpierw. Instalacja Kreatora Ares zajmuje około 4-5 minut, ale jest to wspaniałe narzędzie.

Krok 1: Teraz idź dalej i uruchom Kreatora Ares. Znajdziesz go na Kodi Homescreen > Dodatki > Dodatki programowe.

Krok 2: Po uruchomieniu kreatora kliknij kartę „Konserwacja” u góry.

Nie udało się zainstalować zależności

Krok 3: Następnie kliknij „Usuń pamięć podręczną / Temp” w sekcji Pamięć podręczna po prawej stronie

instalacja kodi nie powiodła się

Krok 4: Po usunięciu bufora zobaczysz następujący komunikat. Kliknij „OK”, aby kontynuować.

Nie udało się zainstalować zależności

Jak widać, rozmiar pamięci podręcznej w moim systemie wynosił zaledwie 1 MB. To dlatego, że niedawno przeinstalowałem Kodi i nie mam wielu dodatków. Rozmiar pamięci podręcznej wzrośnie, a im większy, tym więcej problemów może powodować. Z tego powodu usunięcie pamięci podręcznej może pomóc z błędem „Błąd instalacji nie powiódł się”.

2. Wyczyść dane Kodi

Czasami wyczyszczenie pamięci podręcznej nie wystarczy. Często „nie udało się zainstalować zależności” jest bardziej uparta i nie ustępuje po prostu usuwając pamięć podręczną. Inną opcją jest odinstalowanie Kodi i zainstalowanie go ponownie, świeżo. W większości zajmie się problemem. Jednak zanim to zrobisz, spróbuj zamiast tego wyczyścić dane Kodi. Wyczyszczenie danych przywróci Kodi do domyślnych ustawień fabrycznych i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu.

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie, że nie można zainstalować zależności od FireStick, możesz zresetować dane Kodi na tym urządzeniu z menu Ustawienia. Możesz również użyć Kreatora Ares, aby wyczyścić dane na wszystkich urządzeniach obsługiwanych przez Kodi (w tym FireStick).

Zainstaluj Kreatora Ares na Kodi i wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Uruchom Kreatora Ares i kliknij kartę „Więcej” w prawym górnym rogu (od lewej do Ustawień)

Nie udało się zainstalować zależności

Krok 2: Teraz kliknij „Wymaż wszystkie dane / Nowy start” z zestawu opcji na następnym ekranie

Zależności kodi nie zostały spełnione

Krok 3: Potwierdź swoje działanie, klikając „Tak”, gdy pojawi się następujący monit

Zależności kodi nie zostały spełnione

Krok 4: Następnie wybierz, czy chcesz zachować ulubione, źródła i ustawienia dodatków, i kliknij Kontynuuj, aby kontynuować

zależność od wersji nie mogła być spełniona

Usunięcie danych Kodi może zająć minutę lub dwie, w zależności od ich rozmiaru. Po wyczyszczeniu danych Kodi będzie świeży jak nowy. Utracisz wszystkie swoje dodatki, w tym Kreatora Ares.

3. Usuń i przywróć bazę danych Kodi

Baza danych Kodi zawiera wiele rzeczy razem w Kodi, a kiedy ulegnie uszkodzeniu, zaczynasz napotykać błędy, których nigdy wcześniej nie widziałeś, takie jak ten, o którym mowa, lub powiedzieć „instalacja Kodi nie powiodła się”.

Naprawienie bazy danych Kodi może w magiczny sposób pozbyć się wielu takich problemów niemal natychmiast. Dobrą rzeczą jest to, że uszkodzona baza danych nie uniemożliwia korzystania z Kodi. Widoczne są tylko niektóre błędy. Dlatego możesz to naprawić w Kodi.

Oto, w jaki sposób możesz usunąć i przywrócić bazę danych Kodi:

Krok 1: Przejdź do ekranu głównego Kodi i kliknij „Ustawienia” (ikona koła zębatego) w prawym górnym rogu

nie udało się zainstalować kija ogniowego zależności

Krok 2: Następnie kliknij „Menedżer plików”

menedżer plików kodi

Krok 3: Kliknij „Katalog profili” w następnym oknie

nie udało się zainstalować kija ogniowego zależności

Krok 4: Następnie kliknij „Baza danych”

zainstaluj zależności kodi

Krok 5: Teraz wybierz „Addons27.db” i naciśnij odpowiedni przycisk / klawisz, aby wyświetlić kontekstowe menu podręczne (na przykład kliknij prawym przyciskiem myszy na komputerze z systemem Windows). Kliknij „Usuń” w wyskakującym okienku

nie można zainstalować zależności

Krok 6: Potwierdź swoje działanie, klikając „Tak” po wyświetleniu monitu

nie można zainstalować zależności

Krok 7: Teraz zamknij Kodi i uruchom go ponownie po około minucie. Spróbuj ponownie zainstalować dodatek, który próbujesz zainstalować wcześniej, gdy wystąpił błąd „nie można zainstalować zależności”.

Uwaga: Po ponownym uruchomieniu Kodi po usunięciu bazy danych przejdź do Dodatków > Moje dodatki i ponownie włącz istniejące dodatki.

4. Ręcznie zainstaluj zależności Kodi 

Jeśli wydaje się, że nic nie działa, dobrym pomysłem byłoby ręczne zainstalowanie zależności Kodi przy użyciu repozytorium TVAddons. W rzeczywistości jest to jedna z pierwszych rzeczy, które możesz wypróbować, ponieważ lepiej rozwiązuje problem lepiej niż inne rozwiązania.

Oto, co musisz zrobić:

Krok 1: Otwórz Ustawienia na ekranie głównym Kodi i kliknij „Ustawienia systemu” w następnym oknie

Krok 2: Na następnym ekranie wybierz „Dodatki” widoczne po lewej, a po prawej włącz „Nieznane źródła”

zainstaluj zależności kodi

Krok 3: Kliknij „Tak” i potwierdź swoje działanie

jak zainstalować zależności na kodi

Krok 3: Wróć do ekranu głównego Kodi i tym razem przejdź do Ustawień > Menedżer plików

menedżer plików kodi

Krok 4: Kliknij „Dodaj źródło” w następnym oknie

dodaj źródło na kodi

Krok 5: Teraz kliknij

kliknij none kodi

Krok 6: Teraz wprowadź źródłowy adres URL jako http://fusion.tvaddons.co. Wpisz adres URL poprawnie, ponieważ jest to źródło, z którego zostanie zainstalowane repozytorium. Kliknij „OK”, aby kontynuować

dodatki telewizyjne Fusion

Krok 7: Śmiało, wpisz nazwę w polu tekstowym „Wpisz nazwę tego źródła mediów”. Możesz nadać mu dowolną nazwę. Nadam mu nazwę „fusion”, aby później łatwo się z nim identyfikować. Kliknij „OK” ponownie, aby kontynuować.

instalator fusion kodi

Krok 8: Wróć do ekranu głównego Kodi i tym razem kliknij „Dodatki” po lewej stronie

menu dodatków kodi

Krok 9: Kliknij ikonę otwartego pola w lewym górnym rogu następnego ekranu. Ta opcja jest również nazywana „Instalatorem pakietów”

instalator pakietu kodi

Krok 10: Kliknij „Zainstaluj z pliku zip” dalej

zainstaluj z pliku zip na kodi

Krok 11: Teraz kliknij „fusion” lub nazwę, którą nadałeś źródłu wcześniej

połączenie

Krok 12: Otwórz „Kodi-repos”

zainstaluj zależności kodi

Krok 13: Następnie kliknij „angielski”

jak zainstalować zależności kodi

Krok 14: Przewiń w dół i kliknij „repository.xbmchug-3.0.0.zip” (numer wersji może ulec zmianie)

nie udało się zainstalować zależności od kodi

Krok 15: Poczekaj, aż w prawym górnym rogu ekranu pojawi się powiadomienie „Zainstalowano dodatek do repozytorium TV”

błąd zależności kodi

Może być konieczne zainstalowanie kilku innych zależności z repozytorium TVAddons. Oto kroki, które należy wykonać:

Krok 1: Jeszcze raz przejdź do ekranu głównego Kodi, a następnie przejdź do Dodatków > Instalator pakietów > Zainstaluj z pliku zip (kroki 9-11 powyżej)

Krok 2: Kliknij „fusion” (lub nazwę, którą wcześniej wybrałeś dla źródła) i otwórz „skrypty kodi”

Krok 3: Powinieneś zobaczyć tutaj kilka plików zip. Jeden zawiera „methandler” w nazwie, a drugi zawiera „urlresolver” (patrz obrazek poniżej)

jak zainstalować zależności kodi

Krok 4: Zainstaluj każdy skrypt jeden po drugim, klikając go

Pomyślnie zainstalowano wszystkie niezbędne zależności. Teraz spróbuj ponownie zainstalować ten sam dodatek, który wyświetlał komunikat o błędzie „nie można zainstalować zależności”. Istnieje spora szansa, że ​​rozwiąże problem.

Zależności Kodi nie spełnione

„Nie spełniono zależności Kodi” to kolejny powszechny błąd związany z zależnościami i niedopuszczalne byłoby, żebym go nie dotknął.

Ten problem często występuje, gdy próbujesz zainstalować lub użyć już zaktualizowanego dodatku do nowszej wersji Kodi na starszej wersji Kodi. Na przykład mogę zobaczyć błąd podczas próby zainstalowania dodatku przeznaczonego dla Kodi 18 na Kodi 17.6.

Wiele zaktualizowanych dodatków nadal działa ze starszymi wersjami, ale nie można tego powiedzieć o wszystkich z nich. Na szczęście ten problem można stosunkowo łatwiej naprawić. Wszystko, co musisz zrobić, to zaktualizować Kodi do najnowszej dostępnej wersji.

Pamiętaj, że Kodi nie obsługuje wewnętrznej aktualizacji z poziomu aplikacji. Dlatego w większości przypadków będziesz potrzebować nowej instalacji. Oznacza to ponadto utratę istniejących danych, ustawień i zainstalowanych dodatków.

Uwaga: „Nie można spełnić zależności od wersji” to błąd podobny do „Nie spełniono zależności Kodi” i zwykle można go naprawić, aktualizując Kodi do najnowszej wersji. Ale jeśli problem nie ustąpi pomimo aktualizacji, rozwiąż go za pomocą jednej z innych metod opisanych powyżej.

Sprawdź plik dziennika Kodi 

Jeśli nic nie działa, polecam w końcu przejrzeć plik dziennika błędów Kodi. Dziennik Kodi pomoże ci ustalić, co dokładnie powoduje problem.

Kodi ma kilka dodatków, które pomagają wyświetlić dziennik, a nawet przesłać go online. Podczas przeglądania dziennika wyszukaj komunikat o błędzie „nie można zainstalować zależności”. Nawet jeśli nie jesteś w stanie ustalić pierwotnej przyczyny problemu, możesz udostępnić plik dziennika, a eksperci Kodi pomogą ci lepiej.

Wniosek

Zależności są, cóż, zależą od dodatków, aby pobrać strumienie do ciebie na Kodi. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że występowanie błędu „nie udało się zainstalować zależności” nie jest częste. Ale kiedy na to wpadniesz, będziesz chciał mieć pod ręką rozwiązanie. Jedna lub druga z powyższych metod rozwiązywania problemów działała dla mnie w różnych momentach. Nie widzę powodu, dla którego nie powinni rozwiązać problemu. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, daj mi znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me