Amazon FireStick’e Kodi Nasıl Yüklenir

>

Bu adım adım kılavuzda, Kodi 18.5 Leia'yı FireStick'e 2 dakika içinde nasıl kuracağınızı göstereceğim. Aynı kılavuz Firestick 4K, Fire TV ve Fire TV Cube için de çalışacaktır. Kurulum adımlarına başlamadan önce kısa bir girişle başlayalım.

firestick kodi nasıl kurulurAmazon Fire TV / Stick video akışı pazarını zaten fırtınaya maruz bıraktı. Sahneye çıktığından beri, Netflix, BBC iPlayer, Hotstar, Amazon Prime Video ve diğerleri gibi popüler eğlence hizmetleri için inanılmaz kullanım kolaylığı ve desteği sayesinde hotcakes gibi satılıyor. Hepsinden önemlisi, Amazon FireStick Alexa desteği ile geliyor. Bu yüzden kanepenize uzanın ve sadece sesinizi kullanarak her şeyde gezinmeye başlayın. Artık parmaklarınızı kaldırmanıza bile gerek yok. Süper havalı değil mi!!!

Ancak, göründüğü kadar çekici olduğu gibi, sadece küçük bir sorun var. Çok sayıda multimedya içeriği ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, premium içerikler premium fiyat etiketleri ile birlikte gelir. Bu kesinlikle çoğu kullanıcı için rahatsız edici ve kullanıcıların Firestick'e Kodi'yi yüklemesinin en büyük nedeni. Kodi, bölgenizde bile bulunmayan veya fahiş bir fiyat etiketi ile gelen yeni bir ücretsiz multimedya içeriği dünyası açan en iyi Amazon Fire Stick uygulamalarından biridir..

Fire TV'nizde veya Fire Stick'te zaten Kodi kullanıyorsanız ve 18.5 Leia için basit bir güncelleme arıyorsanız, bunu okumalısınız - FireStick'te Kodi nasıl güncellenir.

Not: Yasa dışı içeriğe erişmek için herhangi bir yazılım / donanım / hizmet kullanılmasını teşvik etmiyoruz. Lütfen eylemlerinizin iyi bir yargıcı olun.

FireStick'e Kodi Nasıl Yüklenir

Fire Stick için Kodi birçok akış fırsatı sunar. Kodi tarafından sunulan multimedya içeriği gerçekten şaşırtıcı. Eğer karar verdiyseniz jailbreak Amazon Yangın Sopa, sadece doğru yerdesiniz. Öğrenmek üzeresiniz FireStick'e Kodi nasıl kurulur olabildiğince çok şekilde.

FireStick Kullanıcılarının Dikkatine: Devam etmeden önce okuyun

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve İSS'ler kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerini izliyor. Fire TV Stick'inizde telif hakkıyla korunan içerik akışı bulunursa ciddi sorun yaşayabilirsiniz. Şu anda IP'niz herkes tarafından görülebilir. Film izleme deneyiminizin kötü bir şekilde değişmemesi için iyi bir FireStick VPN almanızı ve kimliğinizi gizlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

kullanırım ExpressVPN Bu, endüstrideki en hızlı ve en güvenli VPN'dir. Amazon Fire TV Stick dahil herhangi bir cihaza kurmak çok kolaydır. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile geliyor. Hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, her zaman geri ödeme isteyebilirsiniz. ExpressVPN'in ayrıca, 3 ay ücretsiz kazanın ve yıllık planınızda% 49 tasarruf edin.

İşte her zaman bir VPN kullanmanızın nedenleri.


oku:
FireStick için En İyi VPN nasıl kurulur ve kullanılır

ADIM 1: FireStick'inizi Kodi Kurulumu için Hazırlayın

Her şeyden önce, Fire TV'nizi veya FireStick'inizi yeni satın aldıysanız, Fire Stick'i ilk kez nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır. Stick'inizi başarıyla kurduğunuza göre, Kodi kurulumuna hazırlayın. Dört ayar yapmanız gerekecek. ADB hata ayıklamasını etkinleştirin, Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamaları AÇIN, Cihaz Kullanım Verilerini KAPATIN ve Uygulama Kullanım Verilerini Topla'yı KAPATIN. Tüm bunları aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz:

# 1: Şuraya git: Ayarlar Fire TV / Stick'inizde. Sonra seçin Fire TV / Cihazım ve Seç Geliştirici Seçenekleri

firestick kodi nasıl kurulur

# 2: Şimdi iki şey yapmanız gerekecek. Her şeyden önce, ADB hata ayıklamasını etkinleştir (isteğe bağlı) ve ardından AÇIN Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar (zorunlu)

firestick kodi

# 3: Şimdi şuraya gidin: Ayarlar ve aç Tercihler > Gizlilik ayarları. Şimdi, sadece Cihaz Kullanım Verileri ve Uygulama Kullanım Verilerini Toplama

amazon firestick kodi

Amazon Fire TV'niz artık hazır. Şimdi Kodi kurulumuna bir adım daha yaklaştık.

2. ADIM: Downloader uygulamasını edinin

Bu, Kodi'yi Fire TV Stick'e yüklemek için açık ara en popüler, en kolay ve en hızlı yöntemdir. Tüm adımları dikkatlice izlerseniz, 2 dakikadan fazla sürmez. Downloader inanılmaz bir uygulamadır ve Amazon App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur. Kodi kurulum sürecini çok düzgün ve kullanışlı hale getirir.

Amazon App Store'a gidin ve “Downloader" onun için. Amazon Store'a gitmek için Arama FireStick ana ekranınızın sol üst köşesindeki seçenek.

amazon firestick kodi nasıl kurulur

Downloader uygulamasını Fire TV'nize veya Fire Stick'inize indirip yükledikten sonra, Kodi'yi yüklemek için sadece bir adım kaldı.

ADIM 3: Kodi'yi FireStick'e yükleyin

Bu adımda, Amazon Fire TV Stick'inize Kodi 18.5 Leia'yı indirmeyi ve kurmayı öğreneceğiz. Farkında olmayanlar için Leia 18.5, tarihteki en son kararlı versiyon.

1.. Yeni yüklediğiniz Downloader uygulamasını başlatın ve URL kutusunu tıklayın (burada http: //)

FIRESTICK'E KODI'YI YÜKLE

# 2: Şimdi bir açılır tuş takımı görünecek

Yüklemek Kodi Leia 18.5, giriş https://www.firesticktricks.com/kapk "Git" i tıklayın.

# 3: Bu indirme işlemine başlayacaktır.

firestick kodi nasıl kurulur

# 5: İndirme işlemi tamamlandığında, “Yüklemek

firestick kodi 18.o başlat

# 6: İndirme işleminin tamamlanmasını bekleyin

firestick kodi 18.0 nasıl kurulur

# 7: Kodi yüklendikten sonra Uygulama Yüklendi iletisini görürsünüz. Tıklayın AÇIK Kodi uygulamasını başlatmak için. Daha sonra açmak istiyorsanız, YAPILAN

kodest'i firestick'e yükle

Kodi uygulamasını ana ekranınızda bulamazsınız, bu yüzden Ayarlar -> Uygulamalar -> Yüklü Uygulamaları Yönetme -> Kodi -> Başlatmak

Ayrıca Ev tuşunu 5 saniye basılı tutun ve tıklayın Uygulamalar Kodi'ye erişmek için açılır ekranda.

FireStick'te Kodi Nasıl Kullanılır

Kodi'yi yüklediğinize göre, güvenli ve sağlam eğlence için Fire Stick'te nasıl kullanılacağını bildiğiniz zamandır. Kodi ile filmlerden TV şovlarına kadar çok çeşitli ücretsiz içerik dünyasına erişebileceksiniz ve çok daha fazlası.

Ancak, Kodi'yi Fire TV / Stick'inizde kullanmaya başlamadan önce, Kodi'de yayınladığınız her şeyin İSS'niz ve Hükümetiniz tarafından görülebileceği konusunda sizi uyarmak istiyorum. Telif hakkıyla korunan içeriği (ücretsiz filmler, TV şovları, Spor) izlerken yakalanırsanız, bazı ciddi yasal sorunlar yaşayabilirsiniz..

Neyse ki, kimin aradığı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan Kodi aracılığıyla en sevdiğiniz içeriğin keyfini çıkarmanın bir yolu var. Kullanmanız gereken, tüm internet etkinliklerinizi web meraklılarından maskeleyecek güvenilir bir VPN hizmetidir. VPN, İnternet Kısıtlamasını, çevrimiçi gözetimi ve içerik coğrafi kısıtlamalarını atlamanıza yardımcı olur.

Şahsen kullanıyorum ve tavsiye ediyorum ExpressVPN. Sorunsuz bir akış deneyimi için en önemli şey olan en hızlı VPN'dir..

Hiçbir zaman telif hakkı ihlallerini teşvik etmiyoruz veya teşvik etmiyoruz. Ancak, yasal zorluklar yaşamamanızı da istemiyoruz. Dahası, gizlilik hakkına inanıyoruz ve güçlü savunucusu.

Kodi'yi Fire TV / Stick'te kullanmaya başlamadan önce, akış etkinliklerinizi meraklı gözlerden gizlemek için ExpressVPN'in nasıl kullanılacağını görelim.

Aşama 1: Tıklayın BURAYA ExpressVPN hizmetine abone olmak için. 30 günlük, dolu, soru sorulmamış para iade garantisi. Eğer memnun değilseniz (nedenini görmüyorum), ilk 30 gün içinde tam para iadesi talep edebilirsiniz.

Adım 2: Fire TV / Stick cihazınızı açın ve büyüteç simgesine gidin (Arama simgesi). Onu en solda bulacaksınız. Şimdi arama çubuğuna “Expressvpn” (tırnak işaretleri olmadan) yazmaya başlayın ve arama sonuçlarında göründüğünde ExpressVPN'i seçin

expressvpn firestick'i yükle

Aşama 3: FireV / Stick'inize ExpressVPN uygulamasını indirmek ve yüklemek için “Al” a tıklayın

vpn jailbroken firestick olsun

4. Adım: Yüklendikten sonra ExpressVPN uygulamasını başlatın ve ExpressVPN aboneliğini satın alırken oluşturduğunuz E-posta Kimliği / şifre ile giriş yapın.

firestick giriş expressvpn

Adım 5: Şimdi bir VPN sunucusuna bağlanmak için Güç simgesine tıklayın (aşağıdaki resme bakın). Tercih ettiğiniz konumu, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi "Konum Seç" i tıklayarak da değiştirebilirsiniz. Bu kadar. FireStick için en hızlı ve en iyi VPN ile bağlantınız artık güvende.

expressvpn'yi ateş çubuğuna bağlayın

FireStick ile ExpressVPN kullanma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Çevrimiçi etkinlikleriniz artık özel olduğuna göre, Kodi on Fire TV Stick'te ne yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. Daha önce de belirttiğim gibi, Kodi'de basit bir medya oynatıcı olduğu için herhangi bir içerik bulamazsınız. Filmleri, TV Şovlarını veya Spor yayınlarını izlemek için farklı Kodi Eklentileri / Derlemeleri kurmanız gerekir. Tamamen yeniyseniz, Kodi'yi kullanmak için adım adım yeni başlayanlar kılavuzum.

Fire TV / Stick'inizde en iyi Kodi Eklentilerini veya Yapılarını nasıl elde edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? İyi çalışan ve kaliteli akışlar çeken popüler Eklentileri ve yapıları yüklemenize yardımcı olacak aşağıdaki bağlantılara göz atın.

 • Exodus Redux nasıl kurulabilir
 • Venom Addon nasıl kurulabilir
 • FEN Addon Nasıl Kurulur
 • Titanium Build nasıl kurulur
 • No Limits Magic Build nasıl kurulabilir

Ayrıca Oku: Ücretsiz Filmler, TV, Spor için FireStick Kordon Kesme Kılavuzu & Daha

Amazon FireStick'e Kodi Yüklemek için Video Kılavuzu

Kodi'yi Fire Stick'e başarıyla yüklediniz. Bu yöntem işe yaramazsa, aşağıda verilen diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

FireStick Kullanarak Kodi Nasıl Kullanılır Alternatif Yöntemler

Downloader güvenilir bir uygulamadır ve normalde Kodi'yi FireStick'e yüklerken zorluk çekmemelisiniz. Ancak, ES Dosya Gezgini adlı popüler dosya yöneticisi uygulamasının premium aboneliğine sahipseniz, bunun yerine bunu kullanmak isteyebilirsiniz..

ES Dosya Gezgini artık üçüncü taraf uygulamaların ücretsiz yandan yüklenmesini desteklemiyor. Aylık 9.99 dolara mal olacak bir premium aboneliğe ihtiyacınız var. Öte yandan, Downloader yüzde yüz ücretsizdir. Kodi'yi FireStick'e Downloader yöntemini kullanarak yüklediyseniz (yukarıda belirtildiği gibi), bu bölümü atlayabilirsiniz).

ES Dosya Gezgini'ni kullanarak Kodi'yi FireStick'e yükleme

ES File Explorer uygulaması hakkında daha fazla bilgiyi Kurulum Kılavuzumuzdan edinebilirsiniz. & FireStick'te ES Dosya Gezgini'ni kullanma.

Kodi'yi Amazon Fire TV Stick'e yüklemek için adımlar şunlardır:

 1. Amazon Fire TV Stick'inizi açın
 2. Adresine git Ayarlar > Ateş TV'm
 3. Açık Geliştirici Seçenekleri
 4. Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar
 5. Fire Stick ana sayfasına gidin ve “Arama”Simgesini tıklayın.
 6. Tür “ES Dosya Gezgini”Yazın ve arama sonuçlarında göründüğünde tıklayın.
 7. ES Dosya Gezgini uygulamasını FireStick'e yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin
 8. Uygulama yüklendikten sonra başlatın. Şimdi, çeşitli simgeler gördüğünüz sağ bölüme gidin. Downloader simgesini seçin ve tıklayın
 9. Tıklayın +Yeni altta
 10. Bir pop-up belirecektir. Giriş https: // www.firesticktricks.com/kapk Yol bölümünde ve Ad bölümünde istediğiniz herhangi bir adda
 11. Tıklayın Şimdi İndirin
 12. Kodi FireStick'e indirilirken bekleyin
 13. Tıklayın Açık dosya
 14. Tıklayın Yüklemek istendiğinde
 15. Tıklayın Yüklemek tekrar
 16. Bu kadar. Kodi artık FireStick / Fire TV'nize yüklenmiştir.

AppStarter Kullanarak Kodi'yi FireStick'e Yükleme

Yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak Kodi APK'sını Amazon Fire TV Stick'inize bir şekilde yükleyemiyorsanız, bunu denemelisiniz. AppStarter üçüncü taraf uygulamaların yüklenmesine izin verir ve bu nedenle Kodi kurulum sürecini oldukça basit ve pürüzsüz hale getirir.

Söylemeye gerek yok, bir kez daha bilinmeyen kaynaklardan gelen Uygulamaları açmanız ve ilk yöntemde belirtildiği gibi Uygulama Kullanım Verilerini Topla özelliğini kapatmanız gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, ilk yöntemde yukarıda gösterildiği gibi Downloader uygulamasını yükleyin.

Bundan sonra, AppStarter'ı kullanarak Kodi'yi Fire Stick'inize kolayca yüklemek için şu adımları izleyin:

AŞAMA 1: Downloader uygulamasını başlatın

ADIM 2: Yazdığı URL kutusunu tıklayın http: //

firestick kodi yardım

AŞAMA 3: Şimdi yeni bir pencere açılacak. Giriş https: //firesticktricks.com/as4.apk ve tıkla GİT

firestick kodi nasıl indirilir

4.ADIM: AppStarter indirildikten sonra, “Yüklemek.”

firestick kodi 18 leia nasıl kurulur

ADIM 5: AppStarter yüklendikten sonra başlatın.

6.ADIM: Kodi'yi yüklemek için önce “Güncellemeler"Seçeneğini tıklayın. Şimdi “Yüklemek”Kodi görüntülediği sağ tarafta.

amazon fire tv kodi nasıl kurulur

Kudos, Amazon Fire Stick'inizi başarıyla hapse attığınız ve AppStarter'ı kullanarak Kodi'yi yüklediğinizde. Ancak, bu hile de işe yaramazsa ve Amazon Fire Stick'i jailbreak yapamıyorsanız, bir sonraki yönteme geçebilirsiniz.

Amazon Fire TV Stick'e Kodi'yi FileLinked ile yükleyin

FileLinked, FireStick'teki uygulamaları yandan yüklemek için de kullanabileceğiniz etkili bir dosya paylaşım aracıdır. FileLinked uygulamasını kullanarak Kodi'yi FireStick'e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

AŞAMA 1: İlk yapmak istediğiniz şey FireStick'e FileLinked yüklemek

ADIM 2: FileLinked'i başlat

AŞAMA 3: Aşağıdaki ekranı gördüğünüzde kodu girin 54780130 ve tıkla Devam et

firestick için filelinked kodi kodu

4.ADIM: Tıkla İndir yüklemek istediğiniz Kodi sürümünün yanındaki simge

firestick üzerine kodi kurulumu

ADIM 5: İndirme işlemi tamamlandığında, indirdiğiniz dosyanın sürümünün yanındaki Oynat düğmesini tıklayın. FireStick'e Kodi'yi yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin

firestick kodi nasıl kurulur

SSS

Kodi güvenli midir? & yasal?

Kodi kendi içinde yüzde yüz güvenli ve yasal. Kodi'yi Android için Google Play Store ve Windows 10 için Microsoft Store gibi çeşitli cihazlardaki resmi uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Bu uygulama mağazaları asla güvenli olmayan ve yasa dışı bir uygulama barındırmaz. Ancak, Kodi'nin telif hakkıyla korunan içerik akışı sağlayabilecek bazı üçüncü taraf eklentilerine izin verdiğini unutmayın. Bu tür içerik akışı yasal değildir.

Kodi'de ne izleyebilirsiniz?

Film, TV şovu, spor, canlı TV, belgesel, çocuk içeriği, anime ve aklınıza gelebilecek her şeyi izleyebilirsiniz.

Kodi'nin kendi içeriğine sahip olmadığını unutmayın. Kodi eklentileri aracılığıyla içerik sağlamanız gerekir. Yayınlamak istediğiniz her türlü video için tam anlamıyla yüzlerce eklenti var. Kodi, hem resmi eklentileri hem de üçüncü taraf eklentilerini destekler. Gelişmiş bir deneyim için Kodi derlemelerini de kullanabilirsiniz.

Kodi'yi Fire TV Cube'a yükleyebilir misiniz??

Evet, Kodi'yi Fire TV Cube'a yükleyebilirsiniz. Tüm Fire TV cihazları (FireStick 2nd Gen, Fire Stick 4K ve Fire TV Cube) aynı arayüz ve navigasyon sistemine sahiptir. Bu kılavuzda kullanılan Kodi kurulum talimatları Fire TV Cube için de geçerlidir.

Kodi for Firestick'in en son sürümü nedir?

Kodi Leia 18.5, Kodi'nin en son sürümüdür. Bu sürüm Kasım 2019'da piyasaya sürüldü ve bazı küçük hata düzeltmeleri ve kozmetik değişiklikler sundu.

Sonuç

Budur. Umarım yukarıda belirtilen talimatlarla sorunsuz bir deneyim yaşarsınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve Kodi tarafından sunulan şaşırtıcı multimedya içeriğinin tadını çıkarın. Ancak, korsan veya yasa dışı içeriğe erişim konusunda dikkatli olmanızı öneririz. Kodi'de yeniyseniz, Kodi'nin nasıl kullanılacağına dair başlangıç ​​kılavuzum. Ayrıca, kaliteli akış bağlantılarını çekmek ve Kodi arabelleğe alma sorunlarından kaçınmak için gerçek debrid'ı nasıl kullanacağınızı kontrol edin. Gelecekte herhangi bir hatayla karşılaşırsanız, FireStick'te Kodi'yi sıfırlayabilirsiniz ve yeni kadar iyi olacaktır.

Kodi'yi yüklemek için tüm bu yöntemler benim tarafımdan denendi ve test edildi ve mükemmel çalışıyor.

Başka bir iyi yol biliyorsanız Kodi'yi FireStick'e yükleyin veya bu adımlardan birini izleyerek sorun yaşarsanız, aşağıdaki yorumlarda sorularınızı bırakmaktan çekinmeyin.

Max Eddy
Max Eddy Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me