Top 6 najlepszych alternatyw Kodi do wykorzystania w 2020 roku

>

W tym artykule przedstawiam najlepsze alternatywy Kodi do strumieniowego przesyłania filmów, programów i nie tylko. Te alternatywy oferują opcje przesyłania strumieniowego dla szeregu urządzeń multimedialnych, w tym FireStick, PC, telefonów komórkowych i innych.

Kodi to niesamowite narzędzie multimedialne, które oferuje mnóstwo funkcji i obsługuje setki dodatków i dziesiątki kompilacji. Nie widziałem wielu odtwarzaczy multimedialnych tak wszechstronnych i zaangażowanych jak Kodi. Jednak Kodi nie jest najbardziej przyjazną aplikacją i wymaga trochę krzywej uczenia się, aby się do niej przyzwyczaić. Może to być nawet trochę przytłaczające dla niektórych użytkowników.

Na szczęście Kodi nie jest jedyną usługą medialną. Jest ich o wiele więcej, a niektóre są jeszcze łatwiejsze w użyciu. Możesz użyć ich jako alternatyw Kodi. W rzeczywistości dobrym pomysłem byłoby użycie ich razem z Kodi. Będziesz miał dużo do przesyłania, podczas gdy zawiesisz aplikację Kodi.

Najlepsze alternatywy Kodi

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych alternatyw Kodi.

Uwaga Użytkownicy: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Rządy i dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują aktywność online swoich użytkowników. Jeśli znajdziesz strumieniowe przesyłanie treści chronionych prawem autorskim online, możesz mieć poważne kłopoty. Obecnie twoje IP jest widoczne dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać dobry VPN i ukryć swoją tożsamość, aby oglądanie filmów nie zmieniło się źle.

używam ExpressVPN która jest najszybszą i najbezpieczniejszą siecią VPN w branży. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym na Amazon Fire TV Stick. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. ExpressVPN ma również specjalną ofertę, w której możesz uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym.

Oto powody, dla których musisz cały czas korzystać z VPN.

1. Stremio

najlepsze alternatywy Kodi

Stremio ma pewne podobieństwa z Kodi. To kwalifikuje go jako jedną z najlepszych alternatyw Kodi. Na początek Stremio to także wieloplatformowa usługa medialna, która umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, programów, telewizji na żywo i nie tylko. To jest przez oficjalne kanały na wielu urządzeniach, a na innych można go łatwo załadować z boku.

Podobnie jak Kodi, Stremio obsługuje również oficjalne i nieoficjalne przesyłanie strumieniowe wideo oraz dodatki narzędziowe. Jednak jedną wielką różnicą jest to, że w przeciwieństwie do Kodi, dodatki Stremio nie są instalowane lokalnie. Dodatki są instalowane online i są powiązane z Twoim kontem Stremio. Kiedy instalujesz dodatek Stremio na jednym urządzeniu, jest on dostępny na wszystkich urządzeniach, na których zalogowałeś się za pomocą tego samego konta. Nie musisz instalować go osobno na każdym urządzeniu.

Ponadto, w przeciwieństwie do Kodi, nie musisz ręcznie szukać dodatków Stremio. Sekcja dodatków w aplikacji zawiera listę wszystkich obsługiwanych dodatków. Możesz je zainstalować jednym kliknięciem.

Stremio jest również bardziej przyjazny dla użytkownika niż Kodi. Potrzebujesz Kodi do nauki, ale dzięki Stremio możesz zacząć od razu.

Polecana treść jest wyświetlana na ekranie głównym aplikacji. Aby dowiedzieć się więcej, możesz przejść do sekcji Odkryj. Kategoria Moja biblioteka umożliwia łatwe zarządzanie biblioteką i zarządzanie nią. Biblioteka jest synchronizowana na wszystkich urządzeniach Stremio. Możesz także zalogować się na swoje konto Trakt, aby pobrać dane przesyłane strumieniowo z innych aplikacji i usług.

Oczywiście Stremio nie jest tak wszechstronny jak Kodi. Istnieje tylko kilka dodatków innych firm, a Kodi ma ich setki. Interfejsu Stremio nie można tak naprawdę dostosowywać. Nie ma skór ani motywów do wyboru. Jeśli jednak wszystko, czego szukasz, to łatwa w użyciu platforma do strumieniowego przesyłania ulubionych treści, Stremio wykonuje to zadanie bardzo dobrze.

Jak zainstalować Stremio na FireStick & Android box

2. Pleks

najlepsza alternatywa kodi

Plex to kolejna świetna alternatywa dla Kodi. Prawdziwa siła Plex polega na jego konstrukcji klient-serwer, która umożliwia dostęp do wszystkich multimediów na wszystkich urządzeniach z centralnej lokalizacji serwera. Zamiast polegać na innych, Plex pozwala ci stworzyć własny serwer mediów.

Sposób działania Plex jest prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować komputer (lub urządzenie Nas) jako serwer i uzyskać dostęp do lokalnych mediów na serwerze zdalnie na dowolnym wybranym urządzeniu klienckim. Klient Plex jest obsługiwany na wielu platformach urządzeń, w tym Android, Amazon Fire TV, Komputery, iOS, Android TV Box i wiele innych. Klient i serwer nie muszą nawet być podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej. Urządzenie klienckie może uzyskać dostęp do serwera z dowolnego miejsca na świecie, o ile oba są włączone i podłączone do Internetu.

Plex obsługuje również różne oficjalne i nieoficjalne wtyczki, popularniej zwane Kanałami Plex. Kanały Plex są podobne do dodatków Kodi, ale są zainstalowane na serwerze i dostępne dla wszystkich podłączonych klientów. Nieoficjalne kanały pozwalają oglądać nieograniczoną liczbę filmów, programów, telewizji na żywo itp.

Podstawowe usługi są bezpłatne, ale zakup Plex Pass (abonament premium Plex) oferuje dodatkowe korzyści, w tym synchronizację mobilną, pobieranie multimediów na urządzenie klienckie, Live TV & DVR, przesyłanie z kamery, automatyczne fotografowanie i wiele więcej. Plex jest zdecydowanie jedną z najlepszych alternatyw Kodi, szczególnie jeśli chcesz przesyłać lokalne media na różne urządzenia.

3. Emby

najlepsze alternatywy kodi

Podobnie jak Plex, Emby oferuje również projekt klient-serwer i umożliwia dostęp do osobistych multimediów z dowolnego wybranego urządzenia klienckiego. W rzeczywistości Emby i Plex mają kilka podobieństw. Na przykład oba zapewniają łatwy dostęp do nośnika serwera za pośrednictwem dowolnego klienta. Oba są obsługiwane na szerokiej gamie urządzeń. Pozwalają przesyłać strumieniowo telewizję na żywo, oferując łatwe zarządzanie DVR.

Emby ma przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala rozpocząć transmisję w mgnieniu oka. Możesz także łatwo zarządzać i organizować swoje osobiste media. Usługa jest wspierana przez silną społeczność gotową do pomocy i odpowiedzi na pytania w dowolnym momencie.

Podobnie jak Plex i Kodi, Emby nie zapewnia żadnych treści. Jest to agregator, który pobiera treści z różnych źródeł. Obsługuje także różne oficjalne i nieoficjalne wtyczki, umożliwiając dostęp do szerokiej gamy mediów online.

Emby oferuje również subskrypcje premium, które pozwalają cieszyć się specjalnymi funkcjami, takimi jak synchronizacja mobilna, multimedia offline, DVR, synchronizacja w chmurze, okładki i inne.

Z powodów wymienionych tutaj i nie tylko wybraliśmy Emby jako jedną z najlepszych alternatyw dla Kodi.

4. Portal mediów

aplikacje takie jak kodi

Media Portal to narzędzie multimedialne o otwartym kodzie źródłowym, zaprojektowane do konwersji komputera na centrum multimedialne. Łatwo łączy się z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak telewizor, odtwarzacze DVD, projektory, odtwarzacze Blue-ray i pozwala uporządkować multimedia w bardziej przyjazny dla użytkownika sposób. Obecnie dostępny tylko w systemie Windows, Media Portal może działać nawet na średnio wyposażonych urządzeniach. Oznacza to, że nie jest to narzędzie wymagające dużych zasobów.

Ta usługa multimedialna jest dostępna w dwóch wersjach: Media Player 1 i Media Player 2. Media Player 1 to starsza, stabilna wersja, podczas gdy Media Player 2 jest wciąż w fazie rozwoju. Jednak programiści twierdzą, że MP2 jest stabilny i pracuje nad dalszymi ulepszeniami.

Media Portal obsługuje szeroką gamę wtyczek, które pozwalają oglądać filmy, programy, telewizję na żywo, słuchać radia i wiele więcej. Jeśli PC jest Twoim głównym urządzeniem rozrywkowym, Media Portal jest z pewnością jedną z najbardziej opłacalnych alternatyw Kodi dla Ciebie.

5. Czas popcornu

najlepsza alternatywa kodi

Czas Popcorn to kolejna alternatywa Kodi, na którą chciałbyś rzucić okiem. Jest to usługa przesyłania strumieniowego innych firm, która umożliwia oglądanie nieograniczonej liczby bezpłatnych filmów i programów telewizyjnych. Pierwotnie był dostępny tylko na telefony komórkowe z Androidem i urządzenia z systemem Android. Teraz jest także obsługiwany na komputerach z systemem Windows, Mac i iOS. Możesz pobrać aplikację Windows z oficjalnej strony internetowej.

Ponieważ Popcorn Time jest usługą zewnętrzną, najlepiej używać go z VPN. Dzięki temu żadna z twoich aktywności przesyłania strumieniowego nie będzie monitorowana ani rejestrowana. Do pobrania aplikacji może być także potrzebny VPN, ponieważ w niektórych krajach jego link do pobrania jest zablokowany.

Popcorn Time nie posiada żadnych treści. Działa jako agregator treści. Ma niezwykle prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs. Treść jest dobrze zorganizowana dla łatwego dostępu.

Jak zainstalować Popcorn Time w FireStick

6. Universal Media Server

najlepsze alternatywy Kodi

Jeśli szukasz prostego rozwiązania multimedialnego, które z łatwością przesyła strumieniowo media do różnych urządzeń DLNA, powinieneś spróbować Universal Media Server. Niezależnie od tego, czy korzystasz z konsoli do gier, telewizora czy zwykłego smartfona, ta usługa multimedialna będzie działać ze wszystkimi. Nawet jeśli nie masz urządzenia obsługującego DLNA, możesz korzystać z interfejsu internetowego i przesyłać strumieniowo bez żadnych problemów.

Interfejs użytkownika UMS jest wyjątkowo prosty. Niezależnie od tego, czy korzystałeś już z takich aplikacji, nie powinno to zająć zbyt długo, aby zawiesić działanie tego narzędzia.

Universal Media Server obsługuje szeroką gamę formatów wideo i oferuje automatyczną regulację szybkości transmisji w zależności od szybkości połączenia. Narzędzie jest wspierane przez aktywny zespół programistów, którzy stale dostarczają nowe aktualizacje i ulepszenia oprogramowania. Jestem przekonany, że jest to jedna z najlepszych alternatyw Kodi.

Ostatnie słowa

Chociaż podałem te najlepsze alternatywy Kodi, muszę powiedzieć, że Kodi pozostaje moim osobistym faworytem. Kodi jest wysoce konfigurowalny i obsługuje setki niesamowitych wtyczek (dodatków i kompilacji). Brakuje Kodi łatwości obsługi (tylko do momentu obejścia tego). Właśnie tam pojawiają się te alternatywy Kodi. Spójrz i daj nam znać, który jest twoim ulubionym, w sekcji komentarzy poniżej.

Związane z:

Najlepsze alternatywy TV do terrarium
Najlepsze alternatywy dla Showbox
Jak zainstalować Kodi na FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me