Jak naprawić problemy z buforowaniem Firestick

>W tym poście omówimy różne opcje naprawy buforowania w FireStick. Kroki rozwiązywania problemów przedstawione w tym przewodniku działają na FireStick 4K, Fire TV Cube, a także na starszych urządzeniach Fire TV.

jak naprawić buforowanie na FirestickFireStick jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do przesyłania strumieniowego na świecie. Jest niezwykle łatwy w konfiguracji i obsłudze. Obsługuje mnóstwo wspaniałych aplikacji ze sklepu Amazon Store, a także kilka aplikacji innych firm. Podsumowując, FireStick zapewnia niesamowite wrażenia strumieniowe.

Jednak wielu użytkowników ma również problemy z buforowaniem ich FireStick. Odsetek takich użytkowników jest niewielki. Biorąc jednak pod uwagę, że miliony użytkowników mają FireStick, ten niewielki procent stanowi znaczną liczbę.

Jeśli Twój FireStick cały czas buforuje, w tym artykule omówiono różne możliwe przyczyny i rozwiązania.

Uwaga Użytkownicy FireStick: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Rządy i dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują aktywność online swoich użytkowników. Jeśli znajdziesz strumień chroniony prawami autorskimi na swoim Fire TV Stick, możesz mieć poważne kłopoty. Obecnie twoje IP jest widoczne dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać dobry FireStick VPN i ukryć swoją tożsamość, aby oglądanie filmów nie zmieniło się źle.

używam ExpressVPN która jest najszybszą i najbezpieczniejszą siecią VPN w branży. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym na Amazon Fire TV Stick. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. ExpressVPN ma również specjalną ofertę, w której możesz uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym.

Oto powody, dla których musisz cały czas korzystać z VPN.

Czytać: Jak zainstalować i korzystać z VPN na Fire Stick

Co powoduje buforowanie w FireStick

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować problem z buforowaniem. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn buforowania w FireStick:

 • Wolne połączenie z Internetem: Zaleca się, aby mieć co najmniej 10 Mb / s dla 1080p i 20 Mb / s dla strumieniowania 4K. Jeśli twoje połączenie internetowe jest wolne, wystąpią problemy z buforowaniem
 • Ograniczanie ISP: Twój dostawca usług internetowych może od czasu do czasu spowolnić połączenie, jeśli wykryje zbyt wiele działań związanych z przesyłaniem strumieniowym
 • Modem z dala od FireStick: Jeśli FireStick zostanie umieszczony zbyt daleko od modemu Wi-Fi, siła sygnału będzie słaba i spowoduje problemy z buforowaniem
 • Niski poziom pamięci RAM: Często zdarza się, że FireStickowi brakuje pamięci RAM. W tle może znajdować się wiele niepotrzebnych aplikacji
 • Brakuje miejsca na dysku: Znowu jest to powszechne wśród użytkowników FireStick. Urządzenie ma tylko 8 GB miejsca, z których wiele jest już wykorzystywanych przez system operacyjny
 • Przegrzanie FireStick: Jeśli Twój FireStick się przegrzewa, może to powodować problemy z buforowaniem
 • Przestarzały system operacyjny Firestick: Mogą wystąpić problemy z buforowaniem w FireStick, jeśli działa on na nieaktualnym systemie operacyjnym

Jak naprawić problemy z buforowaniem FireStick

Teraz, gdy spojrzeliśmy na niektóre z najczęstszych czynników, które powodują buforowanie w FireStick, znajdźmy rozwiązania. Nadchodzą.

1. Uruchom ponownie FireStick

Jeśli nie możesz naprawdę wskazać dokładnego powodu powodującego problem buforowania FireStick, rozwiązaniem może być sztuczka, tak prosta jak ponowne uruchomienie,.

W rzeczywistości ponowne uruchomienie jest jedną z najbardziej podstawowych metod rozwiązywania problemów i powinna być jedną z pierwszych do wypróbowania. Może rozwiązać wiele problemów.

Oto kroki:

 • Przejdź do FireStick Ustawienia

Problem buforowania Firestick

 • Kliknij My Fire TV

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Kliknij Uruchom ponownie

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Kliknij Uruchom ponownie potwierdzać

Napraw buforowanie ognistego ognia

2. Zadbaj o szybkość Internetu

Prawdopodobnie masz szybkie łącze szerokopasmowe, a prędkość Internetu nie stanowi dla ciebie problemu. Jednak nadal zalecałbym sprawdzenie prędkości Internetu jako pierwszego kroku rozwiązywania problemów.

Jeśli okaże się, że rzeczywiście uzyskujesz pożądaną prędkość Internetu w FireStick, rozwiążesz ten problem.

A jeśli przyczyną problemów z buforowaniem jest wolne połączenie internetowe, zawsze możesz skontaktować się z usługodawcą internetowym, aby znaleźć przyczynę, a nawet uzyskać nowe połączenie.

Każda prędkość powyżej 10 Mb / s jest wystarczająca do przesyłania strumieniowego w rozdzielczości do 1080p

Jeśli przesyłasz strumieniowo filmy 4K, zalecane jest co najmniej 20 Mbps.

Oto jak sprawdzić prędkość Internetu w Firestick

Jeśli twój Firestick nie otrzymuje żądanej prędkości internetu, oto co powinieneś zrobić dalej-

Sprawdź i popraw siłę sygnału Wi-Fi

Siła sygnału odgrywa kluczową rolę w płynnym przesyłaniu strumieniowym. Siła sygnału jest silniejsza, gdy modem znajduje się w pobliżu FireStick i słabsza, gdy jest daleko.

Oto jak możesz sprawdzić siłę sygnału w FireStick i odpowiednio postępować:

 • Idź do Ustawienia z ekranu głównego FireStick

Problem buforowania Firestick

 • Kliknij Sieć w następnym oknie

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Podświetl swój adres / nazwę Wi-Fi
 • Po prawej stronie znajdziesz status Siła sygnału

Problem buforowania Firestick

Jeśli jest napisane bardzo dobrze, otrzymujesz odpowiednie sygnały Wi-Fi. Jeśli jest napisane słabo lub słabo, oznacza to problem.

Zazwyczaj modem powinien znajdować się w odległości 20-30 stóp od urządzenia, aby uzyskać najlepszą siłę sygnału. Jeśli twój modem jest dalej, możesz rozważyć zakup przedłużacza Wi-Fi. Jak sama nazwa wskazuje, przedłużacz Wi-Fi rozszerza obszar zasięgu modemu, pozwalając mu działać na większym obszarze.

Musisz także upewnić się, że w pobliżu modemu nie ma zbyt wielu urządzeń elektrycznych, które mogą powodować zakłócenia sygnału.

I, jeśli to możliwe, umieść modem nieco wyżej (6 stóp lub więcej), aby uzyskać lepszy zasięg sygnału.

Użyj kabla Ethernet do połączenia przewodowego

użyj przejściówki amazon ehternet, aby zapobiec buforowaniu ognistego ogniaPołączenie przewodowe jest zwykle znacznie szybsze niż połączenie bezprzewodowe. Po pierwsze, nie musi polegać na bliskości routera od urządzenia. Przewód Ethernet jest podłączony bezpośrednio do FireStick.

Po drugie, nie ma przeszkód między routerem a urządzeniem. Wiele przeszkód elektrycznych, a także niektóre przeszkody mechaniczne, osłabiają sygnał Wi-Fi.

Możesz kontrolować lub nawet buforować w FireStick za pomocą połączenia przewodowego. Aby uzyskać przewodową łączność w FireStick, możesz kupić adapter Amazon Ethernet dla urządzeń Amazon Fire TV z Amazon.com.

Przewód do Internetu / LAN i kabel zasilający z adaptera zasilania FireStick przejdą do adaptera Ethernet. Następnie do FireStick zostanie podłączony pojedynczy kabel z adaptera Ethernet.

Pamiętaj, że NIE musisz kupować adaptera Ethernet, jeśli już uzyskujesz znaczną prędkość sieci przez połączenie Wi-Fi.

3. Użyj VPN, aby zapobiec buforowaniu

Zalecane dla większej prędkości, a także dla prywatności

prywatny streaming

Ograniczanie dostępu do Internetu jest powszechną praktyką wśród dostawców usług internetowych. Twój dostawca Internetu może spowolnić twoje połączenie internetowe, gdy zostaną wykryte działania przesyłania strumieniowego powyżej pewnego poziomu. W rezultacie możesz doświadczyć buforowania w FireStick.

Na szczęście można tego łatwo uniknąć, używając VPN dla FireStick. Dobry  VPN nie tylko powstrzyma twojego usługodawcę od dławienia prędkości, ale przyniesie korzyści na kilka sposobów, takich jak:

 • Ukryj działania przesyłania strumieniowego przed rządowym nadzorem i dostawcą usług internetowych
 • Anonimowe pobieranie torrentów
 • Zabezpiecza dane osobowe przed hakerami
 • Odblokuj treści z ograniczeniami geograficznymi (w tym Netflix, BBC iPlayer, Prime Video, Hulu, HBO itp.)

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ExpressVPN jest najlepszą siecią VPN dla FireStick. Wykorzystuje najlepszą technologię szyfrowania i jest najszybszą siecią VPN.

Obecnie ExpressVPN oferuje 49% zniżki na swój roczny plan. Ponadto dzięki temu planowi zyskujesz 3 miesiące za darmo. Oferuje także bezwarunkową 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Oto, co możesz zrobić, aby uzyskać ExpressVPN i uniknąć buforowania w FireStick:

 • Kliknij tutaj, aby zarejestrować się w ExpressVPN
 • Po utworzeniu konta ExpressVPN włącz FireStick i wybierz opcję wyszukiwania w lewym górnym rogu ekranu głównego

Napraw buforowanie ognistego ognia

 • Wyszukaj ExpressVPN i kliknij go w sugestiach wyszukiwania. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować ExpressVPN

Problem buforowania Firestick

 • Otwórz ExpressVPN i zaloguj się przy użyciu danych logowania do konta utworzonych podczas rejestracji

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Połącz się z serwerem VPN i rozpocznij streaming

Jak naprawić buforowanie Firestick

4. Wyczyść pamięć RAM FireStick

FireStick ma rozmiar RAM - 1 GB w FireStick 2. generacji i 1,5 GB w FireStick 4K. To nie jest dość dużo, ale wystarczy na urządzenie do przesyłania strumieniowego. Jednak tak mała pamięć jest zbyt szybko wykorzystywana.

Niska ilość pamięci RAM jest jednym z czynników powodujących buforowanie w FireStick. Będziesz zaskoczony, wiedząc, że niektóre aplikacje wciąż zajmują pamięć RAM, nawet gdy je zamkniesz.

Możesz wyczyścić pamięć RAM, po prostu zamykając aplikacje w tle. Ale jak możesz znaleźć, które aplikacje działają w tle? Wymuszanie indywidualnego zamykania wszystkich zainstalowanych aplikacji jest żmudne i czasochłonne.

Na szczęście istnieje aplikacja, za pomocą której można znaleźć aplikacje działające w tle i je zamknąć. To się nazywa Aplikacje w tle i lista procesów. Możesz pobrać tę bezpłatną aplikację ze sklepu Amazon.

Oto kroki, aby pobrać aplikacje działające w tle & Aplikacja Lista procesów i aby z niej skorzystać, zamknij aplikacje działające w tle:

 • Idź do Szukaj opcja z ekranu głównego FireStick

Napraw buforowanie ognistego ognia

 • Wyszukaj aplikacje działające w tle i listę procesów i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby je zainstalować

Jak naprawić buforowanie Firestick

 • Otwórz aplikację. Ten monit jest wyświetlany za pierwszym razem.
 • Odznacz opcję „Otwórz aplikację podczas uruchamiania”, jeśli nie chcesz, aby aplikacja otwierała się automatycznie przy każdym ponownym uruchomieniu FireStick
 • Kliknij Rozumiem! przycisk

Buforowanie na amazonowym firesticku

 • Zobaczysz listę wszystkich aplikacji działających w tle. Kliknij Zamknij wszystkie aplikacje w lewym górnym rogu

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Zobaczysz następujące okno dla pierwszej aplikacji na liście. Śmiało i kliknij Wymuszone zatrzymanie
 • Po zakończeniu naciśnij przycisk Wstecz na pilocie.

Napraw buforowanie ognistego ognia

 • Na liście zobaczysz te same opcje dla następnej aplikacji. Kliknij Wymuszone zatrzymanie jeszcze raz.
 • Powtarzaj tę czynność, dopóki nie zabijesz wszystkich aplikacji działających w tle

Uwaga: Nie należy wymuszać zamykania ExpressVPN (ani żadnej innej sieci VPN) działającej w tle. VPN działa w tle, zapewniając bezpieczeństwo. Wymuszone zamknięcie sieci VPN może spowodować utratę łączności z bezpiecznym serwerem VPN. Aplikacje VPN i tak nie zajmują dużo miejsca.

5. Wyczyść pamięć podręczną / dane aplikacji strumieniowej

Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji do przesyłania strumieniowego może pomóc w buforowaniu w FireStick. Wielu użytkowników zgłosiło, że aplikacje innych firm, takie jak Cinema APK, Cyberflix TV, Ola TV, BeeTV itp. Działały lepiej po wyczyszczeniu pamięci podręcznej.

Możesz także wyczyścić dane aplikacji, aby całkowicie zresetować aplikację do domyślnych ustawień fabrycznych.

Oto kroki:

 • Przejdź do FireStick Ustawienia z ekranu głównego

jak rozwiązać problemy z buforowaniem firestick

 • Kliknij Aplikacje

buforowanie ogniochronne

 • otwarty Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami

naprawa problemu buforowania ognistego ognia

 • Teraz musisz zobaczyć tę listę zainstalowanych aplikacji
 • Śmiało i kliknij aplikację do przesyłania strumieniowego z problemami z buforowaniem

kliknij aplikację z problemem buforowania ognistego ognia

 • Dane aplikacji i dane pamięci podręcznej znajdziesz w prawej części tego okna

Możesz wykonać jedną z następujących czynności:

 • Wyczyść dane: Wyczyści wszystkie dane związane z aplikacją (w tym wszelkie dane logowania) i zresetuje aplikację do ustawień fabrycznych. Wyczyści również pamięć podręczną
 • Wyczyść pamięć podręczną: Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną i zachować pozostałe dane nienaruszone, wybierz tę opcję

wyczyść pamięć podręczną, aby zatrzymać buforowanie na Firestick

6. Zmień ustawienia prywatności

Amazon monitoruje i gromadzi twoje dane pod pretekstem marketingu i doskonalenia. Może to zagrozić Twojej prywatności. Ale to nie tylko to.

Aby stale monitorować i gromadzić dane, system operacyjny FireStick musi utrzymywać działanie niektórych procesów w tle. Może to spowolnić FireStick i ostatecznie spowodować problemy z buforowaniem.

Oto jak możesz wyłączyć monitorowanie i zbieranie danych:

 • Otwórz Firestick Ustawienia z ekranu głównego

Problem buforowania Firestick

 • Kliknij Preferencje na następnym ekranie

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Kliknij Ustawienia prywatności

Napraw buforowanie ognistego ognia

 • Wyłącz następujące opcje: Dane użytkowania urządzenia i Zbierz dane o użytkowaniu aplikacji

Jak naprawić buforowanie Firestick

 • Teraz naciśnij raz przycisk Wstecz i kliknij Monitorowanie danych

Buforowanie na amazonowym firesticku

 • Wyłączyć Monitorowanie danych

Problem buforowania Firestick

7. Sprawdź i zaktualizuj FireStick OS

To rzadkie, ale nie niespotykane. Nieaktualny system operacyjny FireStick może być przyczyną problemów z buforowaniem.

Zwykle FireStick aktualizuje się automatycznie, gdy dostępna jest nowa wersja systemu operacyjnego. Czasami jednak może nie.

Oto kroki sprawdzania i instalowania aktualizacji systemu operacyjnego:

 • Przejdź do FireStick Ustawienia

Problem buforowania Firestick

 • otwarty My Fire TV

Jak naprawić buforowanie na Firestick

 • Kliknij O

Napraw buforowanie ognistego ognia

 • Kliknij Sprawdź aktualizacje

Buforowanie na amazonowym firesticku

 • Poczekaj kilka sekund. FireStick poinformuje Cię, czy potrzebne są jakieś aktualizacje, czy też urządzenie jest już aktualne

Jak naprawić buforowanie Firestick

8. Unikaj przegrzania FireStick

Przegrzanie może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia. Może to również powodować problemy z buforowaniem lub przesyłaniem strumieniowym w FireStick. Dlatego ważne jest, aby nie dopuścić do przegrzania FireStick.

Oto nasz szczegółowy przewodnik na temat rozwiązywania problemu z FireStick Heating.

Chociaż Twój FireStick może działać bez problemu przez kilka godzin, zalecam od czasu do czasu odpocząć.

Nie zostawiaj włączonej na noc. Odłącz go od źródła zasilania.

Jeśli uważasz, że FireStick przepracował się, odłącz go od źródła zasilania i pozwól mu ostygnąć przez co najmniej 30 minut.

9. Użyj Real-Debrid dla aplikacji innych firm

Real Debrid to hosting premium, który współpracuje z szeroką gamą aplikacji FireStick innych firm, a także dodatkami Kodi.

Zwykle aplikacje i dodatki łączą się z serwerami publicznymi. Takie serwery umożliwią dostęp praktycznie każdemu. W rezultacie mają duży napływ ruchu. To z kolei powoduje spowolnienie serwera, przestoje i problemy z buforowaniem w FireStick.

Z drugiej strony Real-Debrid jest usługą płatną. Ogranicza dostęp serwera do użytkowników premium. Dlatego strumienie z Real Debrid są znacznie szybsze i niezawodne.

Możesz zintegrować Real-Debrid z prawie wszystkimi popularnymi aplikacjami, takimi jak Cinema HD APK, CyberFlix TV, BeeTV i więcej.

Przeczytaj: Jak skonfigurować i korzystać z Real Debrid

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże, jeśli masz problemy z buforowaniem w FireStick. Staraliśmy się uwzględnić wszystkie możliwe scenariusze i rozwiązania. Jeśli jednak uważasz, że przegapiliśmy coś ważnego, daj nam znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me