Jak bezplatné VPN vydělávají peníze? 5 strašidelných skutečností

>

VPN se staly velmi užitečným nástrojem pro mnoho online nadšenců ochrany soukromí. Mnoho návštěvníků internetu rád používá bezplatné služby VPN, protože jsou jednoduché, snadno použitelné a co je nejdůležitější, přicházejí bez cenovky. Mnoho uživatelů VPN má však tendenci zapomenout, že provozování služby VPN stojí peníze. Zatímco placené sítě VPN se financují prostřednictvím předplatného, ​​bezplatné sítě VPN musí vydělávat peníze různými způsoby. Jak tedy bezplatné VPN vydělávají peníze? Zde je 5 děsivých faktů, které byste měli vědět o bezplatných VPN.

Jak bezplatné VPN vydělávají peníze

jak zdarma vpns vydělávají peníze

1. Prodej uživatelských dat

Začneme seznamem pravděpodobně nejděsivějších věcí, které VPN dělají, aby vydělali peníze svým uživatelům, a to je prodej informací a dat, které jim zákazníci poskytují. Toto je bezpochyby jedna z nejnebezpečnějších věcí, které může VPN udělat zdarma, protože to přímo ovlivňuje soukromí zákazníka a způsobuje uživatelům možná narušení zabezpečení.

Jak a kde tedy může bezplatná služba VPN vaše data prodat? No, podle záznamů o některých VPN, které byly ve skutečnosti chyceny, existuje řada způsobů, jak VPN postupovat. Zjednodušeně řečeno, vytěží data ze zařízení uživatele a vytvoří pro každou osobu samostatné soubory. Toto množství dat a osobních údajů, které mohou potenciálně vytěžit ze zařízení, je opravdu znepokojivé.

Počínaje informacemi o zařízení a údaji o poloze, až po osobní informace, e-maily, zprávy, telefonní čísla a v podstatě všechno uložené v paměti zařízení. Některým VPN se dokonce podařilo získat plnou kontrolu nad zařízeními jejich uživatelů, což jim umožnilo plný a neomezený přístup, včetně možností editace, úpravy a dokonce i mazání médií z kontrolovaného zařízení.

V některých případech VPN prodávají e-maily svých uživatelů podnikům třetích stran. To je pro vás jako uživatele obrovský problém, protože získáte nejen spoustu spamu a nevyžádaných e-mailů, ale nikdy nebudete vědět, kolik lidí a společností má vaši e-mailovou adresu. Ransomware, šifrování a phishingové e-maily jsou jen některé z možných důsledků nesprávného zacházení s e-mailem pomocí VPN.

Zní to příliš děsivě, než aby to byla pravda, takže největší otázkou, která z toho všeho vyvstává, by nemělo být nezákonné? Většina uživatelů VPN bohužel před přihlášením k nové službě neprochází zásadami ochrany soukromí. To znamená, že pokud VPN uvede, že může sdílet vaše informace v jakékoli formě nebo formě a souhlasíte s nimi, není to nezákonné. Rozhodně to není etické a morální, ale bohužel je to mezera, kterou mnoho bezplatných sítí VPN ví, jak využít.

2. Marketing založený na osobních údajích

V souladu s první věcí, o které jsme hovořili, je otevřená sdílení dat pro marketingové účely další velmi nebezpečnou praxí, kterou si některé bezplatné VPN dovolují. Důvody za tím jsou samozřejmě velmi pochopitelné. Protože z předplatného uživatelů nevydělávají žádné peníze, kompenzují své ztráty tím, že vydělávají peníze různými způsoby. Existuje několik různých způsobů, jak může VPN sdílet data svých zákazníků pro marketingové účely.

První z nich je, že přímo používají vaše data a informace pro marketingové a reklamní účely. Znamená to, že pokaždé, když se přihlásíte nebo vyhledáte něco, co vás zajímá, VPN tyto informace uloží a použije je k určení, které reklamy se vám budou prodávat a jak je nejefektivněji provádět. Druhým způsobem je, že tyto údaje otevřeně sdílejí se společnostmi třetích stran a jejich partnery. Toto je mnohem nebezpečnější varianta, protože VPN a marketingová společnost jsou v podstatě integrovány do jedné platformy a obě mají úplnou kontrolu nad vašimi daty. Je to tak nebezpečné, protože marketingová společnost často propojuje reklamy z webů a stránek, které nejsou spolehlivými zdroji. Tyto reklamy nejsou jen frustrující, ale mohou vás také vést k nebezpečným webům.

Existuje mnoho příkladů, ale pravděpodobně žádný lepší než Betternet, což je bezplatná služba VPN, která veřejně a otevřeně uvádí jejich přidružení k společnostem online marketingu. Neskrývají skutečnost, že provozují obchodní model zaměřený na reklamu. Nejsou však příliš podrobní, aby odhalili svou polohu, obchodní informace a důležité podrobnosti o tom, jak tento obchodní model zaměřený na reklamu funguje v zákulisí.

Jedinou nevýhodou tohoto problému je, že je to opravdu dobrý způsob, jak posoudit, jak důvěryhodná je bezplatná VPN. Jinými slovy, pokud si všimnete, že vás VPN agresivně bombarduje reklamami, je to výmluvný znak toho, že s největší pravděpodobností sdílejí vaše osobní informace a aktivity s webovými stránkami třetích stran..

3. Využívání bezplatných uživatelů ve prospěch platících

Kromě prodeje vašich osobních údajů třetím stranám mohou bezplatné VPN využívat vaši důvěru mnoha různými způsoby, z nichž nejvýznamnější je ve prospěch jejich platících zákazníků. To je problém, který vzniká, když VPN současně funguje jako bezplatná služba a placená služba. Je to proto, že VPN pak funguje samostatně na dvou zcela odlišných úrovních. Umožňují vám, bezplatnému uživateli, přístup na internet bez jakýchkoli podmínek, ale zároveň využívají vaše připojení různými způsoby.

Nejlepší příklady této nezpracované techniky jsou sítě VPN, které využívají výpočetní výkon bezplatného uživatele a přenášejí jej na své platící zákazníky. To v podstatě znamená, že VPN prodává vaši šířku pásma ostatním uživatelům za účelem zisku. Samozřejmě tomu můžete zabránit volbou placeného členství, pokud to VPN nabízí. Jediným úlovkem je, že existují sítě VPN, které tyto informace nesdílejí se svými bezplatnými uživateli, takže nevíte, zda je vaše zařízení a připojení využíváno k dalšímu prospěchu někoho jiného.

4. Vytváření botnetů a výstupních uzlů

Pokud předchozí taktika, kterou VPN používají, nebyla dostatečně děsivá, má tato taktika nějaké důsledky v reálném světě, které vás mohou dostat do mnoha problémů se zákonem. Přestože někteří uživatelé VPN nemusí mít problém s tímto typem výměny služeb, může jim ve skutečnosti přinést značnou bolest hlavy po silnici. Být koncovým uzlem serveru znamená, že veškerý provoz, který jde na server koncového uzlu, je zobrazen jako pocházející z adresy IP tohoto serveru..

To by vás mohlo dostat do hromady problémů, protože provoz, který prochází, může zahrnovat všechny druhy nezákonných činností, vyhledávání a historii procházení. Rozhodně to nestojí za riziko, zejména když si uvědomíte, že přebíráte veškerou odpovědnost bez jakékoli náhrady, zatímco služba VPN vydělává peníze od všech svých platebních členů, kteří používají vaše připojení a IP adresu jako výstupní uzel..

Byly zaznamenány případy, kdy byli nevinní lidé ve vládním vyšetřování kvůli nezákonným činnostem přes internet. To vše se stalo, protože VPN, o které si mysleli, že používají zdarma, ve skutečnosti používali svou síť a IP adresu k vytvoření botnetu, který umožnil ostatním uživatelům připojit se k jejich IP adrese. Hackerům se navíc podařilo převzít kontrolu nad všemi bezplatnými účty v síti VPN a vytvořit velký botnet, který by mohli použít pro anonymní útoky škodlivého softwaru. Ačkoli to všechno zní jako spiknutí z thrillerového filmu, jedná se o skutečný případ, ke kterému došlo u uživatelů Hola VPN.

Přestože skandální okolní Hola VPN byla velká památka, která pomohla objasnit nebezpečí používání bezplatných VPN, stále existují bezplatné VPN, které to dělají. Děsivá část toho všeho je, že v současné době nejsou zavedeny žádné postupy ani opatření ke sledování toho, jak tyto sítě VPN využívají důvěru svých uživatelů..

5. Sledování aktivity uživatelů

V neposlední řadě nejběžnějším trestným činem, který bezplatné VPN dělají, a jedním z mnoha jeho uživatelů (ne) ochotně souhlasí s tím, že sleduje online aktivitu svých členů. Protokoly připojení udržují spousty sítí VPN. Jedná se především o to, aby jejich služby fungovaly bez škytavek a aby byly sítě zabezpečené a šifrované. Protokoly připojení však lze také použít ke sledování zvyků a zájmů konkrétního uživatele.

Dělají to několika způsoby. Nejčastěji je to vkládáním souborů cookie prohlížeče. Tyto nástroje mohou sledovat všechny vaše online aktivity, aniž byste o tom věděli většinu času. Dalšími dvěma způsoby sledování vašich online aktivit jsou webové majáky a sledovací pixely. Webové majáky se také nazývají webové chyby, které jsou častější, než si myslíte. Jsou to rozpoznatelné jasné obrazové soubory, které se používají ke sledování vaší činnosti na internetu. Sledovací pixely fungují podobně jako webové majáky, ale mají odlišný vzhled. Jsou užitečnější pro analýzu dat a sledování chování uživatelů online. VPN tyto nástroje používá nejen ke sledování vaší činnosti, ale v některých případech také umožňuje jejich marketingovým partnerům.

I když si myslíte, že jste při používání služeb VPN anonymní a soukromí, vaše online aktivity jsou ve skutečnosti sledovány vždy. I když to většina VPN nepřizná, shromažďují vaše informace a všechny vaše údaje o činnosti a nejčastěji je uchovávají pro nejvyšší uchazeče. Na rozdíl od bezplatných sítí VPN, ty, za které musíte zaplatit, obvykle uvádějí vše ve svých Zásadách ochrany osobních údajů, což znamená, že když platíte za službu, můžete skutečně zkontrolovat, zda dostáváte to, co jste slíbili..

Použití sítě VPN, která sleduje vaši online aktivitu, znemožňuje použití VPN vůbec. Namísto toho, aby váš poskytovatel internetových služeb mohl sledovat vaši činnost, dáváte tuto sílu bezplatné síti VPN, což je velmi nebezpečné, protože nikdy nemůžete zjistit, zda jsou její záměry dobré nebo špatné. Pokud se bezplatná síť VPN nachází v jedné ze 14 očích zemí, znamená to také, že jsou povinny sdílet jakékoli informace, o které je požádá vláda země, ve které se nacházejí. Toto je riskantní pozice, ve které se znovu zapojíte, vy jste jediný, kdo přebírá odpovědnost, pokud se něco pokazí.

Proč bezplatné VPN používají takové taktiky?

U některých sítí VPN venku vydělávání peněz přichází před bezpečností a ochranou soukromí jejich uživatelů. Prodej uživatelských dat, jejich použití pro reklamu nebo očividné narušení jejich bezpečnosti a soukromí jsou jen některé ze způsobů, jak bezplatné sítě VPN vydělávají peníze. Než se však dostaneme do podrobností, je důležité mluvit o všech důležitých aspektech a pochopit, proč některé bezplatné sítě VPN zneužívají důvěru zákazníků. Zde jsou největší důvody, proč to dělají:

Vysoké náklady na údržbu

Jak jsme řekli na začátku, je snadné zapomenout, že provoz sítě VPN stojí peníze. V závislosti na velikosti zákaznické základny VPN se mohou měsíční náklady na údržbu snadno vyšplhat až na desítky tisíc dolarů. Nemluvě o tom, jak VPN roste a potřebuje stabilnější a výkonnější servery, mohou tyto náklady stoupat až na stovky tisíc či dokonce miliony. Proto jsou náklady na server pravděpodobně největším důvodem, proč se většina bezplatných sítí VPN rozhoduje jít za zády svých zákazníků.

Finanční zisk

Rozbití samozřejmě nezní stejně tak dobře jako vydělávání peněz. Proto se některé sítě VPN rozhodují jít o krok dále a data svých zákazníků využívají určitými způsoby, které jim umožňují vydělávat více peněz. To nejčastěji zahrnuje prodej nebo sdílení dat s třetími stranami nebo vytváření silně cílených reklam, které přinášejí větší zisk od inzerentů.

Chamtivost

Ačkoli někteří lidé mohou argumentovat, že první důvod je ospravedlnitelný, a dokonce i druhý důvod, nikdo by nemohl omluvit činy, které pocházejí z čisté chamtivosti. Pokud máte důvěrná data desítek až stovek milionů uživatelů, je velmi lákavé využít všechny tyto znalosti a sílu. Podařilo se tomu mnoho populárních bezplatných sítí VPN. Hola, Betternet a dokonce i Opera VPN se na určitou dobu odstavily, aby se pokusily zpeněžit data svých uživatelů..

Proč byste si měli vybrat placenou službu VPN

Bezplatné služby VPN nelze srovnávat s těmi, které přicházejí s cenovkou. Nabízejí jistou úroveň bezpečnosti a ochrany soukromí, které jednoduše nemůže být dosaženo pomocí bezplatné VPN. S vyššími rozpočty a dobře definovanými obchodními modely nabízejí placené VPN jednoduše službu, kterou se bezplatné VPN nemohou shodovat. Mezi výhody používání placené VPN patří:

 • Lepší rychlosti připojení - VPN zdarma často omezují rychlost svých bezplatných uživatelů na internetu ve prospěch svých platících zákazníků. S placenou službou VPN si můžete vychutnat vyšší rychlost internetu a dokonce si užít omezení šířky pásma od vašeho poskytovatele internetových služeb. Poklesy připojení jsou mnohem vzácnější a nebudete trpět žádnými problémy, s nimiž trpí VPN s nižší kvalitou.
 • Jasné zásady ochrany osobních údajů - Jak jsme již dříve zmínili, bezplatné VPN jsou často tajné a nejsou příliš čestné, pokud jde o sdílení jejich obchodního modelu se svými bezplatnými zákazníky. Když platíte za VPN, víte, co získáváte a přesně, jak jste soukromí, když jste připojeni k VPN serveru.
 • Rozmanitost serverů - Počet serverů přichází ruku v ruce s internetovou rychlostí. Čím více serverů VPN má, tím méně budou přeplněné, což znamená rychlejší připojení. Kromě toho, pokud používáte VPN pro přístup k geo-omezenému nebo blokovanému obsahu z jiné části světa, můžete se jednoduše připojit k serveru nejblíže vaší požadované poloze a užívat si neomezeného přístupu, ať jste kdekoli.
 • Bezpečnostní - Placené sítě VPN mohou obsahovat řadu dalších funkcí. To zahrnuje různé šifrovací protokoly, speciální funkce, jako je přepínač kill, lepší a silnější šifrování. Když platíte za službu VPN, neměli byste se spokojit s průmyslovým standardním 256bitovým šifrováním.
 • Zákaznická podpora - Stejně jako všechny výše uvedené výhody, dobrá podpora přichází za určitou cenu. To neznamená, že za službu VPN musíte přeplatit. Znamená to jen, že pokud se stane, že se setkáte s problémem pomocí VPN, můžete očekávat, že někdo bude v pohotovostním režimu, a pomůže vám, když potřebujete pomoc.

Nejlepší 3 VPN VPN

S tím vším, co bylo řečeno, mějte na paměti, že ne všechny placené VPN jsou dobré nebo přicházejí bez jakýchkoli nedostatků. Vždy je nejlepší udělat trochu výzkumu, než se rozhodnete pro VPN. Abychom vám pomohli vybrat nejvhodnější VPN pro vaše potřeby, přinášíme vám 3 nejlepší dostupné VPN v současné době.

# 1. ExpressVPN

expressvpn

ExpressVPN je všeobecně považován za nejlepší všestranný VPN. Ve srovnání s konkurencí to přijde o něco strmější cenu, ale služba, kterou dostanete na oplátku, stojí víc než náklady. ExpressVPN je pravděpodobně nejvhodnější VPN, která je v současné době k dispozici, protože se snadno nastavuje a je k dispozici na jakémkoli zařízení. Mají velmi působivou síť serverů, která zahrnuje více než 3000 vysokorychlostních serverů v 94 zemích a 160 místech. Když už mluvíme o vysoké rychlosti, rychlost ExpressVPN patří k nejlepším v okolí, protože při připojení k jednomu ze svých serverů máte zaručenou maximální účinnost. V síti 100 Mbps můžete očekávat rychlost mezi 80 Mb / s a ​​85 Mb / s.

 • Nejrychlejší rychlost ze všech ostatních poskytovatelů VPN
 • Žádné záznamy
 • OpenVPN, IPSec & IKEv2
 • Torrenty / P2P povoleno
 • Odblokuje Netflix, Hulu, BBC iPlayer
 • Podpora 24 × 7 živých chatů
 • 30denní záruka vrácení peněz

Přečtěte si mou recenzi ExpressVPN

Zkontrolujte cenu ExpressVPN

# 2. IPVanish

ipvanishPřijde na druhém místě, IPVanish je ideální pro lidi, kteří často stahují soubory a obsah z internetu. Nabízí dobré a stabilní rychlosti stahování, s neomezenou šířkou pásma a neomezeným přenosem P2P. Díky serverům ve více než 60 zemích, absolutně nulovým provozním protokolům a až 10 současným připojením je IPVanish opravdu výhodná VPN. Ačkoli jeho rozhraní nemusí být tak snadné používat jako ExpressVPN, nabízí mnoho přizpůsobitelnosti, což jistě zapůsobí na zkušenější uživatele VPN, kteří hledají novou VPN.

 • Dobré rychlosti
 • Žádné záznamy
 • Šifrování AES-256
 • P2P povoleno
 • 7denní záruka vrácení peněz

Přečtěte si mou recenzi IPVanish

Zkontrolujte cenu IPVanish

# 3. NordVPN

nordvpnPokud hledáte nejlepší kombinaci kvality a množství, NordVPN je cesta. Díky nejnižší ceně členství a třicetidenní bezrizikové záruce je NordVPN bezrizikovou možností pro každého nadšence v soukromí v rozpočtu. Kromě toho, že je NordVPN velmi cenově dostupný, má silný úder. S více než 5200 servery v 62 zemích po celém světě nabízejí ze všech sítí VPN největší serverovou síť. Díky jejich dvojímu šifrování ve vojenské třídě a bez protokolů z nich je ideální volba pro prohlížení, streamování a stahování obsahu.

 • Dobré rychlosti
 • Žádné záznamy
 • OpenVPN, IPSec & IKEv2
 • P2P povoleno
 • Odblokuje Netflix
 • 30denní záruka vrácení peněz

Zkontrolujte ceny NordVPN

Závěr

I když internet může být někdy děsivé místo, s několika dalšími kroky si můžete vychutnat neomezený a bezpečný přístup, a to vše začíná získáním spolehlivé VPN. Pokud si opravdu ceníte soukromí a zabezpečení online, neuspokojte se s bezplatnou službou VPN. K dispozici je spousta možností, počínaje pouhými několika babkami za měsíc. Ukončíme to větou, kterou byste měli mít na paměti, nejen při používání internetu. Všechno přichází s určitými náklady a pokud neplatíte cenu služby, nejčastěji to znamená, že jste produkt.

Přečtěte si více:

Nejlepší sítě Netflix, které fungují
Nejlepší VPN pro Kodi
Nejlepší VPN pro FireStick
Jak skrýt IP adresu
Proč potřebujete VPN

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me