Jak sprawdzić dziennik błędów Kodi, aby uzyskać więcej informacji i szybką poprawkę

>

W tym przewodniku pokażę, jak sprawdzić plik dziennika Kodi na Kodi 18.5 & Kodi 17.6. Przewodnik obejmuje proces ręczny dla wszystkich popularnych urządzeń obsługiwanych przez Kodi. Otrzymasz również szczegółowe instrukcje instalacji odpowiednich dodatków Kodi. 

Dlaczego potrzebuję pliku dziennika Kodi, o który możesz zapytać? Kodi to świetny odtwarzacz multimedialny, używany przez miliony ludzi na całym świecie. Ale to nie jest idealne. Czasami napotykasz błędy, które nie znikają. Następnie możesz poprosić o pomoc na oficjalnych forach Kodi lub od znanego specjalisty Kodi. Ten, kto rozwiąże problem, prawdopodobnie poprosi cię o plik dziennika Kodi. Być może zauważyłeś komunikat „Sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji” wraz z błędami na Kodi. Plik dziennika zawiera informacje specyficzne dla błędu, dzięki czemu możemy znaleźć bardziej odpowiednie i dokładne rozwiązania.

W tym przewodniku dowiesz się, jak sprawdzić dziennik na Kodi. Najpierw zobaczysz, jak ręcznie znaleźć plik dziennika Kodi znajdujący się w pamięci urządzenia. Później przedstawię wam dwa dodatki Kodi, które umożliwiają dostęp do lokalizacji dziennika Kodi z poziomu aplikacji Kodi. Czytaj dalej!

Uwaga Użytkownicy KODI: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Dodatki / kompilacje Kodi oferują nieograniczoną transmisję strumieniową, ale mogą również wpędzić Cię w kłopoty prawne, jeśli złapiesz streamowanie bezpłatnych filmów / programów telewizyjnych / sportu. Użytkownikom Kodi zaleca się, aby zawsze łączyli się z VPN podczas przesyłania strumieniowego online. Dobry Kodi VPN ukrywa twoją tożsamość, omija nadzór rządowy, blokowane geograficznie treści i ograniczanie dostępu do Internetu przez dostawców usług internetowych (co pomaga również w strumieniowaniu bez bufora).

Używam ExpressVPN, który jest najszybszym i najbezpieczniejszym VPN. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym Amazon FireStick. Dostajesz 3 miesiące za darmo i oszczędzasz 49% na rocznych planach. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jesteś zadowolony, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Kliknij TUTAJ, aby otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić 49% na ExpressVPN

Przeczytaj: Jak zainstalować i korzystać z Kodi VPN

Jak ręcznie sprawdzić dziennik Kodi

Możesz także ręcznie sprawdzić plik dziennika Kodi. Plik dziennika jest prostym plikiem tekstowym. Dlatego możesz go otworzyć za pomocą dowolnego podstawowego edytora / przeglądarki tekstu, takiego jak Notatnik w systemie Windows.

Konieczne będzie ręczne przejście do folderu w pamięci urządzenia, w którym znajduje się plik dziennika. Ścieżka do folderu różni się w zależności od urządzenia.

Oto lista lokalizacji dziennika Kodi według urządzeń. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć pliku, użyj dodatku Kodi Logfile Uploader.

Sprawdź plik dziennika Kodi w systemie Windows

Użytkownicy systemu Windows mogą postępować zgodnie ze ścieżką poniżej.

Dysk Windows (zwykle C 🙂 > Użytkownicy > {Nazwa Użytkownika} > Dane aplikacji > Pakiety > XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p > LocalCache > Roaming > Kodi > Kodi.log

Znajdź Kodi Log na Macu

Jeśli jesteś użytkownikiem MacBooka, plik dziennika Kodi powinien znajdować się w następującej lokalizacji.

Użytkownicy > {Nazwa Użytkownika} > Biblioteka > Wsparcie aplikacji > Kodi > Kodi.log

Znajdź lokalizację Kodi Log na Androidzie

Pamięć urządzenia > Android > Dane > org.xbmc.kodi > akta > .kodi > temp. temp > kodi.log

W urządzeniach z systemem Android folder „.kodi” jest ukryty. Najpierw musisz go odkryć, aby uzyskać dostęp do pliku dziennika. Wszystkie aplikacje menedżera plików mają opcję w ustawieniach, aby odkryć ukryte foldery i pliki. Na przykład, jeśli używasz ES File Explorer, możesz uczynić ukryty folder i pliki widocznymi, włączając „Pokaż ukryte pliki” w Ustawieniach > Ustawienia wyświetlania.

sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji błąd kodi

Sprawdź Kodi Zaloguj się na iOS

prywatny> var > mobilny > Biblioteka > Preferencje > Kodi > kodi.log

Plik dziennika Kodi w systemie Linux

Użytkownicy systemu Linux mogą sprawdzić dziennik, postępując zgodnie ze ścieżką poniżej-

Folder główny > .kodi > kodi.log

Jak sprawdzić Kodi Zaloguj się w FireStick

Do wyświetlenia pliku dziennika Kodi zapisanego w pamięci FireStick można użyć dowolnego menedżera plików. Wolę ES File Explorer, która jest jedną z najlepszych aplikacji FireStick do eksploracji pamięci FireStick.

 • Pobierz Eksplorator plików ES - Na ekranie domów FireStick wybierz ikonę wyszukiwania w prawym górnym rogu i wpisz „ES File Explorer” (bez cudzysłowów). Wybierz ES File Explorer w wyniku wyszukiwania i kliknij go, naciskając przycisk wyboru na pilocie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować tę aplikację.

jak sprawdzić kodi log on firestick

 • Uruchom aplikację z poziomu „Twoje aplikacje & Sekcja gier po jej zainstalowaniu. Teraz otwórz opcję Ustawienia po lewej stronie

firestick kodi log

 • Kliknij „Ustawienia wyświetlania”

sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji Firestick

 • Przewiń w dół do „Pokaż ukryte pliki” i włącz go, zaznaczając pole obok niego

kod pliku dziennika lokalizacji firestick

 • Wróć do ekranu głównego ES File Explorer. Podświetl opcję „Lokalny” w lewej kolumnie, rozwiń ją i kliknij drugą opcję „Dom” (tę bez ikony domu obok)

lokalizacja pliku dziennika kodu ogniowego kodi

 • Teraz otwórz folder Androida

kod błędu logi błędów firestick

 • Przejdź do danych > org.xbmc.kodi > akta >  temp. temp. Tutaj zobaczysz plik „kodi.log”.

jak sprawdzić kodi log on firestick

W ten sposób sprawdzasz dziennik Kodi na FireStick lub Fire TV. Jeśli masz nowy Fire TV Stick i nie masz na nim Kodi, kliknij poniższy link do zasobów.

 • Jak Jailbreak FireStick
 • Jak zainstalować Kodi w FireStick

Wyświetl dziennik Kodi za pomocą „Log Viewer For Kodi” Addon

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz przejść do pliku dziennika w pamięci urządzenia, zawsze możesz użyć dodatku Kodi o nazwie „Log Viewer for Kodi”. Ten dodatek pozwoli Ci przeglądać dzienniki z poziomu Kodi, bez konieczności szukania folderu.

Przeglądarka dziennika dla Kodi jest dostępna w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi. Pokażę ci, jak zainstalować ten dodatek. Oto kroki.

# 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć opcję „Dodatki” na lewym pasku bocznym. Znajdziesz go na ekranie głównym Kodi.

Dziennik błędów Kodi

# 2. Teraz kliknij ikonę otwartego pola w lewym górnym rogu, która jest również nazywana Instalatorem pakietów.

Przeglądarka logów Kodi

# 3. Otwórz opcję „Zainstaluj z repozytorium”

Lokalizacja dziennika Kodi

# 4. Na następnym ekranie kliknij Repozytorium dodatków Kodi

dziennik błędów kodi

# 5. Przewiń nieco w dół i wybierz „Dodatki programowe”

jak sprawdzić kodi log

# 6. Teraz przewiń w dół do sekcji „L”. Wymagane będzie trochę przewijania. Wybierz dodatek „Log Viewer for Kodi”

jak sprawdzić zaloguj się kodi

# 7. Po prostu kliknij przycisk „Zainstaluj” w lewym dolnym rogu następnego ekranu, aby zainstalować dodatek Kodi Log Viewer

Przeglądarka logów Kodi

# 8. Poczekaj na zainstalowanie dodatku. Nie powinno to zająć więcej niż 30 do 60 sekund. Po zakończeniu instalacji w prawym górnym rogu pojawi się powiadomienie „Zainstalowano dodatek”

Lokalizacja dziennika Kodi

# 9. Teraz wróć do ekranu głównego Kodi i przejdź do Dodatków  > Dodatki programowe. Zobaczysz teraz dodatek „Log Viewer for Kodi” wśród innych dodatków programowych. Kliknij, aby otworzyć dodatek

sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji błąd kodi

# 10. Zobaczysz teraz trzy opcje - Pokaż dziennik, Pokaż stary dziennik i Ustawienia. Możesz wyświetlić najnowsze dzienniki w sekcji „Pokaż dziennik”. Jeśli napotkasz błąd Kodi, jest to sekcja, którą chcesz otworzyć, aby uzyskać najnowsze dzienniki Kodi.

Jeśli chcesz wyświetlić starsze dzienniki, znajdziesz je w sekcji „Pokaż stary dziennik”.

W sekcji „Ustawienia” możesz dostosować niektóre ustawienia i dostosować wyświetlanie dziennika. O ustawieniach porozmawiamy później. Najpierw otwórzmy „Show Log”

jak sprawdzić kodi log

# 11. Tak będzie wyglądał Twój dziennik Kodi. Nie jestem pewien, dlaczego, ale dzienniki są najpierw sortowane według starszych. W przypadku najnowszych dzienników należy przewinąć w dół do samego końca. Możesz jednak zmienić sposób sortowania dzienników i najpierw wyświetlić najnowsze.

dziennik błędów kodi

# 12. Uruchom ponownie Log Viewer dla Kodi i tym razem otwórz „Ustawienia”

gdzie znaleźć plik dziennika błędów kodi

# 13. To zobaczysz w sekcji Ustawienia. Włącz „Odwróć dziennik (najnowszy jako pierwszy)”, aby posortować dzienniki do nowszych na starsze. Włączenie tej opcji spowoduje również włączenie opcji „Liczba wierszy do wyświetlenia”. Możesz wyświetlić „Wszystkie” wiersze lub wybrać żądaną liczbę (inne opcje to 20, 50 i 100)

szczegóły błędu kodi

Jeśli chcesz automatycznie wyświetlać dziennik Kodi po wystąpieniu błędu, włącz opcję „Pokaż dziennik po wystąpieniu błędu”.

Włącz „Użyj niestandardowego pola tekstowego” wyświetli dzienniki w trybie pełnoekranowym

Włącz rejestrowanie debugowania, aby uzyskać więcej informacji o błędzie

Jeśli Kodi lub dodatek zachowuje się nieprawidłowo i szukasz pomocy ekspertów, musisz upewnić się, że podałeś jak najwięcej informacji o błędzie. Pomaga to osobom rozwiązującym problemy na Forum Wsparcia Kodi lepiej zrozumieć problem i zaoferować bardziej odpowiednie rozwiązania.

Po włączeniu rejestrowanie debugowania dodaje dodatkowe informacje o błędzie do dzienników Kodi. Te dodane informacje mogą być niezbędne do rozwiązania problemu. Tak więc, zanim wygenerujesz plik dziennika za pomocą „Log Viewer for Kodi” lub innego dodatku, warto włączyć rejestrowanie debugowania.

Oto jak możesz to zrobić:

# 1. Otwórz menu Ustawienia, klikając ikonę koła zębatego w lewym górnym rogu ekranu głównego Kodi

ustawienia kodi

# 2. Teraz otwórz „Ustawienia systemu” z listy opcji w Kodi 17.6 lub po prostu „System” w Kodi 18

ustawienia systemowe kodi

# 3. Wybierz „Logowanie” na lewym pasku bocznym, a zobaczysz powiązane opcje po prawej stronie. Jak widać na poniższym obrazku, włącz opcję „Włącz rejestrowanie debugowania”, przesuwając przełącznik. Gdy to zrobisz, dodatkowe informacje z dziennika zaczną pojawiać się w lewym górnym rogu okna Kodi.

lokalizacja pliku dziennika błędów kodi

Nie musisz się martwić o te informacje. Ale doda kilka naprawdę przydatnych danych do dziennika Kodi, których programiści lub eksperci z Forum Wsparcia Kodi mogą wykorzystać, aby rozwiązać dany problem. Wszystko, co musisz zrobić, to zrestartować Kodi po włączeniu tej opcji i odtworzyć błąd. Do pliku dziennika zostanie dodanych wiele nowych szczegółów.

Wiem, że ta dodatkowa nakładka na każdym ekranie Kodi może być dość denerwująca. Może odwrócić Twoją uwagę od treści podczas oglądania filmu lub innej treści. Nie musisz jednak cały czas włączać opcji „Włącz rejestrowanie debugowania”. Po zregenerowaniu błędu i dodaniu kolejnych szczegółów do dziennika możesz go ponownie wyłączyć.

Jak przesłać dziennik błędów Kodi bezpośrednio na serwer za pomocą programu Kodi LogFile Uploader

Przeglądarka dzienników dla wtyczki Kodi umożliwia przeglądanie dzienników. Dobre! Ale co, jeśli musiałbyś udostępniać dzienniki na forum pomocy technicznej lub ekspercie? Oczywiście jednym ze sposobów jest zlokalizowanie pliku dziennika w pamięci urządzenia i przesłanie go na forum pomocy technicznej Kodi. Wydaje się to długim procesem i często użytkownicy nie są w stanie zlokalizować folderu dziennika. Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób.

Możesz przesłać swoje dzienniki bezpośrednio na serwer i udostępnić adres URL zainteresowanym osobom za pomocą dodatku „Kodi Logfile Uploader”. Ten dodatek jest także dostępny w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Pokażę ci, jak zainstalować i korzystać z Kodi Logfile Uploader. Wyłączyłem rejestrowanie debugowania, ponieważ ukrywa ikony u góry, a obrazy nie będą dla ciebie bardzo wyraźne. Upewnij się więc, że włączysz Debugowanie logowania przed wykonaniem poniższych kroków.

# 1. Otwórz ponownie dodatki na ekranie głównym i kliknij ikonę Otwórz pakiet w lewym górnym rogu

kodi addon installer

# 2. Ponownie otwórz opcję „Zainstaluj z repozytorium” na następnym ekranie, a następnie wybierz „Repozytorium dodatków Kodi”

program do przesyłania dziennika kodi

# 3. Teraz otwórz Dodatki do programu

jak przesłać dziennik błędów kodi

# 4. Przewiń w dół do sekcji „K” i kliknij dodatek „Kodi Logfile Uploader”

program do przesyłania plików logi kodi

# 5. Kliknij „Zainstaluj” na następnym ekranie (przycisk w prawym dolnym rogu) i jak zawsze poczekaj na zainstalowanie dodatku. Gdy zobaczysz powiadomienie o zainstalowaniu dodatku w prawym górnym rogu ekranu, oznacza to, że możesz zacząć.

dziennik błędów kodi

# 6. Teraz wróć do ekranu głównego i przejdź do Dodatków > Programuj dodatki i powinieneś zobaczyć tutaj ikonę dodatku

jak sprawdzić kodi log

# 7. Otwórz dodatek. Najpierw zostanie wyświetlony monit z pytaniem, czy chcesz wyświetlić plik dziennika, czy go załadować. Kliknij „Widok”, aby wyświetlić plik dziennika. Kliknij „Prześlij”, aby go przesłać.

Po kliknięciu przycisku Prześlij pojawi się nowe okno podręczne z adresem URL. Możesz uzyskać dostęp do tego adresu URL, aby wyświetlić dzienniki. Udostępnij ten adres URL wraz z opisem problemu na Forum pomocy technicznej Kodi.

sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji o błędzie kodi

Jak widać, plik dziennika zawiera kod QR. Wystarczy zeskanować kod za pomocą telefonu komórkowego, a otrzymasz link do pobrania pliku na urządzenie.

Za każdym razem, gdy otwierasz ten dodatek, generowany jest nowy adres URL ze zaktualizowanym plikiem dziennika.

# 8. Tak będą wyglądać szczegóły dziennika błędów Kodi podczas przeglądania przez adres URL:

dziennik błędów kodi

Dziennik błędów Kodi: Podsumowanie

Gdy natrafisz na błąd Kodi, dla którego nie możesz znaleźć rozwiązania, możesz poprosić o pomoc na Forum pomocy technicznej Kodi lub innym znanym ekspertowi Kodi. Istnieje spora szansa, że ​​zostaniesz poproszony o plik dziennika Kodi. Ten plik zawiera wszystkie istotne szczegóły błędu Kodi i pomaga znaleźć dokładniejsze rozwiązanie. Możesz przejść do pliku kodi.log przez podaną przeze mnie ścieżkę. Jeśli jednak zauważysz, że jest to trochę za długie, możesz zainstalować przeglądarkę dzienników dla Kodi i Kodi Logfile Uploader.

Oba te dodatki znajdują się w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi. Nie potrzebujesz pliku dziennika codziennie. Ale gdy pojawi się komunikat o błędzie „Sprawdź dziennik, aby uzyskać więcej informacji”, musisz wiedzieć, jak go zdobyć. O tym właśnie jest ten artykuł. Mam nadzieję, że uznasz to za przydatne. Jeśli masz jakieś sugestie lub pytania, prosimy o komentarz poniżej. Dziękuję za przeczytanie!

Związane z:

 • Jak zaktualizować Kodi
 • Najlepsza sieć VPN dla Kodi
 • Jak naprawić buforowanie w Kodi
 • Jak zdobyć Real-Debrid na Kodi
 • Jak zresetować Kodi w FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me