Recenzja ExpressVPN: czy to naprawdę „najszybsza sieć VPN” na świecie?

>

ExpressVPN to usługa VPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Działa od 2009 roku, jest jedną z najbardziej renomowanych i jedną z najlepszych usług VPN na rynku. Klienci uważają, że jest to przydatne do niemal każdego celu. Jego funkcje ochrony prywatności i anonimizacji są godne pochwały, ale to, co przyciąga uwagę wszystkich w chwili wejścia Witryna ExpressVPN jest żądaniem prędkości. Słowa „najszybsza sieć VPN na ziemi” są widoczne i podkreślone. Podczas gdy wiele sieci VPN wysuwa podobne twierdzenia, sprawdziliśmy w naszej recenzji ExpressVPN, czy jest to naprawdę najszybsza sieć VPN na rynku.

recenzja expressvpn

Przegląd ExpressVPN

W tej szczegółowej recenzji ExpressVPN omówimy każdy szczegół ExpressVPN, w tym jego serwery, ceny, szybkość, obsługiwane platformy, ceny i wiele innych. Zacznijmy od zalet i wad.

Serwery ExpressVPN

ExpressVPN ma ponad 3000 serwerów w 94 krajach i ponad 160 lokalizacjach na całym świecie. Chociaż istnieje kilka sieci VPN, które oferują tak wiele serwerów, jest to rodzaj ekskluzywnego klubu. Serwery te oferują wspólne statyczne adresy IP i znajdują się we wszystkich głównych lokalizacjach na całym świecie. W pobliżu zawsze znajduje się serwer ExpressVPN. Pomaga to poprawić i tak już szybkie prędkości połączenia i zapewnia, że ​​serwer nigdy nie będzie przeciążony, co zmniejszy liczbę połączeń. Zapewnia również serwery Stealth dla krajów takich jak Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które stosują takie praktyki, jak głęboka inspekcja pakietów w celu identyfikacji i blokowania użytkowników VPN. Korzystanie z VPN jest obecnie zabronione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, więc posiadanie VPN, które ukrywa fakt, że korzystasz z VPN, jest ważne.

Nie było wycieków DNS, IPv4 i WebRTC z ExpressVPN. Zapewnia stałą ochronę przez cały czas, a wyniki DNS, IPv4 i WebRTC dały dobry obraz tego, jak dobrze VPN działa w celu ochrony Twojej prywatności i tożsamości.

ExpressVPN dla Netflix

Ekspresowa przegląd Netflix

Netflix jest bardzo trudny dla użytkowników VPN, ponieważ próbuje ograniczyć swoje usługi geograficznie i uniemożliwić osobom postronnym dostęp do Netflix USA. Ta wersja ma najlepszą zawartość, więc zrozumiałe jest, że chcesz odblokować Netflix USA. Ale tam, gdzie zawodzi większość VPN, ExpressVPN się udaje. Jest w stanie pomóc Ci odblokować Netflix USA za pośrednictwem kilku serwerów. Te serwery są oczywiście w USA, ale nic nie wskazuje na to, który z nich może ci pomóc. Jest to dość sprytne, ponieważ opublikowanie tych informacji spowoduje zablokowanie tych serwerów przez Netflix. Aby uzyskać dostęp do Netflix USA za pomocą ExpressVPN, po prostu zapytaj ich obsługę klienta, które serwery mogą ci pomóc. W tym celu możesz również skorzystać z ich usługi SmartDNS (więcej na ten temat później). Możesz także sprawdzić stronę Netflix ExpressVPN.

ExpressVPN dla Kodi

Przegląd kodui expressvpn

Kodi umożliwia bezpłatne oglądanie ulubionych filmów i programów telewizyjnych. Chociaż jest to świetne urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, nie może poręczyć za niektóre z bezpłatnych linków do przesyłania strumieniowego, które udostępnia. Nie wiadomo, kto może wyświetlać te linki, a operator może cię szpiegować. Dlatego najlepiej jest używać ExpressVPN również dla Kodi. Konfiguracja ExpressVPN na Kodi jest prosta i możesz postępować zgodnie z instrukcją instalacji na ich stronie internetowej.

ExpressVPN dla torrentów

Witryny z torrentami są obecnie ważną częścią korzystania z Internetu przez wszystkich. Zapewniają ci wszystkie rodzaje plików i danych, jakie możesz chcieć, takie jak filmy, programy telewizyjne, gry, oprogramowanie, muzyka itp. Pobieranie torrentów za pośrednictwem klienta jest dość łatwe, ale jeśli pobierasz torrenty bez VPN, każdy widzi twoją aktywność torrentową. Każdy złośliwy użytkownik w puli może cię szpiegować, a każda ciekawa osoba podłączona do tej samej sieci publicznej może zobaczyć Twoją aktywność. Co więcej, dostawcy usług internetowych mogą i dość często ograniczają przepustowość dostępną podczas pobierania torrentów.

Aby trzymać się z dala od wścibskich oczu i swobodnie pobierać torrenty, użyj ExpressVPN. Ukryje twoją aktywność torrentową przed wszystkimi, a jej szybkie serwery zapewnią, że prędkość pobierania w ogóle nie spadnie. Nie wszystkie serwery ExpressVPN obsługują P2P, ale zawsze możesz poprosić obsługę klienta o pomoc w tej sprawie.

Ceny ExpressVPN

zniżka ceny ekspresowej

Jeśli szukasz przyjaznej dla kieszeni usługi VPN, ExpressVPN nie jest Twoją filiżanką herbaty. Po prostu nie jest przeznaczony dla osób o ograniczonym budżecie z pakietem 12,95 USD miesięcznie. Pakiet roczny oferuje znaczną zniżkę (6,67 USD / miesiąc) z powodu dłuższej subskrypcji, a od czasu do czasu są rabaty, ale nadal pozostaje jedną z najdroższych usług VPN.

Ale możesz skorzystać z ich 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań, aby uzyskać dobry efekt. Jeśli stwierdzisz, że ExpressVPN nie jest tym, czego się spodziewałeś, a usługi brakuje w niektórych obszarach, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy w ciągu miesiąca. Podczas gdy większość innych VPN oferuje 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję. Jak to dla pewności siebie!

Użytkownicy komputerów stacjonarnych nie mają opcji bezpłatnego okresu próbnego. Jednak 7-dniowy bezpłatny okres próbny i 1-dniowy bezpłatny okres próbny są dostępne odpowiednio dla użytkowników iOS i Android. Chociaż jeden dzień to za mało, aby przetestować usługę, jest ona zgodna z przepisami Google Play, więc niewiele można zrobić. Jeśli chodzi o opcje płatności, możesz płacić za pomocą kart kredytowych, PayPal, Bitcoin i różnych sprzedawców zewnętrznych.

Szybkość ExpressVPN

Sieci VPN mają tendencję do nieznacznego zmniejszania prędkości przeglądania ze względu na narzut związany z szyfrowaniem dodawany do połączenia. Ale to, co odróżnia najlepsze od reszty, to gwałtowne zmniejszenie prędkości. Lepsze sieci VPN zapewniają, że zmniejszenie prędkości jest minimalne, a najlepsze sieci VPN zapewniają, że zmniejszenie jest niezauważalne. ExpressVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN, więc nic dziwnego, że nie zauważasz zauważalnego spadku prędkości połączenia. Testy na różnych serwerach w różnych czasach dają rozsądne oszacowanie prędkości VPN, a ExpressVPN zwrócił obiecujące wyniki.

wyniki testu prędkości expressvpn

Zapewnia jedną z najszybszych prędkości pobierania spośród wszystkich sieci VPN. Przesyłanie strumieniowe filmów w rozdzielczości 1080p i granie w gry online dla wielu graczy nie stanowi żadnego problemu podczas korzystania z ExpressVPN. Gdy pobierasz torrenty lub zwykłe pliki, zauważysz, że prędkości połączenia są podobne, jak w przypadku pobierania plików bez VPN. W niektórych przypadkach możesz nawet stwierdzić, że prędkości są lepsze, w zależności od wybranego serwera. Jedynym problemem, z którym możesz się spotkać, jest zerwanie połączenia lub dwa co drugi dzień.

Protokoły i szyfrowanie

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których można korzystać z usługi VPN, prywatność i szyfrowanie znajdują się na liście wymagań wszystkich osób. ExpressVPN daje tyle opcji, ile chcesz z poziomu klienta. Możesz wybierać spośród PPTP, L2TP, OpenVPN i SSTP. Szyfrowanie jest nowoczesnym standardem 256-bitowym AES, a uwierzytelnianie imponującym SHA-512. Oba zapewniają usługę, która chroni wszystkie wścibskie strony i zapewnia, że ​​Twoja działalność online jest wyłącznie twoją firmą. Pomaga także udostępniać poufne informacje w Internecie, nie martwiąc się o to, że zostaną przechwycone przez atak typu man-in-the-middle.

Klienci i zgodność

ExpressVPN oferuje dedykowanych klientów dla systemów Windows, Mac i Linux oraz oferuje aplikacje na Androida, iOS i Amazon Fire TV Stick. Możesz także skorzystać z przewodników konfiguracji na stronie internetowej, aby skonfigurować ExpressVPN na Smart TV, Roku, konsoli do gier, Chromebooku i routerach. Jeśli chcesz, możesz również zamówić wstępnie skonfigurowany router, aby obejmował całą sieć domową ochroną ExpressVPN.

Najlepszą rzeczą w tym jest to, że router jest liczony tylko jako jedno urządzenie i możesz rozszerzyć tę ochronę na dowolną liczbę urządzeń, które chcesz połączyć z tym routerem. Przed skonfigurowaniem ExpressVPN na routerze sprawdź, czy oba są kompatybilne. Jeśli tak nie jest, ale mimo to chcesz VPN na routerze, wybierz wstępnie skonfigurowane routery.

Klienci VPN są najbardziej intuicyjni i bogaci w funkcje, jakie zobaczysz. Chociaż ze względów bezpieczeństwa nie można zmienić typu szyfrowania w sieci VPN, można swobodnie zmieniać protokoły VPN i serwery. Domyślnie jest ustawiony na OpenVPN przez UDP, co jest dobrym wyborem. Klient automatycznie wybierze najlepszy serwer dla ciebie w oparciu o twoją lokalizację i użycie, ale możesz to zmienić i dokonać własnego wyboru. Podczas konfiguracji po raz pierwszy musisz wprowadzić kod aktywacyjny dla dowolnego urządzenia, które chcesz podłączyć. Umożliwia to połączenie z VPN od momentu późniejszego uruchomienia klienta.

jak aktywować expressvpn

Interfejs użytkownika jest atrakcyjny i można korzystać ze wszystkich funkcji, takich jak „Blokada sieci”, która działa podobnie do przełącznika auto-kill. Blokada sieci chroni przed wyciekami DNS i IP, a także zapewnia bezpieczeństwo w przypadku zerwania połączenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy pobierasz cokolwiek z VPN, przede wszystkim pliki torrent.

Pobieranie torrentów bez ochrony VPN nie jest zalecane, ponieważ każdy może zobaczyć twoją aktywność torrentową z puli i możesz stawić czoła działaniom prawnym i doświadczyć ograniczania przepustowości od swojego dostawcy usług internetowych. Ponieważ ExpressVPN zezwala na P2P, możesz używać pobierania torrentów ExpressVPN i mieć swobodę opuszczania systemu, ponieważ masz pewność blokady sieci.

Klient Mac różni się od innych tym, że ma również funkcję Split Tunneling, która pozwala wybrać ruch aplikacji, który przechodzi przez serwery VPN. Zanim to zrobisz, zawsze upewnij się, że wiesz, co robisz. W przeciwnym razie skończysz dziurę we własnej obronie. Możesz używać ExpressVPN jednocześnie na maksymalnie pięciu urządzeniach. Wcześniej można było używać tylko jednego urządzenia tego rodzaju. Ale ExpressVPN zmodyfikował tę funkcję i pozwolił ci wybrać urządzenia zgodnie z wymaganiami.

Możesz go używać na dwóch laptopach i jednym telefonie lub w dowolnej kombinacji. Jedynym problemem, jaki możesz mieć, jest to, że zanim chcesz podłączyć szóste urządzenie, musisz ręcznie odłączyć jedno z pięciu urządzeń za pomocą połączenia. Samo wyłączenie urządzenia nie pomaga twojej sprawie. Niewielka niedogodność, ale coś, czego można się spodziewać po ExpressVPN.

Zasady dzienników ExpressVPN

VPN, który ukrywa przed wszystkimi, ale rejestruje wszystko, co robisz, jest bardziej niebezpieczny i szkodliwy niż korzystanie z Internetu bez VPN. Dlatego ważne jest korzystanie z VPN z polityką braku logów. ExpressVPN należy do tej kategorii. Ponadto, ponieważ opiera się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, nie podlega presji prawnej ze strony NSA, GCHQ itp., Aby ujawniać dzienniki użytkowników. Zasady dotyczące braku dzienników i żadnych praw do przechowywania danych, o które należy się martwić, należy szukać w każdej sieci VPN.

polityka dziennika expressvpn

Jedyne, co rejestruje ExpressVPN, to znaczniki czasu połączenia, serwer, z którym się łączysz, i przepustowość łącza używane podczas połączenia. Twój osobisty adres IP nie jest rejestrowany, a informacje te nigdy nie są udostępniane nikomu. Chociaż niektórzy ludzie mają z tym problem, istnieje obejście tego problemu. Jeśli subskrybujesz ExpressVPN przy użyciu nowo utworzonego rozszerzenia .onion lub proxy Tora lub systemu innej osoby i płacisz za pośrednictwem Bitcoin, ExpressVPN nie będzie w stanie Cię zidentyfikować.

Obsługa klienta

obsługa expressvpn

ExpressVPN oferuje obsługę klienta 24x7 za pośrednictwem czatu na żywo, poczty elektronicznej i systemu biletów. Wszystkie trzy systemy działają jak urok. Nie musisz czekać nawet minuty, aby usłyszeć od kierownika działu wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo, a odpowiedzi są nie tylko serdeczne, ale również pouczające i pomocne. Tego samego można oczekiwać od ich systemów poczty elektronicznej i biletów. Baza wiedzy jest wystarczająca do obsługi większości ogólnych zapytań. Obsługa klienta ExpressVPN jest prawdopodobnie najlepszym, jaki do tej pory widzieliśmy.  

Dodatkowe funkcje w ExpressVPN

Serwery Stealth

ExpressVPN ma dedykowane serwery ukrycia, aby pomóc ludziom w Chinach. W kraju obowiązują surowe przepisy dotyczące cenzury, a chociaż ludzie od lat korzystają z VPN, aby mieć swobodę w Internecie, rząd utrudnia. Polują teraz na użytkowników VPN i egzekwują surowe kary prawne wobec użytkowników VPN. Chiński rząd stosuje takie techniki, jak głęboka inspekcja pakietów, aby zidentyfikować ruch VPN i zlokalizować użytkowników VPN. Ale dzięki ExpressVPN masz wyjście. Poświęcił serwery w Hongkongu, aby pokonać cenzurę internetową rządu chińskiego. Niewiele wiadomo o tym, jak działają te serwery i pomagają ci pozostać pod radarem, ale jedyną rzeczą, która się liczy, jest to, że pomagają ci obejść cenzurę rządową, jeśli mieszkasz lub podróżujesz na kontynent chiński.

Inteligentny DNS

Podczas gdy VPN pomagają odblokowywać treści z ograniczeniami geograficznymi, istnieje inny sposób na to, szczególnie w przypadku usług przesyłania strumieniowego. Usługi SmartDNS umożliwiają odblokowanie usług przesyłania strumieniowego z ograniczeniami geograficznymi. Chociaż działają w podobny sposób jak VPN, istnieje kilka różnic. Na początek SmartDNS zmienia ustawienia DNS i zapewnia, że ​​żądania DNS dotyczące usług ograniczonych geograficznie będą obsługiwane przez ich dedykowane serwery. Pozwala to przezwyciężyć ograniczenia geograficzne. Ponieważ nie jest wymagane szyfrowanie, możesz cieszyć się znacznie wyższymi prędkościami niż VPN, chociaż powinieneś zrozumieć, że wiąże się to z kosztem braku ochrony oferowanej przez VPN.

ExpressVPN oferuje usługę SmartDNS, która jest prosta w użyciu i może pomóc Ci odblokować popularne serwisy streamingowe, takie jak Netflix USA i BBC iPlayer. Konfiguracja jest dość prosta i możesz odwiedzić stronę internetową, aby ją uruchomić.

Rozszerzenia przeglądarki

ExpressVPN oferuje rozszerzenia przeglądarki dla użytkowników Google Chrome i Mozilla Firefox. Różni się nieco od innych rozszerzeń przeglądarki VPN tym, że nie ma nic dobrego bez posiadania klienta VPN w systemie. Rozszerzenie przeglądarki zapewnia większą kontrolę nad klientem VPN w systemie. Nie dodaje niczego do doświadczenia, ale jedynie poprawia komfort korzystania z usługi w systemie.

Wniosek

Jeśli szukasz usługi VPN zapewniającej wszystko, czego chcesz, nie ma lepszego wyboru niż ExpressVPN. Ma ponad 3000 serwerów w 160 miastach w 94 krajach świata. Serwery te zapewniają jedne z najlepszych prędkości połączeń, jakie zobaczysz. Chociaż nie jesteśmy pewni, czy tak naprawdę jest to szybka sieć VPN na Ziemi, jak twierdzi strona internetowa, nie jest to zbyt daleko od celu. Jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, nie musisz się o nie martwić podczas korzystania z ExpressVPN, ponieważ domyślnie używa OpenVPN przez UDP w klientach i używa silnych algorytmów szyfrowania i uwierzytelniania. Dzięki 5 równoczesnym połączeniom, doskonałej usłudze Smart DNS do odblokowywania treści z ograniczeniami geograficznymi, obsłudze P2P, funkcjom takim jak Network Lock i Stealth Servers oraz prawdopodobnie najlepszej obsłudze klienta w całej branży, nic dziwnego, że ExpressVPN jest jednym z najlepszych -rankowane sieci VPN. Jedynym minusem jest to, że jest trochę drogie. Ale dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy i 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej dla użytkowników iOS masz wystarczająco dużo czasu, aby w pełni wypróbować usługę.

Uzyskaj ExpressVPN

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me