Jak naprawić problemy z buforowaniem Kodi

>

Cieszymy się płynną, ciągłą rozrywką. Przerwy, w dowolnej formie, są co najmniej denerwujące. Kodi to narzędzie rozrywkowe używane przez miliony ludzi na całym świecie do strumieniowego przesyłania wysokiej jakości treści na żądanie głównie za darmo. Chociaż platforma ta wypełnia lukę między milionami streamerów internetowych i tysiącami źródeł strumieniowych, problemy z buforowaniem Kodi nie są rzadkie. Ponieważ coraz więcej strumieni jest dodawanych niezaznaczonych, problemy z buforowaniem Kodi stają się coraz bardziej powszechne. Na szczęście istnieją rozwiązania, które mogą rozwiązać problemy z buforowaniem Kodi w Kodi 18.5 i Kodi 17.6 lub przynajmniej zmniejszyć liczbę wystąpień. Te poprawki są również łatwe do zastosowania. Czytaj dalej!

Kodi jest bardzo popularnym odtwarzaczem multimediów wśród producentów nożyc na całym świecie. Ta aplikacja, opracowana przez XBMC, natychmiast przekształca Twoje urządzenie w centrum multimedialne. Nie tylko pozwala odtwarzać i przesyłać lokalnie przechowywane multimedia, poprzez różne dodatki i kompilacje, ale także umożliwia strumieniowe przesyłanie bezpłatnych i obficie dostępnych treści w Internecie. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że ta usługa jest obsługiwana przez wiele platform, w tym Fire TV Stick, Android, iOS, Windows Mobile, Windows PC, Mac OS i Linux.

Kodi jest niezaprzeczalnie świetny, ale ma swój własny zestaw problemów. Niektórym trudniej jest skonfigurować w porównaniu do innych usług, takich jak Plex. Doszedłem do wniosku, że po owinięciu głowy Kodi istnieje spora szansa, że ​​nie spodoba ci się żaden inny odtwarzacz multimedialny.

Chociaż nie był to jedyny aspekt, który miałem na myśli, mówiąc o problemach tej platformy. Kodi najbardziej trapi problem buforowania. Nic nie może być bardziej frustrujące niż częste przerwy podczas oglądania ulubionego filmu lub programu telewizyjnego.

Na szczęście istnieje kilka sposobów rozwiązania problemów z buforowaniem Kodi lub ich zminimalizowania. W tym przewodniku nauczymy się, jak naprawić buforowanie w Kodi Leia 18 i Kodi Krypton 17.6. Czytaj dalej!

Jak naprawić problemy z buforowaniem Kodi

jak zatrzymać problemy z buforowaniem kodi

Włącz nieznane źródła w Kodi

Zanim przejdziemy dalej, należy zająć się jedną małą rzeczą.

Kodi został zaprojektowany w celu zapewnienia bezpiecznej rozrywki. W tym celu wykorzystuje wiele funkcji bezpieczeństwa i protokołów.

Aby zapobiec przedostawaniu się niebezpiecznych kompilacji i dodatków, domyślnie Kodi nie zezwala na instalację z nieznanych źródeł innych firm. Ale nie wszystkie dodatki innych firm są niebezpieczne, szczególnie nie te, o których dowiemy się w tym przewodniku.

Aby móc zainstalować te dodatki, musimy tymczasowo włączyć Nieznane źródła. Oto jak możesz to zrobić:

Krok 1: Kliknij Ustawienia (ikona koła zębatego) w prawym górnym rogu ekranu głównego Kodi.

ustawienia kodi

Krok 2: Następnie kliknij ikonę „Ustawienia systemu” (lub po prostu „System”, jeśli korzystasz z Kodi Leia 18)

ustawienia systemowe kodi
Krok 3: Kliknij „Dodatki” po lewej, a następnie przesuń przełącznik „Nieznane źródła” w prawo, aby go włączyć.

zezwól na nieznane źródła kodi

To będzie to! Upewnij się, że wyłączyłeś nieznane źródła po zainstalowaniu wszystkich pożądanych dodatków.

Na których platformach działają te metody?

Kodi używa tego samego interfejsu na wszystkich platformach i urządzeniach (z wyjątkiem kilku dodatków specyficznych dla platformy). Niezależnie od tego, czy chcesz rozwiązać problemy z buforowaniem Windows, Androida, iOS, czy Amazon Fire Stick Kodi, poniższe metody będą działać w ten sam sposób.

Poprawka buforowania Kodi: Zoptymalizuj rozmiar pamięci podręcznej

Pamięć podręczna to pamięć pomocnicza, która pomaga w szybkim pobieraniu. Podczas gdy pamięć podręczna jest szeroko stosowana w świecie komputerów, podczas strumieniowania lub odtwarzania wideo najważniejsza jest pamięć podręczna wideo.

Podczas przesyłania strumieniowego wideo przez Internet cały film nie jest pobierany jednocześnie w przeglądarce lub aplikacji. Zamiast tego niewielka część wideo jest buforowana i przechowywana w tymczasowej lokalizacji (zwykle pamięci RAM urządzenia). Musisz zauważyć, że podczas przesyłania strumieniowego wideo, jeśli stracisz połączenie internetowe, wideo będzie odtwarzane jeszcze przez chwilę, zanim się zatrzyma. Wideo odtwarzane nawet po utracie połączenia z Internetem jest buforowane w systemie lokalnym.

Aby złagodzić problemy z buforowaniem Kodi, należy zająć się dwiema kwestiami. Po pierwsze, musisz przydzielić znaczną pamięć podręczną Kodi w pamięci RAM. Po drugie, musisz wyczyścić pamięć podręczną Kodi z wcześniej odtwarzanych filmów, ponieważ niepotrzebnie pochłania przydzielone miejsce.

W poniższym tekście nauczymy się zmieniać ustawienia bufora Kodi w celu dostosowania do optymalnej przestrzeni pamięci podręcznej, a także zrozumieć, jak wyczyścić pamięć podręczną w Kodi. Istnieje pięć metod naprawy problemów z buforowaniem Kodi. Metody od 1 do 4 będą działać na wszystkich urządzeniach, w tym Amazon Fire TV / Stick, podczas gdy metoda 5 nie działa dla FireStick.

Uwaga Użytkownicy KODI: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Dodatki / kompilacje Kodi oferują nieograniczoną transmisję strumieniową, ale mogą również wpędzić Cię w kłopoty prawne, jeśli złapiesz streamowanie bezpłatnych filmów / programów telewizyjnych / sportu. Użytkownikom Kodi zaleca się, aby zawsze łączyli się z VPN podczas przesyłania strumieniowego online. Dobry Kodi VPN ukrywa Twoją tożsamość, omija nadzór rządowy, treści blokowane geograficznie i ograniczanie dostępu do Internetu przez dostawców usług internetowych (co pomaga również w strumieniowaniu bez bufora).

Używam ExpressVPN, który jest najszybszym i najbezpieczniejszym VPN. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym Amazon FireStick. Dostajesz 3 miesiące za darmo i oszczędzasz 49% na rocznych planach. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jesteś zadowolony, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Kliknij TUTAJ, aby otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić 49% na ExpressVPN

Przeczytaj: Jak zainstalować i korzystać z Kodi VPN

Metoda 1: Jak zatrzymać buforowanie Kodi przy użyciu kreatora Ares

Kreator Ares jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do konserwacji i diagnostyki Kodi. Nauczmy się, jak używać tego narzędzia do poprawiania ustawień pamięci podręcznej i rozwiązywania problemów z buforowaniem Kodi. Ale zanim przejdziemy dalej, zainstaluj Ares Wizard na Kodi.

Po zainstalowaniu Kreatora Ares zobaczmy, jak możemy rozwiązać problem buforowania Kodi poprzez optymalizację pamięci podręcznej.

Krok 1: Uruchom Kreatora Ares i kliknij przycisk „Poprawki” u góry

Kreator zaawansowanych ustawień bufora kodi

Krok 2: Teraz kliknij przycisk „Kreator ustawień zaawansowanych”

zaawansowane ustawienia kodi

W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk „Dalej”, który musisz kliknąć. Ale zanim to zrobisz, nie zapomnij przeczytać słowa „Uwaga” od twórców tego dodatku.

problemy z buforowaniem kodui są wyświetlane w kreatorze

Krótko mówiąc, musisz wiedzieć, że:

- Nie ma jednej alokacji wielkości pamięci podręcznej, która byłaby idealna dla wszystkich. Zależy to w dużej mierze od urządzenia, na którym używasz Kodi i specyfikacji systemu (zwłaszcza rozmiaru pamięci RAM)

- Możesz umieścić pamięć podręczną w pamięci urządzenia (takiej jak dysk twardy) lub pamięci RAM (co jest wysoce zalecane)

- Kodi używa 60 MB pamięci RAM do celów buforowania. Ale jeśli masz dużo wolnej pamięci RAM, możesz zwiększyć rozmiar

Krok 3: Teraz, gdy rozumiesz powyższe punkty, kliknij „Dalej”

Teraz Kodi wyświetli dostępną pamięć RAM w tym momencie i zasugeruje idealny rozmiar alokacji dla pamięci podręcznej wideo (co stanowi 1/3 dostępnej pamięci RAM). Ale zaleca się również zachowanie 10% marginesu na wypadek, gdyby inne programy zajęły pamięć dalej.

Na przykład, jeśli masz 900 MB pamięci, 1/3 to 300 MB. Margines 10% wynosiłby 30 MB. Idealna alokacja pamięci podręcznej wideo to 270 MB.

UWAGA: Zbyt dużo alokacji pamięci w pamięci podręcznej Kodi może wpłynąć na ogólną wydajność urządzenia.

Krok 4: Kliknij przycisk „Generuj ustawienia” w lewym dolnym rogu

ares kreator zaawansowane ustawienia optymalizujące pamięć podręczną kodi

Krok 5: Na następnym ekranie rozmiar bufora wideo należy zmienić, przeciągając suwak w lewo lub w prawo (sprawdź obraz poniżej)

zaawansowane ustawienia bufora kodi

Jak widać, miałem wolne 900 MB pamięci RAM. Dlatego Kreator Ares polecił mi 270 MB.

Kreator Ares oferuje również 4 tryby buforowania, które widać na dole tuż nad przyciskiem „Zastosuj te ustawienia”. Oto, co robią te tryby:

Tryb 1: W tym trybie Kodi buforuje każdą transmisję strumieniową dostępną w Internecie, w tym transmisję ze źródła w chmurze i FTP

Tryb 2 (zalecany): To jest tryb domyślny. W tym trybie Kodi spróbuje buforować prawie wszystko. Będzie nawet buforować pliki odtwarzane z pamięci lokalnej

Tryb 3: W tym trybie buforowanie jest ograniczone tylko do strumieni internetowych

Tryb 4: Buforowanie jest całkowicie wyłączone

Jeśli występują problemy z buforowaniem Kodi pomimo znacznego rozmiaru pamięci RAM, upewnij się, że wybrano Tryb 2. Jest to tryb zapewniający płynne odtwarzanie, ponieważ wcześniej buforuje dużą część filmu.

Usuń pliki tymczasowe Kodi za pomocą Kreatora konserwacji Ares

Jeśli Kodi regularnie zawiesza się lub ulega awarii, istnieje spora szansa, że ​​zabrakło ci miejsca. Zwykle dzieje się tak w przypadku urządzeń o małej pojemności. Na przykład, jeśli masz podręczne urządzenie z Androidem z, powiedzmy, 16 GB przestrzeni dyskowej i regularnie korzystasz z Kodi z różnymi dodatkami, możesz wkrótce stracić pamięć. Oprócz znalezienia poprawki buforowania Kodi, warto poświęcić chwilę na rozwiązanie tego problemu, aby uzyskać płynniejszą i bardziej pożądaną rozrywkę.

Krok 1: Aby wyczyścić pliki tymczasowe, najpierw kliknij przycisk Konserwacja u góry. Powinieneś zobaczyć taki ekran:

ares kreator konserwacji kodi

Krok 2: Teraz kliknij kolejno następujące przyciski:

- Usuń miniatury

- Usuń pakiety

Ponieważ niedawno usunąłem miniatury i pakiety, miejsce, które zajmują w mojej pamięci, jest mniejsze. Ale razem pochłonęły prawie 1 GB przestrzeni.

Jeśli masz jakieś zapisane / zapisane pamięci podręczne, zajmują również dużo miejsca. Możesz wyczyścić pamięć podręczną na Kodi i znacznie zwolnić miejsce. Nie martw się jednak! Usunięcie pamięci podręcznej nie wpłynie na ustawienia, o których mówiliśmy w powyższej sekcji.

Metoda nr 2: Napraw buforowanie Kodi za pomocą sieci VPN

Większość dostawców usług internetowych (ISP) podnosi wysokie roszczenia dotyczące zapewniania swoim klientom szybkich, nieograniczonych usług internetowych. Podczas gdy ich obietnice są dotrzymywane dla większości przeciętnych użytkowników, na ciężkie serpentyny często wpływa ograniczenie przepustowości. W zależności od kraju może to być nielegalne. Czasami mają też pewne klauzule w drobnym druku Warunków & Warunki, które akceptujemy, nawet nie patrząc; cóż, większość z nas to robi.

Ograniczanie przez dostawcę usług internetowych faktycznie ogranicza lub ogranicza prędkość Internetu, gdy dany użytkownik przekroczy określony limit wykorzystania danych. To, jak już powiedziałem, zwykle przytrafia się dużym użytkownikom. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia oglądać filmy i programy online za pomocą usług takich jak Kodi, równie dobrze możesz wpaść w grono dużych użytkowników. Aspekty prawne ograniczania przepustowości stają się coraz bardziej niejasne, odkąd kilka miesięcy temu ogłoszono, że neutralność sieci zostanie zabita w Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie.

Najlepszym sposobem zapobiegania dławieniu Internetu i unikania problemów związanych z buforowaniem Kodi jest użycie niezawodnej sieci VPN. Dobra usługa VPN to nie tylko ukrywanie tożsamości w świecie internetowym. Maskuje również szczegóły wykorzystania danych od twojego dostawcy usług internetowych. Krótko mówiąc, jeśli korzystasz z VPN, Twój dostawca usług internetowych nie będzie już mógł zobaczyć, jakiego rodzaju danych używasz. Mogliby jedynie określić ilość wykorzystywanych danych.

najlepszy kodi VPN

Kilku użytkowników na całym świecie zgłosiło, że ograniczanie przepustowości wpływa na tych, którzy najbardziej przesyłają strumieniowo filmy, pobierają z torrentów i udostępniają ciężkie pliki w Internecie.

Dzięki sieci VPN nie będziesz miał powodu martwić się ograniczeniem dostępu do Internetu przez dostawcę usług internetowych. Poniżej znajduje się tabela 5 najlepszych sieci VPN w branży. Osobiście korzystam z ExpressVPN, który jest najszybszą siecią VPN na dzień.

 • Jak zainstalować & użyj VPN na FireStick
 • Jak zainstalować VPN na dowolnym urządzeniu do przesyłania strumieniowego

Zapisano pod: Kodi

Przeszukaj tę stronę

Najlepsze VPN

Jak naprawić problemy z buforowaniem Kodipasek boczny expressvpnJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem Kodi30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź ExpressVPN Przeczytaj recenzję
ipvanish pasek bocznyJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem Kodi7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź IPVanish Przeczytaj recenzję
pasek boczny nordvpnJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem KodiJak naprawić problemy z buforowaniem Kodi7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź NordVPN

Treść postu

 • 1 Jak rozwiązać problemy z buforowaniem Kodi
  • 1.1 Włącz nieznane źródła w Kodi
 • 2 Poprawka buforowania Kodi: Zoptymalizuj rozmiar pamięci podręcznej
  • 2.1 Metoda 1: Jak zatrzymać buforowanie Kodi za pomocą kreatora Ares
   • 2.1.1 Usuń pliki tymczasowe Kodi przy użyciu Kreatora konserwacji Ares
  • 2.2 Metoda nr 2: Napraw buforowanie Kodi za pomocą VPN
  • 2.3 Metoda 3: Jak zatrzymać buforowanie Kodi przy pomocy Supreme Builds Wizard
  • 2.4 Metoda nr 4: Użyj Real-Debrid, aby naprawić buforowanie Kodi
  • 2.5 Metoda nr 5: Jak rozwiązać problemy z buforowaniem Kodi przy użyciu kodu
   • 2.5.1 Kroki dla komputera PC / laptopa z systemem Windows
   • 2.5.2 Kroki dla innych platform
 • 3 Jak naprawić buforowanie Kodi na Covenant / Exodus / Sportsdevil
  • 3.1 Napraw buforowanie Kodi na dodatkach przez wyczyszczenie pamięci podręcznej
 • 4 możliwe powody powolnego przesyłania strumieniowego / buforowania w Kodi
  • 4.1 Powód 1: Powolne połączenie z Internetem
   • 4.1.1 Ważne wskazówki, jak poprawić prędkość Internetu
   • 4.1.2 Co zrobić, jeśli mam szybki Internet, a problem nadal występuje??
  • 4.2 Powód 2: Przepełnione źródło strumieniowe
 • 5 ostatecznych słów na temat problemów związanych z buforowaniem Kodi

Popularne przewodniki

 1. Najlepsza sieć VPN dla FireStick
 2. Jak Jailbreak a FireStick
 3. Jak zainstalować Kodi w FireStick
 4. Najlepsze dodatki Kodi
 5. Najlepsze wersje Kodi
 6. Najlepsze aplikacje FireStick
 7. IPTV
 8. Kino APK
 9. Exodus Redux Addon
 10. Najlepsze strony z torrentami

Najnowsze posty

 • 8 najlepszych alternatyw Showbox (2020)
 • Jak Jailbreak a FireStick (luty 2020)
 • Najlepsze wersje Kodi (zaktualizowane do lutego 2020 r.)
 • Najlepsze dodatki Kodi do wygrania na całym świecie [2020]
 • Jak zainstalować Real Debrid wyłącznie filmy Kodi Addon

Zrzeczenie się - Przesyłanie strumieniowe lub pobieranie praw autorskich jest niezgodne z prawem.

FireStickTricks.com w żaden sposób nie akceptuje, nie promuje ani nie zachęca do nielegalnego korzystania z Kodi, Fire Stick lub naszych przewodników. Użytkownicy są odpowiedzialni za swoje działania. Przeczytaj nasze pełne wyłączenie odpowiedzialności.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me