Jak skonfigurować Amazon Fire TV Stick po raz pierwszy

>

Oglądanie telewizji gwałtownie zmienia się na całym świecie dzięki zwiastunowi usług przesyłania strumieniowego wideo, takich jak Hulu, Netflix, Hotstar, Amazon Prime itp. DTH może wkrótce stać się przeszłością i będzie na dobre. Usługi przesyłania strumieniowego wideo nie tylko oferują znacznie więcej i lepszą zawartość, ale także dają widzom prawdziwy wybór. Mogą wybierać z ponad milionów programów telewizyjnych, filmów, filmów dokumentalnych itp. Najnowszym wpisem w segmencie przesyłania strumieniowego wideo jest Amazon Fire TV Stick.

FireStick to ekskluzywna oferta Amazon i oferuje wiele usług, takich jak Amazon Prime Video, Hotstar, Netflix, Gaana i wiele innych. Ale to nie jedyna atrakcja Fire Stick. Zgadłeś dobrze. Pilot Fire Stick jest wyposażony w obsługę Alexa. Możesz teraz po prostu usiąść na kanapie i kontrolować wszystko swoim głosem. Niesamowite, prawda??

jak skonfigurować Amazon Fire TV Stick

Jeśli zamierzasz kupić Amazon Fire TV Stick lub już go kupiłeś i zastanawiasz się, jak go skonfigurować, usiądź i zrelaksuj się. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w konfiguracji Amazon Fire TV Stick po raz pierwszy na twoim telewizorze. Wystarczy ściśle przestrzegać tych kroków, a wszystko będzie jak bułka z masłem.

Ale zanim zaczniemy od tego samouczka, pozwól, że najpierw przedstawimy Ci kilka wymagań wstępnych. To są rzeczy, których będziesz potrzebować skonfiguruj i uruchom swoją Amazon Fire TV Stick. Pamiętaj, że te rzeczy oczywiście nie zostaną uwzględnione w pudełku Fire Stick !!! To są:

  • Kompatybilny telewizor: Jest to oczywiście najważniejszy wymóg. Aby korzystać z karty Fire Stick, potrzebujesz przynajmniej HDTV z portem HDMI.
  • Połączenie internetowe: Fire Stick nie ma własnego połączenia z Internetem. Musisz podłączyć kartę Fire Stick do aktywnego i silnego połączenia Wi-Fi, aby mogła prawidłowo przesyłać strumieniowo filmy w wysokiej rozdzielczości.
  • Konto Amazon: Na koniec musisz zarejestrować Amazon Fire Stick na swoim koncie Amazon. Jeśli zamówisz Fire Stick ze swojego konta Amazon, będzie on już zarejestrowany na tym koncie. Możesz go nawet zmienić w dowolnym momencie.

Instrukcje konfiguracji Amazon Fire Stick

Teraz, gdy wszyscy jesteście przygotowani, zacznijmy. Oto jak skonfigurować Amazon Fire TV Stick po raz pierwszy. Podzieliłem proces konfiguracji na 4 odpowiednie części, aby ułatwić.

Część 1: Pierwsze kroki

KROK 1: Weź swój Urządzenie Fire TV Stick. Znajdziesz tam port micro-USB i HDMI. Teraz podłącz przewód zasilający USB do portu micro-USB karty Fire Stick i podłącz drugi koniec przewodu zasilającego do zasilacza.

podłącz firestick do przewodu zasilającego i zasilacza

KROK 2: Teraz podłącz zasilacz do gniazdka elektrycznego. (Uwaga: zaleca się stosowanie zasilacza, a nie zasilanych portów USB oferowanych przez kilka telewizorów).

KROK 3: Teraz podłącz Fire Stick do dowolnego portu HDMI w telewizorze. Zapamiętaj numer portu HDMI, ponieważ teraz będziesz musiał włączyć odpowiedni kanał wejściowy HDMI w telewizorze.

włóż firestick do portu HDMI telewizora

KROK 4: Włącz telewizor i otwórz odpowiedni kanał wejściowy HDMI. Zobaczysz ekran ładowania z logo Fire TV Stick. Ładowanie może zająć trochę czasu po raz pierwszy, więc nie martw się.

Krok 5: Teraz nadszedł czas, aby skonfigurować pilota Fire Stick. Najpierw włóż dwie baterie AAA znajdujące się w pudełku.

włóż zdalne baterie

Teraz pilot powinien automatycznie sparować się z Fire Stick. Jeśli jednak nie zostanie automatycznie sparowany, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk Home na pilocie przez 10 sekund. Spowoduje to wysłanie karty Fire Stick do trybu wykrywania i parowanie zostanie zakończone.

Po sparowaniu pilota z FireStick naciśnij Play / Pause przycisk, aby rozpocząć proces konfiguracji

jak skonfigurować Amazon Fire Stick 4k

Krok 6: FireStick poprosi teraz o wybranie preferowanego języka. Podświetl żądany język za pomocą klawiszy nawigacyjnych na pilocie i naciśnij Wybierz / OK przycisk na pilocie, aby ustawić język.

Uwaga: Wybierz / OK to okrągły przycisk na pilocie, zamknięty w przyciskach nawigacyjnych

instrukcje konfiguracji amazon fire stick

Część 2: Podłącz Amazon Fire Stick do Wi-Fi

Krok 7: FireStick będzie teraz skanować w poszukiwaniu dostępnych sieci Wi-Fi w zasięgu. Gdy zobaczysz listę sieci, wybierz Wi-Fi i wprowadź SSID i hasło (jeśli jest wymagane), aby się połączyć

jak podłączyć Amazon Fire Stick do Wi-Fi

Część 3: Zarejestruj Fire TV / Stick na koncie Amazon

Krok 8: Czas zarejestrować urządzenie na koncie Amazon. Twój Amazon Fire TV Stick zostanie wstępnie zarejestrowany, jeśli zamówiłeś go w Amazon. Jeśli jednak tak nie jest lub jeśli chcesz się zarejestrować za pomocą innego konta Amazon, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zarejestrować lub wyrejestrować swój Fire TV. (Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj.)

Jeśli Twój FireStick nie jest wstępnie zarejestrowany, powinieneś zobaczyć następujące okno. Jeśli masz konto Amazon, wybierz pierwszą opcję. Jeśli nie, najpierw utwórz konto Amazon, klikając Jestem nowy w Amazon. 

instrukcje konfiguracji amazon fire stick

Krok 9: Twój FireStick zostanie teraz zarejestrowany. Poczekaj kilka sekund.

jak skonfigurować Amazon Firestick

Część 4: Zakończenie procesu konfiguracji

Krok 10: Po zakończeniu rejestracji FireStick zapyta, czy chcesz zapisać hasło Wi-Fi na swoim koncie Amazon.

Jeśli korzystasz z wielu urządzeń Amazon zarejestrowanych na tym samym koncie Amazon co FireStick, dobrze byłoby wybrać tak aby umożliwić tym urządzeniom szybkie połączenie z siecią Wi-Fi. Jeśli nie masz żadnych innych urządzeń Amazon i nie zamierzasz nawet kupować ich w przyszłości, równie dobrze możesz wybrać Nie 

amazon fire stick wifi hasło

Krok 11: Jeśli chcesz włączyć Kontrolę rodzicielską w FireStick, kliknij Włącz kontrolę rodzicielską na następnym ekranie. Jeśli to zrobisz, zostaniesz poproszony o ustawienie kodu PIN w kolejnym oknie. W przypadku większości działań w FireStick konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN.

Jeśli nie potrzebujesz kontroli rodzicielskiej, po prostu kliknij Brak kontroli rodzicielskiej kontynuować.

kontrola rodzicielska w amazon fire tv stick 4k

Krok 12:  Możesz teraz kliknąć Rozpocznij i wybrać aplikacje / usługi przesyłania strumieniowego, które chcesz zainstalować, zanim zaczniesz korzystać z FireStick. Jeśli chcesz je zainstalować później, kliknij Nie, dziękuję

jak skonfigurować Amazon Firestick i Fire TV

Jeśli masz FireStick drugiej generacji bez przycisków sterowania telewizorem (przycisków głośności i zasilania) na pilocie, to wszystko, co musisz zrobić, aby skonfigurować urządzenie.

Jeśli masz nowszy FireStick z przyciskami sterowania TV, przejdź do części 5 poniżej

Część 5: Sparuj pilot FireStick z telewizorem

Poniższe kroki dotyczą tylko pilotów ze sterowaniem TV. Jeśli nie masz pilota z przyciskami głośności, możesz pominąć tę część i przejść do następnej sekcji.

Krok 13: Kiedy zobaczysz to okno, kliknij Kolejny

ustawić kontrolę telewizora na firestick

Krok 14: Naciśnij przyciski zwiększania i zmniejszania głośności na pilocie

Upewnij się, że odległe punkty na telewizorze. Przyciski sterujące telewizora używają profilu IR dla telewizora. Dlatego telewizor i pilot muszą znajdować się w polu widzenia, aby funkcje sterowania telewizorem działały.

amazon fire tv i konfiguracja firestick 4k

Krok 15: Kliknij tak jeśli usłyszałeś dźwięk. Jeśli nie, kliknij NIE, aby powtórzyć proces

jak skonfigurować firestick 4k

Krok 16: Po pomyślnym zsynchronizowaniu pilota Fire TV na ekranie pojawi się następujący komunikat

Jak skonfigurować Amazon Fire TV Stick po raz pierwszy

Pomyślnie skonfigurowałeś FireStick

Jak rozpocząć korzystanie z Fire Stick

Teraz, gdy FireStick jest już skonfigurowany, warto zacząć od razu. Oto kilka ekscytujących rzeczy, które chciałbyś wiedzieć, które z pewnością oferują znacznie lepsze wrażenia z FireStick.

Jailbreak Your FireStick

FireStick to niesamowite urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów. Umożliwia oglądanie ulubionych odcinków, filmów, a nawet telewizji na żywo za pośrednictwem aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Amazon Prime i wielu innych. Istnieje jednak poważne ograniczenie. Usługi te kosztują twoje pieniądze, takie, które z łatwością mogą obniżyć budżet. Co więcej, nie możesz uzyskać wszystkiego, co chcesz oglądać z jednej usługi. Musisz mieć wiele subskrypcji, a to kosztuje jeszcze więcej.

Ale możesz łatwo zrobić jailbreak FireStick i nigdy nie musisz się martwić o zapłacenie ani grosza za oglądanie filmów, programów, telewizji na żywo i wszystko, co chcesz. Jailbreaking to prosty, szybki, bezpieczny i legalny proces. W rzeczywistości instaluje Kodi na Fire TV Stick, a następnie przesyła strumieniowo zawartość za pomocą Kodi Addons i kompilacji Kodi. Krótko mówiąc, daje dostęp do nieograniczonej puli bezpłatnych treści.

Jak Jailbreak FireStick

Zainstaluj aplikacje FireStick

Żadne urządzenie multimedialne nie jest dobre bez jego aplikacji, a FireStick obsługuje ich dziesiątki. Istnieje wiele aplikacji, zarówno darmowych, jak i płatnych, które można zainstalować w FireStick i cieszyć się niekończącymi się godzinami strumieniowania. Amazon Store to ogromne repozytorium fajnych aplikacji, takich jak Netflix, Hulu i Amazon Prime, wbudowane w Twoje urządzenie. Ale jeśli to nie wystarczy, możesz uzyskać mnóstwo niesamowitych aplikacji innych firm, które umożliwiają bezpłatne oglądanie filmów i programów.

FireStick działa na zmodyfikowanym Androidzie, ale u podstaw jest podobny do każdego innego urządzenia z Androidem. Dlatego wiele aplikacji na Androida innych firm działa bezbłędnie na FireStick. Wiele z nich można obsługiwać zdalnie, a tych, które nie są dostępne, zawsze można używać z przełącznikiem myszy w FireStick. Sprawdź nasze najlepsze aplikacje FireStick i zacznij.

Bądź chroniony dzięki VPN

Uważam, że nigdy nie mógłbym powiedzieć wystarczająco dużo o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności i podjęcie odpowiednich środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa w Internecie. Internet naraża cię na wścibskie oczy twojego dostawcy usług internetowych, stron trzecich takich jak hakerzy, a nawet własnego rządu. Wszystkie Twoje działania online można łatwo prześledzić. A gdy przesyłasz strumieniowo bezpłatne filmy i programy za pośrednictwem aplikacji innych firm, istnieje szansa, że ​​możesz wpaść w kłopoty.

Nie toleruję naruszeń praw autorskich. Ale zdecydowanie popieram koncepcję praw do naszej prywatności i nigdy nie można jej naruszać. Dlatego polecam korzystanie z VPN z FireStick.

VPN przekierowuje twoje działania online przez zaszyfrowany serwer i zapewnia, że ​​Twoja obecność w Internecie pozostaje prywatna i anonimowa. Polecam ExpressVPN, ponieważ jest to najszybsza i najbardziej niezawodna usługa VPN dla Fire TV Stick. Możesz sprawdzić ten przewodnik krok po kroku, aby zainstalować & użyj VPN na Fire Stick.

Kliknij TUTAJ, aby otrzymać 3 miesiące za darmo i zaoszczędzić 49% na ExpressVPN

Wniosek

Otóż ​​to. Po raz pierwszy pomyślnie skonfigurowałeś Amazon Fire TV Stick i teraz mogę cieszyć się ogromnym oceanem treści multimedialnych za pomocą różnych aplikacji lub procesu jailbreak, jak zasugerowałem powyżej. Mam nadzieję, że to pomogło. Jeśli jednak napotkasz jakiekolwiek problemy z konfiguracją Amazon Fire Stick, daj mi znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Przed wyjazdem nie zapomnij sprawdzić najlepszych ustawień Firestick, które uważam, że każdy użytkownik powinien zastosować już teraz.

Powiązane przewodniki:

  • Jak naprawić problemy ze zdalnym FireStick
  • Jak zapobiec przegrzaniu Firestick
  • Jak zrestartować / zrestartować FireStick
  • Jak zainstalować Mobdro na FireStick
  • Jak zainstalować aplikację Cinema APK w FireStick

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me