Fire TV Cube Recenzie – je to naozaj to, čo ste očakávali?

>

Fire TV Cube je jednoducho Fire TV 2017 s mierne modernizovaným hardvérom a zabudovaným Echo Dot, vlastným Amazonovým pomocníkom, reproduktorom a cum-virtuálnym asistentom spoločnosti Alexa..

Čo je dobré:

  • Zvýšená kapacita úložiska (z 8 GB na Fire TV 2017 na súčasných 16 GB)
  • K dispozícii je ethernetový adaptér
  • Integrácia Echo Dot

Čo nie je dobré:

  • Rovnaké technické parametre hardvéru ako Fire TV 2017 s výnimkou väčšieho úložiska
  • Nezahŕňa kábel HDMI. Musí sa zakúpiť samostatne
  • Drahšie ako Fire TV 2017 & Kombinácia Echo Dot

Je zrejmé, že Amazon sa snaží urobiť z Alexa meno domácnosti. Integrácia Alexy s mnohými špičkovými audio a video zariadeniami nie je tajomstvom. Požiarna televízia & Rad zariadení FireStick už má schopnosti Alexa. Teraz by mali byť veci vzrušujúce, pretože Amazon si vzal Fire TV, Alexa a Echo Dot v jednom balíku označenom ako Fire TV Cube a dodáva vám ho za cenu, ktorú by ste nenazvali lacno. K dispozícii za 119 dolárov, keď píšem túto recenziu, zdá sa, že Cube pomaly klesá v súlade s Apple TV. Aj keď je tu už len 60 dolárov, ktoré treba dohnať za cenu (pretože Apple TV má cenu 179 dolárov), je však veľa funkcií a hardvérových špecifikácií.

Bolo by nefér porovnávať Cube s Apple TV, pretože ide o dve rôzne triedy zariadení. V tejto recenzii Fire TV Cube to rozložím ďalšími rodinnými pomôckami, Fire TV (2017) a Echo Dot.

oheň tv kocka preskúmanie

Hardvér ako prvý! 

Hardvér ako prvý, pretože na tomto je postavený celý zážitok používateľa. Ako referenčnú hodnotu pre porovnanie vezmem Amazon Fire TV 2017, pretože to bola posledná iterácia v zariadeniach radu Fire TV pred Cube..

Fire TV Cube obsahuje Echo Dot, už populárny inteligentný reproduktor, ktorý v roku 2017 Fire TV nemá. Doteraz však posúvame Echo Dot a pozeráme sa na základné hardvérové ​​schopnosti Fire TV Cube ako mediálneho zariadenia.

Fire TV Cube je presne vaša verzia Fire Fire v roku 2017, ale s väčším úložiskom. Toto zariadenie ponúka interné úložisko 16 GB v porovnaní s požiarnou TV, ktorá má iba 8 GB. Aj keď Cube zdvojnásobí úložnú kapacitu, 16 GB nie je veľa pre tých, ktorí radi sťahujú a ukladajú videá. Ale rovnako ako iné zariadenia Fire TV, môžete ukladací priestor rozšíriť pomocou adaptéra OTG.

Okrem zvýšeného úložného priestoru zostávajú všetky ostatné technické parametre hardvéru rovnaké. Cube má rovnaký procesor 1,5 GHz ako Fire TV, 2 GB RAM a MIMO Wi-Fi. Toto zariadenie tiež podporuje HDR10 a nie je kompatibilné s HDR10 +, rovnako ako Fire TV, prehráva 4K videa a ponúka kvalitu zvuku priestorového zvuku Dolby Atmos..

Kocka sa pripája k televízoru prostredníctvom HDMI. Je však ťažké uveriť, že nedodáva kábel HDMI z krabice. Ak za zariadenie, ako je tento, platíte 120 dolárov, je to najmenšie, ako by ste očakávali. Keď som rozbalil Cube, bol som skutočne sklamaný, keď som zistil túto skutočnosť. Ak ešte nemáte kábel HDMI, nemôžete okamžite začať sledovať videá. Dokonca aj FireStick, najlacnejšie z radu mediálnych zariadení Fire TV, sa dodáva s rozšírením HDMI. Pri nákupe Fire TV Cube teda pridajte kábel HDMI do nákupného košíka.

Skoro som zabudol spomenúť. Cube dodáva ethernetový adaptér v balení pre káblové pripojenie. Toto je ďalšia inovácia z Fire TV, ktorá si vyžaduje káblové pripojenie na internet s dodatočným 14,99 $ ethernetovým adaptérom.

Cube aj Fire TV 2017 majú presne ten istý diaľkový ovládač. Dúfal som, že Amazon konečne pridá ovládacie tlačidlo hlasitosti, aj keď nie.

Teraz Echo Dot

Fire TV a Echo Dot (dve samostatné zariadenia) dokážu urobiť takmer všetko, čo dokáže Fire TV Cube. V skutočnosti by ste na Amazone mohli kúpiť kombo za 94,99 dolárov. Cube vás stojí asi o 22 dolárov viac a poskytne vám ďalších 8 GB a vstavaný port Ethernet.

Ak už vlastníte jedno zo zariadení Echo Dot, aplikácia Fire TV Cube nedáva veľký zmysel. Echo Dot ako samostatný prístroj dokáže robiť takmer všetko, čo dokáže Echo Dot v kocke. Vďaka integrácii Alexa môžete ovládať množstvo inteligentných zariadení a domácich spotrebičov vrátane televízie, herných konzol, osvetlenia a oveľa viac.

Ďalšou výzvou je udržať dve echo bodky v bezprostrednej blízkosti. Ak používate rovnaké slovo prebudenia, obidve môžu odpovedať na rovnaké príkazy súčasne a spôsobiť veľa zmätku, najmä ak sú oba blízko. Najlepšie je ponechať obe tieto zariadenia Alexa v oddelených miestnostiach alebo zmeniť slovo prebudenia na jednom z nich, ak ich chcete používať v rovnakej miestnosti..

Fire TV Cube Echo Dot je dobrá na počúvanie a vykonávanie vašich príkazov. Skutočná sila takéhoto zariadenia však spočíva v jeho schopnosti počuť v nie tak ideálnych zvukových podmienkach. To je miesto, kde Echo Dot skutočne svieti. Dokáže počuť a ​​rozpoznať vaše príkazy z celej miestnosti a dokonca aj z hlasnej hudby. Osobne som testoval Echo Dot so svojím domácim kinom a výsledky boli nádherné. Z viac ako 5 stôp a dosť hlasného prehrávania hudby ma počul a vykonával moje príkazy.

"Alexa, zvýšte hlasitosť"

"Alexa, zníž svoju hlasitosť"

"Alexa, prehraj predchádzajúcu skladbu"

"Alexa, zahraj si nasledujúcu skladbu"

Snažte sa, aby kocka nebola príliš blízko k ozývajúcemu sa reproduktoru, alebo by ste možno museli vykrikovať svoje pľúca, aby vás Echo Dot počula..

Bol som zvedavý, ako bude Echo Dot pracovať s rozhraním Fire TV Cube, pretože Alexa v Fire TV 2017 ponúka obmedzené funkcie. Echo Dot rýchlo otvoril všetky aplikácie, ktoré som o to požiadal, zobral ma do nastavení, vyhľadal aplikácie, pomohol mi stiahnuť aplikácie a veľa ďalších vecí. Bol som však trochu sklamaný z toho, ako vybavil moje požiadavky na navigáciu v zozname aplikácií na domovskej obrazovke, ako aj na stránke Vaše aplikácie. & Segment kanálov. S diaľkovým ovládaním som bol na tom oveľa lepšie, než aby som bol rozrušený tým, že Alexa nemohol vykonať príkazy.

Ale neodradilo ma to. Vedel som, že schopnosti Echo Dots siahajú ďaleko za rozhranie kocky a pre mňa to môže urobiť omnoho viac.

S Alexou som narazil na ďalšiu výzvu. Keď som ju požiadal, aby otvorila prehliadače Netflix, Hulu, Downloader alebo ES File Explorer, tieto aplikácie okamžite spustila. Keď som jej prikázal spustiť Kodi, Mobdro a Tea Tv, bola zmätená a nemohla otvoriť tieto aplikácie. Aký je rozdiel? Aplikácie, ktoré by Alexa mohla rýchlo otvoriť, sa stiahnu z Amazon App Store. Aplikácie, ktoré nemohli byť stiahnuté do systému FireStick. Alexa je dosť chytrý na to, aby otváral aplikácie App Store, ale nie dosť bystrý na to, aby spúšťal aplikácie tretích strán, načítané z boku..

Fire TV Cube má rovnaký 0,6 ”reproduktor Echo Dot ako 50 Echo Dot. Je to základný reproduktor bez basových reproduktorov a bez podpory Dolby. Kvalita zvuku je prijateľná, ak si chcete vychutnať hudbu pri nízkej hlasitosti a nechcete zapnúť väčšie reproduktory, pretože spotrebujú viac energie.

Wrapping Up - Fire TV Cube Recenzie

Ak máte Fire TV 2017, nákup Fire TV Cube nedáva zmysel. Radšej by som si kúpil Echo Dot 50 dolárov a ethernetový adaptér $ 15 a stále by som ušetril viac ako 50 dolárov. Ak chcete viac ukladacieho priestoru, adaptér OTG si môžete kúpiť samostatne. Kvalitný adaptér OTG vás bude stáť kdekoľvek medzi 5 až 10 dolárov. A nezabudnite, že kocka nedodáva kábel HDMI v krabici. Musíte si ju kúpiť osobitne. 6-stopový kábel stojí okolo 8 dolárov.

Verím, že Amazon mohol zabaliť mäsitejšie zariadenie, než aké dodáva za 120 dolárov. V skutočnosti by mi nevadilo zaplatiť ďalších 10 dolárov za výkonnejší procesor. Všetky zariadenia Fire TV sú trochu pomalé.

Ak už nevlastníte požiarnu TV, myslím, že Fire TV Cube by mohol byť dobrý začiatok. Pretože spája dve zariadenia do jedného, ​​vaše nastavenie by bolo menej preplnené. Echo Dot je s Cube rovnako dobrý ako samostatne. Môžete ovládať svoje inteligentné zariadenia, televízor, systémy domáceho kina a širokú škálu inteligentných zariadení.

súvisiace:

Ako útek z väzenia FireStick
Najlepšie aplikácie Fire Stick
Najlepšie VPN pre Fire Stick
Ako nainštalovať Google Play na Fire TV Stick
Ako nainštalovať Terrarium TV na Fire Stick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me