Top 5 najlepších VPN zadarmo (2020)

>

Každý z nás rád prehliada internet a súkromie, ale nie všetci sme pripravení zaplatiť za zabezpečenie našej internetovej komunikácie. Čo teda môžete urobiť, ak ste skromný používateľ internetu, ktorý si tiež rád udržiava relatívne nízky profil online? Používanie bezplatnej siete VPN by bolo dobrým začiatkom. Testovali sme najobľúbenejšie bezplatné VPN, aby sme vám priniesli 5 najlepších VPN zadarmo do roku 2020. Pokračujte v čítaní a zistite, ako sa chrániť online bez toho, aby ste museli míňať peniaze..

Ako si vybrať najlepší VPN zadarmo

Predtým, ako sa dostaneme do zoznamu najlepších bezplatných sietí VPN, je dôležité, aby sme definovali jasné aspekty, pre ktoré vyberáme a porovnávame tieto bezplatné služby VPN. Pri výbere najlepších bezplatných sietí VPN sme brali do úvahy tri najväčšie kategórie:

1. Aká je bezpečnosť? - Bezplatné siete VPN boli v priebehu rokov predmetom narušení bezpečnosti a škandálov, pričom niektoré mená, ako napríklad Hola VPN, boli v centre celosvetových škandálov, ktoré ovplyvnili stovky miliónov používateľov. Pri zostavovaní tohto zoznamu najlepších bezplatných sietí VPN sme vybrali iba tie bezplatné siete VPN, ktoré splnili určité bezpečnostné štandardy. Všetky siete VPN, ktoré nájdete nižšie, sa dajú bezpečne používať a sú vybavené konkrétnymi sadami bezpečnostných funkcií, najmä ak používate prémiovú verziu.

2. Aká je ich politika prihlásenia? - Toto je veľká časť každého obchodného modelu VPN a aspekt, ktorý väčšina používateľov VPN považuje za samozrejmosť. Je smutné, že veľa poskytovateľov sietí VPN využíva dôveru zákazníka a využíva svoje súkromné ​​údaje na zarábanie peňazí. Všetky bezplatné VPN, o ktorých budeme hovoriť, majú jasne definované T&Cs, čo z nich robí bezpečnú voľbu pre tých, ktorí od svojho poskytovateľa hľadajú politiku nulového záznamu.

3. Aké funkcie majú? - Nečudo, že budete obetovať niektoré funkcie, ak pôjdete s bezplatným VPN v porovnaní s prémiovým. Môže ísť o rýchlosť pripojenia, množstvo údajov, ktoré môžete použiť, alebo o konkrétne bezpečnostné funkcie. Všetky bezplatné siete VPN, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, majú podobné funkcie a podľa toho sú hodnotené.

Pozor: Čítajte skôr, ako budete pokračovať

Bezplatné siete VPN sa odporúčajú iba v prípade, že ste príležitostný užívateľ siete VPN a hľadáte odblokovať určitý obsah s obmedzeným geografickým obsahom alebo zmeniť svoju IP adresu. Ak sú vaše požiadavky VPN niektoré z nasledujúcich, musíte vyhľadať prémiovú službu VPN.

  • Súkromie na vojenskej úrovni
  • Super rýchla rýchlosť
  • Odblokovanie siete Netflix
  • Torrent / súkromné ​​vysielanie

V tejto príručke som tiež uviedol najobľúbenejšie prémiové služby VPN, ktoré môžete počas prvých 30 dní bezplatne používať. Moje osobné odporúčanie je ExpressVPN. Používam ho na všetkých mojich streamovacích zariadeniach vrátane FireStick, Android boxu a PC. Stručný prehľad funkcií ExpressVPN:

Odporúčaný príbeh: 10 dôvodov, prečo by ste mali vždy používať sieť VPN

Najlepšie bezplatné VPN do roku 2020

Sieť VPN zadarmo je veľmi pohodlný a nákladovo efektívny spôsob zaobchádzania so súkromím a zabezpečením online. Keď však hovoríme o tejto téme, mali by sme byť priami, pretože nie všetky bezplatné VPN sú dobré. Niektoré bezplatné siete VPN využívajú výhody svojich používateľov získavaním svojich informácií a súkromných údajov. Preto je najväčším kritériom tohto najlepšieho zoznamu bezplatných sietí VPN to, že všetky tieto bezplatné siete VPN pochádzajú od poskytovateľov, ktorí ponúkajú obmedzené služby aj neobmedzené platené služby..

Nasledujúce VPN, o ktorých budeme hovoriť, sú najlepšie, keď sa používajú občas, napríklad keď cestujete, používate verejný hotspot, ale nepotrebujete stabilné a rýchle pripojenie. Nezabúdajte, že ak plánujete pravidelné používanie siete VPN, domáceho pripojenia alebo do práce, je najlepšie, ak si vyberiete prémiovú službu a zaplatíte za svoju VPN. Niektoré z týchto bezplatných sietí VPN ponúkajú bezplatnú službu na neobmedzenú dobu, zatiaľ čo iné ju zahŕňajú ako obmedzenú časovú ponuku, ktorú si môžu používatelia vyskúšať vyskúšať VPN pred registráciou na prémiovú verziu. S ohľadom na to tu uvádzame 5 najlepších sietí VPN, ktoré môžete úplne zadarmo používať.

1. Štít Hotspot

najlepšia bezplatná služba vpnHotspot Shield je v súčasnosti najlepšia bezplatná VPN dostupná online. Táto služba VPN s niekoľkými stovkami miliónov používateľov mesačne je tiež jednou z najpopulárnejších sietí VPN na trhu. Ponúka najrýchlejšiu rýchlosť internetu zo všetkých bezplatných sietí VPN a hladké a ľahko ovládateľné používateľské rozhranie. Čo však robí Hotspot štít tak populárnym, je skutočnosť, že na rozdiel od väčšiny bezplatných sietí VPN v skutočnosti umožňujú zdieľanie súborov typu torrent a P2P na serveri bez akýchkoľvek obmedzení..

Ich aplikácia nielenže umožňuje maximálnu kompatibilitu na zariadeniach PC, Android a iOS. Samozrejme, rovnako ako každá bezplatná sieť VPN, Hotspot Shield má niekoľko nedostatkov. Poskytovateľ má pomerne vágne a zavádzajúce pravidlá ochrany osobných údajov a nenabízí podporu živého chatu, čo z neho robí službu, ktorá nie je taká priateľská..

Služba tiež prichádza s plateným programom, ktorý vylepšuje niektoré funkcie a ponúka stabilnejšiu a spoľahlivejšiu službu. Používatelia, ktorí sa rozhodnú upgradovať a prepnúť na prémiovú verziu, si môžu vychutnať viac ako 2 500 serverov po celom svete, nepretržitú podporu live chatu a šifrovanie SSL vojenskej úrovne.

Navštívte štít Hotspot

2. Windscribe

najlepšie zadarmo vpnWindscribe funguje vynikajúco a môže sa pochváliť pomerne malou aplikáciou, ktorá nezaberá veľa miesta a dá sa ľahko používať, aj keď ste nikdy predtým nepoužili službu VPN. Rovnako ako vyššie uvedený štít Hotspot, je k dispozícii aj ako bezplatná alebo platená verzia. Platená verzia ponúka neobmedzený prístup k viac ako 600 serverom umiestneným v 50 krajinách po celom svete. Platená verzia ponúka aj špeciálne servery typu Windflix, ktoré sú k dispozícii iba pre používateľov, ktorí platia za prémiové členstvo.

Čo získate s bezplatnou službou Windscribe? Bezplatná verzia funguje prakticky na akejkoľvek platforme a ponúka ďalšie rozšírenia pre prehliadač Chrome, Firefox a Opera. Bezplatná verzia tiež prichádza s mesačným dátovým limitom 10 GB, čo je veľa v porovnaní s väčšinou bezplatných sietí VPN vonku. Umožňuje prístup do viac ako 10 krajín, ale pri nižšej rýchlosti v porovnaní s prémiovou verziou. Rýchlosti internetu pri používaní Windscribe sa veľmi nestále menia, aj keď sa len zriedka pohybujú nad priemerom, čo je stále dobré pre bezplatnú službu VPN..

Navštívte Windscribe

3. Hide.me

najlepšie bezplatné vpnsHide.me ponúka bezplatný balík, ktorý je stelesnením priemeru. Vďaka bezplatnej službe VPN bez veľkolepých aspektov, ale bez akýchkoľvek chýb alebo nevýhod, je bezplatná verzia VPN Hide.me taká bezchybná. Má určité klady a zápory, ale ani to nie je také očividné, že by ste sa rozhodli, či sa rozhodnete pre alebo proti tejto VPN. Keďže ponúka službu strednej triedy, bezplatná služba Hide.me je dobrou voľbou pre bežných používateľov VPN.

Hlavnou výhodou bezplatnej verzie Hide.me je jej flexibilita a kompatibilita. Táto sieť VPN je kompatibilná s celým radom platforiem a podporuje aj dlhý zoznam protokolov VPN, čo je veľmi užitočné pre tých, ktorí radi prepínajú svoje služby a prispôsobujú ich na cestách..

Na druhej strane, Hide.me má aj niekoľko nevýhod, o ktorých by ste mali vedieť, ak uvažujete o registrácii u tohto poskytovateľa VPN. Najväčšou nevýhodou bezplatnej služby Hide.me VPN je relatívne nízka hranica dát, ktorá dosahuje 2 GB mesačne. Rýchlosť pripojenia sa okrem toho zvyčajne mení a z času na čas dochádza k určitým poklesom pripojení.

Navštívte Hide.me

4. PrivateVPN

top free vpnsPrivateVPN ponúka iný obchodný model ako ostatné siete VPN, o ktorých sme hovorili vyššie. Na rozdiel od mnohých poskytovateľov na trhu, PrivateVPN ponúka svojim potenciálnym zákazníkom vyskúšať si svoje služby na 7 dní, úplne zadarmo. To znamená, že hoci je ich služba VPN časovo obmedzená, umožňuje svojim zákazníkom využívať službu počas tohto obdobia bez obmedzení..

Pretože PrivateVPN neponúka obmedzenú bezplatnú službu VPN, ale prémiovú službu VPN na obmedzenú dobu, používatelia môžu zažiť špičkovú sieť VPN bez toho, aby museli minúť desetník. Čo sa týka tejto prémiovej časovo obmedzenej služby? Po prvé, obsahuje viac ako 80 serverov po celom svete a ponúka neobmedzenú šírku pásma pre maximálnu rýchlosť. Ľahko použiteľný softvér a až 6 súčasných zariadení naraz. To všetko je udržiavané pod 2048-bitovým šifrovaním a prísnou zásadou nulových protokolov. Keď vyskúšate bezplatnú testovaciu verziu PrivateVPN, určite ju budete chcieť naďalej používať v dlhodobom horizonte.

Okrem tohto bezplatného 7-dňového plánu ponúka PrivateVPN aj veľmi veľkorysú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. To znamená, že ak to budete chcieť, môžete zmeniť názor, ale napriek tomu máte šancu využívať službu a všetky jej funkcie bez rizika..

Navštívte PrivateVPN

5. ProtonVPN

najlepšie úplne zadarmo vpnsPre používateľov VPN, ktorí si cenia flexibilitu, je ProtonVPN tou najlepšou voľbou zo všetkých bezplatných sietí VPN, o ktorých sme doteraz hovorili. Hlavnou výhodou ProtonVPN oproti všetkým ďalším bezplatným sieťam VPN je to, že prichádza s neobmedzeným počtom údajov. Je to vynikajúca príležitosť, ak potrebujete trochu viac na prehliadanie internetu, ale nechcete ísť o krok ďalej a kúpiť si prémiovú službu VPN. To znamená, že službu môžete využívať bezplatne tak dlho, ako budete chcieť.

To všetko samozrejme prichádza s určitými nákladmi. Internetové rýchlosti ProtonVPN nie sú prinajmenšom pôsobivé a tenký výber online serverov robí z tejto siete VPN zlú voľbu pre tých, ktorí chcú preskočiť medzi servermi, aby mali prístup k obsahu na celom svete. Existujú iba tri dostupné krajiny, ku ktorým sa môžu používatelia pripojiť, takže pre čokoľvek iné, ako musíte zaplatiť za platenú verziu. Celkovo, keď sa vezme do úvahy všetko, ProtonVPN je veľmi pohodlná, flexibilná a intuitívna VPN, hoci pomalé rýchlosti ho ťahajú nadol a bránia tomu, aby sa dostal na vyššie miesto ako piate miesto v našom zozname.

Prečo by ste sa mali obávať bezplatných služieb VPN

Nemôžeme srdečne odporučiť bezplatnú službu VPN, pretože majú všeobecne povesť o tom, že robia určité veci, ktoré nemajú robiť. Keďže bezplatné siete VPN nemajú žiadnu motiváciu na to, aby vaše údaje boli v bezpečí a súkromné, mnoho z nich používa vaše informácie na získanie finančného zisku. Môže to zahŕňať čokoľvek od vstrekovania vašich aplikácií do reklám až po úplné predanie vašich informácií uchádzačovi s najvyššou ponukou.

Ak dôjde k strčeniu a musíte si vybrať medzi viacerými bezplatnými službami VPN, zaregistrujte sa aspoň so službou „freemium“ VPN, ktorá ponúka platené aj bezplatné služby VPN, takže môžete jednoducho prepnúť na platenú, ak ako bezplatná vzorka. Pamätajte, že nič nie je skutočne zadarmo, a to najmä v prípade takzvaných „bezplatných služieb VPN“. Vyššie uvedené bezplatné siete VPN sú pre vás dôveryhodné a bezpečné, ale ak chcete svoje súkromie úplne zabezpečiť, vždy je lepšie ísť s platenou službou VPN..

Najlepšie prémiové služby VPN

Ak si však chcete užiť vylepšenú bezpečnosť a podrobnejšie skúsenosti, vždy je lepšie ísť s prémiovou sieťou VPN, pretože platené služby sú dodávané s určitými funkciami, ktoré nenájdete s bezplatným sieťami VPN. Tu sú tri najlepšie prémiové služby, ktoré určite stoja za zváženie:

# 1. ExpressVPN

najlepšie vpnKeď hovoríme o platenej a prémiovej službe VPN, ExpressVPN je rovnako dobrý, ako príde. Často sa označuje ako najlepšia všestranná sieť VPN. Toto je pravdepodobne najpresnejší popis, pretože táto sieť VPN skutočne nemôže nič urobiť. Všetko, čo sa týka ExpressVPN, dýcha kvalitou. Môžete streamovať a sťahovať čokoľvek, obísť geografické obmedzenia a užívať si necenzurovaný obsah z ktoréhokoľvek zo svojich serverov kdekoľvek na Zemi..

S viac ako 3000 servermi v ich systéme je ExpressVPN optimalizovaný pre rýchle pripojenie bez akýchkoľvek škrtení alebo poklesu rýchlosti. Spoločnosť má sídlo na Britských Panenských ostrovoch a nepodlieha žiadnym zákonom o uchovávaní. To znamená, že neuchovávajú žiadne denníky aktivít ani denníky pripojení. ExpressVPN tiež používa veľmi vážny bezpečnostný systém, ktorý zahŕňa 256-bitové šifrovanie AES, ochranu pred únikom DNS / IPv6, prepínač kill a split tunneling. Ich tím profesionálnej podpory je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a vždy vám rád pomôže s prípadnými otázkami.

Ako najuznávanejšia sieť VPN na trhu si ľudia na ExpressVPN užívajú slobodu stanovovania vlastných cien nezávisle od konkurencie. To viedlo k tomu, že majú nadpriemerné ceny, čo môže pre niektorých používateľov predstavovať prerušenie obchodov. Aj napriek tomu však ExpressVPN stojí za každý cent, pretože ide o najlepšiu dostupnú službu VPN v súčasnosti.

Aby sa uľahčilo používanie, ExpressVPN v súčasnosti ponúka 49% zľavu na svoje ročné plány. Navyše, všetky jeho plány prichádzajú s 30-dňová záruka vrátenia peňazí, vďaka čomu je služba Wi-Fi bezplatná počas prvých 30 dní. Ak v tom nechcete pokračovať, stačí poslať e-mail a požiadať o vrátenie platby. Spracovanie vrátených prostriedkov zvyčajne trvá približne 7 dní.

Pozrite sa na oficiálnu webovú stránku ExpressVPN

# 2. NordVPN

nordvpnNordVPN je jedným z najväčších obľúbených používateľov, hlavne preto, že ponúka veľmi pohodlnú službu a je vybavený všetkými potrebnými funkciami, ktoré priemerný užívateľ VPN hľadá. Je to jedna z mála sietí VPN, ktorá dokáže obísť bloky VPN siete Netflix, a tiež vychádza ako veľmi priateľská služba pre zdieľanie súborov P2P a torrentovanie..

Spoločnosť NordVPN má jednu z najväčších serverových sietí a ponúka 5150 serverov na celom svete. Ich servery sú umiestnené na každom kontinente, takže bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, alebo ak chcete streamovať, hrať hry alebo sťahovať obsah, vždy sa môžete spoľahnúť na veľmi rýchle a spoľahlivé pripojenie k internetu. Ako jedna z najrýchlejších sietí VPN na trhu s technológiou NordVPN môžete očakávať pokles rýchlosti o 25% až 30% pri pripojení k serveru v okolí.

Spoločnosť Nord tiež prichádza za pomerne prijateľnú cenu, ktorá sa začína trojročným plánom už od pár dolárov. Bez ohľadu na to, aký cenový plán sa rozhodnete využiť, získate všetky funkcie vrátane možnosti prepínača kill-switch a viacerých možností protokolu VPN. To všetko je zaokrúhlené a 30-dňová záruka vrátenia peňazí pravidlá, takže ak na konci mesiaca nebudete spokojní so spoločnosťou NordVPN, nehrozí riziko straty peňazí..

Pozrite sa na oficiálnu webovú stránku spoločnosti NordVPN

# 3. CyberGhost

cyberghost vpnSpoločnosť CyberGhost inzeruje ako kompletné riešenie VPN a svoje služby nepreceňujú tvrdením. CyberGhost je pravdepodobne jednou z najbezpečnejších sietí VPN, aké môžete v súčasnosti získať. Ich služby prichádzajú s radom bezpečnostných funkcií vrátane automatického prepínača zabíjania, ochrany proti úniku DNS a IP, 256-bitového šifrovania AES a jasnej politiky bez protokolov. Okrem toho prichádza CyberGhost so svojím vlastným blokátorom reklamy, blokátorom škodlivého softvéru a blokátorom sledovania online.

Inštalácia a používanie softvéru CyberGhost je také jednoduché, ako sa dá. VPN podporuje Windows, Linux, Mac, Android, iOS a smerovače. Každý platený program má 7 súčasných pripojení a prístup k viac ako 3500 serverom. CyberGhost tiež poskytuje veľmi pôsobivé pripojenie a ponúka jednu z najrýchlejších rýchlostí pripojenia zo všetkých sietí VPN. Okrem toho ponúkajú najvýhodnejšie zásady vrátenia peňazí, s ktorými sme sa stretli, pretože používatelia majú 45 dní na rozhodnutie, či sú spokojní so službou VPN CyberGhost VPN..

Pozrite sa na oficiálnu webovú stránku spoločnosti CyberGhost

Platí to za sieť VPN?

Ak je na trhu toľko VPN, dôležitou otázkou je, aký typ VPN služby hľadáte. Ak hľadáte kvalitnú sieť VPN, ktorá ponúka množstvo bezpečnostných funkcií, veľa umiestnení serverov, dobrú podporu a rozhranie, potom sa oplatí platiť za prémiovú službu VPN. Ktorákoľvek z troch prémiových sietí VPN, ktoré sme uviedli vyššie, ponúka službu, ktorá má oveľa väčšiu cenu ako jej cenovka. Ak chcete pridať ďalší krok zabezpečenia a zaregistrovať sa pomocou prémiovej siete VPN, môžete to urobiť za pár minút. Nezabudnite, že najuznávanejšie služby VPN ponúkajú programy vrátenia peňazí v rozsahu od 7 do 30 dní, takže ak zmeníte názor, môžete získať plnú náhradu. Zaregistrujte sa pomocou prémiovej siete VPN a vždy sa uistite, že ste v bezpečí a súkromí.

Ak máte obmedzený rozpočet a zatiaľ si nemôžete dovoliť prémiovú sieť VPN, môžete vyhľadať ktorúkoľvek z najlepších bezplatných sietí VPN, ktoré som uviedol vyššie. Nezabudnite však, že bezplatné siete VPN nie sú také bezpečné / rýchle, ako by ste očakávali.

súvisiace:

Ako skryť svoju IP adresu
Najlepšie VPN pre Amazon FireStick / Fire TV
Najlepšie VPN pre Kodi
Najlepšie VPN pre odblokovanie Netflixu

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me