VPN’ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)

>

İnternet kullanıcılarının katlanarak artmasıyla, bir kimlik avı web sitesine veya güvenli olmayan alanlara girme riski de artar. Güvenli olmayan internette sörfün sonuçları o kadar büyüktür ki, sadece adınızı, e-posta kimliğinizi, yaşınızı ve telefon numaranızı açığa çıkararak kimlik hırsızlığına da av olabilirsiniz! Bu nedenle, bu tür ayrıntılar isteyen her web sitesi güvenilir bir web sitesi olmalıdır, ancak bunu nasıl anlarsınız? Sanal dünya tuzaklar ve tuzaklar ile doludur ve neyin güvenli neyin güvenli olmadığını bilmenin kesin bir kesinliği yoktur. Zararsız bir viral video veya bazı ünlü şovların son sezonunu indiriyor olabilirsiniz ve güvenlik açığının kapılarını açıyor olabilirsiniz. Uzun zamandır internette bulunanlar, VPN'lerin internette anonim veri aktarımı yapmanın en güvenli yolu olduğunu bilirler. Ama en iyimiz bile, bir noktada, VPN'ler yasal mı? Ve daha da önemlisi, VPN güvenlidir düşündüğümüz gibi?

Hadi bulalım.

VPN nedir?

Soruyu tartışmadan önce ‘VPN'ler güvenli midir??’Bir VPN'nin gerçekte ne olduğunu daha iyi anlayalım. Basitleştirmek için, VPN (veya Sanal Özel Ağ) internette anonim kalmak için kullanılan bir yazılımdır, özellikle kullanıcıyı internet servis sağlayıcılarından ve hatta Hükümetten korumak için yararlıdır. Bu tünelleme yazılımı, ağınızı dünyanın her yerinden bir dizi sunucuya bağlar, böylece barındırma web sitesi gerçek ve kesin konumunuzla ilgili clueless. IP adresiniz sanal varlığınız için benzersiz bir kimliktir ve bir VPN IP adresinizi gizler, böylece temel olarak yeni ve bilinmeyen bir kimlik alabilir.

Bazı web siteleri, web içeriğine yalnızca belirli bir kıta, ülke veya bölgede bulunanlar tarafından erişilebilecek coğrafi bloklar uygular. Bir VPN, herhangi bir coğrafi konuma erişime izin vererek bu sınırlamayı atlayabilir. Örneğin, bazı içerikler yalnızca ABD'de ikamet eden İnternet kullanıcıları için mevcutsa ve Hindistan'da görüntülenmesi engellenmişse, ABD içinde bir İnternet bağlantısı kullandığınıza inandırarak web sitesini kandırmak için etkili bir şekilde VPN kullanabilirsiniz..

Ücretli ve ücretsiz VPN hizmetleri internette mevcuttur. Çoğu ülkede, kullanıcılarının bu mevcut sunucuları kullanarak yeniden yönlendirerek ağlarını yerel internet bağlantıları olarak taklit etmelerini sağlamak için birden fazla sunucuları vardır. Ücretli VPN servis sağlayıcıları, saatlik paketlerden yıllık paketlere kadar değişebilen nominal bir ücret almaktadır. Ücretsiz VPN'ler, ücretli VPN hizmetleri ücretinden çok daha yüksek bir maliyetle gelebilir. Tabii ki, bazı güvenilir servis sağlayıcıları vardır, ancak kişisel verilerinizden ‘ücretsiz’ hizmetleri yerine istismar eden ve bunlardan ödün veren haydutlar da vardır. Daha sonraki bölümlerde bunun hakkında konuşacağız.

vpns yasadışı mı

VPN'ler Yasadışı mı??

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, VPN'ler Hükümet tarafından izlenmekten kaçınmak için kullanılabilir, doğal olarak şu soruyu tetikler: VPN'ler yasal mı? Bu sorunun cevabı ülkeye özgüdür ancak daha genel bir cevap Evet. VPN'ler yasa dışı değildir. Ancak, VPN'ler belirli ülkelerde yasadışı olarak ilan edildiğinden, tüm dünyada bu geçerli değildir (daha sonra daha fazla). VPN'ler çoğu ülkede yasal olsa da, virüs yaymak, ilaç satmak ve / veya telif hakkı materyali satmak gibi VPN'ler aracılığıyla yasadışı faaliyetler yürütmenin sizi herhangi bir yasal işlemden sorumlu tutabileceğini söylemeye gerek yok..

İngiltere, ABD ve Kanada gibi ülkeler VPN kullanımına izin vermektedir. Bununla birlikte, VPN servis sağlayıcıları, kuruluşlarının kayıtlı olduğu o ülkenin yönetim yetkilileri tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır.

Çoğu ülke, VPN'lerin yasal kullanımını kabul eder, çünkü aşağıdaki gibi bazı avantajları vardır:

VPN'ler Güvenlik Sunar

Bu güvenlik sadece rastgele bir internet kullanıcısıyla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda büyük Şirketler ve Devlet kurumları için de geçerlidir. VPN'ler, hassas verileri ve fikri mülkiyeti korumak için bir savunma hattı olarak kullanılır. Bankacılık ortamları bile bir çalışanı evden çalışırken iş istasyonuna erişim sağlamak için VPN'lerden yararlanır.

VPN'ler Anonimlik Sunar

Şimdiki zamanlarda, anonimlik ve gizlilik her bireyin en büyük kaygılarıdır. Hükümet tarafından izlendiklerini ya da sadece hedefli reklamların debriyajlarından kaçmak istediklerini hissediyorlarsa, giderek daha fazla insan bağlantılarını güvenli bir şekilde korumak için VPN kullanıyor. VPN'lerle VoIP çağrılarınız bile izlenemez veya izlenemez.

Bu profesyoneller, bir VPN kullanmanın ana eksilerini aşar ve çoğu ülkede yasal hale getirir. İşte bir VPN'e ihtiyaç duymanızın diğer nedenleri.

Netflix için VPN Kullanmak Yasadışı mı??

Coğrafi kilitleme web içeriğinden bahsedilmesi ilk şüpheyi tetikler, Netflix için VPN kullanmak yasa dışı mı?? Netflix en büyük ve en popüler çevrimiçi akış hizmeti olabilir, ancak ABD dışındaki kullanıcılar Netflix ABD'de bulunan zengin içeriğe kıyasla zayıflayan sınırlı bir kütüphane fark edecektir. Bu kaynağa erişmek için bir VPN kullanmak, şirketin içeriği kullanıcının coğrafi konumuna göre kısıtlama hakkına sahip olduğunu belirten Netflix Kullanım Şartlarını ihlal edebilir. Buna rağmen, kullanıcı hizmetlerine erişmek için Netflix'i kullanmaya devam edeceği için telif hakkı ihlali oluşturmaz.

Hizmet Şartları'nın bu ihlali dışında, VPN'ler ülkenizde yasal ise, çıkarılan başka bir yasa yok gibi görünüyor. Ülkenizde bir içeriğe getirilen jeolojik veya kıtasal kısıtlamalardan kaçınmaya karşı yasa yoksa da bu verilir. Ayrıca, içeriklerini ticari olarak kullanmak için Netflix bilgilerine bir VPN aracılığıyla erişmek kesinlikle sizi yasal bir karmaşaya sokabilir. Ayrıca, Netflix hizmetlerini bir VPN aracılığıyla kullanırken sizi yakalarsa, hizmetlerinden yararlanmanızı yasaklamak için tüm haklara sahip olduklarını unutmayın. Özetle, kazanılan erişimi kötüye kullanmadığınız sürece herhangi bir sivil veya cezai yankılanmadan korkmadan Netflix için VPN kullanmak tamamen yasaldır. Yine de, bazı VPN ağları, video içeriğini akışını imkansız hale getirerek çok yavaş olabilir, böylece zaman ve çabaya değmeyebilir.

Okullarda VPN Kullanmak Yasadışı mı??

Okullar yasalara göre değil kurallara tabidir. Bir ülke VPN kullanımına yasallık kazandığı sürece, okullarda bile otomatik olarak yasal hale gelir. Okulların izlediği iç kurallar ve politikalar okuldan okula değişir. Ayrıca VPN üzerinden erişilen içeriğe de bağlıdır. Okul VPN kullanmanın uygunsuz olduğunu düşünürse, okul yetkilileri ile sorun yaşarsınız. Zararsız bir web sitesine erişmek, bileğinizde hafif bir tokat ile sonuçlanabilir, ancak VPN'leri kullanarak internetin karanlık tarafına gitmek, sınır dışı edilmeye veya gözaltına alınmasına neden olabilir. Ceza, kuralın uygulanmasının ciddiyetine uygundur. Ancak daha geniş perspektifte, VPN'lerin okulda kullanılması, VPN'ler tüm ülkede yasal olduğu sürece herhangi bir yasal işlem gerçekleştiremedi.

VPN'nin Yasadışı Olduğu Ülkeler

Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu ülke VPN kullanımına izin veriyor, ancak bazıları buna karşı katı yasalar koydu. İşte VPN hizmetlerini yasaklayan veya düzenleyen ülkeler.

VPN'nin Yasadışı Olduğu Ülkeler

Rusya

Rus hükümetinin sağlam bir gözetim sistemi yürüttüğü bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, VPN, proxy, Tor, vb. Gibi anonimlik sunan herhangi bir teknoloji, Hükümet tarafından yasaklandı ve yasadışı olarak kabul edildi. Bu eylem aynı zamanda vatandaşların Hükümetin izin vermek istemediği web içeriğine erişmemelerini de sağlar.

Çin

VPN kullanmak Çin'de yasa dışıdır. Çin Hükümeti temel olarak tüm çevrimiçi etkinlikleri izler ve vatandaşların erişebileceği web içeriğini kontrol eder, sansürler ve düzenler. Teorik olarak, ülke VPN servis sağlayıcılarını kaydettirmiş olsa da, pratikte, Hükümet tarafından dayatılan katı ve katı bir dizi kurallara uymak zorundadırlar. Bu temelde VPN kullanımının tüm amacını yener. Ayrıca, Çin'in belirli bölgeleri, sağlayıcıdan bağımsız olarak VPN kullanımını tamamen engeller.

Belarus

Liderlerinin yaptıkları VPN yasaklı ülkeler, Rusya ve Çin, Belarus ayrıca bir miktar anonimlik sunan VPN ve Tor hizmetlerini de yasakladı. Belarus'un internet servis sağlayıcıları, yasaklanan günlük hizmetlerin listesini kontrol etmek zorundadır. Bu liste Hükümet kurumu tarafından düzenlenir.

Irak

Irak, IŞİD'in dirilişinden bu yana terörist faaliyetlerin önemli bir noktası olmuştur. Böylece, her internet etkinliğini izlemek ve her internet kullanıcısını izlemek için VPN tamamen yasaklanmıştır. Bu eylem teröristleri yasaklamak için gerekli görünse de, ülke vatandaşları güvenlik ve gizliliklerinden ödün vermek zorundalar. İlginç bir şekilde, Hükümet ve Devlet kurumlarının VPN kullanma konusunda hiçbir niteliği yoktur.

Umman

Umman sansür konusunda aktif ve dolayısıyla geleneksel medya dışında internet erişiminin de düzenlenmesi şaşırtıcı değil. Bu nedenle, kaleyi korumak için Umman'da VPN yasaklandı.

Türkiye

Türkiye, tüm sosyal medya platformlarını ve bunlara erişim sağlama araçlarını yasaklamaya çalışmaktadır. Böylece, Türk Hükümeti VPN sağlayıcıları içeren diğer çeşitli web sitelerini.

Birleşik Arap Emirlikleri

BAE, VPN kullandığı tespit edilen kişilere dik para cezası verir. Para cezası 575.800 $ 'a kadar çıkabilir. Bunun nedeni, Hükümet'in telekomünikasyon endüstrilerini desteklemek istemesidir. Bu endüstriler, kâr marjlarını düşüren VoIP hizmetleri nedeniyle büyük zarar görüyor.

Suudi Arabistan

Suudi Arabistan, VPN kullanımının yasal olduğu ancak Hükümet yetkililerinin yaklaşık 4.00.000 web sitesini engellediği özel bir senaryoya tanıklık ediyor. BAE'ye çok benzeyen ülke, telekom sektörlerini artırmak için VoIP hizmetlerini de engellemişti. Bunu takiben Suudiler bu hizmetlere erişmek için VPN kullanmaya başladılar. Neyse ki, VoIP kaldırmanın yasaklanmasıyla, VPN kullanımı gerekli olmayabilir.

Kuzey Kore, İran ve Türkmenistan gibi ülkeler genel internet sansürleri altında VPN kullanımını kısıtlamak ve internet erişimini sınırlamakla birlikte, bu hizmeti sunabilecek onaylanmış birkaç VPN servis sağlayıcısına da sahiptir.. Dahası, bu ülkeler listesi kapsamlı değildir, çünkü bir ülkeyi yöneten yasalar oldukça dinamiktir ve sürekli değişebilir. Bu nedenle, kullanıcıların yerel yasalarını güvence için kontrol etmeleri önerilir. 

VPN'lerin Kullanımı Güvenli mi??

VPN'ler, proxy'leri kullanmaktan kesinlikle daha güvenlidir, çünkü bilgilerinizi koruyabilecek veri şifreleme içerir. Yüzeyde, güçlendirilmiş güvenlik, anonimlik ve gizlilik için bir VPN kullanma fikri ideal bir durum gibi görünebilir, ancak tuzakların adil payı ile birlikte gelir.

Ücretsiz VPN'e erişme söz konusu olduğunda, hiçbir şeyin tamamen “ücretsiz” olmadığını anlamak önemlidir. Ücretsiz hizmetler sunan VPN sağlayıcıları, kötü niyetli üçüncü tarafların kişisel verilerinizi toplamasına izin verebilir. Hatta hangi sahte kurumların yasadışı faaliyetlerde bulunabileceğini kullanarak internet bağlantınıza erişim verebilirler. Ürünlerini ücretsiz olarak pazarlayan bazı VPN servis sağlayıcıları, IP adresinizin ve internet kullanım geçmişinizin kayıtlarını izleyebilir ve tutabilir. Tüm bilgilerinizle birlikte bu kişisel kayıtlar internetin karanlık tarafında satılabilir. Buna kıyasla, ücretli VPN'ler bu hizmetleri kullanmak için daha çekici bir seçenek gibi görünebilir.

En iyi VPN'yi seçmeden önce birkaç faktörü göz önünde bulundurun, bunlar Bağlantı hızı, sunucu sayısı, protokoller, gizlilik politikası ve müşteri desteği. Bu faktörler, hizmetlerinden yararlanma konusundaki genel deneyiminizi kontrol edecektir. Bu nedenle, bu parametreleri kontrol ederek bilinçli bir karar verebilirsiniz. Bir VPN sağlayıcısını, daha büyük paketlerinden herhangi birini satın almadan önce para iade garantisi ile 30 günlük deneme sürümünü kullanarak test edebilirsiniz. Bağlantı şifrelenmezse tüm internet erişimini engelleyecek bir 'kill switch' ile donatılmış bir VPN seçin. Bir hizmetin ödendiği için, tamamen korunmanız gerekir. VPN'ler, hatalarınızı avlayabilir ve verilerinizi savunmasız hale getirebilecek saldırıları hackleyebilir. Bu ihlaller nadir olsa da, hazırlıklı olmak üzülmekten daha iyidir.

VPN servis sağlayıcılarının bir yönerge listesine girmeleri ve katı politikaları sürdürmeleri gerektiğini bilmek güven verici görünebilir, ancak sorun yaratan şey bu yasaların kuruluşun bulunduğu ülkeye göre belirlenmesidir. Bu nedenle, gölgeli VPN servis sağlayıcıları, bu uyumluluk kurallarının eksik veya çok gevşek olduğu ülkelerde operasyonlar kurar. Bu şekilde, zayıf veya var olmayan bir yasaya uyuyor gibi görünebilirler ve yine de meşru bir iş gibi görünebilirler. Bu nedenle, gizlilik politikalarına ne kadar sıkı bir şekilde uyduklarını değerlendirmek için VPN sağlayıcınızın konumunu düşünmek önemlidir..

Hangi VPN'i Satın Almalıyım?

Ülkenizdeki VPN'lerin yasal durumunun farkında olduğunuza göre, hız ve güvenlik açısından hangi VPN'nin en iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sorunuzu cevaplamak için şu ana kadar 10'dan fazla VPN sağlayıcısı denedim ve ExpressVPN'i sektördeki en hızlı VPN olarak buldum. Diğer sağlayıcılara göre biraz pahalı, ama her kuruşa değer. Aşağıda, çevrimiçi etkinliklerinizi gizlemeyi düşünebileceğiniz en iyi 5 VPN sağlayıcısının bir tablosu bulunmaktadır.

Under: VPN

Bu web sitesinde ara

En İyi VPN'ler

VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)expressvpn kenar çubuğuVPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)30 günlük para iade garantisiVisit ExpressVPN'yi okuyun
ipvanish kenar çubuğuVPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)7 günlük para iade garantisi
nordvpn kenar çubuğuVPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)VPN'ler Yasal ve Güvenli mi? (Değişir)7 günlük para iade garantisi NordVPN'i ziyaret edin

Gönderi İçeriği

 • 1 VPN nedir?
 • 2 VPN'ler Yasadışı mı??
  • 2.1 VPN'ler Güvenlik Sunar
  • 2.2 VPN'ler Anonimlik Sunar
 • 3 Netflix için VPN Kullanmak Yasadışı mı??
 • 4 Okullarda VPN Kullanmak Yasadışı mı??
 • VPN'in Yasadışı Olduğu 5 Ülke
  • 5.1 Rusya
  • 5.2 Çin
  • 5.3 Belarus
  • 5.4 Irak
  • 5.5 Umman
  • 5.6 Türkiye
  • 5.7 Birleşik Arap Emirlikleri
  • 5.8 Suudi Arabistan
 • 6 VPN Kullanımı Güvenli mi??
 • 7 Hangi VPN'yi Satın Almalıyım?
 • 8 Sonuç

Trend Olan Kılavuzlar

 1. FireStick için en iyi VPN
 2. Bir FireStick'i Jailbreak Etme
 3. FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir
 4. En İyi Kodi Eklentileri
 5. En İyi Kodi Yapıları
 6. En İyi FireStick Uygulamaları
 7. IPTV
 8. Sinema APK
 9. Exodus Redux Eklentisi
 10. En İyi Torrent Siteleri

yakın zamanda Gönderilenler

 • 8 En İyi Şov Kutusu Alternatifleri (2020)
 • FireStick Nasıl Jailbreak Yapılır (Şubat 2020)
 • En İyi Kodi Derlemeleri (Şubat 2020 için güncellendi)
 • Dünyada Kazanmak İçin En İyi Kodi Eklentileri [2020]
 • Gerçek Debrid Sadece Filmler Nasıl Kurulur Kodi Addon

feragat - Telif hakkı içeriğinin yayınlanması veya indirilmesi yasalara aykırıdır.

FireStickTricks.com, Kodi, Fire Stick veya rehberlerimizin yasa dışı kullanımını hiçbir şekilde göz ardı etmez, teşvik etmez veya teşvik etmez. Kullanıcılar eylemlerinden sorumludur. Feragatnamemizin tamamını okuyun.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me