Je Kodi legální a bezpečné použití?

>

Společnost Kodi získala v poslední době hodně popularity díky své schopnosti okamžitě přeměnit zařízení na mediální centrum. Používám Kodi už několik let a nechtěl bych své slova říkat, že je to pravděpodobně nejlepší přehrávač médií, který jsem měl možnost použít zdaleka. Kodi nejen přehrává média z místního úložiště, ale jeho skutečná síla spočívá v usnadnění online streamování prostřednictvím různých doplňků. Kodi vám poskytuje přístup k bezednému fondu obsahu na webu. A jsou tu stovky bezplatných doplňků, které vám umožní ponořit se do toho bazénu.

To je vynikající! Že? Určitě je. Společnost Kodi však byla rovněž předmětem právních debat, protože umožňuje bezplatně streamovat obsah chráněný autorskými právy. Možná jste se zeptali sami sebe - je Kodi legální a bezpečný nebo mohu pomocí tohoto přehrávače médií zachytit legální potíže? Slyšeli jsme hodně o Kodi a já víme, odkud přicházejí vaše obavy. Proto píšu tento článek, abych vám pomohl odpovědět na některé z vašich otázek a objasnil vám právní postavení přehrávače Kodi Media Player..

je kodi legální

To, co s vámi budu sdílet, není přesvědčivé, ale musí vám pomoci s některými vašimi pochybnostmi.

Je Kodi Legal?

Zákony kolem společnosti Kodi zůstávají do značné míry nejednoznačné, protože dosud nebyly učiněny žádné jasné zákony proti šíření obsahu chráněného autorskými právy, téměř nikde na světě. O skutečnosti, že společnost Kodi sama o sobě je legálním mediálním přehrávačem, však není pochyb. Stahování a instalace Kodi nezpůsobuje žádné přestupky. Ve skutečnosti je Kodi již k dispozici prostřednictvím oficiálních obchodů s aplikacemi, jako jsou Google Play pro Android a Microsoft Store. Tyto obchody nikdy nebudou hostit nelegální aplikaci.

Kodi jako samostatná aplikace je legální. Některé doplňky Kodi, které umožňují bezplatný přístup k obsahu chráněnému autorskými právy, mají sklon uživatele přetahovat do dosahu legálního radaru. Jak jsem již řekl, samozřejmě neexistují žádné černobílé zákony proti streamování obsahu chráněného autorskými právy. Neznamená to však, že hraní bezplatného licencovaného obsahu je legální; ve skutečnosti by to mohlo být velmi nezákonné a dostat se do problémů. Mnoho lidí obdrželo právní oznámení o nezákonném streamování obsahu chráněného autorskými právy. Snažím se říci, že zákony jsou jednoznačnější pro ty, kdo ukládají a distribuují pirátský / autorsky chráněný obsah.

Doplňky Kodi se běžně nazývají doplňky Kodi a jsou jich stovky. Většina z těchto doplňků je zdarma a umožňuje vám streamovat licencovaný obsah, jako jsou filmy a pořady, také zdarma. Doplňky Kodi jsou stahovány prostřednictvím úložišť, ve kterých je umístěno více doplňků. Existuje jedno oficiální úložiště nazvané úložiště doplňků Kodi. Oficiální obchod má všechny legální doplňky, které buď umožňují přístup k bezplatnému obsahu ve veřejné doméně, nebo mají obsah založený na předplatném.

Pokud stahujete a používáte doplněk z oficiálního úložiště, nemusíte se obávat zákonnosti. Avšak úložiště třetích stran s doplňky třetích stran slibuje bezplatné streamování obsahu chráněného autorskými právy, což činí věci trochu složitějšími.

Streamování licencovaného obsahu zdarma je v jasném rozporu s autorskými právy. Odpověď však zní - jak trestné jsou tyto bezplatné online streamingové aktivity?

Je Kodi Legal v USA?

Dovolte mi zkusit odpovědět na vaši otázku - Je Kodi v USA legální? Zákony o autorských právech proti online streamování bezplatného obsahu v USA nejsou přesně tím, čemu bych říkal „jasný“. Ale viděl jsem, jak se mnoho lidí zapletlo do nepořádku kvůli sledování bezplatného obsahu chráněného autorskými právy. Například jsem se dozvěděl o zasílání oznámení několika uživatelům, které je varují před nelegálními streamingovými aktivitami.

Jedno je naprosto jisté, že prodej a distribuce obsahu chráněného autorskými právy je porušením autorských zákonů a pachatelé mohou také čelit vysokým pokutám a vězením. Pokud tedy existuje doplněk třetí strany nabízející bezplatné streamování obsahu chráněného autorskými právy, jedná se o nelegální doplněk a vývojáři mohou být obviňováni.

Pravděpodobně je nejlepší nechat dohady a zůstat v bezpečí. Použijte ExpressVPN a ujistěte se, že všechny vaše online aktivity zůstávají nevysledovatelné.

Je Kodi legální v EU a ve zbytku světa?

V Evropské unii a dalších částech světa jsou zákony o autorském právu stejně nejasné jako v USA. Ve většině zemí je používání Kodi legální, protože tento software sám o sobě neporušuje žádné zákony. Použití doplňků Kodi ke sledování obsahu chráněného autorskými právy by vás však mohlo snadno dostat do legálních potíží bez ohledu na to, ve které části světa, ve kterém žijete.

Zákony jsou přísnější, pokud jde o ukládání a distribuci licencovaného obsahu. Propagace a propagace nástrojů pro bezplatné online streamování přitahuje vysoké pokuty (stovky tisíc dolarů) a mnoho let ve vězení.

Například prodej set-top boxů nebo zařízení (jako je FireStick) se společností Kodi a jejími předinstalovanými addony je v mnoha zemích trestný čin. Evropský soud nedávno rozhodl proti Holanďanovi, který prodával předinstalované krabice Kodi. Pozoruhodné je, že prodej krabičky nebyl nezákonný. To, že bylo nezákonné, byla skutečnost, že společnost Kodi předinstalovala a podporovala pirátství.

Jak streamovat na Kodi bezpečně

Vaše vláda, váš poskytovatel internetových služeb a dokonce i některé třetí strany mohou dohlížet na to, co děláte na webu. Vždy však můžete své online aktivity skrýt před zvědavými očima. Nejjednodušším řešením je použití VPN pro Kodi.

VPN maskuje vaše připojení k internetu a zabraňuje sledování a sledování vašich online aktivit. S VPN můžete Kodi používat bezpečně a bez obav.

Osobně doporučuji používat ExpressVPN k ochraně vašeho internetového připojení. Používám ji po dlouhou dobu a všiml jsem si, že jde o nejrychlejší službu VPN. Express VPN je také přátelský ke Kodi.

Kromě maskování vašich internetových aktivit vám ExpressVPN také umožňuje streamovat geograficky omezený obsah a pomáhá vám vyhýbat se škrtům na internetu.

Můžete se také podívat na tyto vážné důvody, proč používat VPN po celou dobu.

Poznámka: Nepodceňuji praxi nezákonného streamování obsahu chráněného autorskými právy. Pro zachování vašeho soukromí doporučujeme používat službu VPN.

Je Kodi aplikace bezpečná pro použití?

Pokud máte na mysli počasí, Kodi je nebo není z právního hlediska bezpečné, zůstává tato otázka z důvodu nejasných autorských zákonů částečně nezodpovězena. Obecně řečeno, pokud jste uživatelem, který používá Kodi pouze pro účely zábavy a nedistribuuje nebo nepodporuje prodej pirátského obsahu, je Kodi pro vás do značné míry bezpečná. Neberte si však moje slovo a dejte si pozor na nová rozhodnutí ve vaší zemi nebo regionu.

V případě, že jste mysleli, zda je Kodi bezpečná aplikace bez škodlivého softwaru nebo virů, je mnohem snazší odpovědět na otázku. ANO! Kodi je bezpečná aplikace. Neobsahuje žádné škodlivé programy. Nezpůsobí to poškození vašeho zařízení.

Jak jsem již řekl, společnost Kodi je hostována v mnoha oficiálních obchodech s aplikacemi, jako jsou Google Play a Microsoft Store. O těchto obchodech je známo, že každou aplikaci podrobí přísnému zkoumání a několikerým testům před jejich hostováním. Chci říct, že Kodi samotná je zcela bezpečná aplikace, která nepředstavuje žádné nebezpečí pro zařízení, na kterém je nainstalovaná.

Nezapomeňte však na doplňky, které na Kodi instalujete. Existují stovky doplňků. Zatímco mnoho z nich je v bezpečí, není tomu tak u všech. Doplněk vždy nainstalujte z důvěryhodného zdroje. Oficiální úložiště doplňků Kodi má všechny bezpečné doplňky. Když však stahujete jakékoli doplňky třetích stran, je nejlepší jít za populární a již obstáli v testu času. Můžete se podívat na nejlepší doplňky společnosti Kodi, které jsem od tohoto psaní považoval za bezpečné nainstalovat.

Závěr

Je jasně prokázáno, že Kodi sám je legálním mediálním přehrávačem. Instalace a používání Kodi ke sledování obsahu chráněného autorskými právy prostřednictvím autorizovaných zdrojů je legální. Jedná se o bezplatné online streamování licencovaného obsahu, které často vede k obtížným situacím. Jako uživatel pravděpodobně nebudete přitahovat sankce nebo tresty za streamování licencovaného obsahu. Ti, kteří distribuují, prodávají nebo propagují pirátský obsah nebo nástroje, které nabízejí přístup k tomuto obsahu, však jasně porušují zákony a podléhají přísným sankcím a uvěznění. Neodpustím porušení autorských práv a vyzývám vás ke sledování bezplatného obsahu dostupného pouze ve veřejné doméně. Přesto doporučuji používat službu VPN k maskování vašich online aktivit od vlády nebo poskytovatele internetových služeb.

Příbuzný:

Jsou VPN legální?
Je nezákonné útěk z vězení zlomit?
Je Terrarium TV legální a bezpečné použití?

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me