Akışlı Filmler / TV Şovları için En İyi 5 VPN

>

Bugünlerde piyasada onlarca VPN var. Ancak, sadece bir avuç online video akışı için yeterince iyidir. Bu yazıda, akış için en iyi VPN'leri topluyoruz.

akış için en iyi vpnCoğrafi kısıtlamaları atlamak, ISS azaltmayı önlemek ve gizliliğinizi korumak için akış sırasında bir VPN'e ihtiyacınız var.

Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney +, vb. Hizmetlerde bulunan video içeriğine sınırsız erişim arıyorsanız bir VPN'niz olması gerekir. ISS'niz akış sırasında internet hızınızı düşürüyorsa, bunu bir VPN ile önleyebilirsiniz. Ve en önemlisi, ek güvenlik katmanları ile, VPN web üzerinde dijital ayak izi bırakmamanızı sağlar ve gizliliğiniz bozulmadan kalır.

Fikir, performans kaybı olmadan tüm bunları yapabilen VPN'yi bulmaktır. 4K'da yüksek çözünürlüklü akış daha popüler hale geldiğinde, VPN'inizin orijinal İSS hızının önemli bir yüzdesini tutması önemlidir..

Tonlarca VPN hizmetini test ettik ve akış için en uygun bulduğumuz hizmetleri seçtik. Toplam 5 VPN seçtim ve her VPN hakkında ayrıntılı olarak konuşacağım. Ancak, aceleniz varsa ve en iyi seçimimi bilmeniz gerekiyorsa, bu ExpressVPN'dir. Aşağıda ExpressVPN'in önemli özelliklerine hızlıca göz atabilirsiniz:

Akış için en iyi VPN'i nasıl seçtik?

Akış için en iyi VPN'lerin ayarlanması, bireysel VPN'lerin nasıl performans gösterdiğine daha yakından bakmayı gerektirir. Bu, hızlar, yasal yetki alanı, kullanılan güvenlik ve çeşitli akış sitelerinin engellemesini kaldırma yeteneği açısından olabilir. Ayrıca, VPN'nin çalışma şeklini doğrudan etkileyen diğer dış yönler arasında para için değerini de düşünüyoruz.

Sunulan hızlar

Bu, kullandığımız önemli bir birincil özelliktir. Varsayılan olarak, bir VPN şifreleme yükleri nedeniyle başlangıçtaki internet hızlarınızı bir farkla yavaşlatır. Her VPN incelemesi için indirme hızlarını, yükleme hızlarını, gecikmeyi ve hatta titremeyi ölçmek için bir hız testi aracı kullanıyoruz. Akış için en iyi VPN'ler, HD içeriği oynatmanıza izin verebilecek ve oynatma hataları olmadan ikna edici yüksek hızlar sunmalıdır.

Yasal yargı

Yasal işlem tabanı, bir VPN'nin kullanıcılarının gizliliğini ne kadar iyi gözlemlediğini önemli ölçüde etkiler. Akış için en iyi VPN'ler, toplu gözetim ile ilişkili olmayan bölgelerden çalışır. Ülkenin veri gizliliği yasaları da bu ülkelerde bulunan VPN'lerin lehine çalışır. Bu VPN'lerin de günlüksiz bir politikası olmalıdır.

Güvenlik standartları

Şifreleme düzeyi, güvenlik açısından bir VPN'nin ne kadar güçlü olduğunu da tanımlar. Şifreleme ne kadar gelişmiş olursa o kadar iyidir - VPN yüksek performans sunsa bile bu daha iyidir. Ağır şifrelemeler düşük bağlantı hızı sağlar. Ancak, akış için en iyi VPN'ler, performanslarını etkilemezken mükemmel güvenlik özellikleri sağlamalıdır.

uygunluk

Güvenilir bir VPN hizmeti, tüm popüler cihazlara yükleyebileceğiniz çok çeşitli özel uygulamalar sunar. VPN, aynı anda çok sayıda cihazı güvenceye almanıza da izin vermelidir.

Akış için En İyi VPN'ler

  1. ExpressVPN
  2. IPVanish
  3. NordVPN
  4. CyberGhost VPN
  5. VyprVPN

Şimdi hangi VPN'nin tam gereksinimlerinize uyduğuna karar verebilmeniz için her VPN hakkında biraz daha bilgi bulalım.

1. ExpressVPN

akış için expressvpnExpressVPN, akış hizmetleri için en çok tercih edilen VPN'dir. VPN, ultra yüksek hızları ve sınıfının en iyisi şifreleme standartları ile ünlüdür. ExpressVPN ayrıca veri saklama yasaları için zorunlu bir gereksinimi olmayan İngiliz Virgin Adaları'na da kayıtlıdır. Bu, ABD ve AB gizlilik yasaları gibi istilacı makamların da erişemeyeceği anlamına gelir. Bu nedenle ada, ExpressVPN'in de sıkı bir sıfır politikası tutmasını mümkün kılıyor - çevrimiçi yayıncıların lehine çalışan bir şey.

ExpressVPN, adlarını bir “Ekspres” hizmeti ve dünyadaki en güvenilir VPN'lerden biri olarak bırakıyor. Bu, 94+ ülkede 160+ şehirde 3000'den fazla sunucudan oluşan etkileyici küresel ağı sayesinde - ve bu rakamlar sürekli artmaktadır. Bu, yakınlarda her zaman HD akış için maksimum hız sunan bir ExpressVPN sunucusu bulabileceğiniz anlamına gelir.

Gizlilik & Güvenlik

ExpressVPN, veri güvenliği için hem RSA-4096 el sıkışması hem de SHA-512 HMAC karma kimlik doğrulama anahtarı ile birleştirilen kırılmaz AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Bu şifreleme düzeyi askeri düzeyde ve bu nedenle mevcut en iyi güvenlik olarak kabul edilir. ExpressVPN ayrıca otomatik Kill Switch, sıfır bilgili DNS, Split Tunneling, IP gizleme aracı ve daha birçok özellik gibi ekstra özellikler de sunar..

uygunluk

İngiliz Virgin Adaları hizmeti geniş bir yelpazede uyumlu platformlar ve cihazlar sunmaktadır. Buna Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve Blackberry gibi platformlar da dahildir. Ayrıca Chrome, Safari ve Firefox gibi tüm önemli tarayıcılar için uzantılar sunar. ExpressVPN aynı zamanda yönlendiriciler için özel bir istemci sağlayan tek VPN'dir. Son olarak, premium kullanıcıysanız, aynı anda 3 bağlantıya sahip olursunuz.

Fiyatlandırma

Neyse ki, ExpressVPN kısa bir süre önce abonelik planlarının fiyatlandırma oranlarını güncelledi - bu da onları makul fiyatlı hale getirdi. Fiyatlar biraz yüksek kalsa da, mükemmel hizmet sunumundan hala büyük ölçüde yararlanabilirsiniz. ExpressVPN ayrıca, plan fiyatlandırmasının arkasındaki mantığı açıklayan, özelliklerle dolu bir VPN'dir. Şu anda, en iyi paketleri 12 aylık bir plana giderseniz% 49'a kadar tasarruf sağlayabilir. Dahası, seçtiğiniz plan ne olursa olsun, ExpressVPN size soru sorulmayan 30 günlük para iade garantisi verecektir..

ExpressVPN.com'u ziyaret edin

2. IPVanish

akış için ipvanish vpnIPVanish, yüksek hız ve performans kusursuz dengesi sayesinde flamalar için mükemmel bir seçimdir. Bu, VPN'nin sunucularına tamamen sahip olduğu ve çalıştığı gerçeğiyle ilişkilendirilebilir - nadiren etkileyici, etkileyici bir olay, yalnızca sektördeki diğer iki VPN'de görülür. VPN ayrıca, dünya çapında 70'den fazla ülkede 1700'den fazla sunucunun sunucu kapsamı ile de başarılı..

Gizlilik & Güvenlik

Ne yazık ki, IPVanish, kayıtlı olduğu ABD'den, çevrimiçi gizlilik ve özgürlükle iyi olmayan bir şeyden çalışıyor. Bununla birlikte, IPVanish sıkı bir sıfır günlük politikası izlediğini iddia ediyor ve kullanıcıların bilgilerini saklamıyor. VPN'in bir şekilde ABD'den gelen istilacı gizlilik yasalarının üstesinden gelmenin bir yolunu bulduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, bu, akış etkinliğinizin size geri izlenmeyeceği anlamına gelir.

VPN ayrıca güvenlik açısından da çok başarılı. Örneğin, RSA-2048 bit şifreleme anahtarıyla birlikte sınıfının en iyisi AES-256 bit şifrelemeyi sunarlar. Ayrıca, IPVanish, kullandığınız istemci uygulamasına bağlı olarak çeşitli bağlantı protokolleri de yayınlar. Ayrıca otomatik öldürme anahtarı, bölünmüş tünelleme, çift VPN, DNS gibi çoklu güvenlik özellikleri de sağlarlar.&IPv6 sızıntı koruması, WiFi koruması, Mükemmel İletme Gizliliği ve daha fazlası.

uygunluk

IPVanish çoklu platformlarda ve cihazlarda kullanılabilir. Bu, Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Chrome OS, Fire TV, Windows Phone ve Yönlendiricilere yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, izin verilen eşzamanlı bağlantı sayısı söz konusu olduğunda VPN çok cömerttir, çünkü tek bir paket altında 10 cihaza kadar güvenceye alabilirsiniz.

Fiyatlandırma

IPVanish üç ücretli plan sunuyor. VPN ayrıca önceki pahalı planlarında büyük değişiklikler yaptı - şimdi çok uygun fiyatlar sunuyor. Örneğin, 1 Yıllık plan olan en iyi değeri ayda 3.25 $ 'dan satılıyor ve her 12 ayda 39 $' dan faturalandırılıyor - paranızın% 73'üne kadar tasarruf sağlıyor. Ayrıca, satın aldığınız her plan için, hizmetlerini denemek için oldukça yeterli 7 günlük para iade garantisi almaya hak kazanırsınız..

IPVanish.com adresini ziyaret edin

3. NordVPN

akış için en iyi vpnNordVPN, çoğu akış hizmetiyle mükemmel çalışan en popüler ve popüler bir VPN'dir. Özellikle, NordVPN dünya çapında 64'den fazla ülkede 5100'den fazla sunucuyla en geniş sunucu kapsamına sahiptir. Bu global kapsam, akış sırasında yüksek hızların keyfini çıkarmak için her zaman yakınınızdaki en iyi sunucuya bağlanabileceğiniz anlamına gelir.

Gizlilik & Güvenlik

NordVPN şu anda siber güvenlik ve internet özgürlüğünü güçlü bir şekilde savunan uzak bir ülke olan Panama'da kayıtlı. Bu, VPN'nin katı bir kayıt tutmayan politika izleyebileceği anlamına gelir. Güvenlik açısından NordVPN, OpenVPN protokolünde DHE-RSA AES-256 SHA şifrelemesinin bir kombinasyonunu kullanır. Bu, güvenliği artırmak için RSA-2048 ve HMAC SHA2-384 kimlik doğrulama anahtarını sundukları anlamına gelir. Ayrıca, NordVPN mükemmel ileri gizlilik için harika bir 3072 bit Diffie Hellman Exchange (DHE) anahtarı kullanıyor.

Ayrıca, bu ikna edici birinci sınıf güvenlik standartlarının yanı sıra, VPN ayrıca bir kill switch, CyberSec, çift VPN, güvenli DNS, IPv6 sızıntı koruması, Anti-DDoS ve VPN üzerinden Soğan gibi gelişmiş gizlilik özellikleri sunar. Son olarak NordVPN, istemci uygulamalarında OpenVPN, IKEv2 / IPSec, PPTP ve SSTP gibi çeşitli bağlantı protokolleri de sunar.

uygunluk

Panama tabanlı VPN, cihaz ve platform uyumluluğu söz konusu olduğunda çok etkileyici. Örneğin NordVPN, Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Android, iOS, Blackberry ve DD-WRT dahil olmak üzere tüm büyük platformları destekler. Ayrıca Chrome, Safari ve Firefox dahil olmak üzere çeşitli tarayıcılar için uzantılar sunar. Ayrıca, Kodi kutuları, Akıllı TV'ler ve farklı oyun konsolları gibi cihazlara NordVPN de kurabilirsiniz. Bununla birlikte, bu cihazların çoğuna sahipseniz, NordVPN'in 6 eşzamanlı bağlantıya izin verdiğini göz önünde bulundurarak, aynı anda hala güvenceye alabilirsiniz.

Fiyatlandırma

NordVPN, en ucuz abonelik planlarını sağlayan en iyi VPN'lerden biridir. Şu anda, aynı özellikleri sunan ancak farklı faturalandırma döngülerine sahip dört adede kadar paket veriyorlar. Her üç yılda bir 125,64 $ 'lık faturalandırılan ayda 3,49 $' lık en popüler planlarından oldukça faydalanabilirsiniz. 3 Yıllık plan da paranızın% 70'ini tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, tüm NordVPN planlarının sorunsuz 30 günlük para iade garantisi ile karşılandığını unutmayın..

NordVPN.com'u ziyaret edin

4. CyberGhost

en iyi akış vpnCyberGhost, çevrimiçi içerik akışı için mükemmel bir VPN'dir. Bu, hız, verimlilik ve birinci sınıf gizlilik ve güvenlik dengesi sayesinde. Özellikle, CyberGhost tescillidir ve Romanya'da gizlilik ve siber güvenlik konusunda yüksek saygı gören bir bölgede yasal yetkiye sahiptir. CyberGhost ayrıca dünyanın 89'dan fazla yerinde 5900'den fazla sunucunun bulunduğu geniş bir sunucu ağına sahiptir. Bu, dünyanın herhangi bir bölgesine sanal olarak bağlanabileceğiniz ve akışın keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Gizlilik ve güvenlik

CyberGhost, RSA-2048 bit anahtarıyla birleştirilmiş AES-256 şifrelemesi de dahil olmak üzere gelişmiş teknikleri sayesinde maksimum güvenlik sağlar. Ayrıca, CyberGhost yakın zamanda önceki HMAC MD5 karma kimlik doğrulamasından gelişmiş bir HMAC SHA-2'ye yükseltti. Bunu OSTIF OpenVPN denetimi tarafından önerilen yeni önerileri karşılamak için yaptılar..

Şu anda CyberGhost ayrıca OpenVPN, L2TP ve PPTP dahil üç adede kadar protokol sunmaktadır. Dikkat çekici bir şekilde, VPN, SSH ve SSTP gibi tarihli protokolleri desteklemez. Ek olarak, CyberGhost ayrıca otomatik öldürme anahtarı, WiFi koruması, bölünmüş tünelleme, çift VPN ve DNS gibi heyecan verici özellikler sunar & IP sızıntı koruması.

uygunluk

CyberGhost, birden fazla cihaz ve platform için çok çeşitli özel uygulamalar sunar. Windows, Android, macOS, iOS, Chrome OS, Linux, Yönlendiriciler, Ahududu PI, Firestick ve tüm önemli oyun konsolları için CyberGhost alabilirsiniz. Aynı anda en fazla 7 cihazı güvenceye alabilirsiniz.

Fiyatlandırma

CyberGhost, abonelik planlarını ve fiyatlandırma oranlarını sürekli olarak güncelliyor. Örneğin, VPN şu anda üç paket topluyor ve en iyi planı, ilk yıl için 33 dolar, ardından 12 ayda bir 66 dolarlık bir Cadılar Bayramı teklifi. CyberGhost'un 45 gün boyunca risksiz, cömert bir para iade garantisi ile karşılandığını unutmayın.

CyberGhostVPN.com adresini ziyaret edin

5. VyprVPN

akış için en iyi vpnsVyprVPN ayrıca hızlı, güvenli ve global olarak güvenilir içerik akışı için mükemmel bir seçimdir. 2009 yılında ana şirketi Golden Frog GmbH tarafından kurulan VyprVPN, kendini siber güvenlik ve çevrimiçi gizliliği savunan küresel güvenilir bir hizmet olarak konumlandırmak için büyük adımlar atan İsviçre merkezli bir VPN'dir. VyprVPN ayrıca dünya çapında 70'den fazla konumda şaşırtıcı 200.000 IP adresi ile 700'den fazla sunucudan oluşan etkileyici bir ağ işletmektedir. Ayrıca, dinamik sunucu değiştirme özelliğinden de yararlanabilirsiniz - çevrimiçi kimliğinizi anonim olarak tutmanıza yardımcı olabilecek bir şey.

Bununla birlikte, bu bir dereceye kadar arzulanan bir açıklamadır, çünkü ana şirketleri Golden Frog kısmen Amerikalıdır ve bu da onları ABD ve AB yetkilileri ile veri paylaşımı gibi eylemlere maruz bırakmaktadır..

Gizlilik ve güvenlik

VyprVPN, ana şirketi Golden Frog'un ülkede kurulduğundan beri İsviçre'de yasal yargı yetkisine sahiptir. Bu, İsviçre'nin gizlilik yasalarıyla tanındığı göz önüne alındığında, onlara olumlu bir yer veriyor. Ülke, çevrimiçi gizliliğe büyük saygı duyuyor ve çevrimiçi kullanıcı koruması ve gizlilik yasalarını yürürlüğe koyan az sayıda ülke arasında yer alıyor. İsviçre için, gizlilik yasaları İsviçre Federal Veri Koruma Yasası (DPA) ve Veri Koruma Yönetmeliği (DPO) kapsamındadır..

VyprVPN siber güvenliği konusunda dikkate değer bir üne sahiptir. Hizmetler, en güvenli ve kırılmaz şifreleme tekniği olarak kabul edilen modaya uygun AES-256 CBC'yi kullanıyor. Şifreleme daha sonra RSA-2048 el sıkışmasıyla birlikte ünlü HMAC SHA1 karma kimlik doğrulaması ile birleştirilir. Ayrıca bir Diffie-Hellman-2048 anahtar değişimi tarafından sunulan mükemmel ileri gizlilik de var. HMAC SHA1, güvenlik standartlarını yükseltmek için HMAC SHA2'ye yükseltilebilir; aksi halde, bu güvenlik kombinasyonu yenilgisiz kalsa da.

VPN ayrıca PPTP, L2TP / IPSec, OpenVPN ve Chameleon protokolü de dahil olmak üzere çeşitli güvenlik protokolleri sunar; bunlar yalnızca Premium planı satın alırsanız kullanılabilir. VyprVPN ayrıca ağınıza istenmeyen gelen trafiği engelleyen bir NAT güvenlik duvarı özelliği sunarak ekstra bir güvenlik katmanı sağlamıştır..

uygunluk

VyprVPN, desteklenen cihazlar ve platformlar söz konusu olduğunda, kendisi için iyi iş çıkardı. Golden Frog, Windows, macOS, Android, iOS, Linux, BlackBerry, Yönlendiriciler, QNAP, Anonabox ve Akıllı TV'ler de dahil olmak üzere tüm büyük platformlar için birkaç istemci oluşturmayı başardı.

Fiyatlandırma

VyprVPN, VyprVPN ve VyprVPN Premium dahil olmak üzere iki paket kategorisi sunmaktadır. İki plan seti farklı özellikler ve fiyatlandırma oranları sağlar. En iyi plan, ayda 6.67 $ olan ve 12 ayda bir 80 $ 'dan faturalanan yıllık VyprVPN Premium'dur. VyprVPN Premium planının size beş eşzamanlı bağlantı, Chameleon protokolü ve VyprVPN bulut gibi üstün özellikler sunduğunu aklınızdan çıkarmayın;.

VyprVPN.com adresini ziyaret edin

Son sözler

Hiç şüphe yok ki, VPN güvenli dijital içerik akışı için çok önemli bir araçtır. Bununla birlikte, doğru hız, performans ve sıkı güvenlik ve gizlilik dengesini sunabilecek bir VPN seçmek zor. Birçok VPN denedik ve en iyi akış özelliklerini sunabilecek beş taneye yerleştik. Ayrıca, VPN olmadan medya akışının tehlikelerini de listeledik ve bir VPN seçerken bakılması gereken yönleri sunuyoruz. Aksi takdirde, listelenen VPN'lerden seçim yapma özgürlüğünüz vardır ve telif hakkı ihlali, İSS kısıtlaması ve coğrafi kısıtlamalar arasında sıkışmadan HD içeriğin keyfini çıkarın.

İlişkili:

Firestick için En İyi VPN
Kodi için en iyi VPN
Neden bir VPN kullanmalısınız?
VPN Yasal ve Güvenli mi??
Doğru VPN nasıl seçilir

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me