Kodi’ye Chronos Addon Kurulumu

>

Böylece Kodi'yi Firestick veya akıllı cihazınıza yüklediniz ve canlı TV izlemeye hazırsınız. Sorun, Kodi'nin tek başına indirilmesinin size canlı TV'ye, filmlere ve müziğe anında erişim sağlamamasıdır. Kodi sadece açık kaynaklı bir medya oynatıcı olduğundan, içeriği gerçekten görüntülemek için ayarlanmalı ve özelleştirilmelidir. Bu nedenle, Kodi'den gerçekten keyif almak ve içerik akışı sağlamak için üzerine eklentiler indirmeniz gerekir.

Kodi'yi hayata geçiren ve kullanıcıların TV şovlarını, sporları, filmleri ve daha fazlasını izlemelerine izin veren eklentiler. Resmi Kodi deposunda arayabileceğiniz ve indirebileceğiniz eklentiler vardır ve daha sonra indirmek ve yüklemek için genellikle ücretsiz olan üçüncü taraf Kodi eklentileri vardır. Üçüncü taraf eklentilerin genellikle korsan içerik içerdiğini unutmayın, bu nedenle sorumlu bir şekilde akış yapmayı unutmayın! Bununla birlikte, bu makale Chronos Kodi eklentisinin nasıl kurulacağını gösterecektir.

Chronos addon işlevseldir, ancak birçok akış çalışmaz

Chronos'u Kodi'de Güvenle Bir VPN ile Kullanın

Chronos Kodi eklentisinin kurulum sürecine girmeden önce, Kodi'de içerik akışı yapmak istiyorsanız bir VPN kurmanız önemle tavsiye edilir. Sanal özel ağ (VPN), kimliğinizi ve konumunuzu internet servis sağlayıcılarından (İSS) gizli tutarak Kodi'deki içeriği güvenli ve özel bir şekilde yayınlamanızı sağlar. İSS'ler içerik akışı yaptığınızın farkındaysa, bağlantı hızınızı kısma ve gelen ve giden verilerinizi izleme yeteneğine sahiptir. Bir VPN almak ISS'lerin içeriğinizi bozmasını önler ve ayrıca bölgenizde bulunmayan veya coğrafi olarak engellenmiş içeriği görüntülemenize olanak tanır..

Elde edebileceğiniz birçok VPN seçeneği var, ancak en hızlı hız ve sıfır günlük politikası için ExpressVPN'i kullanıyorum ve öneriyorum. Tıklayabilirsiniz BURAYA Kodi için ExpressVPN almak. Hizmetlerini beğenmemeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir (ki bu pek olası değildir).

Kodi için en iyi VPN'ler ve bir VPN kullanmanızın nedenleri hakkındaki makalemizi de okuyabilirsiniz..

Artık Kodi ile ilişkili risklerin ve bir VPN'nin avantajlarının farkında olduğunuza göre, Kodi'deki Chronos için kurulum sürecini inceleyelim.

Chronos Kodi Eklentisi Nasıl Kurulur

Chronos, kullanıcıların canlı TV programlarını ve spor yayınlarını yapmalarını sağlayan Kodi'de indirilebilen üçüncü taraf bir eklentidir. Bu eklenti Hokey, Konserler, Filmler, Radyo ve diğerleri gibi ek kategoriler içerir. Chronos neredeyse bir yıldır var ve Skydarks Deposu olarak bilinen resmi olmayan bir Kodi deposu aracılığıyla elde edilebilir. Chronos'un Kodi'ye kurulumuna başlamak için önce Kodi'de bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek istersiniz. Bunu yapmak için şunları yapmak istersiniz:

  • Tıkla “Ayarlar” ana ekranın sol üst kısmındaki kısayol (Dişli çark simgesi)
  • seçmek Sistem ayarları Kodi 17.6 veya sistem Kodi 18'de
  • Tıklamak Eklenti kenar çubuğunda
  • Şuraya kaydır: "bilinmeyen kaynaklar" ve aç
  • Uyarı mesajını gördüğünüzde “Evet” i seçin

Kodi'de bilinmeyen kaynakları etkinleştirdikten sonra, ana sayfaya geri dönebilir ve “Ayarlar” simgesini bir kez daha. Tıkladıktan sonra “Ayarlar” (Dişli çark simgesi), şunları yapmak istersiniz:

# 1. Aç Dosya Yöneticisi

Chronos kodi addon

# 2. Dosya yöneticisini açtıktan sonra, dosyayı çift tıklayın. "Kaynak ekle" sol panelden. Bu, şu şekilde görüntülenen bir açılır ekran görüntülenmesini istemelidir: "Dosya Kaynağı Ekle." seçmek “” Kodi sizden bir Web adresi isteyecektir. Aşağıdaki web adresini girin: http://www.skydarks.com/skydarks/

İşlemi tamamladığınızda “Tamam” ı tıklayın; kaynağın adını değiştirme olanağınız olmalıdır. Medya dosyanız için bir ad girdikten sonra, açılır pencereden çıkmak için ‘Tamam’ı tıklayın.

Chronos kodi addon nasıl kurulur

3.. Kodi ana ekranına dönün ve “Eklentiler” seçin. Eklentiler sayfasında, "Açık kutu" simgesini tıklayın ve başlatmak için tıklayın.

kodi paket yükleyici

4.. Sonra, seçin “ZIP dosyasından yükle.”

zip dosyasından yükle

5.. Bu, eklediğiniz kaynakları görebileceğiniz "Zip dosyasından yükle" adlı yeni bir pencere açmanızı ister. Burada, “Sky Darks” dosyanızı görmelisiniz ve üzerine tıklamanız gerekecek. Dosyayı tıkladıktan sonra, içinde “adında tek bir zip dosyası görürsünüz.repository.skydarks-x.x.x.zip.”Yüklemek için bu dosyayı tıklayın.

Chronos kodi addon kurulumu

6.. Zip dosyasını yükledikten sonra şu adrese gidin: "Depodan yükle."

depodan kodi yükleme

7.. Oradan, artık Skydarks Deposu. Havuzu seçtikten sonra şu adrese gidin: “Video Eklentileri” ve tıkla “Kronos”. Chronos sayfasında, "Yüklemek" (sayfanın altında) ve içeriği izlemeye hazırsınız!

Chronos kodi üzerine nasıl kurulur

Chronos Kodi Addon'un avantajları

Chronos Kodi Addon, kullanıcıların erişmek için ödeme yapmak zorunda kalmadan çeşitli içerik akışına izin verir. Bu üçüncü taraf eklentisinin birincil odağı canlı TV ve spor üzerinedir, ancak kullanıcılarına göre çok daha fazla içerik sunar. Şu anda Chronos'un 70 canlı TV kanalı var, ancak çoğu kanal Kanada'dan geliyor. Chronos, Avusturya ve Almanya'dan birkaç uluslararası kanal sağlıyor, ancak 70 kanalın bazılarının düzgün çalışmadığını unutmayın. Chronos şu anda kullanıcılarına şu spor programlarını sunmaktadır: MLB, UFC ve NHL. NFL hayranlarını endişelendirmeyin! Chronos, kullanıcıların futbol, ​​basketbol ve moto-spor gibi canlı sporlar yapmasını sağlar.

Chronos Kodi Addon ile kullanıcılar yaklaşık 400 müzik sanatçısından müzik konserlerinin keyfini çıkarabilecek ve hatta birkaç müzik belgeseliyle karşılaşabilecekler. Neyse ki, müzikle ilgili tüm bağlantılar eklentide düzgün çalışıyor. Filmler, yeni bir kategori olmasına rağmen, şu anda yayınlanabilen 30 yeni filmin bulunduğu Chronos'ta da mevcut. Çoğu üçüncü taraf eklentinin genellikle bu tür içeriği edinmek için korsan kaynaklar kullandığı film içeriği (TV programları gibi) akışında dikkatli olun. Chronos, Kodi'de yeni bir eklenti olmasına ve daha fazla içerik edinme sürecine rağmen, kullanıcılar için hızla popüler bir eklenti seçimi haline geldi!

İlişkili:

Kodi'ye Exodus Redux nasıl kurulabilir
Exodus Kodi Eklentisi Nasıl Kurulur
Kodi'de Önbellek Nasıl Temizlenir
Venom Kodi Addon nasıl kurulabilir

Doğrudan gelen kutunuza Gizli Kablo Kesme Hileleri almak için burayı tıklayın.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me