10 Neden VPN’e İhtiyacınız Var?

>

İnterneti her gün saatlerce kullanırsınız. Günümüz dünyasında hemen hemen her şey internet üzerinden yapılabilir. Ancak, internet yararlı olduğu kadar tehlikeli bir yer. Verileriniz, tarama etkinliğiniz veya kimliğiniz olsun, internette gezinirken her şey sürekli tehdit altındadır. İşte burada bir VPN cankurtaran olduğunu kanıtlıyor. Bu yazıda, görmezden gelmemenizin nedenleri hakkında konuşacağız ve herhangi bir gecikme olmadan bir VPN kullanmaya başlayacağız.

Neden VPN Kullanmalısınız??

VPN'ler kendinizi gizlilik istismarcılarına ve kimlik hırsızlarına karşı korumanıza yardımcı olabilir, ancak birçok insan bunların para yatırmaya değer şeyler olmadığını düşünüyor. Eh, VPN kullanmanızın tek nedeni bu değil. Bir VPN'in çevrimiçi sörfünüzü iyileştirmesinin ve korumasının birçok yolu vardır.

1. Hükümet Gözetiminden Gizle

neden vpn kullanmalısın

Edward Snowden, NSA’nın tüm dünyadaki hükümetlerin vatandaşlarının çevrimiçi aktivitelerini izledikleri gözetim programı hakkında halka açılmadan önce bile birçok insan biliyordu. Ancak, vahiyinden sonra, yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Tüm web aramalarınız, ziyaret ettiğiniz web siteleri, e-postalarınız vb. Devlet kurumları tarafından izlenir.. Bu, ulusal güvenliği korumak için yapılır. Bununla birlikte, hiç kimse hayatlarının açık tutulmasını istemiyor ve her hareketini takip ediyor. Beş Göz ve TPP gibi ittifaklar, üyelerin bu toplanan bilgileri birbirleriyle paylaşmasını gerektirir, bu nedenle web etkinliğiniz tüm üye ülkelerin mülkiyetindedir. Bir VPN ile, dünyanın geri kalanından gizlendiğiniz için çevrimiçi etkinliğiniz gizlidir.

Örneğin, IP adresinizi kolayca görebildiğimde, Hükümetler, İSS'ler ve bilgisayar korsanlarının her çevrimiçi etkinliğinizi izlemesi çok daha kolay.

2. Sansürü atla

Devlet gözetimi kötü olsa da, internetin sansürü çok daha kötüdür. Çin, İran, Suudi Arabistan, BAE vb. Ülkelerdeki insanlar, web'de gezinme söz konusu olduğunda onlara çok fazla kısıtlama getirmektedir. Facebook, Twitter, YouTube, Google, Wikipedia, haber web siteleri vb. Web sitelerinin tümü bu ülkelerde engellenir. Herhangi bir çevrimiçi özgürlüğe sahip olmak için bir VPN kullanmanız gerekir. VPN'ler, IP adresinizi değiştirmenize ve böylece coğrafi konumunuzu aldatmanıza ve etkinliğinizi gizlemek için trafiği şifrelemenize olanak tanır. Bu şekilde devlet sansürünü atlayabilir ve istediğiniz herhangi bir web sitesine erişebilirsiniz.

3. Kodi / Benzer Uygulamaları Serbestçe Kullanın 

Kodi, günümüz dünyasında tartışmasız en popüler medya akışı uygulamasıdır. Sadece akış hizmetlerine erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda filmleri ve TV şovlarını her yerden izlemek için ücretsiz akış bağlantıları sağlar. Ancak, bu ücretsiz bağlantıların kullanımı her zaman yasal değildir, çünkü telif hakkıyla korunan içeriğe erişmenizi sağlarlar. Kodi'yi kullanmak yasal olsa da, telif hakkıyla korunan içeriğe erişmek için kullanmak yasal değildir. Bunu ISS'niz veya yasal yetkililer tarafından yapıyorsanız, ciddi sorun yaşayabilirsiniz. İyi bir Kodi VPN, fark edilmeden kalmanıza ve sorunsuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir.

Yasal Uyarı: FireStickTricks.com telif hakkı ihlallerini göz ardı etmez. Kullanıcılarımıza yasa dışı içerik yayınlamamalarını / indirmemelerini önemle tavsiye ederiz. VPN'ler, telif hakkı içeriğine erişmek için değil gizliliğinizi korumak için kullanılmalıdır.

4. Okul / İş Yerinde Web Sitelerinin Engellemesini Kaldırın

Okulların, üniversitelerin ve işyerlerinin eğlence hizmetlerine ve web sitelerine erişimi engellemesi oldukça yaygındır. Bir VPN yardımıyla bu filtreleri atlayabilir ve web'de özgürce gezinebilirsiniz.

5. Verilerinizi ve Kimliğinizi Koruyun

Muhtemelen interneti her türlü ödemeyi yapmak ve banka hesabınıza erişmek için kullanıyorsunuz. Bu, açık nedenlerle herkesten gizlemek istediğiniz tüm bilgilerdir. Ancak bazen kötü niyetli kullanıcılar, aktarılırken bu verileri kesmek için ortadaki adam saldırısı gibi teknikleri kullanabilirler. Bunun olmasını önlemek için, sunucularından geçen tüm verileri şifrelediği için bir VPN kullanmalısınız. Bir VPN kullandığınızda paylaştığınız tüm hassas bilgiler güvenlidir.

6. Çevrimiçi Etkinliğinizi Gizleyin

Birçok önde gelen reklam, yatırım ve sağlık sektörü ile adınıza göre tam bir dijital profil var. Bu şirketler bu bilgileri size hedefli teklifler ve reklamlar vermek için kullanır. Ancak, dijital geçmişinizin çoğunun onlarla olduğu gerçeğini gizlemez. Bu bilgileri şimdi tamamen silemeseniz de, en azından size daha fazla şey eklemelerini engelleyebilirsiniz. Bir VPN kullanarak, tüm bu casusluk ve veri toplama işlemlerini durdurabilirsiniz. Bir VPN'ye bağlandığınızda, görebileceğiniz tek şey bir VPN kullandığınızdır. Bu, çevrimiçi etkinliğinizi ISS'nizden, Hükümet gözetimi ve bu izleyicilerden gizler.

7. Netflix USA ve Diğer Coğrafi Sınırlandırılmış Hizmetlerin engelini kaldırın

İnternetteki birçok hizmet sadece dünyanın belirli bölgelerinde mevcuttur. BBC iPlayer, Spotify, Pandora, Hulu, vb. Herkesin kullanmak istediği hizmetlere örnektir, ancak yalnızca birkaçı konumlarına dayandırılabilir. Netflix her yerde kullanılabilir, ancak kütüphaneler değişir ve insanlar genellikle bundan hoşlanmazlar. Netflix ABD istenen sürümdür, ancak adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca ABD vatandaşları içindir. Bir Netflix VPN ile coğrafi konumunuzu taklit edebilir ve coğrafi kısıtlamalı hizmetlerin tümüne erişebilirsiniz.

8. Genel Ağlara Güvenle Göz Atın

İşiniz çok seyahat etmenizi gerektiriyorsa, sık sık genel kablosuz ağlara bağlanırsınız. Bu ağların güvenliği bir şaka. Bu mevcut değildir, bu da bu ağlara bağlandığınızda herkesin ne yaptığınızı görmesini kolaylaştırır. Şimdi, herkese açık ağlara bağlandığınızda banka hesabınıza veya şirket verilerinize erişiyor olabilirsiniz. Açıkçası, bu bilgilerin bilinmeyen bir kişinin eline geçmesini istemiyorsunuz. Bir VPN kullanıyorsanız, bilgileriniz ve etkinliğiniz güvende ve güvenlidir. Genel ağlar, kötü niyetli kullanıcılar için honeypot'lardır, bu nedenle genel kablosuz ağlara bağlanırken bir VPN kullanmak mutlak bir zorunluluktur.

9. Çevrimiçi oyun deneyiminizi geliştirin

Oyun için VPN? Evet, VPN'ler çevrimiçi oyun oynamaya çok yardımcı olur. Çevrimiçi çok oyunculu meraklılar, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle sunucuların ve grupların çoğuna erişilemeyeceklerini bileceklerdir. VPN'lerle tüm sunuculara erişebilir ve dünyanın her yerinden insanlarla rekabet edebilirsiniz. Bazı DLC ve bonus içeriğin dünyanın belirli bölgelerinde bulunması da yaygındır. VPN'lerle bu sorunun üstesinden gelebilir ve mevcut tüm içeriğe erişebilirsiniz.

Oyun için VPN'lerin bir başka avantajı da oyun turnuvalarında size yardımcı olmalarıdır. Rakiplerin, diğerlerinin sunucularıyla olan bağlantısını kesmek için DDoS saldırıları dağıtması yaygın bir hiledir. Ancak bir VPN kullandığınızda, bu kirli hile işe yaramaz hale gelir ve oyun alanı düz.

10. Yasal Boşluk Hakkında Endişelenmeden P2P indirin

İnternet ve hayat sel olmadan anlamsızdır. Bunu anlıyoruz. Torrentleri ve P2P hizmetlerini kullanmak tamamen yasal olsa da, telif hakkıyla korunan içeriği indirdiğinizde kırmızı bölgeye girersiniz. Birçok ülke buna fazla odaklanmıyor, ancak birçoğu buna odaklanıyor. Telif hakkıyla korunan içeriği indirdiğiniz tespit edilirse, bazı durumlarda hapis cezası da dahil olmak üzere yasal cezalarla karşılaşabilirsiniz. P2P hizmetlerini VPN olmadan kullandığınızda, eş havuzundaki, ISS'nizdeki ve aynı ortak ağa bağlı olan herkes indirme etkinliğinizi görebilir. Ancak torrent VPN kullandığınızda bu sorun çözülmüştür. İSS'niz ve başka herhangi biri torrent indirdiğinizi bilmiyorsa, bu içeriğin telif hakkıyla korunup korunmadığını bilmeleri mümkün değildir.

Yasal Uyarı: Bu makaledeki tüm bilgiler yalnızca eğitim amaçlıdır. Telif hakkı ihlallerini göz ardı etmiyoruz. Kullanıcılar yalnızca yasal haklarına sahip oldukları içeriğe erişmelidir. Telif hakkı içeriğine eriştiği tespit edilirse ciddi yasal sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Feragatnamemizin tamamını okuyun. 

Bonus #İpucu: İnsanların Web Araştırmanızı İzlemesini Önleyin

İşinizin savaş zulmü, çocuk istismarı, hükümet komploları, vb. Gibi hassas konuları araştırmanızı gerektirdiği durumlar olabilir. Bu sadece tehlikeyi heceleyebilir ve bu insanları uzak tutmak akıllıca olur. Çalışmanızı gizlemenin ve özgürce araştırmaya devam etmenin tek yolu bir VPN kullanmaktır.

İndirme ve Akış Sırasında Dikkatli Olun

İndirme ve akış modern internet kullanıcısının önemli yönleridir. İkisini de yasadışı yapmakla birlikte, dikkatli değilseniz çok fazla sorun yaşayabilirsiniz. Torrentleri indirirken, etkinliğinizi gizlemeye dikkat edin, aksi takdirde yasal işlem görme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ücretsiz akış bağlantılarına erişmek için Kodi'yi kullanırken, film izleme deneyiminizin kötü bir şekilde değişmemesi için bir VPN bağlantısının arkasına saklandığınızdan emin olun..

Ayrıca, herhangi bir hizmet aracılığıyla içerik akışı yaparken VPN kullanmak size yardımcı olabilir, çünkü ISS'niz bunu bilemeyecektir. Bu, indirme ve akış için özellikle önemlidir, çünkü ISS'ler kullanıcıları her ikisini de yaptıkları zaman ağ bant genişliğini daraltır. Bunun olmasını önlemek için, P2P'e izin verebilecek bir VPN kullanın, Kodi için destek sunar ve coğrafi olarak kısıtlanmış hizmetlerin engelini kaldırmak için size geniş bağlantı seçenekleri sunmak için dünyanın her yerine yerleştirilmiş sunuculara sahiptir..

Kullanıcıların ağır para cezaları ödemek zorunda kaldıkları bir değil, birçok örnek var. Aşağıda, Reddit tartışma dizisinde kullanıcılar tarafından paylaşılan bu tür bazı örnekler bulunmaktadır.

# 1. Şarkıları yasadışı olarak indirmek için 960 dolar (12 şarkı için şarkı başına 80 dolar) ödemek zorunda kaldı.

Tartışmadan yorum Filmleri yasadışı yollarla indirdikleri için yargılanan reddit insanları, ne oldu?.

# 2. Başka bir kullanıcı, yasadışı müzik indirmesi nedeniyle 3500 ABD doları ödemek zorunda kaldı.

Tartışmadan yorum Filmleri yasadışı yollarla indirdikleri için yargılanan reddit insanları, ne oldu?.

3.. Bir kullanıcı daha 2000 dolar para cezasına çarptırıldı.

Tartışmadan yorum Filmleri yasadışı yollarla indirdikleri için yargılanan reddit insanları, ne oldu?.

VPN almak, ağır para cezaları ve ücretlerle istenmeyen yasal sorunlarla karşılaşmaktan daha iyi ve uygun bir seçimdir. Değil mi?

Hangi VPN Kullanmalısınız??

Bir VPN satın alırken sağlamanız gereken birkaç şey var. Hızları, sunucu konumları, gizlilik politikaları ve fiyatlandırma açısından sektörde en iyi olan beş VPN'i öneriyorum. Kişisel olarak, tarihin en popüler ve en hızlı VPN'i olan ExpressVPN'i (ExpressVPN incelemesine bakın) kullanıyorum.

Under: VPN

Bu web sitesinde ara

En İyi VPN'ler

10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?expressvpn kenar çubuğu10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?30 günlük para iade garantisiVisit ExpressVPN'yi okuyun
ipvanish kenar çubuğu10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?7 günlük para iade garantisi
nordvpn kenar çubuğu10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?10 Neden VPN'e İhtiyacınız Var?7 günlük para iade garantisi NordVPN'i ziyaret edin

Gönderi İçeriği

 • 1 Neden VPN Kullanmalısınız??
  • 1.1 1. Hükümet Gözetiminden Gizle
  • 1.2 2. Sansürü atla
  • 1.3 3. Kodi / Benzer Uygulamaları Serbestçe Kullanın 
  • 1.4 4. Okul / İş Yerinde Web Sitelerinin Engellemesini Kaldırma
  • 1.5 5. Verilerinizi ve Kimliğinizi Koruyun
  • 1.6 6. Çevrimiçi Etkinliğinizi Gizleyin
  • 1.7 7. Netflix USA ve Diğer Coğrafi Sınırlandırılmış Hizmetlerin engelini kaldırın
  • 1.8 8. Genel Ağlara Güvenle Göz Atın
  • 1.9 9. Çevrimiçi oyun deneyiminizi geliştirin
  • 1.10 10. Yasal Boşluk Hakkında Endişelenmeden P2P İndir
  • 1.11 Bonus #İpucu: İnsanların Web Araştırmanızı İzlemesini Önleyin
 • 2 İndirme ve Akış Yaparken Dikkatli Olun
 • 3 Hangi VPN'yi Kullanmalısınız??
 • 4. Sonuç

Trend Olan Kılavuzlar

 1. FireStick için en iyi VPN
 2. Bir FireStick'i Jailbreak Etme
 3. FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir
 4. En İyi Kodi Eklentileri
 5. En İyi Kodi Yapıları
 6. En İyi FireStick Uygulamaları
 7. IPTV
 8. Sinema APK
 9. Exodus Redux Eklentisi
 10. En İyi Torrent Siteleri

yakın zamanda Gönderilenler

 • 8 En İyi Şov Kutusu Alternatifleri (2020)
 • FireStick Nasıl Jailbreak Yapılır (Şubat 2020)
 • En İyi Kodi Derlemeleri (Şubat 2020 için güncellendi)
 • Dünyada Kazanmak İçin En İyi Kodi Eklentileri [2020]
 • Gerçek Debrid Sadece Filmler Nasıl Kurulur Kodi Addon

feragat - Telif hakkı içeriğinin yayınlanması veya indirilmesi yasalara aykırıdır.

FireStickTricks.com, Kodi, Fire Stick veya rehberlerimizin yasa dışı kullanımını hiçbir şekilde göz ardı etmez, teşvik etmez veya teşvik etmez. Kullanıcılar eylemlerinden sorumludur. Feragatnamemizin tamamını okuyun.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me