Jak zainstalować wiele kompilacji Kodi na Amazon FireStick

>

Często jestem pytany, czy jest sposób na zainstalowanie wielu wersji na Kodi i po wypróbowaniu różnych technik znalazłem sposób. W tym przewodniku opiszę, jak zainstalować więcej niż jedną wersję Kodi na urządzeniach obsługiwanych przez Kodi, w tym Amazon Fire Stick / Fire TV Cube.

Kodi to jeden fajny odtwarzacz multimedialny, który odtwarza multimedia na Twoim urządzeniu lokalnym. Ale prawdziwy potencjał Kodi jest eksplorowany, gdy używasz go z wtyczkami (zwanymi dodatkami) i przesyłasz zawartość przez Internet. Istnieją dziesiątki darmowych dodatków Kodi, aby pobrać media, które chcesz oglądać. Możesz myśleć o dodatkach jako o pomoście między Kodi na twoim urządzeniu a ogromnym światem bezpłatnych treści w Internecie.

Wzmianka o dodatkach prowadzi nas do kompilacji. Kompilacja Kodi jest również wtyczką, ale różni się od dodatku pod względem sposobu działania. Zarządzanie dodatkami wydaje się podstawową rolą każdej kompilacji. Kompilacje są dostarczane z preinstalowanymi dodatkami, dzięki czemu nie musisz instalować ich osobno. Kompilacje zapewniają również całkowitą przebudowę Kodi, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Zainstaluj kompilację, a otrzymasz nie tylko wstępnie skonfigurowane dodatki, ale także zupełnie nowy interfejs do interakcji z Kodi. Niektóre wersje Kodi są niezwykle popularne wśród użytkowników Kodi niż inne.

Wielu użytkowników pytało mnie, czy mogą zainstalować i używać więcej niż jednego kompilacji na Kodi. Cieszę się, że w końcu mogłem znaleźć odpowiedź. Omówmy to dalej.

Czy można zainstalować wiele kompilacji Kodi?

Tak, można zainstalować i używać wielu kompilacji. Aby to zrobić, tradycyjna metoda nie zadziałałaby. Chodzi mi o to, że nie można zainstalować więcej niż jednej wersji na tej samej instancji Kodi. Musisz zainstalować widelec Kodi w FireStick. Widelec to „klon” Kodi, można powiedzieć, lub replika. Później powiem więcej o widelcach Kodi. Pozwól mi najpierw powiedzieć, dlaczego potrzebujesz do tego wielu instancji Kodi.

Kiedy próbowałem wymyślić, jak zainstalować wiele wersji, najpierw zainstalowałem wersję Supreme Kids, a następnie wersję Titanium na Kodi. Na początku byłem zaskoczony i zadowolony, że wersja Supreme Kids pozwoli mi wdrożyć wersję Titanium. Jednak kiedy ponownie uruchomiłem Kodi po zainstalowaniu Titanium, zauważyłem, że poprzednia wersja została całkowicie nadpisana. Poszedłem do ustawień interfejsu i odkryłem, że skóra Supreme Kids również została usunięta. Sprawdziłem również rozmiar danych Kodi i odkryłem, że dane poprzedniej wersji nie zostały usunięte. To moja wina, ponieważ przed instalacją nie wybrałem Fresh Install.

Wniosek jest taki, że Kodi technicznie pozwoli ci zainstalować wiele kompilacji. Ale ostatnia zainstalowana kompilacja nadpisze wszystkie poprzednie kompilacje bez prawdziwego usuwania ich danych (dopóki nie zostaniesz specjalnie polecony).

To sprowadza nas z powrotem do widelca Kodi.

Widelec Kodi to kopia Kodi, czasem z pewnymi dostosowaniami. Na przykład niektóre widelce Kodi są fabrycznie zainstalowane z popularnymi kompilacjami, takimi jak Titanium, inne mają wstępnie zainstalowane dodatki.

Aby zainstalować wiele kompilacji, potrzebujesz wielu instancji Kodi zainstalowanych w FireStick. Ale Fire Stick nie pozwala instalować wielu wystąpień tej samej aplikacji. Dlatego potrzebujesz widelca. Mimo że fork jest praktycznie Kodi, twoje urządzenie traktuje go jako zupełnie inną aplikację.

Ponadto w tym przewodniku nauczymy się

  • Jak zainstalować widelec Kodi w FireStick
  • Jak zainstalować kompilację na widelcu

W tym przewodniku pokazano instalację widelca Titanium 18.1 ze źródła Supreme Repository.

Jak zainstalować widelec Kodi na Fire Stick

Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować Kodi Fork, Titanium 18.1 w FireStick:

Uwaga Użytkownicy KODI: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Dodatki / kompilacje Kodi oferują nieograniczoną transmisję strumieniową, ale mogą również wpędzić Cię w kłopoty prawne, jeśli złapiesz streamowanie bezpłatnych filmów / programów telewizyjnych / sportu. Użytkownikom Kodi zaleca się, aby zawsze łączyli się z VPN podczas przesyłania strumieniowego online. Dobry Kodi VPN ukrywa Twoją tożsamość, omija nadzór rządowy, treści blokowane geograficznie i ograniczanie dostępu do Internetu przez dostawców usług internetowych (co pomaga również w strumieniowaniu bez bufora).

Używam ExpressVPN, który jest najszybszym i najbezpieczniejszym VPN. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym Amazon FireStick. Dostajesz 3 miesiące za darmo i oszczędzasz 49% na rocznych planach. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie jesteś zadowolony, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy.

Kliknij TUTAJ, aby otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić 49% na ExpressVPN

Przeczytaj: Jak zainstalować i korzystać z Kodi VPN

# 1. Aby przeładować pliki APK w FireStick, potrzebujesz dodatkowej aplikacji. Chociaż możesz pobrać pliki z linku za pośrednictwem przeglądarki, polecam aplikację Downloader. Ta aplikacja pozwala szybko pobrać pliki APK i sideload je na FireStick.

Aby pobrać program Downloader, wybierz opcję wyszukiwania na ekranie głównym FireStick. Wyszukaj tę aplikację i zainstaluj ją.

# 2. Uruchom aplikację Downloader ze swoich aplikacji & KANAŁY po zainstalowaniu. otwarty Ustawienia po lewej i włącz JavaScript pierwszy. Niektóre łącza nie będą działać poprawnie bez włączenia tej opcji.

# 3. Kliknij opcję „Przeglądarka” po prawej stronie ekranu głównego Downloadera

Przeglądarka internetowa pojawi się po prawej stronie. Domyślnie przeglądarka otwiera witrynę programisty aftvnews.com za każdym razem, gdy ją klikniesz. Niestety nie można tego zmienić.

Powinieneś zobaczyć czerwony, okrągły kursor nad oknem przeglądarki. Przejdź do paska adresu u góry i kliknij w nim

jak zainstalować wiele kompilacji kodi

# 4. Pojawi się klawiatura ekranowa z wstępnie wypełnionym adresem URL strony programisty. Kliknij przycisk „Wyczyść” w prawym dolnym rogu (powyżej „Idź” i obok przycisku „Usuń”), aby opróżnić pole

Teraz wpisz następujący adres URL:  repo.supremebuilds.com

Uwaga: Aby pisać szybciej i łatwiej, możesz użyć aplikacji Amazon Fire TV Remote na telefonie komórkowym

Kliknij „GO”

jak zdobyć więcej niż jeden kodi na firestick

# 5. Nastąpi przekierowanie do okna przeglądarki. Zezwól na załadowanie strony internetowej.

Teraz kliknij link „Widelce” na stronie

instalowanie wielu kompilacji kodi

# 6. Następna strona wyświetla listę widelców Kodi dostępnych w tym repozytorium. Jak już powiedziałem, niektóre z widelców są fabrycznie zainstalowane z pewnymi kompilacjami. Na przykład, jeśli chcesz zainstalować Kodi Krypton 17.6 z Titanium Build, kliknij link „titanium 17.6.apk” (drugi od dołu)

Jeśli jednak chcesz zacząć od nowej wersji Kodi i zainstalować wybraną kompilację później, będziesz potrzebować widelca Kodi, który nie zostanie fabrycznie zainstalowany.

Dlatego zainstalujemy widelec Titanium 18.1. Ten widelec zapewnia czystą tabliczkę Kodi z zainstalowanym tylko jednym dodatkiem, Supreme Builds Wizard.

Kliknij APT Titanium 18.1

zainstaluj widelec kodi na firestick i uzyskaj wiele kompilacji kodi

# 7. W ten sposób downloader zacznie pobierać plik APK do rozwidlenia Titanium 18.1 na pamięć FireStick. Może to potrwać kilka minut.

Poczekaj na zakończenie pobierania

Widelec Titanium 18.1 APK pobierz na firestick

# 8. Po pobraniu APK aplikacja Downloader natychmiast rozpocznie procedurę instalacji.

Wyraź zgodę na instalację widelca Titanium 18.1, klikając opcję „Zainstaluj” w prawym dolnym rogu

jak zainstalować widelec Kodi na Firestick

# 9 Znowu poczekaj chwilę.

Powiadomienie „Zainstalowana aplikacja” oznacza, co mówi. Titanium 18.1 jest zainstalowany w FireStick, a teraz masz klon Kodi.

Nie klikaj jeszcze „Otwórz”. Wrócimy do okna Downloadera i usuniemy plik APK.

Kliknij „Gotowe”

jak zainstalować więcej niż jedną wersję kodi na firestick

# 10 Kliknij przycisk „Usuń”, aby usunąć plik APK Titanium 18.1.

Aplikacja jest zainstalowana, nie potrzebujesz już tego pliku. Dobrym pomysłem jest sprzątanie przestrzeni za każdym razem, gdy masz taką możliwość.

wiele kompilacji na kodi

# 11 Kliknij „Usuń” jeszcze raz, aby potwierdzić swoje działanie.

Usuń przycisk Tytan 18.1 Widelec APK

Wróć do ekranu głównego FireStick. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home na pilocie przez kilka sekund, aż pojawi się menu. Kliknij „Aplikacje” w menu. Teraz przewiń w dół do dołu, gdzie znajdziesz ikonę widelca Titanium 18.1. Jak widać, Kodi i Titanium 18.1 mogą współistnieć w tym samym systemie.

otwórz drugą aplikację Kodi na Firestick

Jak zainstalować Build na Titanium 18.1 Kodi Fork

Tytanowa 18.1 replika oryginalnego Kodi 18 Leia. Otrzymuje nawet te same aktualizacje, co Kodi. Możesz więc zainstalować kompilacje na widelcu Titanium 18.1 Kodi, tak jak na oryginalnym Kodi.

Przejdź do naszej listy najlepszych kompilacji Kodi, aby poznać najlepsze kompilacje, które wybraliśmy dla Ciebie ręcznie. Znajdziesz link do przewodnika instalacji dla każdej kompilacji na tej liście.

Widelec Titanium 18.1 Kodi jest również fabrycznie zainstalowany z dodatkiem Supreme Builds Wizard. Ten dodatek ma przyzwoitą kolekcję popularnych wersji. To nam trochę ułatwia. Pokażę ci, jak zainstalować kompilacje Kodi na Titanium 18.1 za pomocą Kreatora Supreme Builds. Wykonaj poniższe kroki:

Uwaga: Szczegółowa metoda nie wymaga włączenia „Nieznanych źródeł” w Titanium 18.1

# 1. Uruchom Titanium 18.1 na FireStick. Zauważysz, że interfejs jest dokładnie taki sam jak oryginalny Kodi.

Przy pierwszym uruchomieniu widelca mogą pojawić się wyskakujące okienka. Pierwszy wygląda tak, jak widać na obrazku poniżej.

Kliknij „Odrzuć”

użyj widelca Kodi na Firestick, aby zainstalować wiele kompilacji Kodi

# 2. Kliknij „Kontynuuj” w następnym oknie podręcznym (jeśli chcesz włączyć jakieś ustawienia, wybierz odpowiednio)

jak zainstalować dwie kompilacje kodi

# 3. W kolejnym oknie pop-up pojawi się prośba o wybranie „Menu kompilacji”. Doprowadzi Cię to bezpośrednio do listy kompilacji, które możesz zainstalować z Supreme Builds Wizard.

Jeśli przez pomyłkę kliknąłeś „Ignoruj” lub z jakiegokolwiek powodu nie widzisz tego monitu, wykonaj kilka kolejnych kroków, aby uzyskać dostęp do menu kompilacji

buduj menu na kodi

# 4. Na ekranie głównym Titanium 18.1 kliknij „Dodatki” po lewej stronie, a następnie „Dodatki programowe” na następnym ekranie.

Kliknij ikonę Supreme Builds Wizard

najwyższa ikona kreatora

# 5. Wybierz i kliknij „Kompilacje (najwyższe wersje)”

jak zainstalować wiele kompilacji kodi

# 6. Nastąpi przejście do ekranu menu kompilacji (ten sam ekran, który byłby widoczny po kliknięciu przycisku „Menu kompilacji” w kroku 3)

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wybrać kompilację, którą chcesz zainstalować, i serwer, z którego ją otrzymasz. Możesz wybrać dowolny serwer, który ci się podoba, ponieważ zwykle nie robi to żadnej różnicy. Ale najlepiej wybrać tę najbliższą Twojej fizycznej lokalizacji.

jak używać więcej niż jednego kompilacji kodi na patyku

Wniosek

Cóż, to już wszystko! Nauczyłeś się instalować wiele kompilacji przy użyciu wielu instancji Kodi. Chociaż wybrałem widelec Titanium 18.1, możesz wybrać dowolny z kilku dostępnych. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, wypełnij nas w sekcji komentarzy poniżej.

Związane z:

Jak zainstalować Kodi na Fire Stick
Jak jailbreak Amazon Fire Stick
Najlepsze aplikacje Amazon Fire Stick
Najlepsza VPN dla Fire Stick
Jak zainstalować dodatki Kodi w kompilacjach

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me