Fire TV Cube Recenze – je to opravdu to, co jste očekávali?

>

Fire TV Cube je jednoduše Fire TV 2017 s mírně upgradovaným hardwarem a vestavěným Echo Dot, Amazonovým vlastním, Alexa poháněným reproduktorem-cum-virtuálním asistentem.

Co je dobré:

  • Zvýšené úložiště (z 8 GB na Fire TV 2017 na nyní 16 GB)
  • K dispozici Ethernet adaptér
  • Integrace Echo Dot

Co není dobré:

  • Stejné technické parametry hardwaru jako Fire TV 2017 s výjimkou většího úložiště
  • Nezahrnuje kabel HDMI. Musí být zakoupeno samostatně
  • Dražší než Fire TV 2017 & Echo Dot combo

Je zřejmé, že Amazon se snaží udělat z Alexa jméno domácnosti. Integrace Alexy s mnoha špičkovými audio a video zařízeními není tajemstvím. Požární televize & Řada zařízení FireStick již má schopnosti Alexa. Nyní by se věci měly stát více vzrušující, protože Amazon si vezme Fire TV, Alexa a Echo Dot v jednom balíčku označeném jako Fire TV Cube a doručí vám to za cenu, kterou byste nevolali levně. K dispozici za 119 dolarů, zatímco píšu tuto recenzi, zdá se, že Cube pomalu klesá v souladu s Apple TV. Ale i když je tu jen 60 dolarů, které je třeba dohnat za cenu (protože Apple TV je cena za 179 $), je zde spousta funkcí, které se týkají funkcí a specifikací hardwaru.

Bylo by nespravedlivé srovnávat Cube s Apple TV, protože se jedná o dvě různé třídy zařízení. V této recenzi Fire Fire Cube ji uspořádám s dalšími rodinnými gadgety, Fire TV (2017) a Echo Dot.

oheň tv krychle recenze

Hardware jako první! 

Hardware jako první, protože na tom je postaven celý uživatelský zážitek. Jako srovnávací měřítko vezmu Amazon Fire TV 2017, protože to byla poslední iterace v řadě zařízení Fire TV před Cube.

Fire TV Cube obsahuje Echo Dot, již populárního inteligentního reproduktoru, který v roce 2017 Fire TV ne. Prozatím však odsuneme Echo Dot stranou a podíváme se na základní hardwarové schopnosti Fire TV Cube jako mediální zařízení.

Fire TV Cube je přesně vaše verze Fire TV 2017, ale s větším úložištěm. Toto zařízení nabízí interní úložiště 16 GB ve srovnání s Fire TV, která má pouze 8 GB. I když Cube zdvojnásobí kapacitu úložiště, 16 GB není pro ty, kteří rádi stahují a ukládají videa, moc. Stejně jako ostatní zařízení Fire TV však můžete úložiště rozšířit pomocí adaptéru OTG.

Kromě většího úložiště zůstávají všechny ostatní technické parametry hardwaru stejné. Cube má stejný procesor 1,5 GHz jako Fire TV, 2 GB RAM a MIMO Wi-Fi. Toto zařízení také podporuje HDR10 a není kompatibilní s HDR10 +, stejně jako Fire TV, přehrává 4K videa a nabízí kvalitu zvuku prostorového zvuku Dolby Atmos.

Cube se připojuje k televizoru prostřednictvím HDMI. Je však obtížné uvěřit, že kabel HDMI nedodává z krabice. Když za zařízení, jako je tento, platíte 120 USD, je to nejméně, co byste očekávali. Když jsem rozbalil Cube, byl jsem opravdu zklamaný, když jsem tuto skutečnost objevil. Pokud ještě nemáte kabel HDMI, nemůžete hned začít sledovat videa. Dokonce i FireStick, nejlevnější z řady multimediálních zařízení Fire TV, přichází s rozšířením HDMI. Při nákupu Fire TV Cube tedy přidejte kabel HDMI do nákupního košíku.

Téměř jsem zapomněl zmínit. Cube dodává ethernetový adaptér v krabici pro kabelové připojení. Toto je další upgrade z Fire TV, který vyžaduje kabelový internetový přídavný adaptér ve výši 14,99 $.

Cube i Fire TV 2017 mají přesně stejný dálkový ovladač. Doufal jsem, že Amazon konečně přidá tlačítko ovládání hlasitosti, i když to neudělal.

Nyní Echo Dot

Fire TV a Echo Dot (dvě samostatná zařízení) společně dokážou dělat vše, co dokáže Fire TV Cube. Ve skutečnosti byste mohli koupit kombo za 94,99 $ na Amazonu. Cube vás stojí asi o 22 $ víc a dává vám dalších 8 GB a vestavěný ethernetový port.

Pokud již vlastníte jedno ze zařízení Echo Dot, Fire TV Cube nedává moc smysl. Echo Dot jako samostatný gadget může dělat téměř vše, co dokáže Echo Dot v kostce. Díky integraci Alexa můžete ovládat celou řadu chytrých zařízení a domácích spotřebičů, včetně vaší televize, herních konzol, osvětlení a mnohem více.

Je tu další výzva, udržet dvě Echo tečky v těsné blízkosti. Pokud používáte stejné slovo probudit, mohou oba reagovat na stejné příkazy současně a způsobit mnoho zmatku, zejména pokud jsou oba drženy v blízkosti. Nejlepší je ponechat obě tato zařízení Alexa v oddělených místnostech nebo změnit slovo probudit na jednom z nich, pokud je hodláte nadále používat ve stejné místnosti.

To znamená, že Fire TV Cube Echo Dot je dobrá při poslechu a provádění vašich příkazů. Skutečná síla takového zařízení však spočívá v jeho schopnosti slyšet v ne tak ideálním zvukových podmínkách. To je místo, kde Echo Dot skutečně svítí. Umí slyšet a rozpoznávat vaše příkazy z celé místnosti a dokonce i přes hlasitou hudbu. Osobně jsem testoval Echo Dot se svým domácím kinem a výsledky byly nádherné. Z více než 5 stop a docela hlasitého přehrávání hudby mě slyšel a vykonával mé příkazy.

"Alexo, zvyšte hlasitost"

"Alexo, sniž hlasitost"

"Alexo, hraj předchozí stopu"

"Alexo, zahraj si další skladbu"

Snažte se udržet krychli příliš blízko k vyčnívajícímu reproduktoru, nebo byste možná museli křičet plíce, aby vás Echo Dot slyšel.

Byl jsem zvědavý, jak bude Echo Dot pracovat s rozhraním Fire TV Cube, protože Alexa v Fire TV 2017 nabízí omezenou funkčnost. Echo Dot rychle otevřel všechny aplikace, které jsem o to požádal, přivedl mě do Nastavení, prohledal mě aplikace, pomohl mi stáhnout aplikace a spoustu dalších věcí. Ale byl jsem trochu zklamaný z toho, jak vyřizoval mé požadavky na procházení seznamem aplikací na domovské obrazovce i na stránce Vaše aplikace. & Segment kanálů. S dálkovým ovládáním jsem byl mnohem lepší, než abych byl rozzlobený tím, že Alexa nemohl provádět příkazy.

Ale neodradilo mě to. Věděl jsem, že schopnosti Echo Dots zasahují daleko za rozhraní Cube a to pro mě může udělat mnohem víc.

S Alexou jsem narazil na další výzvu. Když jsem ji požádal, aby otevřela Netflix, Hulu, Downloader nebo ES File Explorer, tyto aplikace okamžitě spustila. Když jsem jí přikázal spustit Kodi, Mobdro a Tea Tv, zmatila se a nemohla tyto aplikace otevřít. Jaký je v tom rozdíl? Aplikace, které Alexa mohla rychle otevřít, jsou staženy z Amazon App Store. Aplikace, které nemohly být na FireSticku načteny. Alexa je dostatečně chytrý na to, aby otvíral aplikace App Store, ale není dost chytrý na to, aby mohl spouštět aplikace třetích stran..

Fire TV Cube má stejný 0,6 ”Echo Dot reproduktor jako 50 Echo Dot. Je to základní reproduktor bez basových reproduktorů a bez podpory Dolby. Kvalita zvuku je přijatelná, pokud si chcete vychutnat hudbu při nízké hlasitosti a nechcete zapínat větší reproduktory, protože spotřebují více energie.

Wrapping Up - Fire TV Cube Review

Pokud máte Fire TV 2017, nákup Fire TV Cube nedává velký smysl. Raději bych si koupil 50 $ Echo Dot a 15 USD ethernetový adaptér a stále ušetřím více než 50 $. Pokud chcete více úložiště, můžete si adaptér OTG zakoupit vždy samostatně. Kvalitní adaptér OTG vás bude stát kdekoli mezi 5 a 10 $. A nezapomeňte, že Cube nedodává kabel HDMI v krabici. Musíte si ji zakoupit zvlášť. Kabel o délce 6 stop stojí přibližně 8 $.

Věřím, že Amazon mohl zabalit hovězí zařízení, než jaké dodává za 120 dolarů. Ve skutečnosti by mi nevadilo zaplatit dalších 10 dolarů za výkonnější procesor. Všechna zařízení Fire TV jsou trochu pomalá.

Pokud již nevlastníte Fire TV, myslím, že Fire TV Cube by mohl být dobrý začátek. Protože to rozdrtí dvě zařízení do jednoho, vaše nastavení by bylo méně zaplněné. Echo Dot je s Cube stejně dobrý jako samostatně. Můžete ovládat svá inteligentní zařízení, televizi, systémy domácího kina a širokou škálu inteligentních zařízení.

Příbuzný:

Jak na útěk z vězení FireStick
Nejlepší aplikace Fire Stick
Nejlepší VPN pro Fire Stick
Jak nainstalovat Google Play na Fire TV Stick
Jak nainstalovat Terrarium TV na Fire Stick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me