FireStick’te Sling TV Nasıl Alınır

>

Bu kılavuz, FireStick'te Sling TV'yi nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı gösterecektir. Set TV'ye benzer şekilde Sling TV, Android, iOS ve Web platformu için kullanılabilen canlı bir TV uygulamasıdır.

Kablo TV bağlantısı ucuza gelmiyor. Bir süredir çeşitli aboneliklere her ay yaklaşık 100 dolar harcıyorum. Ve bağlantı için satın almak zorunda kaldığım pahalı ekipmanlardan bahsetmiyorum bile. Daha da hayal kırıklığı yaratan şey, hepsinin bir sözleşme ile birlikte gelmesi. Çevrimiçi TV akışının sadece yakalanmaktan daha fazlasına sahip olduğuna sevindim; çok yaygınlaştı. Artık tüm favori kanallarımı internet üzerinden izleyebilir ve uydu aboneliğinin bana maliyetinin sadece bir kısmını ödeyebilirim.

Kordon kesme yolunu düşünüyorsanız, Sling TV'yi düşünmenizi tavsiye ederim. Dish Network'ün internet kolu olan Sling TV, aylık 20 $ gibi düşük bir fiyatla çok çeşitli cihazlarda canlı TV izlemenizi sağlar. Sling TV, aylık paketlerin bir parçası olarak veya alakart abonelikleri aracılığıyla tüm popüler kanalları size getiriyor. Bu hizmet büyük ölçüde canlı TV ile ilgili olsa da, burada da onlarca isteğe bağlı malzeme bulacaksınız.

Sling TV herhangi bir özel kurulum veya ekipman gerektirmez, sizi bir sözleşmeye bağlamaz ve bir düğmeye basarak favori kanallarınızı yayınlamanızı sağlar. Yani, Sling TV fiyat değer her bit olduğunu söyleyebilirim. Bu yazıda, Sling TV'yi FireStick'e nasıl kuracağınızı ve kullanacağımızı öğreneceğiz.

Sling TV nedir?

Sling TV'yi ilk duyduğumda, bunun başka bir Slingbox-esque cihazı olduğunu düşündüm veya muhtemelen Slingbox üreticisi ürünlerini yeniden adlandırdı. Biraz daha derine girdim ve Sling TV'nin Slingbox'tan çok farklı olduğunu gördüm.

Slingbox, yayını mevcut kablolu TV bağlantınızdan alır ve TV'yi uzaktan izleyebilmeniz için internete bağlar. Slingbox'ın çalışması için kablo TV aboneliğine ihtiyacı var.

Sling TV ise kablo TV'yi denklemden dışarı atıyor. Daha önce de söylediğim gibi, maliyetin bir kısmı için uydu kanallarını doğrudan desteklenen cihazlara aktarmanızı sağlar. Abonelik tabanlı modeli ve katmanlı fiyatlandırma yapısını kullanmasına rağmen, Sling TV kablo TV masraflarınızı önemli ölçüde azaltır.

Slingbox ek bir cihaz kurmanızı istiyor. Sling TV hiçbir özel kurulum gerektirmez.

Dünyanın herhangi bir yerinden Sling TV izlemek için bir VPN kullanın

Sling TV yalnızca ABD'de kullanılabilir. Ancak, henüz hayal kırıklığına uğramayın. Dünyanın neresinde olursanız olun bir VPN hizmeti kullanabilir ve coğrafi kısıtlamalı Sling TV hizmetinin engellemesini kaldırabilirsiniz.

Bir VPN ile, kendinizi VPN hizmetinin bir sunucuya sahip olduğu dünyanın herhangi bir yerine coğrafi olarak konumlandırabilirsiniz. ABD'deki birçok sunucudan birini seçebilir ve Sling TV'nin keyfini çıkarabilirsiniz.

VPN kullanarak internet kısıtlamasını da önleyebilir ve maksimum potansiyele sahip internetin keyfini çıkarabilirsiniz..

kullanırım Express VPN ve kişisel olarak size tavsiye ederim. Express VPN, en hızlı VPN hizmetidir. Aynı zamanda FireStick dostudur ve dünya çapında yüzlerce sunucuya sahiptir (ABD'de bulunanlar da dahil).

Sling TV Kaydı

Sling TV servisini kullanmak için bir hesaba kaydolmalı ve planı satın almalısınız. İyi haber şu ki Sling TV'de 7 günlük, tam özellikli, ücretsiz bir deneme var. Planınıza dahil olan tüm kanalları 7 gün boyunca ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.

Abonelik ücretini peşin olarak ücretlendiren ve deneme süresinin bitiminden önce iptal ederseniz daha sonra parayı iade eden diğer bazı canlı TV akış hizmetlerinin aksine, Sling TV 7 günlük deneme süresi için hiçbir şey faturalandırmaz. Yalnızca deneme süresinden sonra hizmetlere devam etmeyi seçtiğinizde faturalandırılırsınız.

Web Üzerinden Kayıt Olun (Önerilen yöntem)

Sling TV, web portalından kredi / banka kartınızla kaydolmanıza olanak tanır.

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda https://www.sling.com adresini ziyaret edin ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi 7 7 Gün Ücretsiz İzle ’düğmesini tıklayın

sling tv firestick

Sonraki web sayfalarındaki basit talimatları izleyin ve Sling TV'ye kaydolun ve hesabınızı oluşturun. E-posta adresinizi vermeniz ve bir şifre oluşturmanız istenecektir. FireStick'te Sling TV'ye giriş yapmak için e-posta ve şifreyi kullanabilirsiniz..

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, planlar ve dahil edilen kanallar web sitesinde gösterilir.

sapan tv kanalları

Mevcut planlardan birini seçmeniz gerekecek.

  • Sling TV Paketleri $ 20'dan başlıyor. Temel paket 20 dolara 30'dan fazla kanal sunuyor ve buna 'Sling Orange' deniyor. Orange planı yalnızca 1 cihazı destekliyor.
  • "Sling Blue" planı 25 dolara mal oluyor ve 45'ten fazla kanalı var. Sling TV'yi bu planla aynı anda 3 cihaza kadar kullanabilirsiniz.
  • Sling TV ayrıca 50'den fazla kanal sunan ve 40 dolara mal olan bir Orange + Blue planına sahiptir. "İspanyolların En İyisi" adında özel bir İspanyol planı var 10 $.

Fikrinizi oluşturmak ve herhangi bir ek kanal veya fırsat isteyip istemediğinizi belirlemek için bu web sitesinin ana sayfasındaki tüm Ekstraları inceleyebilirsiniz. 'Ekstralar' ayrıca HBO gibi her ay 15 ABD doları ek ücret alan premium kanalları da içerir. Aşağıdaki resme bakın.

sapan tv incelemesi

Sling TV Uygulamasını Kullanarak Kaydolun

FireStick'te Sling TV'yi zaten indirdiyseniz, doğrudan uygulamadan kaydolabilirsiniz. Ancak, ödeme bilgilerinizi FireStick'te oturum açtığınız Amazon hesabıyla güncellemiş olmanız gerekir. Https://pay.amazon.com/us adresinden ödeme bilgilerini doğrulayabilir, ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Ödeme bilgilerinizi güncellediğinizi ve FireStick'te Sling TV Uygulamasını indirdiğinizi varsayarsak, hizmetlere nasıl kaydolabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır (uygulamayı henüz indirmediyseniz, bir sonraki bölümde nasıl yapılacağınız gösterilecektir).

FireStick cihazınızda Sling TV uygulamasını açın, aşağıdaki ekranı görmelisiniz. Kayıt işlemini başlatmak için sağ alt taraftaki Now Şimdi 7 Gün Ücretsiz İzle’yi tıklayın

sapan tv planları

İstediğiniz planı seçin ve sağ alt köşedeki ‘Devam Et’i tıklayın.

sling tv kanalları listesi

Bir sonraki adımda, 'Ekstralar'ı seçme seçeneği sunulur. Temelde A-la-carte Sling TV kanallarının listesi, bunlar az önce bahsettiğimiz düzenli planın bir parçası değil.

Aboneliğinize dahil etmek için listedeki seçeneğin yanındaki ‘Ekle’yi tıklayın.

Şimdi tekrar sağ alt köşedeki "Devam" düğmesini tıklayın

sapan tv hbo

Artık tek yapmanız gereken hesabınızı oluşturmak ve fatura bilgilerinizi sağlamak için ekrandaki talimatları takip etmektir..

İşlem sırasında e-posta adresinizi kullanarak kaydolacak ve bir şifre oluşturacaksınız. E-posta adresi ve şifre, FireStick'te Sling TV'de oturum açmak için kullanılacak.

Yine, ödeme bilgilerinizi https://pay.amazon.com/us adresinde güncellediğinizden emin olun.

FireStick'te SLING TV Kurulumu

Şimdi, size Sling TV'yi FireStick'te nasıl alacağınızı göstereceğim. Amazon Store'da Sling TV bulunduğundan indirme ve yükleme yöntemi basittir. Uygulamayı yandan yüklemeye gerek kalmayacak.

ADIM 1: Uzaktan kumandayı kullanarak FireStick ana ekranından 'Ara' simgesini seçin. Arama (mercek simgesi) sol üst köşede.

sling tv firestick

2. ADIM: "Sling TV" yazmaya başlayın (tabii ki alıntılar olmadan). İlk birkaç harfi yazdığınızda, aşağıdaki önerilerde Sling TV'yi göreceksiniz. Uzaktan kumandayı kullanarak Sling TV'yi seçin ve tıklayın.

firestick üzerinde tv askı

ADIM 3: Sling TV simgesi bir sonraki ekranda görünecektir (zaten seçilmiş). Tıkla!

firestick üzerinde sapan tv almak için nasıl

4. ADIM: Şimdi, Sling TV'yi FireStick'e indirip yüklemeye başlamak için 'İndir' düğmesini tıklayın. Bir veya iki dakikadan fazla sürmemelidir.

sling tv firestick

5. ADIM: Kurulum tamamlandığında, ‘Aç’ düğmesini görmelisiniz. Uygulamayı hemen açmak için bu düğmeyi tıklayın. Uygulamayı daha sonra ‘Uygulamalarınız'dan da açabilirsiniz. & Oyunlar.'

firestick üzerinde sapan tv açmak

Sling TV FireStick böyle kurulur.

Amazon Fire Stick'te Sling TV Nasıl Kullanılır

Şimdi size FireStick'teki Sling TV uygulamasında nasıl oturum açacağınızı ve Sling TV'nin nasıl çalıştığını göstereyim.

Sling TV uygulamasını başlatın ve ekranın sağ alt köşesindeki ‘Oturum Aç’ düğmesini tıklayın.

sling tv paketleri

Kayıt sırasında verdiğiniz e-posta adresi ve o sırada oluşturduğunuz parola ile oturum açın.

giriş sapan tv

Sling TV uygulamasının ana ekranı FireStick'te böyle görünüyor. Varsayılan açılış ekranı 'TV'm' (üst çubuktaki seçenek).

Bu bölümde, hızlı erişim için kanalları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Bu alan ayrıca görüntüleme geçmişinize göre kanal önerilerini gösterir.

sling tv nasıl çalışır

Şu anda ne yayınlandığını görmek istiyorsanız, üstteki "ŞİMDİ AÇIK" seçeneğini tıklayın. Burada, çeşitli kanallarda şu anda uydu üzerinden ne oynadığını görebilirsiniz. Bu alan Spor, Yaşam Tarzı, Aksiyon gibi çeşitli kategorilere ayrılmıştır. & Macera ve daha fazlası.

sapan tv kanalları

Programların zamanlamasını zamana göre görüntülemek istiyorsanız, üstteki "REHBER" seçeneğini tıklayın.

Burada, üstte gösterilen zaman çizelgesini ve soldaki kanalların listesini görebilirsiniz. Bu alan yalnızca şu anda yayınlanmakta olanları değil, daha sonra yayınlanmak üzere planlananları da gösterir.

firestick üzerinde tv askı

Sling TV'de ayrıca Basketbol, ​​Hokey, Beyzbol ve daha fazlası gibi çeşitli sporların kanalların ve programların listesini görebileceğiniz özel bir SPOR bölümü bulunmaktadır..

sapan tv akışı spor

Sling TV Aboneliğini İptal Etme

Sling TV FireStick uygulamasında "Yönet" düğmesi olsa da, hesabınızı yönetmek için sizi web sayfasına yönlendirir. Bu, aboneliği iptal etmek için web'deki Sling TV hesabınızda oturum açmanız gerektiği anlamına gelir.

firestick sapan tv nasıl iptal edilir

Yani, yapmanız gereken www.sling.com/signin adresine gidin ve Sling TV kimlik bilgilerinizle giriş yapmak.

Giriş yaptığınızda, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar’ı (dişli çark simgesi) tıklayın.

askı TV planını iptal et

Sol taraftaki ‘Hesap’ı ve ardından sağ taraftaki button Hesabı Yönet’ düğmesini tıklayın

sling tv hesabını yönet

Şimdi Subsc Aboneliği İptal Et’i tıklayın ve Sling TV hesabını iptal etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

firestick'te askı TV aboneliğini iptal et

FireStick'te Sling TV Sorunlarını Düzeltme

Sling TV genellikle FireStick'te sorunsuz bir şekilde çalışır ve çok fazla sorun yoktur. Ancak, hiçbir zaman sorun yaşamayacağınızı söylemeyeceğim. Örneğin, bazen videolar tekrar tekrar kararmaya başlar. Karartma yine de çok kısa ama sinir bozucu. Kısa bir süre sonra bu sorunu nasıl gidereceğinizi anlatacağım.

5 Mbps'nin üzerinde bir hızda internet bağlantınız varsa, arabelleğe alma sorun olmamalıdır. Arabelleğe alma deneyimleriniz nadirse, dalgalanan internet veya Sling TV sunucusuyla ilgili geçici bir sorun olabilir. Ancak, arabelleğe alma çok sık olduğunda, internet bağlantınızı düzenli olarak hız açısından test etmek iyi bir fikir olacaktır. Hızı www.speedtest.net adresinden ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Sorunun çözülmesi için ISS'nize başvurmanız bile gerekebilir.

İlişkili:

Kodi'de arabelleğe alma nasıl düzeltilir
Teraryum TV'de arabelleğe alma nasıl düzeltilir

Çoğu uygulama sorunuyla ilgilenen iki yaygın sorun giderme tekniği vardır. Ayrıca takip etmek kolaydır. İşte her zaman kullanmanız gereken iki yöntem:

  1. FireStick'i yeniden başlat: Yeniden başlatma işletim sistemini ve uygulamaları yenileyecek
  2. Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin (bizim durumumuzda Sling TV)

Sling TV'yi FireStick'te yavaş bulursanız, bunun nedeni büyük olasılıkla uygulama verilerinin cihazın sınırlı depolama alanında çok fazla yer kaplamasıdır. Bu, Sling TV verilerini ve önbelleğini temizleyerek düzeltilebilir. Bu genellikle video karartma sorunlarıyla da ilgilenir. Bu sorunları nasıl çözebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Uygulama verilerinin temizlenmesi, tüm kişisel ayarlarınızı ve sık kullanılanlarınızı kaldıracaktır

FireStick ana ekranından üst kısımdaki ‘Ayarlar’ı seçin ve‘ Uygulamalar ’seçeneğini açın

sling tv amazon fire stick sorunları

Sayfayı aşağı kaydırın ve Install Yüklü Uygulamaları Yönet’i tıklayın

firestick yavaş sapan tv

Tekrar aşağı kaydırın ve yüklü uygulamalar listesinden sonraki ekranda ‘Sling TV’yi tıklayın

sapan tv sorunları nasıl düzeltilir

Şimdi "Verileri temizle" yi tıklayın

firestick üzerindeki sapan tv verilerini temizle

Tekrar "Verileri temizle" yi tıklayın

firestick açık sling tv önbellek

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Önbellek dahil tüm veriler temizlendi. Önbelleği temizlemek için ayrı bir seçenek olsa da, onu kullanmanıza gerek yoktur.

Paketleme

Sling TV, internete bağlı cihazlarınızda canlı TV izlemenin başka bir yoludur. Ve, FireStick'te Sling TV'yi kullanırken, daha düşük bir fiyata ve sözleşmesiz de olsa kablo TV'yi izlemek çok şey hissettiriyor. 20 $ için Amazon cihazınızda kablo akışı var. Bazı Ekstralar (elbette ek paralar için) atın ve daha fazla kanal, premium kanallar ve özel fırsatlar elde edin.

Şimdi hikayenin küçük bir tarafı var. Örneğin, Sling TV 50 saate kadar DVR sunar ancak yalnızca ek 5 $ 'Cloud DVR' hizmetini seçtiğinizde. Ayrıca, Sling TV yerel kanalları tüm bölgelerde mevcut değildir.

Bu küçük dezavantajlara rağmen, genel canlı TV deneyimi gerçekten sulanmıyor çünkü hala çok şeyim var. Çok sayıda kanal, isteğe bağlı içerik ve sorunsuz görüntüleme var. Sonuçta, Sling TV bana iyi geliyor.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me