6 Nastavení FireStick byste měli vědět a změnit hned teď

>

nastavení firestickV tomto článku vás provedu některými nastaveními aplikace FireStick, která zlepší vaše zážitky se streamováním, zvýší vaše soukromí a zlepší celkovou zkušenost se zařízením. Totéž můžete použít i na jiná zařízení Fire TV, včetně FireStick 4K a Fire TV Cube.

Při prvním nastavení Amazon FireStick je zařízení přiřazeno výchozí nastavení (nazývané také tovární nastavení). Můžete používat FireStick, aniž byste cítili potřebu změnit jakékoli nastavení. Změnou některých nastavení však můžete přizpůsobit FireStick, který je více vhodný pro vaše potřeby.

Nejlepší nastavení pro FireStick

Další je seznam různých nastavení Firestick, která můžete změnit. Přestože se můžete vždy vrátit k výchozímu nastavení, doporučujeme vám, abyste si tato nastavení ponechali, abyste si Firestick užili co nejlépe a také si zachovali své soukromí..

Budeme hovořit o různých nastaveních jeden po druhém (ne nutně v jakémkoli pořadí priority)

1. Povolte aplikace z neznámých zdrojů & Ladění ADB

Toto je pravděpodobně jedno z prvních nastavení, které byste měli změnit na vaší Firestick / Fire TV, zejména povolením možnosti Aplikace z neznámých zdrojů.

Pokud je povolena aplikace z neznámých zdrojů, můžete do FireSticku stahovat a instalovat aplikace třetích stran. Ne všechny aplikace, které chcete, jsou k dispozici v obchodě Amazon; mnoho z nich je třeba stáhnout ručně.

Je-li povoleno ladění ADB, můžete používat určité aplikace, například Mouse Toggle. Chcete, aby byla tato možnost zapnutá, pokud chcete připojit FireStick k počítači.

Jak na to:

 • Přístup k internetu Nastavení možnost z domovské obrazovky FireStick / Fire TV / Firestick 4K. Najdete ji na panelu nabídek v horní části

Nejlepší nastavení střelby pro lepší zážitek ze streamování

 • Vyberte možnost Moje požární televize v dalším okně

nejlepší nastavení pro amazonské firestick

 • Nyní se chcete otevřít Vývojářské možnosti

Změnit nastavení možností vývojáře na Amazon firestick

 • Ujistěte se, že jsou zapnuty aplikace z neznámých zdrojů i ladění ADB

nastavení instalace neznámých zdrojů

2. Spravujte nastavení ochrany osobních údajů a vypněte sledování dat

Amazon představil aktualizaci pro FireStick koncem roku 2018, která ve výchozím nastavení umožňovala monitorování dat a umožnila společnosti shromažďovat uživatelská data týkající se využití aplikací a využití zařízení.

Přestože Amazon je renomovaná organizace, nechceme, aby někdo kradl nebo používal naše data způsobem, který by mohl ohrozit vaše soukromí.

I když jsou nastavení ochrany soukromí FireStick ve výchozím nastavení zapnutá, můžete je snadno vypnout. Postupujte podle následujících pokynů:

 • Přejít na FireStick Nastavení z domovské obrazovky

nastavení firestick pro lepší výkon

 • otevřeno Preference v tomto okně

nastavení předvoleb ohně

 • Klikněte na Nastavení ochrany osobních údajů když se zobrazí následující sada možností

nastavení soukromí na firestick

 • Vypněte následující možnosti: Data o použití zařízení & Shromažďujte data o používání aplikací

Poznámka: Je zcela na vás, zda chcete ponechat „zájmové reklamy“ zapnuté nebo vypnuté. Abych byl na bezpečnější straně, zakázal jsem tuto možnost

vypněte nastavení dat o využití zařízení

 • Nyní jednou stiskněte tlačítko Zpět pro opětovné otevření nabídky Předvolby (nebo z domovské obrazovky FireStick přejděte na Nastavení > Preference)
 • Klikněte na Monitorování dat

nastavení monitorování dat

 • Ujisti se Monitorování dat je na následující obrazovce VYPNUTO

Nejlepší nastavení ohně

3. Změňte nastavení Amazon Appstore

V nastavení Appstore je několik možností, které byste mohli chtít změnit, abyste si s FireStickem užili lepší zážitek. Co můžete udělat:

 • Otevřete FireStick Nastavení znovu z domovského okna

nabídka nastavení požáru

 • Vyberte a klepněte na možnost Aplikace

nastavení aplikace firestick

 • Dále jděte do toho a otevřete Obchod s aplikacemi

nastavení obchodu s Amazonkami

Zde je návod, jak chcete různá nastavení:

 • Automatické aktualizace: Ponechte ji zapnutou, aby se aplikace automaticky aktualizovaly vždy, když dojde k aktualizaci. Tato možnost funguje pouze s aplikacemi nainstalovanými z Amazon Appstore a ne s aplikacemi třetích stran, které jste si mohli stáhnout
 • Odkazy na vnější trh: Některé aplikace obsahují odkazy, které vás přesměrují do Amazon Appstore pro instalaci dalších aplikací. Klikněte na tuto možnost a vyberte buď Zeptat se před otevřením (doporučeno) nebo Neotevírat.
 • Nákupy v aplikaci: Ponechte tuto možnost vypnutou. Zajistíte, že nedojde k náhodnému nákupu v aplikaci. To také zamezí dětem v nákupu v aplikaci.
 • Oznámení: Tuto možnost můžete vypnout, pokud se nechcete obtěžovat oznámeními Appstore
 • Skrýt cloudové aplikace: Ujistěte se, že je tato možnost VYPNUTO, pokud chcete, aby se vám zobrazoval seznam aplikací, které vlastníte, ale nemáte nainstalované. Tyto aplikace jsou v cloudu a nezabírají úložný prostor na FireStick

vyladit možnosti obchodu s aplikacemi na firestick

4. Změňte nastavení oznámení aplikací

Oznámení jsou často nepříjemnější, než jsou užitečná. Některé aplikace potřebujete, ale stále házejí irelevantní oznámení. To by mohlo být trochu frustrující a může to dokonce ovlivnit váš celkový zážitek z FireStick a streamování.

Naštěstí můžete deaktivovat oznámení aplikací všeobecně pro všechny aplikace nebo se rozhodnout vypnout oznámení pro konkrétní aplikace. A to můžete udělat pro aplikace z Amazon Store i pro aplikace třetích stran, které byly načteny do FireStick.

Následuj tyto kroky:

 • Otevřete Firestick Nastavení ještě jednou

Nejlepší nastavení střelby pro lepší zážitek ze streamování

 • Otevřete možnost Preference

vyladit nastavení firestick pro zvýšení rychlosti

 • Klikněte na Nastavení upozornění

nastavení upozornění

 • Pokud chcete zakázat oznámení ze všech aplikací, zapněte možnost Nepřerušuj

Na druhou stranu, pokud chcete deaktivovat oznámení pro konkrétní aplikace, klikněte na Oznámení o aplikaci a vyberte požadovanou aplikaci

nepřerušujte a oznamujte aplikace na amazonské požární televizi

5. Zakažte automatické přehrávání videa a zvuku

Na domovské obrazovce aplikace FireStick se zobrazí „hlavní obsah“ kolem horního okraje pod panelem nabídek (a nad řádkem Nedávno)..

Video a zvuk a náhled obsahu se začnou přehrávat automaticky, když opustíte domovskou obrazovku nečinně, a to i na několik sekund. Osobně to považuji za trochu nepříjemné a pokud ano, můžete to zakázat takto:

 • Přejít na Nastavení Nabídka na FireStick

nabídka nastavení amazon fire tv

 • Klikněte na Preference

Firestick 4k nastavení

 • Klikněte na Doporučený obsah na další obrazovce

Změňte nastavení ohně

 • Vypněte následující možnosti: Povolit automatické přehrávání videa a Povolit automatické přehrávání zvuku

vypněte automatické přehrávání videa na televizní kartě Fire Fire

6. Změňte nastavení zobrazení Firestick

Výběr správného nastavení videa a zobrazení je důležitý, pokud chcete plynulý a plynulý zážitek ze střihu. Výchozí nastavení zobrazení FireStick často pracuje s většinou aplikací pro streamování. V určitých okamžicích však vyladění nastavení může poskytnout uspokojivější výsledky streamování.

Postupujte podle následujících pokynů:

 • Otevřete Firestick Nastavení

nastavení zobrazení požáru 4 k

 • Otevřete možnost Zobrazit & Zvuky

displej a zvukové menu na amazonské požární televizi

 • Klikněte na Zobrazit na následující obrazovce

nejlepší nastavení zobrazení pro amazonské firestick

Zde jsou možnosti, které můžete prozkoumat:

 • Rozlišení videa: Vyberte požadované rozlišení videa. Doporučuji však Auto režim, takže FireStick vybere nejlepší dostupné rozlišení pro vás
 • Shoda původní obnovovací frekvence: FireStick obvykle pracuje při obnovovací frekvenci 60 Hz nebo 50 Hz. Mnoho videí se však obvykle pořizuje při frekvenci 25 Hz nebo nižší. Pokud se frekvence snímků neshodují, může se během přehrávání objevit občasné chvění. Můžete otočit Match Original Frame Rate NA povolit aplikaci FireStick, aby odpovídala obnovovací frekvenci nativního obsahu, pokud používáte podporovanou aplikaci. Aby tato možnost fungovala, musí být také nastaveno rozlišení videa na „Auto“
 • Barevná hloubka: Vyberte mezi 8 (výchozí), 10 nebo 12 bitů. Váš televizor musí podporovat nastavení hloubky barev, které jste vybrali
 • Barevný formát: Nastavte ji na „Auto“ a nejlépe nechte FireStick, aby pro vás vybral nejvhodnější formát
 • Kalibrace displeje: Chcete-li zajistit co nejlepší zážitek ze streamingu, měli byste, aby se videa plně zobrazovala. Pokud tomu tak není, vyberte tuto možnost pro kalibraci displeje a uložení videí na 4 stranách vašeho televizoru
 • Nastavení dynamického rozsahu: Můžete si vybrat mezi „Vždy HDR“ a „Adaptivní“. První zvolte, pouze pokud váš televizor podporuje HDR

upravte nastavení zobrazení na firestick

#Bonus Tip

Když streamujete s Kodi, bezplatnými filmovými aplikacemi nebo IPTV, vaše první obavy by měly být v soukromí. Přestože výše uvedená nastavení vám pomohou chránit vaše soukromí před Amazonem a jeho partnery, jste stále vystaveni poskytovateli internetových služeb, vládě a hackerům.

soukromé streamováníK překonání tohoto problému vždy používám ExpressVPN na všech mých streamovacích zařízeních. Udržuje všechny mé procházení a streamování skryté před zvědavýma očima. Pokud již VPN nepoužíváte, doporučujeme vám to vyzkoušet. Dobrá VPN nejen pomáhá chránit vaše soukromí, ale také odblokuje geo-omezený obsah, obchází omezení ISP a pomáhá při streamování bez vyrovnávací paměti.

ExpressVPN je nejlepší VPN pro Firestick. Přichází s 30denní zárukou vrácení peněz, která vám umožňuje prvních 30 dní bezplatně využívat její služby, a pokud si nepřejete pokračovat, můžete požádat o vrácení peněz. Díky svátečnímu období také existuje nabídka, ve které můžete ušetřit 49% oproti běžné ceně.

Zde je návod, jak nainstalovat a používat VPN na zařízeních Amazon Firestick a Fire TV.

Zabalení

Tady jsou tedy některá z nejužitečnějších nastavení pro Firestick, která po změně zlepší vaši celkovou zkušenost se zařízením. Pokud se však domníváte, že nám chybělo něco důležitého nebo zajímavého, dejte nám vědět prostřednictvím níže uvedené poznámky.

Zajímavější témata:

Jak útěk z vězení
Jak restartovat Firestick
Jak opravit vzdálené problémy Firestick
Nejlepší kanály pro Firestick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me