ExpressVPN İncelemesi: Gerçekten Dünyadaki ‘En Hızlı VPN’ mi?

>

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları merkezli bir VPN hizmetidir. 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren, piyasadaki en tanınmış ve en iyi VPN hizmetlerinden biridir. Müşteriler bunu hemen hemen her amaç için yararlı bulurlar. Gizliliğini koruma ve anonimleştirme yetenekleri övgüye değer, ancak girdiğiniz anda herkesin dikkatini çeken şey ExpressVPN’in web sitesi hız iddiasıdır. “Dünyadaki en hızlı VPN” kelimeleri göze çarpıyor ve vurgulanıyor. Birçok VPN benzer iddialarda bulunsa da, ExpressVPN incelememizle gerçekten en hızlı VPN olup olmadığını araştırdık.

expressvpn incelemesi

ExpressVPN İncelemesi

Bu derinlemesine ExpressVPN incelemesinde, sunucuları, fiyatlandırması, hızı, desteklenen platformları, fiyatı ve daha fazlasını içeren ExpressVPN'in her ayrıntısını ele alacağız. Artıları ve Eksileri ile başlayalım.

ExpressVPN Sunucuları

ExpressVPN'in 94 ülkede 3000'den fazla sunucusu ve dünyanın dört bir yanında 160+ lokasyonu vardır. Bu kadar çok sunucu sunan birkaç VPN olsa da, bu bir tür özel kulüp. Bu sunucular paylaşılan statik IP'ler sunar ve dünyadaki tüm önemli konumlarda bulunur. Her zaman yakınınızda bir ExpressVPN sunucusu var. Bu, zaten yüksek bağlantı hızlarının geliştirilmesine yardımcı olur ve hiçbir zaman sunucu sıkışıklığının olmamasını sağlar ve daha az bağlantı kesintisine neden olur. Ayrıca, VPN kullanıcılarını tanımlamak ve engellemek için derin paket denetimi gibi uygulamaları kullanan Çin ve BAE gibi ülkeler için Stealth sunucuları sağlar. BAE'de VPN kullanımı şimdi yasaklandı, bu nedenle VPN kullandığınız gerçeğini gizleyen bir VPN'ye sahip olmak önemlidir.

ExpressVPN'de DNS, IPv4 ve WebRTC sızıntısı yoktu. Her zaman korunmanızı sağlar ve DNS, IPv4 ve WebRTC sonuçları, VPN'in gizliliğinizi ve kimliğinizi korumak için ne kadar iyi çalıştığı hakkında iyi bir fikir verdi..

Netflix için ExpressVPN

expressvpn netflix incelemesi

Netflix, hizmetlerini coğrafi olarak kısıtlamaya ve yabancıların Netflix ABD'ye erişmesini engellemeye çalıştığı için VPN kullanıcılarında gerçekten zorlanıyor. Bu sürüm en iyi içeriğe sahiptir, bu nedenle Netflix ABD'nin engellemesini kaldırmak istediğiniz anlaşılabilir. Ancak çoğu VPN'nin başarısız olduğu durumlarda ExpressVPN başarılı olur. Netflix ABD'nin engelini birkaç sunucu aracılığıyla engellemenize yardımcı olabilir. Bu sunucuların hepsi ABD'de olduğu açıktır, ancak bunlardan hangisinin size yardımcı olabileceğine dair bir gösterge yoktur. Bu oldukça akıllıdır, çünkü bu bilgilerin duyurulması Netflix tarafından bu sunucuların engellenmesine neden olacaktır. Netflix ABD'ye ExpressVPN ile erişmek için, hangi sunucuların size yardımcı olabileceği konusunda müşteri desteklerine sorun. SmartDNS hizmetlerini bu amaçla da kullanabilirsiniz (daha sonra daha fazla bilgi). ExpressVPN’in Netflix sayfasını da kontrol edebilirsiniz.

Kodi için ExpressVPN

expressvpn kodi incelemesi

Kodi, en sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını ücretsiz izlemenizi sağlar. Harika bir medya akış cihazı olmasına rağmen, size verdiği ücretsiz akış bağlantılarından bazılarını kefil edemez. Bu bağlantıları kimin çalıştırabileceğini söylemez ve operatör sizi gözetleyebilir. Bu nedenle, Kodi için ExpressVPN kullanmak da en iyisidir. Kodi'de ExpressVPN kurulumu basittir ve web sitelerinde kurulum kılavuzunu takip edebilirsiniz..

Torrentler için ExpressVPN

Torrent web siteleri, bugünlerde herkesin internet kullanımının önemli bir parçasıdır. Size film, TV şovu, oyun, yazılım, müzik vb. Gibi istediğiniz dosya ve veri türlerini sunarlar. torrent etkinliğinizi görebilir. Havuzdaki herhangi bir kötü niyetli kullanıcı sizi gözetleyebilir veya aynı genel ağa bağlı meraklı herhangi biri etkinliğinizi görebilir. Dahası, ISS'ler torrentleri indirdiğinizde kullanabileceğiniz bant genişliğini azaltabilir ve sıklıkla yapabilir.

Kendinizi meraklı gözlerden uzak tutmak ve torrentleri özgürce indirmek için ExpressVPN kullanın. Torrent etkinliğinizi herkesten gizleyecek ve yüksek hızlı sunucuları, indirme hızınızın hiç acı çekmemesini sağlayacaktır. Tüm ExpressVPN sunucuları P2P'i desteklemez, ancak her zaman müşteri desteğinden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

ExpressVPN Fiyatlandırması

expressvpn fiyat indirimi

Cep dostu bir VPN hizmeti arıyorsanız, ExpressVPN sizin çayınız değil. Sadece 12,95 $ aylık paketi ile katı bir bütçeyle çalışan insanlar için değil. Yıllık paket, daha uzun abonelik nedeniyle önemli bir indirim (6.67 $ / ay) sunuyor ve arada bir indirimler var, ancak yine de en pahalı VPN hizmetlerinden biri olmaya devam ediyor.

Ancak soru sorulmayan 30 günlük para iade garantisini iyi bir etki için kullanabilirsiniz. ExpressVPN'in beklediğiniz gibi olmadığını ve hizmetin bazı bölgelerde eksik olduğunu fark ederseniz, bir ay içinde tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz. Diğer VPN'lerin çoğu 7 günlük para iade garantisi sunarken, ExpressVPN 30 günlük garanti sunmaktadır. Güven için nasıl!

Masaüstü kullanıcılarının ücretsiz deneme seçeneği yoktur. Bununla birlikte, iOS ve Android kullanıcıları için sırasıyla 7 günlük ücretsiz deneme ve bir günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Bir gün, hizmeti test etmek için yeterli zaman olmamasına rağmen, Google Play düzenlemelerine uygundur, bu yüzden yapılabilecek çok şey yoktur. Ödeme seçeneklerine gelince, kredi kartları, PayPal, Bitcoin ve çeşitli üçüncü taraf satıcıları kullanarak ödeme yapabilirsiniz..

ExpressVPN Hızı

VPN'ler, bağlantınıza eklenen şifreleme yükü nedeniyle tarama hızınızı biraz azaltma eğilimindedir. Ancak en iyiyi diğerlerinden ayıran şey, hızdaki azalmanın ne kadar dik olduğudur. Daha iyi VPN'ler hız azaltmanın minimum olmasını sağlarken, en iyi VPN'ler azaltmanın fark edilmemesini sağlar. ExpressVPN en iyi VPN'lerden biridir, bu nedenle bağlantı hızında belirgin bir düşüş bulamamanız şaşırtıcı değildir. Farklı sunucularda farklı zamanlarda test yapmak, VPN hızının makul bir tahminini verir ve ExpressVPN umut verici sonuçlar döndürdü.

expressvpn hız testi sonuçları

Tüm VPN'ler arasında en yüksek indirme hızlarından birini sağlar. 1080p çözünürlükte video akışı yapmak ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak ExpressVPN kullanırken size herhangi bir sorun oluşturmaz. Torrentleri veya normal dosyaları indirdiğinizde, VPN olmadan dosya indirirken bağlantı hızlarının benzer olduğunu fark edeceksiniz. Bazı durumlarda, seçtiğiniz sunucuya bağlı olarak hızların daha iyi olduğunu bile görebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz tek sorun her iki günde bir veya iki bağlantı kesintisidir.

Protokoller ve Şifreleme

Bir kişinin VPN hizmeti kullanmasının birçok nedeni olmasına rağmen, gizlilik ve şifreleme herkesin gereksinimler listesinde yer alır. ExpressVPN, istemciden istediğiniz kadar seçenek sunar. PPTP, L2TP, OpenVPN ve SSTP arasından seçim yapabilirsiniz. Şifreleme modern standart AES 256-bit ve kimlik doğrulama etkileyici bir SHA-512'dir. Her ikisi de tüm meraklı partileri uzak tutan ve çevrimiçi etkinliğinizin yalnızca sizin işiniz olmasını sağlayan bir hizmet sunar. Ayrıca, ortadaki adam saldırısı yoluyla ele geçirilmesinden endişe etmeden hassas bilgileri web üzerinden paylaşmanıza yardımcı olur..

İstemciler ve uyumluluk

ExpressVPN, Windows, Mac ve Linux için özel istemciler sunar ve bir Android, iOS ve Amazon Fire TV Stick uygulaması sunar. Smart TV, Roku, oyun konsolu, Chromebook ve Yönlendiricilerinize ExpressVPN kurmak için web sitesindeki kurulum kılavuzlarını da kullanabilirsiniz. İsterseniz, ExpressVPN korumalı tüm ev ağınızı kapsayacak şekilde önceden yapılandırılmış yönlendirici de sipariş edebilirsiniz.

Bunu yapmanın en iyi yanı, yönlendiricinizin yalnızca bir cihaz olarak sayılmasıdır ve bu korumayı, o yönlendiriciye istediğiniz kadar bağlamak istediğiniz kadar cihaza genişletebilirsiniz. Yönlendiricinizde ExpressVPN kurmadan önce, bunların ikisinin uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Durum böyle değilse, ancak yine de yönlendiricinizde bir VPN istiyorsanız, önceden yapılandırılmış yönlendiricilerine gidin.

VPN istemcileri, göreceğiniz en sezgisel ve zengin özellikli yazılımlardır. Güvenlik nedeniyle şifreleme türünü VPN içinden değiştiremeseniz de, VPN protokollerini ve sunucularını özgürce değiştirebilirsiniz. Varsayılan olarak UDP üzerinden OpenVPN olarak ayarlanmıştır, bu iyi bir seçimdir. İstemci, bulunduğunuz yere ve kullanımınıza bağlı olarak sizin için en iyi sunucuyu otomatik olarak seçer, ancak bunu geçersiz kılabilir ve kendi seçiminizi yapabilirsiniz. İlk kez kurarken, bağlamayı seçtiğiniz herhangi bir cihaz için bir aktivasyon kodu girmeniz gerekir. Bu, istemciyi daha sonra başlattığınız anda VPN'ye bağlanmanızı sağlar.

expressvpn nasıl etkinleştirilir

Kullanıcı arayüzü çekici ve otomatik öldürme anahtarına benzer şekilde çalışan 'Ağ Kilidi' gibi tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Ağ kilidi sizi DNS ve IP sızıntılarından korur, ayrıca bağlantı kopması durumunda da sizi güvende tutar. Bu özellikle VPN ile bir şey indirirken, en önemlisi torrent dosyalarını.

Torrentleri VPN koruması olmadan indirmeniz önerilmez, çünkü herkes torrent etkinliğinizi havuzdan görebilir ve ISS'nizden yasal işlemlerle karşılaşabilir ve bant genişliği daralmasını yaşayabilirsiniz. ExpressVPN P2P'ye izin verdiğinden, ExpressVPN torrent indirmelerini kullanabilir ve Ağ Kilidi güvenceniz olduğundan sisteminizden ayrılmakta özgürsünüz.

Mac istemcisi, hangi uygulamaların trafiğinin VPN sunucularından geçeceğini seçmenize izin veren Split Tunneling özelliğine sahip olması bakımından diğerlerinden farklıdır. Bunu yapmadan önce her zaman ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Aksi takdirde, kendi savunmanızda bir delik açacaksınız. ExpressVPN'i aynı anda beş cihaza kadar kullanabilirsiniz. Önceden, sadece bir tür cihaz kullanabilirsiniz. Ancak ExpressVPN bu özelliği değiştirdi ve ihtiyacınıza göre cihazları seçmenize izin verdi.

İki dizüstü bilgisayarda ve bir telefonda veya istediğiniz herhangi bir kombinasyonda kullanabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz tek sorun, altıncı cihazı bağlamak istemeden önce, bağlantıyı kullanarak beş cihazdan birinin bağlantısını kesmeniz gerektiğidir. Sadece cihazı kapatmak nedeninize yardımcı olmaz. Hafif bir rahatsızlık, ancak ExpressVPN'in ilgilenmesini beklediğiniz bir şey.

ExpressVPN Günlükleri Politikası

Sizi herkesten gizleyen ancak yaptığınız her şeyi kaydeden bir VPN, interneti VPN kullanmadan daha tehlikeli ve zararlıdır. Bu nedenle, günlük içermeyen bir politikaya sahip bir VPN kullanmak önemlidir. ExpressVPN bu kategoriye girer. Dahası, İngiliz Virgin Adaları'na dayandığı için, NSA veya GCHQ, vs.'den kullanıcı günlüklerini açıklamak için yasal baskı ile karşılaşmaz. Günlük tutmama politikası ve endişelenecek veri saklama yasaları, herhangi bir VPN'de aramanız gereken şeydir.

expressvpn günlük politikası

ExpressVPN'in kaydettiği tek şey bağlantı zaman damgaları, bağlandığınız sunucu ve bağlantı sırasında kullanılan bant genişliği. Kişisel IP adresiniz kaydedilmez ve bu bilgiler asla kimseyle paylaşılmaz. Bazı insanlar bununla ilgili bir sorun bulsa da, bir geçici çözüm var. ExpressVPN'e yeni kurulan .onion uzantısını veya Tor proxy'sini veya başka birinin sistemini kullanarak abone olursanız ve Bitcoin üzerinden ödeme yaparsanız, ExpressVPN'in sizi tanımlamak için bir yolu olmayacaktır..

Müşteri desteği

expressvpn desteği

ExpressVPN, canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla 24X7 müşteri destek hizmeti sunar. Her üç sistem de bir cazibe gibi çalışır. Canlı sohbet yoluyla bir destek yöneticisinden haber almak için bir dakika bile beklemek zorunda değilsiniz ve yanıtlar sadece samimi değil, aynı zamanda bilgilendirici ve yardımsever. Aynı şey e-posta ve bilet sistemlerinden de beklenebilir. Bilgi tabanı, genel sorguların çoğunu ele alacak kadar iyidir. ExpressVPN’in müşteri destek hizmeti şu ana kadar gördüğümüz en iyisidir.  

ExpressVPN'de Ekstra Özellikler

Gizli Sunucular

ExpressVPN, Çin'deki insanlara yardım etmek için gizli sunuculara sahiptir. Ülkenin katı sansür yasaları var ve insanlar yıllarca çevrimiçi özgürlük elde etmek için VPN'leri kullanırken, hükümet işleri daha da zorlaştırıyor. Şimdi VPN kullanıcılarını avlıyorlar ve VPN kullanıcıları için ciddi yasal cezalar uyguluyorlar. Çin hükümeti, VPN trafiğini belirlemek ve VPN kullanıcılarını bulmak için derin paket denetimi gibi teknikler kullanır. Ancak ExpressVPN ile bir çıkış yolunuz var. Hong Kong'da Çin hükümetinin internet sansürünü yenmek için sunucuları var. Bu sunucuların nasıl çalıştığı ve radarın altında kalmanıza nasıl yardımcı olduğu hakkında çok fazla şey yoktur, ancak önemli olan tek şey, eğer Çin anakarasında yaşıyorsanız veya seyahat ediyorsanız hükümet sansürünü atlatmanıza yardımcı olmak için çalışmalarıdır..

Akıllı DNS

VPN'ler coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olsa da, özellikle akış hizmetleri için bunu yapmanın başka bir yolu vardır. SmartDNS hizmetleri, coğrafi kısıtlamalı akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmanıza olanak tanır. VPN'lere benzer şekilde çalışırken, birkaç fark vardır. Yeni başlayanlar için SmartDNS, DNS ayarlarınızı değiştirir ve coğrafi kısıtlamalı hizmetler için DNS isteklerinin özel sunucuları tarafından işlenmesini sağlar. Bu, coğrafi kısıtlamanın üstesinden gelmenizi sağlar. Şifreleme olmadığı için VPN'lerden çok daha yüksek hızların keyfini çıkarırsınız, ancak bunun VPN'lerin sunduğu korumaya sahip olmamanın maliyeti olduğunu anlamalısınız..

ExpressVPN, kullanımı kolay ve Netflix ABD ve BBC iPlayer gibi popüler akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olabilecek bir SmartDNS hizmeti sunar. Kurulumu oldukça basittir ve kurmak ve çalıştırmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz..

Tarayıcı uzantıları

ExpressVPN, Google Chrome ve Mozilla Firefox kullanıcıları için tarayıcı uzantıları sunar. Diğer VPN tarayıcı uzantılarından biraz farklıdır, çünkü sistemde VPN istemcisi olmadan da iyi değildir. Tarayıcı uzantısı, sisteminizdeki VPN istemcisi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Deneyime hiçbir şey katmaz, yalnızca hizmeti sisteminizde kullanma rahatlığını artırır.

Sonuç

Size istediğiniz her şeyi veren bir VPN hizmeti arıyorsanız, ExpressVPN'den daha iyi bir seçenek yoktur. Dünyanın 94 ülkesinde 160 şehirde 3000'den fazla sunucuya sahiptir. Bu sunucular, göreceğiniz en iyi bağlantı hızlarından bazılarını sağlar. Web sitesinin iddia ettiği gibi gerçekten de dünyadaki hızlı VPN olup olmadığından emin olmasak da, işaretin dışında değil. Gizlilik ve güvenlik konusunda, ExpressVPN kullanırken endişelenmenize gerek yok çünkü istemcilerde varsayılan olarak UDP üzerinden OpenVPN kullanıyor ve güçlü şifreleme ve kimlik doğrulama algoritmaları kullanıyor. Eşzamanlı 5 bağlantı, coğrafi kısıtlamalı içeriğin engelini kaldırmak için harika bir Akıllı DNS hizmeti, P2P desteği, Ağ Kilidi ve Gizli Sunucular gibi özellikler ve tartışmasız tüm sektördeki en iyi müşteri destek hizmeti ile ExpressVPN'in en iyilerinden biri olması şaşırtıcı değil sıralı VPN'ler. Sadece olumsuz, biraz pahalı olmasıdır. Ancak 30 günlük para iade garantisi ve iOS kullanıcıları için 7 günlük ücretsiz deneme süresiyle, hizmeti tam olarak denemek için yeterli zamanınız var.

ExpressVPN'i edinin

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me