Ako bezplatné siete VPN zarábajú peniaze? 5 desivé fakty vedieť

>

VPN sa stali veľmi užitočným nástrojom pre mnohých nadšencov ochrany súkromia online. Mnoho návštevníkov internetu rád využíva bezplatné služby VPN, pretože sú jednoduché, ľahko použiteľné a čo je najdôležitejšie, prichádzajú bez cenovky. Mnoho používateľov VPN má však tendenciu zabudnúť, že prevádzka služby VPN stojí peniaze. Kým platené siete VPN sa financujú prostredníctvom predplatného, ​​bezplatné siete VPN musia zarábať peniaze rôznymi spôsobmi. Ako teda zarábajú bezplatné siete VPN? Tu je 5 desivých faktov, ktoré by ste mali vedieť o bezplatných sieťach VPN.

Ako bezplatné siete VPN zarábajú peniaze

ako bezplatné vouchery zarábajú peniaze

1. Predaj údajov používateľov

Začneme zoznamom najpravdepodobnejších vecí, ktoré VPN robia, aby zarobili peniaze svojim používateľom, a to je predaj informácií a údajov, ktoré im poskytujú ich zákazníci. Toto je bezpochyby jedna z najnebezpečnejších vecí, ktoré môže sieť VPN urobiť zadarmo, pretože to priamo ovplyvňuje súkromie zákazníka a umožňuje používateľom narušiť bezpečnosť..

Ako a kde môže bezplatná služba VPN predávať vaše údaje? No, podľa záznamov niektorých sietí VPN, ktoré boli v skutočnosti zachytené, existuje niekoľko spôsobov, ako VPN postupovať. Jednoducho povedané, vyťažia údaje zo zariadenia používateľa a pre každú osobu vytvoria samostatné súbory. Toto množstvo údajov a osobných údajov, ktoré môžu potenciálne vyťažiť zo zariadenia, je skutočne znepokojujúce.

Počnúc informáciami o vašom zariadení a údajmi o polohe, až po osobné informácie, e-maily, správy, telefónne čísla a v podstate všetko uložené v pamäti zariadenia. Niektorým sieťam VPN sa dokonca podarilo získať úplnú kontrolu nad zariadeniami svojich používateľov, čo im umožnilo úplný a neobmedzený prístup vrátane možností úprav, úprav a dokonca vymazania médií z kontrolovaného zariadenia..

V niektorých prípadoch siete VPN predávajú e-maily svojich používateľov podnikom tretích strán. Toto je pre vás ako používateľa obrovský problém, pretože získate nielen veľa spamu a nevyžiadaných e-mailov, ale nikdy nemôžete vedieť, koľko ľudí a spoločností má vašu e-mailovú adresu. Ransomware, šifrovanie a phishingové e-maily sú len niektoré z možných dôsledkov nesprávneho zaobchádzania s VPN s vaším e-mailom..

Znie to príliš strašidelne, aby to bola pravda, takže najväčšou otázkou, ktorá z toho všetkého vyplýva, by nemalo byť nezákonné? Nanešťastie väčšina bezplatných používateľov VPN neprechádza zásady ochrany osobných údajov pred prihlásením sa do novej služby. Znamená to, že pokiaľ VPN uvedie, že môže zdieľať vaše informácie v akejkoľvek podobe alebo forme a s tým súhlasíte, nie je to nezákonné. Určite to nie je etické a morálne, ale bohužiaľ je to medzera, ktorú veľa bezplatných sietí VPN vie, ako využiť výhody.

2. Marketing založený na osobných údajoch

V súlade s prvou vecou, ​​o ktorej sme hovorili, je otvoreným zdieľaním údajov na marketingové účely ďalšia veľmi nebezpečná prax, ktorú si niektoré bezplatné siete VPN umožňujú. Dôvody sú samozrejme pochopiteľné. Keďže nevyberajú žiadne peniaze z odberov používateľov, kompenzujú svoje straty tým, že zarábajú rôznymi spôsobmi. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môže VPN zdieľať údaje svojich zákazníkov na marketingové účely.

Prvým je, že vaše údaje a informácie priamo používajú na marketingové a reklamné účely. Znamená to, že pri každom prihlásení alebo vyhľadaní niečoho, čo vás zaujíma, VPN ukladá tieto informácie a používa ich na zistenie, ktoré reklamy sa majú predať a ako to najefektívnejšie. Druhým spôsobom je, že tieto údaje otvorene zdieľajú so spoločnosťami tretích strán a ich partnermi. Toto je oveľa nebezpečnejšia možnosť, pretože VPN a marketingová spoločnosť sú v zásade integrované do jednej platformy a obidve majú úplnú kontrolu nad vašimi údajmi. Je to tak nebezpečné, pretože marketingová spoločnosť často spája reklamy z webových stránok a zo stránok, ktoré nie sú spoľahlivé zdroje. Tieto reklamy nie sú frustrujúce, ale môžu vás tiež priviesť na škodlivé stránky.

Existuje mnoho príkladov, ale pravdepodobne žiadny lepší ako Betternet, čo je bezplatná služba VPN, ktorá verejne a otvorene uvádza ich pridruženie k online marketingovým spoločnostiam. Neskrývajú skutočnosť, že prevádzkujú obchodný model zameraný na reklamu. Nejdú však do detailov, aby odhalili svoju polohu, informácie o firme a dôležité podrobnosti o tom, ako tento reklamný model zameraný na podnikanie funguje v zákulisí..

  A legjobb öt legjobb VPN (2020)

Jedinou nevýhodou tohto problému je, že je to naozaj dobrý spôsob, ako posúdiť, aká dôveryhodná je bezplatná sieť VPN. Inými slovami, ak si všimnete, že vaša sieť VPN vás agresívne bombarduje reklamami, je to znamenie, že s najväčšou pravdepodobnosťou zdieľajú vaše osobné informácie a aktivity s webmi tretích strán..

3. Využívanie bezplatných používateľov v prospech platiacich

Okrem predaja osobných údajov tretím stranám môžu bezplatné siete VPN využívať vašu dôveru aj rôznymi spôsobmi, z ktorých najvýznamnejšia je v prospech ich platiacich zákazníkov. Toto je problém, ktorý vzniká, keď VPN súčasne funguje ako bezplatná služba a platená služba. Je to preto, že VPN potom funguje samostatne na dvoch úplne odlišných úrovniach. Poskytujú vám, bezplatnému používateľovi prístup na internet bez akýchkoľvek podmienok, ale zároveň využívajú vaše pripojenie rôznymi spôsobmi..

Najlepším príkladom tejto nenápadnej techniky sú VPN, ktoré využívajú spracovateľský výkon bezplatného používateľa a prenášajú ho na svojich platiacich zákazníkov. To v podstate znamená, že VPN predáva vašu šírku pásma iným používateľom za účelom zisku. Samozrejme sa tomu môžete vyhnúť tak, že sa rozhodnete pre platené členstvo, ak to VPN ponúka. Jediným úlovkom je, že existujú siete VPN, ktoré nezdieľajú tieto informácie so svojimi bezplatnými používateľmi, takže neviete, či sa vaše zariadenie a pripojenie používajú na ďalšie výhody pre niekoho iného..

4. Vytvorenie botnetov a výstupných uzlov

Ak predchádzajúce taktiky, ktoré VPN používajú, neboli dosť desivé, táto prichádza s niektorými dôsledkami v reálnom svete, ktoré vás môžu dostať do mnohých problémov so zákonom. Aj keď niektorí používatelia VPN nemusia mať problém s týmto typom výmeny služieb, v skutočnosti im môžu priniesť značné bolesti hlavy po ceste. Byť výstupným uzlom servera znamená, že všetka prevádzka, ktorá smeruje na server koncových uzlov, je znázornená ako prichádzajúca z adresy IP daného servera..

Môže vás to priviesť k hromade problémov, pretože prevádzka, ktorá prechádza, môže zahŕňať všetky druhy nezákonných aktivít, prehľadávaní a históriu prehliadania. Určite to nestojí za riziko, najmä keď si uvedomíte, že preberáte celú zodpovednosť bez akejkoľvek kompenzácie, zatiaľ čo služba VPN zarába peniaze od všetkých svojich platiacich členov, ktorí používajú vaše pripojenie a adresu IP ako výstupný uzol..

Zaznamenali sa prípady, keď boli nevinní ľudia predmetom vládneho vyšetrovania za vykonávanie nezákonných aktivít cez internet. To všetko sa stalo, pretože VPN, ktorú si mysleli, že používajú zadarmo, vlastne používala svoju sieť a IP adresu na vytvorenie botnetu, ktorý umožnil ostatným používateľom pripojiť sa k ich IP adrese. Okrem toho sa hackerom podarilo prevziať kontrolu nad všetkými bezplatnými účtami v sieti VPN a vytvoriť veľký botnet, ktorý by mohli použiť na anonymné útoky škodlivého softvéru. Aj keď to všetko znie ako sprisahanie z thrillerového filmu, išlo o skutočný prípad, ktorý sa stal používateľom siete Hola VPN.

Aj keď škandál okolo Hola VPN bol veľkou dominantou, ktorá pomohla objasniť nebezpečenstvo používania bezplatných sietí VPN, stále existujú bezplatné siete VPN, ktoré to robia. Desivou súčasťou všetkého je to, že v súčasnosti nie sú zavedené žiadne postupy alebo opatrenia na monitorovanie toho, ako tieto siete VPN využívajú dôveru svojich používateľov..

5. Sledovanie aktivity používateľov

V neposlednom rade je to najbežnejší trestný čin, ktorý VPN zadarmo robia, a ktorý mnohí z ich používateľov (ne) ochotne súhlasia, sleduje online aktivitu svojich členov. Protokoly pripojenia udržujú mnohé siete VPN. Ide predovšetkým o to, aby ich služby boli v prevádzke bez škytaviek a aby boli siete bezpečné a šifrované. Protokoly pripojenia však možno použiť aj na sledovanie zvykov a záujmov konkrétneho používateľa.

Robia to niekoľkými spôsobmi. Najčastejšie je to vkladaním súborov cookie prehliadača. Tieto nástroje môžu sledovať všetky vaše online aktivity bez toho, aby ste si ich boli vedomé väčšinu času. Ďalšími dvoma spôsobmi sledovania vašich online aktivít sú webové majáky a sledovacie pixely. Webové majáky sa nazývajú aj webové chyby, ktoré sa vyskytujú častejšie, než si myslíte. Sú to rozpoznateľné jasné obrazové súbory, ktoré sa používajú na sledovanie vašej aktivity na internete. Sledovacie pixely fungujú podobne ako webové majáky, ale majú odlišný vzhľad. Sú užitočnejšie pre analýzu údajov a sledovanie správania používateľov online. VPN tieto nástroje nielen využíva na sledovanie vašej činnosti, ale v niektorých prípadoch tiež umožňuje ich marketingovým partnerom.

  כיצד להתקין ולהשתמש ב- ExpressVPN ב- Firestick

Takže keď si myslíte, že ste pri používaní služieb VPN anonymný a súkromný, vaše online aktivity sa v skutočnosti sledujú vždy. Zatiaľ čo väčšina sietí VPN to neprizná, zhromažďuje vaše informácie a všetky vaše údaje o činnosti a najčastejšie ich uchováva pre tých, ktorí ponúkajú najvyššiu ponuku. Na rozdiel od bezplatných sietí VPN, tie, za ktoré musíte platiť, obyčajne uvádzajú všetko vo svojich Pravidlách ochrany osobných údajov, čo znamená, že keď platíte za službu, môžete skutočne skontrolovať, či dostávate to, čo ste sľúbili..

Použitie siete VPN, ktorá sleduje vašu online aktivitu, znemožňuje vôbec použitie siete VPN. Namiesto toho, aby váš poskytovateľ internetových služieb mohol sledovať vašu činnosť, dávate túto moc bezplatnej sieti VPN, čo je veľmi nebezpečné, pretože nikdy nemôžete zistiť, či sú jej zámery dobré alebo zlé. Ak sa bezplatná sieť VPN nachádza v jednej zo 14 očných krajín, znamená to tiež, že sú povinní zdieľať akékoľvek informácie, o ktoré ich vláda, v ktorej sa nachádzajú, žiada. Toto je riskantné postavenie, aby ste sa znova zapojili, vy ste jediný, kto preberie zodpovednosť, ak sa niečo pokazí.

Prečo bezplatné siete VPN používajú takúto taktiku?

V prípade niektorých sietí VPN sa zarábajú peniaze skôr, než ich používatelia zaistia bezpečnosť a súkromie. Predaj užívateľských údajov, ich použitie na reklamu alebo zjavné porušenie ich bezpečnosti a súkromia sú len niektoré zo spôsobov, ako bezplatné siete VPN zarábajú peniaze. Predtým, ako sa dostaneme k podrobnostiam, je dôležité hovoriť o všetkých dôležitých aspektoch a pochopiť, prečo niektoré bezplatné siete VPN zneužívajú dôveru svojich zákazníkov. Tu sú najväčšie dôvody, prečo to robia:

Vysoké náklady na údržbu

Ako sme uviedli na začiatku, je ľahké zabudnúť, že prevádzka siete VPN stojí peniaze. V závislosti od veľkosti zákazníckej základne VPN môžu mesačné náklady na údržbu ľahko stúpať až na desiatky tisíc dolárov. Nehovoriac o tom, ako VPN rastie a potrebuje stabilnejšie a výkonnejšie servery, môžu tieto náklady stúpať až na stovky tisíc alebo dokonca milióny. Preto sú náklady na server pravdepodobne najväčším dôvodom, prečo sa väčšina bezplatných sietí VPN rozhoduje ísť za chrbtom svojich zákazníkov.

Finančný zisk

Lámanie samozrejme neznie tak skoro ako dobré ako zarobiť peniaze. Z tohto dôvodu sa niektoré siete VPN rozhodujú ísť o krok ďalej a využívať údaje svojich zákazníkov určitými spôsobmi, ktoré im umožňujú zarobiť viac peňazí. Toto najčastejšie zahŕňa predaj alebo zdieľanie údajov s tretími stranami alebo vytváranie silne zacielených reklám, ktoré prinášajú väčší zisk od inzerentov.

nenásytnosť

Hoci niektorí ľudia môžu tvrdiť, že prvý dôvod je opodstatnený, a dokonca aj druhý dôvod, nikto by nemohol ospravedlniť činy, ktoré vychádzajú z čistej chamtivosti. Ak máte dôverné údaje desiatok až stoviek miliónov používateľov, je veľmi lákavé využiť všetky tieto vedomosti a silu. Podľahlo to mnohým populárnym bezplatným sieťam VPN. Hola, Betternet a dokonca aj operačná sieť VPN sa na chvíľu zastavili kvôli pokusu speňažiť údaje o svojich používateľoch..

Prečo by ste si mali zvoliť platenú službu VPN

Bezplatné služby VPN nemožno porovnávať s tými, ktoré prichádzajú s cenovkou. Poskytujú určitú úroveň bezpečnosti a ochrany súkromia, ktorú jednoducho nemožno získať pomocou bezplatnej siete VPN. Pri väčších rozpočtoch a dobre definovaných obchodných modeloch platené siete VPN jednoducho ponúkajú službu, ktorej sa bezplatné VPN nemôžu zhodovať. Medzi výhody používania platenej siete VPN patrí:

 • Lepšia rýchlosť pripojenia - Bezplatné siete VPN často obmedzujú rýchlosť ich bezplatných používateľov na internete v prospech svojich platiacich zákazníkov. S platenou službou VPN si môžete vychutnať zlepšené rýchlosti internetu a dokonca si užiť obmedzenia šírky pásma od vášho poskytovateľa internetových služieb. Poklesy pripojenia sú omnoho zriedkavejšie a nebudete trpieť žiadnymi problémami, s ktorými trpia siete VPN s nižšou kvalitou.
 • Jasné zásady ochrany osobných údajov - Ako sme už spomenuli, bezplatné siete VPN sú často tajné a nie príliš úprimné, pokiaľ ide o zdieľanie ich obchodného modelu s ich bezplatnými zákazníkmi. Keď platíte za sieť VPN, viete, čo získavate a aké súkromné ​​ste, keď ste pripojení k serveru VPN.
 • Rozmanitosť serverov - Počet serverov prichádza ruka v ruke s rýchlosťou internetu. Čím viac serverov má VPN, tým menej budú preplnené, čo znamená rýchlejšie pripojenie. Okrem toho, ak používate sieť VPN na prístup k geograficky obmedzenému alebo blokovanému obsahu z inej časti zemegule, môžete sa jednoducho pripojiť k serveru najbližšiemu k požadovanému miestu a využívať neobmedzený prístup bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.
 • zabezpečenia - Platené siete VPN môžu byť vybavené radom ďalších funkcií. To zahŕňa rôzne šifrovacie protokoly, špeciálne funkcie, ako je vypínač zabíjania, lepšie a silnejšie šifrovanie. Ak platíte za službu VPN, mali by ste sa uspokojiť najmenej so štandardným 256-bitovým šifrovaním.
 • Zákaznícka podpora - Rovnako ako všetky vyššie uvedené výhody, dobrá podpora je spojená s určitými nákladmi. To neznamená, že za službu VPN musíte preplatiť. Znamená to len, že ak sa stane, že narazíte na problém pomocou VPN, môžete očakávať, že niekto bude v pohotovostnom režime a pomôže vám, keď budete potrebovať pomoc.
  10 Ok Miért van szüksége VPN-re

Najlepšie 3 prémiové VPN

Pri tomto všetkom je potrebné pamätať na to, že nie všetky platené siete VPN sú dobré alebo prichádzajú bez nedostatkov. Pred výberom VPN je vždy najlepšie urobiť trochu prieskumu. Aby sme vám pomohli zvoliť najvhodnejšiu VPN pre vaše potreby, prinášame vám tri najlepšie dostupné VPN v súčasnosti.

# 1. ExpressVPN

expressvpn

ExpressVPN je všeobecne považovaná za najlepšiu všestrannú sieť VPN. V porovnaní s konkurenciou to prichádza o niečo strmejšia cena, ale služba, ktorú získate, stojí viac ako cena. ExpressVPN je pravdepodobne najvhodnejšia VPN v súčasnosti dostupná, pretože sa ľahko nastavuje a je k dispozícii na akomkoľvek zariadení. Majú veľmi pôsobivú sieť serverov, ktorá zahŕňa viac ako 3000 vysokorýchlostných serverov v 94 krajinách a 160 lokalitách. Keď už hovoríme o vysokej rýchlosti, rýchlosti ExpressVPN patria medzi najlepšie v okolí, pretože pri pripojení k jednému zo svojich serverov máte zaručenú maximálnu účinnosť. V sieti 100 Mbps môžete očakávať rýchlosť medzi 80 Mb / s a ​​85 Mb / s.

 • Najrýchlejšia rýchlosť medzi všetkými ostatnými poskytovateľmi VPN
 • Žiadne záznamy
 • OpenVPN, IPSec & IKEv2
 • Torrenty / P2P povolené
 • Odblokuje Netflix, Hulu, BBC iPlayer
 • Podpora 24 × 7 živých rozhovorov
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Prečítajte si moju recenziu ExpressVPN

Skontrolujte cenu ExpressVPN

# 2. IPVanish

ipvanishPrichádza na druhé miesto, IPVanish je ideálny pre ľudí, ktorí často sťahujú súbory a obsah z internetu. Ponúka dobrú a stabilnú rýchlosť sťahovania, s neobmedzenou šírkou pásma a neobmedzenou P2P prevádzkou. Vďaka serverom vo viac ako 60 krajinách, absolútne nulovým prevádzkovým denníkom a až 10 súčasným pripojeniam je IPVanish skutočne výhodnou VPN. Aj keď jeho rozhranie nemusí byť tak jednoduché ako u ExpressVPN, ponúka veľa prispôsobiteľnosti, čo určite zaujme skúsenejších používateľov VPN, ktorí hľadajú novú VPN.

 • Dobré rýchlosti
 • Žiadne záznamy
 • Šifrovanie AES-256
 • P2P povolené
 • 7-denná záruka vrátenia peňazí

Prečítajte si moju recenziu IPVanish

Skontrolujte cenu IPVanish

# 3. NordVPN

nordvpnAk hľadáte najlepšiu kombináciu kvality a množstva, NordVPN je spôsob, ako ísť. Vďaka najnižšej cene členstva a 30-dňovej bezrizikovej záruke je NordVPN bezrizikovou možnosťou pre každého nadšenca súkromia v rozpočte. Okrem toho, že je NordVPN veľmi cenovo dostupný, ponúka silný úder. S viac ako 5200 servermi v 62 krajinách po celom svete ponúkajú najväčšiu sieť serverov zo všetkých sietí VPN. Vďaka dvojitému šifrovaniu vo vojenskej triede a bez protokolov sú z nich ideálna voľba na prehliadanie, streamovanie a sťahovanie obsahu.

 • Dobré rýchlosti
 • Žiadne záznamy
 • OpenVPN, IPSec & IKEv2
 • P2P povolené
 • Odblokuje Netflix
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Skontrolujte ceny NordVPN

záver

Aj keď internet môže byť niekedy desivé miesto, s niekoľkými ďalšími krokmi si môžete vychutnať neobmedzený a bezpečný prístup a všetko to začína získaním spoľahlivej VPN. Ak si skutočne vážite svoje súkromie a bezpečnosť online, neuspokojte sa s bezplatnou službou VPN. Existuje veľa možností, ktoré sú k dispozícii, počnúc iba pár babiek za mesiac. Ukončíme to vetou, ktorú by ste mali mať na pamäti, a to nielen pri používaní internetu. Všetko je spojené s určitými nákladmi a ak neplatíte cenu služby, najčastejšie to znamená, že ste produkt.

Čítaj viac:

Najlepšie fungujúce siete Netflix VPN
Najlepšie VPN pre Kodi
Najlepšie VPN pre FireStick
Ako skryť IP adresu
Prečo potrebujete VPN

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me