Kodi Üzerinde Trakt Kurulumu ve Kurulumu

>

Bu yazıda, Kodi 18.5'e Trakt kurulumunu ve kurulumunu öğreneceğiz & düşük sürümler. Trakt, izlediğinizi izleyen ve Trakt hesabınızla senkronize eden üçüncü taraf bir hizmettir. Bu kılavuzda gösterilen yöntem, FireStick, Windows PC, Android vb.Dahil olmak üzere Kodi destekli tüm cihazlara uygulanabilir..

Kodi'de Trakt nedir?

Trakt, Kodi ile entegre olan ve izlediğiniz film ve TV şovlarını kaydeden çevrimiçi bir platformdur. "Scrobbling", izlediklerinizi takip etmek anlamına gelir. Bu araç, izleme etkinliklerinizin kaydını tutar ve geçmişinize göre yeni içerik bulmanıza yardımcı olur. Ancak, Trakt sadece bir kayıt tutucusundan daha fazlasıdır. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Trakt sadece daha önce izlediğiniz şeylerin kaydını tutmaz, aynı zamanda izlemek istediğiniz her şeyin bir listesini oluşturmanıza yardımcı olur. Eklentilere sık kullanılanlar ekleyebileceğiniz doğrudur, ancak Kodi Trakt eklentisi etkinleştirildiğinde, tek izleme listeniz tüm eklentiler için otomatik olarak kullanılabilir. Diğer bir deyişle, her eklenti için listeyi ayrı ayrı tutmanız gerekmez. Trakt ile ilgili bir başka iyi şey de, izleme listesini oluşturmak veya korumak için Kodi'ye ihtiyacınız olmamasıdır. Tek ihtiyacınız olan, internet bağlantısı olan ve Trakt.tv web sitesine gidip hesabınıza giriş yapabileceğiniz bir cihazdır..

Unutmayalım ki Trakt çok platformlu bir hizmettir ve çeşitli uygulamaları destekler. Bir cihazdan skroplanan her şey Trakt hesabınızla senkronize edilir ve bu hizmeti kullandığınız tüm cihazlarda kullanılabilir. Sadece aynı hesaba sahip tüm cihazlarda Trakt'ta oturum açtığınızdan emin olmanız gerekir.

Kodi Üzerinde Trakt Kurulumu

Şimdi Trakt'a nasıl kaydolacağımızı, Trakt'ı Kodi'ye nasıl kuracağımızı ve Trakt'ı Kodi'ye nasıl kuracağımızı öğrenelim. 

Trakt ücretsiz bir hizmettir. Trakt'ın ücretsiz sürümü reklam destekli. Aylık 2,50 ABD dolarından başlayan planlar için reklamsız, VIP premium hizmet satın alabilirsiniz..

Trakt.TV Hesabına Kaydolun

Önce bir Trakt.tv hesabına kaydolmanız gerekir. Hesabınız Kodi ve diğer uygulamalarla senkronize ettiğiniz tüm verileri kaydedecektir. Bir hesaba kaydolmak için adımlar.

Adım 1: Herhangi bir bilgisayardan veya mobil tarayıcıdan https://www.trakt.tv adresine erişin. Açılış sayfası yüklendiğinde, "Trakt'a Ücretsiz Katıl" bağlantısını tıklayın

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

2. Adım: E-posta adresinizi girin ve bir kullanıcı adı ve şifre seçin.

3. Adım: Devam etmek için "Trakt'a Katıl" düğmesini tıklayın

Not: Twitter, Facebook veya Google dahil olmak üzere sosyal medya hesabınızla da kaydolabilirsiniz.

Trakt kodi

4. Adım: Görünen Ad, Konum, Cinsiyet, Doğum Tarihi dahil olmak üzere bir sonraki sayfaya kişisel bilgilerinizi girin.

5. Adım: "Sonraki Adım" ı tıklayın

kodi trakt

Adım 6: Yapmak istediğiniz bir sonraki şey, listeden en sevdiğiniz türleri seçmek. İşiniz bittiğinde "Sonraki Adım" ı tıklayın

kodi için trakt

7. Adım: Bir sonraki sayfada izlediğiniz (veya şu anda izlediğiniz) filmleri ve TV şovlarını ekleyebilirsiniz. Hiç bir şey eklememeyi seçebilirsiniz. Tekrar ‘Sonraki Adım’ı tıklayın

kodi'ye trakt ekle

8. Adım: Etkinliklerinizi Sosyal Medya'da paylaşmak istiyorsanız, istediğiniz platformun yanındaki ‘Bağlan’ı tıklayın. Etkinliklerinizi paylaşmak istemiyorsanız, herhangi bir sosyal medya platformu seçmeyin. "Sonraki Adım" ı bir kez daha tıklayın

kodi'de trakt nedir

Adım 9: Anlık bildirimler almak istiyorsanız, kullanılabilir seçeneklerden birini seçin. İlerlemek için Dash Gösterge Tablosuna Devam Et’i tıklayın.

trakt.tv

Trakt hizmetlerine başarıyla kaydoldunuz ve bir hesap oluşturdunuz. Şimdi Kodi'ye Trakt'ı nasıl kuracağımızı öğreneceğiz.

Trakt'ı Kodi'ye Yükleme Adımları

Trakt Kodi, resmi Kodi Eklenti Deposunun bir parçasıdır. Bu, bu hizmetin Kodi'de resmi olarak kullanılabileceği ve Bilinmeyen Kaynakları açmanız gerekmediği anlamına gelir.

Kodi Eklenti deposu Kodi ile önceden yüklenmiş olarak gelir.

Kodi için Trakt almak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Kodi'nin ana ekranında olduğunuzdan emin olun. Şimdi sol paneldeki / kenar çubuğundaki "Eklentiler" i tıklayın

Trakt kodi

Adım 2: Ardından, ekranın sol üst köşesindeki açık kutu simgesini (Paket Yükleyici olarak da adlandırılır) tıklayın

paket yükleyici

3. Adım: Aşağıdaki seçenekleri gördüğünüzde "Depodan yükle" yi tıklayın

kodi üzerindeki depodan yükle

4. Adım: Devam edin ve sonraki pencerede 'Kodi Eklenti deposunu' tıklayın.

Not: Başka bir üçüncü taraf havuzu yüklemediyseniz, burada "Kodi Eklenti deposunu" görmezsiniz. Bunun yerine, depo seçenekleri doğrudan açılır (sonraki adımdaki resme bakın). Bu havuzu görmüyorsanız, bir sonraki adıma geçin.

Gördüğünüz gibi, başka depolar kurdum, bu yüzden burada listelenen 'Kodi Eklenti deposuna' sahibim

kodi addon deposu

5. Adım: Sonraki "Program eklentileri" ni tıklayın

kodi üzerinde trakt nasıl eklenir

6. Adım: Sayfayı aşağı kaydırın ve ‘Trakt’ı tıklayın

Ayrıca ‘Trakt.tv Liste Yöneticisi’ni de görebilirsiniz; var HAYIR yüklemeniz gerekiyor.

kodi üzerinde nasıl trakt almak için

7. Adım: Şimdi, sağ alt taraftaki "Yükle" yi tıklayın

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

Not: Kodi 18'de Yükle'yi tıklattıktan sonra bir açılır pencere göreceksiniz. Tıklayın tamam bu açılır pencerede

Adım 8: "Trakt Eklentisi yüklendi" bildirimini bekleyin. Sağ üstte görünecek

kodi için trakt

Adım 9: Bu, Kodi Trakt addon'u başarıyla yükler. Şimdi Kodi ana ekranına dönün ve Eklentiler'e gidin> Program Eklentileri. Burada listelenen Trakt addonunu bulacaksınız

Trakt kodi

Şimdi Kodi'de Trakt'ı nasıl yapılandıracağımızı öğreneceğiz.

KODI Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Kodi Eklentileri / sürümleri sınırsız akış içeriği sunar, ancak ücretsiz Filmler / TV şovları / Spor akışı yakalanırsa sizi yasal sorunlara da sokabilir. Kodi kullanıcılarının çevrimiçi akış sırasında her zaman bir VPN bağlamaları önemle tavsiye edilir. İyi bir Kodi VPN kimliğinizi gizler, devlet gözetimini, coğrafi olarak engellenmiş içeriği ve İSS kısıtlamasını atlar (bu da arabelleksiz akışa yardımcı olur).

En hızlı ve en güvenli VPN olan ExpressVPN kullanıyorum. Amazon FireStick de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza yüklemek çok kolaydır. 3 aylık ücretsizdir ve yıllık planlarında% 49 tasarruf edersiniz. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Memnun kalmazsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz.

3 aylık ücretsiz almak ve ExpressVPN'de% 49 tasarruf etmek için BURAYA tıklayın

Okuyun: Kodi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

Kodi Üzerinde Trakt Nasıl Kurulur

Trakt'i Kodi'de iki düzeyde yetkilendirmeniz gerekir. İlk olarak, Kodi'deki Trakt eklentisini yapılandırmanız gerekir. İkinci olarak, her eklenti için Trakt'a ayrı ayrı yetki vermeniz istenecektir.

İkisine de tek tek bakalım.

Trakt Kodi Addon Yetkilendirme

Kodi ana ekranından Eklentiler'e gidin > Eklentilerim

kodi üzerinde trakt nasıl kurulur

Ardından, "Program eklentileri" ni tıklayın

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

"Trakt" ı tıklayın

kodi üzerinde trakt kurulumu

En alttaki "Yapılandır" düğmesini tıklayın

İşte kodi üzerinde trakt hesabı nasıl yapılandırılır

"Ayarlar - Trakt" başlıklı bir pencere açılır.

Not: Eklentilere de gidebilirsiniz > Eklentileri Kodi ana ekranından programlayın ve Trakt simgesine sağ tıklayın. Bağlam menüsü görüntülendiğinde, ‘Ayarlar’ı tıklayın ve yine Ayarlar - Trakt penceresi açılacaktır.

Trakt kodi

Trakt Kodi ayarları penceresinde, solda Genel sekmesinin seçili olduğundan emin olun.

Tra trakt eklentisine trakt.tv hesabıma erişmesi için nasıl yetki verebilirim? Seçeneğini işaretleyin.

kodi trakt

QR tarama kodu ve alfasayısal bir etkinleştirme koduyla "Trakt Hesap Yetkilendirme" iletişim kutusunu göreceksiniz. Trakt'ı Kodi'ye entegre edebilirsiniz..

Trakt mobil uygulamasını kullanıyorsanız, uygulamadan kodu tarayın; yetkilendirme anında gerçekleşir.

kodi üzerinde trakt aktivasyon kodu

Trakt web servisini kullanıyorsanız, https://www.trakt.tv/activate adresine gidin. Daha önce oluşturduğunuz Trakt hesabınızla oturum açın ve Kodi penceresinde görüntülenen kodu girin (aşağıdaki resme bakın)

‘Devam Et’i tıklayın

sistem yetkisi

Bir sonraki ekranda ‘Evet’ düğmesini tıklayarak niyetinizi onaylayın, bu size ‘Trakt için Kodi'nin hesabınızı kullanmasına izin verilsin mi?’

kodi için trakt aktivasyonu

Kodi'de Trakt'ı başarıyla etkinleştirdiğinizde aşağıdaki bildirimi göreceksiniz

kodi için trakt'ı etkinleştir

Şimdi Kodi'ye dönün ve Trakt Ayarları'nı tekrar açın. Kodi'yi Trakt hesabıyla başarıyla etkinleştirdiğinizde, Trakt hesap adınızı en üstte göreceksiniz.

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

Trakt'u Her Kodi Eklentisinde Ayrı Olarak Yetkilendirin

İlk olarak, Trakt etkin Kodi eklentilerinden birine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir (evet! Tüm eklentiler Trakt'ı desteklemez). Neyse ki, Exodus Redux, Yoda, Exodus gibi popüler eklentilerin çoğu Trakt'ı destekliyor.

Peki, Trakt'i Kodi'de eklenti düzeyinde nasıl yetkilendirebilirsiniz?

Kodi ana ekranına gidin ve Eklentiler'e gidin > Eklentilerim. Şimdi, ‘Video eklentileri’ni tıklayın. Burada tüm video eklentilerinizin bir listesini göreceksiniz.

Trakt ile entegre etmek istediğiniz eklentiyi tıklayın. Exodus'u seçiyorum

göç için trakt

Bir sonraki ekranda "Yapılandır" düğmesini tıklayın

çıkış trakt

Sol paneldeki "Hesaplar" seçeneğini belirtin

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

Şimdi, Trakt bölümünde ‘Yetkilendirme…’ yi tıklayın.

kodi için trakt

Şimdi https://trakt.tv/activate adresini ziyaret etmenizi ve görüntülenen kodu girmenizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz..

Devam edin ve eklentiyi Trakt'a daha önce izin verdiğiniz şekilde etkinleştirin

kodi üzerinde trakt

Yetkilendirme tamamlandığında, Trakt bölümünde Trakt hesap adınızı göreceksiniz (aşağıdaki resme bakın)

Trakt kodi

Reklamsız Premium Trakt Hesabı Nasıl Satın Alınır

Reklamsız bir deneyim yaşamak istiyorsanız VIP planlarından birine abone olabilirsiniz. Trakt'ın iki VIP planı vardır:

  1. Ayda 2,50 ABD doları: Bu plan tüm VIP özelliklerine erişmenizi sağlar
  2. Aylık 5 $: Bu planla tüm VIP özelliklerini ve Yönetici Yapımcı Kredisini elde edersiniz

VIP planına abone olmak için şu adresten Trakt hesabınıza giriş yapın: https://www.trakt.tv ve üstteki VIP bağlantısını tıklayın. PayPal veya kredi / banka kartlarını kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

trakt kodi üzerine nasıl kurulur

Paketleme

Artık Trakt hesabınıza Kodi Trakt addon'u eklediğinize göre, en sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını izlemeye başlayabilirsiniz. Trakt arka planda çalışır ve faaliyetlerinizi sessizce senkronize eder. Ancak, ayarları değiştirerek Kodi'de her Trakt etkinliği olduğunda bilgilendirileceksiniz. Trakt yavaş yavaş izleme alışkanlıklarınızı öğrenecek ve buna göre film ve TV şovları önerecektir. Https://www.trakt.tv adresine gidin ve Trakt'ın sizin için izlediği her şeyi inceleyin.

İlişkili:

FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir
Kodi'ye Gerçek Debrid Nasıl Yüklenir
FireStick'e VPN Kurulumu
Kodi Buffering Sorunları Nasıl Onarılır
Kodi'ye Bağımlılık Nasıl Yüklenir?

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me