Jak zkontrolovat další informace o protokolu chyb Kodi a rychlou opravu

>

V této příručce vám ukážu, jak zkontrolovat soubor protokolu Kodi na serveru Kodi 18.5 & Kodi 17.6. Tato příručka popisuje ruční postup pro všechna populární zařízení podporovaná společností Kodi. Rovněž získáte podrobné pokyny k instalaci příslušných doplňků Kodi. 

Proč potřebuji soubor protokolu Kodi, který byste mohli požádat? Kodi je skvělý přehrávač médií, který používají miliony lidí po celém světě. Ale není dokonalý. Někdy narazíte na chyby, které, jak se zdá, nezmizí. Poté můžete vyhledat pomoc na oficiálních fórech Kodi nebo u odborníka Kodi, který znáte. Ten, kdo váš problém vyřeší, vás pravděpodobně požádá o soubor protokolu Kodi. Možná jste si všimli zprávy „Zkontrolujte v protokolu další informace“ spolu s chybami na Kodi. Soubor protokolu obsahuje informace specifické pro chybu, což nám umožňuje najít relevantnější a přesnější řešení.

V této příručce se naučíte, jak zkontrolovat protokol Kodi. Nejprve uvidíte, jak ručně najít soubor protokolu Kodi uložený v úložišti zařízení. Později vám představím dva doplňky Kodi, které vám umožní přístup k umístění protokolu Kodi z aplikace Kodi. Čti dál!

Pozornost uživatelů KODI: Přečtěte si, než budete pokračovat

Doplňky / sestavení Kodi nabízejí neomezený obsah streamovaného obsahu, ale mohou vás také dostat do legálních potíží, pokud budou zachyceny streamované filmy / televizní pořady / sport zdarma. Uživatelům společnosti Kodi důrazně doporučujeme, aby se při streamování online vždy připojili k síti VPN. Dobrá síť Kodi VPN skrývá vaši identitu, obchází vládní dohled, geoblokovaný obsah a škrtení ISP (což také pomáhá při streamování bez vyrovnávací paměti).

Používám ExpressVPN, což je nejrychlejší a nejbezpečnější VPN. Instalace na jakékoli zařízení, včetně Amazon FireStick, je velmi snadná. Získáte 3 měsíce zdarma a ušetříte 49% na svých ročních plánech. Také přichází s 30denní zárukou vrácení peněz. Pokud nejste spokojeni, můžete vždy požádat o vrácení peněz.

Kliknutím ZDE získáte 3 měsíce zdarma a ušetříte 49% na ExpressVPN

Přečtěte si: Jak nainstalovat a používat síť Kodi VPN

Jak ručně zkontrolovat protokol Kodi

Můžete také zkontrolovat soubor protokolu Kodi ručně. Soubor protokolu je jednoduchý textový soubor. Proto jej můžete otevřít pomocí libovolného základního textového editoru / prohlížeče, jako je například Poznámkový blok ve Windows.

Budete muset ručně přejít do složky v úložišti zařízení, kde je uložen soubor protokolu. Cesta ke složce se v různých zařízeních liší.

Zde je seznam umístění protokolu Kodi podle zařízení. V případě, že soubor nenajdete, použijte doplněk Uploader Kodfile Uploader.

Zkontrolujte soubor protokolu Kodi ve Windows

Uživatelé Windows mohou sledovat cestu níže.

Windows Drive (obvykle C 🙂 > Uživatelé > {username} > Data aplikací > Balíčky > XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p > LocalCache > Roaming > Kodi > Kodi.log

  Kako uporabljati Kodi | Vodič za začetnike za Kodi (2023)

Vyhledejte protokol Kodi Log v systému Mac

Pokud používáte MacBook, měli byste najít soubor protokolu Kodi na následujícím místě.

Uživatelé > {username} > Knihovna > Podpora aplikace > Kodi > Kodi.log

Najděte umístění protokolu Kodi v systému Android

Úložiště zařízení > Android > Data > org.xbmc.kodi > soubory > .kodi > temp > kodi.log

V zařízeních Android je složka „.kodi“ skrytá. Nejprve budete muset odkrýt přístup pro přístup k souboru protokolu. Všechny aplikace správce souborů mají v nastavení možnost zobrazit skryté složky a soubory. Například pokud používáte ES File Explorer, můžete skrytou složku a soubory zviditelnit zapnutím možnosti „Zobrazit skryté soubory“ v Nastavení > Nastavení obrazovky.

zkontrolujte v protokolu další informace o chybě kodi

Zkontrolujte Kodi Log na iOS

soukromé> var > mobilní, pohybliví > Knihovna > Preference > Kodi > kodi.log

Soubor protokolu Kodi v systému Linux

Uživatelé systému Linux mohou protokol zkontrolovat podle následující cesty-

Kořenový adresář > .kodi > kodi.log

Jak zkontrolovat protokol Kodi na FireStick

K zobrazení souboru protokolu Kodi, který je uložen v úložišti FireStick, můžete použít libovolného správce souborů. Dávám přednost ES File Explorer, který je jednou z nejlepších aplikací FireStick, aby prozkoumal úložiště FireStick.

 • Získejte ES File Explorer – Na domovské obrazovce FireStick vyberte ikonu vyhledávání vpravo nahoře a napište „ES File Explorer“ (bez uvozovek). Ve výsledku hledání vyberte ES File Explorer a klikněte na něj stisknutím tlačítka pro výběr na dálkovém ovladači. Nainstalujte tuto aplikaci podle pokynů na obrazovce.

jak zkontrolovat kodi přihlášení na firestick

 • Spusťte aplikaci z ‘vašich aplikací & Po nainstalování sekce Hry. Nyní otevřete možnost Nastavení vlevo

firestick kodi log

 • Klikněte na „Nastavení zobrazení“

zkontrolujte v protokolu další informace o firestick

 • Přejděte dolů na „Zobrazit skryté soubory“ a povolte jej zaškrtnutím políčka vedle něj

soubor umístění souboru protokolu kodi

 • Návrat na domovskou obrazovku Průzkumníka souborů ES. Zvýrazněte možnost „Místní“ v levém sloupci, rozbalte ji a klikněte na druhou možnost „Domů“ (ta, která vedle ní není ikona domova)

firestick umístění souboru protokolu kodi

 • Nyní otevřete složku Android

kodi error log firestick

 • Přejděte na data > org.xbmc.kodi > soubory >  temp. Uvidíte zde soubor „kodi.log“.

jak zkontrolovat kodi přihlášení na firestick

Takto zkontrolujete protokol Kodi v zařízení FireStick nebo Fire TV. Pokud máte nový Fire TV Stick a nemáte na něm Kodi, postupujte podle níže uvedených odkazů na zdroje.

 • Jak na útěk z vězení FireStick
 • Jak nainstalovat Kodi na FireStick

Prohlížejte si protokol Kodi pomocí doplňku „Prohlížeč protokolů pro Kodi“

Pokud z nějakého důvodu nemůžete v úložišti zařízení přejít na soubor protokolu, můžete vždy použít doplněk Kodi s názvem „Prohlížeč protokolů pro Kodi“. Tento doplněk vám umožní zobrazit protokoly z Kodi, aniž byste museli hledat složku.

Prohlížeč protokolu pro Kodi je k dispozici v oficiálním úložišti doplňků Kodi. Ukážu vám, jak nainstalovat tento doplněk. Zde jsou kroky.

# 1. První, co musíte udělat, je kliknout na možnost „Doplňky“ na levém postranním panelu. Najdete ji na domovské obrazovce Kodi.

Protokol chyb Kodi

# 2. Nyní klikněte na ikonu otevřeného pole vlevo nahoře, která se také nazývá Installer balíčku.

Prohlížeč protokolu Kodi

# 3. Otevřete možnost „Instalovat z úložiště“.

Umístění protokolu Kodi

# 4. Na další obrazovce klikněte na Úložiště doplňků Kodi

protokol chyb Kodi

# 5. Trochu přejděte dolů a vyberte „Programové doplňky“

jak zkontrolovat kodi log

# 6. Nyní přejděte dolů až do sekce „L“. Bude vyžadováno trochu rolování. Vyberte doplněk „Prohlížeč protokolu pro Kodi“

  Как да инсталирате и настроите Trakt на Kodi

jak zkontrolovat přihlášení na kodi

# 7. Jednoduše klikněte na tlačítko „Instalovat“ v levé dolní části další obrazovky a nainstalujte si doplněk Kodi Log Viewer

Prohlížeč protokolu Kodi

# 8. Počkejte na instalaci doplňku. Nemělo by to trvat déle než 30 až 60 sekund. Po dokončení instalace se v pravém horním rohu zobrazí oznámení „Doplněk nainstalován“

Umístění protokolu Kodi

# 9. Nyní se vraťte na domovskou obrazovku Kodi a přejděte na Doplňky  > Programové doplňky. Nyní uvidíte doplněk „Prohlížeč protokolů pro Kodi“ mimo jiné programové doplňky. Klepnutím na něj otevřete doplněk

zkontrolujte v protokolu další informace o chybě kodi

# 10. Nyní uvidíte tři možnosti – Zobrazit protokol, Zobrazit starý protokol a Nastavení. Nejnovější protokoly si můžete prohlédnout v části „Zobrazit protokol“. Pokud jste narazili na jakoukoli chybu Kodi, je to část, kterou chcete otevřít, abyste získali nejnovější protokoly Kodi.

Pokud chcete zobrazit starší protokoly, najdete je v části „Zobrazit starý protokol“.

V části „Nastavení“ můžete některá nastavení vyladit a přizpůsobit zobrazení protokolu. O nastavení si promluvíme později. Nejprve otevřeme „Zobrazit protokol“

jak zkontrolovat kodi log

# 11. Takto bude váš protokol Kodi vypadat. Nejsem si jistý proč, ale protokoly jsou nejprve seřazeny podle staršího. U nejnovějších protokolů budete muset posouvat dolů až dolů. Můžete však změnit způsob třídění protokolů a nejprve zobrazit nejnovější.

protokol chyb Kodi

# 12. Znovu spusťte Prohlížeč protokolů pro Kodi a tentokrát otevřete „Nastavení“

kde najít soubor protokolu chyb kodi

# 13. To se zobrazí v části Nastavení. Chcete-li třídit protokoly podle novějších a starších, povolte „Invertovat protokol (nejnovější první)“. Povolením této možnosti také povolíte „Počet řádků k zobrazení“. Můžete mít „všechny“ řádky nebo zvolit požadované číslo (další možnosti jsou 20, 50 a 100)

Podrobnosti o chybě kodi

Pokud chcete automaticky zobrazit protokol Kodi, když dojde k chybě, povolte možnost „Zobrazit protokol, když dojde k chybě“..

Aktivovat „Použít vlastní textové pole“ zobrazí protokoly v režimu celé obrazovky

Povolit protokolování ladění pro více informací o chybě

Pokud se Kodi nebo doplněk chová nepravidelně a hledáte pomoc od odborníků, budete se chtít ujistit, že poskytujete co nejvíce informací o chybě. To pomůže problémovým střelcům na fóru podpory Kodi lépe porozumět problému a nabídnout relevantnější řešení.

Protokolování ladění, pokud je povoleno, přidá do protokolů Kodi další informace o chybě. Tyto přidané informace by mohly být při řešení problému zásadní. Než tedy vygenerujete soubor protokolu pomocí nástroje „Prohlížeč protokolů pro Kodi“ nebo jakýkoli jiný doplněk, stálo by to za čas povolit protokolování ladění.

Postupujte takto:

# 1. Otevřete nabídku Nastavení kliknutím na ikonu ozubeného kolečka v levé horní části domovské obrazovky Kodi

kodi nastavení

# 2. Nyní otevřete „Systémová nastavení“ ze seznamu možností na Kodi 17.6 nebo jen „Systém“ na Kodi 18

Kodi nastavení systému

# 3. Na levém postranním panelu vyberte možnost Protokolování a napravo se zobrazí související možnosti. Jak vidíte na obrázku níže, přepněte přepínač Povolit protokolování ladění. Ve chvíli, kdy to uděláte, se v levém horním rohu okna Kodi začnou zobrazovat další informace o protokolu.

umístění souboru protokolu chyb Kodi

S těmito informacemi se nemusíte zabývat. Do protokolu Kodi však přidá některá skutečně užitečná data, která mohou vývojáři nebo odborníci na fóru podpory Kodi použít k vyřešení problému. Po povolení této možnosti stačí restartovat Kodi a chybu reprodukovat. Do souboru protokolu bude přidáno mnoho nových podrobností.

Vím, že toto dodatečné překrytí v horní části každé obrazovky Kodi by mohlo být docela nepříjemné. Může vás upozornit na obsah při sledování filmu nebo jakéhokoli jiného obsahu. Nemusíte však mít stále zapnutou možnost „Povolit protokolování ladění“. Jakmile chybu znovu vygenerujete a do protokolu přidáte další podrobnosti, můžete ji znovu vypnout.

  Ako nainštalovať Lobo Build na Kodi

Jak nahrát protokol chyb Kodi přímo na server pomocí aplikace Kodi LogFile Uploader

Prohlížeč protokolů pro plugin Kodi umožňuje prohlížet protokoly. To je dobré! Co kdybyste ale museli protokoly sdílet na fóru podpory nebo odborníka? Jedním ze způsobů je samozřejmě najít soubor protokolu v úložišti zařízení a nahrát soubor na fórum podpory Kodi. Zdá se, že je to dlouhý proces a uživatelé často neumí najít složku protokolu. Naštěstí existuje jednodušší způsob.

Protokoly můžete nahrát přímo na server a pomocí adresy „Kodi Logfile Uploader“ sdílet URL s dotčenými osobami. Tento doplněk je k dispozici také v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Ukážu vám, jak nainstalovat a používat aplikaci Kodi Logfile Uploader. Zakázal jsem protokolování ladění, protože skrývá ikony nahoře a obrázky vám nebudou jasné. Nezapomeňte proto zapnout protokolování ladění před provedením níže uvedených kroků.

# 1. Na domovské obrazovce znovu otevřete doplňky a klikněte vlevo nahoře na ikonu Otevřít balíček

instalátor kodi addon

# 2. Na další obrazovce znovu otevřete možnost „Instalovat z úložiště“ a poté vyberte „Úložiště doplňků Kodi“.

kodi upload uploader

# 3. Nyní otevřete Programové doplňky

jak nahrát kodi error log

# 4. Přejděte dolů do části „K“ a klikněte na doplněk „Nahrávač souborů Kodi Logfile“

uploader souboru kodi logfile

# 5. Na další obrazovce klikněte na tlačítko „Instalovat“ (tlačítko vpravo dole) a jako vždy počkejte na instalaci doplňku. Když se v pravém horním rohu obrazovky zobrazí oznámení o nainstalovaném doplňku, znamená to, že je dobré jít.

protokol chyb Kodi

# 6. Nyní se vraťte na domovskou obrazovku a přejděte na Doplňky > Programové doplňky a zde by se měla zobrazit ikona doplňku

jak zkontrolovat kodi log

# 7. Otevřete doplněk. Nejprve se zobrazí výzva, zda si přejete zobrazit soubor protokolu nebo jej nahrát. Kliknutím na tlačítko Zobrazit zobrazíte pouze soubor protokolu. Kliknutím na „Nahrát“ ji nahrajete.

Po kliknutí na upload se objeví nové vyskakovací okno s URL. Na tuto adresu URL můžete zobrazit protokoly. Sdílejte tuto adresu URL s popisem problému na fóru podpory Kodi.

zkontrolujte v protokolu další informace o chybě kodi

Jak vidíte, pro soubor protokolu je QR kód. Stačí naskenovat kód pomocí mobilního telefonu a získáte odkaz pro stažení souboru do zařízení.

Při každém otevření tohoto doplňku se vygeneruje nová adresa URL s aktualizovaným souborem protokolu.

# 8. Takto budou podrobnosti protokolu chyb Kodi vypadat při prohlížení prostřednictvím adresy URL:

protokol chyb Kodi

Protokol chyb Kodi: Zabalení

Když narazíte na chybu Kodi, pro kterou nemůžete najít řešení, můžete požádat o pomoc Fórum podpory Kodi nebo jiného odborníka Kodi, který znáte. Existuje reálná šance, že budete požádáni o soubor protokolu Kodi. Tento soubor obsahuje všechny relevantní podrobnosti o chybě Kodi a pomáhá najít přesnější řešení. Můžete procházet do souboru kodi.log cestou, kterou jsem zadal. Pokud však zjistíte, že je trochu dlouhý, můžete nainstalovat doplňky Prohlížeč protokolu pro doplňky Kodi a Kodi Logfile Uploader..

Oba tyto doplňky jsou k dispozici v oficiálním úložišti doplňků Kodi. Soubor protokolu nepotřebujete každý den. Když se však zobrazí chybová zpráva „Další informace naleznete v protokolu,“ musíte vědět, jak ji získat. O tom je tento článek. Doufám, že se vám to hodilo. Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy, neváhejte a komentujte níže. Děkuji za přečtení!

Příbuzný:

 • Jak aktualizovat Kodi
 • Nejlepší VPN pro Kodi
 • Jak opravit vyrovnávací paměť na Kodi
 • Jak získat Real-Debrid na Kodi
 • Jak resetovat Kodi na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me