Yangın TV Küp İnceleme – Gerçekten Ne Beklenir?

>

Fire TV Cube, basitçe hafifçe yükseltilmiş donanıma ve Amazon’un kendi Alexa destekli hoparlör-cum-sanal asistanı olan yerleşik Echo Dot'a sahip bir Fire TV 2017'dir.

Ne iyi:

  • Daha fazla depolama alanı (Fire TV 2017'de 8 GB'tan şu an 16 GB'a kadar)
  • Kutudan çıkarılmış Ethernet Adaptörü
  • Echo Dot entegrasyonu

İyi Olmayan:

  • Daha fazla depolama alanı dışında Fire TV 2017 ile aynı donanım özellikleri
  • HDMI kablosu içermez. Ayrı olarak satın alınmalıdır
  • Fire TV 2017'den daha pahalı & Echo Dot birleşimi

Amazon'un Alexa'yı bir ev ismi yapmaya çalıştığı açıktır. Alexa’nın en popüler ses ve video cihazlarıyla entegrasyonu bir sır değil. Yangın TV & FireStick cihaz serisi zaten Alexa özelliklerine sahip. Şimdi, Amazon'un Fire TV, Alexa ve Echo Dot'u Fire TV Cube markalı bir pakette buluşturması ve ucuz olarak adlandırmayacağınız bir fiyatla size ulaştırması nedeniyle işlerin daha heyecan verici olması bekleniyor. Bu inceleme yazarken 119 $ için kullanılabilir, küp yavaş yavaş Apple TV doğrultusunda düşen gibi görünüyor. Ancak, sadece 60 $ değerinde bir fiyat yakalamaya değer olsa da (Apple TV 179 $ olarak fiyatlandırıldığından), özelliklerde ve donanım özelliklerinde kapsayacak çok şey var

İki farklı cihaz sınıfı olduğu için Cube'u Apple TV ile karşılaştırmak haksızlık olur. Fire TV Cube'un bu incelemesinde, daha ailesel araçlar, Fire TV (2017) ve Echo Dot ile düzenleyeceğim.

yangın tv küp incelemesi

Önce Donanım! 

Öncelikle donanım, çünkü tüm kullanıcı deneyiminin üzerine inşa edildiği budur. Amazon Fire TV 2017'yi, Küp'ten önceki Fire TV cihaz serisindeki son yineleme olduğu için karşılaştırma ölçütü olarak alacağım.

Fire TV Cube, 2017 Fire TV'nin kullanmadığı zaten popüler akıllı hoparlör olan Echo Dot'u paketliyor. Ancak şimdilik, Echo Dot'u bir yana kaydırıyoruz ve bir medya cihazı olarak Fire TV Cube'un temel donanım özelliklerine bakıyoruz.

Fire TV Cube tam olarak 2017 sürümünüz Fire TV'dir, ancak daha fazla depolama alanına sahiptir. Bu cihaz, yalnızca 8 GB'a sahip olan Fire TV ile karşılaştırıldığında 16 GB dahili depolama alanı sunuyor. Cube, depolama kapasitesini iki katına çıkarsa da, videoları indirmek ve kaydetmek isteyenler için 16 GB çok fazla değil. Ancak, diğer Fire TV cihazları gibi, OTG adaptörü ile depolama alanını genişletebilirsiniz.

Artırılmış depolama alanının yanı sıra, diğer tüm donanım özellikleri aynı kalır. Cube, Fire TV, 2 GB RAM ve MIMO Wi-Fi ile aynı 1.5 GHz işlemciye sahiptir. Bu cihaz aynı zamanda HDR10'u da destekler ve tıpkı Fire TV gibi HDR10 + ile uyumlu değildir, 4K videolar oynatır ve Dolby Atmos surround ses ses kalitesi sunar.

Küp TV'nize HDMI aracılığıyla bağlanır. Ancak, HDMI kablosunu kutudan çıkardığına inanmak zor. Böyle bir cihaz için 120 dolar ödediğinizde, beklediğiniz en az şey budur. Küpü açtığımda bu gerçeği keşfetmek beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Henüz bir HDMI kablonuz yoksa hemen video izlemeye başlayamazsınız. Fire TV serisinin en ucuz medya cihazları olan FireStick bile bir HDMI uzantısı ile geliyor. Bu nedenle, Fire TV Cube satın aldığınızda HDMI kablosunu alışveriş sepetine ekleyin.

Neredeyse bahsetmeyi unuttum. Küp, kablolu bağlantı için kutuya bir Ethernet adaptörü gönderir. Bu, kablolu internet bağlantısı için ek bir 14,99 $ Ethernet adaptörü gerektiren Fire TV'den başka bir yükseltmedir.

Hem Cube hem de Fire TV 2017 tam olarak aynı uzaktan kumandaya sahiptir. Amazon'un sonunda ses seviyesi kontrol düğmesini eklemesini umuyordum, ancak.

Şimdi Yankı Noktası

Fire TV ve Echo Dot (iki ayrı cihaz) birlikte Fire TV Cube'un yapabileceği her şeyi yapabilir. Aslında, combo'yu Amazon'dan 94.99 dolara satın alabilirsiniz. Küpün maliyeti yaklaşık 22 $ daha fazladır ve size ek 8 GB ve yerleşik bir Ethernet bağlantı noktası sağlar.

Echo Dot cihazlarından birine zaten sahipseniz, Fire TV Cube pek mantıklı değil. Ayrı bir araç olarak Yankı Noktası, Küp'teki Yankı Noktasının yapabileceği her şeyi yapabilir. TV, oyun konsolları, aydınlatmalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere Alexa entegrasyonu ile bir dizi akıllı cihazı ve ev aletini kontrol edebilirsiniz.

İki yankı noktasını yakın tutmakta başka bir zorluk daha var. Aynı uyanıklık sözcüğünü kullanıyorsanız, her ikisi de aynı komutlara aynı anda yanıt verebilir, özellikle de her ikisi de yakın tutulduğunda çok fazla karışıklığa neden olabilir. Aynı odada kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bu Alexa cihazlarının her ikisini de ayrı odalarda tutmak veya bunlardan birinde uyanık kelimeyi değiştirmek en iyisidir..

Bununla birlikte, Fire TV Cube Echo Dot komutlarınızı dinlemek ve yürütmek için iyidir. Ancak, böyle bir cihazın gerçek gücü, ideal ses koşullarını duyma yeteneğinde yatmaktadır. Echo Dot tam da burada parlıyor. Komutlarınızı odanın her yerinden ve hatta yüksek sesli müzik üzerinden duyabilir ve tanıyabilir. Kişisel olarak Echo Dot'u ev sinemamla test ettim ve sonuçlar çok hoştu. 5 metreden fazla ve oldukça yüksek sesli müzik çalarken, beni duyabilir ve komutlarımı yerine getirebilir.

“Alexa, sesi aç”

“Alexa, sesi kıs”

“Alexa, önceki parçayı çal”

“Alexa, bir sonraki parçayı çal”

Küpü blaring hoparlöre çok yakın tutmamaya çalışın, yoksa Yankı Nokta'nın sizi duyması için ciğerlerinizi bağırmanız gerekebilir.

Fire TV 2017'deki Alexa sınırlı işlevsellik sunduğu için Echo Dot'un Fire TV Cube arayüzüyle nasıl çalışacağını merak ediyordum. Echo Dot, istediğim tüm uygulamaları hızla açtı, beni Ayarlar'a götürdü, uygulamaları aradı, uygulamaları indirmeme yardımcı oldu ve bir sürü başka şey. Ancak, hem ana ekrandaki hem de Uygulamalarınızdaki uygulamalar listesinde gezinme isteklerimi nasıl ele aldığım konusunda biraz hayal kırıklığına uğradım. & Kanallar segmenti. Uzaktan kumandayla Alexa'nın yapamayacağı komutları vermekten çok daha iyiydim.

Ama cesaretim kırılmamıştı. Yankı Noktalarının yeteneklerinin Küp'ün arayüzünün çok ötesinde olduğunu biliyordum ve bu benim için çok daha fazlasını yapabilir.

Alexa ile başka bir zorlukla karşılaştım. Netflix, Hulu, Downloader veya ES Dosya Gezgini'ni açmasını istediğimde, bu uygulamaları hemen başlattı. Kodi, Mobdro ve Tea Tv'yi çalıştırmasını emrettiğimde, şaşkına döndü ve bu uygulamaları açamadı. Fark ne? Alexa'nın hızla açabileceği uygulamaların tümü Amazon App Store'dan indirilir. FireStick'e yüklenemeyen uygulamalar. Alexa, App Store uygulamalarını açacak kadar akıllı, ancak üçüncü taraf, yandan yüklenmiş uygulamaları çalıştıracak kadar akıllı değil..

Fire TV Cube, 50 $ Echo Dot ile aynı 0.6 ”Echo Dot hoparlöre sahiptir. Woofer içermeyen ve Dolby desteği olmayan temel bir hoparlördür. Düşük ses seviyesinde müziğin keyfini çıkarmak istediğinizde ve daha fazla güç tüketeceklerinden daha büyük hoparlörlerinizi açmak istemediğinizde ses kalitesi kabul edilebilir.

Sarma - Fire TV Cube İnceleme

Fire TV 2017'niz varsa, Fire TV Cube satın almak pek mantıklı değil. 50 $ 'lık bir Echo Dot ve 15 $' lık Ethernet adaptörü satın almayı ve yine de 50 $ 'dan fazla tasarruf etmeyi tercih ederim. Daha fazla depolama alanı istiyorsanız, her zaman ayrı bir OTG adaptörü satın alabilirsiniz. Kaliteli bir OTG adaptörü size 5 ila 10 $ arasında bir yere mal olacaktır. Ayrıca, Küp'ün kutuda HDMI kablosu taşımadığını unutmayın. Ayrı olarak satın almanız gerekir. 6 metrelik bir kablonun maliyeti yaklaşık 8 $.

Amazon'un 120 dolara sattığından daha kasvetli bir cihaz paketleyebileceğine inanıyorum. Aslında, daha güçlü bir işlemci için fazladan 10 dolar ödemeyi düşünmezdim. Tüm Fire TV cihazları biraz yavaş.

Henüz bir Fire TV'niz yoksa, Fire TV Cube'un iyi bir başlangıç ​​olabileceğini düşünüyorum. İki cihazı bir araya getirdiği için kurulumunuz daha az karmaşık olacaktır. Echo Dot, Küp ile ayrı olarak olduğu kadar iyidir. Akıllı cihazlarınızı, TV'nizi, ev sinema sistemlerinizi ve çok çeşitli akıllı cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.

İlişkili:

Jailbreak FireStick nasıl
En İyi Fire Stick Uygulamaları
Fire Stick için En İyi VPN
Google Play'i Fire TV Stick'e yükleme
Terrarium TV'yi Fire Stick'e nasıl kurarım

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me