Torrenting için En İyi VPN (2020) | Torrentleri Güvenle İndirin

>

Bu yazıda torrent için en iyi VPN'i bulacaksınız. Kapsamlı test ve değerlendirmeden sonra, torrentler / P2P ile kusursuz çalışan toplam 5 üst VPN listesini derledim. 

torrent için en iyi vpnBelirli bölgelerdeki torrent kısıtlamalarını atlamak veya torrent faaliyetlerinizi anonim tutmak istiyorsanız, P2P etkinlikleriniz sırasında bir VPN kullanmak şiddetle tavsiye edilir.

Bugünlerde pazarda yüzlerce VPN hizmeti var. Birçoğu torrent için en iyi olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, torrent dostu olan yalnızca bir avuç VPN var.

VPN'lerin çoğu torrent için çok yavaş. Hızlı indirme için hıza ihtiyacınız var. Birçoğunun ciddi güvenlik sorunları vardı. Torrent oturumlarınızı özel ve güvenli tutmak istiyorsunuz. Birkaç VPN, BitTorrent ve uTorrent gibi torrent istemcileriyle iyi gitmedi.

Bu en iyi torrent VPN'lerini derlemeden önce hemen hemen her VPN'yi test ettik. Listemizdeki VPN'ler sektördeki liderlerdir. Hız, güvenlik, gizlilik, tam paketi alırsınız.

Yine de, bu listede bile açıkça öne çıkan tek VPN, ExpressVPN'dir. Şüphesiz diğer VPN'lerden daha hızlıdır ve tüm sunucularında geniş torrent kapsamı sağlar. Aynı zamanda bulacağınız en güvenli VPN'lerden biridir. İşte ExpressVPN özelliklerine hızlı bir bakış:

Torrent nedir?

Basit bir ifadeyle torrent, insanlar arasında internet üzerinden dosya alışverişidir. Bu nedenle, genellikle Peer to Peer (P2P) değişimi olarak da adlandırılır.

P2P ağını kullanarak bir dosya - bir film söyleyin - indirdiğinizde, onu herhangi bir özel sunucudan indirmiyorsunuzdur. Sizin ve benim gibi P2P ağına bağlı insanların bilgisayarlarına kaydedilen dosyayı indiriyorsunuz.

Torrent işlerken, tüm dosya tek bir konumdan indirilmez. Aslında, aynı dosyanın ayrı parçalarını farklı kullanıcılardan indirirsiniz.

Dosyaları indirebileceğiniz kullanıcılara (veya dosyayı yükleyen kullanıcılara) ‘Ekme Makineleri’ denir. Dosyayı indiren kullanıcılara "sülükler" denir.

Ekici sayısına bağlı olarak, aynı dosyanın yüzlerce eşinden ayrı segmentleri indiriyor olabilirsiniz. Tohum sayısı arttıkça indirme hızı da artacaktır..

Dosyayı indirmek veya yüklemek için (veya P2P ağına bağlanmak için başka bir deyişle) bir torrent istemcisine ihtiyacınız vardır. BitTorrent ve uTorrent, en popüler iki torrent istemcisidir.

Sadece dosya indirmeyi seçip asla Seeder olmasanız bile, 'ileri ödeme' kavramı torrentler arasında yaygındır.

Neden bir Torrent VPN'e ihtiyacınız var??

Torrent için VPN önerilir. İşte bazı nedenleri:

  • Torrent oturumlarınızı güvende tutmak için: Hangi ülkede yaşarsanız yaşayın, çıraklık genellikle kaşlarını çatır. İSS veya Hükümetinizin torrent faaliyetlerinizi takip etmesini istemezsiniz. Bir VPN ile torrent oturumlarınızı güvenli ve gizli tutabilirsiniz.
  • ISS azaltmayı önleme: Yüksek torrent faaliyetlerini tespit ederse, ISS'nizin internet bağlantınızı yavaşlatması muhtemeldir. Bir VPN kullanıyorsanız, torrent etkinlikleriniz algılanmayacak.
  • Çok yönlü koruma: Bir VPN yalnızca torrent istemcisi için koruma kapağı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda torrent sitelerini ziyaret ettiğinizde IP ayak izlerinizi de korur..

Bir VPN ile tam torrent koruması elde edersiniz. Torrent aktiviteleri sırasında IP adresiniz, arayan herkes tarafından görülebilir ve görülebilir. Aşağıdaki resme bir göz atın:

bittorrent ve torrent için en iyi vpn

Ancak, bir VPN'ye bağlandığınızda, paylaşılan bir IP adresi kullanıyorsunuz. Bu IP adresi sizin gibi yüzlerce diğer torrent tarafından kullanılıyor. Bu, torrent aktivitelerini size geri takip etmenin imkansız olduğu anlamına gelir.

vpn ve torrent

En iyi torrent VPN'ini nasıl seçtik??

Daha önce de söylediğim gibi, torrent için en iyi 5 VPN listesini sonuçlandırmadan önce düzinelerce VPN'yi dikkatle test ettik ve değerlendirdik.

İşte torrent için önemli olduğunu düşündüğümüz bazı parametreler.

hız

Akış yaparken, 10 Mbps'den daha yüksek hız sunan herhangi bir bağlantı genellikle yeterlidir. Bununla birlikte, torrent yapmak tamamen farklı bir durumdur. Hız ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Bu nedenle, VPN'leri torrent için test ederken, 'hız düşüşü' faktörünü aklımızda tutmamız gerekiyordu.

Her VPN, internet trafiğinizi güvenli sunucular üzerinden yönlendirmek zorunda olduğu için hız düşüşü yaşar. Ancak, orijinal hızı en fazla koruyan ve en az düşüşü tecrübe eden VPN, torrent için olan.

ExpressVPN, en hızlısıdır. Yine de, bu listedeki diğer VPN'ler de iyi gitti.

Güvenlik & Gizlilik

Hız önemlidir. Ancak, ilk etapta bir torrent VPN'i istemenin nedeni, güvenli ve güvenli bir torrent deneyimi arıyorsanız. P2P değiş tokuşlarına girerken ayak izlerinizin web'de olmasını istemezsiniz.

Bu listedeki tüm VPN'ler, geçilemez şifreleme protokolleri aracılığıyla en yüksek düzeyde güvenlik sunar. Buna ek olarak, VPN bağlantısı aniden düşerse internet bağlantınızı engelleyen Kill-Switch gibi ek güvenlik özellikleri de alırsınız..

Ayrıca, bu listedeki tüm VPN'lerin katı bir sıfır günlük politikası vardır. Bu, torrent oturumlarınız boyunca gizliliğinizin korunmasını sağlar.

Torrent İstemcileriyle Uyumluluk

VPN istemcisinin torrent istemcisinin yanında hatasız çalışması önemlidir. Bazı VPN'lerin düzensiz davrandığını ve hatta torrent istemcilerini çökerttiğini görünce şaşırdım.

Torrent için en iyi VPN listemizdeki VPN'lerin tümü, BitTorrent ve uTorrent gibi popüler torrent istemcileriyle uyumludur. Tüm torrentleme dönemi boyunca neredeyse hiç aksaklık olmadan çalışırlar.

ISS Kısmalarını Önleme

İSS'lerin akış ve torrent etkinliklerinizi tespit etmenin bir yolu vardır. Belli bir miktarda veri kullandıktan sonra, birçok İSS torrent sırasında internetinizi yavaşlatır.

P2P aktiviteleri için hız son derece önemlidir. Listemizdeki VPN'ler, algılanabilir tüm torrent imzalarının maskelenmesini ve ISS azaltma işleminin yapılmamasını sağlar..

Torrent Dostu Sunucular

Torrent için optimize edilmiş sunucular, torrent için en iyi VPN'i seçerken en büyük kriterlerden biridir. Tüm sunucu serilerinde torrentleri destekleyen çok az VPN var (ExpressVPN böyle bir örnektir). Çoğu VPN'in torrent için özel sunucuları vardır.

Listemizdeki VPN'lerle torrent dostu sunucuları bulmak kolaydı. Hatta birkaçının P2P sunucularını seçmek için özel bir kategorisi var.

Bu listeden çıkardığımız çoğu VPN, torrent kullanırken istenen sunucu performansı sunmuyor.

Torrenting için En İyi VPN

İşte 2020'deki En İyi torrent VPN listemiz. ExpressVPN'i bariz nedenlerle listenin en üstüne koyuyorum - diğer VPN'lerden daha yüksek hızlı torrent sunan daha fazla sunucuya sahip. Ancak, iyi performans gösterdiğini tespit ettiğim diğer VPN'leri de inceledim. İşte 2020'de Torrenting için En İyi VPN'lerin listesi:

  1. ExpressVPN: Tonlarca torrent dostu sunucu ile en hızlı VPN. Güvenli ve özel P2P bağlantıları sağlar.
  2. IPVanish: Torrent için oldukça hızlı VPN. Torrent için optimize edilmiş birkaç sunucu. Üst düzey güvenlik.
  3. CyberGhost VPN: P2P bağlantıları için özel sunucular. Güvenli ve güvenilir.
  4. NordVPN: Birçok torrent için optimize edilmiş sunucuya sahip torrent dostu bir VPN. Ekstra koruma için çift katmanlı güvenlik.
  5. Surfshark VPN: Yüksek hızlı indirme ve yükleme işlemleri için özel, torrent için optimize edilmiş bir dizi sunucu. Hava geçirmez güvenlik.

Şimdi 5 VPN'nin önemli özelliklerini ele alacağım. Eminim gereksinimlerinize ve bütçenize uygun mükemmel VPN'nizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

1. ExpressVPN

torrent için en iyi vpn

ExpressVPN en iyi torrent VPN'i ve aynı zamanda en iyi genel VPN'dir. Torrent'in engellemesini kaldırmanıza, yüksek hızlarda indirmenize ve torrent trafiğinizi güvenli tutmanıza yardımcı olur.

Torrenting Hızı

Torrenting, yüksek hızlı bir internet bağlantısı gerektirir ve bu, ExpressVPN'in torrent için en iyi VPN olmasının nedenlerinden biridir. Dünyadaki en hızlı VPN olarak kabul edilen ExpressVPN, sunucularının çoğunda tutarlı hızlar sunar.

İnternet trafiğinizi güvenli kanallar üzerinden yönlendirmek zorunda olduğu için her VPN hız kaybeder. Ancak, çoğu VPN'nin orijinal ISP hızının% 50'sinden fazlasını kaybettiği durumlarda, birçok ExpressVPN sunucusu% 90'ın üzerinde kalmıştır. Hız cephesinde ExpressVPN'e başka hiçbir VPN bile yaklaşamaz. Torrent için en hızlı VPN'dir.

ExpressVPN ayrıca torrent alışverişinizin bir bant genişliği sınırı ile sınırlı olmamasını sağlar. İSS'nizden geniş bant planı izin verdiği sürece herhangi bir miktarda veri indirebilir veya yükleyebilirsiniz..

P2P Sunucu kapsamı

Test ettiğimiz diğer birçok VPN'den farklı olarak, ExpressVPN dünya çapında tüm sunucularında kapsamlı torrent / P2P kapsamı sağlar. ExpressVPN'in şu anda 160'tan fazla konumda 3000'den fazla sunucusu var. ExpressVPN ile, torrent işleminin yasaklandığı ülkelerde bile güvenli bir şekilde torrent yapabilirsiniz.

Güvenlik, & yargı

Neyse ki, yüksek hızlar güvenlik pahasına GELMEZ. ExpressVPN, şifreleme teknolojisinde endüstri standartlarını kullanarak hava sızdırmaz güvenlik ve torrent faaliyetlerinizi karşılar. Ayrıca, VPN sunucusuna bağlantı koparsa veya VPN sunucularını değiştirirken internet bağlantınızı anında engelleyen bir kill-switch'e sahiptir..

OpenVPN protokolü, sunucu kimlik doğrulaması, HMAC kimlik doğrulaması, kontrol kanalı şifrelemesi, veri kanalı şifrelemesi ve mükemmel ileri gizlilik, torrent bağlantılarınızın güvenliğini artıran ek teknolojilerden bazılarıdır.

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları'nda bulunmaktadır. Tüm büyük gözetim kuruluşlarının yetki alanı dışındadır. Ayrıca katı bir kayıt tutmama politikası da vardır. Basit bir ifadeyle, ExpressVPN tam gizlilik sunar.

Ek özellikler

ExpressVPN ayrıca Split Tunneling ile birlikte gelir. Bu özellik, VPN'ye hangi uygulamaları bağlamak istediğinizi ve hangilerinin normal ISS bağlantısını kullanacağını seçmenizi sağlar. Bu, VPN'ye yalnızca internette gezinmeye, çevrimiçi oyun oynamaya vb. Devam ederken BitTorrent / uTorrent gibi torrent istemcisini VPN'ye bağlayarak torrent etkinliklerinizi güvence altına alabileceğiniz anlamına gelir..

ExpressVPN torrentler için en iyi VPN olsa da, bununla daha fazlasını yapabilirsiniz. Coğrafi kısıtlı içeriğin engellemesini kaldırabilir, Kodi akışını güvenli hale getirebilir, FireStick'inizi ve diğer cihazlarınızı güvenceye alabilirsiniz.

Yazılım desteği

Her ExpressVPN hesabı aynı anda 5 cihaza kadar bağlantı kurmanıza olanak tanır. Android cep telefonları için uyumlu uygulamalara sahiptir & tabletler, iPhone ve diğer iOS cihazları, FireStick ve Android TV Kutuları gibi TV cihazları, Windows, Linux, & Mac bilgisayarlar, tarayıcı uzantıları, yönlendiriciler ve daha fazlası.

Müşteri desteği

ExpressVPN oldukça duyarlı bir sohbet destek sistemine sahiptir. Yardıma ihtiyacınız olursa, sorularınızı yanıtlamak için 7/24 hizmetinizdedir. Ayrıca ExpressVPN ile e-posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcileri bilgili ve müşteri dostudur.

Fırsatlar ve satın alma seçenekleri

ExpressVPN’in yıllık planında 3 ay ücretsiz olarak% 49 tasarruf sağlayabilirsiniz. ExpressVPN ayrıca soru sorulmayan 30 günlük para iade garantisi de sunmaktadır. Hizmeti beğenmediyseniz (nedenini görmüyorum), her zaman 30 gün içinde tam bir geri ödeme isteyebilirsiniz.

Kredi / Banka kartınız, PayPal ve hatta Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz..

ExpressVPN.com'u ziyaret edin

2. IPVanish

sel için en iyi vpn

IPVanish, torrent için başka bir sağlam VPN'dir. ExpressVPN kadar hızlı olmasa da, IPVanish birçok sunucusunda tatmin edici hızlar sunar.

Torrenting Hızı

Testlerimizden bazıları IPVanish'in orijinal ISS hızının% 75-80'ini koruyabildiğini ortaya koydu. ISS'nizden iyi bir bağlantınız varsa, sorunsuz bir torrent deneyimine sahip olacaksınız.

P2P Sunucu Kapsamı

Dünya genelinde 75'ten fazla yerde 1300'den fazla sunucu var. Hemen hemen tüm IPVanish sunucuları P2P dostudur. Ayrıca, yüklediğiniz veya indirdiğiniz veri miktarının bir sınırı yoktur. IPVanish bir bant genişliği sınırı koymayacak.

Güvenlik, & yargı

IPVanish ayrıca torrentinizi kullanırken bağlantınıza en üst düzeyde güvenlik sağlamada endüstri standartlarını takip eder. Askeri sınıf 256 bit AES şifrelemesi, torrent faaliyetlerinizin tamamen güvenli olmasını sağlar.

IPVanish'in ana şirketi, birçok büyük gözetim organının yargı yetkisine sahip olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır. Bu biraz endişe verici. Ancak, şirket katı bir sıfır günlük politikası izler. Bu nedenle, bilgilerimin onlarla güvenli olduğuna inanmak istiyorum. Yine de IPVanish üzerinden ExpressVPN'e her gün güvenirim.

Uygulama desteği

IPVanish, Amazon Fire TV dahil tüm cihazlarda kullanılabilir & FireStick, iOS, Android cep telefonları, Mac OS, Windows, Linux ve tarayıcı uzantıları.

Uygulamalar BitTorrent de dahil olmak üzere tüm popüler torrent istemcileriyle uyumludur.

Bir IPVanish aboneliği ile, aynı anda 10 cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Bu VPN'yi aileniz ve arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Ek özellikler

Veri işlemeye izin veren VPN olmanın yanı sıra, IPVanish, sansürlenen içeriğin, uygulamaların ve web sitelerinin engellemesini kaldırma konusunda da kullanışlıdır.

Buna ek olarak, sunucuları sınırsız kez değiştirmenizi sağlar. Yani, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulana kadar istediğiniz kadar sunucuyu deneyebilirsiniz.

Müşteri desteği

Herhangi bir sorunuz varsa, canlı sohbet ve e-posta yoluyla 7/24 müşteri desteği bulunmaktadır..

Fırsatlar & Satın Alma Seçenekleri

Artık IPVanish yıllık planında% 46 tasarruf edebilirsiniz, bu da 143.88 $ 'ın aksine yıllık 77.99 $' dır. Ayrıca 3 aylık planı 26,99 $ karşılığında seçebilir ve% 25 tasarruf edebilirsiniz. Aydan aya tutmak istiyorsanız, aylık plan şimdi 10 ABD doları (11,99 ABD doları değil) indirimli fiyatla kullanılabilir

IPVanish 7 günlük koşulsuz para iade garantisi sunar. ExpressVPN veya piyasadaki diğer VPN'lerle karşılaştırırsanız en kısa olanı budur. Bununla birlikte, 7 gün içinde VPN'nin yetenekleri hakkında adil bir fikir edinebilirsiniz..

IPVanish.com adresini ziyaret edin

3. CyberGhost

en iyi torrent vpn

CyberGhost, geçtiğimiz birkaç yıl içinde VPN dünyasında kendisine bir isim yaptı. Bu VPN, flamalar ve birçok torrent için tercih edilen seçenek haline geldi.

Torrenting hızı ve P2P sunucu kapsamı

CyberGhost ile ilgili ilginç olan şey, sunucularının çoğunun torrentleri desteklememesidir. Bununla birlikte, yüksek hızlı P2P bağlantıları sunan ve sadece torrent ihtiyaçlarınız için mükemmel olan, torrent için optimize edilmiş bazı sunucuları bir kenara bıraktı.

Tüm sunucuları istenen hızları sunmasa da, torrent yapmaya adanmış olanlar yeterince hızlıdır. Uygulama arayüzünden torrent için optimize edilmiş sunuculardan birini seçebilirsiniz.

Güvenlik, & yargı

CyberGhost ayrıca tüm indirmelerinizin ve yüklemelerinizin hava geçirmez, askeri sınıf güvenlik protokolleriyle korunmasını sağlar. İstediğiniz kadar torrent yapabilirsiniz ve ne ISS'niz ne de başka biri buna koklayamaz. Ayrıca, VPN bağlantısı düştüğünde internet bağlantınızı anında engelleyen Otomatik Kill-Switch'e de sahiptir..

CyberGhost'un merkezi Romanya'dadır ve gözetim kuruluşlarının yetkisi dışındadır. Şirketin, gizliliğinizin her zaman korunduğundan emin olmak için sıkı bir sıfır günlük politikası vardır.

Uygulama desteği

CyberGhost, Windows, macOS ve Linux için masaüstü uygulamalarına sahiptir. İOS ve Android için mobil uygulamalar, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları, Amazon FireStick için TV uygulamaları ve Android TV cihazları ve belirli yönlendiriciler için yönlendirici desteği.

Aynı zamanda 7'ye kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir. Yani, sadece torrentinizi değil, diğer desteklenen cihazlardaki çevrimiçi etkinliklerinizi de güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca ailenizle veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ek özellikler

Sadece P2P istemcinizin VPN sunucularına bağlı kalmasını ve diğer çevrimiçi etkinliklerin İSS'nizden geçmesini istemeniz durumunda Bölünmüş Tünel var..

Fırsatlar & satın alma seçenekleri

3 yıllık planda% 79 tasarruf edebilir ve ayrıca 99 $ (3 yılda bir faturalandırılır) için 2 ay daha kazanabilirsiniz. CyberGhost'un 88.56 $ 'lık 2 yıllık bir planı, 71.88 $' ı için 1 yıllık bir planı ve aylık 12.99 $ 'lık bir planı vardır..

CyberGhost 45 günlük para iade garantisi sunar. VPN'ler arasında en uzun bilinen.

Kredi / banka kartlarına ve PayPal'a ek olarak Bitcoin ödemesi desteklenmektedir.

CyberGhostVPN.com adresini ziyaret edin

4. NordVPN

torrent siteleri için en iyi vpn

Torrent için en iyi VPN'i arıyorsanız, NordVPN dikkate almak istediğiniz başka bir VPN'dir. Test ettiğim en hızlı VPN'lerden biri ve hız torrent için dikkate alınması gereken kilit faktörlerden biri.

Hız ve P2P sunucu kapsamı

NordVPN, ISS'niz tarafından sunulan orijinal hızın% 70-75'ini koruyabilir. Çoğu VPN'in% 50'ye yaklaşmadığı göz önüne alındığında bu oldukça tatmin edici..

Bazı NordVPN sunucuları torrent dostu olmasa da, torrentler için optimize edilmiş tonlarca sunucuya sahiptir. NordVPN arayüzündeki menüde P2P kategorisini seçmeniz yeterlidir.

Güvenlik, & yargı

NordVPN, siz torrent kullanırken çevrimiçi kimliğinizi korumak için en güçlü VPN protokollerini ve algoritmalarını kullanır. IP ve DNS sızıntı koruması, P2P trafiğinizin arayan herkesten gizli kalmasını sağlar.

NordVPN'in merkezi Panama'dadır. Gözetim kuruluşlarının yetki alanı dışındadır. Ayrıca, katı bir kayıt tutmama politikası uygular.

Uygulama desteği

NordVPN'in Android cep telefonları, Windows, macOS, iOS, Android TV, FireStick, Linux ve hatta tarayıcı uzantıları için bir VPN uygulaması vardır. Ancak, artık yönlendirici kurulumunu sunmuyor.

Bir NordVPN hesabı, aynı anda 6 cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar. Sadece torrent etkinliklerinizi güvende tutmakla kalmazsınız; diğer cihazları da koruyabilirsiniz.

Ek özellikler

Torrent uygulamasının yanı sıra NordVPN'i web'de gezinme, akış ve hatta coğrafi kısıtlamalı içeriğin engelini kaldırmak da dahil olmak üzere her türlü çevrimiçi etkinlik için kullanabilirsiniz..

Fırsatlar & satın alma seçenekleri

Şu anda 3 yılda bir 125,64 ABD doları olarak hesaplanan 3 yıllık planda% 70 tasarruf edebilirsiniz. 2 yıllık plan size 119,76 $ maliyeti ve% 58 tasarruf sağlar. Ayrıca, her yıl 83.88 $ 'lık faturalandırılan ve size% 41 tasarruf sağlayan 1 yıllık bir plan tercih edebilirsiniz. Aydan aya tutmak isterseniz, tasarruf olmadan 11,95 $ aylık plan seçebilirsiniz.

Bir NordVPN planı satın aldığınızda 30 günlük para iade garantisi de alırsınız.

NordVPN.com'u ziyaret edin

5. Surfshark

torrent için en iyi vpn

Surfshark torrent için birkaç yüksek hızlı sunucu sunar. Bu yüzden torrentler için bu en iyi VPN listesinin bir parçası.

hız & P2P sunucu kapsamı

60'tan fazla ülkede 1000'den fazla sunucuya sahiptir. Bununla birlikte, hepsi tamamen torrent dostu olmayabilir. Biraz isabet-deneme sürecinden geçmeniz gerekebilir. Ne yazık ki, Surfshark'ın P2P dostu sunucuları ayrı ayrı seçme seçeneği yok.

Güvenlik, & yargı

Bu VPN sağlayıcı güvenlik için endüstri standartlarını takip eder ve torrent faaliyetlerinizi AES 256 bit şifreleme ile korur; alabileceğiniz en iyi şey. VPN bağlantısının kesilmesi durumunda internet erişimini engellemek için bir Kill Switch'e sahiptir..

Surfshark, İngiliz Virgin Adaları'nda bulunmaktadır. Yani, büyük gözetim organlarının yetki alanı dışında.

Uygulama desteği

Surfshark, macOS, Windows ve Linux bilgisayarlar için uygulamalar sunar. Android ve iOS cihazlar için mobil uygulamalara sahiptir. Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları. FireStick, Apple TV ve Android TV için akıllı TV uygulamaları.

Xbox ve PlayStation dahil oyun konsollarında da mevcuttur.

Surfshark sınırsız eşzamanlı bağlantı sunar. Yani, tek bir hesapla istediğiniz kadar cihazı koruyabilirsiniz.

Ek özellikler

Surfshark, BitTorrent ve uTorrent gibi P2P istemcileriyle iyi çalışır. Ayrıca, İnternet Servis Sağlayıcınızın torrent sırasında bağlantınızı yavaşlatması durumunda İnternet kısıtlamasından kaçınmanıza yardımcı olur..

Müşteri desteği

Surfshark müşteri hizmetleri ile Canlı Sohbet üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfalarından da onlara bir e-posta gönderebilirsiniz.

Fırsatlar & satın alma seçenekleri

2 yıllık planın maksimum tasarruf oranı% 83'tür. 47.76 $ karşılığında (2 yılda bir faturalandırılır) kullanılabilir. Ayrıca, yıllık planı 71.88 $ karşılığında satın alabilir ve% 50 tasarruf edebilirsiniz. Aylık plan size tasarruf olmadan $ 11.95.

Her abonelik için 30 Günlük para iade garantisi vardır.

Surfshark.com adresini ziyaret edin

Torrenting için En İyi Ücretsiz VPN

Evet, piyasada birçok ücretsiz VPN sağlayıcısı var. Bana popüler bir deyişi hatırlatıyorlar, “eğer özgürse, büyük olasılıkla ürün sizsinizdir”.

Ayrıca birkaç ücretsiz VPN'i test ettik ve herhangi bir faydadan daha fazla zarar verebilecek güvenle alabileceğimiz tek bir isim yok.

Bir VPN ağına sahip olmak çok para gerektirir. Ücretsiz VPN sağlayıcıları yardım için burada değil. Öyle ya da böyle para kazanıyor olmalılar.

Birçok ücretsiz torrent VPN sağlayıcısının, kullanıcıların verilerini en yüksek teklif sahiplerine sattığı bilinmektedir. Onlarla birlikte, gizliliğiniz her zaman tehlikeye girme riski altındadır.

Bazı şüpheli VPN hizmetleri, kötü amaçlı yazılımlarda bile kullanıcının cihazlarına gizlice girmiştir.

Torrent VPN arıyorsanız, ücretli olanlardan birini tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Biraz para ödeseniz bile, güvende kalacaksınız.

Oku: Ücretsiz VPN'ler Nasıl Para Kazanır?

Torrenting için VPN ve Proxy Karşılaştırması

Torrent için bir VPN veya Proxy mi kullanılır? Seller arasında çok yaygın bir soru.

Cevap oldukça basit - VPN en iyisi.

Proxy, herhangi bir noktada yalnızca bir uygulamanın IP adresini gizler. VPN çok yönlü koruma sağlar.

Örneğin, IP adresinizi maskelemek için BitTorrent veya uTorrent istemcisi içinde bir proxy sunucu ayarlayabilirsiniz. Ancak, torrent sitelerini ziyaret ettiğinizde IP adresiniz yine de açık kalır.

Ayrıca, ücretli bir VPN hizmeti, torrent faaliyetlerinizi korumak için askeri sınıf şifreleme protokolünü kullanır. Çatlamak neredeyse imkansız. Öte yandan, bir vekil kolayca ele geçirilebilir.

Gizliliğinizi koruma konusunda ciddi iseniz, tek cevap VPN'dir.

Paketleme

Torrent için en iyi olduğuna inandığımız VPN'ler listemiz. Listeden bir tane seçmemi istersen, ExpressVPN benim tartışmasız seçimim olacak. ExpressVPN'in daha fazla torrent dostu sunucuları değil, aynı zamanda en hızlı P2P bağlantılarını da sunar.

Bu listedeki diğer VPN'ler de, özellikle listemize girmeyen diğer tüm VPN'lerle karşılaştırıldığında iyi sonuç verdi. Düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me