Jak opravit „Nepodařilo se nainstalovat závislost“ na Kodi

>

V tomto průvodci řešením problémů se naučíme, jak na Kodi 18.5 opravit chybovou zprávu „Nepodařilo se nainstalovat závislost“. Tato zpráva se zobrazí v době instalace doplňku, když nelze nainstalovat související závislosti.

Kodi je jeden výkonný přehrávač médií, který nejen přehrává místní média v úložišti zařízení, ale také streamuje online obsah z celého světa. To, co dělá Kodi opravdu úžasným, jsou doplňky Kodi od třetích stran. Tyto addony načítají toky vašeho oblíbeného obsahu z různých serverů, což vám umožňuje hrát online. Doplňky však nefungují izolovaně. Velmi se spoléhají na externí služby zvané „závislosti“.

Téměř všichni addony vyžadují závislosti, aby se škrábal na internetu a načítal proudy. Ve skutečnosti většina populárních doplňků vyžaduje více závislostí. Při instalaci doplňků, jako jsou Exodus Redux, Covenant, Yoda nebo jiné, se nainstalují také požadované závislosti (pokud již nejsou nainstalovány). Pokud se však nezdaří nainstalovat alespoň jednu závislost, Kodi zobrazí chybu, „selhala instalace závislosti.“ Když se závislost nenainstaluje, nelze nainstalovat ani addon.

Pozornost uživatelů KODI: Přečtěte si, než budete pokračovat

Doplňky / sestavení Kodi nabízejí neomezený obsah streamovaného obsahu, ale mohou vás také dostat do legálních potíží, pokud budou zachyceny streamované filmy / televizní pořady / sport zdarma. Uživatelům společnosti Kodi důrazně doporučujeme, aby se při streamování online vždy připojili k síti VPN. Dobrá síť Kodi VPN skrývá vaši identitu, obchází vládní dohled, geoblokovaný obsah a škrtení ISP (což také pomáhá při streamování bez vyrovnávací paměti).

Používám ExpressVPN, což je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN. Instalace na jakékoli zařízení, včetně Amazon FireStick, je velmi snadná. Získáte 3 měsíce zdarma a ušetříte 49% na svých ročních plánech. Také přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Pokud nejste spokojeni, můžete vždy požádat o vrácení peněz.

Kliknutím ZDE získáte 3 měsíce zdarma a ušetříte 49% na ExpressVPN

Přečtěte si: Jak nainstalovat a používat síť Kodi VPN

Oprava selhala při instalaci závislosti na Kodi

Několikrát jsem narazil na tuto chybu a po vyzkoušení a testování různých metod jsem přišel s několika nápady na řešení problémů. I když je těžké dát prst na to, co přesně způsobuje chybu, jsem si jist, že jedno z následujících řešení pro vás bude fungovat.

1. Vymažte mezipaměť Kodi

Vymazání mezipaměti na Kodi vám někdy pomůže vyřešit chybu „selhala instalace závislosti“. Odstranění mezipaměti je lepší alternativou k vymazání celých dat, protože neztratíte stávající doplňky a nastavení Kodi.

Nejlepší způsob, jak vymazat mezipaměť, je pomocí Průvodce Ares. Pokud ještě nemáte Ares Wizard, nainstalujte jej jako první. Instalace Ares Wizard trvá asi 4-5 minut, ale je to skvělý nástroj.

Krok 1: Nyní jděte do toho a spusťte Ares Wizard. Najdete ji na stránkách Kodi Homescreen > Doplňky > Programové doplňky.

Krok 2: Jakmile se průvodce načte, klikněte na kartu Údržba v horní části.

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Krok 3: Poté klikněte na možnost Odstranit mezipaměť / Temp v části mezipaměti na pravé straně

instalace kodi selhala

Krok 4: Po odstranění mezipaměti se zobrazí následující zpráva. Pokračujte kliknutím na „OK“.

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Jak vidíte, velikost mezipaměti v mém systému byla jen 1 MB. Je to proto, že jsem nedávno přeinstaloval Kodi a nemám mnoho doplňků. Velikost mezipaměti se zvětší a čím větší bude, tím více problémů může způsobit. To je důvod, proč vám smazání mezipaměti pomůže s chybou „Chyba při instalaci závislosti“.

2. Vymažte data Kodi

Vymazání mezipaměti někdy nestačí. „Nepodařilo se nainstalovat závislost“ je mnohokrát tvrdohlavější a neodstraní pouhým odstraněním mezipaměti. Druhou možností je odinstalovat Kodi a znovu nainstalovat, čerstvé. Z velké části se o problém postará. Než to však uděláte, měli byste místo toho zkusit vymazat data Kodi. Vymazání dat obnoví tovární nastavení Kodi a ušetří vám čas.

Pokud se vám chybová zpráva nepodařilo nainstalovat závislost na FireStick, můžete obnovit data Kodi na tomto zařízení z nabídky Nastavení. Průvodce Ares lze také použít k vymazání dat na všech zařízeních podporovaných společností Kodi (včetně FireStick).

Nainstalujte průvodce Ares na Kodi a postupujte podle následujících pokynů:

Krok 1: Spusťte Průvodce Ares a v pravém horním rohu klikněte na záložku Další (vlevo na Nastavení)

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Krok 2: Nyní klikněte na „Vymazat všechna data / nový začátek“ ze sady možností na další obrazovce

Kodi závislosti nebyly splněny

Krok 3: Po zobrazení následující výzvy potvrďte akci kliknutím na „Ano“

Kodi závislosti nebyly splněny

Krok 4: Dále vyberte, zda si chcete zachovat svá oblíbená nastavení, zdroje a nastavení doplňků, a pokračujte kliknutím na Pokračovat

závislost na verzi nemohla být uspokojena

Vymazání dat Kodi může v závislosti na jeho velikosti trvat minutu nebo dvě. Jakmile budou data vymazána, Kodi bude čerstvé jako nové. Ztratíte všechny své doplňky, včetně Ares Wizard.

3. Odeberte a znovu nainstalujte databázi Kodi

Databáze společnosti Kodi obsahuje v Kodi spoustu věcí společně a když dojde k poškození, začnete se setkávat s chybami, které jste nikdy předtím neviděli, jako je například ta, která se týká, nebo řeknete „Instalace Kodi selhala“.

Oprava databáze Kodi vám může magicky pomoci zbavit se mnoha takových problémů téměř okamžitě. Dobrá věc je, že poškozená databáze vás nezabrání používání Kodi. Vidíte pouze některé chyby. To je důvod, proč to můžete opravit z Kodi.

Zde je návod, jak odstranit a obnovit databázi Kodi:

Krok 1: Přejděte na domovskou obrazovku Kodi a v pravém horním rohu klikněte na „Nastavení“ (ikona ozubeného kolečka)

Nepodařilo se nainstalovat závislou palbu

Krok 2: Dále klikněte na „Správce souborů“

kodi správce souborů

Krok 3: V dalším okně klikněte na „Adresář profilu“

Nepodařilo se nainstalovat závislou palbu

Krok 4: Dále klikněte na „Databáze“

nainstalovat kodi závislosti

Krok 5: Nyní vyberte „Addons27.db“ a stisknutím příslušného tlačítka / klávesy vyvolejte kontextové rozbalovací menu (například klepněte pravým tlačítkem myši na Windows PC). V rozbalovací nabídce klikněte na tlačítko Odstranit

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Krok 6: Po výzvě potvrďte akci kliknutím na „Ano“

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Krok 7: Nyní zavřete Kodi a asi po minutě jej znovu spusťte. Zkuste znovu nainstalovat doplněk, který jste se pokusili nainstalovat dříve, když jste narazili na chybu „selhala při instalaci“.

Poznámka: Po opětovném spuštění aplikace Kodi po odstranění databáze přejděte na Doplňky > Moje doplňky a znovu povolte vaše stávající doplňky.

4. Ručně nainstalujte závislosti Kodi 

Pokud se zdá, že nic nefunguje, je skvělý nápad ručně nainstalovat závislosti Kodi pomocí úložiště TVAddons. Ve skutečnosti je to jedna z prvních věcí, které byste mohli vyzkoušet, protože má tendenci problém vyřešit lépe než jiná řešení.

Co musíte udělat:

Krok 1: Otevřete Nastavení na domovské obrazovce Kodi a v dalším okně klikněte na „Nastavení systému“

Krok 2: Na další obrazovce vyberte „Doplňky“, které vidíte vlevo a vpravo povolíte „Neznámé zdroje“.

nainstalovat kodi závislosti

Krok 3: Klikněte na „Ano“ a potvrďte svou akci

jak nainstalovat závislosti na kodi

Krok 3: Přejděte zpět na domovskou obrazovku Kodi a tentokrát přejděte na Nastavení > Správce souborů

kodi správce souborů

Krok 4: V dalším okně klikněte na „Přidat zdroj“

přidat zdroj na kodi

Krok 5: Nyní klikněte na

klikněte na žádný kodi

Krok 6: Nyní zadejte zdrojovou adresu URL jako http://fusion.tvaddons.co. Zadejte adresu URL správně, protože je to zdroj, ze kterého budete úložiště instalovat. Pokračujte kliknutím na „OK“

fúze tv addony

Krok 7: Pokračujte a do textového pole „Zadejte název tohoto zdroje médií“ zadejte název. Můžete jej libovolně pojmenovat. Pojmenuju to „fúze“, abych se s ní mohl snadno identifikovat později. Pokračujte kliknutím na „OK“.

instalátor fúzního kodi

Krok 8: Vraťte se zpět na domovskou obrazovku Kodi a tentokrát klikněte na položku Doplňky vlevo

kodi addons menu

Krok 9: Klikněte na ikonu otevřeného pole v levé horní části další obrazovky. Tato možnost se také nazývá „Installer Package“

instalační program kodi

Krok 10: Dále klikněte na „Instalovat ze souboru ZIP“

nainstalovat ze souboru ZIP na kodi

Krok 11: Nyní klikněte na „fúzi“ nebo na jméno, které jste dříve uvedli zdroji

fúze

Krok 12: Otevřete „Kodi-repos“

nainstalovat kodi závislosti

Krok 13: Další kliknutí na „anglicky“

jak nainstalovat kodi závislosti

Krok 14: Přejděte dolů a klikněte na „repository.xbmchug-3.0.0.zip“ (číslo verze se může změnit)

Nepodařilo se nainstalovat závislost na kodi

Krok 15: Počkejte, až se v pravém horním rohu obrazovky zobrazí oznámení „TV Addons Co repo Installed“

chyba závislosti kodi

Možná budete muset nainstalovat několik dalších závislostí z úložiště TVAddons. Zde jsou následující kroky:

Krok 1: Ještě jednou přejděte na domovskou obrazovku Kodi a poté přejděte na Doplňky > Instalační program balíčku > Instalace ze souboru zip (kroky 9–11 výše)

Krok 2: Klikněte na „fusion“ (nebo na název, který jste vybrali pro zdroj dříve) a otevřete „kodi-scripts“

Krok 3: Měli byste vidět několik souborů ZIP. Jeden obsahuje „methandler“ v názvu a druhý obsahuje „urlresolver“ (viz obrázek níže)

jak nainstalovat kodi závislosti

Krok 4: Nainstalujte každý skript po jednom tak, že na něj jednoduše kliknete

Úspěšně jste nainstalovali všechny potřebné závislosti. Nyní zkuste znovu nainstalovat stejný addon, který házel chybovou zprávu „Nepodařilo se nainstalovat závislost“. Existuje reálná šance, že problém vyřeší.

Závislosti společnosti Kodi nebyly splněny

„Nesplněné závislosti na Kodi“ je další běžná chyba související se závislostí a bylo by mně nepříjemné se jí nedotýkat.

K tomuto problému často dochází, když se pokoušíte nainstalovat nebo použít doplněk již aktualizovaný pro novější verzi Kodi na starší verzi Kodi. Například se mi při pokusu o instalaci doplňku určeného pro Kodi 18 na Kodi 17.6 může zobrazit chyba.

Spousta aktualizovaných doplňků nadále pracuje se staršími verzemi, ale totéž nelze říci pro všechny. Naštěstí je tento problém relativně snazší vyřešit. Musíte pouze aktualizovat Kodi na nejnovější dostupnou verzi.

Upozorňujeme, že společnost Kodi nepodporuje interní aktualizaci z aplikace. Z větší části proto budete potřebovat novou instalaci. To dále znamená ztrátu stávajících dat, nastavení a nainstalovaných doplňků.

Poznámka: „Závislost na verzi nemohla být uspokojena“ je chyba podobně jako „Nezávislosti společnosti Kodi nebyly splněny“ a lze ji obvykle opravit aktualizací Kodi na nejnovější verzi. Pokud však problém přetrvává i přes aktualizaci, vyřešte jej pomocí některé z výše popsaných metod.

Zkontrolujte soubor protokolu Kodi 

Pokud pro vás nic nefunguje, doporučuji, abyste si konečně prohlédli soubor protokolu chyb Kodi. Protokol Kodi vám pomůže určit, co přesně způsobuje problém.

Kodi obsahuje několik doplňků, které vám pomohou zobrazit protokol a dokonce jej nahrát online. Při prohlížení protokolu vyhledejte hlášení „Nepodařilo se nainstalovat závislost“. I když nejste schopni zjistit hlavní příčinu problému, můžete sdílet soubor protokolu a odborníci společnosti Kodi vám pomohou lépe.

Závěr

Závislosti jsou, na čem jsou addony závislé, aby vám na Kodi přinesly proudy. Z mé zkušenosti mohu říci, že výskyt chyby „nepodařilo se nainstalovat závislost“ není častý. Ale když na to narazíte, budete chtít mít řešení po ruce. Jedna nebo druhá z výše uvedených metod řešení problémů pro mě fungovala v různých časech. Nevidím žádný důvod, proč by pro vás neměl problém vyřešit. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, dejte mi vědět v sekci komentářů níže.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me