Jak zresetować Kodi na Amazon FireStick

>

W tym artykule dowiemy się, jak zresetować Kodi 18.5 / 18.4 Leia lub Kodi 17.6 Krypton do domyślnych ustawień fabrycznych w FireStick. Kodi to niesamowite narzędzie multimedialne, które przekształca Twoje urządzenie w centrum multimedialne i umożliwia strumieniowe przesyłanie ulubionych treści - bezpłatnie i za darmo (oczywiście w większości za darmo). Ale ta darmowa i otwarta platforma nie jest pozbawiona problemów. Szczególnie długoletni użytkownicy, którzy zainstalowali wiele dodatków Kodi, mają problemy z wydajnością wiele razy, niż chcieliby.

Istnieje kilka hacków i rozwiązań, które pomagają przyspieszyć Kodi i naprawić błędy ograniczające wydajność. Ale są chwile, gdy żadne z rozwiązań nie działa, a resetowanie Kodi do domyślnych pozostaje jedyną realną opcją. Zresetuj aplikację, aby rozpocząć od czystego konta, tak jakbyś uruchamiał Kodi po raz pierwszy. Pamiętaj jednak, że oznacza to także utratę wszystkich danych Kodi, takich jak Twoje dodatki i ustawienia. To również można załatwić, choć w pewnym stopniu.

Ten artykuł jest również dla tych, którzy chcą zacząć korzystać z Kodi od samego początku bez konieczności odinstalowywania i ponownej instalacji aplikacji. Na przykład, jeśli zainstalowałeś zbyt wiele dodatków i kompilacji w czasie i nie używasz już większości z nich, zamiast usuwać je pojedynczo, możesz wyczyścić Kodi za pomocą szybkiego resetu i skonfigurować garść dodatków chcesz użyć.

Jak zresetować Kodi w FireStick

jak zresetować kodi na firestick

W nadchodzących sekcjach tego artykułu porozmawiamy o tym, jak zresetować Kodi w FireStick, jak wykonać kopię zapasową i przywrócić dane oraz wszystko, co może być potrzebne. Czytaj dalej!

Uwaga Użytkownicy FireStick: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Rządy i dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują aktywność online swoich użytkowników. Jeśli znajdziesz strumień chroniony prawami autorskimi na swoim Fire TV Stick, możesz mieć poważne kłopoty. Obecnie twoje IP jest widoczne dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać dobry FireStick VPN i ukryć swoją tożsamość, aby oglądanie filmów nie zmieniło się źle.

używam ExpressVPN która jest najszybszą i najbezpieczniejszą siecią VPN w branży. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym na Amazon Fire TV Stick. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. ExpressVPN ma również specjalną ofertę, w której możesz uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym.

Oto powody, dla których musisz cały czas korzystać z VPN.

KROK 1 - Wykonaj kopię zapasową Kodi w FireStick

Jeśli używasz Kodi w FireStick od jakiegoś czasu, być może już zainstalowałeś niektóre dodatki, kompilacje i dostosowałeś kilka ustawień. Po zresetowaniu Kodi do domyślnych ustawień fabrycznych w FireStick tracisz wszystkie dane Kodi, w tym wszystkie dodatki i dostosowania. Ponowne skonfigurowanie tego wszystkiego może być trochę kłopotliwe. Nie tylko zajmuje to czas, ale możesz nawet nie pamiętać swoich poprzednich ustawień.

Jeśli chcesz po prostu zacząć od zera, nie musisz wiele robić. Po prostu zresetuj Kodi i możesz zacząć. Jeśli jednak chcesz, aby Kodi powróciło do poprzedniego stanu, zalecamy wykonanie kopii zapasowej przed zresetowaniem.

Uwaga: Istnieje kilka dodatków, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych i przywracanie Kodi. Żadne z nich nie oferuje niezawodnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. Z jakiegoś powodu dodatki przywracają tylko część danych z kopii zapasowej podczas przywracania. Jednak lepiej coś odzyskać niż stracić wszystko.

Przed zresetowaniem Kodi zalecamy zanotowanie wszystkiego, co chciałbyś przywrócić, abyś mógł później skonfigurować go ręcznie, na wypadek, gdyby całe dane nie zostały odzyskane automatycznie.

Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych danych Kodi, uznaliśmy, że Kreator Ares jest najbardziej skuteczny. Przywraca większość danych z kopii zapasowej i jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Możesz dowiedzieć się tutaj, jak zainstalować Ares Wizard na Kodi.

Po uruchomieniu Kreatora Ares możesz wykonać kopię zapasową danych Kodi.

# 1. Przejdź do dodatków > Zaprogramuj dodatki na ekranie głównym Kodi i otwórz Kreatora Ares

jak zresetować Kodi

# 2. Teraz wybierz i kliknij kartę „Kopia zapasowa” u góry interfejsu Kreatora Ares

zresetuj Kodi do domyślnych

# 3. Jeśli nie wybrałeś jeszcze folderu docelowego, w którym zostanie zapisany plik kopii zapasowej, lub chcesz go zmienić, kliknij „Wybierz miejsce docelowe” w sekcji „Kopia zapasowa” w lewej kolumnie

jak zresetować Kodi w FireStick

# 4. Kliknij opcję „Kopia zapasowa” po lewej stronie okna ustawień Kreatora Ares, które się pojawi

jak zresetować Kodi do ustawień fabrycznych

# 5. Teraz kliknij „Folder docelowy kopii zapasowej”, aby wybrać folder, w którym chcesz utworzyć kopię zapasową danych Kodi

jak zresetować kodi w telewizji przeciwpożarowej

# 6. Otwórz „System plików root”

zresetuj kodi na patyku tv ognia

# 7. Kliknij „sdcard”

jak wykonać kopię zapasową kodi dara

# 8. Teraz możesz wybrać dowolny folder na urządzeniu FireStick, w którym chcesz zapisać dane kopii zapasowej Kodi. FireStick ma już folder „kopii zapasowych”, więc przechowuję tutaj moje pliki kopii zapasowych. Możesz jednak wybrać dowolny istniejący folder lub utworzyć nowy, klikając przycisk „Nowy folder” po prawej stronie.

jak wykonać kopię zapasową kodi na firestick

# 9. Utworzyłem folder „kodi” w kopiach zapasowych. Folder kopii zapasowej Kodi nie istnieje domyślnie.

kopia zapasowa kodi

# 10. Teraz otwórz folder „kodi”, który właśnie utworzyłeś w folderze kopii zapasowych (nic nie zobaczysz, ponieważ nie utworzyliśmy jeszcze kopii zapasowej Kodi) i kliknij przycisk „OK”, aby go wybrać.

jak zresetować kodi

# 11. Teraz masz nowy folder docelowy kopii zapasowej. Kliknij „OK”, gdy wrócisz do okna ustawień Kreatora Ares

folder kopii zapasowej kodi

# 12. Po powrocie do interfejsu Kreatora Ares powinieneś zobaczyć opcję „Odśwież” pod „Kopią zapasową” (ponieważ wybrałeś nowy folder docelowy). Kliknij przycisk „Odśwież”.

jak wykonać kopię zapasową kodi przed zresetowaniem

# 13. Teraz Kreator Ares został zaktualizowany o nowe miejsce docelowe kopii zapasowej. Jak widać na poniższym obrazku, możesz wybrać, które dane Kodi mają zostać skopiowane, a które pominąć. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkiego, wybierz „Pełna kopia zapasowa systemu”. Jeśli chcesz tylko wykonać kopię zapasową dodatków, wybierz „Dodatki” i pozostaw wszystko niezaznaczone. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk „Utwórz kopię zapasową”.

jak wyczyścić dane w Kodi

# 14. Zobaczysz monit z pytaniem, czy chcesz pominąć czy wykonać kopię zapasową pakietów.

Za każdym razem, gdy aktualizujesz dodatek lub instalujesz nowy, pakiet jest również pobierany. Po aktualizacji lub instalacji nie potrzebujesz już pakietów, a one nadal zajmują miejsce na twoim ograniczonym magazynie FireStick. Zawsze klikaj „Tak”, aby pominąć paczki, ponieważ już ich nie potrzebujesz.

resetowanie kodi

# 15. Kreator Ares rozpocznie tworzenie kopii zapasowej Kodi. Tak będzie wyglądał postęp.

tworzenie kopii zapasowych kodi za pomocą kreatora ares

# 16. Po utworzeniu kopii zapasowej Kodi wyskakujące okienko zapyta, czy chcesz wyświetlić pominięte pliki. Kliknij „Nie”, aby kontynuować (lub „Tak”, jeśli naprawdę chcesz zobaczyć pominięte pliki). I nie zapomnij zignorować całkowitego rozmiaru pomijanych plików, które wyświetla ten monit. Jak widać, liczba ta jest niepoprawna (36722318 MB jest konwertowane na 36722 GB, czyli prawie 4600 razy więcej niż maksymalny rozmiar 8 GB urządzenia FireStick). To z pewnością usterka.

Kreator kopii zapasowych Ares

W następnej sekcji dowiemy się, jak zresetować Kodi. W następnej sekcji zobaczymy, jak go przywrócić.

KROK 2 - Zresetuj Kodi w FireStick

Istnieją dwa sposoby resetowania Kodi. Jednym z nich jest wyczyszczenie danych Kodi bez ich odinstalowywania. Drugim jest odinstalowanie aplikacji z FireStick i usunięcie wszystkich powiązanych danych wraz z nią. Przyjrzymy się obu po kolei.

Tak wygląda Kodi ze wszystkimi zainstalowanymi dodatkami „przed” resetowaniem.

zresetuj kodi na firestick

Metoda nr 1: Wyczyść dane Kodi

Dowiemy się teraz, jak wyczyścić dane w Kodi. Ta metoda jest prostsza i prawie bez wysiłku, ponieważ eliminuje potrzebę odinstalowywania Kodi, co jest dodatkowym krokiem. Wyczyszczenie danych zachowa Kodi w FireStick, ale usunie wszystkie dodatki i ich ustawienia, dostosowania, ustawienia Kodi i wszystko inne. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, jak zresetować Kodi do ustawień fabrycznych, po prostu wyczyść dane. Pokażę ci jak.

# 1. Za pomocą pilota wybierz „Ustawienia” w górnym menu na ekranie głównym FireStick.

zresetować kodi amazon fire stick

# 2. Teraz przejdź do menu „Aplikacje” i otwórz je, naciskając przycisk „Wybierz” na pilocie

aplikacje firestick

# 3. Otwórz „Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami”

jak usunąć dane kodi z firestick

# 4. Powinieneś teraz zobaczyć listę wszystkich zainstalowanych aplikacji na urządzeniu FireStick. Przewiń w dół i wybierz Kodi tutaj i naciśnij „Wybierz” na pilocie, aby uzyskać dostęp do dostępnych opcji

jak wyczyścić dane w Kodi

# 5. Na następnym ekranie kliknij opcję „Wyczyść dane”. Po prawej stronie możesz także zobaczyć dodatkowe informacje o Kodi w FireStick, w tym ilość zajmowanego miejsca. Na poniższym obrazku sama aplikacja Kodi zajmuje 164 MB miejsca, a powiązane dane mają rozmiar 125 MB.

jak wyczyścić Dane na Kodi dla firestick

# 6. Kliknij „Wyczyść dane” jeszcze raz na następnym ekranie, aby potwierdzić swoje działanie

jak zresetować kodi

# 7. Naciśnij raz przycisk Wstecz na pilocie, aby wrócić do poprzedniego menu. Po prawej stronie zobaczysz, że dane Kodi zostały usunięte.

jak usunąć dane kodi

# 8. Wróć do ekranu głównego i wybierz „Twoje aplikacje & Sekcja gier. Uruchom Kodi stamtąd. Zobaczysz „Przygotowanie do pierwszego uruchomienia” (patrz obrazek poniżej). Oznacza to, że wszystkie dane Kodi zostały usunięte, a kodi zostały zresetowane do wartości domyślnych.

otwórz kodi po zresetowaniu

# 9. Gdy przejdziesz do sekcji Dodatki z ekranu głównego Kodi, zobaczysz, że wszystkie Twoje Dodatki również zostały usunięte. Kodi jest teraz jak nowy.

kodi na firestick

W tej części dowiedzieliśmy się, jak zresetować Kodi w FireStick, usuwając dane. W następnej metodzie zobaczymy, jak usunąć Kodi z FireStick.

Metoda nr 2: Odinstaluj Kodi w FireStick

Oczywiście innym sposobem zresetowania Kodi w FireStick jest całkowite usunięcie go, a następnie ponowna instalacja. Jest to proces o dłuższym czasie, ale daje takie same wyniki. Czasami odinstalowanie i ponowne zainstalowanie rozwiązuje niektóre problemy, których nie mogą wyczyścić dane.

Zobaczmy więc, jak odinstalować Kodi na FireStick.

# 1. Podobnie jak w pierwszej metodzie, wybierz „Ustawienia” z ekranu głównego FireStick i kliknij „Aplikacje” z menu. Teraz kliknij „Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami”, a następnie wybierz „Kodi z listy”.

jak odinstalować kodi na firestick

# 2. Ponownie zobaczysz następujące menu. Tym razem kliknij „Odinstaluj”

odinstaluj kodi on fire TV stick

# 3. Kliknij „Odinstaluj” jeszcze raz na następnym ekranie, aby potwierdzić swoje działanie.

jak usunąć Kodi z FireStick

Spowoduje to usunięcie Kodi z urządzenia FireStick. Po ponownym zainstalowaniu Kodi wszystkie dane zostaną usunięte.

Aby ponownie zainstalować aplikację Kodi, przejdź tutaj, aby dowiedzieć się, jak wykonać jailbreak FireStick za pomocą Kodi.

KROK 3 - Przywróć kopię zapasową danych Kodi przy użyciu kreatora Ares

Po zresetowaniu Kodi będziesz chciał przywrócić kopię zapasową utworzoną w kroku 1. Ponieważ utworzono kopię zapasową za pomocą Kreatora Ares, będziesz potrzebować Kreatora Ares ponownie, aby przywrócić dane.

Podczas procesu resetowania wszystkie dodatki zostaną usunięte, w tym Kreator Ares. Dlatego należy go ponownie zainstalować.

Możesz to przeczytać, aby zainstalować Ares Wizard na Kodi.

# 1. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i wybierz kartę „Kopia zapasowa” u góry, a następnie kliknij opcję „Wybierz plik kopii zapasowej” w sekcji „Przywróć” (patrz obrazek poniżej)

jak zresetować Kodi do ustawień fabrycznych

# 2. Wybierz opcję „Przywróć” w ustawieniach Kreatora Ares na lewym panelu menu

jak przywrócić kopię zapasową danych kodi po zresetowaniu

# 3. Teraz kliknij „Plik kopii zapasowej” po prawej stronie

jak przywrócić kodi na firestick

# 4. Teraz otwórz „Root system plików” i przejdź do folderu, w którym wcześniej utworzono kopię zapasową danych Kodi. W moim przypadku byłby to system plików root > sdcard > kopie zapasowe > Kodi.

Kliknij plik kopii zapasowej, z którego chcesz przywrócić dane

jak ponownie zainstalować kodi na firestick

# 5. Następnie kliknij „OK”, aby kontynuować

jak zresetować kodi na firestick

# 6. Teraz kliknij „ODŚWIEŻ” w sekcji „Przywróć” po prawej stronie

jak zresetować kodi

# 7. Kliknij przycisk „Przywróć kopię zapasową” u dołu

jak usunąć kodi z firestick

# 8. Jeśli zmieniłeś jakiekolwiek ustawienia od czasu ponownej instalacji Kodi po resecie i chcesz je zachować, wybierz żądane opcje w poniższym oknie podręcznym, a następnie kliknij „Kontynuuj”. Jeśli żadna z opcji nie zostanie wybrana, bieżące ustawienia mogą zostać zastąpione.

przywróć kodi na firestick

# 9. Po przywróceniu danych Kodi zobaczysz potwierdzenie „Przywróć ukończone”. Kliknij „OK”, aby kontynuować.

jak przywrócić kopię zapasową kodi za pomocą kreatora ares

# 10. Aby plik guisettings.xml został poprawnie zastosowany, Kodi będzie musiała zostać przymusowo zamknięta. Kliknij „OK”, aby to zrobić. Spowoduje to powrót do interfejsu FireStick, z którego można ponownie uruchomić Kodi.

przywróć kopię zapasową kodi

# 11. Wróć do ekranu głównego Kodi. Jak widać, nie wszystkie dodatki zostały przywrócone. Potwierdza to, co powiedziałem wcześniej, że kopia zapasowa danych jest wykonywana tylko częściowo. Niestety, to najlepsze, co możemy zrobić. Ale nadal zaoszczędzi ci trochę czasu i wysiłku, ponieważ nie musisz konfigurować Kodi od zera.

jak zresetować kodi na firestick

Co z brakującymi dodatkami / kompilacjami

Jak wspomniałem wcześniej, Kreator Ares przywróci dane, ale może nie być to kompletne dane, które posiadałeś przed zresetowaniem Kodi. Jeśli więc brakuje Ci dodatków lub kompilacji, których potrzebujesz ponownie, zawsze możesz je ponownie zainstalować. Możesz sprawdzić następujące łącza zasobów, aby dodać dodatki, kompilacje i aplikacje.

  • Najlepsze dodatki Kodi
  • Najlepsze wersje Kodi
  • Najlepsze aplikacje FireStick

Jak odpocząć Kodi (przewodnik wideo)

Podsumowanie

Więc teraz nauczyłeś się, jak wykonać kopię zapasową danych Kodi, zresetować Kodi, odinstalować i ponownie zainstalować Kodi oraz jak przywrócić dane Kodi na Fire TV / Stick. Zresetowanie lub usunięcie Kodi z pewnością poprawi wydajność i zwolni miejsce w pamięci FireStick. Lub jeśli uważasz, że Twoja aplikacja Kodi jest przepełniona wszystkimi dodatkami i kompilacjami, których już nie używasz, resetowanie może być po prostu właściwą drogą.

Związane z:

Jak Jailbreak Fire Stick
Jak zainstalować aplikację Cinema APK na Fire Stick
Jak zaktualizować Kodi na Fire Stick
Jak naprawić buforowanie Kodi
Jak zainstalować VPN na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me