FireStick için En İyi VPN Nasıl Kurulur / Kullanılır

>

Bu kılavuzda, FireStick için hangisinin en iyi VPN olduğunu, neden kullanmanız gerektiğini, doğru VPN'yi nasıl bulacağınızı ve FireStick'e nasıl VPN kuracağınızı öğreneceksiniz. Bu eğitimde kapsanan VPN'ler, FireStick 4K ve Fire TV Cube dahil olmak üzere tüm Fire TV cihazlarıyla çalışır. 

Amazon FireStick, tartışmasız bugün bulabileceğiniz en iyi akış cihazlarından biridir. Bu ucuz cihaz, HDMI bağlantı noktasına sahip normal TV'leri anında akıllı bir TV'ye dönüştürür. FireStick, sadece kurulumu kolay değil, aynı zamanda kullanımı son derece kolay olan basit bir cihazdır. Değiştirilmiş Android ürün yazılımı üzerinde çalışır ve Netflix, Hulu, Kodi ve hatta birkaç uydu kanalı gibi popüler akış hizmetlerine hızlı erişim sağlar. Android Kutular da dahil olmak üzere birçok akış cihazını test ettim ve FireStick gibi bir şey bulamadım.

Hepsi harika. Ancak, FireStick ile de bazı büyük aksaklıklar yaşadığımı söylemeyi unutmamalıyım. Hayır, FireStick'in kendisinde yanlış bir şey yok. Akış hizmetleri, İSS'ler ve muhtemelen Hükümetin de getirdiği çeşitli kısıtlamalardan ve kısıtlamalardan bahsediyorum. Şunlara tabi olabilirsiniz:

  • Çevrimiçi gözetim ve ISS'niz, Hükümetiniz ve hatta bilgisayar korsanları ve kripto para madencileri gibi üçüncü taraflar tarafından izleme. Bu gizliliğinizi ciddi tehlikeye atar!
  • İnternet Azaltma (video akışlarını hedefleyen) ISP tarafından yavaş akış ve arabelleğe alma sorunlarına yol açar. Bu, eğlence deneyiminizi tamamen mahvediyor!
  • İçerik coğrafi kısıtlaması. Bu, içeriğe erişiminizi yalnızca belirli bir konuma sınırlar!
  • Yasal zorluklar popüler üçüncü taraf Kodi eklentileri ve Mobdro, Cinema APK, Live Net TV ve daha fazlası gibi uygulamalarda akış gerçekleştirirken. Birisinin her zaman omzunun üzerinden bakmasını istemezsin!

Neyse ki, FireStick / Fire TV için bir VPN kullanarak hepsinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bir VPN, IP adresinizi ve ardından çevrimiçi kimliğinizi maskeleyecek ve yüzde yüz gizlilik sağlayacaktır. FireStick'te neden bir VPN'e ihtiyacınız olduğunu ve daha sonra nasıl yardımcı olacağını tartışacağız. Ayrıca, Firestick için en iyi VPN'i hızlı bir şekilde nasıl kuracağınızı ve ayarlayacağınızı da öğreneceksiniz. Ayrıca sizin için doğru VPN'i nasıl seçtiğimi de anlatacağım. Okumaya devam et!

İşte benim seçtiğim en iyi FireStick VPN'e hızlı bir genel bakış. Kılavuzun ilerleyen bölümlerinde her VPN hakkında ayrıntılı olarak konuşacağım. 

FireStick için Neden Bir VPN'e İhtiyacınız Var ve Nasıl Yardımcı Olur

Cihazınızı sürekli endişe ve endişe duymadan istediğiniz şekilde kullanabilmeniz için FireStick için bir VPN'e ihtiyacınız var. Birinin VPN kullanmasının en önemli nedenleri şunlardır:

# 1: Çevrimiçi Gözetim

İster beğenirim ister beğenmesin ya da inkârda kalsam da, ISS'niz, Hükümetin ve hatta üçüncü tarafların çevrimiçi gözetimi bir şeydir. Bu konuda çok şey gördük ve okuduk. Pencerenizden sürekli gözetlenirse nasıl istersiniz? Çok rahatsız olacağım. Sanal pencereden izleniyorsunuz.

FireStick VPN nasıl yardımcı olur?? Bir VPN, IP adresinizi maskeler ve anonim bir sunucu aracılığıyla çevrimiçi etkinliklerinizi tüneller. Bu, herkesin ne yaptığınızı bilmesini imkansız hale getirir. Fikir, en zorlu şifreleme teknolojilerini kullanan bir VPN seçmek.

# 2: ISS Kısma

Çevrimiçi etkinlikleriniz izlendiğinden, Kodi, Sinema APK, Mobdro, CyberFlix, Titanyum TV veya diğerleri gibi uygulamaları kullanarak akış gerçekleştirdiğinizde, ISS'niz bunu bilir. İnternet kısma, çevrimiçi video akışı yaparken İnternet bağlantınızın hızını azaltmanın yaygın bir fenomendir. Sıradan bir kullanıcıysanız, bunu deneyimlemeyebilirsiniz. Ancak, düzenli bir yayıncıysanız, azaltma nedeniyle arabelleğe alma sorunlarıyla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. İSS'ler bu tekniği yük dengeleme aracı olarak kullanırlar ve bu da kendi adlarına yasaldır. Kaydolmadan önce Hizmet Şartları'ndaki bu ince baskıyı kaçırdınız..

Bir VPN, ISS azaltmanın üstesinden gelmenize yardımcı olur! FireStick VPN kullandığınızda, çevrimiçi etkinlikleriniz şifrelenir. ISS'niz akış halinde olup olmadığınızı veya yalnızca ağır bir belge indirip indirmediğinizi söyleyemez. Ayrıca, akış gerçekleştirdiğinizi bilmediklerinden, İnternet hızınızı kısıtlamaz ve daha yüksek, arabelleksiz hızlarda akış yapmanın keyfini çıkarmanıza izin verir. Bu kadar basit.

# 3: Coğrafi Kısıtlama

FireStick'te Netflix, Amazon Prime, Hulu vb.Gibi popüler akış hizmetlerine erişebilirsiniz. Ancak, izleyebileceğiniz şey coğrafi konumunuzla büyük ölçüde sınırlıdır. Örneğin, Netflix artık 180'den fazla ülkede kullanılabilmektedir. Ancak, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle pek çok video her yerde kullanılamamaktadır. Bu tür kısıtlamalar içerik dağıtım hakları nedeniyle yürürlüktedir. Bu aynı zamanda mükemmel eğlenceden yoksun olduğunuz anlamına gelir. Ve bu Netflix ile sınırlı değil. Tüm büyük eğlence hizmetleri içeriği coğrafi olarak kısıtlar.

FireStick için bir VPN ile coğrafi kilitli içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz! İyi bir VPN'in çeşitli ülkelerde sunucuları vardır. Video içeriğini izlemek ve akışa başlamak istediğiniz ülkenin sunucularından birini seçmeniz yeterlidir. Bir VPN ile bölgesel içeriğin engellemesini de kaldırabilirsiniz.

# 4: Yasal Sorunlar

FireStick, Kodi'yi ve Cinema APK ve Mobdro gibi diğer üçüncü taraf akış hizmetlerini hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Bu hizmetler size başka türlü ödenebilecek içeriğe ücretsiz erişim sağlar. Kasıtsız da olsa, telif hakkıyla korunan bazı içerikleri de yayınlayabilirsiniz. Bu muhtemelen sizi hukuki sorunlara sokacak. Bu tür birçok yayıncının yasal bildirimler ve ağır para cezalarıyla tokatlandığını duydum.

Bir FireStick VPN ile endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz!  Bir VPN ile akış gerçekleştirdiğinizde akış etkinlikleriniz maskelenir. Sonuç olarak, hiç kimse akış yaptığınızı belirleyemez, böylece gizliliğinizi ve anonimliğinizi sağlar.

Not: Telif hakkıyla korunan içeriği ücretsiz olarak akışa almayız. Yasalar tarafından yasaklanmıştır ve kullanıcılar bunu uygulamamalıdır. Kullanıcıların yalnızca herkese açık alanda bulunan ücretsiz içerikleri yayınlamalarını önemle tavsiye ederim. VPN yalnızca gizliliğinizi korumak için kullanılmalıdır. 

FireStick için en iyi VPN

Orada yüzden fazla VPN sağlayıcısı var. FireStick için bu en iyi VPN listesini tamamlamak için, düzinelerce titizlikle kullandık ve test ettik. Bu kılavuzda daha sonra, hepsini test etmek için kullandığımız yöntemi açıkladığımız bir bölüm bulacaksınız..

Haftalarca testten sonra, aşağıdakilerin FireStick için en iyi VPN'ler olduğu sonucuna vardık:

 1. ExpressVPN
 2. IPVanish
 3. NordVPN
 4. Surfshark
 5. CyberGhost

Yaklaşan başka VPN'ler de var, ancak burada listelediklerim kadar iyi değillerdi. Bu listeyi çok büyük yapmak istemedim, çünkü bu sadece işleri daha karmaşık hale getirecekti.

Ve bu kılavuzda konuşacağımız tüm VPN'lerden ExpressVPN, hız, güvenlik, çevrimiçi anonimlik, gizlilik ve sınırsız coğrafi olarak engellenen içerik dahil olmak üzere tüm cephelerde açıkça öne çıkıyor.

ExpressVPN ile başlayarak, yükleme talimatları ile birlikte bu listedeki her VPN hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız..

1. ExpressVPN: FireStick için Genel Olarak En İyi VPN

firestick için en iyi vpn

İngiliz Virgin Adaları merkezli ExpressVPN, FireStick için çok yönlü bir VPN ve açıkça yarışta bir numara. Çeşitli incelemelerde sürekli olarak en hızlı VPN olarak öne çıkmıştır ve testlerimiz uyumludur. 90'dan fazla ülkede 3000'den fazla sunucu ve 160'tan fazla konumda ExpressVPN size birçok bağlantı seçeneği sunar.

256 bit AES şifreleme, bölünmüş tünelleme, kill switch, DNS / IPv6 sızıntı koruması, katı kayıt tutmama politikası ve diğer birçok güvenlik özelliği, ExpressVPN'i FireStick için inanılmaz derecede güçlü ve güvenli bir VPN hizmeti haline getirir. 14 Göz grubunun ülkesinin yetki alanı dışında kalan BVI'de bulunduğundan, kullanıcıların verilerini ortaya çıkarmak için herhangi bir dış baskı olmadığını varsaymak güvenlidir..

ExpressVPN, tek bir hesapla aynı anda 5 cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar. Ayrıca, Wi-Fi'nize istediğiniz sayıda cihazı bağlamanıza ve korumanıza izin veren yönlendirici düzeyinde yapılandırmayı destekler. FireStick için bu VPN, endişesiz, sınırsız bir eğlence deneyimine sahip olmanızı sağlar. ExpressVPN, FireStick paranın satın alabileceği en iyi VPN'dir.

Reader Anlaşması: Aylık plana göre% 49 indirim sağlayan bir yıllık planla ExpressVPN'de 3 ay ücretsiz alabilirsiniz. Bir ile geliyor 30 gün para iade garantisi. Performanstan memnun değilseniz, tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz.

ExpressVPN'i edinin

FireStick / Fire TV'ye ExpressVPN Kurulumu ve Kullanımı

FireStick veya Fire TV'ye ExpressVPN kurmak ve kurmak çok kolaydır ve bir dakika kadar zorlaşır. Aşağıdaki adım adım talimatları izleyin:

# 1: ExpressVPN aboneliği almak için burayı tıklayın

# 2: FireStick'inizi çalıştırın ve Arama ana ekranın sol üst köşesindeki seçenek (lens simgesi).

# 3: ExpressVPN'i arayın ve arama sonuçlarında göründüğünde tıklayın

firestick için en iyi vpn

# 4: Sonraki ekranda ExpressVPN simgesine tıklayın

en iyi firestick vpn

# 5: Tıklayın İndir veya Almak buton

yangın tv sopa için en iyi vpn

# 6: Uygulamayı açın ve tıklayın oturum aç ExpressVPN kaydı sırasında oluşturduğunuz e-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra.firestick için en iyi vpn

# 7: Express ExpressVPN'in Geliştirilmesine Yardım Etmeniz istendiğinde, raporları paylaşmak isterseniz Tamam'ı tıklayın veya Hayır teşekkürler

firestick için en iyi ücretsiz vpn

# 8: Tıklayın tamam "VPN'nizi ayarlayın" istemini gördüğünüzdefirestick için en iyi vpn

# 9: Tıklayın tamam Bağlantı İsteği istemi görüntülendiğinde tekrar

firestick vpn

10: Hepiniz hazırsınız. ExpressVPN sizin için otomatik olarak bir Akıllı Konum seçer. VPN'ye anında bağlanmak için bağlan düğmesine tıklayın.

Farklı bir sunucuya bağlanmak için bunun yerine Akıllı Konum düğmesini tıklayın

ücretsiz firestick vpn

# 11: Tıklayın Tüm mekanlar sekmesini tıklayın ve bölgeyi seçin. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sunuculardan birine veya Kuzey Amerika ve Güney Amerika'daki başka bir ülkeye bağlanmak istiyorsanız, Amerika Kıtası'nı tıklayın.

firestick için en iyi vpn

# 12: Ülkenin ExpressVPN tarafından seçilen en iyi sunucuya bağlanmak için ülkeyi tıklayın. Herhangi bir ülke için daha fazla sunucu keşfetmek için tıklayın ‘>’ en sağda

en iyi firestick vpn

# 13. Bu kadar. Bağlantınız artık FireStick için en hızlı ve en iyi VPN ile güvende kalacak.

FireStick'e ExpessVPN kurmak için Video Kılavuzu

FireStick için ExpressVPN'i Almak için BURAYA tıklayın

2. IPVanish

firestick için en iyi vpn

ExpressVPN'e bir alternatif istiyorsanız, testlerimizde ikinci olan IPVanish'e gitmelisiniz. Gezegendeki en hızlı VPN'yi etiketledi, kendi iddiasını itibarsızlaştırmak için çok az şey yapıyor. Gerçekten de en hızlı VPN sunucularından bazılarını sağlar, ancak ExpressVPN sektördeki en hızlı VPN söz konusu olduğunda tacı alır.

IPVanish VPN, 60'tan fazla ülkede yaklaşık 1.200 sunucuya sahiptir; 256 Bit AES şifreleme ile OpenVPN, IKEv2, IPVanish sağlam bağlantı güvenliği sunar. Bununla birlikte, ana şirketi StackPath ABD'nin yetki alanına giriyor ve beni en azından.

IPVanish, tek bir hesapla aynı anda 10 cihaza kadar bağlanmanıza izin verir. ExpressVPN'e benzer şekilde, tüm Wi-Fi bağlantılarını güvenli hale getiren yönlendirici düzeyinde yapılandırmaya da izin verir.

Reader Anlaşması: IPVanish kupon kodu ile% 20 indirim alabilirsiniz SAVE20NOW Ödeme sırasında kullanılabilir. Bir ile geliyor 7 gün para iade garantisi. Performanstan memnun değilseniz, tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz.

IPVanish'i edinin

FireStick / Fire TV'ye IPVanish Kurulumu

IPVanish ile gidiyorsanız, bu VPN'yi nasıl yükleyip kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

# 1: Her şeyden önce, IPVanish Aboneliğini edinin

# 2: Servise abone olduktan sonra, FireStick'inizi açın ve ana ekrandan Arama seçeneği (sol üst köşede)

# 3: IPVanish'i arayın ve arama sonuçlarında tıklayın

en iyi yangın sopa vpn

# 4: Bir sonraki ekranda IPVanish simgesini tıklayın ve sonraki ekranda tıklayın İndir veya Almak

amazon firestick için en iyi vpn

# 5: Uygulamayı açın ve kayıt sırasında oluşturduğunuz IPVanish oturum açma kimlik bilgilerini girin. Tıklayın Oturum aç

amazon firestick vpn

# 6: Tıklayın Bağlan soldaki IPVanish tarafından seçilen varsayılan sunucuya bağlanır. Soldaki Ülke, Şehir veya Sunucu seçeneğini tıklayarak sunucuyu el ile de seçebilirsiniz.

firestick için en iyi vpn

3. NordVPN

nordvpnNordVPN, hızlı ve güvenilir bir bağlantı sağlayan çok yönlü bir VPN'dir. VPN, şifreleme teknolojisindeki endüstri standartlarına uyar ve çevrimiçi trafiğinizin en güvenli sunucular üzerinden tünellenmesini sağlar. Ayrıca, bağlantınızı iki sunucu üzerinden yeniden yönlendiren çift katmanlı güvenlik sunar ve gelişmiş güvenlik sağlar.

NordVPN, FireStick ve Fire TV cihazları için kullanımı kolay bir uygulamaya sahiptir. Tek bir tıklamayla güvenli sunuculara bağlanabilirsiniz. NordVPN'i birden fazla cihazda kullanmayı planlıyorsanız, bunu 6 cihaza kadar kullanabilirsiniz.

Netflix'in engellemesini kaldırmak veya akış sırasında anonim kalmak istiyorsanız, NordVPN sizin için iyi bir seçenek olabilir.

NordVPN, ExpressVPN kadar hızlı değil, ancak her şey göz önüne alındığında, FireStick için bu en iyi VPN'ler listesinde bir yer kazanıyor.

FireStick / Fire TV'ye NordVPN nasıl kurulur

Aşağıdaki adımları takip et:

# 1: Henüz yapmadıysanız NordVPN Aboneliğini almak için burayı tıklayın

# 2: FireStick ana ekranında, en üste gidin ve Arama sol üst köşedeki seçenek

# 3: NordVPN'yi arayın ve arama sonuçlarında tıklayın

firestick için en iyi vpn

# 4: Aşağıdaki pencerede NordVPN'i tıklayın

firestick üzerinde nordvpn ara

# 6: Tıklayın Almak veya İndir sonraki ekranda

firestick için nordvpn uygulamasını indir

7: NordVPN kurulduğunda açın ve kimlik bilgilerinizle oturum açın

amazon firestick nordvpn nasıl kurulur

# 8: Tıklayın Şimdi Bağlan başlamak

firestick için vpn

4. Surfshark

firestick için vpnSurfshark, VPN dünyasında güvenli ve güvenli bir çevrimiçi deneyim için güvenebileceğiniz başka bir isimdir. AES 256 askeri düzeyde şifreleme ile FireStick'teki akış etkinliklerinizin her zaman korunduğundan emin olabilirsiniz.

Kesintisiz günlük tutma politikası, sızıntı koruması, özel DNS, Kamuflaj Modu ve MultiHop özellikleri, Surfshark'ı FireStick için en iyi VPN'lerden biri haline getirir.

Surfshark da oldukça hızlı. Sunucularının çoğu sorunsuz ve arabelleksiz akış deneyimi sağlar. Ayrıca, coğrafi kısıtlama olmaksızın kenarlıksız bir akış deneyimi arıyorsanız, Surfshark bu bölümde de oldukça kullanışlı olabilir.

FireStick'in yanı sıra Surfshark'ı bilgisayarlar, cep telefonları ve daha pek çok cihazda kullanabilirsiniz. Muhtemelen Surfshark ile ilgili en iyi şey, onu aynı anda sınırsız cihazlarda kullanabilmenizdir.

FireStick'te Surfshark nasıl kurulur

FireStick'te Surfshark'ı kurmak ve bağlanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

# 1: Surfshark aboneliğini almak için burayı tıklayın

# 2: Arama FireStick'in ana ekranındaki seçenek (sol üst köşe)

Yazın Surfshark ve arama önerilerinde gördüğünüzde tıklayın

surfshark firestick vpn

# 3: Bir sonraki pencerede Surfshark simgesini tıklayın

firestick için en iyi vpns

# 4: Tıklayın İndirme / Al aşağıdaki pencerede

surfshark firestick vpn nasıl indirilir ve yüklenir

# 5: Kurulduktan sonra Surfshark'ı açın ve giriş kimlik bilgilerinizle oturum açın

amazon ateş sopa için en iyi vpn

# 6: VPN'yi kullanmaya başlamak için Bağlan'a tıklayın

en iyi amazon fire tv stick vpn

5. CyberGhost

cyberghost vpn kodiCyberGhost, dünya çapında 5900'den fazla sunucuyla küresel güvenlik kapsamı sunmaktadır. Kesin bir kayıt tutmama politikası uygular. Yani, FireStick'te akış yaparken veya internette gezinirken tanımlanabilir bir ayak izi bırakmazsınız.

Bu VPN, sunucularının çoğunda kabul edilebilir bağlantı hızları sunar. Sınıfının en iyisi şifreleme sistemi ile CyberGhost, çevrimiçi etkinliklerinizi de tamamen korur.

Coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmak istiyorsanız, CyberGhost bunu mümkün kılar.

CyberGhost aynı anda 7 cihaza kadar bağlanmanıza izin verir. Ayrıca, FireStick için hemen başlamanızı sağlayan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bu (ve daha fazlası) nedenlerden dolayı, CyberGhost'u FireStick için en iyi VPN'lerden biri olarak seçtik.

FireStick'e CyberGhost nasıl kurulur

Aşağıdaki adımları takip et:

1: Henüz yapmadıysanız CyberGhost aboneliği almak için burayı tıklayın

2: FireStick'inizi açın ve Arama ana ekranın sol üst köşesindeki seçenek (menü çubuğunda)

Yazın CyberGhost ve arama sonuçlarında tıklayın

cyberghost vpn uygulaması

3: Bir sonraki ekranda CyberGhost'u tekrar tıklayın

cyberghost firestick vpn nasıl kurulabilir

4: Şimdi tıklayın İndirme / Al VPN'yi indirmek ve yüklemek için

firestick için en iyi vpns

5: FireStick'te CyberGhost'u açın. Aşağıdaki ekranı bir kodla görmelisiniz

Adresine git cgvpn.info/link bir bilgisayar veya mobil tarayıcıda. CyberGhost hesap bilgilerinizle giriş yapın ve kodu girin

firestick üzerinde cyberghost kurmak

6: Tıklayın Bağlan başlamak

vpn'yi ateş çubuğuna bağlayın

FireStick için en iyi VPN'i nasıl seçtik ve neden diğer VPN'lere göre ExpressVPN'i seçtim?

Bu kılavuzu ilk kez yazmaya başladığımda, burada birden fazla VPN toplama fikrim vardı. Bu listeye 10 VPN yerleştirmenin sadece daha fazla karışıklığa yol açacağını ve hangisini alacağınızı tahmin etmenizi hızlı bir şekilde fark ettim. İşleri sizin için kolaylaştırmak için, bu eğitimdeki en iyi 5 VPN hakkında konuşmaya karar verdim.

Partiden en iyisini seçmem biraz zaman aldı. Bir sonuca varmadan önce birkaç VPN'yi birkaç kez test ettim. Karara varmadan önce düşündüğüm en önemli faktörlerden bazıları.

# 1: Bağlantı Hızı

Bir FireStick VPN için alışveriş yaparken bağlantı hızı en belirleyici faktörlerden biridir. Hemen hemen her kaynaktan video akışı için geçerli olan Netflix TV için önerilen hız:

 • SD veya 480p videolar için 3 Mb / s
 • HD videolar için 4-5 Mb / s (hem 480p hem de 1080p)
 • UHD, 4K videolar için 25 MB / s

Bir VPN ile her zaman bir miktar hız kaybı olacağını unutmayın. ExpressVPN, en iyi FireStick VPN olarak en iyi seçimim çünkü minimum hız kaybı sunuyor. Test sonuçlarımız aynı cihazda aynı orijinal geniş bant hızında ve aynı sunucu konumunda gerçekleştirilmiştir:

VPN olmadan orijinal geniş bant hızı (Ayrılmış: 50 Mbps Elde Edildi: 48.6 Mbps)

firestick vpn hız testiVPN olmadan orijinal bağlantı hızı

ExpressVPN: 46.3 Mbps İndir (% 95.27 hız tutma)

Amazon yangın çubuğunda Expressvpn hız testi50 Mbps orijinal bağlantı hızında ExpressVPN'e bağlandı

IPVanish: 36,3 Mbps İndir (% 75 hız tutma)

yangın tv için vpn50 Mbps orijinal bağlantı hızında IPVanish'e bağlandı

NordVPN: 31,9 Mbps İndir (hız tutma% 65,64)

firestick üzerinde nordvpn50 Mbps'lik orijinal bağlantı hızında NordVPN'e bağlandı

Surfshark: 28.8 Mbps İndir (hız tutma% 59.26)

amazon firestick üzerinde surfshark vpn50 Mbps'lik orijinal bağlantı hızında Surfshark'a bağlandı

CyberGhost: 27.8 Mbps İndir (hız tutma% 57.20)

amazon firestick ve fire tv üzerinde cyberghost vpn50 Mbps'lik orijinal bağlantı hızında CyberGhost'a bağlandı

Gördüğünüz gibi, ExpressVPN en hızlı bağlantıyı sundu ve orijinal hızın% 95'inden fazlasını korudu. IPVanish,% 75 hız tutma oranına en yakın geldi -% 20 hız farkı. IPVanish ExpressVPN kadar hızlı olmasa da, sektördeki diğer VPN'lere kıyasla hala iyi durumda.

NordVPN, Surfshark ve CyberGhost hızda önemli bir düşüş gösterdi. Bununla birlikte, test ettiğimiz diğer VPN'lerden daha iyidir.

Bu testlerin, sağlayıcılar tarafından sunulan en hızlı VPN sunucularında yapıldığını lütfen unutmayın. Hızlar, seçilen sunucuya ve konumuna bağlı olarak değişebilir. Sunucu fiziksel konumunuzdan ne kadar uzak olursa, olma olasılığı o kadar düşük olur. Hız ayrıca cihaz özellikleri, ISS, yönlendirici vb. Gibi diğer değişkenlere de bağlıdır..

# 2: Şifreleme Gücü

OpenVPN AES 255-bit en etkili şifreleme protokolüdür. Satın almak istediğiniz FireStick VPN için bir zorunluluktur. Bu, tüm en iyi VPN sağlayıcıları tarafından kullanılan protokoldür ve sektörde en iyi olarak kabul edilir..

# 3: Güvenlik Özellikleri

DNS sızıntı koruması, bölünmüş tünel açma, kill anahtarı en iyi FireStick VPN'i keşfederken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli güvenlik özelliklerinden bazılarıdır. Örneğin, ExpressVPN tüm bu ve diğer birçok güvenlik özelliğiyle donatılmıştır. En iyi FireStick VPN için en iyi seçimimiz olmasının nedenlerinden biri de bu.

# 4: Kayıt Olmama Politikası

Çevrimiçi etkinlikleriniz izlenemiyorsa, hiç kimse bir mahkeme celbi düzenleyemez ve VPN sağlayıcılarının kaydına girip günlüklerinizi getiremez. Ancak o zaman bir VPN tamamen güvenli kabul edilir. ExpressVPN katı bir sıfır günlük politikası uygular. Belgelenmiş hiçbir şeyleri yok ve dolayısıyla kimseye açıklayacak hiçbir şey yok.

IPVanish'in de sıfır günlük politikası vardır. Ancak, ABD'nin yetki alanına girdiği için, gizliliğinizi gerçekten korudukları takdirde biraz şüpheliyim.

NordVPN, Surfshark ve CyberGhost ayrıca kayıt tutmayan bir dizi politikası sürdürüyor.

# 5: Müşteri Desteği

İyi bir FireStick VPN, müşteri desteğine başvurmanızı gerektirmeyen bir VPN'dir. Ancak, ihtiyaç ortaya çıkarsa, desteğin hazır olması gerekir.

ExpressVPN, Canlı sohbet ve e-posta yoluyla 24 × 7 destek sunar. Öte yandan, IPVanish e-posta yoluyla 24 × 7 destek sunuyor.

IPVanish kullanıcılarından, müşteri desteklerinin biraz zor olduğunu ve olmasını istediğiniz kadar duyarlı olmayabileceğine dair bazı raporlar olsa da.

NordVPN şu anda beta testi aşamasında olmasına rağmen sohbet desteği de sunuyor.

Surfshark'ın 7/24 aktif ve duyarlı sohbet desteği vardır.

CyberGhost şu anda sohbet desteği sunmamaktadır. Onlarla e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Genellikle 24 ila 48 saat içinde yanıt verirler.

# 6: Kullanıcı Dostu Uygulama

FireStick için en iyi VPN'i ararken, bu otomatik olarak dikkate alınması gereken en önemli özelliklerden biri haline gelir. Amazon FireStick uzaktan kumandalı bir cihazdır ve bu nedenle VPN uygulaması uzaktan uyumlu olmalıdır.

ExpressVPN, FireStick uzaktan kumanda ile yüzde yüz uyumluluk sunar. ExpressVPN'in genel düzeni de inanılmaz derecede kullanıcı dostudur. Düzenli ve beyaz bir temaya sahip.

IPVanish, ana ekranda çok fazla doldurulmuş gibi görünüyor ve bu nedenle biraz dağınık görünüyor. Bununla birlikte, FireStick / Fire TV cihazlarında herhangi bir kusur olmadan çalışır.

NordVPN, Surfshark ve CyberGhost ayrıca FireStick için uzaktan uyumlu uygulamalara sahiptir.

# 7: Yargı Yetkisi

ExpressVPN'in merkezi bağımsız yargı sistemiyle küçük bir ada grubu olan İngiliz Virgin Adaları'nda (BVI) bulunmaktadır. BVI, 5-Göz, 9-Göz veya 14-Göz dahil olmak üzere herhangi bir istihbarat ittifakına girmez, veri saklama yasaları yoktur ve müşteri kayıtlarını herhangi bir ülkeye hazırlamak zorunda değildir. ExpressVPN size tam bir mahremiyet vermek için her türlü nedene ve tüm yetkiye sahiptir..

Yine de IPVanish için durum böyle değil. Daha önce de söylediğim gibi, ana şirketi StackPath ABD merkezli ve bu nedenle ABD'nin yetki alanına giriyor. ABD şirketleri de ülkenin zorunlu veri saklama kanunlarına uymak zorundadır. Bu, VPN’nin sıfır günlük politikasıyla açıkça çelişmektedir. IPVanish'i alternatif bir VPN olarak tutmamın bir nedeni daha.

NordVPN, Surfshark ve CyberGhost da tüm büyük gözetim kuruluşlarının yetki alanı dışındadır..

# 8: Para İade Garantisi

Para iade garantisi, VPN sağlayıcıları ve kullanıcıların bir VPN ararken göz önünde bulundurduğu en önemli faktörlerden biri arasında yaygındır. VPN'yi test etmenizi ve sizin için iyi olup olmadığını belirlemenizi sağlayan bir deneme süresi gibidir..

ExpressVPN 30 Günlük tam para iade garantisi sunar. Fikrinizi değiştirirseniz ve ExpressVPN ile devam etmemeye karar verirseniz (nedenini göremiyorum), aboneliği iptal edebilir ve tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz.

IPVanish yalnızca 7 günlük para iade garantisi sunar. Şahsen, bir servisi denemek için biraz daha az zaman olduğunu hissediyorum, ancak yine de hız, performans, tutarlılık ve bağlantı hakkında yeterli fikir vermelidir..

NordVPN ayrıca 30 günlük koşulsuz para iade garantisi sunar. Devam etmek mi yoksa iptal etmek mi istediğinize karar vermek için yeterli zamanınız var.

Surfshark'ın devam etmemeye karar vermeniz durumunda 30 günlük tam geri ödeme politikası da vardır

CyberGhost size 45 günlük, tam geri ödeme süresi verir; bu listedeki diğer VPN'lerden daha uzun

FireStick için ücretsiz VPN

FireStick için en iyi ücretsiz VPN gibi sorgular almaya devam ediyorum. Sevgili dostlarım, VPN'leri düşünürken 'ücretsiz' ve 'en iyi' kombinasyonlarının olmadığını söyleyebilirim. En iyi VPN'i arıyorsanız, ücretsiz olarak alamazsınız. Bazı kullanıcıların ücretli VPN'leri karşılamayabileceğini kabul ediyorum, ancak ücretsiz bir VPN için de gitmeyeceğim. Ücretsiz bir VPN kullanmak hiç VPN kadar iyi değil.

FireStick için ücretsiz bir VPN, yarardan çok zarar verebilir. Ücretsiz VPN'lerden neden kaçınılması gerektiğini buradan okuyabilirsiniz.

FireStick için Amazon Bölgesini Değiştirme

Yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak Fire TV Stick'te bir VPN kurabilirsiniz. Bu, gizliliğinize dikkat etmek için yeterlidir. Bununla birlikte, birkaç kullanıcı ekstra önlem almayı tercih eder. Bu durumda, gerçek adresiniz olmadan Fire Stick'inizin bölgesini de değiştirebilirsiniz.

FireStick bölgesini değiştirmek oldukça basittir. PC tarayıcınızda Amazon'u açın ve şu adımları izleyin:

# 1. "Siparişleriniz" sekmesini tıklayın ve ardından "İçeriğinizi ve Cihazlarınızı Yönetin" i açın (resmin altındaki)

Amazon'daki içeriği ve cihazları yönetme

# 2. "Ayarlar" sekmesini tıklayın.

3.. Ülke Ayarlarına gidin ve Değiştir'e tıklayın

Amazon'da ülkeyi değiştir

3.. Eklemek istediğiniz bir adres girin. Herhangi bir rastgele adresi hızlı bir web aramasıyla bulabilirsiniz

4.. Güncelle'yi seçin

adresi değiştir amazon fire stick

FireStick için En İyi VPN Üzerine Sonuç

FireStick harika bir akış cihazıdır. TV izleme şeklimizi değiştirdi. Akıllı TV'niz olmasa bile, bu cihazı HDMI bağlantı noktasına takın ve TV'nizi bir taneye dönüştürün. Artık eğlence deneyiminizi geliştirmek için tek ihtiyacınız olan bir VPN. Bir FireStick VPN ile, eğlenceyi sulandırma eğiliminde olan coğrafi kısıtlama ve İSS kısıtlaması gibi sorunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

FireStick'te bir VPN kullanmak son derece faydalıdır ve ExpressVPN formunda VPN koruması ile tüm sorunlarınız çözülür. Nerede olursanız olun, bu VPN size her türlü sorundan muaf olabilecek en iyi deneyimi yaşatacaktır. 30 günlük para iade garantisi de sunuyorlar, bu nedenle ExpressVPN'in yeterince iyi olmadığını düşünüyorsanız (ki bu pek olası değildir!), Tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz. FireStick için ExpressVPN ile arkanıza yaslanın, rahatlayın ve keyfini çıkarın.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me