En İyi 5 Ücretsiz VPN (2020)

>

Hepimiz internete ve gizliliğe göz atmayı severiz, ancak hepimiz internet iletişimimizi korumak için ödeme yapmaya hazır değiliz. Peki, nispeten düşük bir profili çevrimiçi tutmayı seven tutumlu bir internet kullanıcısıysanız ne yapabilirsiniz? Ücretsiz bir VPN kullanmak iyi bir başlangıç ​​olacaktır. 2020 için size en iyi 5 ücretsiz VPN'i sunmak için en popüler ücretsiz VPN'leri test ettik. Okumaya devam edin ve para harcamak zorunda kalmadan çevrimiçi kendinizi nasıl koruyacağınızı öğrenin..

En İyi Ücretsiz VPN Nasıl Seçilir

En iyi ücretsiz VPN listesine girmeden önce, bu ücretsiz VPN hizmetlerini seçtiğimiz ve karşılaştırdığımız açık yönleri tanımlamamız önemlidir. En iyi ücretsiz VPN'leri seçerken dikkate aldığımız en büyük üç kategori şunlardır:

1. ne kadar güvenli? - Ücretsiz VPN'ler yıllar boyunca güvenlik ihlallerine ve skandallara maruz kaldı, Hola VPN gibi bazı isimler yüz milyonlarca kullanıcıyı etkileyen dünya çapında skandalların merkezinde. Bu en iyi ücretsiz VPN'lerin listesini yaparken, yalnızca belirli güvenlik standartlarını geçen ücretsiz VPN'leri seçtik. Aşağıda bulacağınız tüm VPN'lerin kullanımı güvenlidir ve özellikle premium bir sürüm kullanıyorsanız belirli güvenlik özellikleriyle birlikte gelir.

2. Günlük tutma politikası nedir? - Bu, her VPN iş modelinin büyük bir kısmı ve çoğu VPN kullanıcısının sağladığı bir özelliktir. Ne yazık ki, birçok ücretsiz VPN sağlayıcısı müşterinin güveninden yararlanır ve para kazanmak için özel ayrıntılarını kullanır. Konuşacağımız tüm ücretsiz VPN'ler,&Cs, sağlayıcılarından sıfır günlük politikası arayanlar için güvenli bir seçimdir.

3. Hangi özelliklere sahipler?? - Premium VPN ile karşılaştırıldığında ücretsiz bir VPN ile giderseniz bazı özellikleri feda etmeniz şaşırtıcı değildir. Bu, bağlantı hızı, kullanabileceğiniz veri miktarı veya belirli güvenlik özellikleri açısından olabilir. Bu sayfada yer alan tüm ücretsiz VPN'ler benzer özelliklere sahiptir ve buna göre sıralanır.

Dikkat: Devam etmeden önce okuyun

Ücretsiz VPN'ler yalnızca sıradan bir VPN kullanıcısıysanız ve coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmak veya IP adresinizi değiştirmek istiyorsanız önerilir. VPN gereksinimleriniz aşağıdakilerden herhangi biriyse, premium bir VPN hizmeti aramanız gerekir.

  • Askeri düzeyde gizlilik
  • Süper yüksek hız
  • Engellemeyi kaldır Netflix
  • Torrenting / Özel Akış

Ayrıca, bu kılavuzda ilk 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en popüler premium VPN hizmetlerini sağladım. Benim kişisel tavsiyem ExpressVPN. FireStick, Android kutusu ve PC de dahil olmak üzere tüm akış cihazlarda kullanıyorum. İşte ExpressVPN özelliklerine hızlı bir bakış:

Önerilen hikaye: Her zaman bir VPN kullanmanız için 10 neden

En İyi Ücretsiz VPN 2020

Ücretsiz VPN'ler, gizliliğinizi ve güvenliğinizi çevrimiçi olarak ele almanın çok kolay ve uygun maliyetli bir yoludur. Ancak, tüm ücretsiz VPN'ler iyi olmadığından, bu konu hakkında konuşurken açık olmalıyız. Bazı ücretsiz VPN'ler, bilgilerini ve özel bilgilerini toplayarak kullanıcılarından yararlanır. Bu yüzden bu en iyi ücretsiz VPN'ler listesi için en büyük kriter, bu ücretsiz VPN'lerin hepsinin hem sınırlı ücretsiz hizmetler hem de sınırsız ücretli hizmetler sunan sağlayıcılardan gelmesidir..

Konuşacağımız aşağıdaki VPN'ler, seyahat ederken, halka açık bir etkin nokta kullanırken olduğu gibi ara sıra kullanıldığında en iyisidir, ancak kararlı ve hızlı bir bağlantıya gerek yoktur. Bir VPN'i düzenli olarak, ev bağlantınızda veya işinizde kullanmayı planlıyorsanız, en iyi hizmeti seçmenin ve VPN'niz için ödeme yapmanın en iyisi olduğunu unutmayın. Bu ücretsiz VPN'lerden bazıları sınırsız bir süre için ücretsiz bir hizmet sunarken, diğerleri sınırlı bir süre olarak sunarken, kullanıcılar premium bir sürüme kaydolmadan önce VPN'yi test etmeye çalışabilirler. Bununla birlikte, tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi 5 ücretsiz VPN.

1. Sıcak Nokta Kalkanı

en iyi ücretsiz vpn hizmetiHotspot Shield şu anda çevrimiçi olarak mevcut en iyi ücretsiz VPN'dir. Aylık yüz milyon kullanıcısıyla, bu VPN hizmeti aynı zamanda piyasadaki en popüler VPN'lerden biridir. Tüm ücretsiz VPN'lerden en yüksek internet hızlarını ve sorunsuz ve gezinmesi kolay bir kullanıcı arayüzü sunar. Ancak, Hotspot Shield'i bu kadar popüler yapan şey, çoğu ücretsiz VPN'den farklı olarak, aslında herhangi bir kısıtlama olmaksızın torrent ve P2P dosya paylaşımına izin vermeleridir..

Sadece bu değil, uygulamaları PC, Android ve iOS cihazlarda maksimum uyumluluk sağlar. Tabii ki, herhangi bir ücretsiz VPN gibi, Hotspot Shield birkaç kusurla birlikte gelir. Sağlayıcının nispeten belirsiz ve yanıltıcı bir Gizlilik Politikası vardır ve canlı sohbet desteği sunmaz, bu da onu müşterinin bakış açısından kolay olmayan bir hizmet haline getirir.

Servis ayrıca, bazı özelliklerde iyileşen ve daha istikrarlı ve güvenilir bir hizmet sunan ücretli bir planla birlikte gelir. Premium sürüm için yükseltmeye ve sıçramaya karar veren kullanıcılar, tüm dünyada 2.500'den fazla sunucunun, 24 saat canlı sohbet desteği ve askeri sınıf SSL şifrelemesinin keyfini çıkarabilir.

Hotspot Shield'i ziyaret edin

2. Windscribe

en iyi ücretsiz vpnWindscribe mükemmel bir performans sergiliyor ve fazla yer kaplamayan ve daha önce hiç VPN hizmeti kullanmamış olsanız bile kullanımı kolay olan oldukça küçük bir uygulamaya sahip. Daha önce bahsedilen Hotspot Shield gibi, ücretsiz veya ücretli bir versiyon olarak da geliyor. Ücretli sürüm, dünyanın 50 ülkesinde bulunan 600'den fazla sunucuya sınırsız erişim sunar. Ücretli sürüm ayrıca, yalnızca premium üyelik için ödeme yapan kullanıcılar tarafından kullanılabilen özel 'Windflix' sunucuları sunar.

Peki, ücretsiz Windscribe servisi ile ne elde edersiniz? Ücretsiz sürüm, temelde herhangi bir platformda çalışır ve ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için ek uzantılar sunar. Ücretsiz sürüm ayrıca aylık 10GB veri sınırı ile birlikte geliyor ve bu da çoğu ücretsiz VPN ile karşılaştırıldığında çok fazla. 10'dan fazla ülkeye erişim sağlar, ancak premium sürüme kıyasla daha düşük hızlarda. Windscribe kullanırken İnternet hızları çok fazla dalgalanmıyor, ancak nadiren ortalamanın üzerine çıkıyorlar, bu da ücretsiz bir VPN hizmeti için hala iyi.

Windscribe'i ziyaret edin

3. Hide.me

en iyi ücretsiz vpnsHide.me, ortalama bir özet olan ücretsiz bir paket sunuyor. Ücretsiz VPN hizmetlerinde muhteşem bir yönü olmayan, ancak herhangi bir hata veya dezavantaj olmadan, Hide.me ücretsiz VPN sürümü, aldıkları kadar yolun ortasında. Bazı artıları ve eksileri vardır, ancak ikisi de bu VPN için karar verirken veya aleyhinize karar vermenizi sağlayacak kadar göze çarpmaz. Orta ölçekli bir hizmet sunduğundan, ücretsiz Hide.me hizmeti sıradan VPN kullanıcıları için iyi bir seçimdir.

Hide.me ücretsiz sürümünün ana avantajları esneklik ve uyumluluk özellikleridir. Bu VPN çok çeşitli platformlarla uyumludur ve ayrıca uzun bir VPN protokolleri listesini destekler, bu da hizmetlerini değiştirmeyi ve hareket halindeyken kişiselleştirmeyi sevenler için çok yararlı hale getirir..

Öte yandan Hide.me, bu VPN sağlayıcısına kaydolmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken birkaç dezavantaja da sahiptir. Hide.me ücretsiz VPN hizmetinin en büyük dezavantajı, ayda 2 GB olan nispeten düşük veri sınırıdır. Buna ek olarak, bağlantı hızları değişme eğilimindedir ve zaman zaman bazı bağlantı düşüşleri vardır.

Hide.me adresini ziyaret edin

4. PrivateVPN

üst ücretsiz vpnsPrivateVPN, yukarıda bahsettiğimiz diğer VPN'lerden farklı bir iş modeli sunuyor. Piyasadaki birçok sağlayıcıdan farklı olarak, PrivateVPN potansiyel müşterilere hizmetlerini 7 gün boyunca tamamen ücretsiz olarak test etme imkanı sunar. Bu, VPN hizmetlerinin zaman sınırlı olmasına rağmen, müşterilerin bu süre boyunca herhangi bir kısıtlama olmadan hizmeti kullanmasına izin verdikleri anlamına gelir..

PrivateVPN sınırlı bir ücretsiz VPN hizmeti sunmadığından, sınırlı bir süre için premium bir VPN hizmeti sunduğundan, kullanıcılar bir kuruş harcamadan birinci sınıf bir VPN yaşayabilir. Bu premium zaman sınırlı hizmete ne giriyor? Her şeyden önce, maksimum hızlar için sınırsız bant genişliği sunan, tüm dünyada 80'den fazla sunucu içerir. Kullanımı kolay yazılım ve aynı anda 6 adede kadar eşzamanlı cihaz. Tüm bunlar 2048 bit şifreleme ve sıkı bir sıfır günlük politikası altında tutulur. PrivateVPN'in ücretsiz test sürümünü denedikten sonra, uzun vadede kullanmaya devam etmek isteyeceksiniz.

Bu ücretsiz 7 günlük planın yanı sıra PrivateVPN 30 günlük çok cömert para iade garantisi de sunuyor. Bu, eğer isterseniz, fikrinizi değiştirebileceğiniz anlamına gelir, ancak yine de hizmeti ve tüm özelliklerini risksiz kullanma şansına sahip olursunuz.

PrivateVPN'i ziyaret edin

5. ProtonVPN

en iyi tamamen ücretsiz vpnsEsnekliğe değer veren VPN kullanıcıları için ProtonVPN, şimdiye kadar bahsettiğimiz tüm ücretsiz VPN'lerden en iyi seçimdir. ProtonVPN'lerin diğer tüm ücretsiz VPN'lere göre ana avantajı, sınırsız veri ile gelmesidir. İnternette gezinmek için biraz daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ancak ekstra adıma ve premium ücretli VPN hizmeti satın almak istemiyorsanız, bu harika bir fırsat. Bu, hizmeti istediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Tabii ki, bunların hepsi belirli bir maliyetle geliyor. ProtonVPN internet hızları, en azından söylemek gerekirse etkileyici değildir ve ince çevrimiçi sunucu seçimi, bu VPN'yi tüm dünyadaki içeriğe erişmek için sunucular arasında atlamak isteyenler için kötü bir seçenek haline getirmektedir. Kullanıcıların bağlanabileceği yalnızca üç ülke vardır, bu nedenle daha fazla bir şey için ücretli sürüm için yayın yapmanız gerekecektir. Genel olarak, her şey göz önüne alındığında, ProtonVPN çok uygun, esnek ve sezgisel bir VPN'dir, ancak yavaş hızlar onu aşağı çeker ve listemizde 5. sıradan daha yükseğe çıkmasını önler.

Ücretsiz VPN Hizmetlerine Neden Dikkatli Olmalısınız?

Genellikle yapmaları gerekmeyen bazı şeyleri yapma konusunda ünlü bir üne sahip olduklarından, ücretsiz bir VPN hizmetini yürekten tavsiye edemeyiz. Ücretsiz VPN'lerin verilerinizi güvenli ve gizli tutmak için çok az veya hiç teşviki olmadığından, çoğu finansal kazanç elde etmek için bilgilerinizi kullanır. Bu, uygulamalarınızı reklamlarla enjekte etmekten bilgilerinizi en yüksek teklif verene doğrudan satmaya kadar her şeyi içerebilir.

Push itmeye başlarsa ve birden fazla ücretsiz VPN hizmeti arasında seçim yapmanız gerekiyorsa, en azından hem ücretli hem de ücretsiz VPN hizmetleri sunan bir 'freemium' VPN hizmeti ile kaydolun, böylece isterseniz ücretli olana kolayca geçebilirsiniz. ücretsiz örnek gibi. Hiçbir şeyin gerçekten ücretsiz olmadığını unutmayın ve bu özellikle 'ücretsiz VPN hizmetleri' için geçerlidir. Yukarıda listelenen ücretsiz VPN'ler kullanmanız için güvenilir ve güvenlidir, ancak gizliliğinizi tamamen korumak istiyorsanız, ücretli bir VPN hizmetine gitmek her zaman daha iyidir.

En İyi Premium VPN Hizmetleri

Tabii ki, gelişmiş güvenlik ve daha derinlemesine deneyimden yararlanmak istiyorsanız, ücretli hizmetler ücretsiz VPN'lerde bulamayacağınız bazı özelliklerle birlikte geldiğinden, premium bir VPN ile gitmek her zaman daha iyidir. İşte kesinlikle dikkate değer üç en iyi premium hizmet:

# 1. ExpressVPN

en iyi vpnÜcretli ve premium VPN hizmetinden bahsederken, ExpressVPN geldikleri kadar iyidir. Genellikle en iyi çok yönlü VPN olarak tanımlanır. Bu muhtemelen en doğru açıklamadır, çünkü bu VPN'nin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. ExpressVPN ile ilgili her şey kalite ile nefes alır. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerden herhangi bir şeyi aktarabilir ve indirebilir, coğrafi kısıtlamaları atlayabilir ve sansürsüz içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sistemlerinde 3000'den fazla sunucu bulunan ExpressVPN, herhangi bir azaltma veya hız düşüşü olmadan hızlı bağlantılar için optimize edilmiştir. Şirketin merkezi İngiliz Virgin Adaları'dır ve saklama yasalarına tabi değildir. Bu, herhangi bir etkinlik günlüğü veya bağlantı günlüğü tutmadıkları anlamına gelir. ExpressVPN ayrıca 256 bit AES şifreleme, DNS / IPv6 sızıntı koruması, kill anahtarı ve bölünmüş tünelleme içeren çok ciddi bir güvenlik sistemi kullanır. Profesyonel destek ekibi 7/24 hizmetinizdedir ve sorularınız için her zaman yardımcı olmaya heveslidir.

Piyasadaki en saygın VPN olan ExpressVPN çalışanları, rakiplerinden ayrı olarak kendi fiyatlarını belirleme özgürlüğünün tadını çıkarıyor. Bu, bazı kullanıcılar için bir anlaşma kırıcı olabilecek ortalamanın üzerinde fiyatlara sahip olmalarına neden oldu. Ancak, bu durumda bile, şu anda mevcut olan en iyi VPN hizmeti olduğu için ExpressVPN her kuruşa değer.

Kullanıcıları kolaylaştırmak için ExpressVPN şu anda yıllık planlarında% 49 indirim sunuyor. Dahası, tüm planları bir 30-gün para iade garantisi, Bu da onu ilk 30 gün boyunca ücretsiz bir VPN kadar iyi yapar. Devam etmek istemiyorsanız, tek yapmanız gereken bir e-posta göndermek ve geri ödeme istemektir. Geri ödemeleri işleme koymaları genellikle yaklaşık 7 gün sürer.

ExpressVPN’in resmi web sitesine göz atın

# 2. NordVPN

nordvpnNordVPN, en büyük kullanıcı favorilerinden biridir, çünkü ortalama bir VPN kullanıcısının aradığı tüm gerekli özelliklerle dolu çok uygun bir hizmet sunar. Netflix’in VPN bloklarında dolaşmayı başarabilen çok az VPN'den biri ve ayrıca P2P dosya paylaşımı ve torrent için çok samimi bir hizmet olarak öne çıkıyor.

NordVPN, dünya çapında 5150 sunucu sunan en büyük sunucu ağlarından birine sahiptir. Sunucuları her kıtada konumlandırılmıştır, bu nedenle nerede olursanız olun, akış yapmak, oyun oynamak veya içerik indirmek istiyorsanız, her zaman çok hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısına güvenebilirsiniz. Pazardaki en hızlı VPN'lerden biri olan NordVPN ile yakındaki bir sunucuya bağlandığında% 25 ila% 30'luk bir hız düşüşü bekleyebilirsiniz.

Nord ayrıca 3 yıllık plan için ayda sadece birkaç dolar başlayan oldukça uygun bir fiyata geliyor. Hangi fiyat planını tercih etmeye karar verirseniz verin, bir kill-switch, çoklu VPN protokol seçenekleri de dahil olmak üzere tüm özelliklere sahip olacaksınız. Bütün bunlar bir 30-gün para iade garantisi politikası nedeniyle ayın sonunda NordVPN'den memnun kalmazsanız paranızı kaybetme riski yoktur..

NordVPN’in resmi web sitesine göz atın

3.. CyberGhost

cyberghost vpnCyberGhost tam bir VPN çözümü olarak reklam verir ve iddia ederek hizmetlerini fazla tahmin etmezler. CyberGhost muhtemelen şu anda alabileceğiniz en güvenli VPN'lerden biridir. Servisleri, otomatik bir öldürme anahtarı, DNS ve IP sızıntı koruması, 256 bit AES şifreleme ve açık bir kayıt tutmama politikası gibi bir dizi güvenlik özelliğine sahiptir. Buna ek olarak, CyberGhost kendi reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım engelleyici ve çevrimiçi izleme engelleyici ile birlikte gelir.

CyberGhost'u kurmak ve kullanmak mümkün olduğunca kolaydır. VPN, Windows, Linux, Mac, Android, iOS ve yönlendiricileri destekler. Her ücretli plan 7 eşzamanlı bağlantı ve 3500'den fazla sunucuya erişim ile birlikte gelir. CyberGhost ayrıca çok etkileyici bir bağlantı sağlar ve tüm VPN'lerden en yüksek bağlantı hızlarından birini sunar. Tüm bunların ötesinde, kullanıcıların CyberGhost VPN hizmetinden memnun olup olmadıklarına karar vermeleri için 45 günleri olduğu için karşılaştığımız en uygun para iade politikasını sunuyorlar.

CyberGhost’un resmi web sitesine bakın

VPN ödemeye değer mi?

Piyasadaki bu kadar çok VPN ile önemli soru, ne tür bir VPN hizmeti aradığınızdır. Bir dizi güvenlik özelliği, birçok sunucu konumu, iyi destek ve arayüz sunan kaliteli bir VPN arıyorsanız, premium bir VPN hizmeti için ödeme yapmak kesinlikle buna değer. Yukarıda listelediğimiz üç premium VPN'den herhangi biri, fiyat etiketinden çok daha değerli bir hizmet sunuyor. Ek bir güvenlik adımı eklemek ve premium bir VPN ile kaydolmak istiyorsanız, bunu birkaç dakika içinde yapabilirsiniz. Unutmayın, en saygın VPN hizmetleri 7 ila 30 gün arasında değişen para iade programları sunar, böylece fikrinizi değiştirirseniz tam bir geri ödeme alabilirsiniz. Premium bir VPN ile kaydolun ve her zaman güvenli ve gizli olduğunuzdan emin olun.

Sıkı bir bütçeniz varsa ve henüz premium bir VPN alamıyorsanız, yukarıda listelediğim en iyi ücretsiz VPN'lerden herhangi birine gidebilirsiniz. Ancak, ücretsiz VPN'lerin beklediğiniz kadar güvenli / hızlı olmadığını unutmayın..

İlişkili:

IP Adresinizi Gizleme
Amazon FireStick / Fire TV için en iyi VPN'ler
Kodi için en iyi VPN'ler
Netflix'in Engelini Kaldırma için En İyi VPN'ler

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me