Kodi nedir, nasıl çalışır ve önemli olan her şey

>

Bu kılavuzda, Kodi ve nasıl başlayacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Size tüm ipuçlarını ve püf noktalarını ve ihtiyacınız olabilecek tüm kaynaklara erişmenizi sağlayacağım. Bu kılavuzun yardımıyla, sadece Kodi ile tanışmakla kalmaz, aynı zamanda ücretsiz Filmler, TV Şovları, Canlı TV, Spor ve daha fazlasını yayınlamaya başlamak için tüm araçları da bilirsiniz. Kodi 18.5 en son resmi sürümüdür. Ancak, hala Kodi 17.6 Krypton kullanıyorsanız, bu kılavuz yine de sizin için alakalı olacaktır.


kodi

Kodi nedir?

Kodi açık kaynaklı, ücretsiz bir medya oynatıcıdır. Bu son derece popüler uygulamanın en basit ve en aptal tanımı.

VLC gibi medya oynatıcı adlarını düşündüğünüzde aklınızdan geçmeyin. Genellikle ortam yürütücüleri, ortamları yerel depodan oynatmak için kullanılır. Kodi de bunu yapabilir. Ancak, Kodi'nin gerçek potansiyeli, internet üzerinden medya oynatmak için kullandığınızda ve bu da ücretsiz.

Evet, Kodi, gösteriler, filmler, canlı TV, spor ve çok daha fazlasını içeren bir dizi içeriğe ücretsiz erişim sağlar. Tek ihtiyacınız olan doğru Kodi eklentileri. Ve genel Kodi deneyiminizi geliştirmek istiyorsanız, Kodi yapılarını da denemek isteyebilirsiniz. Bir süre sonra eklentiler ve yapılar hakkında konuşacağız.

Kodi neredeyse tüm popüler platformlarla uyumludur. Bazı platformlar Kodi'yi resmi App Store'larında (Android Akıllı Telefonlar, Android TV Kutuları, Windows 10 vb.) Barındırır. Diğerlerinde, kolayca yüklenebilir (Amazon Fire Stick gibi) & Yangın TV, Mac vb.). Aslında, bir sonraki bölümde kurulum hakkında konuşacağız.

Kodi Nasıl Kurulur

Yükleme işlemi aygıtlara göre değişir. Dediğim gibi, Kodi bazı cihazlarda resmi olarak mevcuttur ve bazılarında yandan yükleme yöntemi kullanılarak manuel olarak kurulması gerekir. İşte kısa bir bakış:

Amazon FireStick, Fire TV Stick 4K, Fire TV, Fire TV Küpü

Bu cihazlar her açıdan hemen hemen aynı. Böylece, Kodi uygulamasının kurulum süreci de aynıdır.

Amazon, Kodi'yi App Store'da barındırmamaktadır. Ancak, tüm Fire TV cihazlarına hızlı bir şekilde yan yükleyebilirsiniz. İşte faydalı kaynaklarımız.

FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir

Android Akıllı Telefonlar, Tabletler, Android TV & Android Kutular

Tüm bu Android cihazları, Google Play Store da dahil olmak üzere Google Play Hizmetleri için yerleşik destekle birlikte gelir. Kodi resmen Play Store'da bulunuyor.

Bu nedenle, Kodi'yi yüklemek için tek yapmanız gereken bu Android cihazlarından herhangi birini kullanıyorsanız Play Store'dan indirmek.

Windows PC & Xbox

Windows 10 & Xbox One: Kodi, Windows 10 için Microsoft Mağazası'nda resmi olarak bulunmaktadır. Cortana'ya ‘Kodi’ yazın ve arama sonuçlarında Kodi simgesini tıklayın. Kodi'yi yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin

Windows 8.1, Xbox 360 ve daha eski sürümler: Yükleyiciyi https://kodi.tv/download resmi Kodi sitesinden indirebilirsiniz. Bu sayfada olduğunuzda, Windows'a tıklayın.

Mac ve iOS & Diğer cihazlar

Mac, iOS ve diğer cihazlar için https://kodi.tv/download adresindeki Kodi indirme sayfasına gidin ve işletim sisteminizin simgesini tıklayın. Örneğin, Mac için Mac OS ve iOS için iOS seçeneklerini tıklayın.

Yükleyici dosyasını indirmek için bağlantıyla birlikte küçük bir pencere açılır. Pencerede ayrıca bir Nasıl yardıma ihtiyacınız olması durumunda Kodi'yi seçilen işletim sistemine kurma kılavuzuna yönlendiren bağlantı.

Kodi'ye Nasıl Başlanır?

Kodi herhangi bir içerik barındırmıyor. Kodi, yalnızca içerik oynatmayı kolaylaştıran bir medya oynatıcıdır. Medyayı Kodi üzerinden yerel depolama alanınızda oynatabilirsiniz. Ancak, daha önce de söylediğim gibi, Kodi'nin en iyi bildiği bu değil. Kodi popüler çünkü internet üzerinden ücretsiz video ve müzik çalmanıza izin veriyor.

Kodi'yi kullanmaya başlamak için eklentilere ve derlemelere ihtiyacınız var.

Kodi Eklentileri

Eklentiler Kodi'nin başarısına en büyük katkıda bulunanlardır. Bunlar, web'deki ücretsiz içeriklerin büyük dünyasına açılan kapıdır. Filmleri ve TV şovlarını, internet üzerinden uydu TV'yi veya sporları izlemek isteyin, sizin için mümkün kılan eklentilerdir. Basit bir deyişle, Kodi eklentileri başlamanız için mutlak şartlardır.

Kodi eklentileri kendi içeriklerini de barındırmaz. İnternetteki çeşitli kaynaklardan akışları veya akış bağlantılarını toplayan toplayıcılardır..

Fire Stick Tricks'te eklentiler hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız. En iyi kaynaklarımızdan ve Nasıl Yapılır kılavuzlarımızdan bazıları şunlardır:

Kodi nasıl kullanılır

En İyi Kodi Eklentileri

Herhangi bir Kodi Addon nasıl kurulur

Exodus Redux nasıl kurulabilir

7/9 Kodi Eklentisi Nasıl Kurulur

All Eyez Me Kodi Addon üzerine nasıl kurulur

Deathstar Addon nasıl kurulabilir

SportsDevil nasıl kurulabilir

Kodi Yapıları

Yapılar Kodi arayüzüne görsel bir görünüm kazandırır. Kodi ile etkileşim şeklinizi değiştirirler. Bu yapılara ayrıca popüler ve çalışan eklentiler önceden yüklenmiştir, böylece bunları manuel olarak yüklemeniz gerekmez.

Kodi, nihayetinde içerik akışı için eklentilere güvenir. Böylece, diyebiliriz ki, onlar gerekli olmayanlardır. Bu tamamen doğru değil. Bir grup eklentiyle ve herhangi bir yapı olmadan başlayabilirsiniz. Ancak, Kodi yapılarla çok daha eğlenceli. Zorunlu olmasa da şahsen bir Kodi derlemesi öneriyorum.

Nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Endişelenmeyin, doğru yapıyı seçmenize yardımcı olacak her şeye sahibiz. Yararlı kaynaklarımızdan bazıları:

En İyi Kodi Yapıları

Titanium Build Nasıl Kurulur

No Limits Magic build nasıl kurulabilir

Xanax Kodi Build nasıl kurulur

Streamline Kodi Build nasıl kurulur

Kodi Yasal ve Güvenli mi??

Kodi'nin yüzde yüz yasal olduğunu söyleyerek başlayayım. Ayrıca, eklentileri ve derlemeleri yalnızca güvenilir kaynaklardan yüklediğinizden emin olmanız da tamamen güvenlidir. Tüm kaynaklarımız ve Nasıl Yapılır kılavuzlarımız yalnızca güvenli olan eklentileri ve yapıları kapsar. Kurulum talimatlarını sizinle paylaşmadan önce her eklentiyi kişisel olarak test ediyoruz ve derliyoruz.

Kodi yasaldır ve bu iddia Google Play Store ve Microsoft Store'da yer almasıyla doğrulanmaktadır. Güven bana, bu turnusol testi geçmek kolay değil.

Ancak, Kodi eklentilerini kullanarak ücretsiz içerik akışı yaparken, telif hakkı sorunlarına düşebilirsiniz. İnternette yaptıklarınız İSS'niz, Hükümetiniz ve hatta üçüncü taraf kuruluşlar tarafından izlenebilir. Herhangi bir kapasitede telif hakkı ihlallerini teşvik etmiyoruz, ancak gizlilik hakkınızın güçlü savunucularıyız.

VPN kullanmak, ücretsiz içerik akışı sırasında herhangi bir sıkıntıdan kaçınmanın en iyi yoludur. VPN, çevrimiçi etkinliklerinizin şifrelenmesini ve meraklı gözlerden uzak tutulmasını sağlayacaktır..

Kodi için en iyi VPN nasıl kurulur

Kodi Sorunları Nasıl Onarılır

Kodi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Endişelenme, biz de buradayız. Kodi istikrarlı, güvenilir bir uygulama. Ama bunu kabul edelim. Bu bir dijital araçtır ve Kodi sorunları nadir de olsa duyulmamıştır..

Kodi'nin tekrar sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak bazı kaynaklar şunlardır:

Kodi'im Neden Çalışmıyor? Genel Sorunlar ve Düzeltmeler

Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır

Kodi'de 'Bağımlılık Yüklenemedi' Nasıl Onarılır

Daha Fazla Bilgi ve Hızlı Onarım için Kodi Hata Günlüğü Nasıl Denetlenir

Paketleme

Bu, başlamadan önce her kullanıcının dikkat etmesi gereken Kodi'nin tüm önemli yönlerinin kısa bir özeti. Bu kılavuzun her bölümü, çeşitli faydalı kaynaklara bağlantılar yoluyla daha ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Deneyiminiz nasıl oldu? Sizden duymak isteriz.

Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me