Najlepsza sieć VPN dla torrentów (2020) | Pobierz bezpiecznie Torrenty

>

W tym poście znajdziesz najlepszą sieć VPN do torrentowania. Po szeroko zakrojonych testach i ocenach skompilowałem listę 5 najlepszych VPN, które działają bezproblemowo z torrentami / P2P. 

najlepszy VPN do torrentowaniaNiezależnie od tego, czy chcesz ominąć ograniczenia torrentowania w niektórych regionach, czy po prostu chcesz zachować anonimowość swoich działań związanych z torrentowaniem, zdecydowanie zalecamy korzystanie z VPN podczas działań P2P.

Obecnie na rynku są dosłownie setki usług VPN. Wiele z nich twierdzi, że najlepiej nadaje się do torrentowania. Jednak istnieje tylko kilka VPN, które są przyjazne dla torrentów.

Większość sieci VPN jest zbyt wolna do torrentowania. Potrzebujesz prędkości do szybkiego pobierania. Wielu z nich miało poważne problemy z bezpieczeństwem. Chcesz, aby sesje torrentów były prywatne i bezpieczne. Kilka sieci VPN nie współpracowało dobrze z klientami torrent, takimi jak BitTorrent i uTorrent.

Testowaliśmy prawie każdą sieć VPN przed skompilowaniem tej listy najlepszych sieci VPN do torrentowania. Sieci VPN na naszej liście są liderami w branży. Szybkość, bezpieczeństwo, prywatność, otrzymujesz kompletny pakiet.

Jednak VPN, który wyraźnie wyróżnia się nawet na tej liście, to ExpressVPN. Jest niewątpliwie szybszy niż inne sieci VPN i zapewnia szeroki zasięg torrentów na wszystkich swoich serwerach. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN, jakie znajdziesz. Oto krótkie spojrzenie na funkcje ExpressVPN:

Co to jest torrenting?

Krótko mówiąc, torrentowanie to wymiana plików w Internecie między ludźmi. Dlatego jest również powszechnie nazywany wymianą peer to peer (P2P).

Gdy pobierasz plik - powiedzmy film - za pomocą sieci P2P, nie pobierasz go z żadnego serwera dedykowanego. Pobierasz plik zapisany na komputerach ludzi takich jak ty i ja, którzy są podłączeni do sieci P2P.

Podczas torrentowania cały plik nie jest pobierany z jednej lokalizacji. W rzeczywistości pobierasz oddzielne fragmenty tego samego pliku od różnych użytkowników.

Użytkownicy, od których możesz pobierać pliki (a raczej użytkownicy przesyłający plik), nazywani są „Seederami”. Użytkownicy, którzy pobierają plik, nazywani są „pijawkami”.

W zależności od liczby Seederów, możesz pobierać oddzielne segmenty tego samego pliku od setek peerów. Im większa liczba siewników, tym szybsze będzie pobieranie.

Aby pobrać lub załadować plik (lub innymi słowy, aby połączyć się z siecią P2P) potrzebujesz klienta torrent. BitTorrent i uTorrent są dwoma najpopularniejszymi klientami torrentowymi.

Chociaż możesz tylko pobierać pliki i nigdy nie być Seederem, koncepcja „płacenia naprzód” jest powszechna wśród torrentów.

Dlaczego potrzebujesz Torrent VPN?

VPN jest wysoce zalecane do torrentowania. Oto kilka powodów, dla których:

  • Aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim sesjom torrentowym: Torrentowanie jest zwykle niezadowolone, bez względu na kraj, w którym mieszkasz. Nie chcesz, aby Twój dostawca usług internetowych lub rząd śledził twoje działania związane z torrentowaniem. Dzięki VPN możesz zapewnić bezpieczeństwo i prywatność sesji torrentów.
  • Zapobiegaj ograniczaniu przepustowości przez dostawcę usług internetowych: Twój dostawca usług internetowych może spowolnić twoje połączenie internetowe, jeśli wykryje wysokie torrentowanie. Jeśli używasz VPN, twoje działania torrentowe pozostaną niewykryte.
  • Kompleksowa ochrona: VPN nie tylko zapewni ochronę dla klienta torrent, ale także ochroni twoje ślady IP podczas odwiedzania stron torrentowych.

Dzięki VPN zyskujesz pełną ochronę przed torrentami. Podczas działań torrentowych twój adres IP jest widoczny i widoczny dla każdego, kto mógłby patrzeć. Spójrz na zdjęcie poniżej:

najlepszy VPN dla bittorrent i torrenting

Jednak gdy jesteś podłączony do VPN, używasz wspólnego adresu IP. Ten adres IP jest używany przez setki innych torrentów takich jak Ty. Oznacza to, że nikt nie może śledzić działań torrentowych.

VPN i torrenting

Jak wybraliśmy najlepszy torrenting VPN?

Jak powiedziałem wcześniej, dokładnie przetestowaliśmy i oceniliśmy dziesiątki VPN przed sfinalizowaniem tej listy 5 najlepszych VPN do torrentowania.

Oto niektóre parametry, które wzięliśmy pod uwagę przy torrentowaniu.

Prędkość

Podczas przesyłania strumieniowego każde połączenie o prędkości większej niż 10 Mb / s jest zwykle wystarczające. Jednak torrentowanie to zupełnie inny przypadek. Im wyższa prędkość, tym lepiej. Dlatego podczas testowania sieci VPN pod kątem torrentów musieliśmy pamiętać o współczynniku „spadku prędkości”.

Każda VPN doświadcza spadku prędkości, ponieważ musi przekierowywać ruch internetowy przez bezpieczne serwery. Jednak VPN, który zachowuje pierwotną prędkość najbardziej i doświadcza najmniejszego spadku, jest tym, który używa torrentowania.

ExpressVPN jest najszybszy ze wszystkich. Jednak inne sieci VPN z tej listy również dobrze sobie radziły.

Bezpieczeństwo & Prywatność

Szybkość jest ważna. Jednak głównym powodem, dla którego chcesz korzystać z torrentów VPN, jest to, że szukasz bezpiecznego korzystania z torrentów. Nie chcesz mieć swoich śladów w Internecie, gdy angażujesz się w wymianę P2P.

Wszystkie sieci VPN na tej liście zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki nieprzenikalnym protokołom szyfrowania. Ponadto zyskujesz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak Kill-Switch, który blokuje twoje połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN nagle spadnie.

Ponadto wszystkie sieci VPN na tej liście utrzymują ścisłe zasady zerowania dziennika. Zapewnia to zachowanie prywatności podczas sesji torrentowych.

Kompatybilność z klientami Torrent

Ważne jest, aby klient VPN działał bezbłędnie obok klienta torrentowego. Byłem zaskoczony, gdy niektóre sieci VPN działały nieprawidłowo, a nawet powodowały awarię klientów torrent.

Sieci VPN z naszej listy najlepszych sieci VPN do torrentowania są kompatybilne z popularnymi klientami torrentowymi, takimi jak BitTorrent i uTorrent. Działają prawie bez zakłóceń przez cały okres torrentowania.

Zapobiegaj ograniczaniu ISP

Dostawcy usług internetowych mogą wykryć transmisje strumieniowe i torrenty. Po zużyciu pewnej ilości danych wielu dostawców usług internetowych spowalnia Twój Internet podczas torrentowania.

Szybkość ma ogromne znaczenie dla działań P2P. Sieci VPN na naszej liście zapewniają, że wszystkie wykrywalne sygnatury torrentów są maskowane i nie ma dławienia przez dostawcę usług internetowych.

Serwery przyjazne torrentom

Serwery zoptymalizowane pod kątem torrentów są jednym z największych kryteriów przy wyborze najlepszej sieci VPN do torrentowania. Istnieje tylko kilka sieci VPN, które obsługują torrentowanie na całej linii serwerów (ExpressVPN jest jednym z takich przykładów). Większość sieci VPN ma dedykowane serwery do torrentowania.

Na naszej liście łatwo było znaleźć serwery przyjazne torrentom z VPN. Kilka z nich ma nawet specjalną kategorię do wyboru serwerów P2P.

Większość sieci VPN, które pominęliśmy z tej listy, nie zapewnia pożądanej wydajności serwera podczas torrentowania.

Najlepsza sieć VPN do torrentowania

Oto nasza lista Najlepszych VPN do torrentowania w 2020 roku. Z oczywistych powodów umieszczam ExpressVPN na szczycie listy - ma więcej serwerów oferujących szybkie torrentowanie niż inne VPN. Jednak sprawdziłem również inne sieci VPN, które okazały się skuteczne. Oto lista najlepszych sieci VPN do torrentowania w 2020 roku:

  1. ExpressVPN: Najszybsza sieć VPN z mnóstwem serwerów przyjaznych torrentowi. Zapewnia bezpieczne i prywatne połączenia P2P.
  2. IPVanish: Przyzwoicie szybka sieć VPN do torrentowania. Kilka serwerów zoptymalizowanych pod kątem torrentów. Najwyższej jakości bezpieczeństwo.
  3. CyberGhost VPN: Dedykowane serwery dla połączeń P2P. Bezpieczny i niezawodny.
  4. NordVPN: Przyjazna dla torrentów sieć VPN z wieloma serwerami zoptymalizowanymi pod kątem torrentów. Dwuwarstwowe bezpieczeństwo dla dodatkowej ochrony.
  5. Surfshark VPN: Gama dedykowanych, zoptymalizowanych pod kątem torrentów serwerów do szybkiego pobierania i wysyłania. Hermetyczna ochrona.

Teraz omówię ważne funkcje wszystkich 5 sieci VPN. Jestem pewien, że pomoże ci to znaleźć idealną sieć VPN, która spełni twoje wymagania, a także budżet.

1. ExpressVPN

najlepszy VPN do torrentowania

ExpressVPN to najlepszy VPN do torrentowania, a także najlepszy ogólny VPN. Pomaga odblokować torrent, pobierać z dużą prędkością i zapewnia bezpieczeństwo ruchu torrent.

Torrenting Speed

Torrentowanie wymaga szybkiego połączenia internetowego i to jeden z powodów, dla których ExpressVPN jest najlepszym VPN do torrentowania. ExpressVPN, powszechnie uważany za najszybszy VPN na świecie, zapewnia stałą prędkość na większości swoich serwerów.

Każda sieć VPN traci prędkość, ponieważ musi przekierowywać ruch internetowy za pośrednictwem bezpiecznych kanałów. Jednak tam, gdzie większość sieci VPN straciła ponad 50% pierwotnej prędkości ISP, wiele serwerów ExpressVPN zachowało ponad 90%. Żadna inna sieć VPN nie zbliża się nawet do ExpressVPN na froncie prędkości. Jest to najszybsza sieć VPN do torrentowania.

ExpressVPN zapewnia również, że wymiany torrentów nie są ograniczone przez ograniczenie przepustowości. Możesz pobierać lub przesyłać dowolną ilość danych, o ile pozwala na to abonament szerokopasmowy od dostawcy usług internetowych.

Zasięg serwera P2P

W przeciwieństwie do wielu innych testowanych sieci VPN, ExpressVPN zapewnia szeroki zasięg torrentów / P2P na wszystkich swoich serwerach na całym świecie. ExpressVPN ma obecnie ponad 3000 serwerów w ponad 160 lokalizacjach. Dzięki ExpressVPN możesz bezpiecznie torrentować nawet w krajach, w których torrentowanie jest zabronione.

Ochrona i prywatność, & Jurysdykcja

Na szczęście wysokie prędkości NIE kosztują bezpieczeństwa. ExpressVPN wykorzystuje standardy branżowe w technologii szyfrowania, zapewniając hermetyczne bezpieczeństwo i ochronę podczas torrentowania. Ma również przełącznik „zabicia”, który natychmiast blokuje twoje połączenie internetowe, jeśli połączenie z serwerem VPN spadnie lub podczas przełączania serwerów VPN.

Protokół OpenVPN, uwierzytelnianie serwera, uwierzytelnianie HMAC, szyfrowanie kanału kontrolnego, szyfrowanie kanału danych i idealna tajemnica przesyłania dalej to tylko niektóre z dodanych technologii, które wzmacniają bezpieczeństwo połączeń torrentowych.

ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Nie podlega jurysdykcji wszystkich głównych organizacji nadzoru. Ma również ścisłe zasady braku logowania. Krótko mówiąc, ExpressVPN zapewnia pełną prywatność.

Dodatkowe funkcje

ExpressVPN jest również wyposażony w Split Tunneling. Ta funkcja pozwala wybrać aplikacje, które chcesz połączyć z VPN, a które używają normalnego połączenia z usługodawcą internetowym. Oznacza to, że możesz zabezpieczyć swoje działania związane z torrentowaniem, łącząc tylko klienta torrent, takiego jak BitTorrent / uTorrent, z VPN, podczas gdy nadal przeglądasz sieć, grasz w gry online itp. Bez VPN.

Chociaż ExpressVPN jest najlepszym VPN dla torrentów, możesz z nim zrobić więcej. Możesz odblokować treści z ograniczeniami geograficznymi, zabezpieczyć przesyłanie strumieniowe Kodi, zabezpieczyć FireStick i inne urządzenia.

Wsparcie oprogramowania

Każde konto ExpressVPN umożliwia jednoczesne podłączenie do 5 urządzeń. Ma kompatybilne aplikacje na telefony komórkowe z Androidem & tablety, iPhone i inne urządzenia z systemem iOS, urządzenia TV, takie jak FireStick i Android TV Box, Windows, Linux, & Komputery Mac, rozszerzenia przeglądarki, routery i inne.

Obsługa klienta

ExpressVPN ma wysoce responsywny system obsługi czatów. Jeśli potrzebujesz pomocy, są oni dostępni 24/7, aby odpowiedzieć na twoje pytania. Możesz również skontaktować się z ExpressVPN za pośrednictwem poczty elektronicznej. Przedstawiciele działu obsługi klienta są kompetentni i przyjaźni dla klientów.

Oferty i opcje zakupu

Możesz otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić aż 49% na rocznym abonamencie ExpressVPN. ExpressVPN oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań. Jeśli usługa Ci się nie podoba (nie widzę powodu, dla którego), zawsze możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni.

Możesz zapłacić kartą kredytową / debetową, PayPal, a nawet Bitcoin.

Odwiedź ExpressVPN.com

2. IPVanish

najlepszy VPN dla torrentów

IPVanish to kolejny solidny VPN do torrentowania. Choć nie tak szybki jak ExpressVPN, IPVanish zapewnia zadowalającą prędkość na wielu swoich serwerach.

Torrenting Speed

Kilka naszych testów ujawniło, że IPVanish może zachować 75-80% oryginalnej prędkości ISP. Jeśli masz przyzwoite połączenie z usługodawcą internetowym, będziesz mieć płynne korzystanie z torrentów.

Zasięg serwera P2P

Na świecie jest ponad 1300 serwerów w ponad 75 lokalizacjach. Prawie wszystkie serwery IPVanish są przyjazne dla P2P. I nie ma ograniczeń co do ilości danych, które przesłałeś lub pobrałeś. IPVanish nie ustawi limitu przepustowości.

Ochrona i prywatność, & Jurysdykcja

IPVanish przestrzega również standardów branżowych, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa połączenia podczas torrentu. 256-bitowe szyfrowanie AES klasy wojskowej gwarantuje, że twoje operacje torrentowe są całkowicie bezpieczne.

Spółka macierzysta IPVanish ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, gdzie jurysdykcję ma wiele głównych organów nadzoru. To trochę niepokojące. Firma utrzymuje jednak ścisłą politykę zerowania dzienników. Dlatego chciałbym wierzyć, że moje informacje są z nimi bezpieczne. Jednak ufam ExpressVPN w stosunku do IPVanish każdego dnia.

Wsparcie aplikacji

IPVanish jest dostępny na wielu urządzeniach, w tym Amazon Fire TV & FireStick, iOS, telefony komórkowe z systemem Android, Mac OS, Windows, Linux, a także rozszerzenia przeglądarki.

Aplikacje są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi klientami torrent, w tym BitTorrent.

Dzięki jednej subskrypcji IPVanish możesz podłączyć do 10 urządzeń jednocześnie. Możesz udostępnić tę sieć VPN również swojej rodzinie i znajomym.

Dodatkowe funkcje

Oprócz tego, że jest VPN, który umożliwia torrentowanie, IPVanish jest również przydatny, jeśli chodzi o odblokowywanie cenzurowanej zawartości, aplikacji i stron internetowych.

Ponadto pozwala przełączać serwery nieograniczoną liczbę razy. Oznacza to, że możesz wypróbować dowolną liczbę serwerów, dopóki nie znajdziesz takiego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Obsługa klienta

W razie jakichkolwiek pytań dostępna jest całodobowa obsługa klienta za pośrednictwem czatu na żywo oraz poczty e-mail.

Oferty & Opcje zakupu

Możesz teraz zaoszczędzić 46% na rocznym planie IPVanish, który kosztuje teraz 77,99 USD rocznie, w przeciwieństwie do 143,88 USD. Możesz także wybrać abonament 3-miesięczny za 26,99 USD i zaoszczędzić 25%. Jeśli chcesz zachować to z miesiąca na miesiąc, abonament miesięczny jest teraz dostępny w obniżonej cenie 10 USD (a nie 11,99 USD)

IPVanish oferuje 7-dniową bezwarunkową gwarancję zwrotu pieniędzy. To najkrótszy, jeśli porównasz go z ExpressVPN lub większością innych VPN na rynku. Niemniej jednak możesz uzyskać spory obraz możliwości VPN w ciągu 7 dni.

Odwiedź IPVanish.com

3. CyberGhost

najlepszy torrenting VPN

CyberGhost wyrobił sobie markę w świecie VPN w ciągu ostatnich kilku lat. Ta sieć VPN stała się preferowanym wyborem zarówno dla streamerów, jak i wielu torrentów.

Szybkość torrentowania i zasięg serwera P2P

Interesującą rzeczą w CyberGhost jest to, że wiele jego serwerów nie obsługuje torrentów. Jednak odłożył na bok niektóre zoptymalizowane pod kątem torrentów serwery, które oferują szybkie połączenia P2P i są idealne do twoich potrzeb związanych z torrentowaniem.

Chociaż nie wszystkie jego serwery oferują pożądane prędkości, te przeznaczone do torrentowania są wystarczająco szybkie. Możesz wybrać jeden z serwerów zoptymalizowanych pod kątem torrentów z interfejsu aplikacji.

Ochrona i prywatność, & jurysdykcja

CyberGhost dba również o to, aby wszystkie twoje pliki do pobrania i przesłane były chronione za pomocą hermetycznych, wojskowych protokołów bezpieczeństwa. Możesz torrentować ile chcesz i ani twój dostawca usług internetowych, ani nikt inny nie poczuje powiewu. Ma również automatyczny przełącznik zabicia, który natychmiast blokuje twoje połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN spadnie.

CyberGhost ma siedzibę w Rumunii i nie podlega jurysdykcji organizacji nadzorujących. Firma ma ścisłe zasady zerowego logowania, dzięki czemu twoja prywatność jest zawsze utrzymywana.

Wsparcie aplikacji

CyberGhost ma aplikacje komputerowe dla systemów Windows, macOS i Linux. Aplikacje mobilne na iOS i Androida, rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox, aplikacje telewizyjne dla Amazon FireStick i urządzenia z Android TV oraz obsługa routerów dla wybranych routerów.

Umożliwia także do 7 jednoczesnych połączeń. Oznacza to, że możesz zabezpieczyć nie tylko torrenty, ale także działania online na innych obsługiwanych urządzeniach. Możesz także podzielić się nim z rodziną lub przyjaciółmi.

Dodatkowe funkcje

Istnieje również Split Tunneling na wypadek, gdybyś chciał, aby tylko Twój klient P2P pozostawał w kontakcie z serwerami VPN, a inne działania online odbywały się za pośrednictwem twojego ISP.

Oferty & opcje zakupu

Możesz zaoszczędzić 79% na planie 3-letnim, a także uzyskać dodatkowe 2 miesiące za 99 USD (rozliczane co 3 lata). CyberGhost ma również plan 2-letni, który kosztuje 88,56 USD, roczny plan za 71,88 USD i 12,99 USD miesięczny plan.

CyberGhost oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Najdłużej znany wśród VPN.

Płatności bitcoinami są obsługiwane oprócz kart kredytowych / debetowych i PayPal.

Odwiedź CyberGhostVPN.com

4. NordVPN

najlepszy VPN dla stron z torrentami

Jeśli szukasz najlepszego VPN do torrentowania, NordVPN to kolejna VPN, którą chciałbyś wziąć pod uwagę. Jest to jedna z najszybszych sieci VPN, które przetestowałem, a szybkość jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy torrentowaniu.

Szybkość i zasięg serwera P2P

NordVPN jest w stanie zachować 70-75% oryginalnej prędkości oferowanej przez twojego dostawcę usług internetowych. To całkiem satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę, że większość sieci VPN nie zbliża się nawet do 50%.

Chociaż niektóre serwery NordVPN nie są przyjazne torrentom, ma mnóstwo serwerów zoptymalizowanych pod kątem torrentów. Musisz tylko wybrać kategorię P2P w menu interfejsu NordVPN.

Ochrona i prywatność, & jurysdykcja

NordVPN wykorzystuje najsilniejsze protokoły VPN i algorytmy do ochrony twojej tożsamości online podczas torrentowania. Ochrona przed wyciekiem adresów IP i DNS zapewnia, że ​​ruch P2P pozostaje ukryty przed wszystkimi, którzy mogą szukać.

NordVPN ma siedzibę w Panamie. Jest to poza jurysdykcją organizacji nadzoru. Dodatkowo utrzymuje ścisłe zasady braku logów.

Wsparcie aplikacji

NordVPN ma aplikację VPN na telefony komórkowe z systemem Android, Windows, macOS, iOS, Android TV, FireStick, Linux, a nawet rozszerzenia przeglądarki. Jednak nie oferuje już konfiguracji routera.

Jedno konto NordVPN pozwala na jednoczesne podłączenie do 6 urządzeń. Nie tylko zabezpieczasz swoje działania związane z torrentami; możesz także chronić inne urządzenia.

Dodatkowe funkcje

Oprócz torrentowania, możesz używać NordVPN do wszelkiego rodzaju działań online, w tym przeglądania stron internetowych, przesyłania strumieniowego, a nawet do odblokowywania treści ograniczonych geograficznie.

Oferty & opcje zakupu

Możesz zaoszczędzić 70% na planie 3-letnim, który jest teraz rozliczany w wysokości 125,64 USD co 3 lata. Dwuletni plan kosztuje 119,76 USD i pozwala zaoszczędzić 58%. Możesz także wybrać abonament roczny, który kosztuje 83,88 USD rocznie i pozwala zaoszczędzić 41%. Jeśli chcesz zachować go z miesiąca na miesiąc, możesz wybrać abonament miesięczny za 11,95 USD bez oszczędności.

Otrzymujesz również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy przy zakupie planu NordVPN.

Odwiedź NordVPN.com

5. Surfshark

najlepszy VPN do torrentowania

Surfshark oferuje kilka szybkich serwerów do torrentowania. Dlatego jest częścią tej listy najlepszych VPN dla torrentów.

Prędkość & Zasięg serwera P2P

Ma ponad 1000 serwerów w ponad 60 krajach. Jednak nie wszystkie z nich mogą być całkowicie przyjazne dla torrentów. Być może będziesz musiał przejść przez proces próbny. Niestety, Surfshark nie ma opcji wyboru osobnych serwerów P2P.

Ochrona i prywatność, & jurysdykcja

Ten dostawca VPN przestrzega standardów branżowych w zakresie bezpieczeństwa i chroni twoje działania związane z torrentowaniem za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES; najlepiej, jak możesz. Posiada przełącznik Kill, który blokuje dostęp do Internetu w przypadku utraty połączenia VPN.

Surfshark ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Oznacza to, że nie podlega jurysdykcji głównych organów nadzoru.

Wsparcie aplikacji

Surfshark oferuje aplikacje na komputery MacOS, Windows i Linux. Ma aplikacje mobilne na urządzenia z Androidem i iOS. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox. Aplikacje Smart TV dla FireStick, Apple TV i Android TV.

Jest również dostępny na konsolach do gier, w tym Xbox i PlayStation.

Surfshark oferuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Oznacza to, że możesz chronić dowolną liczbę urządzeń za pomocą jednego konta.

Dodatkowe funkcje

Surfshark działa dobrze z klientami P2P, takimi jak BitTorrent i uTorrent. Pomaga także uniknąć dławienia Internetu w przypadku, gdy twój dostawca Internetu spowalnia twoje połączenie podczas torrentowania.

Obsługa klienta

Możesz skontaktować się z obsługą klienta Surfshark za pośrednictwem czatu na żywo. Możesz również wysłać do nich wiadomość e-mail ze strony kontaktowej.

Oferty & opcje zakupu

Maksymalny 2-letni plan przynosi 83% oszczędności. Jest dostępny za 47,76 USD (rozliczany co 2 lata). Ponadto możesz kupić roczny plan za 71,88 USD i zaoszczędzić 50%. Miesięczny abonament kosztuje 11,95 USD bez żadnych oszczędności.

Każda subskrypcja obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Odwiedź Surfshark.com

Najlepsza darmowa sieć VPN dla torrentów

Tak, na rynku dostępnych jest wielu bezpłatnych dostawców VPN. Przypominają mi popularne powiedzenie: „jeśli jest bezpłatne, prawdopodobnie TY jesteś produktem”.

Przetestowaliśmy również kilka bezpłatnych sieci VPN i nie ma jednej nazwy, którą moglibyśmy przyjąć z pewnością, która wyrządziłaby więcej szkody niż jakiejkolwiek korzyści.

Utrzymanie sieci VPN wymaga dużo pieniędzy. Bezpłatnych dostawców VPN nie ma tutaj na cele charytatywne. Muszą zarabiać pieniądze w ten czy inny sposób.

Wiadomo, że wielu dostawców darmowych torrentów VPN sprzedało dane użytkowników najwyższą cenę. Dzięki nim Twoja prywatność zawsze jest zagrożona.

Niektóre podejrzane usługi VPN wykradły nawet złośliwe oprogramowanie na urządzenia użytkownika.

Gorąco polecam, jeśli szukasz torrent VPN, wybierz jeden z płatnych. Nawet jeśli będziesz płacić trochę pieniędzy, pozostaniesz bezpieczny.

Przeczytaj: Jak bezpłatne VPN zarabiają pieniądze

VPN vs proxy do torrentowania

Czy używać VPN czy proxy do torrentowania? To bardzo częste pytanie wśród torrentów.

Odpowiedź jest jednak dość prosta - VPN jest najlepszy.

Serwer proxy ukryje adres IP tylko jednej aplikacji w dowolnym momencie. VPN zapewnia wszechstronną ochronę.

Na przykład możesz skonfigurować serwer proxy w BitTorrent lub uTorrent, aby maskować swój adres IP. Jednak Twój adres IP pozostanie ujawniony podczas odwiedzania stron z torrentami.

Ponadto, płatna usługa VPN wykorzystuje wojskowy protokół szyfrowania do ochrony twoich działań związanych z torrentami. Są prawie niemożliwe do złamania. Z drugiej strony, serwer proxy może być łatwo skompromitowany.

Jeśli poważnie myślisz o ochronie swojej prywatności, VPN jest jedyną odpowiedzią.

Podsumowanie

To jest nasza lista VPN, które naszym zdaniem są najlepsze do torrentowania. Jeśli poprosisz mnie o wybranie jednego z listy, ExpressVPN będzie moim niekwestionowanym wyborem. ExpressVPN nie tylko ma bardziej przyjazne dla torrentów serwery, ale także oferuje najszybsze połączenia P2P.

Inne sieci VPN na tej liście również dobrze sobie radziły, zwłaszcza w porównaniu do wszystkich innych sieci VPN, które nie znalazły się na naszej liście. Jakie są Twoje myśli? Daj nam znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me