Kodi Nasıl Kullanılır | Kodi için Ultimate Başlangıç ​​Kılavuzu (2023)

>

Kodi basit ama tam olarak basit bir medya oynatıcısı değil. Ancak, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanıldığından, kullanımı kolay bir araç olması gerektiğine inanmak zorundayız. Kesin olarak söyleyebileceğim, Kodi’nin sır değil. Doğruyu söylemek gerekirse, Kodi’yi ilk kullanmaya başladığımda, anlaşılmaz ve bana da biraz ezici geldi. Muhtemelen bir medya oynatıcı için benzersiz bir düzene ve bazı farklı özelliklere sahip olmasıdır. Ancak, Kodi’nin ilk bakışta göründüğünden çok daha basit olduğunu fark etmem biraz zaman aldı.

Kodi’de film veya şovları anlamak ve izlemeye başlamak için herhangi bir özel teknik bilgi veya bir öğrenme eğrisi gerekmez. Benim gibi insanlar için tasarlandı. Ancak, Kodi ile tanıştığımda biraz yardım alsaydım, biraz daha hızlı dolaşırdım. Okuyucularımın çoğu, Kodi yeni başlayanlarının ‘tanışmak’ bölümünü hızlandırmasına yardımcı olmak için bir tür rehber bulup bulamayacağımı soruyor. İşte burada yeni başlayanlar için Kodi kılavuzu ile birlikteyim. Bu kılavuzda, Kodi’nin en temel ilkelerini inceleyeceğim. Burada, en sevdiğiniz içeriği hemen yayınlamaya başlamak için Kodi hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsıyorum.

kodi nasıl kullanılır

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleğe aktarılmadan akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN’de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Kodi nedir?

Kodi’nin en basit tanımını paylaşmama izin verin:

Kodi bir medya oynatıcıdır

Medya oynatıcı, cihazınızda medya oynatabilen bir yazılımdır. Medya, Video, Ses veya Görüntülerdir. Ancak, Kodi dahil olmak üzere çoğu medya oynatıcı video ve ses çalmak için daha yaygın olarak kullanılmaktadır. VLC, video ve ses oynatma için yaygın olarak kullanılan klasik bir medya oynatıcı örneğidir.

Kodi, filmler ve TV şovları gibi video içeriğini izlemenizi ve şarkılar gibi sesleri çalmanızı sağlar.

Kodi birçok yönden VLC gibidir, ancak bazı önemli farklılıklar vardır. VLC, cihaz deposunda yerel olarak depolanan medyayı oynatmak için daha popüler bir şekilde kullanılırken, Kodi öncelikle medyayı internet üzerinden akış için kullanılır. Kodi, yerel medya oynatmak için de kullanılabilir, ancak bunun için çok popüler değildir.

Kodi açık kaynaklı, ücretsiz bir medya oynatıcıdır. İlk olarak 2002 yılında XBMC (Xbox Media Center) ve yalnızca Xbox uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Bu araç, Kodi olarak yeniden düzenlendi ve çok çeşitli cihazlarda ve işletim sistemi platformlarında kullanılabilir hale geldi. Kodi şu anda Android, iOS, Windows PC, Mac, Windows cep telefonları, Linux, Amazon FireStick, Raspberry Pi, Android Kutuları ve daha fazlasında çalışıyor.

Kodi XBMC olduğunda, Xbox’ta kurmak biraz çaba gerektirdi ve bir öğrenme eğrisi gerektirdi. Artık Kodi’yi neredeyse tüm platformlara kurmak çok daha kolay ve çoğu cihaz için kullanıcı dostu, kullanımı kolay uygulamalara sahip.

Kodi, çevrimiçi medya oynatıcı olarak daha popüler. Favori içeriğinizi ücretsiz olarak yayınlamanızı sağlar. Filmlere, TV şovlarına, canlı TV’ye, sporlara, haberlere, belgesellere ve çok daha fazlasına erişmenizi sağlar. Ancak, Kodi hepsini tek başına yapamadı. Bu amaçla bazı eklentilerin entegrasyonunu gerektirir. Bu eklentiler daha çok ‘Kodi eklentileri’ olarak bilinir.

Kodi eklentileri hakkında biraz sonra daha fazla şey öğreneceğiz. İlk olarak, Kodi’yi çeşitli cihazlara nasıl kuracağınızı göstereceğim. Sonuçta, bir sonraki adıma geçmeden önce Kodi’yi kurmuş ve çalıştırmış olmalısınız. Şimdilik, “eklentilerin Kodi’nin en önemli yönü olduğunu” düşünün.

Kodi’yi Çeşitli Aygıtlara Yükleme

Kodi bir dizi cihaz platformunda desteklenir. Bu kılavuzun kapsamı, Kodi’yi tüm cihazlara kurmak için ayrıntılı talimatları kapsamamıza izin vermiyor. Bu nedenle, Kodi’nin daha popüler platformlarda kurulum prosedürüne kısa bir genel bakış sunacağım. Sizi Kodi’yi alabileceğiniz kaynaklara yönlendireceğim ve kurulum yöntemlerine kısaca değineceğim. Aşağıda ele alacağımız cihaz platformları:

 1. Amazon FireStick & Yangın TV
 2. Android cep telefonları & tabletler
 3. Windows PC
 4. Mac os işletim sistemi
 5. iOS
 6. Android Akıllı TV & Android TV Kutuları
  Jak nainstalovat Tomb Raider Build on Kodi

Kodi’nin son yayınlanan resmi sürümü Kodi 18.5 Leia’dır. Daha eski olan Kodi 17.6 Krypton, özellikle Kodi Leia’ya geçmemiş olanlar tarafından hala kullanılıyor. Ancak, Leia artık resmi kanallardan kullanılamıyor.

1. Amazon FireStick & Yangın TV

Amazon FireStick, HDMI bağlantı noktası üzerinden TV’nize takılan son derece popüler bir medya cihazıdır. Bu Android tabanlı cihaz, herhangi bir TV’yi anında Akıllı TV’ye dönüştürür. Birkaç küçük fiziksel farklılığı kısıtlayan FireStick & Yangın TV aslında aynı. Bu nedenle, aynı kurulum yöntemi her ikisi için de geçerlidir.

Amazon Store henüz Kodi’ye sahip değil. Bu nedenle, FireStick’e yüklemek için Kodi APK dosyasını (güvenilir bir kaynaktan) manuel olarak indirmeliyiz. FireStick’e Kodi’nin nasıl kurulacağına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuzu okuyun. Bu kılavuz, kolay kurulum adım adım sizi yönlendirecektir. Bunun yerine Kodi 17.6’yı yüklemek istiyorsanız, kılavuzumuz.

Amazon FireStick’i nasıl jailbreak yapacağınızla ilgili başka bir kılavuzumuza da başvurabilirsiniz..

2. Android Cep Telefonları & Tabletler

Bu kolay. Kodi sadece popüler değil, aynı zamanda Google tarafından da güveniliyor. Amazon FireStick veya Fire TV’den farklı olarak, Kodi’yi Android cep telefonlarına yandan yüklemeniz (veya manuel olarak yüklemeniz) gerekmez & Tabletler. Kodi uygulamasını Google Play Store’da bulacaksınız.

Yalnızca güvenilir ve güvenli uygulamalar Play Store’a ulaşır. Kodi orada olduğundan, bize doğrulanmış ve güvenli olduğu güvencesini verir.

Kodi’yi Android’e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Play Store’u aç
 • Kodi’yi ara
 • Ekrandaki talimatları izleyin ve Kodi’yi yükleyin

Bu kadar kolay!

3. Windows PC 

Windows 10 ve Windows 8.1 için yükleme işlemi & daha yaşlı farklıdır. Her ikisini de aşağıdaki gibi ele alıyoruz. 

3.1 Windows 10

Windows 10’unuz varsa, Kodi’nin resmi sürümünü Microsoft Store’dan indirebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • “Cortana” arama düğmesini tıklayın ve “Kodi” yazın (tırnak işaretleri olmadan)
 • Kodi simgesi, arama sonuçlarında ‘Başlat’da‘ Güvenilir Microsoft Uygulaması ’olarak görünür. Kodi simgesini tıklayın
 • Microsoft Store’a yönlendirileceksiniz. “Al” veya “İndir” düğmesini tıklayın
 • Gerisini Microsoft Store’un sizin için yapmasına izin verin
 • Yaklaşık bir dakika içinde Kodi’yi Windows 10 PC’nize yükleyeceksiniz

3.2 Windows 8.1 & Daha eski

Windows 8.1 veya daha eski bir Windows sürümünüz varsa, Kodi’yi doğrudan resmi web sitesinden indirebilirsiniz https://kodi.tv

Web sitesini açın ve ana sayfadayken sağ üstteki ‘İNDİR’ düğmesini tıklayın (veya doğrudan https://kodi.tv/download adresine gidin)

kodi nasıl kullanılır

Desteklenen cihazların / platformların logolarını görene kadar aşağı kaydırın.

Windows logosunu tıklayın

kodi yeni başlayanlar kılavuzu nasıl kullanılır

Bir sonraki pencerede Önerilen sekmesini seçtiğinizden emin olun

64 Bit bir bilgisayarınız varsa INSTALLER (64 BIT) seçeneğini tıklatın. 32 Bit Bilgisayar kullanıyorsanız INSTALLER (32 BIT) seçeneğini tıklatın..

kodi başlangıç ​​kılavuzu

4. Mac OS

Kodi, Apple’ın App Store’da listelenmiyor, ancak Kodi’nin resmi web sitesinde bir MacOS sürümü var. Kodi’nin çalışması için bir Intel işlemcide Mac OS 10.8 X veya daha yeni bir sürümünün olması gerekir. Mac’e Kodi Leia’yı yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Safari web tarayıcısında https://kodi.tv/download dosyasını açın (Safari, DMG dosyasını otomatik olarak bağlar). Aşağı kaydırın ve “MacOS” logosunu tıklayın

Kodi için başlangıç ​​kılavuzu

Açılır pencerede “Önerilen” sekmesinin seçili olduğundan emin olun. YÜKLEYİCİ’yi (64-BIT) tıklayın

kodi nasıl kullanılır

Uygulamayı Mac bilgisayarınıza yüklemek için olağan işlemi uygulayın

5. iOS (iPhone, iPad & ipod touch)

Resmi web sitesi, Kodi’yi yüklemek için iOS cihazını jailbreak yapmanız gerektiğini söylüyor. Ancak, uygulamanın iOS sürümünü barındıran TweakBox gibi bazı üçüncü taraf uygulama mağazaları var.

Açık https://www.tweakboxapp.com herhangi bir tarayıcıda iOS’unuzda (Safari tercih edilir) ve İndir düğmesini tıklayarak TweakBox uygulama mağazasını indirin.

TweakBox’ı kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. Yükleme sırasında uygulamaya belirli izinler vermeniz istenecek.

Şimdi TweakBox’ı çalıştırın ve üstteki “Uygulamalar” sekmesini tıklayın. Uygulamalar listesinde Kodi’yi bulun ve Kodi simgesini tıklayın. Yine, ekrandaki talimatları izleyin ve Kodi’yi iOS’a yükleyin.

6. Android Akıllı TV & TV Kutuları

Android Smart TV ve TV Kutuları Google Play Store’u destekler. Kodi Krypton Play Store’da resmi bir giriş olduğundan, uygulamayı yüklemek oldukça basittir.

 • TV’nizi açın (Android TV Kutusu kullanıyorsanız, TV’ye bağlı olduğundan emin olun)
 • Ana ekran yüklendiğinde Google Play Store (veya Google Play) simgesini tıklayın
 • Kodi uygulamasını arayın
 • Ekrandaki talimatları izleyin ve birkaç dakika içinde Kodi’ye sahip olacaksınız.

Kodi Eklentileri nedir?

Size ‘eklentilerin Kodi’nin en önemli yönü olduğunu’ söyledim ve abartmıyordum. Eğer bir şey varsa, abartıyor olabilirim.

Kodi’nin son yıllardaki anıtsal başarısı, çeşitli eklentileri destekleme yeteneğine bağlı. Elbette Kodi, birçok özelliğe sahip güçlü bir medya oynatıcıdır. Ancak, eklentiler temel taşıdır.

Kodi bir medya oynatıcıdır, ancak oynatılacak medya olmadığında medya oynatıcı ne işe yarar? Eklentiler Kodi, medya oynatıcı ve internetteki medya kaynakları arasında bir köprü görevi görür. Basit bir ifadeyle, eklentiler Kodi ve web’deki büyük medya havuzu arasındaki arayüzü sağlar. Bir DVD oynatıcı satın aldığınızda, film veya şov izlemek için DVD’lere ihtiyacınız vardır. Bir eklenti Kodi için bir DVD oynatıcı DVD ne olduğunu.

  Come risolvere "Impossibile installare una dipendenza" su Kodi

Kodi, yerel cihaz deposundan video ve müzik çalabilir. Ancak, herhangi bir medya oynatıcı bunu yapabilir. Kodi’nin gerçek potansiyeli eklentilerle entegrasyonda yatmaktadır.

Kodi’ye sahip olduğunuzda, istediğiniz bir sonraki şey, eklentilerin favori şovlarınızı, filmlerinizi veya izlemek istediğiniz herhangi bir şeyi izlemeye başlamasıdır..

Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce Kodi eklentisi var. Bazıları iyi, çoğu o kadar değil. Kodi açık kaynaklı bir platformdur ve herkes ve herkes bunun için eklentiler geliştirme özgürlüğüne sahiptir. Neden bu kadar çok olduğunu merak etmiyorum. Fikir, izlemek istediğiniz içerik için en iyi Kodi eklentilerini bulmaktır. Aşağıdakiler (ve daha fazlası) için eklentiler bulacaksınız:

 • İsteğe bağlı içerik (filmler & TV şovları)
 • Canlı tv
 • Spor içeriği
 • Müzik

Bir addon kullanmak için, önce onu Kodi’ye yüklemelisiniz. Bir sonraki bölümde, Kodi’ye eklentilerin nasıl yükleneceğini göstereceğim.

Kodi’ye Eklentiler Nasıl Yüklenir

En iyi Kodi eklentileri listesine hızlı bir şekilde bakmanızı istiyorum. Bu, bu eklentilerin ne yaptığı hakkında temel bir fikir verecektir. Ayrıca Kodi kurulumunuzla istediğiniz eklentileri seçmenize yardımcı olur.

Eklenti seçimi ve kurulumu genellikle aşağıdaki gibi 6 adımlı bir işlemdir:

 1. Ne tür içerik izlemek istediğinize karar verin
 2. İçeriği sağlayan eklentiyi seçin
 3. Seçilen eklentiyi yüklemek için kaynağı bulun
 4. İstediğiniz kaynağı Kodi’ye ekleyin
 5. Depoyu kaynaktan yükleyin
 6. Eklentiyi depodan yükleyin

Bu biraz bunaltıcı görünüyorsa endişelenmeyin çünkü öyle değil. Aslında, süper kolaydır. Kodi’yi ilk kullanmaya başladığımda, bana da şaşırtıcı geldi. Ancak, etrafta dolaşmak çok az zaman aldı.

Birkaç dakika içinde çeşitli eklentileri yüklemenize ve kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı, adım adım kılavuzlarımız var. Kılavuzların listesi aşağıdadır.

Filmler, TV şovları ve diğer isteğe bağlı içerikler için eklentiler:

 • Exodus Redux
 • Sihirli Ejderha
 • Yoda
 • göç
 • Zehir

Canlı TV Kodi Eklentileri:

 • Özverili Canlı
 • Oyuncunun Klub IPTV’si
 • cCloud TV
 • USTVnow Plus

Spor Eklentileri:

 • Spor Şeytanı
 • Sportowa

Film, Gösteri, Canlı TV vb. İzlemek için Kodi Eklentilerini Kullanma

Bir eklentiyi yükledikten sonra, Video eklentileri bölümünde bulabilirsiniz. İlk önce yüklediğiniz eklentileri nasıl bulacağınızı göstereceğim. Daha sonra bunları nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

Video eklentileri bölümünde yalnızca film ve şov gibi video içeriği akışı yapan eklentilere erişilebileceğini lütfen unutmayın. Ancak, tüm eklentiler videolar için değildir. Kodi ayrıca birkaç yardımcı program eklentisini de destekler. Bu eklentiler Program eklentileri bölümünde bulunur. Ancak, Program eklentileri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Kodi ile yeni başladığınız için, yalnızca en sevdiğiniz içeriği izlemenize izin veren video eklentileri hakkında bilgi edinmek istersiniz. Kodi’yi yıllardır kullanıyorum ve video akışı ile ilgili olanlar dışında herhangi bir eklenti kullanmadım.  

Video Eklentilerinize Erişin

Zaten orada değilseniz, geri düğmesine art arda basarak Kodi ana ekranına dönün.

Şimdi sol taraftaki “Eklentiler” i tıklayın

kodi eklentileri nasıl kullanılır

Ardından, soldaki “Video eklentileri” ni tekrar tıklayın. Video eklentilerini tıklamasanız ve üzerine gelseniz bile, tüm video akışı eklentileriniz sağda görünür

kodi kullanım kılavuzu

Yüklü eklentilerin listesi şöyle görünecektir

kodi kullanımı hakkında adım adım kılavuz

Eklentilerinizi Kullanma

Video eklentilerindeyken, eklentilerin simgelerini görebilirsiniz. Herhangi bir eklentiyi açmak için bir kez tıklayın.

Bu kılavuz için örnek olarak Exodus Redux addon’u tıklayacağım

kodi eklentileri nasıl kullanılır

Exodus Redux isteğe bağlı bir eklentidir. Bundan sonra, gördükleriniz çeşitli başlıkların düzenlendiği kategoriler.

kodi yeni başlayanlar kılavuzu nasıl kullanılır

Bir kategoriyi tıkladığınızda, doğrudan başlıkların veya alt kategorilerin listesini görebilirsiniz. Eklentilere göre değişir.

Exodus Redux eklentisindeki ‘Filmler’ kategorisini tıkladığımda Türler, Yıl, Kişiler, Diller, Sertifikalar vb. Alt kategorileri görüyorum..

Bir alt kategori içinde daha fazla alt kategori olabilir. Örneğin, Türler alt kategorisi içinde, Aksiyon, Macera, Drama, Komedi, Fantezi vb. Alt kategoriler bulmayı bekleyebilirsiniz..

Fikir, kategorileri ve alt kategorileri tıklamaktır ve nihayet başlıkların listesini gördüğünüzde, tek yapmanız gereken oynamak istediğiniz başlığı tıklamaktır. Eklenti çeşitli sunucuları kazımaya başlayacak ve size akış bağlantılarını getirecek.

Bağlantıya tıklayın ve hepiniz Kodi’de film veya şov izlemeye başlayacaksınız.

kodi uygulaması nasıl kullanılır

Peki, yapmanız gereken bu kadar.

Kodi Yapıları nedir?

Kodi’yi yükleyip ilk kez çalıştırdığınızda, gördüğünüz şey, varsayılan Kodi kaplamasıyla ‘Haliç’ adı verilen varsayılan arayüzdür.

firestick kodi nasıl kullanılır

Kodi’yi yükledikten sonra, en sevdiğiniz şovları ve filmleri izlemeye başlamak için eklentilere de ihtiyacınız var. Bu nedenle, çeşitli eklentileri tek tek yüklemeye devam edersiniz.

Kodi’nin görünümünü değiştirmenin ve önceden yüklenmiş birkaç eklentiyi bir seferde almanın bir yolu olsaydı ne olurdu? Kodi yapıları bu noktada devreye giriyor.

Basit bir deyişle, Kodi build varsayılan Kodi arayüzüne bir makyaj verir ve onu yeni bir arayüzle daha heyecan verici bir şeye dönüştürür. Aynı zamanda bir derleme, çeşitli içerik türleri için birkaç Kodi eklentisini önceden yükler, böylece bunları manuel olarak yüklemenize gerek kalmaz.

Özetlemek gerekirse, bir Kodi derlemesi:

 • Kodi’nin görünümünü değiştirir
 • Önceden yüklenmiş birkaç eklenti getirir

‘Titanyum Derlemesi’ adında çok popüler bir derleme kurduktan sonra Kodi böyle görünüyor.

  Hoe GAIA Kodi Addon te installeren

kodi yapıları nasıl kurulur

Kodi Builds Nasıl Kurulur

Orada düzinelerce Kodi yapısı var. Hepsi iyi değil. En iyi Kodi sürümlerine bir göz atın ve en çok neyi beğendiğinizi seçin. Farklı zamanlarda farklı yapılar deneyebilirsiniz.

Kodi’ye bir yapı yüklemek biraz zaman alıyor, ancak zor değil. En popüler yapılar için ayrıntılı, kolay ve adım adım kurulum kılavuzlarına sahibiz. Aşağıdaki sürümler için kurulum kılavuzlarımızı gözden geçirin ve beğendiğinizi birkaç dakika içinde alabilirsiniz:

 • Titanyum Yapı
 • Misfit Mods Lite
 • Bodrum Kapı TV
 • İnşaatı Kolaylaştırın
 • Sınırsız Büyü
 • Bir Ulus Portalı Oluşturuldu

Kodi Derlemesi Nasıl Kullanılır

Çeşitli öğelerin yeniden düzenlenmesi ve arayüzün oluşturulmasının yanı sıra, bir yapıya sahip Kodi, onsuz Kodi’den çok farklı değildir. Bu iyi bir haber, çünkü bir acemi olsanız bile, bir Kodi yapısına alışmak çok fazla şey almaz.

Bu kılavuz için örnek olarak Titanium Build kullanıyorum. Tüm yapılar, az da olsa farklılıkları engelleyerek, düzende aşağı yukarı aynıdır. Başka bir yapınız olsa bile, bu örnek aracılığıyla başka bir yapıyı nasıl kullanacağınız hakkında genel bir fikir edineceksiniz..

Titanium Build ile Kodi’nin ana ekranı böyle görünüyor. Açıkça görüldüğü gibi, bu cilt varsayılan, mülayim Kodi cildinden çok daha canlı ve gerçekleşiyor..

kodi nasıl kullanılır

Gördüğünüz gibi, Titanyum ana ekranının ortasında bir Menü çubuğu ve altında bir bağlamsal alt menü çubuğu var.

Ana Menü çubuğunda bir öğe seçtiğinizde, altında ilgili alt menü öğeleri görünür. Örneğin, Filmler’i seçtiğimde Arama, Trend, Yeni Çıkanlar vb. İlgili öğeleri görüyorum..

TV Şovları, IPTV, Spor gibi diğer seçenekleri seçin ve alt menülerin nasıl değiştiğine dikkat edin.

kodi derlemeleri nasıl kullanılır

Unutmayın, yapıların önceden yüklenmiş eklentilerle geldiğini söyledim?

Menü çubuğunda “Filmler” seçeneğini belirledim. Altta, Film eklentilerinin listesini (Gaia vb.) Görebilirsiniz. Bunlar, Titanium Build ile önceden yüklenmiş bazı eklentiler.

kodi başlangıç ​​kılavuzu

TV Şovları’nı seçtiğimde, TV şovlarını barındıran eklentiler altta görünür.

Benzer şekilde, IPTV (canlı TV), Spor, Çocuk Bölgesi vb..

firestick kodi nasıl kullanılır

Titanyum ana ekranında gördüğünüz eklentilerin listesi mutlaka tamamlanmış değildir. Bir yapı, ana ekranında özelliklerinden daha fazla eklentiye sahip olabilir. Daha fazla eklentiyi keşfetmek istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

Menü çubuğunda Ana Menü’yü seçin (sadece seçin, tıklamayın. Tıklama tamamen farklı bir seçenek kümesi açar)

kodi derlemeleri nasıl kullanılır

Şimdi, alttaki alt menüde ‘Video eklentileri’ni tıklayın

kodi yapıları nasıl bulunur

Burada, Titanium Build ile önceden yüklenmiş olarak gelen Video eklentilerinin tam listesini bulacaksınız.

kodi nasıl kullanılır

Bir Yapıya Eklentiler Ekleme

Bir yapı, birkaç eklenti ile önceden yapılandırılmış olarak gelir. Ancak, bu her zaman istediğiniz eklentiye sahip olacağını garanti etmez.

Derlemeniz favori eklentinizi paketlemiyorsa manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Bu kılavuzda daha önce Kodi’ye eklentileri nasıl yükleyebileceğinizi anlattım. Ancak bu, derleme olmadan eklentiler oluşturmakla ilgiliydi.

Tüm yapılar, üzerlerine eklentiler yüklemenize izin verir. İyi haber, derlemeli kurulum yönteminin, bir kurulumla karşılaştırıldığında çok farklı olmadığıdır. Daha önce olduğu gibi, kaynak URL’yi Kodi’ye ekleyin, kaynaktan repo yükleyin ve sonunda eklentiyi repodan yükleyin.

Eklentilerin derleme üzerine nasıl yükleneceğini öğrenmek için lütfen ayrıntılı kılavuzumuzu okuyun.

#Recommended – Kodi VPN Alın

En sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını veya spor yayınlarını izlemek için Kodi’yi kullanmaya başlamadan önce Kodi için iyi bir VPN almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Farkında olmayanlar için Kodi VPN, Kodi akış aktivitelerinizi ‘Büyük Kardeş’in’ meraklı gözlerinden koruyan bir araçtır. , bilgisayar korsanları veya diğer varlıklar çevrimiçi etkinliklerinizi kaydedemez veya izleyemez.

Kodi’de film ve şov izlemek için önce eklentileri yüklemelisiniz. Bu eklentilerin çoğuna üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla ulaşılabilir ve favori içeriğinizi ücretsiz olarak yayınlamanıza izin verin.

Okuyucularımı, yasa dışı kaynaklar kullanarak telif hakkıyla korunan içeriği izlemeye teşvik etmiyorum. Ama aynı zamanda herkesin gizlilik hakkına sahip olduğuna ve bu hakkın teoride olduğu kadar pratikte de desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Kodi VPN, internet bağlantınızı şifreler ve çevrimiçi trafiği sanal, özel bir sunucu üzerinden yönlendirir. Sonuç olarak, internet faaliyetlerinizi izlemeye çalışan herkes bunu yapamaz. ExpressVPN benim önerilen Kodi VPN’im çünkü hızlı ve son derece güvenli. Gizliliğinizi ve çevrimiçi kimliğinizi korumak için emprenye edilemez şifreleme teknolojisi kullanır. ExpressVPN, Kodi kullanıcılarına% 100 anonimlik sunar.

en iyi kodi vpn

Kullanabilirsiniz ExpressVPN Android, FireStick, iOS, Mac, Windows gibi bir dizi Kodi uyumlu cihaz platformunda. Bu VPN’yi Kodi ve kullanıyor olabileceğiniz diğer akış uygulamalarıyla kullanabilirsiniz.

Akışa başlamadan önce, 3 basit adımda VPN korumasını nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aşama 1: ExpressVPN aboneliğini edinin BURAYA.

Adım 2: Tıklayın BURAYA uygulamasını ExpressVPN uygulamasını indirip yüklemek için.

Aşama 3: Bir VPN sunucusuna bağlanmak için Güç simgesine tıklayın. Bu kadar. Kodi için en hızlı ve en iyi VPN ile bağlantınız artık güvende.

kodi için expressvpn bağlamak

Paketleme

Bu, yeni başlayanlar için Kodi hakkında bilmeniz gereken her şey. Dürüst olmak gerekirse, çoğunlukla, bu kılavuzda ana hatlarıyla belirttiğim Kodi’nin temel işlevlerini kullanmanız gerekecektir. Kodi’yi yıllardır tanıyorum ve bugün bile temellerin ötesine geçiyorum. Eklentiyi kullandığınız cihaza nasıl yükleyeceğinizi öğrenin ve eklentileri ayarlamayı öğrenin ve zaten çok şey halledeceksiniz. Kodi yapıları harika, arayüze görsel bir çekicilik katıyor ve önceden yüklenmiş eklentiler ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Bir yapıya sahip olmak iyidir. Kendim kullanıyorum. Söylediğim şey, denklemin yapılarını çıkarsanız bile, Kodi’yi sadece eklentilerle birlikte kullanabilmenizdir. Ancak, eklentiler olmadan yapabileceğiniz çok şey yok. Muhtemelen bu kılavuzda üçüncü kez söyleyeceğim – eklentiler Kodi’nin en önemli yönüdür.

Diğer Kodi Kaynakları

Kodi’de arabelleğe alma nasıl durdurulur
Kodi’de Trakt Nasıl Kurulur
Genel Kodi Sorunları Nasıl Onarılır
Birden fazla Kodi Build nasıl kurulur

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me