Jak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzeb

>

Liczba użytkowników VPN rośnie z dnia na dzień. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu do codziennych potrzeb, a w obiegu znajduje się tak wiele osobistych i wrażliwych informacji, ludzie zaczęli korzystać z ochrony VPN. Chociaż korzystanie z VPN jest oczywiście ważne w dzisiejszym świecie, ważne jest, aby podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru VPN. Wzrost liczby użytkowników VPN spowodował odpowiedni wzrost liczby usług VPN. Zasadniczo jesteś teraz rozpieszczany wyborem. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią VPN dla swoich potrzeb, ale wybór staje się trudny. Pomożemy Ci w podjęciu tej decyzji.


Dlaczego VPN są tak popularne?

jak wybrać najlepszy VPN

# 1. Zapewniają prywatność online

Sieci VPN istnieją już od około dwóch dekad, ale w ostatnich latach zyskały światową popularność wśród zwykłych użytkowników. Nie jest to w dużej mierze zasługą agencji rządowych, takich jak NSA i GHCQ, aby aktywnie szpiegować swoich obywateli. Kiedy Edward Snowden opublikował program Pryzmat NSA, wszyscy otrzymali surową kontrolę rzeczywistości. Następnie ludzie gromadzili się u dostawców VPN, aby ukryć swoją aktywność online i odzyskać prywatność w Internecie; to znaczy, jeśli kiedykolwiek go mieli.

# 2. Pomoc w strumieniowaniu online

Usługi przesyłania strumieniowego są zawsze ograniczone geograficznie, ale dobra transmisja VPN może pomóc odblokować te usługi z dowolnego miejsca. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników Internetu usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i urządzenia takie jak Kodi, są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki VPN możesz odblokować Netflix i wszystkie inne usługi przesyłania strumieniowego, a także ukryć swoją aktywność. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników Kodi, którzy dość często korzystają z bezpłatnych łączy do przesyłania strumieniowego.

# 3. Pomóż obejść cenzurę

Internet jest z jakiegoś powodu ograniczony na całym świecie. Małym przykładem są szkoły i miejsca pracy blokujące dostęp do witryn i usług rozrywkowych. Większy przykład to kraje takie jak Iran, Arabia Saudyjska, ZEA, Chiny itp. Blokujące ogromne części Internetu, takie jak Wikipedia, serwisy informacyjne, media społecznościowe itp. Dzięki VPN możesz pokonać te filtry i swobodnie przeglądać sieć. Nawet wiele z tych krajów zakazało korzystania z VPN.

Przeanalizuj swoje potrzeby VPN

powinienem użyć VPN

Zanim zaczniesz zawężać sieć VPN, dobrze jest przeanalizować potrzeby VPN. Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz VPN, a to pomoże ci podjąć lepszą decyzję. Jest wiele powodów, ale który jest twój? Czy to wystarczający powód, aby zasubskrybować VPN? Dowiedz się poniżej.

# 1. Duzo podrozujesz?

Sieci VPN są ważne dla emigrantów i osób często podróżujących. Pozwalają ci łączyć się z sieciami publicznymi i bezpiecznie uzyskiwać dostęp do danych firmowych. Ty i twoje dane są zawsze bezpieczne dzięki VPN podczas podróży. Pomagają też pokonać ograniczenia geograficzne i cenzurę. To zależy również od tego, gdzie podróżujesz, ponieważ wiele krajów, takich jak ZEA, zabroniło również korzystania z VPN. Ale są też dostawcy, którzy mogą ci pomóc również w tych krajach, więc miej to na uwadze.

# 2. Odblokowanie usług z ograniczeniami geograficznymi jest Twoim jedynym wymaganiem?

Jeśli tak jest, możesz to zrobić bez VPN. Jeśli jest to tylko kwestia szkoły / miejsca pracy, nie ma absolutnie żadnej potrzeby inwestowania w VPN. Poczekaj, aż wrócisz do domu! Jeśli treść nie jest dostępna w twoim regionie, możesz zamiast tego skorzystać z usług SmartDNS, ponieważ pomagają one w odblokowaniu i są szybsze. Ale jeśli chcesz prywatności i anonimowości, która jest wymagana dla użytkowników Kodi, powinieneś wybrać VPN.

# 3. Czy mieszkasz gdzieś z poważnymi ograniczeniami??

W takim przypadku prawdopodobnie używasz VPN. Ale pytanie brzmi, który jest dla Ciebie najlepszy. Potrzebujesz sieci VPN z silnym szyfrowaniem, z funkcjami takimi jak kill-switch, która może ominąć takie techniki, jak głęboka inspekcja pakietów, która czasami zdradza fakt, że korzystasz z VPN. Kraje takie jak Chiny stosują tę taktykę.

# 4. Czy Twoja praca obejmuje badania nad problematycznymi kwestiami w wrażliwych lokalizacjach?

Jeśli dotyczy to Ciebie, absolutnie potrzebujesz silnej sieci VPN. Podczas gdy rządowe filtrowanie jest oczywiście problemem, praca nad drażliwymi tematami może wzbudzić niechciane i niebezpieczne zainteresowanie ze strony rządowych i pozarządowych grup. Jeśli zajmujesz się swoją firmą bez żadnej ochrony, zagrożona jest nie tylko prywatność.

# 5. Czy twój kraj ma ścisłe przepisy dotyczące zatrzymywania danych?

W wielu krajach obowiązują surowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Twój dostawca usług internetowych jest zobowiązany do prowadzenia szczegółowych dzienników użytkowania i aktywności zgodnie z prawem, które mogą następnie poprosić o ich przekazanie. Nikt nie chce, aby cała historia online była w rękach innych, a liczba krajów, które to robią, rośnie. Udostępniają sobie nawet te informacje, jeśli są częścią współpracy, takiej jak Five Eyes i TPP. Dowiedz się więc o przepisach dotyczących zatrzymywania danych w twoim kraju.

Nie są to jedyne powody, dla których potrzebujesz VPN. Biorąc pod uwagę zagrożenia online, VPN nie jest już wyborem, jest koniecznością. Oto 10 powodów, dla których musisz cały czas korzystać z VPN.

Jak wybrać najlepszą usługę VPN

Po zakończeniu analizy potrzeb VPN jesteś w lepszej pozycji, aby określić, czy potrzebujesz VPN, chociaż zaleca się jego użycie. Nie możesz jednak zacząć korzystać z pierwszej sieci VPN, której nazwa jest widoczna. Jest kilka rzeczy, które musisz sprawdzić, zanim zasubskrybujesz VPN.

jak wybrać najlepszy VPN

# 1. Szyfrowanie i protokoły

Sieci VPN szyfrują twoje połączenie, ale siła tego szyfrowania określa, czy twoje dane i aktywność są rzeczywiście bezpieczne. Najbezpieczniejszym obecnie protokołem jest OpenVPN i obsługuje go większość czołowych sieci VPN. Jeśli Twoja sieć VPN zapewnia jedynie obsługę PPTP, przejdź do innego dostawcy. PPTP jest szybki, ale najmniej bezpieczny.

# 2. Zasady dotyczące dzienników

Sieci VPN ukrywają Twoją aktywność online i dane przed wszystkimi. Ale sama sieć VPN może zobaczyć wszystko, co robisz. Jeśli Twoja sieć VPN zarejestruje wszystkie te informacje, a następnie udostępni je stronom trzecim, wydasz te pieniądze na subskrypcję za darmo. Darmowe sieci VPN często robią to w celu generowania funduszy, a sieci VPN oparte na lokalizacjach z surowymi przepisami dotyczącymi zatrzymywania danych są często do tego zmuszone. Dlatego przed subskrypcją zawsze sprawdź politykę prywatności VPN. Upewnij się, że następuje po polityka braku dzienników i najlepiej opiera się na lokalizacji szanującej prywatność.

# 3. Prędkość

Ponieważ szyfrują cały ruch, VPN w pewnym stopniu zmniejszają prędkość przeglądania Internetu. Ale jak duża jest redukcja prędkości, zależy od dostawcy. Najlepsze sieci VPN zapewniają, że ta redukcja jest minimalna, a czasami sieci VPN mogą również poprawić prędkość pobierania i wysyłania.

# 4. Globalny zasięg

Im większa liczba serwerów pod nazwą VPN, tym więcej masz opcji łączności. Zapobiega to przeciążeniu serwera, co oznacza, że ​​rzadziej napotykasz zerwanie połączenia. Pomaga to również poprawić szybkość połączenia, szczególnie jeśli masz połączenie z serwerem w pobliżu Twojej lokalizacji geograficznej.

# 5. Obsługa wielu platform

Dawno minęły czasy, kiedy ludzie korzystali z Internetu tylko za pośrednictwem komputerów lub laptopów. Obecnie ludzie używają smartfonów, tabletów, telewizorów Smart, Fire Stick, Kodi, konsol do gier itp. Do łączenia się z Internetem. Jeśli Twoje urządzenie wchodzi w interakcje z Internetem, potrzebuje ochrony VPN. Dlatego ważne jest, aby Twoja sieć VPN obsługiwała jak najwięcej urządzeń i systemów operacyjnych oraz umożliwiała jednoczesne połączenia.

# 6. Koszt

Za każdym razem, gdy płacisz za usługę, chcesz mieć pewność, że odzyskasz swoje pieniądze. Darmowe VPN nie obciążają Cię pieniędzmi, ale twoja tożsamość, dane i aktywność nigdy nie są z nimi bezpieczne, a ograniczenia przepustowości i serwerów są z nimi związane. Oto dlaczego powinieneś unikać darmowych VPN.

Ale to nie znaczy, że wszystkie płatne sieci VPN są dobre. Poszukaj VPN, który oferuje wszystko, czego chcesz, ale nie robi ogromnej dziury w portfelu. Wiele sieci VPN oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy od 7 dni do około 30 dni. Najlepiej wybrać te sieci VPN i w pełni przetestować usługę w tym okresie. Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy.

# 7. Obsługa klienta

Czasami możesz natknąć się na kłopoty podczas konfigurowania sieci VPN lub podczas korzystania z niej. Szanse na to są duże, jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem i nie jesteś dobrze zorientowany w terenie. Posiadanie przyjaznego i kompetentnego zespołu obsługi klienta, który oferuje całodobową pomoc, jest dużym ułatwieniem w tych przypadkach. Najlepiej jest mieć sieć VPN, która oferuje nie tylko obsługę poczty e-mail i biletów, ale także obsługę czatu na żywo. Jeśli VPN oferuje zdalną konfigurację usługi, nie ma nic podobnego.

Której sieci VPN należy użyć?

który jest najlepszy VPN

Teraz, gdy znasz rolę VPN i jak wybrać jedną dla siebie, oto tabela 5 VPN, które uważam za najlepsze w branży ze względu na ich olbrzymie prędkości, szyfrowanie na poziomie wojskowym, liczbę lokalizacji serwerów i stosunek jakości do ceny. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat tych sieci VPN, zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat najlepszych sieci VPN Kodi i FireStick VPN.

Porada dla kupujących - Jeśli nie masz problemów z budżetem, zawsze kupuj abonament roczny, który jest prawie za pół ceny w porównaniu do abonamentów miesięcznych. Ponieważ większość dostawców VPN chroni swoich użytkowników za pomocą gwarancji zwrotu pieniędzy, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli usługa nie spełnia Twoich oczekiwań.

Zapisano pod: VPN

Przeszukaj tę stronę

Najlepsze VPN

Jak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebpasek boczny expressvpnJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzeb30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź ExpressVPN Przeczytaj recenzję
ipvanish pasek bocznyJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzeb7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź IPVanish Przeczytaj recenzję
pasek boczny nordvpnJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzebJak wybrać najlepszą VPN dla swoich potrzeb7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Odwiedź NordVPN

Treść postu

 • 1 Dlaczego VPN są tak popularne?
  • 1.1 # 1. Zapewniają prywatność online
  • 1.2 # 2. Pomoc w strumieniowaniu online
  • 1.3 # 3. Pomóż obejść cenzurę
 • 2 Przeanalizuj swoje potrzeby VPN
  • 2.1 # 1. Duzo podrozujesz?
  • 2.2 # 2. Odblokowanie usług z ograniczeniami geograficznymi jest Twoim jedynym wymaganiem?
  • 2,3 # 3. Czy mieszkasz gdzieś z poważnymi ograniczeniami??
  • 2,4 # 4. Czy Twoja praca obejmuje badania nad problematycznymi kwestiami w wrażliwych lokalizacjach?
  • 2,5 # 5. Czy twój kraj ma ścisłe przepisy dotyczące zatrzymywania danych?
 • 3 Jak wybrać najlepszą usługę VPN
  • 3.1 # 1. Szyfrowanie i protokoły
  • 3.2 # 2. Zasady dotyczące dzienników
  • 3,3 # 3. Prędkość
  • 3,4 # 4. Globalny zasięg
  • 3.5 # 5. Obsługa wielu platform
  • 3,6 # 6. Koszt
  • 3,7 # 7. Obsługa klienta
 • 4 Której sieci VPN należy użyć?
 • 5. Wniosek

Popularne przewodniki

 1. Najlepsza sieć VPN dla FireStick
 2. Jak Jailbreak a FireStick
 3. Jak zainstalować Kodi w FireStick
 4. Najlepsze dodatki Kodi
 5. Najlepsze wersje Kodi
 6. Najlepsze aplikacje FireStick
 7. IPTV
 8. Kino APK
 9. Exodus Redux Addon
 10. Najlepsze strony z torrentami

Najnowsze posty

 • 8 najlepszych alternatyw Showbox (2020)
 • Jak Jailbreak a FireStick (luty 2020)
 • Najlepsze wersje Kodi (zaktualizowane do lutego 2020 r.)
 • Najlepsze dodatki Kodi do wygrania na całym świecie [2020]
 • Jak zainstalować Real Debrid wyłącznie filmy Kodi Addon

Zrzeczenie się - Przesyłanie strumieniowe lub pobieranie praw autorskich jest niezgodne z prawem.

FireStickTricks.com w żaden sposób nie akceptuje, nie promuje ani nie zachęca do nielegalnego korzystania z Kodi, Fire Stick lub naszych przewodników. Użytkownicy są odpowiedzialni za swoje działania. Przeczytaj nasze pełne wyłączenie odpowiedzialności.

Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me