Jak sideload aplikacje na Android TV Box

>

W tym przewodniku pokażę, jak sideload aplikacji na Android TV Boxy. Podałem osobne metody dla urządzeń True TV TV OS i standardowych urządzeń Android TV. Różnica między tymi urządzeniami z Androidem została wyjaśniona w pierwszej części tego postu. 

Na rynku znajdziesz szeroką gamę pudełek TV z Androidem. Istnieją jednak tylko dwie szerokie kategorie, w których można umieścić wszystkie te pudełka – Prawdziwe pudełka z systemem Android TV i Standardowe pudełka z Androidem.

Oba typy pudeł oferują obsługę Sklepu Google Play. Możesz pobrać wiele oficjalnych aplikacji ze Sklepu Play, takich jak Netflix, Hulu, Plex itp. Ale prawdziwy potencjał każdego urządzenia do przesyłania strumieniowego jest badany dzięki aplikacjom innych firm niedostępnym w oficjalnym Sklepie. Takie aplikacje muszą zostać pobrane z boku lub ręcznie zainstalowane na urządzeniu. Właśnie o to chodzi w tym przewodniku.

Oto, co omówimy w tym poście:

– Włączanie nieznanego źródła (aby umożliwić ładowanie boczne)
– Zrozumienie różnych rodzajów pudeł TV TV
– Jak sideload aplikacji na True Android TV OS Boxach
– Jak sideload aplikacji na standardowych telewizorach z Androidem
– Jak sideload aplikacji na Android Box za pomocą komputera (działa dla obu typów pudeł)

Uwaga: „Prawdziwy” system operacyjny Android TV nie jest terminem oficjalnym. Użyłem słowa „Prawda”, aby pomóc ci w wyraźnym rozróżnieniu dwóch rodzajów pudełek. 

Włącz nieznane źródło aplikacji Sideload na Android TV Box

Tak, nie możesz zainstalować żadnej trzeciej aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem, dopóki nie włączysz Nieznanych źródeł w ustawieniach bezpieczeństwa. Dotyczy to obu rodzajów pudeł – pudełek z prawdziwym systemem Android TV i standardowych pudeł z Androidem.

Poniższe zdjęcia zostały zaczerpnięte z Mi Box. Jednak kroki, aby włączyć Nieznane źródła, są prawie takie same na obu typach urządzeń z Android TV. Oto, co musisz zrobić:

1- Kliknij Ustawienia na ekranie głównym urządzenia Android TV Box (w prawym górnym rogu Mi Box)

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

2- Przewiń w dół i kliknij Bezpieczeństwo & ograniczenia (niektóre urządzenia mogą tak powiedzieć Bezpieczeństwo)

aplikacja do pobierania na Android TV Box

3- Kliknij Nieznane źródła

Uwaga: jeśli Twoje urządzenie działa na starszym systemie operacyjnym Android, na tym ekranie znajdziesz przełącznik, aby włączyć nieznane źródła dla wszystkich aplikacji. Po prostu włącz nieznane źródła. Kliknij TAK w wyświetlonym monicie. Nie musisz wykonywać kolejnych kroków.

zainstaluj downloader na Android TV

4- Teraz możesz włączyć Nieznane Źródła osobno dla każdej aplikacji, której zamierzasz używać do ładowania bocznego.

Na przykład w tym przewodniku korzystaliśmy z aplikacji do pobierania, przeglądarki i menedżera plików

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

Zrozumienie różnych rodzajów pudeł TV TV

Ważne jest, aby zrozumieć różne typy pudełek TV z Androidem, aby określić metody ładowania bocznego, które należy zastosować do każdej z nich. Istnieją tylko 2 rodzaje urządzeń z Androidem, którymi musimy się zająć:

1. Prawdziwy system operacyjny Android TV
2. Zdjęcie Android Box

Dowiedzmy się o nich nieco więcej:

1. Prawdziwy system operacyjny Android TV: Są to urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android, w pełni dostosowane do obsługi telewizora. System operacyjny True TV zwykle można znaleźć w telewizorach Smart TV z wbudowanym interfejsem Android. Są one również popularne wśród bardziej popularnych marek sprzedających telewizory z Androidem, takich jak Mi Box i Nvidia Shield.

Ponieważ system operacyjny Android TV jest specjalnie zaprojektowany dla ekranów telewizyjnych, mają także własną wersję Sklepu Google Play. Możesz pobrać wersję telewizyjną popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix i Hulu.

Urządzenia z prawdziwym systemem operacyjnym Android TV są najwyraźniej droższe. Korzystają jednak z wysokiej jakości materiałów projektowych, w pełni reagują na zdalne sterowanie i mają bardziej przyjazny interfejs użytkownika.

2. Zdjęcie Android Box: Jest to typ urządzenia działającego w systemie operacyjnym Android podobnego (lub nawet takiego samego), jak w urządzeniach i tabletach z Androidem. Nougat, Oreo i najnowsze Pie to niektóre z nazw kodowych przypisanych do różnych wersji systemu operacyjnego Android.

  Jak zainstalować SportsDevil na Kodi

Jeśli używasz telefonu z Androidem i standardowego telewizora z Androidem, nie zdziw się, jeśli oba będą działały w tej samej wersji systemu operacyjnego Android. Jednak telewizory zwykle nie używają najnowszych wersji.

Tylko nieliczne urządzenia są dostarczane z najnowszą wersją Androida 9 Pie. W rzeczywistości Android 8 Oreo jest również dość rzadki. Większość urządzeń TV działa na systemie Android 7 Nougat, kiedy to piszę.

Większość urządzeń z Androidem używa zmodyfikowanej wersji systemu operacyjnego Android, aby uzyskać lepszą orientację na większym ekranie telewizora. Jednak u ich podstaw są one prawie takie same.

Chociaż te pudełka wykonują podstawową pracę, często są źle zaprojektowane przy użyciu tanich materiałów. Interfejs również nie reaguje tak szybko na pilota, jak byś chciał. Nie są one również odpowiednie dla tych, którzy lubią przesyłać strumieniowo przez popularne i oficjalne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu itp. To dlatego, że pobierają wersję mobilną tych aplikacji ze Sklepu Google Play. Aplikacje mobilne są przeznaczone dla urządzeń dotykowych. Nie są bardzo przyjazne dla zdalnego.

Niemniej jednak, ze względu na ich niski koszt i łatwą dostępność, nadal są dość popularne.

Uwaga: Przeczytaj zanim przejdziesz dalej

Rządy i dostawcy usług internetowych na całym świecie monitorują aktywność online swoich użytkowników. Jeśli znajdziesz strumieniowe treści chronione prawem autorskim na twoim urządzeniu, możesz mieć poważne kłopoty. Obecnie twoje IP jest widoczne dla wszystkich. Zdecydowanie zalecamy, aby uzyskać dobry VPN i ukryć swoją tożsamość, aby oglądanie filmów nie zmieniło się źle.

używam ExpressVPN która jest najszybszą i najbezpieczniejszą siecią VPN w branży. Jest bardzo łatwy do zainstalowania na dowolnym urządzeniu, w tym na Amazon Fire TV Stick. Ponadto jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Jeśli nie podoba Ci się ich usługa, zawsze możesz poprosić o zwrot pieniędzy. ExpressVPN ma również specjalną ofertę, w której możesz uzyskaj 3 miesiące za darmo i zaoszczędź 49% na abonamencie rocznym.

  • Jak zainstalować VPN na FireStick / Fire TV
  • Jak zainstalować VPN na innych urządzeniach do przesyłania strumieniowego

Jak bocznie ładować aplikacje na prawdziwych urządzeniach z Android TV OS

Najpierw trochę wstępu.

Zarówno True Android TV OS Box, jak i standardowy Android TV Box obsługują Sklep Google Play. Oba mają jednak różne wersje Sklepu.

Istnieje wiele aplikacji, które nie są wspólne dla tych dwóch urządzeń. Jeden z nich jest:

Downloader

Downloader to narzędzie do ładowania bocznego zaprojektowane dla urządzeń z Androidem, takich jak Android TV Box, FireStick itp. Ta aplikacja jest dostępna w Play Store dla urządzeń z prawdziwym Android TV OS, takich jak Mi Box i Nvidia Shield.

To jest NIE dostępne w Stock Android, w tym w urządzeniach Stock Android TV, telefonach komórkowych i tabletach. W przypadku standardowych urządzeń telewizyjnych z Androidem podałem metodę instalacji przeglądarki osobno w tym przewodniku.

Zamierzamy teraz zainstalować aplikację Downloader i użyć jej do bocznego załadowania aplikacji na urządzeniu z systemem Android TV. Wykonaj poniższe kroki:

Uwaga: Poniższe zdjęcia zostały zrobione na Mi Box 

1- Włącz zasilanie Android TV Box i poczekaj, aż ekran główny się załaduje

2- Wybierz i otwórz Sklep Google Play

zainstaluj downloader na Android TV

3- Kliknij opcję wyszukiwania (szkło powiększające) w lewym górnym rogu

sideload aplikacje na Android TV Box

4- Użyj funkcji głosowej i wyszukaj AFTVNEWS

Lub po prostu wpisz AFTVNEWS w polu wyszukiwania

Uwaga: z jakiegoś powodu urządzenie TV nie wyszukuje aplikacji o nazwie aplikacji

5- Podświetl wiersz, który wyświetla aplikacje w wyniku wyszukiwania. Wybierz Downloader z rzędu i kliknij go

Uwaga: Downloader może być pierwszą aplikacją w wynikach wyszukiwania. Jeśli nie, nawiguj w prawo, aż znajdziesz

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

6- Kliknij zainstalować w następnym oknie

zainstaluj downloader na Android TV

7- Poczekaj, aż aplikacja Downloader zostanie pobrana i zainstalowana na twoim urządzeniu

8- Kliknij otwarty uruchomić Downloader

Uwaga: Możesz także uruchomić go później z Aplikacje sekcja w oknie głównym urządzenia Android TV Box

  Jak zainstalować Showbox w FireStick

sideload aplikacje na Android TV Box

9- Gdy aplikacja Downloader zostanie otwarta po raz pierwszy, może poprosić o pozwolenie. Kliknij Dopuszczać

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

10- Główne okno aplikacji Downloader się ładuje. Jeśli zobaczysz wyskakujące okienko przy pierwszym uruchomieniu, naciśnij przycisk Wstecz, aby je zamknąć
Zauważysz, że karta Narzędzia główne w lewej części jest domyślnie wybrana
W prawej sekcji wystarczy wprowadzić żądane URL i kliknij UDAĆ SIĘ

Ważny!!! Upewnij się, że adres URL wskazuje bezpośrednio plik APK, a nie stronę internetową. Pobieranie z przeglądarki nie jest obsługiwane w urządzeniach z systemem Android TV

11 – Pobierzmy APK Cinema HD w celach demonstracyjnych. Wpisz adres URL https://www.firesticktricks.com/cinema i kliknij UDAĆ SIĘ

aplikacja do pobierania na Android TV Box

Uwaga: Możesz także wpisać krótszą wersję adresu URL, którą byłby firesticktricks.com/cinema

sideload aplikacje na Android TV Box

12 – Poczekaj, aż aplikacja Cinema HD APK zostanie pobrana na urządzenie z systemem Android TV

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

13- Kliknij zainstalować w prawym dolnym rogu po wyświetleniu monitu

aplikacja do pobierania na Android TV Box

14- Poczekaj na Zainstalowana aplikacja powiadomienie

Kliknij GOTOWY

Uwaga: wracamy do okna aplikacji Downloader, aby usunąć plik Cinema APK, który nie jest już potrzebny. Później uruchomimy aplikację z sekcji Aplikacje. Jeśli jednak chcesz teraz uruchomić aplikację, kliknij OPEN

sideload aplikacje na Android TV Box

15- Kliknij Usunąć

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

16- Kliknij Usunąć jeszcze raz

aplikacja do pobierania na Android TV Box

17 – Wyjdź z aplikacji Downloader i wróć do okna głównego swojego Android TV Box. Kliknij Aplikacje

Uwaga: W Mi Box znajduje się w lewej części, w górnym rzędzie. Jeśli nie znajduje się w tej samej lokalizacji w urządzeniu, znajdź ją. Nie będzie trudno go zlokalizować.

zainstaluj downloader na Android TV

18- Teraz otwórz Cinema APK i zacznij oglądać swoje ulubione treści

sideload aplikacje na Android TV Box

W ten sposób sideload aplikacje na Android TV OS Box.

Jak bocznie ładować aplikacje na standardowych telewizorach z Androidem

Jak powiedziałem wcześniej, aplikacja Downloader nie jest dostępna w sklepie Google Play na platformie mobilnej Android. Dlatego nie jest również dostępny w standardowych pudełkach TV na Androida.

Na szczęście standardowe urządzenia telewizyjne umożliwiają pobieranie przeglądarki (tak jak w przypadku telefonów komórkowych i tabletów z Androidem).

Aby sideload aplikacje, wystarczy użyć wstępnie zainstalowanej przeglądarki lub pobrać jedną z popularnych, takich jak Google Chrome lub Firefox z Google Play Store.

Zrobiłem następujące zdjęcia z X96 Mini Android TV Box. Twoje urządzenie może mieć ten sam, podobny lub inny interfejs użytkownika. Niemniej jednak metoda pozostaje mniej więcej taka sama.

1- Istnieje duża szansa, że ​​masz już wbudowaną przeglądarkę. Zwykle jest dostępny na ekranie głównym urządzenia. Jeśli nie ma go na ekranie głównym, możesz uzyskać do niego dostęp z poziomu Aplikacje sekcja szuflady

2- Niektóre urządzenia są fabrycznie zainstalowane z jedną lub większą liczbą popularnych przeglądarek, takich jak Chrome lub Firefox.

Jeśli nie chcesz korzystać z wbudowanej przeglądarki, a żądana przeglądarka nie jest wstępnie zainstalowana, kliknij Sklep Google Play w oknie głównym, wyszukaj przeglądarkę i zainstaluj ją

3- Idź do Aplikacje sekcji i uruchom przeglądarkę

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

4- Wybierz pasek adresu przeglądarki i wpisz adres URL https://www.firesticktricks.com/cinema

Niektóre przeglądarki akceptują również skróconą wersję adresu URL firesticktricks.com/cinema

sideload aplikacje na Android TV Box

5- Poczekaj, aż plik APK zostanie pobrany

6- Po pobraniu APK, jeśli przeglądarka wyświetli monit o uruchomienie APK, możesz od razu rozpocząć instalację. Jeśli nie ma takiego monitu, przejdź do następnego kroku

7- Większość urządzeń z Androidem (zarówno w wersji standardowej, jak i Android TV) jest fabrycznie zainstalowana z menedżerem plików (lub przeglądarką plików). Możesz go znaleźć na ekranie głównym lub przejść do sekcji Aplikacje.

Jeśli nie masz aplikacji do zarządzania plikami, możesz zainstalować ją ze Sklepu Google Play

8- Uruchom aplikację menedżera plików i otwórz folder w pamięci wewnętrznej, do którego został pobrany plik APK. Zwykle pliki APK są pobierane do Pliki do pobrania folder domyślnie

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

9 – Wystarczy uruchomić plik APK, aby rozpocząć instalację

aplikacja do pobierania na Android TV Box

10- Kliknij zainstalować

zainstaluj downloader na Android TV

11- Po zakończeniu instalacji kliknij OTWARTY i uruchom aplikację. Możesz również uzyskać dostęp do aplikacji później ze szuflady aplikacji

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

W ten sposób pobierasz aplikacje na standardowe urządzenia z Android TV za pomocą przeglądarki.

Aplikacje Sideload na Android TV Box za pomocą komputera

Jeśli adres URL wskazuje bezpośrednio na plik APK, możesz łatwo sideload aplikacje na swoich urządzeniach True Android TV OS. Jeśli jednak URL otworzy stronę internetową, na której musisz kliknąć link, aby pobrać pakiet APK, nie będzie działać na urządzeniu z Android TV OS. To dlatego, że te urządzenia nie obsługują pobierania przeglądarki.

  Jak zresetować Firestick do ustawień fabrycznych

W takim przypadku możesz załadować aplikacje do TV OS Box za pomocą komputera. W tym celu muszą zostać spełnione następujące wymagania:

– Twój system operacyjny Android TV i komputer muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi
– Na urządzeniu Android TV Box musi być zainstalowana aplikacja do zarządzania plikami, która ma funkcję łączności z komputerem

Oto kroki, aby sideload aplikacji na urządzeniu za pomocą komputera:

1- Uzyskaj dostęp do adresu URL w przeglądarce na komputerze, z którego chcesz pobrać plik APK i pobrać plik APK

2- Upewnij się, że telewizor z Androidem i komputer są podłączone do tego samego Wi-Fi

3- Otwórz Sklep Google Play w TV Box i poszukaj narzędzia do zarządzania plikami z funkcją łączności z komputerem (np File Commander)

Zainstaluj menedżera plików

sideload aplikacje na Android TV Box

4- Otwórz właśnie zainstalowaną aplikację menedżera plików. Znajdź funkcję łączności z komputerem (lub PC File Transfer)

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

5- Zezwól na dostęp do pliku do aplikacji menedżera plików

6- Włącz łączność z komputerem (niektóre aplikacje menedżera plików automatycznie włączają tę funkcję od momentu uzyskania dostępu do funkcji łączności z komputerem)

zainstaluj downloader na Android TV

7- Musisz teraz albo zobaczyć http ścieżka lub ftp ścieżka w zależności od menedżera plików posiadanego na urządzeniu z Androidem

Włącz także opcję Zezwól na wszystkie przychodzące połączenia z komputerem u dołu

sideload aplikacje na Android TV Box

8.1- Jeśli wyświetli się menedżer plików http ścieżka, otwórz przeglądarkę na komputerze i uzyskaj dostęp do ścieżki
Możesz teraz uzyskać dostęp do wszystkich folderów Android TV Box w przeglądarce na komputerze

Musisz także znaleźć opcję Przekazać plik pliki gdzieś na stronie internetowej

Znajdź wcześniej pobrany plik APK na komputer. Prześlij go do jednego z folderów na Android TV Box

Jak sideload aplikacje na Android TV Box

8.2- Jeśli menedżer plików dał ci ftp ścieżka otwórz dowolny folder na komputerze i wprowadź ftp ścieżka na pasku adresu tego folderu

Teraz będziesz mógł przeglądać wszystkie foldery Android TV Box na komputerze

Możesz teraz skopiować plik APK na komputerze do jednego z folderów Android Box

9- Teraz wróć do swojego Android TV Box

Użyj menedżera plików, aby uzyskać dostęp do folderu, w którym skopiowano plik APK z komputera

Załóżmy, że skopiowałeś plik do folderu Pobrane

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

10- Wybierz i kliknij plik APK

Uwaga: Włącz nieznane źródła dla aplikacji menedżera plików, używając metody podanej na początku. Jeśli tego nie zrobiłeś, zobaczysz kilka monitów, które pozwolą Ci włączyć to przed instalacją

zainstaluj downloader na Android TV

11- Kliknij zainstalować gdy pojawi się monit

sideload aplikacje na Android TV Box

12 – Poczekaj na zainstalowanie aplikacji

jak ładować aplikacje na telewizory z Androidem

W ten sposób pobieramy aplikacje na Android TV Box za pomocą komputera

Podsumowanie

Ponieważ istnieją dwa rodzaje pudełek z Androidem z różnymi technikami ładowania bocznego, sprawy stają się nieco trudne. Podczas gdy standardowe urządzenie z Androidem umożliwia pobieranie z przeglądarki, urządzenia z systemem Android TV, takie jak Mi Box i Nvidia shield, nie obsługują żadnej przeglądarki.

Na swoim urządzeniu Mi Box, Nvidia Shield lub telewizorach z wbudowanym systemem operacyjnym Android możesz zainstalować aplikację Downloader ze sklepu Google Play. Ta aplikacja pozwoli ci odłożyć aplikacje innych firm z adresu URL, który bezpośrednio wskazuje APK.

Jeśli masz adres URL strony internetowej z linkiem do pliku APK, możesz najpierw pobrać plik APK na swój komputer. Później możesz użyć narzędzia Menedżer plików w urządzeniu Android TV OS Box lub Android TV, aby połączyć się z komputerem i przesłać plik APK do urządzenia. To wydaje się nieco skomplikowane, ale to wszystko, co mamy, dopóki obsługa przeglądarki nie zostanie dodana do twoich urządzeń z Android TV OS.

Rzeczy stają się nieco łatwiejsze dzięki standardowym pudełkom Android TV, ponieważ możesz pobierać pliki bezpośrednio przez przeglądarkę, niezależnie od tego, czy adres URL wskazuje bezpośrednio na plik APK.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me